Atjeh. te Zierikzee, over den overlaat door hen ondervonden van een bewaarplaats van vleesch- afval enz. in genoemde straat gelegen, welke een verpestenden stank zou verspreiden. Deze klacht werd ter kennis van den burgemeester dier gemeente gebracht, waarop de Commissie tot antwoord ontving, dat uit een door de politie ingesteld onderzoek van de aanwezigheid van bedoelde bewaarplaats niets was gebleken, dooh dat een streng onderzoek zou worden gehouden. Verder kwam in een klacht betreffende den stank, verspreid door eenige slachtplaatsen in den Hem te Zierikzee, welke het gebruik der tuinen in de aangrenzende straat on mogelijk zou maken; ook hierop werd de aandacht van Burgem. en Weth. dier gemeente gevestigd, doch konddn, blijkens een van dit college ontvangen schrijven, geene maatregelen worden genomen hierin verbetering te brengen. Ten slotte werd door het Gemeentebestuur van Zierikzee het advies der Commissie in gewonnen inzake het weigeren der vergunning tot oprichting van drogerijen van vellen en huiden, omtrent welke quaestie later een nader onderzoek in loco door den hoofd inspecteur der Volksgezondheid werd ingesteld. Bedoelde weigering werd in hoogste instantie door den Raad van State goedgekeurd. Ten aanzien van de volkshuisvesting merkte de Commissie op, dat over het algemeen de afwezigheid van goed drinkwater als een hoofdgebrek in de woningstoestanden in haar ambtsgebied moet worden beschouwd. Bij de nieuw te maken woningverordeningen zal hierop vooral de aandacht moeten worden gevestigd. Doer de burgemeesters der verschillende gemeenten werd aan den voorzitter der Com missie wel kennis gegeven van de in hunne gemeenten voorkomende gevallen van be smettelijke ziekten, maar geen opgaven gedaan van de maatregelen tot beteugeling daarvan genomen, waardoor het beoogde doel, in staat te zijn, zoo noodig, spoedig te kunnen op treden, ten deele gemist werd. Ter kennis van de Commissie kwamen van febris typhoïdea 9, roodvonk 4, en dyptherie 8 gevallen. Van febris typhoïdea kwamen voor: 3 te Zierikzee, 3 te Bruinisse, 2 te Zonnemaire en 1 te Nieuwerkerk. Behoudens een enkele uitzondering is voor het ambtsgebied der Commissie opvanging van het regenwater het eenige middel van drinkwater-voorziening: het welwater is daartoe bijna nergens bruikbaar. Te Bruinisse zijn acht Nortonpompen ge slagen op een diepte van 18 M., welke alle goed drinkwater geven. Door het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee werd aan de Commissie een schrijven gericht, waarin werd medegedeeld, dat bij bedoeld College het voornemen bestond te overwegen, of de bepalingen in de politie-verordening dier gemeente betreffende de keuring van vee en vleesoh, herziening behoeven. In verband daarmede werd de Commissie aangezocht mede te deelen, of, en zoo ja, welke wijzigingen dier bepalingen, met het oog op de volks gezondheid, noodig werden geacht. De Com missie heeft hierop te dier zake een uitvoerig rapport uitgebraoht, dat door den Gemeente raad in handen van Burgem. en Weth. ter fine van prae-advies is gesteld. De Commissie stelde in de maanden Juni October een onderzoek in naar de hoedanig heid der melk, zooals die te Zierikzee wordt verkocht. Onderzocht werden 114 monsters, afkomstig van 38 leveranoiers uit Zierikzee. Van allen werd driemaal een monster onder zocht. De monsters werden meestal op straat genomen, van slijters, die niet tevens leveran ciers der melk waren. Bij mogelijke verdunning der melk echter, kan de vraag door wien van beiden, leverancier of slijter, deze heeft plaats gehad, niet beantwoord worden, dan na ver gelijking van stalproeven met de op straat verkochte melk. Als mininum-cgfers voor het gehalte aan vet en vaste stof werden aangenomen de getallen, vastgesteld door den Gemeentelijken Gezondheidsdienst te Amsterdam, naar aan leiding van een reeks van onderzoekingen, verricht gedurende de jaren 1893—1899, waarbij als gemiddelde voor vetgehalte 3.27 pCt. en voor vaste stof 12 pCt. gevonden werd. Het minimum-cjjfer werd toen voor vet op 2.85 pCt. en voor vaste stof op 11 pCt. bepaald. In verband met deze matige eischen bleek, dat van de 114 monsters, die onder- zooht werden, er, wat vetgehalte betreft, 39 onvoldoende waren. Yan 8 leveranciers bleken alle 3 monsters, van 3 leveranciers 2 monsters, en van 9 leveranciers 1 monster onvoldoende, terwijl van de overige 18 leveranciers alle monsters voldoende waren. Op vaste stof tevens werden 45 monsters onderzocht, waarvan 19 onvoldoende bleken, Haast het gehalte aan vet en vaste stof, verdient ook de wijze van vervoer der melk vde aandacht. Waar deze geschiedt in een gesloten kan, voorzien van aftapkraan, en geplaatst op een kar, is deze voldoende te aohten, doch het vervoer in open emmers, waarin de melk direct aan besmetting bloot staat, is af te keuren. Yan de resultaten van dit onderzoek werd door de Commissie mededeeling gedaan aan het Gemeentebestuur van Zierikzee, onder bijvoeging eener tabel, waaruit de namen der gecontroleerde leveranoiers en slijters, benevens het aangetroffen gehalte aan vet en vaste stof konden blijken. Tevens werd aan die leveranciers, van wie de melk was gebleken niet te voldoen aan het door de Commissie gestelde minimum voor vetgehalte, daarvan kennis gegeven, met vermelding van dat minimum, en van het vetgehalte, dat in de van hem onderzochte monsters aanwezig werd bevonden. Op verzoek van den inspecteur der Volks gezondheid, jhr. G. de Graeff, werd door de Commissie een plaatselijk onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van infectie der oesters te Bruinisse gekweekt, door rioolwater. Het gunstig resultaat van dit onderzoek werd aan genoemden inspecteur medegedeeld. Bij een door den inspecteur, dr. Den Houter, te Zierikzee ingesteld onderzoek naar de gegrondheid der bezwaren door den voor zitter van het College der Visschergen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen in het midden gebracht tegen een te Zieriksee bestaanden oesterput, is de Commissie tegen woordig geweest, teneinde zoo noodig inlich tingen te kunnen verstrekken en van advies te dienen. Wordt vervólgd), Gisterenavond werd in de Concertzaal alhier eene uitvoering der Rederijkerskamer Advendo" gegeven, die goed bezocht was. Opgevoerd werd »De Twee Ringen", een tooneelspel, dat een greep in het leven kan genoemd worden. De vertooners kweten zich over het algemeen uitstekend van hunne taak en aangenaam is het ons te kunnen constateeren, dat dit gezelsohap op het gebied van kunst en taal vooruitgaat. Wij ontbonden ons van het noemen van namen, doch meenen toch te moeten verklaren, dat enkele rollen op verdienstelijke wijze werden vervuld. Na afloop der voorstelling werd een bal gegeven, waarvan druk gebruik gemaakt werd, zoodat het geheel voor velen een aangenamen avond opleverde. Men schrijft ons: De a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten zullen in onze provincie wel niet die belang stelling wekken als bijv. in Zuid-Holland en Friesland het geval is. Immers van het ^omzetten" der meerderheid van rechts naar links kan geen sprake zijn. Alleen de districten Sluis en Zierikzee bleven tot nog toe trouw aan de vrijzinnige beginselen. In Middelburg beschikken de vrijzinnigen ontegen zeggelijk over een groot aantal stemmeD, doch of het daar zal gelukken één van de aftredende anti-revolutionaire leden te j> wippen", mag sterk betwijfeld worden. In de stad zijn de linksche partijen ver in de meerderheid, doch het calvinistische platteland bezorgt steeds een groote meerderheid aan de anti revolutionairen. Wat Vlissingen betreft, ook dat district kan voor de vrijzinnigen als ver loren worden beschouwd. In 1901 wieten de anti-revolutionairen daar zelfs een heel onbekende landbouwer gekozen te krijgen tegenover het aftredende liberale lid, den heer C. L. van Woelderen. De aftredende leden zullen daar wel herkozen worden. Bovendien moet daar aftreden de heer W. A. graaf van Lijnden, die, hoewel tot geen enkele party behoorende, wel niet door de liberalen zal bestreden worden. Het district Goes is over wegend anti-revolutionair en de plaats tot nog toe bezet door den liberalen heer J. M. Eakebeeke, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenscht te. komen, zal weer door een anti-liberaal worden ingenomen. In Hulst het is bp tusBchentgdsche ver kiezingen gebleken loopt tegenwoordig de strgd hoofdzakelijk tusschen de katholieken en anti-revolutionairenen de katholieken die daar uitstekend georganiseerd zijn, kunnen het district vrgwel als vast beschouwen. Blgft ten slotte nog het district Tbolen, waar de anti-revolutionairen, wederom afgaande op vorige verkiezingen, over een voldoende meerderheid beschikken. Op het oogenblik bestaan de Prov. Staten uit 19 anti revolutionairen, 15 liberalen, 7 katholieken en den heer W. A. graaf van Lynden, tot geen enkele party behooreDde. Tot schipper 3e klasse bg de visscherg- politie op de Schelde en Zeeuwsche stroomen is bevorderd de heer A. Geensen te Terneuzen. Aan het strand te Ellewoutsdgk is aangespoeld het lgk van een naar gissing 60 jarigen man. Het was geheel naakt; de neus ontbrak, terwgl de oogen geschonden waren. Zeer waarsobgnlgk is dit het lgk van den sedert 28 Januari uit Hoek vermisten land bouwer J. R. Aangezien het vervoer niet wel mogelgk was, is het in het strand begraven. Bg den landbouwer A. Janse te Vrouwepolder is Dinsdagnacht, terwgl de bewoners afwezig waren, ingebroken. Men heeft zich met geweld toegang verschaft tot de woonkamer, en uit het bureau, dat men heeft opengebroken, een bankbiljet van f 60 gestolen. De politie onderzoekt de zaak. Men sohrgft van de Belgische greDzen Door den invoer van Amerikaansch vee en van bevroren vleesch uit Argentinië is de prgs van het slachtvee in België zóó gedaald, dat er met den smokkelhandel niets meer te verdienen valt. Geen beestje wordt meer frauduleus ingevoerd. De smokkelaars, die gedurende tal van jaren een aardig centje verdiend hebben, zgn thans op nonactiviteit gesteld. Jammer voor die menschen, dat de meesten de tering niet naar de nering gezet hebben, en thans broodeloos zgn. Men brengt de diefstallen, die in de laatste weken op de grensdorpen plaats hebben, in verband met het ophouden van den smokkel handel. Het Belgische waalschip ^Ontario", geladen met ongebluschte kalk voor de kanaal- Beroepen bij de Geref. Gemeente te Zierikzee ds. G. Elehoven, pred. te Breukelen. Bedankt voor het beroep naar de Geref. werken te Terneuzen, is lek geworden en tengevolge van het broeien der nat wordende kalk Maandagvoormiddag in brand geraakt. Een paar uren daarna is-het schip gezonken j Gem. te Ierseke door ds. W. T. van Dam en naar het midden van het kanaal gezakt, waardoor de scheepvaart belemmerd doch niet geheel gestremd is. Schip en lading waren verzekerd. Renesse. De op den tweeden Paaschdag gehouden uitvoering der Redergkerskamer »De Watergeus" mag zeer goed geslaagd heeten. Opgevoerd werden het tooneelspel »Het geheim eener Moeder" en het blgspel »De dienstmeid van den Zaakwaarnemer". De verschillende rollen waren aan goede handen toevertrouwd. De vrg moeielgke hoofdrollen werden zelfs op zeer loffelijke •wgze afgespeeld, degelgk en natuurlgk, flink en ongedwongen. Er werd voortreffelgk gespeeld en niet zooals dat wel meer gebeurt, een van buiten geleerd lesje eentonig opgezegd. Blgk- baar hadden niet alleen de oudere ledeD, maar ook de jeugdige kraohten hunne rollen met zorg ingestudeerd, zoodat wat zg hadden te vertolken, begrepen en gevoeld werd. Voorgaande op den ingeslagen goeden weg zullen de Redergkers nog menigen genotvollen avond aan het belangstellende publiek kunnen verschaffen. Een woord van dank mag ook niet ont houden worden aan eenige leden van het Harmoniegezelschap »Witte van Haamstede", die door hunne muziek veel bgdroegen tot veraangenaming van den avond. Bnrgh. In de Zaterdag gehouden ver gadering van het Ziekenfonds x>Helpt Elkander" alhier, bleek uit de rekening van den Penning meester, dat gedurende het tweejarig bestaan van deze Vereeniging meer was ontvangen dan uitgegeven de som van f 621.39, waar van een bedrag van f 600 is uitgezezet op de Rijkspostspaarbank. Bg acclamatie werden de heeren W. G. Boot en P. Straager respectievelijk tot Secre taris en Commissaris herkozen. Middelburg. De kermis alhier wordt dit jaar gehouden van 28 Juli tot en met 6 Augustus. Inrichtingen, waarin loterijen, in welken vorm ook, worden gehouden, zullen niet worden toegelaten. Het aantal sollicitanten voor de betrek king van tydelgk opzichter bg de gemeente- fabricage te Middelburg bedraagt 62. Vlissingen, 5 April. De locomotief, die aan het station alhier van de draaieobgf was geraakt, is Zaterdagnaoht weer op de rails gebracht. Zg had aanmerkelgke schade bekomen. Van 29 Juni tot 6 Juli zal door de scberpschutters-vereeniging »Vlissingen" alhier, een schietwedstrgd worden gehoudeD, waartoe alle in Zeeland en Noord-Brabant bestaande vereenigingen ter deelneming zullen worden uitgenoodigd. laibeitedlaien, VerkoopIngen eai. Uitslag der aanbesteding van chili-salpeter voor de Yereeniging »LandbouwbelaDg" te St.-Philipsland op 2 April 1904. Er werd ingeschreven door: A. Snelleman, Dinteloord, 11,12 Anth. Kole, Eolgosplaat, - 11,15 P. G. Adriaansens, Bergen op Zoom, - 11,24 I. J. Joppe, Steenbergen, - 11,295 I. Aarnoudse, A.-J.-Polder, -11,94s L. Snelleman, Dinteloord, -11,28 J. Eostense, Eruiningen, -11,43 A. de Rugter, St.-Philipsland, -11,95 I. I. Arenthals, Walsoorden, -11,20 alles per 100 E.G. Den minsten inschrgver gegund. Het bouwen eener R.-Eatb. kerk en pastorie te 's-Hertogenbosch is, naar ons wordt gemeld, opgedragen aan den heer W. F. Wegers te Tilburg voor f 168,975. Burgh, 6 April. Heden werd alhier aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1905 van de aarde-, kram-, rgs- en steenglooiingwerken aan de Waterkeering van den Calamiteusen Polder Burgh en Westland. Begrooting f 6118.77s. Aannemer is geworden de heer M. Eleppe te Scherpenisse. RECHTSZAKEN. De weesvader J. H. Piersmain het Ned. Herv. Weeshuis te Almelo, is ter strafzitting der rech'tbank aldaar van 12 April a.s. gedagvaard ter zake, dat hg in 1898 in ieder geval na 1 Maart van dat jaar of in 1899 in het weeshuis te Stad- Almelo, Arie Sluiter heeft mishandeld door hem opzettelgk gewelddadig aan te grgpen, op den grond te werpen en te slaan en ver volgens in de waschkamer van het weeshuis Gerhard Hinnen heeft mishandeld door hem opzettelgk te slaan, tengevolge waarvan deze tegen een munr is gevallen en een bult op het voorhoofd heeft bekomenen voorts dat hg in of omstreeks den zomer van 1899 in den tuin van voormeld weeshuis opzettelgk Jan Ossenkoppele gewelddadig heeft aan gegrepen en met het hoofd tegen den schommelpaal heeft geslagen of gestooteD en daarna ia de gang van het weeshuis geworpen en geslagen. Als verdediger zal optreden jhr. mr. B. de Jonge, advocaat te Zutphen. KERKNIEUWS. te 'a-Gravendeel. Beroepen naar de Geref. Gemeente te Zaamslag de heor H. Mulder, cand. aan de Yrge Universiteit. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Fijnaart door ds. D. Hoek te Heinkenszand. Bedankt voor hel beroep naar de Chr. Geref. Gem. te Zierikzee door de. H. Janssen te Amsterdam. Noordwelle. In een gehouden vergadering is tot Notabele bij de Ned. Herv. Eerk gekozen de heer L. Blom Pz. (vacature wglen C. Elenbaas). het publiek vielen, bleek uit het luide applaus na ieder bedrijf. Na afloop der voorstelling dankte de regis seur, de heer A. H. Lemsora, namens de Kamer, het publiek voor zijn opkomst, en riep het een «tot weerziens" toe. Handgeklap bewees, dat men «Advendo" nog wel eens meer hier wou zien optreden. Mocht dat het geval zijn, dat dan zij, die gisterenavond waren thuis gebleven, de voorstelling gaan bijwonen. Ze zullen zich de kosten zeker niet beklagen. Met dankzegging voor de verleende plaats ruimte O N D E R W IJ 8. Eind-examen der Ambachtsschool te Goes Diploma voor timmeren kregenC. van Maris, A. de Brugne, J. M. van Riet, W. M. Ferdinandus80, L. W. A. de Blinde, L. Min naar, C. de Grasff, R. de Eok en A. Visser. Voor smeden: A. M. v. d. Reit, P. J. Boone, J. E. Ergger, L. Blankenéén werd afgewezen, 2 waren ziek. Voor schilderen: J. Melse, J. G. Mieras, Ph. A. van Veen en J. Ortelee. Bevorderd werden van de le naar de 2 kl. Voor timmeren 10 van de 13 leerlingen; voor smeden 5 van de 7 leerlingen voor schilderen 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: Voor timmeren 8 van de 12 leerlingen voor smeden 7 leerlingenvoor schilderen 2 leerlingen. Bg de normaallessen te Goes werden bevorderd Van de le naar de 2e klasse vgf van de negen leerlingen, n.l.: C. 8. Eriense Locker, F. Hoornick, P. M. v. d. Slikke, H. L. Megers en J. Wavergn. Van de 2e naar de 3e klasse 11 van de 17 leerlingen, waarvan één evenwel de school had verlaten: C. J. de Jonge, P. J. Dobbe- laer, J. Sandee, J. W. A. Yermeule, F. Eole, C. M. Goemans, W. M. J. Goor, G. C. Bakker, J. Wesdorp, B. Pennings en L. J. de Jonge. Van de 3a naar de 4e klasse 12 van de 16 leerlingen, waarvan één is overleden J. P. de Raad, D. C. v. d. Werff, A. D. P. Dominicus, I. Harmsen, F. Butler, E. A. Verburg, J. S. Megers, H. J. van Ehüoker, D. J. Hubrechtse, A. Glerum, J. W. Dros, J. J. Dormaar en E. de Beste. Wg lezen in het Christelijk Schoolblad: »Jeugdige onderwgzers, die lust hebben om zich aan het christelgk nationaal onderwgs in Zuid-Afrika te wgden, kunnen zich bg ons aanmelden. Poet ei Telegrafie. Scherpenisse. Aan het hulpkantoor alhier is in de maand Maart met 43 inlagen een bedrag van f 4411 ingelegd, en aan 16 in leggers een bedrag van f 1537.50 terug betaald, terwgl 12 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Het telephoonkantoor alhier behandelde in de maand Maart 134 telegrammen, t. w. 70 ontvangen en 64 verzonden. Met ingang van 16 April a.s. is tot postbode van Colgnsplaat op Cortgene benoemd de heer A. Frenks, in de plaats van zgn overleden vader. Anna-Jacoba-Polder, 5 April. Door het Rgks-telefoonkantoor zgn gedurende de maand Maart behandeld 65 telegrammen, n.l. ver zonden 28 en ontvangen 37. Door het telefoonkantoor te Zonnemaire zgn in Maart behandeld 94 telegrammen, te weten68 ontvangen en 26 verzonden. Een particulier telegram aan de Telegraaf luidt als volgt: De colonne-Van Daalen vond in Galoeloeas alle kampongs zwaar versterkt. In Eeurenbotana, Pasir, Peparegaga en Eota Lintong zgn gesneuveld 541 vganden. Wg hadden 5 dooden en 25 gewonden. Licht gewond zgn de luitenants Winter, Effiok en Christoffel. De expeditie wordt voortgezet. Ingezonden Stukken. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Hoorn (Terschelling) door ds. E. W. Groeneveld te IJzeadgke. Brouwershaven, 5 April 1904. Mijnheer de Redacteur! Gaarne zag ik onderstaande regelen op- fenomen in het eerstuitkomende nummer van fw veelgelezen blad. Gisteren, tweeden Paaschdag, had in het «Café Schraver" van den heer A. Constandse alhier, de gepubliceerde uitvoering plaats van de Rederijkerskamer «Advendo" uit Zierikzee. Opgevoerd werden«De Twee Ringen", tooneel spel in 3 bedrijven, en «Cagliostro's Geest", blijspel met zang in één bedrijf. Ofschoon de zaal voller had kunnen zijn, toch was de opkomst redelijk te noemen, en zou zeer zeker grooter geweest zijn, wanneer velen een voor gevoel hadden kunnen hebben van 't geen ze dien avond te genieten zouden krijgen, want het moet gezegd worden: ««Advendo" heeft goed gewerkt". Niet, dat er geen kritiek op uitgeoefend zou kunnen worden 1 Dat kan zelfs op de beste Vereeniging. Doch er zijn in «Advendo" goede krachten, lieden, die de j kunst oprecht liefhebben en beoefenen, wat bleek uit de vertolking van beide stukken. Één der leden zelfs werkte als een beroeps speler. Dat beide stukjes in den smaak van t.t. H. Zierikzee, 6 April 1904. Mijnheelde Redacteur! Ten zeerste zoudt UEd. mij verplichten onderstaande regelen in Uw geacht blad op te nemen. Het is mij een behoefte het Ziekenhuis te Noordgouwe warm aan te bevelen bij onze eilandbewoners. Een mijner familieleden heeft daar een operatie ondergaan, welke uitstekend geslaagd is, waarvoor den directeur-geneesheer, den WelEd. Heer Dr. Wortman, mijn op rechten dank en ook den WelEd. Heer Dr. Van der Hoeven voor zijne uitstekende assistentie. Niet alleen dank voor de genees kundige hulp, maar ook voor de zachte en nauwkeurige verpleging van de directrice en hare verpleegsters. Met den wensch, dat dit schrgven moge bijdragen tot vooruitgang van het Ziekenhuis, dat zoo geheel naar de eischen des tijds is ingericht, hoogachtend, Uw Dw. Dr., M. 8. POLAK, Drogist. Brouwershaven, 6 April 1904. Mijnheer de Redacteur I Mag ik zoo vrij zijn beleefd een plaatsje in Uw blad te verzoeken, waarvoor ik U bij voorbaat mijn dank betuig. Met groote verwondering nam ik kennis van het ingezonden stuk van den heer C. J. Hocke Hoogenboom, betreffende de Vereeniging «Luo- tor et Emergo". Het schijnt hem toe, dat de heer Boot mij ter laatste vergadering het stil zwijgen heeft opgelegd, en ik door hem zou zijn terecht gewezen. Dit is beslist onjuist, en handhaaf ik dan ook al hetgeen door mij ter laatste vergadering is gesproken. Het heeft blijkbaar wel eenigen indruk gemaakt op den heer H. H., daar hij het noodzakelijk acht zich en zijne medebestuurderen nog eens extra in uw blad te excuseeren. Dat de fabriek slecht ging, weet iedereen. Ik herhaal echter nog maals, dat de achteruitgang volstrekt niet alleen te wijten was aan de redenen, vermeld in het door den heer H. H. aangehaalde rapport. De heer H. H. weet dit zelf zeer goed, en moet anders zijn geheugen maar eens opfrisschen door herlezing van het bekende rapport van den accountant. Dit rapport heeft zeer veel licht over deze zaak verspreid, en blijkt daaruit zeer duidelijk, dat de toestand, hoewel niet schitterend, veel beter had kunnen zijn. Het voornaamste doel van mijn mededeelingen ter vergadering was echter nog eens goed aan te duiden, dat het meer dan bespottelijk was den heer Klompe en zijn aanhangers bij deze schikking ook maar eenigszins tegemoet te komen. Door hunne koppigheid en weerbarstig heid hebben ze de Vereeniging enorme schade berokkend. Welnu, laten ze de schade betalen, en wanneer nu sommige leden medelijden hebben met die heeren, dit is zeer prijzens waardig te achten, te meer wanneer zij dit financieel kracht bijzetten, doch grootmoedig heid ten koste van de Vereeniging, bleek naar de stemming ten eenenmale uitgesloten. In ieder geval, Mijnheer de Redacteur! ware het mannelijk geweest, indien de heer H. H. aanwezig was geweest op de vergadering, in plaats van te Zonnemaire achter een hek staan te kijken naar de tram, die verschillende heeren, na afloop der vergadering, in de rioh- ting Zierikzee voert. Achteraf te orakelen in de Nieumbode heeft ongeveer hetzelfde effect, als een admiraal, die na afloop van den slag en na het vertrek van den vijand op de open en verlaten zee nog eenige kanonschoten komt lossen. Heeft de heer H. H. de satisfactie dus niet, dat ik gevoelloos geworden ben, die verzeke ring wil ik hem wel geven, dat ik voortaan zijne aanvallen met onverschillig stilzwijgen zal voorbijgaan. Inmiddels hoogachtend, UEd. Dw. Dr., J. LOP8E HOCKE. AR KTBERIOHTEN. Gorinchem, 4 April. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd465 koeien, 21 nuchtere kalveren, 11 vette varkens en 972 biggen. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 280 A f 290melk koeien f 170 Af 180, kalfvaarzen f 210 k f 230, guiste vaarzen f 100 A f 130, 2J- jarige ossen f 120 A f 150, 4|-jarige osson f 100 A f 110, pinken f 60 A f 90, nuohtere kalveren f 9 A f 18, vette varkens f 0.17 A f 0.20J per J E.G., biggen f 6 A f 13. Rotterdam, 5 April. Op de veemarkt waren aangevoerd: 34 paarden, 1265 magere en 635 vette runderen, 236 vette en 593 nuohtere kalveren, 51 schapen of lammeren, 418 varkens en 124 biggen. Eoeien en ossen 25 tot 34 ct., stieren 24 tot 30 ct., kalveren 40 tot 53 ct., schapen 20 tot 27 ct., varkens 18 tot 21 ct. en lichte varkens voor export 18 A 49 ot. per A kilo. Melkkoeien f 105 A f 270, kalfkoeien f 160 A f 255, Btieren f65 A f 195, vaarzen f 70 A f 135, alles mager vee; biggen f 5 A f 12.50, paarden f 45 A f 110. Nuchtere kalveren, fok- f 12 A f 18, elacht- f 6 A f 9. I Runderen, vooral spoelingvee, met zeer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2