op 1 Februari als spreker optreden met het onderwerp«Waarom organiseeren wij ons naar christelijke beginselen in christelijke vaklieden-organisaties' Alhier is het jubileum van H. M. Koningin Emma ook op feestelijke wijze her dacht. In drie verschillende zalen, «de Oude Vriendschap", het Concertgebouwen «Admiraal de Ruyter" werden gratis toegankelijke volks concerten gegeven. De concerten werden af gewisseld door enkele toepasselijke nummers, gezongen door «Vlissing's Mannenkoor" en de Zangvereeniging «Door Oefening Uit spanning". Landbouw en Veeteelt. Bergen-op-Zoom, 22 Jan. De uitslag van de verkooping van tien dekhengsten uit het Rykshengstveulendepót alhier is: 1. Fra Diavolo, opbrengst f 1350, kooper J. v. d. Horst te Koten, prov. Utrecht; 2. Faust, f 900, A. den Ouden te Opijnen, prov. Gelderland; 3. Figaro, f 1380, J. Bosman te Groningen; 4. Fulko, f 1250, H. Sneep te Fijnaart, prov. Noord-Brabant5. Fanfaron, f 2350, Hongsten-Associatie te Kamperveen, prov. Overysel6. Fürst, f 1970, H. v. Roijen te IJselstein, prov. Zuid-Holland7. Fénélon, f 810, P. de Weerd te Oude Tonge; 8. Ferdinand, f1660, J. Oppenraaij teBemmel; 9. Factotum, f 3250, F. Koopman te Zierik- zee; 10. Favori, werd niet geveild; 11. Flavius, f 1320, W. Uijen te Wijchen, prov. Gelder land. De totale opbrengst, f 16.240, is veel hooger dan vorig jaar. Er was veel lief hebberij, vooral voor de paarden van het Belgische ras. B B O H T S Z A K E N. Voor het gerechtshof te Arnhem werd Donderdag behandeld de bekende zaak van J. H. K., commissionair in effecten en assura deur te Utrecht, beschuldigd van afpersing van f 900, van Joseph Frijda, welke zaak naar het Arnhemsche hof verwezen werd bij arrest van den Hoogen Raad, waarbij vernietigd werd het arrest van het Gerechts hof te 's-Gravenhage, dat bekl. conform het vonnis der rechtbank veroordeelde tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was weder 3 jaar. De verdediger betoogde dat het opzet ont breekt en dat geen groote waarde is te hechten aan de verklaringen van den getuige Frijda, daar deze zelf erkent te lijden aan waanvoorstellingen en vizioenen. Het wettig bewijs is niet geleverd en daarom vroeg de verdediger vrijspraak, subsidiair een lichtere straf. Uitspraak 28 dezer. KEBKM1EPW8. Zierikzee, 25 Jan. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de Kerkelijke Kies- vereeniging «Steunende op den Bijbel", alhier, in hare algemeene vergadering van 24 Januari j.l. thans definitief besloten alhier een godsdienstonderwijzer van beslist ortho doxe beginselen te doen benoemen, daar door offervaardigheid van een groot aantal ge meenteleden thans aan jaarlijksche bijdragen een som is bijeengebracht, welke zulks moge lijk maakt. Kerkwerve, 25 Jan. Naar wij vernemen, hoopt de heer J. Fossen uit Breda, Dinsdag in plaats van Woensdag, des avonds 7 uur, alhier mededeelingen te doen van zijn werk onder de Roomsche bevolking van Noord- Brabant en Limburg. Eikerzee. Vrijdagavond te 7| ure zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden de heer J. Fossen, die belangrijke mededeelingen zal doen over het werk der zending in Noord- Brabant en Limburg. (Collecte voor die zending). Ds. J. J. Duproix, pred. bij de Waalsche Gemeente te 's Hertogenbosoh, heeft de toe zegging van beroep naar dezelfde Gemeente te Middelburg aangenomen. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gemeente te Brouwershaven door den heer M. M. Horjus, cand. te Medemblik. O N D E B W IJ 8. Vrijdag overleed te Kloosterzande, ten huize van den heer Janse, hoofd der openbare school, op 31-jarigen leeftijd, de heer A. Th. Ha8Bcbaert, onderwijzer met ver plichte hoofdakte en landbouwonderwijzer te Ierseke. De levensverzekeringmaatschappij van het «Nederlandsch Onderwijzersgenootschap" heeft in het afgeloopen jaar voor ruim f 700,000 verzekerd kapitaal gesloten, met ruim f 20,000 premie. Voordracht voor onderwijzeres aan de meisjesschool te Goes de dames: A. J. M. M. Rademaker te Culemborg, L. J. A. Prins te Wijk bij Duurstede en C. R. Meibergen te Almeloo. VISSCHERIJ-BE RICHTEN. Volgens de Iers. en Th. Crt. kan de schade aan de afbakening der perceelen op de Ooster-Schelde als hersteld genoemd worden. Wanneer de vorst maar wegblijft, zullen de werkzaamheden wederom een aan vang nemen en daarmede de verdienste voor den visscherman. Over 't algemeen is dit een slecht jaar voor de oestervisschers, evengoed als voor de oesterkweekers. Ook de arbeiders in de loodsen krijgen dan weer hun werk. Voor alles is het dus maar te hopen, dat de strengste vorst geleden iB. ALGEMEENE VERGADERING van bet Waterschapsbestuur van Schouwen, in 's Landskamer te Zierikzee, op Zaterdag den 23aten Januari 1904, des morgens te 11 uren. De Voorzitter, de heer mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering. De Ontvanger-Griffier, de heer mr. D. van der Vliet, leest de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering, die hierop onver anderd worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de Hoofd ingelanden Jhr. Van Citters en Berrevoets hebben kennisgegeven, dat zij verhinderd zijn deze vergadering bij te wonen. Op de vraag van den heer D. Hocke of de coupons reeds geknipt zijn, wordt door den Voorzitter ontkennend geantwoord. Ingekomen zijn I. een missive van Gedep. Staten d.d. 2/5 October 1903, houdende goedkeuring van het besluit der Algemeene Vergadering tot vaststelling van het dijkgeschot voor 1904; II. een missive van den heer H. C. Bolle te Haamstede d.d. 4 October 1903, dat hij zijn benoeming tot vertegenwoordiger van het Waterschap in den Dijkraad van Burgh en Westland aanneemt; III. een missive van Gedep. Staten d.d. 18/19 December 1903, berichtend de benoeming van mr. A. J. F. Fokker tot Voorzitter. Medegedeeld worden de uitslag der be stedingen, en de verkoop van Deensche en de aankoop van Hollandsche effecten voor het reservefonds. Op het verzoek van H. Berrevoets Hz. te Kerkwerve tot verlenging der pacht van het 5l8te perceel der verpachting, wordt op voorstel van het Dagelijksch Bestuur, en na een toelichtend woord van den Voorzitter, zonder discussie en hoofdelijke stemming af wijzend beschikt. Betrekkelijk het verzoek van J. A. v. d. Bijl Jz. te Zonnemaire c. s. om meerdere vergoediog voor het verwijderen hunner landhoofden aan den Groenenweg, stelt het Dagelijksch Bestuur voor, geen meerdere ver goeding toe te staan, maar om de hoofdjes te doen aanleggen door het Waterschap zelf, onder voorwaarde, dat de eigenaren van het land zich verbinden de hoofdjes te onderhouden. De aanleg van de hoofdjes zal komen te staan op f 71 per hoofdje. Na een discussie, waaraan wordt deelgenomen door de Hoofdingelanden D. Hocke en Bolle, en den Heemraad Van der Weijde en den Voorzitter, wordt het voorstel van het Dagelijksch Bestuur zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Aan de orde is het voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot verbetering van het Stoomgemaal. De Voorzitter vraagt, of voorlezing van de in druk toegezondene stukken verlangd wordt. Uit het algemeen stilzwijgen blijkt, dat niemand dit wenscht. Het voorstel van het Dagelijksch Bestuur luidt: te besluiten tot vervanging van machine B met soheprad door een nieuwe machine met centrifugaalpomp, in dier voege, dat dit werk in 1904 wordt uitgevoerd, en in het aanstaande najaar de nieuwe machine maal vaardig is. In verband daarmede moeten de opleverings termijnen worden gesteld van de stoomketels op 15 Mei 1904; centrifugaalpomp 1 Juni 1904; bouwwerk 1 Juni 1904; het geheel maalvaardig 15 Augustus 1904. Wil dit alles kunnen, dan moet de bestelling geschied zijn vóór 1 Februari a.s., en moeten dus in den loop van Januari besteding en gunning plaats hebben. Vereenigt zich de Algemeene Ver gadering met dit voorstel, dan ligt het in het voornemen van het Dagelijksch Bestuur na de besteding en bij de jaarlijksche begrooting voorstellen te doen tot regeling der finantiëele gevolgen van het besluit. Volgens de begrooting zal de nieuwe machine kosten met inbegrip der centrifugaalpomp f 37800, 2 stoomketels f 6500, electrische installatie f 1500, verbouwing van bet gebouw, graafwerk en storttebed f 9000. Te zamen bedraagt dit f 54800. Hiervan gaat af voor de oude machine f 2500. Totale kosten zijn dus f 52300. Daarbjj zal nog komen voor toezicht gedurende vier maanden f 600 en voor advieskosten De Wit 5 pCt. van de aanbesteding f 2615. Laatstgenoemde som vervalt, wanneer aan de heeren De Wit de uitvoering wordt opgedragen. In de toelichting tot dit voorstel erkent het Dagelijksch Bestuur, dat de machines in het afgeloopen jaar by de vele diensten, die van haar gevergd zijn, zich uitstekend hebben gehouden, maar het verklaart tevens, dat zy vele gebreken hebben, en in haar voornaamste onderdeelen gebroken zynen met kunst middelen aan elkander worden gehouden. Zy kunnen het wellicht nog lang volhouden wellicht nog kort; zeker is, dat het ongeluk zich niet vooraf aankondigt, en men dus den tegen woordigen toestand bestendigendde zekerheid heeft, dat men te eeniger tijd, als de machines malen, wellicht in een zeer ongunstig seizoen, plotseling zal staan voor een breuk, die stilstand van het gemaal tengevolge kan hebbeD. Deze risico mag men niet loopen. Daarbij komt nog, dat ook de vraag, of al dan niet afzonderlijke bemaling van den Oase noodig is, afhangt van het nieuwe gemaal. Eerst nadat dit in werking is, kan beoordeeld worden, in hoeverre den Oase daarmede wordt gebaat, en is dat niet voldoende, dan zal opnieuw moeten worden bestudeerd de vraag, in hoeverre den Osse afzonderiyk te bemalen is, zonder, wegens het afnemen van een zoo belangrijke water berging, de andere deelen van Schouwen te schaden. In de toelichting worden verschillende voor- deelen van de nieuwe machine opgesomd, maar één van de grootste voordeelen van het nieuwe systeem zal wezen, dat, terwijl men nu nimmer geregeld doormalen kan, omdat er niet genoeg water voor de schepraderen is, de nieuwe machine, zoo noodig, dag en nacht zal kunnen doorwerken, zoodat het water- bezwaar veel spoediger zal zijn opgeheven. Hoofdingelani D. Hocke betuigt grootelijks zyn ingenomenheid met de voorgestelde plannen betreffende de verbetering van het Stoomgemaal, want by heeft by den overvloedigen regen in het najaar van 1903 dikwijls in onrust ver keerd, of het bestaande gemaal het houden zou. Gelukkig is tot heden geen ongeval voorgekomen, en heeft het primitieve gemaal, zooals de ingenieurs De Wit het noemen, het dan toch met enkele reparatiën wel is waar by na dertig jaar gehouden. Hy zal zich niet wagen aan oen beoordeeling van het uitgebreide rapport, door den Ingenieur van Schouwen, Jhr. R. R. L. de Muralt, uitge bracht, daar hem dit te geleerd is, en hy den ingenieur beschouwt als een geneesheer, wiens diagnose hy ook niet zou beoordeelen. Hy wenschte enkel eenige opheldering, en wel voor eerst over het volgende: Volgens de toelichting van het Dagqljjksch Bestuur zal de hoeveelheid water, die met het verbeterde gemaal verzet zal worden, veel grooter zyn dan met het tegenwoordige. Nu is de vraag, zal er dan voldoende toeBtrooming wezen. By het huidig gemaal is dit reeds soms niet het geval geweest. Spreker begrijpt, dat een zuigpomp als veel lager liggend ook dieper kan uitmalen, maar het water moet er toch zyn, tenzij de opmerking van den Ingenieur in een noot aangevoerd, waarin by zegt: «op eenige ver betering van de toestrooming van het water voor het gemaal moet een weinig gerekend worden", wat ruimer moet worden opgevat. De Ingenieur De Muralt zegt, dat de centrifugaalpomp dieper ligt dan de tegen woordige schepraderen, zoodat de toestrooming van het water van zelve veel grooter zal zyn. Hoofdingeland D. Hocke verklaart zich na deze inlichting voldaan, en vraagt alsnu, waarom de twee benoodigde stoomketels f 6500 of f 3250 per stuk moeten kosten, terwyl de heeren De Wit zeggen, dat vijf stoomketels op f 12500 of f 2500 per stuk zouden komen te staau. De Iogenieur De Muralt antwoordt hierop, dat vijf stoomketels goedkooper kunnen ge leverd worden dan twee. Hoofdingeland D. Hocke haalt aan, hetgeen de Ingenieur op bladzijde 7 van zyn rapport zegt, namelijk dat het Stoomgemaal alleen over dag zal werken. Nu vraagt hy, of er dan f 1500 voor electrische licht-installatio moet worden uitgegeven. Hy beschouwt die uitgaaf eenigszins als luxe, en is er dan ook niet voor. De Ingenieur De Muralt betoogt, dat er goed licht moet zyn, terwyl nu het licht hoogst gebrekkig is. Ook verlieze men niet uit het oog, dat men met een electrisch lampje overal tusschen en onder de machines komen kan, wat met een petroleumlampje niet het geval is. De Voorzitter merkt op, dat 's winters de dagen zeer kort zyn. 't Is laat dag, en de duisternis valt spoedig in. En dan moet er zelfs zeer vroeg in den morgen tot laat in den avond gewerkt worden. Hoofdingeland D. Hocke zegt, dat de menschon buiten ook geen electrische ver lichting hebben. De Ingenieur De Muralt: Wy hebben nu toch éénmaal de machine, die de electrische verlichting kan voortbrengen. Juist wegens het onvoldoende licht werd tot nu toe 's nachts niet gewerkt. Hoofdingeland D. Hooke vindt, dat petroleum goedkooper is dan electrisch licht. De Voorzitter verklaart, dat hetgeen de heer Hocke in het midden heeft gebracht, ook een onderwerp van bespreking in het Dagelijksch Bestuur beeft uitgemaakt, maar dat het tot de beslissing is gekomen, dat de verlichting nu maar goed in orde moest gebracht worden. Heemraad C. J. van den Bont doet uit komen, dat in den winter reeds van vyf uur 's morgens tot tien uur 's avonds moet gewerkt worden, en dat men dan tooh behoefte heeft aan een goede verlichting. Hoofdingeland J. W. Gast stelt, hetgeen de vorige spreker heeft aangevoerd, nog nader in het licht. Hoofdingeland D. Hocke zal er zich by neerleggen. Hoofdingeland J. W. Gast merkt op, dat de begrooting van den Ingenieur De Muralt bijkans zooveel bedraagt als die van den Ingenieur Van der Vegt, die nog wel de bemaling van den Osse er by had. De ingenieur De Muralt stelt in het licht, dat de verbouwing van het gebouw door hem veel duurder is geraamd dan door den heer Van der Vegt, zoodat, wanneer men dit in aanmerking neemt, hij nog wel goedkooper is met zijn machines. Hoofdingeland W. ten Haaf vraagt, hoelang er voor wordt ingestaan, als het Stoomgemaal gemaakt wordt. De Ingenieur De Muralt: Een jaar garantie, voor de ketels langer. De Voorzitter brengt het voorstel van het Dagelijksch BeBtuur in stemming, na nog te hebben medegedeeld, dat wat do opleverings termijn betreft aan het Dagelijksch Bestuur de vrije hand wordt gelaten. Hoofdingeland W. ten Haaf vraagt nog, of men meer zal letten op een soliden dan wel op den goedkoopsten inschryver. De Voorzitter zegt, dat aan dien inschrijver het werk zal gegund worden, die als de beste wordt beschouwd. Het voorstel van het Dagelijksch Bestuur wordt hierop met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de Hoofdingeland De Oude of de kade van de dijken bij het Pikgat niet moet worden verhoogd. Uit de discussie, die hierover gevoerd wordt, en waaraan deelnemen de Hoofdingeland D. Hocke, de Heemraad Van der Wtijde en de Ingenieur De Muralt, blijkt, dat dit niet noodig wordt geacht. De Hoofdingeland D. Hocke brengt ter sprake de havendijken van Zierikzee. Hij heeft de stukken hierop betrekkelijk ton Stadhuize alhier ingezien, en iets gevoelend voor de billijkheid, dat Schouwen tot de ver betering van de havendijken medewerke, vraagt hy, aanhalend het bekende historisch geworden gezegde«Senatu deliberante Saguntum periit" (terwijl de Senaat beraad slaagde, ging Saguntum te gronde), of het mogelijk is, dat het Dagelyksch Bestuur de Algemeene Vergadering ten dien opzichte vooretellen doet. Na een levendige discussie, waaraan deel namen de Hoofdingelanden Moolenburgh T. W. Gast, de Heemraden Locker de Bruyne, C. J. van den Bout, de Ingenieur De Muralt en de Voorzitter, waarbij de laatste historisch aantoonde, dat de onderhoudsplicht van de havendijken op Zierikzee rusten nadat Hoofdingeland Lopse Hocke verklaard had, teneinde geen precedent te stelleD, altijd te zullen tegenstemmen als voorgesteld wordt iets voor de havendijken van Zierikzee te doen, wordt de vergadering door den Voor zitter gesloten. Ovatie aan H. M. Koningin Emma. Te 's-Hage werd Donderdagavond, als inzet der huldigingsfeosten, der hooge jubi- laresse een ovatie gebraoht aan haar paleis in het Voorhout. Nadat de commissieleden zich in het paleis «Buitenrust", aan den Scheveningschen weg gelegen', verzameld hadden, toog men tegen 9 uur in rijen van vieren, met militaire muziek en fakkeldragers voorop, langs de feestelijk versierde straten naar het paleis in het Voorhout. Daar aangekomen, zette de muziek het «Nieuwe Wilhelmus" in, waarna H. M. de koningin-moeder op het balcon vertelleen met hare dochter en Z. K. H. prins Hendrik aan hare zijde. De geestdrift van de duizenden toeschouwers uitte zich op dat oogenblik op onvergetelijke wijze. Één jubel, één lang aangehouden hoera geroep. Er werd meegezongen, spontaan en hartelijk. De muziek verloor 't bij den zang van zóóvelen. Vriendelijk groetend nam H. M. koningin Emma de hulde van het volk in ontvangst en toen ten slotte het gejuich wat verminderd was, trok H. M. zich weer in hare vertrekken terug. De gansche commissie, daartoe uitgenoodigd, trad vervolgens het paleis binnen, waar de aanbieding van het adres aan H. M. plaats vond. Zij werd beneden in een groote zaal ont vangen. H. M. de koningin-moeder noodigde daarbij de regeliDgs-commissie in een anti chambre, waar zij zich met H. M. de koningin en Z. K. H. prins Hendrik bevond. Nadat de vorstelijke personen de leden der regelings-commissie hadden begroet, trad de eere-voorzitter, mr. J. S. Baron van Harinxma thoe Slooten, burgemeester der residentie, naar voren en hield tot de hooge jubilareese een kernachtige toespraak. Met een door aandoening aangegrepen stem dankte H. M. de koningin-moeder den burge meester voor zijne toespraak, zeggende, dat het feest haar zoo aangenaam was, omdat 't herinnerde aan de geboorte en aan het huwelijk van n. M. de koningin en aan al wat H. M. in de residentie had doorleefd. Nadat ook nog de overige leden der com missie door H. M. bedankt waren, verlieten allen het paleis. Daarbuiten stond nog altijd de jubelende menigte, onvermoeid in het juichen«Leve de koningin-moeder 1" Het rolde aan, dat leve-geroep, uit de breede lanen, tot dat 't het paleis bereikte, waar weer op het balcon de beminde vrouwe stond, omgeven door hare kinderen, opnieuw beschenen door het felle magnesiumlicht, door Bengaalsche zonnen, ook die, welke al maar door van het «Hotel des Indes" werden ontstoken. Geen einde scheen te komen aan de grootsche hulde, die grootsch was, treffend en indrukwekkend tevens. Maar er moest een einde komen. Nog een maal speelden de korpsen. Opnieuw weer galmde het gejubel over het Voorhout, eerst zwak, dan sterk aanzwellend. Toen trokken de vorstelijke personen zich in de helder verliohte vertrekken van het paleis terug, toen dunde ook het volk, dat uren lang in de grootste orde op het Voorhout had gestaan, al zijn best doende de betooging goed te laten slagen. Aan het gala-diner ten Hove heeft H. M. de Koningin een heildronk aan Hare Moeder gewijd in de volgende woorden „Lieve Moeder I „Wij gevoelen Ons gedrongen als Uwe kinderen U van ganscher harte geluk te wen- schen met het heuglijke feest dat U viert. „Ik ben overtuigd, dat Ik de tolk ben van al de aanwezigen maar zeker rriet minder van Mijn geheele Volk waar Ik U toe- wensch, dat God U immer moge zegenen en U voor Ons en voor het Vaderland lange jaren spare. „Voor een kwart-eeuw betrad U voor het eerst het grondgebied van den Staat, waarin U Uw verder leven zoudt doorbrengen. Ik wil hier niet in herinnering brengen het vele dat U in dat tijdperk doorleefde; Wij weten allen dat het 25 jaren van zegen waren voor het Nederlandsche Volk. Wij weten hoe U steeds wist in dagen van vreugde U te ver blijden met de blijden en in dagen van smart mede te lijden met de treurenden. „Het was toenmaals de hand van Mijn dier baren Vader, die U binnenleidde in Zijn land, en op dit oogenblik staat ons allen zeker Zijn beeld voor den geest. Zijne nagedachtenis leeft in de eerste plaats in Mijn hart in dankbare herinnering voort. „Ik stel U allen voor, met Mij in te stem men in den heildronk op het geluk en het welzijn van de Koningin-Moeder". Vrijdag werd o. m. een muziekuitvoering gegeven door 't muziekkorps der d.d schutterij. Na het eerste nummer reed H. M. de Koningin- Moeder, die te 2 uur het paleis in het Noordeinde had verlaten, in een open rijtuig langs dit stadsgedeelte, waar inmiddels de honderden tot duizenden waren aangegroeid. De muziek zette bet volkslied in en aan het hoera-geroep scheen schier geen einde te komen. Ook dit was, in den waren zin des woords, een volkshulde. Later op den middag had de aangekondigde maticóe in de Gothische zaal plaats, welke werd bijgewoond door H. M. do Koningin- Moeder, H. M. de Koningin en Z. K.H. prins Hendrik, terwyl de vorstelijke personen des avonds de feestvoorstelling in den schouwburg bijwoonden. In de meeste plaatsen van ons land werd het jubilé van Koningin Emma mede schit terend gevierd. Alle matinées en feestvoor- stellingen werden door duizenden bijgewoond, waardoor zeker een groote steun zal worden verleend aan het «Emmafonds". Wij bepalen ons tot de mededeeling der feestelijkheden in de residentie en van die in onze onmiddellijke nabijheid. TELEGRAM lTÊ S. 'e-Gravenhage, 25 Januari. De gezondheidstoestand van het Eerste Kamerlid, den oud-minister Tak van Poortvliet, is dermate achteruitgegaan, dat bij zorg wekkend geacht wordt. Rotterdam, 25 Januari. GRANEN. Buitenlandsche kalm. Meel, f 10£, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 7 f 7.50. Rogge, niet genoteerd. Winter- gerst, f 7 k f 7.70. Zomergerst, f 7.25 k f 7 70. Chevaliergerst, f 7.10 a f 7.50. Haver, f 5.75 f 6.40. Witte Boonen f 7 A f 10. Bruine Boonen, f 8 k f 14.25, Erwten, f 6.50 f 8. Kanariezaad, f 9 k f 11.50. Karwijzaad, f 11 A f 11.25. Kroonerwten, f 7.75 k f 8.60. Mais, f 1.19 k f 1.20. Vlas. Op het land veel aanbod, goede kwaliteit hoog betaald, vooral wit. Aanvoer op de markt 23042 steen blauw, 38 k 48 stuivers2050 steen wit, 35 a 40 stuivers, alles verkocht5200 steen Groninger, 33 k 40 stuivers, grootendeels opgeruimd. Lijnzaad. Ruime aanvoer, prijzen onver anderd. Eieren. Zeeuwsche f 5 k f 5.20. Over- maassche f 5.30 a f 5 50. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3.75 k f4. Bonten f 4 k f 4.25. Brielsche f 5 25 a f 5 50. Duitsche blauwe f 3.50 k f 3.75. Ajuin. Aanvoer 15000 balen. Groote bruine f210; kleine f3.40 de 60 K.G., puike kwaliteit; mindere f 0.20 en meer lager afgedaan. Kaas. Niets. VEE. Aanvoer 225 Runderen26 k 34 ct., matig. 203 Kalveren, 40 k 50 ct., slap. 350 Schapen, 22 a 27 ct. Lammeren, slap. 697 Varkens, 16J k 18£ ct., lichte 16 A 17 ct., matige handel. Ingezonden Stukken. Kunst na den Arbeid. Vrijdagavond gaf de Rederijkerskamer «Kunst na den Arbeid", bestaande nit jonge lieden van den arbeidenden stand, weder een uitvoering. Met genoegen hebben we de opvoering der drie stukjes bygewoond. Nemen we in aanmerking, hoe de meesten der leden als kinderen van gewone werklieden, zeer weinig school hebben gegaandan is een woord van lof en tevredenheid voor hun ijver en lust zeker niet overbodig. Het was een lust deze eenvoudige jongens en meisjes op de planken te zien. Vooral de twee eerste stukjes, een drama en een tooneelspel, waren een paar kranige stukjes, waaruit voor velen zeker nog wel iets te leeren viel. Hoe treffend waren de woorden in het drama van dien blinde, waar bij zegt«geweld helpt niks", en hoe treffend de roekeloosheid der jonge vrouw, de razernij, de furie der oude moeder, als haar zoon wordt binnen gedragen. Hoe pak kend was het slot, vooral van dat tooneelstuk, waar die jonge vrouw, trouw aan haar plicht en belofte, den ouden, niet uit liefde gehuwden echtgenoot, verzorgt en koestert. Voorzeker, er was dien avond wat te leeren, en de afwezigen hebben een nuttigen en genoegelijken avond gemist. Tot onzen spijt zagen we vele arbeiders, die toch in de eerste plaats deze Vereenigirig moesten steunen, op de straat. De entrés van een kwartje was toch warempel niet te hoog en we laten kritiek op hun spel achterwege «Kunst na den Arbeid"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2