Kmder-Bal, I a 1 ADVERTENTIE!!. Polder Ooster- en Sir Jansland. Sociëteit „Tot Nut en Genoegen". UITVOERING gevolgd door Groot Bal, JOH. F. A. THEEWIS. kamer eene uitstekend geslaagde uitvoering gegevon door het muziekgezelschap «Excelsior", directeur de heer Joh. F. A. Theewis. De muzieknummers gaven een duidelijk bewijs van de groote bekwaamheid van den directeur en van den ijver en den lust, waarmede de leden zich geoefend hadden. De voordrachten en samenspraken, waarmede de muziek af gewisseld werd, vielen blijkens het herhaald applaus zeer in den smaak van de aanwezigen. De dames en heeren, die daarin medewerkten, bleken hunne rollen uitstekend te kennen en gaven vaak met groot taleDt hun rol weer. Met voldoening mag het gezelsohap op den avond terugzien. Stavenisse. Dat de Volksbibliotheek alhier tamelijk aan hare bestemming beantwoordt, kan wel bljjken uit het feit, dat er in het afgeloopen jaar ruim 700 boekdoelen ter lezing ago afgegeven. De le luitenant der infanterie van het O.-I. leger, D. Bugze, is geplaatst te Malang, bij het 3e depöt-bataillon. Tholen. Dinsdagavond trad voor het departement Tholen der maatsch. «Tot Nut van 't Algemeen" op, de heer Lamberts van Amsterdamhij was voor de vergadering geen vreemde, want het was reeds de derde maal, dat hij de leden op zijne meesterlijke voordrachten vergastte. De verwachtingen waren zeer groot, en men werd niet teleur gesteld. Het inleidende stukje «Het mooie meisje van den Dam", was een ware hulde aan het Oranjehuis en de Zee, welke twee ons Nederland zoo dierbaar zijn. Met «Een vreemde vogel", werd ons op eenige wijze geschetst de terugkeer van een gevierd zanger, arm van afkomst, die een vijfde eeuw in vreemde streken lauweren inoogstte, in 't vaderlijke huis, waar een van liefde blakend oud moedertje met smachtend verlangen wachtte. Na de pauze werd één der jongste schetsen van Justus van Maurik «Iets over vrouwen", tintelende van humor voorgedragen. Nog eenige stukjes in Overijselsch dialect waren het waardige Blot. Goes. Zonder eenige bekende aanleidende oorzaak hebben de heeren J. J. Ochtman en J. J. Ramondt hun ontslag ingezonden als lid van den raad, waardoor tegelijk eene vacature als wethouder ontstaat. De heer Ochtman was sedert 1879 lid van den raad en tot 1894 wethouder, en de heer Ramondt is sedert 1881 raadslid en van 1884 wethouder. Als leden der commissie van toe- zioht op het middelb. en lager onderwijs, als commissie van de gasfabriek en in tal van andere colleges hebben zij aan de gemeente belangrijke diensten bewezen, welke diensten ook door leden van andere partgen werden erkend. Er werd gezegddat zij wegens gevorderden leeftijd plaats wenschten te maken voor jongeren, maar slechts weinig jongeren kunnen in werkkracht met hen gelijk gesteld worden. Hoewel noode, moet de burgerij in het besluit dier heeren berusten. De nieuwe verkiezing is uitgeschreven tegen 31 Maart a.s. Bij Kon. besluit is een pensioen van f 100 'sjaars verleend aan B. P. Kramer, wed. M. Monhemius, bewaarder van het huis van arrest te Goes. Vlissingen, 3 Maart. Hedenmorgen kwam met de mailboot der Maatschappij «Zeeland" een gezelschap Hollanders terug uit Zuid-Afrika, die vruchteloos beproefd hadden daar een be staan te vinden. Door deze mislukking zijn sommigen hunner aanzienlijke bedragen, enkelen tot f 1000 kwijt geraakt. Aan de Kon. Maatsoh. «De Schelde" is door een Engelsche Maatschappij de bouw opgedragen van twee zandzuigers. Met 1 April wordt de detacheering van adspirant-machinisten van de marine qan de werf der Kon. Maatsch. «De Sohelde" te Vlissingen opgeheven. De Touring Club de Belgique, de grootste Belgische wielrijders-olub, heeft tegen den eersten en tweeden Paaschdag een club- tocht naar Walcheren uitgeschreven. De firma James Parsons Co. uit Manchester is voornemens te Vlissingen een nieuw Eogelsch bookmakerskantoor te openen. Maandag wordt alhier verwacht het Duiteche oorlogsschip «Stosch", commandant kolonel Mandt. Het sohip zal hier ligplaats nemen in de tweede binnenhaven en hier ongeveer 8 dagen bljjven. De «Stosch" heeft met 52 adelborsten van de Duitsche marine een oefeoingstocht gemaakt naar West-Indië. Het is thans op de thuisreis naar Kiel, waar het den 18 Maart moet terugkeeren. Hoofdplaat. Ia April verwacht men de intree van den beroepen predikant. Dan be hoort de pastorie, die nu door den burgemeester schoolopziener bewoond is, ontruimd te zijn. Daar er evenwel in deze gemeente geen enkele woniDg voor ZEd. Achtb. beschikbaar is, heeft de heer Gratema een huis te Breskens voor één jaar gehuurd, dat is buiten zijn ge meente en buiten zijn arrondissement. Landbouw en Veeteelt. Sirjansland. Onze meestoof «deEendracht" heeft hare campagne na negen weken werkens weer geëindigd. Men meldt uit het eiland Tholen: De datum 1 Maart is onder de landbouwers - knechts de verhuisdag, en op dit gebied is nog al wat wisseliDg, en dat was deze week al heel goed merkbaar, toen tal van boeren wagens met huisraad langs den weg reden. In de laatste jaren zijn de loonen der bo< ran- kneohts zeer sterk gerezen, en zij hebben niet veel reden tot klagen, een en ander houdt natuurlijk vraag en aanbod. Ook de loonen der dienstboden zgn zeer hoog in vergelijking met vroeger. Stavenisse. Met den handel in aardappelen gaat het hier tamelijk druk. Er wordt f 4,30 a f 4.50 per H L. besteed, terwijl er voor de uien, waarvan de voorraad niet bijster groot meer is, circa f 3 geboden wordt. Hoogstwaarschijnlijk zullen er dit jaar zeer veel aardappelen gezet worden en niet veel suikerbieten. Als iets nieuws op landbouw gebied alhier kan wel gemeld worden, dat er hier eenige gemeten met spinazie od ook met doperwten zullen bezaaid worden, beide om zaad te winnen. AaabeitedloienVerkoop lagen eas. Aanbesteding door «Landbouwbelang" te Bruinisse van 23000 K G. chili-salpeter, levering 15 Maart; 27500 K.G. idem, levering 2 Mei, en 6600 K.G. ammoniak-superph. s 3 3 I I I 2 1 co 2 1 ci I i i - *3 ^3 ""O S <5 feï '5 S cd F* .2 öo -3 Q 2 Q. 3 .2 N w Q. 3 2 CQ .5 S S S W a 2 tf s w tS -f :2 w s i O 2 <1 s o O N T3 Ai -2 -o Si Q PQ g~ a as® M 3 ai 5 co co •- "O A de Maat- De amm. werd gegund aan schappij van Hulpmestst., Dordrecht, en de chili aan Adriaanssen van Bergen-op-Zoom. St.-Filipsland, 2 Maart. Ten overstaan van den notaris Van Steenbergen te Tholen werd heden publiek verkocht een woonhuis in 't Karreveld. Kooper A. den Braber voor f 400. Wissenkerke, 2 Maart. Ten overstaan van Notaris Roelof werd heden verkocht de boeren-inspan, behoorende aan mej. wed. P. de Regt alhier. Een en ander bracht zeer hooge prijzen op. Paarden van 290 tot 490 gld.jonge paarden 170 tot 264 gld.; melkkoeien van 168 tot 244 gld., gemiddeld 210 gld. per stuk; jong vee van 72 tot 118 gld.; kalveren en jaarlingen 38 tot 80 gld.varkens van 40 tot 49 gld.alles onverminderd 10 p.Ct. onkosten, terwijl bij de werkpaarden nog komt f 12.50 per paard voor harnassement. Ook de inspan werd duur verkooht. Dinsdag 1.1. terecht twee boertjes uit Nieuwer- Amste), beschuldigd melk te hebben geleverd, die bij onderzoek bleek twee vijfde water te bevatten. Tegen elk der beklaagden werd één maand gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank te Amsterdam veroor deelde tot één jaar gevangenisstraf den 18 jarigen jongeling, die op den Tweeden Kerstdag den melkboer N. van Groningen in de Lijobaan- steeg aldaar, aohterover in een kelder had geworpen, tengevolge waarvan de man is overleden. De eisch was 3 jaren gevangenisstraf. Het gerechtshof te 's-Gravenhage be vestigde Donderdag 1.1. de vrijspraak van L. M. van K., vroeger dourwaarder te Zierikzee, beklaagd van verduistering van gelden van een deurwaarders-kantoor te 's-Gravenhage. Io zake J. B., bakker te Burgh, en P. K arbeider te Haamstede, wegens mishandeling veroordeeld, is eerstgenoemde vrijgesproken van wederkeerige mishandeling en diens straf van een maand veranderd in tien gulden boete; voor laatstgenoemde is de boete van tien gulden gehandhaafd. KBB»WIBPW8. ICHTSZAKEN. Yoor de Amsterdamsche Rechtbank stonden De gezamenlijke predikanten der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam hebben een adres aan de Tweede Kamer gericht, naar aanleiding van het ontwerp van wet tot wjjziging der Wet op het Hooger Onderwijs, «omdat en voor zoover de voorgestelde wijziging belangen schaadt, die hun als Christenen en Hervormden, als predikanten en burgers van Nederland na aan het hart liggen". Aan het slot van hun adres zeggen zij «Zij vragen daarom, dat aan de openbare Universiteit niet zou worden onthouden, wat een bizondere hoogeschool kan bezitteneen Theologische Faculteit. De plaats, die de Hervormde Kerk in het volksleven inneemt, eischt dit. In het midden latende, welke veranderingen de wetgever meent te moeten aanbrengen om de vrijheid te waarborgen, die zij hun mede burgers van harte gunnen, meenen zij, dat dit onderwijs niet mag bevoordeeld worden ten koste van de Openbare Hoogeschool, maar dat het veeleer het streven van den wetgever moet zijn in de eerste plaats aan deze terug te geven wat haar te kwader ure ontnomen werd, te wetende Theologische Faculteit met insluiting der leerstellige en practische vakken. Daarom dringen zij dan ook op dit herstel met allen ernst bij u aan". De pred. uit den ring Oud-Beierland hebben een adres van adhesie aan boven staand adres gezonden. De classis Zierikzee, bijgestaan door Deputaten prov., heeft Woensdag 1.1. den candidaat M. M. Horjus, beroepen bij de Geref. Gsm. te Brouwershaven, peremptoir geëxamineerd, en tot do H. Bediening toe- Elkerzee, 4 Maart. Naar wij vernemen hoopt da. J. E. Yonkenberg van Barendrecht Woensdag a.s., 's avonds te 7 ure, voor de Ger. Jongelingsvereeniging te Scharendgko in de kerk aldaar op te treden. O N D E B W IJ H. Poortvliet. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland, Zondag O Maart 1 9 O 4. De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorra. tien ure en 's avonds zes ure: ds. H Buitenhuis van Vreeswyk. Woensdag 9 Maart (Biddag), 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. W. H. Oosten van Enkhuizen. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Woensdag 9 Maart (B:ddag). 's Voorra. half tien ure en 'snam. twee ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Woensdag 9 Maart (Biddag), 's Voorm. half tien ure en 's nam. 2 ure: Idem. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureLeeskerk. Woensdag 9 Maart, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Biddag voor het gewas. Herv. Kerk te Zonnem&ire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: Leeskerk. WoeDsdag 9 Maart (Biddag), 's Voorra. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zeven ureds. Ruys van Montfoort. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ure: ds. Meyer. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. halfc tien ureds. A. Burger, (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. L. H. Beekamp van Delft. Woensdag 9 Maart (Biddag), 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. P. I. M. de Bruin van Apeldoorn. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. half tien ure en's nam. twee ure: ds. v d. Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ureds. Cramer. Woensdag 9 Maart. (Biddag), 's Voorra. half tien nre: Leeskerk; 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Woensdag 9 Maart. (Biddag), 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 urei Idem. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure C. Staal's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Nam. twee ureds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Woensdag 9 Maart (Biddag), 's Voorm. half tien ure en 's avonds vjjf ure: Idem. Oad-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorra. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vyf ure: Leeskerk. Woensdag 9 Maart (Biddag), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Romeyn. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. 10 ure, 'snam. 5 ure en 's avonds 7.30 ure: Het Bestuur. Woensdagavond 8 ure: Idem. dr. ds. ds. heer L. de Rijke, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. Voor de betrekking van onder wijzer met verplichte hoofdakte te West-Eapelle jaarwedde thans f 800, heeft zich ook nu weder maar één sollicitant aangemeld. Geslaagd voor de acte nuttige hand werken te Breda, de dames F. Engelvaart, J. Poulusse, W. Odink en J. Poli, allen leerliogen van de Rijkst) ormaalechool te Tholen. Bij het op Woensdag te 's-Gravenhage gehouden examen voor handwerken slaagde o. a. mej. H. G. Kluit te Goudswaard. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor de acte nuttige handwerken de dames C. van de Kreke te Goes en W. F. van de Putte te Vliesingen. Benoemd tot onderwijzer aan één der openbare lagere scholen te Amsterdam de heer J. Heule te 's-Gravenhage, geboren te Burgh. Te Steenbergen wordt met 30 Sept. a.s. de teekenschool der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen opgeheven. Post ei Telegrafie* Op verzoek is eervol ontslagen met 1 Maart de vrouwelijke klerk der post en telegrafie 2de klasse, C. F. van Schelven van Goes, thans met verlof van Rotterdam. Scherpenisse. In de maand Februari is aan het hulpkantoor alhier met 57 inlagen een bedrag van f 1628.25 ingelegd, en aan 16 inleggers een bedrag van f 1519.08 terug betaald, terwijl 11 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Aan het telephoonkantoor alhier zijn behandeld 203 telegrammen, t. w. 101 ver zonden en 102 ontvangen. Door het Rijkstelephoonkantoor te Poortvliet zijn gedurende de maand Februari behandeld: 70 telegrammen, te weten ver zonden 31, ontvangen 39. Benoemd tot brievenbesteller te Ylis- singen, de postbode Krombeen uit Rilland. De commies 2e klasse der posterijen en telegrafie H. Vertregt is van Ylissingen naar Delft verplaatst. TfiLEGHAllBN. Middelburg, 4 Maart. Voor het akte-examen hebben zich in Zeeland 121 candidaten aangemeld: 76 mannelijke en 45 vrouwelijke. Het vorig jaar waren er 107 candidaten. 's-Gravenhage, 4 Maart. Tweede Kamer. In de Hooger Onderwijswet wordt zonder stemming overeenkomstig de door Heemskerk voorgestelde redactie-wijziging be paald, dat van rijkswege technisch Hooger Onderwijs zal worden gegeven aan een tech nische Hoogeschool, maar dat het van rijkswege gegeven Hooger Handels- en Landbouwonder wijs nader bij de wet zal worden geregeld. Het ontwerp bepaalde imperatief, dat ook die studiën aan Hoogescholen zouden worden geggven. Benoemd tot Registratie- en Domein- ontvanger te Wijk bij Duurstede de heer J. Repelius, thans ontvanger der Registratie, Gerechtelijke akten en Domeinen te Middel burg; tot 2den klerk bij den Raad van Beroep der Ongevallenverzekering te Middelburg de heer M. Ph. llmer, klerk ter griffie bij het Kantongerecht aldaar. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer W. Cevaal, als burgemeester Yan Ritthum. Benoemd tot lid van het bestuur van het waterschap Stoppeldijk de heer J. do Waal te Hontenisse; tot dijkgraaf van den Adriana Johannapolder de heer J. der Weduwen te Dreischor; tot dijkgraaf van den Henriëtte- polder (St.-Philipsland) de heer J. A. Stole J.Az. te St.-Philipsland; tot dijkgraaf van het waterschap do Breede Watering bewesten Ierseke de heer J. M. Kakebeeke te Goes; tot dijkraaf van den Nieuw-Noordbeveland- polder de heer J. de Loof te Colgnsplaat. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 29 Febr. Eene dochter van A. Snaauw en A. Snaauw. 29 Een zoon van B. H. W. Wiebols en A. C. M Meijer. 1 Maart. L. J.HenningenM. C.F.Nordlohne. overleden: 28 Febr. I. Hoogenboom, 75 j., echtgenoot van W. van Dam me. 29 J. M. Bakker, 13 m z. levenloos aangegeven: 2 Maart. Een zoon van W. J. van de Velde en J. J. van Oeveren. Op Zondag 6 Maart a.s. hoopt onze Vriend MARINUS GERARDU8 DE KORTE den dag te herdenken, waarop bij vóór 25 jaren als arbeider in dienst trad bij den heer I. P. HAGEhofstede «Reigersburg" te St.-Maartensdijk. St.-Maartensdijk, 3 Maart 1904. EENIGE VRIENDEN. Ondertrouwd CORNELIS SCHRIER en PIETERNELLA WILHELMINA GAANDERSE. Kolijnsplaat, 4 Maart 1904. Wissenkerke, Huwelijksvoltrekking 16 Maart a.s. Volstrekt eenige kennisgeving. Tot mijn diepe droefheid overleed heden mijn geliefde Echtgencof, de Heer T. PAPEVELD, in den leeftijd van 38 jaren. Alkmaar 1 Maart 1904. J. C. P. EZERMAN, Wed. T. Papeveld Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed op noodlottige wijze, ODze Zuster Elizabeth Cornelia Vijverberg, in den ouderdom van 44 jaren. Ouwerkerk, 3 Maart 1904. W. VIJVERBERG Az. E VIJVERBERGHendrikse en Kinderen. Heden overleed onze geliefde Zuster, Tante en Behuwdtante Mejuffrouw CORNELIA NOLET, in den ouderdom van bijna 61 jaar. Zierikzee, 4 Maart 1904. Uit aller naam, Wed. D. VERPOORTEN—Nolet. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overigden onzer geliefde Moeder en Behuwd- moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Zierikzee, Maart 1904. Uit aller naam, J. M. DEN BOER. De zaken worden op denzelfden voet voortgezet. GESCHOTPLICHTIGEN zij bericht, dat de laatste zitting in het dienstjaar 1903/1904 zal gehouden worden to Oosterland ten Dorpshuize, op Zaterdag den 5 Maart a.s., van 'e voorm. 11,45 tot 'snam. 1,15 ure. De Ontvanger-Griffier, J. VAN DER VLIET Cz De tegen Donderdag 10 Maart, des avonds ten 7 ure aangekon digd Openbare Vergadering der Gezond heids-Commissie, zetelende te Zierikzee, zal niet plaats hebben in het Gebouw 's-Landskamer, doch in <le Beneden zaal t>ij ITIej. de Wed HAKAAB te Zierikzee. De Gezondheids-Commissie, J. L. C. WORTMAN, Voorzitter. H. POLVLIET, Secretaris. De Naamlooze Vennootsohap „Beetwortel-Suikerfabriek Sas van Gent", bericht bij deze aan de Beetwortel-Landbouwers, dat de Heer H. M. VAN DRIEL te Nieuwerkerk niet meer als haar Beetwortel-Agent zal werkzaam zjjn en dat zij de schriftelijke en mondelinge verbinteniseen, die genoemden VAN DRIEL buiten prijs en voorwaarden van het Beet wortel-contract voor 1904 heeft aangegaan, niet zal erkennen. Sas van Gent, 1 Maart 1904. De Naaml. Venn. Beetwortel-Suikerfabriek Sas van Gent, P. MALOTAUX ALGEMEENE VERGADERING voor de Leden van bovengenoemde Sociëteit, tot het doen der rekening, op Donderdag 10 Maart 1904des avonds ten 8 uur, in do Sooieteit «Concordia" (van Meteren). Zierikzee, 4 Maart 1904. De Secretaris, J. VAN DER VLIET Cz. van het Muziekgezelschap „CRESCENDO" te Dreischor, Dir. de heer Joh F. A. THEEWIS, op Vrijdag 11 Maart 190-1, in de zaal van D. v. Bloois, aanvaDg 7 ure. Entrée: dames en vreemdelingen 50 ot. Groote Repetitie, Donderdag 10 Maart. Entrée 15 en 25 cent. Plaatsen te bespreken 10 cent extra bij don Secretarts A. J. VERJAAL, op Zaterdag 19 Maart, des avonds 7 ure, in de Concertzaal. Uitsluitend toegankelijk voor Leerlingen, Oud-Leerlingen on Gcïatroduceerden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2