ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 8 Staart 1904. Courant). Eerste Blad. Uit Stad Provincie. (25 1 o x* i li z e c s c h. e Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 60ste JAARGANfi. 7973 Dlreoteuri A. DE LOOZLE. A. FRANKEL. Redacteuren J. WAALE, alleen voor het binnen- eu bniténl. nieuws. Advertentiënvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts.kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 2 are bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaateruimte berekend. Alle betalingen moeten uitsluitend g'eschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Frënkel, Meelstraat 386, Zierikzee. Dit nummer bestaat uit twee bladen. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingeietenen, dat er op Woensdag <leu O Maart e.li.des namiddags te 2 uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de volgende zaken ter tafel zullen worden gebracht, t. w. 1. Resumtie notulen. 2. Brief van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van j het raadsbesluit tot af en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 1903. 3. Brief van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 1904. 4. Brief van Gedep. Staten, houdende terugzending van het door hen goedgekeurd 3e supp. kohier van den hoofdelijken omslag voor 1903. 5. Brief van Gedep, Staten, houdende terugzending van het door hen goedgekeurd primitief kohier van de belasting op de honden voor 1904. 6. Brief van Gedep. Staten, houdende terugzending van het door hen goedgekeurde suppletoir kohier van de belasting op de honden voor 1903. 7. Brief van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van gras. 8. Brief van Gedep. Staten, houdende mededeeling van de bij Kon. besluit verleende vrijstelling van de verplichting om aan meisjes gelegenheid te ver- schaflen om, buiten avonduren, 96 uren in het jaar herhalingsonderwys te genieten. 9. Mededeeling van Burgem. en Weth. dat zy hun voorstel, d.d. 25 Januari j.l. no. 60, intrekken, daar de achterstallige erfpacht door A. van de Velde sedert is betaald. 10. Rekening van den straatweg Zierikzee—Brouwershaven over 1903. 11. Verslag van de Commissie tot wering vau School verzuim over 1903. 12. Verslag van den toestand van het Middelbaar Onderwijs over 1903. 13. Schrijven van de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting, houdende verzoek om niet verder in behandeling te nemen het voorstel om machtiging te verkenen tot het uitvoeren van werken aan de Gasfabriek, waarover in vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. 14. Voorstel van Burgem. en Weth. tot af- en over- schrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 1903. 15. Voorstel van Burgem. en Weth. in zake de alhier op te richten Avondschool voor Vakonderwijs, in verband met het te stichten gebouw der Ambachts school. 16. Verzoek van het Bestuur der Ambachtsschool om in plaats van f 26000 eene som van f 27000 voor den bouw van eene nieuwe Ambachtsschool van de gemeente te mogen leenen, met voorstel van Burgem en Weth. 17. Praeadvies van Burgem. en Weth. op het adres van A J. Wai.sink, daarbij zich beklagende dat hij niet is aangenomen als onderaannemer van het lood gieters- en fitterswerk van het 7e perceel der onderhoudswerken van de gemeente over 1904. 18. Voorstel van Burgem. en Weth. in verband met een tot hen door Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente gericht verzoek, om te bevorderen, dat aan hun College jaarlijks een uittreksel uit het kohier van den hooldelijken omslag zal worden verstrekt, uit sluitend ten dienste van het kohier der kerkelijke belasting. 19. Brief van de Plaatselijke Schoolcommissie, houdende aanbeveling van een dubbeltal, ter benoeming van een lid in die Commissie. Enz. Zierikzee, den 5 Maart 1904. De Burgemeester, CH. W. VERMEIJS. HIEUWSTIJPIHGEH. Nederland. 's-Gravenhage, 5 Maart. Het plan is de tariefwet dit jaar nog in de afdeelingen der Tweede Kamer te onderzoeken, maar eerst in Februari 1905 openbaar te behandelen. De koninklijke familie is voornemens 6 April naar Het Loo terug te keeren. Rotterdam, 5 Maart. Gisterenmiddag was op het s.8. «Jeagersborg", liggende in de Maashaven te Charlois, een ploeg bootwerkers bezig met de lossing, toen Pieter Broere, 48 jaar oud, werkzaam zjjnde in het laadruim, een houten merkel op het hoofd kreeg, waarop de luiken rustten. Op een laadbak werd de zwaar gewonde op dek geheschen, in welken laadbak ook had plaats genomen de 29 jarige bootwerker W. A. Aimaebel, om zijn gewonden kameraad te ondersteunen. Bijna op het dek zijnde, stortte de laadbak van een hoogte van ongeveer 8 Meter in het ruim, doordat het touw brak, waaraan de bak opgeheschen werd. Broere werd thans voor de tweede maal zwaar gewondhij brak thans beide beenen en verschillende ribben en kreeg hersenschudding. Aimaebel bekwam eveneens een hersenschudding), brak den linkerarm en kreeg inwendige kwetsuren. Twee doctoren werden aan boord ontboden, n.l. dr. Wolfson en dr. Bitter, die de eerste verbanden legden, waarna beiden met brancards naar het ziekenhuis werden gebracht. Broere was bewusteloos. Aan de Maaskade te Rotterdam is aan gehouden de polderwerker A. G., die gesig naleerd staat in het algemeen politieblad als door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot een maand hechtenis wegens mishandeling. De vermoedelijke dader van den in den nacht van 6 Febr. alhier op den inspecteur van politie W. Blom gepleegden moord-aanelag is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Amsterdam aangehouden. Breda, 5 Maart. Donderdag had alhier aan deu Tramsingel een treurig ongeluk plaats. Een jongetje van zes jaar uit Prinsen- hage speelde daar, struikelde en kwam onder do tram, dio beide beenen afreed. Gisteren is het jongetje overleden. De machinist bad nog geremd, doch 't was te laat. Bergen-op-Zoom, 6 Maart. In den af- geloopen nacht is brand ontstaan op het buitengoed Groot-Molenbeek" onder deze gemeente. De schuur met grooten voorraad hooi en stroo brandde totaal af, benevens de woniDg van den boschwachter. Het vee is gered. Alles was verzekerd. Zierikzee, 5 Maart. Zooals velen oozer lezers bekend zal zijn, wordt in «Jeruël" te Rotterdam aan dakloozen een geschikt tijdelijk verblijf en aan behoeftigen een maaltijd gratis verschaft. Ofschoon natuurlijk op kleine schaal, heeft de Evangelisatie «Jeruël" te dezer stede dit voorbeeld gevolgd. Reeds sedert eenigen tijd hielden de vrouwelijke leden dezer Vereeniging zich bezig met het vervaardigen van kleding stukken, die aan behoeftigen werden verstrekt. Daartoe in staat gesteld door vele welgestelden, is men deze week begonnen aan hulpbehoevenden voedsel te verstrekken en waren een 25-tal persoden opgekomen, die zich konden ver kwikken aan brood met spek en warme koffie. Voorloopig zal hiermede driemaal per week worden voortgegaan eu zullen ook andere spijzen worden verstrekt. Wij vertrouwen, dat velen deze poging van echt practischen godsdienstzin zullen steunen en zijn de meergegoeden voorgegaan, ook het j npenDiDgske" is een steentje aan het gebouw dezer weldadigheid. Natuurlijk, hoe meer bij gedragen wordt, des te langer zal men dit zoo nuttige werk kunnen volhouden. 7 Maart. Gisterenavond werd in het Evangelisatie-lokaal «Jeruël" alhier de vrouw van C. B. door eeu hevig toeval getroffen, zoodat men hot ergste vreesde. Ia bewusteloozon toestand naar het nabij gelegen Volkskoffiobuis" overgebracht zijnde, werd de hulp ingeroepen van den heer M. S. Polak, die na geruimen tijd door aanwending van verschillende middelen, er in slagen mocht de levensgeesten weder op te wekken en de vrouw naar hare woning te doen vervoereD. Een woord van hulde te brengen aan den heer Polak achten wij overbodig, daar bij steeds bereid is hulp te verleenen ook dóór, waar zonder eenige vergoeding, dezo noodig wordt geacht. Vrijdagavond trad hier voor een stamp vol bezette zaal het gezelsohap van den beer J. H. Speenhoff op, dat ons, en te oordeelen naar het daverend applaus, ook bet publiek, een hoogst genotvollen avond versohaft heeft. Om te beginnen met den begaafden concert meester, den heer F. F. van Dijk, die toonde een hoogst talentvolle pianist te zijn. De bekende opera-baszanger, de heer Joh. Schmier, droeg op meesterlijke wijze «de Leeuw" en «de Pruimenboom" voor, maar toch hadden wij van hom liever eenige coupletten uit de een of andere mooie opera gehoord. Van de opera-zangeres, mej. B. Million, beviel ons nog het beate: «Das Erste Lied". De violist, de heer L. Kippé, muntte boven alles uit. En wat den heer Speenhoff betreft, zijn voor drachten zijn, zooals het programma terecht zegt, origineel, maar ook in hooge mate boeiend. Zijn «Brief van een moeder aan een zoon, die iu de nor zit" en «De meisjes van de H. B. S. die gaan als sohapen naar de les", waren o. a. onbetaalbaar. Wij roepen allen het «Tot weerziens" toe, dat de Finaio vormde, waarmede de warm toegejuichte voorstelling besloten werd. Wij vestigen de opmerkzaamheid van bet kunstlievend publiek op den lieder-avond van onzen vroegeren stadgenoot, den heer Jac. van Kempen, te geven op aanstaanden in de Concertzaal. «Goede wijn behoeft geen krans". Mej. Ida P. van Maldem van Amsterdam heeft zich met de piano begeleiding belaBt. Het Btoomschip «Schelde n", heden morgen 8 ure van hier naa* Votterdam ver trokken, is, tengevolge dra mist, onder Ouwerkerk aan den grond gevaren, en is heden namiddag ten half 5 ure vlot gekomen on heeft de reis voortgezet. Bij Kon. besluit is aan den heer W. F. del Campo genaamd Camp, notaris te Renesse, verlof verleend tot het aannemen der ver sierselen van ridder der Koninklijke Militaire Orde van Jezus Christus, hem door Z. M. den Koning van Portugal en der Algarven ge schonken. Bij beschikking van den Minister van Justitie is met ingaDg van 1 Maart j.l. aan- gesteld tot brigadier-majoor de heer L. C. Straub te Brouwershaven. In bijvoegsels tot de Sf.-Cf. van Zaterdag 11. zijn o. a. opgenomen de statuten van de Coöperatieve Boerenleenbank te Dreiscbor. Naar wij vernemen is, vanwege den Minister van Binnenlandscbe Zaken aan Gedeputeerde Staten van Zeeland offioieele mededeeling gedaan, dat de verklaring van het algemeen nut, van de tramverbinding MiddelburgVliesiDgenDomburg, wet is geworden, met uitnoodiging tot benoeming der commissie bedoeld bij art. 10 der ont eigeningswet. De naamlooze vennootschap Stoomtram HulstWalsoorden zal over het eerste boek jaar 4 p.Ct. dividend oitkeeren. Door de Vissohera-Yereeniging te Philip pine is uitgegeven een vlugachnfije, getiteld: Philippine s verleden, heden en toekomst. Het doel ervan is oen pleidooi te leveren voor een kanaal, loopende vanaf de haven tot aan den mond van dei; Braakman, waar mede. naar de schrijvers beweren, Philippine zoude geholpen zijn en waardoor het in bloei zou toenemen. Brouwershaven. Den 5 Maart hield de heer F. van der Goes, privaat-docent der Am- 8terdamsche Universiteit, in een openbare vergadering van de Afdeeling der Sociaal- Democratische Arbeiderspartij alhier, een voor dracht over «revolutionnaire taktiek". De S. D. A. P., zeide spreker, is een revolu- tionnaire' partij omdat zij aanstuurt op een geheelen omkeer van de maatschappij, en dat is het juist, wat haar van alle andere partijen onderscheidt. Alle burgerpartijen willen wel verbeteringen in het lot der arbeiders, ze wor- j den daartoe trouwens gedwongen, de arbeiders drijven hen vooruit. Maar het wezen der be staande maatschappij, daaraan willen ze niets veranderen, ze zijn inderdaad alle anti-revo- lutionnair. i Wat is het wezen der tegenwoordige maat schappij? Het kapitalisme. ,/Ge kunt dat allen dagelijks om u heen zien", vervolgde spreker, „ook in deze verga- dering. Al ken ik hier niemand, ik zie dadelijk wie tot de arbeidersklasse behoort, wie tot de bezittende. Ik zou me daarin, als ik er hoofd voor hoofd van deze vergadering (er waren j meer dan 100 personen) uaar moest raden i geen tweemaal in vergissen". Hoe komt dat? Waarom zijn de menschen in twee kampen verdeeld; waarvan het eene veroordeeld is altijd te arbeiden, terwijl het 1 andere leeft van de opbrengst van dien arbeid, I waaraan ze zelve niet, of weinig deelnemen? Omdat de arbeidsmiddelen, de grond, de machinesde steenkolen, alle grondstoffen, omdat dit alles toebehoort aan een kleine klasse van bezitters. Omdat de arbeiders, willen ze leven, hun arbeidskracht moeten verhuren aan die bezitters. En omdat die bezitters de arbeiders niet toelaten tot het werk, wanneer ze het product van den arbeid niet met winst kunnen verkoopen, wanneer ze niet //verdienen op den arbeider". De arbeidersklasse maakt dus alle stofïelijke voorwerpen, de huizen, de kleederen, de voe dingsmiddelen, de schepen alles wat er noodig is om te leven en te werken. Maar behalve de arbeiders zelve moeten er een groot aantal anderen van dat product van hun arbeid leven. Vooreerst de kapitalisten zelve, en deze hebben het vetste deel, maar dan ook de ambtenaren, de geestelijken, en tal van anderen. Waarmee natuurlijk niet bedoeld wordt, dat die laatsten niet nuttig zijn. Wanneer nu de toestanden van de groote massa der arbeiders maar beter werden, dan zou uit dit kapitalisme misschien eindelijk nog wel iets goeds kunnen komen. Het feit is echter, dat die toestanden slechter worden. De loonen mogen hier en daar verhoogd zijn, alle prijzen zijn duurder geworden. Men moet daarbij wel bedenken, dat wanneer b.v, manu facturen tegenwoordig goedkoop zijn, ze ook, vergeleken bij wat vroeger werd gedragen, weinig duurzaam zijn, zoodat ze ten slotte toch duurder uitkomen. Men weet ook, dat het volk in vorige eeuwen algemeen boter en rundvleesch at, maar dat die op de tafels der arbeiders al lang verdrongen zijn door mar garine en 'n schrale portie Ainerikaa.isch spek. Zoo is het ook met den jenever, die den wijn heeft verdrongen. Alle herbergen, zelfs de nederigstewaren vroeger wijnhuizen. En, waar ook dit misschien een te zwart beeld is, daar is toch de afstand tusscben rijk en arm oneindig veel grooter geworden. Van de vruchten der wetenschap, de kunst, blijft de arbeidersklasse verstoken, de natuur is voor haar een gesloten boek, het maatschappelijk leven begrijpt zij veelal niet.' Van hun l'2de, 13de jaar, juist de tijd dat zij beginnen te leven, moeten de arbeiderekinderen gaan wer ken voor hun brood. Dat is de grootste vloek der armoede, die in onze maatschappij vast verbonden is aan den arbeid. Maar, er is een groote kracht, die tot ver betering werkt. De arbeidersklasse zelve aangevoerd door de socialisten heeft den schouder onder het wiel gezet en dat is ook de eenige weg tot verbetering, want wie in de wereld zijn recht wil hebben, moet het zelf veroveren. Haar wapenen zijn de vakbewegingde coöperatie en de politieke actie. Met de vakbeweging, haar eerste leerschool, weet zij ook de eerste verbeteringen te ver overen. Spreker wees op de Amsterdamsche diamantbewerkers, die éen van de mooiste ge bouwen bezitten, waar zij samenkomen om zich te ontwikkelen, te vergaderen, zich te ver zamelen voor den strijd en waar ze thans een strijdkas bewaren van f 170000 hetzelfde geld, dat ze in vroeger tijden, toen er geen organisatie was, verdronken en verbrasten. Wat de coöperatie betreft, de mooiste ge bouwen in de groote Belgische steden hooren thans aan de arbeiders daar is hun ont spanningslokaal, hun studiezaal, hun bibliotheek, daar zijn ook de groote winkels, die voor millioenen en millioenen omzetten. Juist door dien grooten omzet, en den inkoop in 't groot, maken zij belangrijke winsten, waaruit flinke bedragen aan de kassen der vakvereenigingen en der Belgische S. D. A. P. kunnen geschonken worden, en waaruit werkeloozen worden ge steund. Wat de politieke actie betreft, zij is de machtigste van alle. Door het kleine stukje papier, dat stembiljet wordt genoemd, zullen ten slotte de arbeiders de groote revolutie tot stand brengen. Geheel langs vreedzamen weg zal die laatste revolutie haar doel bereiken, en toch zal zij grooter gevolgen hebben, dan alle vorige. Ook meer geluk dan vorige om wentelingen zal zij brengen, en wel meer geluk voor de geheele inenschbeid. Want vorige revolutiesdie van ons volk tegen Spanje, die van Cromwell in Engeland, brachten slechts een bepaalde klasse er bovenop en deze laatste omwenteling zal voor de geheele menschheid gelijke rechten brengen. Geen tegenstand zal baten, want de groote meerder heid der menschen zal op de hand der socia listen zijn. De cijfers der stembus in Duitschland, in België, overal bewijzen dat voldoende. Geen militarisme zal den ondergang van het kapitalisme kunnen tegenhouden, want de meerderheid van het volk zal ook het leger aan zijne zijde hebben, en het zal dan een wettig bevel zijn: «de wapens hier". Bij deze herinnering aan de woorden, die spreker eene maand gevangenisstraf bezorgd hebben, werd er luid geaplaudisseerd. Er was eenig, welwillend debat van den heer H., hoofd der school, die even welwillend door spreker werd beantwoord. Daarbij legde de heer Van der Goes er o. a. nadruk op, dat het woord «revolutie" niets afschrikwekkends behoeft te hebben, omdat de omwenteling geheel vreedzaam kan zijn; dat het kapitalisme, waaraan zooveel ellende te wijten is, zonder twijfel, «op de flesch zal gaan" en dat daarbij de taak van het socialisme is, te zorgen, dat de overgang een zoo snel en toch zoo geleidelijk mogelijk beloop hebbe. Ten slotte, dat de S. D. A. P. als revolutionnaire partij in zeer goed gezelschap is, o. a. van Prins Willem van Oranje, die zijn wettigen souverein verjoeg, en van den Stadhouder Willem III, die het wettige gezag in Engeland verdreef. Met eene opwekking, om zich bij deS.d. A.P. aan te sluiten, bedankte de Voorzitter de ver gadering, die tot het eind toe met groote aan dacht den spreker had gevolgd. Haamstede. Vrijdagavond gaf de Harmonie «Witte van Haamstede" hare laatste uit voering in dit seizoen. Uitgevoerd werden een zestal muziek nummers, afgewisseld door de opvoering van «Betje de Naaister", een tooneelstuk in 4 bedrijven, en eenige voordrachten. Het geheele programma werd uitstekend uit gevoerd, en een woord van lof mag aan de verschillende medewerkers niet worden ont houden. Inzonderheid geldt dit voor den directeur der Harmonie, den heer Spek, die wegens zijne benoeming te Ellemeet, deze uitvoering voor het laatst leidde. Het vertrek van den heer Spek zal dan ook voor de Harmonie een groot verlies zijn. Een groot aantal belangstellenden woonde deze uitvoering bij. Dreischor. J.l. Woensdag trad hier voor de Vereeniging «Tot Nut en Genoegen" op de heer D. de Clercq van Bloemendaal. Het onderwerp zijner rede was: de natuurlijke leefwijze. Zijn voordracht werd verduidelijkt door de vertooniDg van een menigte licht beelden, voorstellende bet inwendige van den menschde versobillende lichaamsmisvormingen, als gevolg der modede gevolgen van het alcoholgebruikde onnoodige gruwelen, ten gevolge van mode en sport. enz. Een groot deel zijner rede was gewijd aan vegetarisme en geheelonthouding. Met gloed en overtuiging beval bij het vegetarisme aan, als zijnde een middel om gezond en gelukkig te leven. Het was jammer, dat het getal hoorders Diet grooter was, want zeker zullen allen wel voldaan zijn geweest over de voordracht van dezen begaafden spreker. Io de Vrijdag 4 Maart gehouden raads vergadering werd benoemd als wethouder, de heer M. Goemans, iu de plaats van deD heer Joh. der Weduwen Hz., die als zoo danig, om gezondheidsredenen, ontslag nam. Stavenisse, 4 Maart. In de heden alhier gehouden vergadering van den gemeente raad werd op verzoek een eervol ontslag als onderwijzer verleend aan den heer J. Kense. wegens gelijke benoeming te Rotterdam. Er werd besloten voor deze vacature een onder wijzeres, met acte handwerken en vrije- en orde-oefeningen op f 500 op te roepen. Het kohier van den hoofdelijken omslag werd vast gesteld op f 2600. Ingekomen was een verzoekschrift van het bestuur der ki< Bver- eeniging «Algemeen Belang" alhier om bet telefoonkantoor ook op Zondagen gedurende korten tijd open te stellen. Daar de stemmen staakten (3 vóór, 3 tegen, bet lid Van den Hoek was door ziekte afwezig) werd er be sloten genoemd verzoekschrift in een volgende vergadering opnieuw te behandelen. De be staande schoolgeld heffing werd ook na 1 Juli 1904 bestendigd. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van eenige belanghebbende schippers om de betaling van het havengeld, bij abon nement, halfjaarlijks te doen plaats hebben. Goedgunstig werd beschikt op een verzoek om de pacht voor eeu stukje grond bij de woning van M. Boogaard, te verminderen van f 6 50 op f 5 per jaar. St.-Filipsland, 5 Maart. 3 personen uit Noord-Brabant trokkeu in den nacht van Donderdag op Vrijdag met paard en kar, waarop eenige balen gesmokkelde suiker, langs den Slaakdam naar den Anna-Jacoba- polder. Niet met de plaatselijke gesteldheid bekend zijnde, was het breede Zijpe voor hen een onoverkomelijke hinderpaal, zoodat er besloten werd denzelfden weg terug te gaan. Op Noord-Brabants grefadgebied gekomen, kreeg de politie van Nieuw-Vosmeer hen in de gaten, maar ook zjj bemerkten onraad, zoodat ze de vlucht namen, terwijl ze kar en paard in den steek lieten. Of ze het aohtergelatene later nog zullen reclameeren is nog twijfelachtig. Poortvliet. Benoemd met ingang van 16 Maart a s. tot agent van politie te Breda de heer J. C. Vos, thans hulppostbode alhier. Oud-Vossemeer. Te dezer plaatse bestaan geen vereenigingen of liefdadigheidsinstellingen, die gedurende de bange wintermaanden in tal van behoeften der miuder gegoeden voor zien alleen kau hulp ingeroepen worden der diaconie van het kerkgenootschap, waarbij men is aangesloten, en bij ziekte helpt «Het Fonds Huijssen van Kattendijke" aan ver sterkende middeleü. Toch worden de armen niet geheel van bedoeling uitgesloten, want sedert een aantal jaren zorgt het Weezen- Armbestuur, (hetwelk over rijke fondsen beschikt en meer inkomsten beeft, dan voor een zorgvuldige verpleging der weezen wordt vereischt), dat de behoeftigen brood krijgen. Wekelijks wordt een ruime hoeveelheid gedurende eenige maauden uitgedeeld en ook thans weer bebben zij, die meenen daarvoor in de termen te vallen, zioh voor de bedeeling kunnen aanmelden. Middelburg. De zangvereeniging «Tot Oefening en Uitspanning" alhier zal in studie nemen Mendelssohn's Elias.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 1