1 regelen, die inzake het paohtwezen en de arbeidsvoorwaarden der veldarbeiders noodig zijn en omtrent de wijze, waarop de voor schriften dienen te zijn ingericht om voor practische toepassing vatbaar te zijn, en tegelijkertijd het gewenschto doel te bereiken. Noordwelle, 1 Febr. De Rederijkerskamer »Advondo" gaf haro om verschillende redenen uitgestelde uitvoering. Was men door een samenloop van omstandigheden genoodzaakt zich te beperken in het opvoeren der tooneel- stukjes, een gelukkig idéé van het Bestnur dier Vereeniging mag het genoemd worden, om als aanvulling de reuzen-gramophone van den heer J. G. E. de Graaff te Zierikzee ten gehoore te brengen. Wat de «monarch" zoo duidelijk, zoo helder en flink van toon uit voerde, wekte ieders verbazing, en het belangstellende publiek toonde zich voor het genotene zeer dankbaar. Jammer eehter, dat, waarschijnlijk tengevolge het ongunstigo weer, de opkomst niet groot was. Meerderen hadden knnnen profitoeren van het genoegen, dat de gramophone gaf niet alleen, maar ook van hot stuk, dat ten tooneele werd gebracht en dat flink en degelijk, natuurlijk en opge wekt werd afgespeeld. Moge het strevon der Vereeniging om het aangename aan het nuttige to paren, meer en meer gewaardeerd worden door een toenemende belangstelling van het publiek, dan zal de nog jeugdige Vereeniging kunnen blijven bestaan en in bloei zich kunnen verheugen. Dreischor. Dinsdagavond 2 Febr. 's avonds half zeven, hoopt alhier in de zaal van den heer Bloois op te treden de heer NabuyzeD, lid van 't Hoofdbestuur van den Chr. Werk mansbond. Het onderwerp zijner rede zal zijn Arbeiders-organisatie. St.-Filipsland, 29 Jan. Hedenavond hield de Kolenvereeniging «Voordeel zij ons Streven" haar jaarvergadering. Uit het uitgebracht verslag bleek het volgende: In 1903 werden verkocht 3768 HL. kolen, terwijl 1 Jan. 1904 aanwezig was aan kasgeld f 73,225 en aan kolenvoorraad 380 H.L., vertegenwoordigende een waarde van f 304, terwijl de achuld der Vereeniging bedroeg f 211,825, zoodat het jaar besloten werd met een batig saldo van ongeveer f 165,40. De geheele geldelijke omzet in ontvangsten en uitgaven was f 3180,90. In den loop van het jaar nam de heer Verhage om gezondheidsredenen ontslag als secretaris en de heer De Ruyter als penning meester, omdat bij als concurrent van de Vereeniging ging optreden. Bovendien waren volgens rooster aan de benrt van aftreden de heeren v. Eldik (voorzitter) en P. Vogelaar en A.m Rijetenbil als commissarissen. Bij de daaropvolgende stemming, waaraan 14 leden deelnamen, werden gekozende heeren van Eldik, B. J. Qnist en M. v. Bendegom, re8pectivolijk tot voorzitter, secretaris en penningmeester, en de heeren Rijstenbil en v. Dalen tot commissarissen. In oen daarop gehouden bestaursvergsdering werd de prijs der nog aanwezige kolen bepaald op 75 cent per H L. Ondanks de nu en dan in den laatsten tijd verspreide gernchten, blijkt uit bovenstaand verslag glashelder, dat de toestand dor Ver- eenigiDg in- en in-gezond is en Voordeel zij ons Streven" met gerustheid de toekomst kan ingaan. Het bestuur is in uitstekende handen en tracht er steeds naar om den naam dpr Vereeniging in praktijk te brengen. Hoewel onze gemeente en de omgeving al arm aan houtgewas zijn, moeten we zoo langzamerhand ook die boomen nog missen, die er nog zijn. Was 't voor 4 jaar de Noorddijk, die van een vrijgoed beschaduwden wandelweg in een kalen, boomloozen dijk werd omgezet, nu moet de zoogenaamde achterste dijk, die de scheiding tusschen Henrietta- en Kramerspolder uitmaakt 't weer ontgelden. Ciroa 350 boomen zullen daar geveld wordengaat 't zoo door, dan zal 't niet lang meer dnren, of een fatsoenlijk stuk boom zal tot een unicum behooren en hoort men de laatst overgeblevene het lied van «heelemaal alleen" neuriën. St.-Maartensdijk. Vrijdagavond trad voor een flink bezette zaal, in «de Gouden Leeuw" bij den hoer Z. de Ruiter op, de heer Luciëo. Voor do eerste maal in St.-Maartensdyk op tredende, heeft hij echter al Bpocdig de harten voor zich doen innemen. Zijn onbe rispelijk spel verdient dit dan ook ten volle. Hij is één van de gevierdste humoristen uit den tegenwoordigen tijd. Door een herhaald en hartelijk applaus betoonde dan ook hot publiek dank voor het genotene. Dat hij een volgenden winter weer alhier zal optreden, is de wensch van allen, die er tegenwoordig waren, en na afloop zich nog ecnige uren op het gezellige bal vermaakton. Goes. Op de aanbevoÜDg ter benoeming van een voorzitter voor het bestuur der Breede Watering bewesten Ierseke zijn ge plaatst do heeren J. M. Kakebeeke (aftren J. Oele te Goes en A. Nysaen te Kapello. Met groote meerderheid van stemmen werd het subsidie aan de ontworpen stoomtram BorseleGoes—Wolfaarfsdijk verhoogd van f 350 op f 500 por jaar. Eene boeto van f 300 aan A. J. Verstraate te Stavenisse, wegens te late oplevering van grint, werd kwijtgescholden. Een bedrag van f 7400 werd beschikbaar gesteld, teneinde bij het stoomgemaal onder de gemeente Krabbendijke een haventje aan te loggen. Genoemde gemeente zal daarvoor jaarlijks f 50 bijdragen. f 20000 werd uitgetrokken voor nieuwe grintwegen, en de jaarwedde van den water bouwkundigen opzichter verhoogd van f 1700 op f 2000. De Bouwvereeniging «Help u Zeiven", die zich ton taak stelt het bouwen van ge schikte woningen voor werklieden, leden der Vereeniging, mag zich in gewenschten vooruit gang verheugen. Het ledental vermeerderde met 27 en steeg tot 430. In 1903 werden weer 7 nieuwe woningen gebouwd. Inschrijving van standplaatsen voor de kermis. Een bioscoop f 20, een danstent f 70.79. Eene inschrijving van J. Peuters voor een stoomcaroussel voor f 311 is niet aangenomen. Stond voor eenige jaren de geheele wereld verslagen over Jules Verne'a reis in 80 dagena s. Dinsdag zal men hier diezelfde reis kunnen maken in 80 minuten, met behulp n.l. van Giberto's diorama. Vlissingen. De heer mr. G. J. Sybrandy uit Almeloo zal den 24 Februari in een open bare vergadering van de anti-rev. propaganda- club alhier als spreker optreden, met het onderwerp «klassenstrijd". Er zal gelegenheid tot debat worden gegeven. Vrijdagavond wist een klassiaan alhier te ontsnappen. Hij had evenwel niet veel pleizier van zijn vrijheid, daar bij korten tijd later werd gearresteerd, en weer naar de kazerne van het algem. depót van disoipline werd overgebracht. De heer C. A. van der Eijk, ambtenaar bij do Kon. Maatsch. «De Schelde" alhier, herdacht heden (1 Februari) den dag, waarop hij vóór 25 jaren bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Het onlangs in een Duitsch blad gegeven verhaal over de strandiDg van de «Preussen", nabij Zoutelande, waarop echter onmiddellijk tegenspraak van oogge tuigen hier te lande is gevolgd werd Vrijdagavond ter sprake gebracht in een ver gadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Één der leden, de heer P. F. Auer, wenschte in samenwerking met de Middel - burg6che Kamer, een commissie te benoemen, teneinde in de Duitsche pers tegen den verspreiden laster to protesteeren. De voorzitter, de heer J. van Raalte, deelde daarop mede, dat dit overbodig waB, wijl reeds de Duitsche eonsul alhier, de heer J. L. Gruber, een uitvoerig verslag van het werkelijk gebeurde aan verschillende Duitsche bladen heeft toegezonden, welk verslag ook reeds in verscheidene dezer bladen ia opge nomen, zoodat men nu ook in Duitschl&nd reeds omtrent do waarheid is ingelicht. Naar wij vernemen, zal de heer J. C. de Ruyter de Wildt, schout-bij-nacht titulair, inspecteur-generaal van het loodswezen, met 1 April e.k. den dienst met pensioen ver laten en zich te Dieren vestigen. In zijn plaats zal waarschijnlijk benoemd worden de inspecteur in het 4e en 5e district te Rotterdam, de kapitein ter zee titulair, C. J. de Vriese, on in diens plaats de inspecteur in het 6a district te Vlianingen, do kapitein ter zee J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg. laAbeitedinsen, Verkoop ineen ens. Uitslag aanbesteding 30 Januari 1904 te St.-Maartensdijk Superphoephaat P. J. van Aardenne, Dor drecht, f 2.50| Ammoniak-Superph. P. J. van Aardeone, Dordrecht, f 7.21 Patent- Kali, P. J. van Aardenne, Dordrecht, f 6.39 Zwavelz. Atom.. P. G. Adriaansen, Bergen- op-Zoom, f 15.56Chili-Salpeter, W. Bolier, Poortvliet, f 11.48; Pera-Guano, Iman J. v. d. Have, Zierikzee, f 8.47. Landbouw en Veeteelt. St.-Filipsland, 31 Jan. In de polders aan gene zjjde van den Slaakdam is men begonnen met het contracteeren van suiker bieten tegen den prijs van f 10 per 100 K.G. met een suikergehalte van 14 pCt. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Elburg door ds. P. de Looze te Oud-Vosmeer. Tweetal bij de Ned. Herv. Gem. te Jutphaas ds. P. de Looze te Oud-Vosmeer en ds. A. Prins te Papendrecht. St.-Filipsland, 31 Jan. Aangenaam werden de bezoekers der Herv. Kerk alhier dezen morgen verrast, toen ze bemerkten, dat het harmonium orgel van een loos front was voorzien. Hulde aan de Kerkvoogdij, die daartoe besloten heeft; hierdoor toch is het orgel en zijn omgeving meer in overeenstemming gebracht methetgebouw, waarin het geplaatst is. Onder zeor vele blijken van belang stelling herdacht dr. E. Lauriliard, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam, Donder- dag^l.l. zijn 50-jarig jubilé als predikant. Één van de eerste gelukwonschondie Z.Eerw. per telegraaf ontving, was die van H. M. de Koningin, bij wien hij hoog staat Te Kruisland (gemeente Steenbergen) zal een klooster gebouwd worden met bizondere school voor meisjes. O N D E B W IJ 8. Ellemeet. Voor de vacante betrekking van hoofd der school alhier, hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school te Maartensdijk, bij Utreoht, de heer P. A. Beije, van Zierikzee. Aan de volgende gemeenten is ter tegemoetkoming in de kosten eener behoorlijke inrichting van haar lager onderwps boven en behalve de Rijksbijdrage volgens art. 45 der wet op het lager onderwijs bij Kon. besluit van 30 December j.l. subsidie verleend Goedereede f 1000; Stellendam f 1600; Clinge f 2400Koewacht f 2300. De heer J. Du Bnrck te IJzendijke, heoft voor zijn benoeming als onderwijzer met verplichte hoofdacte te Weatkapelle bedankt. Voor de vacante betrekking van onder wijzer in de kom der gemeente IJzendijke hebben zich 10 sollicitanten aaDgemeld. Blijkens do pensioenwetten voor onder wijzers, hun weduwen en weozen, blijven uitgesloten alle onderwijzers, die aan het niet-gësub8idieerde bizonder onderwijs zijn verbonden. Tegen deze uitsluiting heeft de Vereeniging van Instituteurs in Nederland verzet aangeteekend. Zij heeft haar opvatting, dat hier een onbillijkheid zal worden gepleegd, met klem van redenen verdedigd. Renesse. Do onderwijzers van de afdeelirg «Westelijk Sobouwen" van het Ned. Ond. Gen. hielden Zaterdag eene vergadering. Na oponiDg door den voorzitter, dio op deze eerste bijeenkomst in 1904 den wcnsch uitte ook dit jaar op de vergadering en daarbuiten de belangen van het openbaar onderwijs zooveel en zoo krachtig mogelijk te behartigen, werden do notulen voorgelezen. Na afdoeniDg van eenige huishoudelijke zaken gaf de ijverige penningmeester verslag van zijn gehouden beheer. Uit dat verslag bleek, dat een batig saldo van f 45,81 aanwezig is. Een woord van dank voor de correcte administratie bleef niet uit. Alsnu werd de leesbeurt vervuld door den heer P. A. Hubregtse van Burgh. Met de grootste aandacht en de moeste belangstelling werden zijne grepen in Multatuli's ideeën gevolgd. Spreker deed zeer goed uitkomen dat Multatuli's werken op litterarisch, esthetisch en maatschappelijk gebied vooral geen kinder lectuur ie. Voor de moeite aan deze lezing besteed oogstte spreker den dank der ver gaderden in. Na omvraag sluit do voorzitter de ver gadering, na de volgende bijeenkomst bepaald te hebben op 27 Februari a.s. Post ei Telegrafie. Benoemd met ingang van 15 Febr. tot post-conducteur op de tram Brouwershaven Steenbergen (standplaats Brouwershaven) J. C. Yerjaal, thans brievenbesteller te Zierikzee. Brieven uit Berlijn. (Van onzen correspondent). Het schaatsenrijdende Berlijn. Berlijn, 14 1 '04. Een kinderhand is gauw gevuld. Waar een Hollander er nog niet aan zal denken, de schaatsen te voorschijn te halen, daar heeft de Berlijner ze al over den schouder gehangen, en is er de deur mee uitgestapt. Hij heeft niet zooveel plaats noodig vóór de beoefening van de gezonde wintersport als de Hollander, en zal zich zelfs uren lang best amuseeren op een terrein zoo groot als een flinke zaal. Zijn z/fort" is het «Kunstlaufen", het prutsen op een klein bestek, het beschrijven van sierlijke cirkels en krullen, het achter- en vooruit rijden en «Hollandern". En daarvoor heeft hij niet veel plaats noodig. Zoodra het in het begin van den winter twee nachten achter elkaïir gevroren heeft, zijn ook overal in de stad op tal van punten de //Künstliche Eis- bahnen" voor den ontvangst der liefhebbers gereed. De eigenaars van bier-restaurants, die in het gelukkig bezit zijn van een zoo- genaamden «tuin", meestal bestaande uit een binnenplaats, waarop in het voorjaar tafeltjes en stoelen gegroepeerd worden rondom eenige op gelijke afstanden geplaatste oleanders of palmstruiken in tobben, zetten hunnen tuin, wanneer de vorst in aantocht is, eenvoudig onder water, en den volgenden dag of den daaropvolgenden kan de //baan" al in gebruik worden genomen, zonder dat de bezoeker behoeft te vreezen, een nat pak te zullen halen; het ijs ligt in dergelijke banen bijna vlak op het zand. In het westen, waar men sinds de laatste jaren verscheidene groote tennis-velden aan treft, doorgaans een overgangsstadium tus schen het braakliggende bouwland en de plaats voor nieuwe perceelen en straten, in het westen worden de talrijke lawn-tennisvelden dadelijk 4 double usage aangelegd. Van het vroege voorjaar tot diep in den herfst het rendez-vous voor ijvere sportheeren en -dames in luchtige witte tennis-costumes, worden de tennis-velden gedurende de wintermaanden in ijsbanen gemetamorphoseerd. De groene paaltjes en de breede netten verdwijnen van het terrein, een standpijp van de waterleiding doet hare diensten en zet binnen enkele uren het geheele veld onder water. De bekendste en meest gefrequenteerde van deze lawn-tennis-ijsbanen is de //West-Eisbahn" aan het station Zoölo- gischen Garten van de Stadtbahn, van welks hooge perrons men een aardig kijkje heeft op het 's avonds door booglampen en gekleurde gloeilampjes verlichte terrein, waar honderden en honderden door elkaar krioelen op de maat der militaire muziek. Ofschoon deze baan onder de kunstmatige ijsbanen de eereplaats inneemt, is zij feitelijk toch alleen genietbaar voor degenen, die van de hooge Amerikaansche- of Duitsche schaatsen gebruik maken, waarmee men hoofdzakelijk allerlei kunststukjes kan uitvoeren. Daar de meeste Duitschers niet in de gelegenheid zijn, zich in den //Dauerlauf" te oefenen, bij gebrek aan uitgestrekte ijs vlakten, neemt hij de kleine terreinen voor lief, en maakt zijn specialiteit van kunstrijden, waarin velen een groote vaardigheid hebben gekregen. Op elke baan kan men steeds een aantal dames en heeren aantreffen, die, zonder zich noemenswaard te verplaatsen, zich met een ijver, een betere zaak waardig, oefenen in het beschrijven van sierlijke letters en krullen op het ijs, in het dansen (walsen, springen), achter- en vooruitrijden steeds op een zoo klein mogelijk bestek, en ten aanschouwe van een dichten drom bewonderende omstanders. Zelfs wanneer zij er eens een gangetje in zetteD, rijdt men nog veel langzamer dan in Holland. Bijzonder geliefd bij jong en oud is het zoo genaamde «Hollandern", dat bij voorkeur in compagnieschap door een heer en dame wordt beoefend, een soort //beentje-over", waarbij men feitelijk midden in blijft steken om dan weer opnieuw te beginnen, een heel tam //beentje-over", lang niet zoo elegant en mooi voor het oog als het statige vaderlandsche //beentje", dat den kundigen beoefenaar met sierlijken zwaai over de geheele breedte der baan doet heen en weer laveeren. O, heer neen, daar lijkt het Duitsche «beentje-over", alias //Hollandern" niets op, hoewel ik ver moed, dat het er toch een navolging van moet voorstellen. Waarschijnlijk is de een of andere Duitscher indertijd zoo verrukt geweest van den statigen en sierlijken cadans van het Hollandsche beentje-over, dat hijin zijn vaderland teruggekeerd, getracht heeft het op zijn manier na te doen. Voor Hollanders, die gewoon zijn er een flink gangetje achter te zetten, zijn dergelijke banen, waar men in weinige slagen van den eeneu hoek naar den tegenovergestelden en vice versa rijdt, een penitentie. Men ergert er zich over het morrelen en prutsen der kunstrijders, die bijna met matematische nauw keurigheid cirkeltjes en groote krulletters trekken en geeft er al gauw de brui aan, uit den treure, twintig 4 dertig slagen heen van hoek a tot hoek b (de grootste afjtand der baan)! en dan weer twintig a dertig slagen terug van hoek b naar hoek a te maken. Een boetje beter wordt de toestand, wanneer de vorst aanhoudt, en de «Neue See" en de //Rousseau-See" in den Tiergarten dichtvriezen, tamelijk groote vijvers, waarop men zich ten minste een beetje meer kan roeren, ofschoon het toch nog maar half werk is. De goeie tijd voor de liefhebbers van den //Dauerlauf", het tochten-maken, waartoe na tuurlijk de Berlijnsche Hollanders behooren, breekt echter aan, zoodra de vorst het ernstig gaat meenen. Dan wordt het voor een ijslief- hebber bijna een ideale toestand hier, daar de vele meeren rondom Berlijn,® sommige van grooten omvang als de «Grosse Müggel-See", ten oosten van de stad, en de bochtige Havel en Spree gauw dichtvriezen. Wie een kaart van de «Mark Brandenburg" vóór zich heeft, zal zien, dat de naaste omgeving van Berlijn als bezaaid is met kleinere en grootere meeren, waarvan de meesten onderling met elkaar in verband staan, en bovendien ook met Havel of Spree. De «Müggel-See", «Lange-See", «Seddin-See", «Zeuthener-See", «Crossin-See" in het Oosten aan de Boven-Spree, de uit gestrekte «Tegeler-See", de «Wann-See", de «Sacrow-See", «Fahrlander-See", Schwielow- See" in het westen aan de kronkelende, schilder achtige Havelde «Grunewald-See", de «Krumme Lanke", de «Nikolas-See", de «Schlachten-See", (ongeveer van gelijken om vang als de bekende «Vennen" in de Ooster wij ksche bosschen van Noord-Brabant) in den Grunewald tusschen Berlijn en Potsdam, veranderen in even zoovele ijsvlakten, welke in het begin van den winter door de omliggende gemeenten aan den meestbiedende worden verpacht. Wanneer het weer een beetje meewerkt, en vooral de Zondagen vriezend, helder weer brengen, maken de pachters doorgaans een aardtg «slaatje". Want de animo onder de schaatsenrijders is groot, hun aantal in het uitgestrekte Berlijn niet minder en het entrée betrekkelijk hoog, doorgaans 30 4 50 pfenning per persoon. Houdt de vorst echter niet aan, en wordt het een kwakkelwinter, dan hebben de pachters der ijsvelden een leelijke strop. Jammer, dat ieder jaar zooveel ongelukken gebeuren, niettegenstaande het publiek niet eerder op de ijsvelden wordt toegelaten, dan nadat ze «polizeilich abgenommen", met andere Loop der Bevolking in onderstaande Gemeenten, gedurende 190 3. GEMEENTEN. Bevolking op 'i a Vermeerdering door 1 t i 3 i door eö a> co jé a :=r> 'g a v S "O 8 8 f O jS e n door Sterfte. Vermindering door Vertrek. JS f 1 s 1 II Verschil in meer. Verschil in minder. Bevolking op 31 Dec. 1903. AANMER.K.IIVGE JNT. M V. Tot M. V Tot M. V. Tot. M. V. Tot M. V. Tot. M. V. Tot M. V. To». M V. Tot. M. V. Tot. M. V. Tot. St.-Annaland 1178 1217 2890 39 47 86 23 23 46 62 70 132 16 20 36 49 41 90 65 61 126 9 9 3 3 1170 1226 2396 Er werden 25 huwelyken Levenlr-os aangegeven kinderen 2 m. en 2 vr. Levenloos aangegeven 2 kinderen. Brouwershaven «68 700 1368 17 21 88 37 46 83 64 67 121 9 6 15 80 39 69 39 45 84 15 22 37 683 722 1405 15 Bruini&se 1856 1408 2764 35 50 85 64 35 89 89 85 174 20 14 34 52 80 82 72 44 116 17 41 58 1871 1449 2822 808 809 en 8 6 14 15 18 28 23 19 42 8 9 12 26 19 45 29 28 67 6 9 15 302 300 602 Dreischor 606 611 12K 17 17 34 23 39 6:1 40 56 96 3 10 13 43 43 86 46 53 99 8 3 6 600 618 1218 Duivendijke 298 281 57- 10 10 20 8 12 20 18 22 40 1 8 9 27 81 58 28 39 67 10 17 27 288 264 547 4 Eikerzee 270 265 685 3 11 14 16 11 27 19 22 41 6 5 11 9 11 20 15 16 SI 4 6 10 274 271 545 4 Levenloos aangegeven 1 kind. Ellemeet 250 211 461 3 8 11 15 12 27 18 20 38 3 2 6 15 12 27 18 14 82 6 6 250 217 467 werd 1 Goes 3359 8882 7191 220 618 788 119 539 658 80 3398 3878 7271 wei de u 47 huwelijken en er werd 1 huwelijk ontbonden. Haamstede 181 42J 911 16 12 28 31 41 75 47 56 108 5 7 12 28 82 60 33 39 72 14 17 81 502 440 942 Ierseko 2125 207t 4201 Kerkwerve 431 41 (j 847 14 7 21 27 21 48 41 28 69 7 4 11 44 54 98 51 58 109 10 30 40 42,1 886 807 i V 4 Kortaene 576 55É 1132 25 15 40 49 28 77 74 43 117 12 10 22 36 28 64 48 88 86 26 5 81 602 561 1163 9 13 St.-Maartensdijk 1411 1367 2771 84 44 78 37 45 82 71 89 160 24 27 51 41 61 102 65 88 158 6 1 7 1418 1368 2786 Nieuwerkeik. 815 752 1567 29 19 48 70 68 138 99 87 186 11 7 18 65 58 123 76 65 141 23 22 45 888 774 1612 0 9 20 0 Levenloos aangegeven 1 kind. Levenloos aangegeven 1 kind. Nourdgouwe 881 414 795 12 V 21 35 42 77 47 51 98 6 1 6 24 46 70 29 47 76 18 4 22 399 418 817 4 i Noordwelle 238 217 455 6 7 18 10 8 18 16 15 81 2 3 5 16 17 33 18 20 38 2 5 7 236 212 448 St.-Philipslaud 976 898 1878 85 31 66 34 80 64 69 61 130 14 15 29 59 51 110 73 66 139 4 5 9 971 893 1864 s I 13 i Levenloos aangegeven 1 kind. Levenloos aangegeven 3 kinderen. Levenloos aangegeven 2 kinderen. Poortvliet 805 757 1562 80 15 45 26 28 58 55 43 98 11 6 17 65 50 105 66 56 122 11 13 24 794 744 1538 9 K Renesse 287 287 574 15 6 20 20 16 86 85 21 56 3 5 8 15 13 28 18 18 36 17 8 20 304 290 594 9 4 Scherpenis^e 71< 676 1385 20 18 38 25 19 44 45 87 82 12 6 18 19 28 47 31 34 65 14 8 17 724 678 1402 10 Seroosker ke 151 136 290 5 5 23 19 42 28 19 47 5 1 6 12 10 22 17 11 28 11 8 19 165 14» 309 B 4 Levenloos aangegeven 1 kind. Stavenisse 841 831 1676 29 28 57 28 27 60 52 55 107 18 13 31 31 30 61 49 43 92 3 12 15 844 846 1690 10 Tholen 1613 1552 .3065 97 136 233 40 181 221 12 3077 Oud Vossemeer 1021 1025 2046 47 40 8? 45 44 89 92 84 176 19 15 34 46 47 93 65 62 127 27 28 49 1048 1047 2095 9 21 s Wissenkerke 1594 1612 3206 41 42 86 86 82 67 79 74 153 22 32 54 60 53 113 82 85 167 8 11 14 1591 (303 532 1601 3192 1 31 Zierikzee Zoncemaire 3296 535 3652 548 69181 1078 128 15 113 14 241 29 166 25 167 27 333 52 294 40 280 41 574 81 1 73 6 61 7 184 18 214 37 224 58 438 95 287 43 285 65 572 108 7 7 3 5 24 5 27 3647 519 6950 1051 t 64 1 terwijl ét'iQe echtscheiding werd ingeschreven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2