aan de vereeniging ïToynbee-werk", welke in het spaarbank-gebouw zetelt, een belangrijk hoogere huur vraagt voor het komende seizoen. En omdat deze verhoogde huur nog altijd betrekkelijk laag is, heeft Toynbee daarin toegestemd, maar het gevolg zal toch zijn, dat Toynbee op hare beurt naar versterking van inkomsten moet uitzien. Wat uit het faillissement der Hoytema's zal terecht komen, kan, als preferente credi teuren voldaan zijn, voor concurrente crediteuren maar zeer weinig zijn. Men wil weten, dat de boel al sedert jaren in het honderd liep, vandaar, dat de firmanten persoonlijk de fonds-administratie behandelden en de bedienden daarvan geheel onkundig lieten. De baten bestaan, voor zoover het de overwegende be dragen betreft, uit vorderingen op de andere Delftsche faillieten, die hunnerzijds weer baten hebben op kleinere gevallenen. 15 Maart. Hedenochtend om vier uur werd de concierge van het stadhuis alhier wakker en bespeurde brandlucht. Na een onderzoek door het gebouw bleek dat de brand woedde in de kamer van den secretaris. Hoewel direct politie en brandweer gealar meerd werden, brandde de heele kamer uit. De woning van den concierge bekwam veel watersobade, evenals de gemeente-secre tarie. De hitte van de uitslaande vlammen was zoo groot, dat de gevels aan de overzijde blakerden en de ruiten sprongen. Uit Stad sw Proviwcis. Zierikzee, 16 Maart. In druk is ver schenen het verslag der Yereeniging tot oprichting en instandhouding van de Ambachts school over het vereenigingsjaar 1903. Wat daarin vermeld wordt, hebben wij reeds in hoofdzaak aan onze lezers medegedeeld, zoodat daarop niet behoeft te worden teruggekomen. Wij vestigen de aandacht op achter staande annonce, in dit blad voorkomende van de heeren Gebr. Los te Zwijndrecht. Nu de tijd voor zaaien, planten en pooten weldra is aangebroken, zal een ieder bij deze firma allicht iets van zijn gading vinden, temeer daar in alles een ruime sorteering en groote verscheidenheid voorbanden is. Gedep. Staten van Zeeland hebben aan den heer L. Hertog, onderwijzer aan de openbare school te Stoppeldijk, vergunning verleend tot het waarnemen der betrekking van kassier der aldaar bestaande Boerenleen bank. - Bij Kon. besluit is aan den loodsschipper 2de klasse A. van Hoepen te Ylissingen ver leend de gouden eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau. Kerkwerve, 16 Maart. Naar wij ver nemen is aan den heer M. Trjjzelaar machinist aan het stoomgemaal »Schouwen" alhier, met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag verleend als zoodanig, met dank betuiging voor de bewezen diensten. St.-Maartensdijk15 Maart. Gisteren overkwam een ingezetene uit St.-Annaland alhier, een voor hem onaangenaam geval. In den voormiddag was bij hier gearriveerd, en had zich naar den notaris begeven, teneinde daar eene som van f 400 te ontvangen. Na afdoening zijner zaken bij den notaris en na het bedrag in zijn portefeuille te hebben geborgen, gaat hijalvorens de gemeente te ver laten, nog eerst een herberg binnen om daar een hartsterking te gebruiken. Toevallig ontmoet hij daar een kennis uit deze gemeente, en zooals dat meer gebeurt, houden zij elkander aan de praat. Eindelijk echter wordt de terugtocht naar huis aanvaard. Bij het Steenen Pad gekomen werd, in een aldaar bestaand gelegenheidje daarvoor, nog even gerust. Doch bij het voelen in zijn zak bemerkt de man, dat hij zijn portefeuille met een bedrag van f 415 aan bankpapier kwijt is. Hoe hij denkt, of gist, of peinst, bij kan zich maar geen voorstelling er van vormen, waar de portefeuille gebleven is. Terugkeeren naar St.-Maartensdijk, den notaris nog eens opzoeken, de plaatsen, waar hij geweest was, 't mocht niets baten, de portefeuille was weg en bleef weg. De burgemeester en de politie werden er van in kennis gesteld, alles te vergeefs. De porte feuille werd niet teruggevonden, en is dat heden nog niet. Nu, er wordt zooveel verloren, dat nooit teruggevonden wordt, 't is waarmaar 't moet toch erg onaangenaam zijn, wanneer men zoo op eens tot de ontdekking komt, dat ben ik kwijt, en dan te moeten gaan peinzen, waar ben ik toen het eerst gegaan, hoe toen, en hoe verder, en zoo voort tobt tot de avond valt, en moedeloos zijn loome schreden huiswaarts richt, waar men dan de gezichten ook al niet blij maakt. Ieder moge er voor bewaard blijven. AaibMtedlifeiVerkoop!«ge» eu. Brouwershaven, 14 Maart. Ten over staan van den notaris H. J. van Noubuys te Zierikzee ia heden alhier openbaar verkooht: Gemeente Brouwershaven Voor de erven van den heer F. J. Hallingse woonhuis, Noordzijde Haven, en 9 Aren 82 c.A. tuingrond in den Drilboek, voor f1204; huis en erf in de Noordstraat, groot 2 Aren 28 c.A., voor f 617; het huis en erf daarnevens, groot 1 Are 75 c.A., voor f 501. Voor de familie Constandse: woon- en winkelhuis in de Noordstraat, ingericht voor slagerij, groot 1 Are 38 c A., voor f 526; huis en erf in het Kerkalop, groot 69 c.A., voor f 211. Zierikzee, 15 Maart. Ten overstaan van den notaris H. J. van Noubuys te Zierikzee is heden alhier openbaar verkocht: Gemeente Zierikzee: woonhuis met hoveniering in de Regen boogstraat, groot 6 Aren 19 c.A., voor f1575; schuur met hoveniering aldaar, groot 10 Aren 2 c.A., voor f 1300; pakhuis en erf in de Yenkelstraat, groot 46 o.A., voor f 310. St.-Filipaland, 15 Maart. Het bouwen van een woonhuis alhier, waarin post- en rijks- telefoonkantoor, is onderhands aangenomen door de heeren L. Capelle en C. Féléus. Door het bestuur van het Waterschap Willem Hendrik en Klein Kieldrecht is te Hulst aanbesteedhet maken van een nieuwen weg in den Nieuw Kieldrechtpolder, lang 1046 M. en het beheien van dezen weg met eenige daarbij behoorende verlengingen. Raming f 11.400. Minste inschrijver was de heer G. J. Balkensteijn te Terneuzen, voorf 11.630. Landbouw en Veeteelt. Ontvangen hebben wij het programma voor de tentoonstelling van paarden, rundvee, sohapen, varkens, geiten, pluimgedierte, voort brengselen van of betreffende den land- en tuinbouw en bijenteelt enz., die de afdeeling «Enkhuizen en Omstreken" van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw op 6, 7, 8 en 9 September ter gelegenheid van de algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Enkhuizen zal houden. De afdeeling "Westelijk Schouwen" van de Bloembollen-Maatschappij te Haarlem zal dit jaar in Mei weer een veiling houden van sterk te veld staande bloembollen. Waarschijnlijk zullen ook onder Renesse eenige bedden bollen geveild worden. In Oostelijk Zeeuwsch-Ylaanderen worden nog weinig contracten voor de levering van suikerbieten afgesloten. Een Belgische fabriek heeft nu aangeboden f 10,30 per 1000 K G. met willekeurigen tijd van levering, doch vóór 15 November, terwijl een voorschot van f 5 wordt toegestaan. Op deze voorwaarden zijn zeer vele landbouwers tot contracteeren genegen. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Hoorn, ds. E. W. Groeneveld te IJzendijke. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gemeente te Vlissingen door ds. H. W. Creutzberg te Wijk aan Zee. St.-Filipcland, 15 Maart. Gekozen tot notabele bij de Herv. Kerk alhier de heer M. van Bendegom. Zondagochtend overleed plotseling te Hilversum de heer E. C. Jungius C.Lz, in leven predikant bij de Ned. Herv. Gem. De overledene, geboren in 1838, was van 1860 tot 1861 predikant te Heilo, van 1865 tot 1868 te Zierikzee, van 1868 tot 1882 te Deventer en 1882 tot 1902 te Leeuwarden. Sedert 1 Mei 1902 woonde de heer Jungius als emeritus-predikant te Hilversum. Op weg naar de godsdienstoefening van den Protestantenbond, overviel hem een be roerte, en werd bij in een nabijzijnd huis gedragen, waar bij na eenige minuten overleed. Beroepen bij de Geref. Gem. te Ierseke ds. W. F. van Dam te 's-Gravendeel. Ds. J. de Koning, pred. bij de Geref. Gemeente te Krabbendijke, zal, na 58-jarige evangeliebediening, op 27 dezer afscheid van zijn gemeente nemen, alwaar hij dan 30 jaar werkzaam was. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Oud-Vosmeer den WelEerw. heer J. S. van Buchem, kapelaan te Leimuiden. Benoemd tot pastoor te Nootdorp de heer J. W. van Hooff te Oud-VoBsemeer. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 15 Maart. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld wegens: diefstal: G. C. B., 27 jaar, veldarbeider te St.-Maartensdijk, bij verstek, tot f 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis; diefstal: M. C. 8., 17 jaar, arbeidster te Zonnemaire, bij verstek, tot f 5 boete, subs. 7 dagen hechtenis. Voorts werden in hooger beroep veroordeeld: l8. C. K., 22 jaar, veldarbeider, en P. K., 21 jaar, koopman, beiden te Brouwershaven, wegens jachtovertreding, ieder tot een hechtenis van 7 dagen; 2°. J. van D., 27 jaar, landbouwer te Noordwelle, wegens jachtovertreding, tot 7 dag en hechtenis; 3°. C. V., 55 jaar, arbeider te Haamstede, wegens jachtovertreding, tot een hechtenis van 7 dagen: 4°. W. P. K., 22 jaar, en I. J. K., 18 jaar, beiden landbouwers te Duivendijke, wegens jachtovertreding, ieder tot betaling van een geldboete van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor ieder hunner. In de beide laatstgenoemde zaken was mr. A. J. F. Fokker als verdediger opgetreden. Verder werden vrijgesproken.- L. de G. Jzn., 18 jaar, veldarbeider, G. O. Hzn., 23 jaar, landbouwersknecht, beiden wonende te Scherpe- nisse, en M. P. Hzn., 19 jaar, veldarbeider te Poortvliet, beklaagd van huisvredebreuk. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond Dinsdag 1.1. terecht de 23-jarige schippers knecht J. J. v. d. Werff, uit Scherpenisse, besohuldigd van: Dat hij op 14 December 1903 te Vlaar- dingen opzettelijk gepoogd bad om Antje Beekman, met wie by verloofd was geweest, doch welke verkeering verbroken was, van het leven te berooven. Na het plan daartoe beraamd te hebber, was bij met haar op eene bank gaan zitten iu het plantsoen nabij het station. Daar richtte bij op dat meisje ter hoogte van haar hoofd een met vijf scherpe patronen geladen revolver, die bij ter uitvoering van zijn misdadig plan eenige uren te voren te Rotterdam had gekocht. Hij loste daarmee een schot, waarbij de kogel het meisje aan de linkerzijde van bet hoofd trof en door de schedelhuid, het sohedeldak, de hersenvliezen en do hersen massa drong, waardoor eene ernstigo ver bloeding ontstond, waaraan zy vier dagen later overleed. 14 getuigen werden in deze zaak gehoord. Verdediger was mr. H. P. Hermans, uit Brielle. Het slachtoffer, wier moeder overleden was, bestuurde het huishouden van haar vader, en was de verzorgster harer jongere broertjes en zusjes. De eisoh van het O. M. is tien jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte ver zachtende omstandigheden, zijnde beklaagde's hoofd in de war gebracht door het lezen van romans. Op 11 April komt voor de Haagsche rechtbank de zaak voor van den Delftschen advocaat V. M., beklaagd van verduistering van als curator in een faillissement hem toe vertrouwde gelden. De rector van het gymnasium en de directeur der H. B. S. te Tiel zijn voor den kantonrechter aldaar gedagvaard ter zake, dat van enkele hunner leerlingen het vaccinatie bewijs niet in orde was. O N D E B W IJ 8. Zierikzee16 Maart. Bjj 't heden gehouden toelatings-eiamen voor de R. N. L alhier zijn toegelaten Voor de voorber. kl. E. C. van Schaik, Zierikzee; C. A. J. Smallegange, Nieuwerkerk; M. A. Poulusse, Nieuwerkerk; M. Smits, Zierikzee; J. Zoeter, Bruinisse; G. J. Boo gaards, KerkwerveJ. G. Boot, Oosterland D. J. Coumou, Zierikzee; H. N. Everaerts, Anna-Jacobapolder Abr. de Vlieger,Zierikzee; C. F. Koopman, Zierikzee. Afgewezen één. Voor de le klasse E. den Boer, Brouwers haven A. M. Bartels, ZierikzeeP. Verbeek, Zierikzee; A. Smits, Zierikzee; L. A. de Vos, Zierikzee; G. H. van den Hoven, Anna-Jacobapolder; N. J. G. A. Elenbaas, Bruinisse. Afgewezen éón. Benoemd tot onderwijzer te Breskens de heer J. C. van Bortel te Zierikzee. Door H. M. de Koningin is niet ontvankelijk verklaard het beroep van C. E. van Dijke-Kievit en andere onderwijzeressen aan de openbare lagere school te Ierseke tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij is goedgekeurd de ver ordening, regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel aan genoemde school. Brieven uit Berlijn. Van onzen correspondent). Twee familie-tragedies. Berujn, 10 Maart 1904. >Het is al geen goud wat blinkt". Dagelijks is het aantal catastrofen van allerlei aard legio in een wereldstad. Roof, moord, brand, levensgevaarlijke ongelukken, zelfmoord, als een perpetuum mobile brengen de plaatselijke bladen eiken dag opnieuw de bizonderheden van tragische gevallen. De abonnee leest vluchtig deberichten, constateert, dat er al weer zoo en zooveel ongelukken zijn voorgevallen, doch den volgenden dag zijn hem de bizonderheden al weer door het hoofd gegaan, daar zijn aandacht voor een oogenblik weer door nieuwe incidenten wordt gevraagd, welke hij even gauw vergeet. De grootstadsbewoner wordt afgestompt bij het lezen der tallooze berichten van ongelukken en moorden. Onverbiddelijk golft het groot- stadsleven verder, en houdt zich niet langer dan noodig is, bij één enkel geval op. Het is mijn gewoonte niet, in mijn Berlijn- sche Brieven melding te maken van plaatselijke tragische gebeurtenissen, daar ik mij dan wel in eiken brief met de donkere en donkerste zijden van Berlijn zou moeten bezighouden, en de lichtzijde zou te kort komen, doch ditmaal wil ik een uitzondering maken op den regel. Ditmaal zijn de gevallen te frappant. Binnen een week tijds zijn drie families, niet enkele personen, maar drie families, door zelfmoord om het leven gekomen, een week geleden ouders met een vijfjarig dochtertje, Dinsdag ouders met volwassen dochter en twee zoontjes, die hun militaire opleiding in een kadetten- anstalt ontvingen, en daags daarop, eergisteren, ouders met een tienjarig zoontje. En in alle drie gevallen slaagden de ouders er helaas in hunne argelooze kinderen van het leven te berooven. De beide laatste incidenten hebben zoovele frappante punten van overeenkomst, dat men bijna geneigd zou zijn te gelooven, dat het laatste een uitvloeisel is van het voorlaatste. Beide families behoorden tot de breede middel klasse, zaten diep in de schuld, en leefden veel te royaal naar rato van hun inkomen. «Waar halen de menschen het geld van daan" vraagt men zich dikwijls af, wanneer men de lui ziet op de groote bizondere en openbare feesten en het winterseizoen, waar de champagne als water stroomt, wanneer men rond ziet in de elegante tallooze wijn restaurants, waar men nauwelijks een plaats machtig kan worden. Incidenten als die van deze week geven het antwoord op deze vraag. Men doet aan alles mee, men geeft kostbare partijen, zonder de leveranciers echter te be talen, men leeft op «Pump" in «Saus und Braus" zoolang, tot men, in het nauw ge dreven door de tallooze crediteurs, in het brandpunt der grootsteedsche genoegens staande, er plotseling een eind aan maakt, en met vrouw en kroost van het wereldtooneel ver dwijnt. Après nous le déluge! Zoowel de familie Beseke in de Wilhelm- strasse als de familie Brambach in de voor stad Pankow leefde er lichtzinnig in het wilde op los, zonder zich om den dag van morgen te bekommeren. En in «Saus und Braus" brachten beiden den laatsten levensavond door. Een vroolijk bezoek «en familie" aan het circus Busch, daarna een gezamenlijk souper met wijn en champagne en vervolgens de dood! Zoo was Maandagavond het eind van den gewezen luitenant Beseke met vrouw en drie kinderen. Zoo was den volgenden avond het eind van den prokurist Brambach met vrouw en zoontje. Tot het laatst toe «Vorspiegelung falscher Tatsachen", tot het laatst toe vroolijkheid voorgewend en den schijn opgehouden, volop genoten en de om geving zand in de oogen gestrooidHoe konden de ouders zoo handelen, moet men vragen. Waarom moeten die arme jongens mede boeten voor de lichtzinnigheid en genotzucht hunner ouders Hoe is het mogelijk, dat een vader eerst met zijn niets kwaads vermoedende jongens en zijn in het' geheim ingewijde vrouw en volivassen dochter aan een rijkelijk souper den verjaardag der dochter viert, waarbij de jongens op wijn en champagne werden getrac- teerd, om hen dan in hun slaap te vergiftigen 1 Wat moet er in het hart van de moeder zijn omgegaan, die daar tegenover haar argelooze jongens aan den feestelijken disch zat met het vaste voornemen, hen mee te nemen in het graf! Kan men zich grooter egoïsme voor stellen? -Schijnbaar ter eere van den verjaar dag der zuster, doch in werkelijkheid om hen van het leven te berooven, lieten de ouders de beide jongens van de Kadetten-anstalt uit Beusberg overkomen. Een valsch begrip van ouderlijke liefde was hun drijfveer. Waar schijnlijk wilden zij hun 16- en 12-jarigen zonen een leven van schijn en heimelijke zorgen besparen, dat hun deel was geweest. Want hun maatschappelijke positie was van begin af aan op schijn en leugen gebaseerd. Van den aanvang af had het echtpaar met de grootste materieele zorgen te kampen. Uit een officiers-familie gesproten, had Beseke als luitenant den Fransch-Duitschen oorlog mee gemaakt, waarin hij zich het ijzeren kruis verwierf. Toch zag hij zich spoedig daarna genoodzaakt den dienst te verlaten, en wel als slachtoffer van standsvooroordeelen. De jonge officier had zich verloofd met de dochter van een Gastiairt (eigenaar van een restaurant of een klein hótel). Daar zulk een verbinding echter ten eenenraale indruischte tegen de enge militaire standsbegrippen, stond Beseke voor de vraag: in dienst blijven, of zijn woord gestand doen aan zijn verloofde. Ridderlijk koos hij het laatste, doch moest nu den bonten rok uittrekken. Het huwelijk was zeer gelukkig, hoewel het echtpaar van den begin af met groote geldzorgen te kampen had. Uit zijn joligen luitenantstijd had Beseke een massa schulden mee ten huwelijk gebracht, welke successievelijk betaald moesten worden. Hoewel de middelen ontbraken voor een zorgeloos leventje, wilde het echtpaar in de verschillende stadiën van hun leven toch in alle opzichten «meedoen". Men rekende zich nog tot den bevoorrechten stand, leefde op een grooten voet, arrangeerde kostuum feesten, men gaf diners en soupers, en verzuimde geen poging om zich door de wijze van optreden steeds opnieuw krediet te ver schaffen, en de omgeving te doen gelooven, dat men «in goeden doen" verkeerde. Het is al geen goud, wat er blinkt 1 N.B. Naar de avondbladen zooeven mee- deelen, is bij het onderzoek naar de motieven van den dood bij het echtpaar Brambach in Pankow gebleken, dat hier de reden voor den treurigen stap niet gezocht moet worden in pekuniairezorgen, zooals eerst werd aangenomen. Het onderzoek heeft nu aan het licht gebracht, dat de prokurist Brambach nog onmiddellijk vóór zijn dood in het bezit was zoowel van zijn erfdeel, als van een ruim bank-deposito. Bovendien bedroeg zijn salaris Mk. 6000. De autoriteiten zijn van nu meening, dat het echtpaar zich en hun ziekelijk zoontje van het leven hebben beroofd, uit wanhoop over een keelziekte van deu vader en de zwakke gezondheid der moeder. Volgens de opinie der geneesheeren was die keelziekte eenter niet ongeneeslijk. Heden worden de vijf lijken van het gezin Beseke in alle stilte bijgezet. Morgen of overmorgen wordt aan het gezin Brambach de laatste eer bewezen. Nog enkele dagen zal men misschien in de verschillende Berlijnsche kringen spreken over de nadere bizonderheden der beide tragediesdoch spoedig zullen zij in vergetelheid raken. Dan zal de oppervlakte van de Berlijnsche levenszee weer opnieuw in beroering worden gebracht door een nieuw incident, en vervolgens weer door een ander en nog een ander in eindelooze reeksK. TELEGRAMMEN. Middelburg, 16 Maart. Als deskundigen voor de akte-examens in Zeeland zijn benoemd: voor het lezen en de Ned. taal de heeren W. H. Hasselbach onderwijzer aan de Rijkskweekschool te Middelburg, en A. R. Breetvelt, hoofd der openbare school te Goes; voor het schrijven en teekenen, de heer J. Swart, hoofd der openbare school te 's-Gravenpolder; voor het rekenen, de heer R. van der Welle, hoofd der school met den bijbel te Grypskerke voor de kennis der natuur, de heer B. van Ruijven, hoofd der openbare school te Axel, en F. Maijs, hoofd der openbare school te Wilhelminadorp; voor de aardrijkskunde, de heer H. Koelm&ns, hoofd der christelijke school te Terneuzenvoor de geschiedenis, do heer G. Visscher, hoofd der christelijke school te Sluisvoor de paedagogiek, de heer P. van der Have, hoofd der openbare school te Zierikzee; voor den zang, de heer A. LijeeD, onderwijzer aan de Rijkskweekschool te Middelburgvoor de vrije en orde-oefeningen, mej. A. S. Beugel, onderwijzeres in de gymnastiek te Middelburg, en de heer F. W. J. Lambert, leeraar aan de hoogere burger school te Zierikzee; voor de nuttige hand werken, mej. M. J. de Haan, onderwijzeres in de handwerken aan de Rijksnormaallessen te Middelburg, en mej. M. D. Fokker, idem te Oostburg. Benoemd tot onderwijzer aan school H. vacature-Rennes, de heer M. Ossewaarde van Goes, en voor de vacature-De Priester, G. Houtekamer van Wemeldinge. 'e-Gravenhage, 16 Maart. Het ontwerp tot wijziging- der lagërbhder- wijawet, d»v -eer verzending naar den Raad van State gereed is, moet o. a. berusten op het beginsel van uitkeeridg der minima jaarwedden aan de openbare en bizondere onderwijzers door het Rijk aan de gemeenten. Tweede Kamer. De heer Lohman adviseerde namens de meerderheid der geloofs brieven-commissie tot niet toelating van den heer Van Wijnbergen voor het kiesdistrict Eist, omdat in sommige gemeenten niet her innerd is aan de gelegenheid tot candidaat- stelling. De minderheid der commissie is voor toelating. Het rapport der commissie zal later behandeld worden. Interpellatie over het ontslag Lindeman. De heer Drucker, afkeurende Lindeman's daden, oordeelde de straf te zwaar, en meende, dat de Minister ten aanzien der rechtspositie van de ambtenaren in het algemeen op een verkeerden weg was. De heer Troelstra oordeelde de wijze, waarop de RegeeriDg Lindeman aan den dijk heeft gezet, walgelijk. De heer Van Nispen verdedigde de Regeering, wier houding nog doortastender had moeten zijn. De Minister van Waterstaat betoogde, dat Lindeman ontslagen was, omdat hij ver antwoording aan het wettig gezag had geweigerd. De heer Drucker heeft een motie voorge steld, waarbij de Kamer oordeelt, dat Lindeman's optreden de Regeeringstusschenkomst wettigde, maar dat de door den Minister gevolgde ge dragslijn niet door den eisch van goed beleid geboden werd. De Kamer heeft verworpen met 70 tegen 14 stemmen de motie—Troelstra, waarbij het ontslag Lindeman werd afgekeurd. De motieDrucker werd verworpen met 72 tegen 12 stemmen. Ingezonden 8 t u k ken. Mijnheer de Redacteur I Nu de plaats, waar de nieuwe ambachts school zal verrijzen, is vastgesteld, zal het zeker wel aanbeveling verdienen de toegangs wegen naar die inrichting zoo goed en veilig mogelijk te maken, en daarvoor in de eerste plaats de sloot tusschen den tuin van den heer Smits en het Jannewekken te dempen. Dit werk behoeft volstrekt zooveel geld niet te kosten, wanneer begonnen wordt met de stortplaats van puin, brikken enz. tijdelijk te verleggen naar die sloot, en later te benuttigen den grond, die uitgegraven wordt voor de fondamenten van die school. Als nu het Gemeentebestuur eens eerst voor het ééne zorgde, en het bestuur van de ambachtsschool den grond wilde afstaan, dan kwam dit zaakje op min kostbare wijze tot stand, en werd er tegelijkertijd een vuile, zeer kwalijk riekende sloot opgeruimd. Mija dank voor uwe bereidwilligheid om het bovenstaande op te nemen. Zierikzee, 15 Maart 1904. Pr. MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 14 Maart. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 246 koeien 22 nuohtere kalveren en 433 biggen. Voor België was nog al vraag in vaarzen. Jonge vaarzen waren matig gezocht, zoomede ook guiste. Melkkoeien vonden niet veel sftrek. Zwaar kalfvee werd hoog verhandeld. Nuchtere kalveren vast. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 220 k f 260, melkkoeien f 160 k f 210, kalfvaarzen f 120 f 200, guiste vaarzen f 80 k f 120, pinken f 25 k f 40, gras kalveren f 30 a f 60, nuchtere kalveren f 8 a f 16, b'ggen f 5 a f 10. Rotterdam, 15 Maart. Op de veemarkt waren aangevoerd: 42 paarden, 1023 magere en 681 vette runderen, 160 vette, 816 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 636 varkens, 102 biggen. Koeien en ossen 27 tot 34 ct., stieren 24 tot 30 ct., kalveren 43 tot 55 ct., varkens 17 19 ct. per J kilo. Melkkoeien f 135 k f 275, kalfkoeien f 160 f 260, stieren f 65 A f 195, pinken f 65 A f 110, vaarzen f 70 k f 175, alles mager vee; biggen f 4 k f 8, paarden f 65 A f 130. Nuchtere kalveren, fok- f 14 f 22, slacht- f 0 k f 10. Handel in runderen wegens hooge vraag prijzen matig. Vette kalveren waren goed te plaatsen. Naar stieren was goede vraag. Nuchtere kalveren ook voor uitvoer met flinken omzet. Handel in fok-, melk- en mager vee vrij goed. Spoelingvee werd 2 cent boven noteering verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2