ADVERTENTIES!. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Zonnemaire de heer A. Overbeeke te Steen- Voor het exomen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames A. Glerum te Goes, H. J. van Elsacker te Krabbendijke en B. Huibregtse te Ierseke. Staveni88e. Benoemd tot onderwijzer aan eene school voor gewoon lager onderwijs te Rotterdam de heer J. Kenee alhier. Wegens het toenemend aantal leerlingen zal de Christelijke school te Zaamslag ver groot worden. Geslaagd voor de nuttige handwerken te 's Hage mej. B. B. Leupen van Zierikzee. AanbestedingenTerkoopingen ens. Bij den verkoop van den mesthoop der gemeente aan den Keiweg te Bruinisse, werden koopers: Van het le perc. de heer C. Hage, k f 25,50; van het 2e perc. de heer J. A. Ganzeman, k f 22; van het 3e perc. idem, f 21van het 4e perc. idem, a f 21 van het 5e pero. idem, a f 20; van het 6e perc. de heer A. Hage, S. f 21van het 7e perc. idem, k f 24,50; van het 8e perc. de heer L. van den Bos, f 23van het 9e perc. idem, k f 20. Totaal f 198. Post en Telegrafie. Ellemeet. Benoemd tot brievengaarder alhier, de heer A. Hubregtse, thans brieven besteller. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Dit jaar zal er, volgens mededeeling van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, geene verpachting van het weg halen van mosselzaad aan de Rijks-zeewerken te Petten plaats hebben. TELB6BAI1BN. tegen het aangeprezen wordt, het duizendvoud gevraagd van hetgeen de grondstof koet. Zelfs als men het tienvoud van de waarde der grondstof rekent by aflevering op kleine schaal, blijft de prijs, die gevraagd wordt, nog 100 maal te hoog. Meestal zijn het arme gezinnen, die, aan gelokt door schoone voorspiegelingen, zich vaak het allernoodigste ontzeggen, om den prys, voor het poeder gevraagd, te kunnen betalen. Zij gaan daartoe over in de hoop, dat het aanbevolen middel helpen zal. En wanneer zy zooals te verwachten is geen verbetering waarnemen, worden zy af gescheept met»een niet lang genoeg voort gezet gebruik". Men zal dan ook moeten erkennen, zoo heet in de waarschuwing, dat men hier te doen heeft met een kwakzalvers middel, op recht gemoedelij ken toon aangeprezen en wel tegen den prys van 368 gulden per kilo, maar dat voor den verbruiker nimmer tot het gewenschte doel kan leiden, doch sleohts kan strekken, om, door onnoozelheid van het koopend publiek, deu zak van den verkooper te spekken. Gemengd Nieuws. 's-Gravenhage, 26 Februari. In de Tweede Kamer by het Hoogeronder- wys-debat bestreed Bos de stellingen van den Minister, dat het ontwerp ligt in de bistorisohe lijn, een billijke regeling bevat, en door de wetenschap geëischt wordt. Yan der Ylugt protesteerde met het oog op het belang van Staat en Wetenschap tegen voor de hem on aannemelijke wetsvoordracht, welke Lohman nader verdedigde. TER WAARSCHUWING. De Centrale Gezondheidsraad, gevestigd te Utrecht, heeft onlangs, in het door hem uit gegeven maandblad, gewaarschuwd tegen een meermalen geannonceerd middel tegen dronken schap, verkrijgbaar bij het »Institut du Zexa te Parys". Dit middel kost zeven gulden het pakketje. Het bevat een roodachtig, licht bruingeel, zeer fijn poeder, van een eerst ziltigen daarna doordringend bitteren, lang aanhoudenden smaak; de reuk is aromatisoh. Een zeer uitvoerig scheikundig, mikroskopisch en physiologisch onderzoek, ingesteld door den hoogleeraar Wefers Bettink te Utrecht, bracht aan het lioht dat dit poeder geen andere bestanddeelen bevat dan kalmoeswortel, gentiaanwortel en dubbel koolzure soda. De prys van een kilo van dit zoogenaamde poeder tegen dronkenschap komt op f 368.40, terwijl de waarde van de grondstoffen in poedervorm ongeveer 36 cent per kilogram bedraagtin niet-gepoederden vorm iets meer den de helft, n.l. 20 cent. Er wordt dus voor een product, waardeloos voor het doel waar- Te Nederhemert had Zaterdagmiddag een eigenaardige begrafenis plaats, deelt de Tel. mede. Door den hoogen waterstand stond het veerhuis geheel geïsoleerd in de Maas. In datzelfde huis stierf de jeugdige vrouw des huizes, aan een slepende ziekte, waarvoor zy tevergeefs genezing had gezocht in het gesticht voor longlijders, aOranje-Nassau-oord". De begrafenisstoet nam nu plaats in drie groote roeibooten en voer onder het luiden der klokken tot aan den Noorderdijk van den Nieuwen Maasmond. Rechts en links van dezen dijk is alles één uitgestrekte waterplas. Hier moeBt overgestapt worden in aan de andere zijde van den dyk gereedliggende booten en zoo ging de droeve stoet thans naar de Protestantsche begraafplaats te Eiland i Nederhemert, dat door het hooge water ook is overstroomd en waar alleen de z.g. dyk en een paar erven, het kasteel, de kerk nog watervry zyn. Op de begraafplaats kon met moeite een plaats worden gevonden waar nog begraven kon worden. Op dezelfde wijze ging men weer huiswaarts. In vele dagbladen treft men sinds ge- ruimen tijd een advertentie aaD, vermeldende een hoogst merkwaardig geneesmiddel, dat aan ieder, die het vraagt van uit Amerika gratis wordt toegezonden. Een persoon uit Zaamslag schreef op die advertentie en kreeg daarop kosteloos een klein doosje thuis, maar om genezing te be werken was opsturen van f 25 gewenscht. Hieraan werd voldaan. Toen hy hierop de noodige medicamenten ontving, werd hem den raad gegeven omindien geen voldoende beterschap mocht volgeD, bij een nieuwe aanvraag f 40 te willen opzenden. Deze man meende ten slotte wijzer te zyn en hield de f40 in zyn zak, want hy gevoelde zich niets verbeterd. Dezer dagen dacht een behoeftige vrouw te Zutphen, wier man reeds eenigen tyd op 's rijks kosten logeert, aangenaam verrast te worden met de ontvangst van een pakket, dat ongefrankeerd door een besteller aan haar adres werd bezorgd. Het kostte echter heel wat moeite om de eerste teleurstelling, n.l. het betalen der vrachtkosten, te overwinnen, doch door alles bij elkaar te scharrelen en een kleine leening by de buren te sluiten, werd de vracht betaald. Met veel belang stelling werd nu het pakket haastig geopend PREDIK] in onderstaande Gemeenten van X o n d a g 2 8 V Da Geref. Kerk te Zierikzee: '8 Voorm. tien ure en 's avonds zes ureds. J. D. Heersink van Baambrugge. Oat Zondag 1. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Maandag 29 Febr. 's Avonds zeven ure: de heer J. L. D v. d. Roest, zendeling der Utrechtsche Zendiogs- vereeniging, met lichtbeelden. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher's nam. twee ure: de heer Roest, zendeling. Herv. Kerk te Renesse: '8 Voorm. half tien ureds. Onnes. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Onnet. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien urede heer Van der Roest, zendeling-leeraar op Timor. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. De Leur. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jager van Bruinisse. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien nre en 'snam. twee ure: ds. Zeeman. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: Leeskerk Herv. Kerk te Noordgouwe: 'e Voorm. tien ure: ds. Meyer. BEURTEN Schouwen en Duiveland. eb r u a r i l.O O 4. Ohr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ureds. A. Burger. (Bevestiging nieuwe lidmaten). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. H. G. Oldeman van Haastrecht, bevestiging van ds. Kars; 'snam. twee ure: ds. Kars. (Intrede). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. balf tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ureLeeskerk's nam. 2 ure en 's avonds 6 ureds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. C. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ureds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. M. Af. Gorjus. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: '8 Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure: Het Bestuur. Woensdagavond 8 ure: Idem. en roikhalzend naar den buit uitgezien, maar welk een verbazing en teleurstelling bij de ontdekking, dat bet pakket niets bevatte dan de oude kleeren van haar man, die by in de gevangenis, voor de aldaar bestaande tenue, had verwisseld. LEZING van den heer mr. A. A. de Veer, over organisatie van Christelijke Werklieden, in de Concertzaal te Zierikzee, op Dins dagavond. Het doel van deze lezing was, zooals spreker in den aanvang zeide, voor Zierikzee te geraken tot een organisatie van Christelijke werklieden, waarvan hij de noodzakelijkheid zoude aantoonen. Sinds de Fransche revolutie is door de afschaffing van het gildewezen, en bijna gelijk tijdig door de invoering der inacbiuo een revolutie in arbeid en productie teweeggebracht, die het noodzakelijk maakt, dat de arbeiders zich voreenigen tot de behartiging hunner gcestelyke en stoffelijke belangen, en met name dat de Christelijke arbeiders zich vereenigen, willen zy niet worden dood gedrukt tusschen de oppermaoht van het kapitaal eenerzyds, en de zoogenaamde neutrale en socialistische vereenigingen, en vakorganisaties anderzijds. Om dit duidelyk te maken, werd door spreker een historisch beeld gegeven van de arbeidersbeweging. Geschetst werd uitvoerig het vroegere gilde- wezen, dat, in nauw verband met de autonomie van elke stad, in de praktijk iets anders was, dan wat het in theorie beoogde. Met de vestiging van de staatseenheid in 1798 werden de gilden opgeheven. De opheffing had ten gevolgedat met het slechte en dat was overheerechetd ook het goede, dat de gilden hadden, ver dween. Een volkomen desorganisatie ontstond op het gebied van het bedrijfsleven, die door de revolutie in de produotie ten gevolge van de invoering van de machine in de hand werd gewerkt. De velerlei gevolgen, die hieruit voortsprotenwerden door spreker opgesomd. Daarbij kwam, dat de concurrentie den patroon dwong zoo goedkoop mogelijk te werken, en dus zoo weinig mogelijk uit te geven voor arbeidsloon, en zooveel mogelyk van den werkman te profiteoren. Daartegenover staat ieder arbeider afzonderlijk machteloos. Bevalt het loon hem niet, by kan vertrekken, staat hem de behandeling niet aan, of de werkplaats, of de arbeidsduur, hy kan vertrekken, als hij wil. In zijn plaats zijn er aanstonds tientallen gereed de open gevallen plaats io te nemen. De werklieden hebben toen terecht begrepen, dat zij alleen wat konden uitrichten, wanneer zij zich ver- eenigden. Eerst is gesticht het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond. Dat was zoogenaamd neutraal. De christelyke werk lieden echter hebben ingezien, dat het onder neutrale vlag niet ging, en hebben opgericht het Christelijk Werkliedenverbond »Patri- monium", den Christelijken Nationalen Werk mansbond, en Maarten Luther. De katholieken hebben den Roomsch Katholieken Werkmans bond in hot leven geroepen. Al deze vereenigingen hebben ten doel de behartiging der stoffelijke en geestelijke be langen der werklieden. Is dit zoo, dan rijst de vraagWaarom een afzonderlijke organisatie van christelijke werklieden. Omdat christenen eenmaal andere stoffelijke en geestelijke be langen hebben dan niet-cbristenen. Wij hebben andere opvattingen omtrent onze aardsche verhoudingen ook van die tussohon patroons en werklieden dan zij, dio zoogenaamd neutraal zijn. Wij belijden, dat wij hier geen blijvende stad hebben, maar dat wij zoeken de toe komende en dit maakt, dat wij ons geheel anders inrichten dan zij, die alleen voor deze wereld leven. Wij wenscben hier te leven naar don wil van onzen Schepper. De mensch kan nu eenmaal niet neutraal denken. Hij kan wel den godsdienst buiten zijn overwegingen laten, maar dan ia hij niet neutraal meer. Spreker tracht dit duidelijk te maken door te herinneren aan de spoorwegstaking in Januari van het vorig jaar, die uitging van de zoo- genaamdo neutrale vakvereenigingen. Uit solidariteitsgevoel met de transport-arbeiders staakten de spoorwegmannen. En deze hadden zich toch verbonden om veertien dagen van te voren den dienst op te zeggen. Zij hadden zich zelfs daarto9 onder eede verplicht. Des ondanks legden zij zonder een woord van waarschuwing hun arbeid neer. Mag hij, die zich op christelijk standpunt plaatst, aan zoo- iets meedoen? Hetzelfde had plaats bij de tweede spoorwegstaking. Het contract werd verbroken onder de fraaie redeneering, dat de vereeniging van arbeiders kau breken het contract, dat één der arbeiders met zijn patroon gesloten heeft. Mag ooit een christen daartoe meewerken Maar al mocht dit ook, mag bij dan nog meedoen aan een staking, zooals die in April ondernomen is, met het uitgesproken doel de totstandkoming van wetten te ver hinderen en het gezag zoodoende te verplaatsen van de overheid, op wier schouders het door God gelegd is, naar de werklieden-vereeni- gingen. Christenen kunnen niet samenwerken in de zoogenaamde neutrale vereenigiDgtn. Dit blijkt niet alleen in groote zaken, die zich voordoen in tijden van crisis, maar ook in i dingen, die zich voortdurend openbaren. Men j denke slechts aan de kwestie van Zondagsrust j en Zondagsheiliging. De christen-werkman mag op Zondag niet vergaderen, de neutralen doen het by voorkeur. Aansluiting bij de zoo genaamde neutrale vereeniging is voor den christelijken werkman dus onmogelijk. Er blijft dus over zich óf bij Patrimonium óf bij don Nationalen Werkmansbond aan te sluiten. Spreker ODtraadt dit, en adviseert, teneinde kracht te kunnen ontwikkelen, tot de oprichting van een christelijke werklieden-vereeniging, onafhankelijk van Patrimonium en den Werkmansbond, waaraan tot grondslag kan gelegd worden onze Apostolische Geloofs belijdenis »Ik geloof in God enz." Spreker zet hierop uiteen, waarin do werkzaamheid der werklieden-vereeniging bestaan moet. Zij moest zich beperken tot de behartiging van die belangen, die speciaal de arbeiders als zoodanig gemeen hebbenb. v. het ambachtsonderwijs, de loonkwestie, do arbeids voorwaarden en de arbeidsduur. De loon kwestie is een brandende, moeielijke kwestie, reeds eeuwen oud, en onoplosbaar, zoolang men te doen zal hebben met zondige menschen, zoolang het egoïsme hij don mecsch .den boventoon zal voeren. Uit den Bijbol blijkt, dat het Gods wil isdat de mensch zal hebbon een behoorlijk bestaan. Nu zijn er tal van werklieden, die te weinig loon ont vangen, hetzij omdat hun patroon niet meer wil, hetzij omdat bij niet meer kan geven. In beide gevallen zal alleen de werklieden- vereeniging in staat de helpende hand te bieden, zooals door spreker uitvoerig in het licht wordt gesteld. O ader arbeidsvoor waarden zyn tal van zaken begrepen, die voor de gezondheid en de toekomst ven den werkman van groot belang zyn. Zoo het verbod of de beperking van vrouwen- en kinderarbeid, de inrichting van de werkplaatsen en de fabrieken met het oog op licht, luoht en het gevaar voor ongevallen. Wij hebben mede een arbeidswet, die bepalingen omtrent vrouwen- en kinderarbeid inhoudt, een hinder wet en een veiligheidswet, die allerlei voor schriften stellenwaaraan werkplaatsen en fabrieken moeten voldoen. Op de naleving van die voorschriften houdt toezioht de inspecteur van den arbeid. Behalve het officiësle staatstoezicht is echter noodig een dagelijksch toezicht van de werklieden, dat door de werklieden vereeniging moot geschieden. Een werklieden-vereeniging is ook van nut, teneinde gezamenlijk op te treden, wanneer een patroon to veel jonge werkkrachten in zyn dienst neemt, die het loon voor de volslagen werk lieden drukken en teneinde te zorgen, dat het aantal leerlingen in verhouding tot het aantal volslagen werklieden niet te groot zij. Spreker staat hier stil bij don hevigen strijd in het diamantbowerkersvak tusschen patroons en werklieden. De diamantbewerkers-vereenigiDg telt ongeveer 8000 leden. Daartegenover staat de patroons-vereeniging in genoemd vak. Deze nu heeft besloten 750 leerlingen in dieDst te nemen, die door de werklieden onderwezen moeten worden. De laatsten zien hierin een groot gevaar, en weigeren de leerlingen te onderwijzen. Een vergelijk heeft men niet kunnen treffen. De' georganiseerde patroons hebben toen al hun werklieden gedaan ge geven. Een werkstaking dus van de patroons. De arbeid van den werkman moet zoo zjjn ingericht, dat bij, als zijn dagtaak is afgeloopen, tijd en lust heeft zioh bezig te houden met zyn gezin, met de opvoeding van zijn kindereD, zich in te laten met de vragen van den dag, en te denken aan zijn eige zieleheil. Nacht arbeid moet zooveel mogelijk vermeden worden. Op dit gebied is voor de werklieden-ver eeniging nog veel te doen. Arbeidstijden van 15, 16, 17 uur zijn geen zeldzaamheid, even min als nachtarbeid. De arbeid op den Zondag worde zooveel mogelyk beperkt, want de Zondag is een dag des Hoeren. Een ieder zij in staat dien dag te hoiligen. Ten slotte werden door spreker nog besproken de bevordering van goed vakonderwijs, de verzekering tegen werkeloosheid, de bestrijding van het drankmisbruik en de verbetering van slechte woningtoestanden. Ten aanzien van al doze vier onderwerpen werd het cut van een werklieden-vereeniging helder en duidelyk in het licht geBteld. Ingezonden 81 u k k en. Mijnheer de Redacteur! In deu Gemeenteraad zal spoedig een belang rijk onderwerp worden behandeld, n.l. de benoeming van een directeur aan de gasfabriek. Nu hoe langer hoe meer het gerucht ingang vindt, als zou een invloedrijk lid van ons Gemeentebestuur zich hebben uitgelaten dat het zoo goed als zeker is dat onze tegen woordige gemeentebouwraeester met deze betrekking zal worden belast, achten wij het onzen plicht de raadsleden ernstig in over weging te geven hun stem daarvoor niet te geven, alvorens de gevolgen eens goed onder de oogen te hebben gezien. De heer Couvée, de vroegere gemeente bouwmeester, heeft tientallen van jaren aan het hoofd gestaan van onze gasfabriek, die in den aanvang niet die groote uitbreiding had als thans. Door grondige studie en met zijne bekende taaie werkkracht heeft hij er zich langzamer hand geheel kunnen „inwerken", en de fabriek op eene hoogte gebracht, dat het gas, wat den prijs betreft, met de beste in ons land kan wedijveren. Op de kunde en ijver van den heer Koole als bouwmeester valt niets af te dingen, maar, vragen wij, geven die beide goede kwaliteiten op éénmaal de kennis van de fabricage van gas, die de laatste jaren zulke enorme vorderingen heeft gemaakt? Daarbij neemt zijne betrekking al zijn tijd in beslag; zelfs moesten bij bijkomende werken aan het Luitje en het Sas nog afzonderlijk gesalarieerde opzichters worden aangesteld. I Een groote concessie heeft het Gemeente bestuur reeds gedaan door den heer Koole te veroorloven particuliere werken aan te nemen, waarvan hij een ruime bijverdienste heeft. Hoe is nu iemand die op geruimen afstand van de fabriek woont, wiens tijd geheel door zijne tegenwoordige betrekking wordt inge nomen, cn die niet de minste kennis van gasfabricage heeft, in staat zijn personeel te controleren en voorschriften te geven? Het eindresultaat is te voorzien! Hoogere gasprijzen en gestadige achteruitgang van de fabriek. En wat de gemeente jaarlijks zal besparen aan wellicht minder salaris bij eene gecombineerde betrekking, zal haar later dxiizenden kosten. Bij de aanstaande uitbreiding der fabriek, die eene uitgaaf van f 30200 zal vorderen, is het optreden van een flink zaakkundige meer dan noodig, en wij hopen en vertrouwen dat het krachtig en flink gemotiveerd protest van de heeren Legemaat, Koopman en Van der Lek de Clercq in de vorige raadsvergadering moge bijdragen, om te voorkomen, dat dit belangrijk werk wordt verricht alvorens de nieuwe voor de goede uitvoering verantwoorde lijke directeur in functie is getreden. Wij kunnen de heeren Moolenburgh en Houwer de verzekering geven, dat de burgerij gaarne eenige maanden wachtens naar beter licht er voor over heeft. Met opname dezer regelen zult u ons, Mijnheer de Redacteur, zeer verplichten. VERITAS c.f. Burgerlijke Stand van Zierikzee. GEBOREN: 17 Febr. Een dochter van A. Bolier en D. van Vossen. 18 zoon Ph. Klink en M. J. Vaal. 19 dochter W. Mensch en J. Manni. 19 F. W. Plaom en M, Appels. 21 t P. de Bie en M. van Ast. 23 j zoon M. Heijboer en J. M. Ver west. 24 dochter M. de Jonge en J. van Dongen. overleden: 21 Febr. J. Bolier, 4 d., d. 25 C. de Jonge, 42 j., echtgenoot van J. van den Boudt. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten het Algemeen Overzicht en eenige Advertentiën blijven liggen tot het volgend nommer. Ondertrouwd J. C. COOMANS P.Cz. Noordgouwe A. J. GELUK J.Md. 25 Februari 1904. Tholen Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer JOHANNES VERHAGE. in den ouderdom van 40 jaar en 6 maanden. Pretoria (Z.-Afr.), 31 Jan. 1904. Wed. J. VERHAGE—de Glopper en Kinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Nog in diepen rouw door het over lijden van onzen onvergetelijken Vader, juist 13 maanden geledöD, ontvingen wij het smartelijk bericht van het overlijden van onze innig geliefde Moeder Pieternella Nieuwenhuize, in den ouderdom van 73 jaar en 6 maanden. Wissekerke, 23 Februari 1904. WILLEM NIEUWDORP. Door een droevig ongeluk en na een smartelijk lijden van eeDige dagen over leed heden onze geliefde 'Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Neef, ARIE RIETVELD, in leven Machinist der Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij, in den jeugdigen leeftijd van 26 jareD. Brouwershaven, 24 Februari 1904. Uit aller naam, Wod. J. RIETVELD—Venus. Heden overleed tengevolge van een noodlottig toeval, in het Ziekenhui? te Noordgouwe, onze geachte Kameraad ARIE RIETVELD, in den ouderdom van 26 jaar. Brouwershaven, 24 Februari 1904. Het Personeel van de Lijn BrouwershavenSteenbergen. Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon en Broeder Corneli8 de Jonge, ia don ouderdom van 43 jaren. Zierikzee, 25 Februari 1904. Uit aller naam, Wed. C. DE JONGE— van den Bout.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2