ZIERIRZËESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 1$ Januari 1904. i x* i lx zeesche Dit nummer bestaat uit twee bladen. Eerste Blad. KENNISGEVING. Aangifte voor plaatsing op do Kiezerslijsten. HIEUWSTIJDllGËH. Uit Stad sn Provincie. Courant), Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending «ens per week, f 10,per jaar. 60ste JAARGANG. 7951 Directeura. 7. DE LOOZEL A. FRANKEL. Redacteuren J. WAALE, alleen voor het binnen- en bnitenl. nieuwe Advertentienvu 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 2 ure besergd worden. Groote lettor wordt naar plaateruimte berekend. Alle betalingen moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. FbSnkei,, Meelstraat 386, Zierikzee. De BURGEMEESTER der Gemeente Zierikzee; 'Gelet op de desbetreffende bepalingen der Kieswet; Noodigt bij dezen uitde hieronder genoemde manne lijke inwoners deier gemeente, Nederlanders zijnde, die vóór of op den 15 Mol 1879 zyn geborenom vóór 15 Februari a.s. op de, bij elk der bier onder vermelde groepen, aangegeven gronden, te doen blijken of aangifte te doen tot staviDg van hun recht tot het uitoefenen der kiesverrichtingen volgens de in het hoofd dezer genoemde Wet, voor zoover dat recht niet by nadere bepalingen dier wet is ontzegd of geschorst, en wel: A. de personen, die in eene andere gemeente over het laatstverloopen dienstjaar in eene der rijksbelastingen zijn aangeslagen wat de grondbelasting betreft in eene andere gemeente of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste één gulden daarvan door overlegging van de vóór of op 1 Maart voor voldaan geteekende aanslagbiljetten be treffende de grondbelasting, de vermogensbelasting, de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten of éen of meer der eerste vijf grondslagen van de personeele belasting, te doen blyken; B. de personen, die als mede-eigenaar in de onroerende goederen eener onverdeelde nalatenschap, in de grondbelasting zijn aangeslagen (ofschoon hun naam bij den aanslag in het kohier niet is vermeld) tot een bedrag van ten minste één gulden per hoofd, van welken aanslag aangifte behoort te geschieden op een daartoe vastgesteld en gratis ter Secretarie verkrijgbaar model; G. de personen, die: 1°. als hoofden van gezinnen of als alleenwoneuden tusschen den 1 Augustus 1903 en den 31 Januari 1904 hebben bewoond: o. krachtens huur een huis of een gedeelte van een huis, waarvoor met of zonder bij- behoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bygebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, ten minste eene som heeft bedragen, zooals in de bij de Wet behoorende tabel is genoemd (dat is voor de gemeente Zierikzee eene som van ésón gulden) of wel achtereenvolgens iu ilezeltde meente twee zoodanige huizen of ge deelten van huizen, of b. krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur een en hetzelfde vaartuig van ten minste 24 Kubieken Meter inhoud of 24000 KG. laadvermogen. (Voor hen, die krachtens vroeger gedane aangifte op de loopende kiezerslijst voor komen, is hernieuwde aangifte onnoodig, mits zy op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen; by ver huizing echter na de in 1903 gedane aangifte, is hernieuwde aangifte wel noodig); 2°. op den 31 Januari 1904 sedert den 1 Januari 1903 (dat is dus gedurende 13 maanden) achter eenvolgens by niet meer dan twee personen ondernemingen, openbarè of bijzondere in stellingen in dienstbetrekking of als inwonende zoon in het bedryf of beroep der ouders werk zaam zijn geweest en als zoodanig over dat jaar (voor zooveel Zierikzee toe- treft) een inkomen hebben genoten van f 335; of dat zij op den 1 Februari in het genot zyn van een door eene onderneming, openbare of bijzondere instelling verleend pensioen ©f ver leende lijfrente van (eveneens voor zooveel Zierikzee betreft) f 3S5; met dien verstande, dat voor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen, het pensioen en de lijfrente mogen worden samengesteld. (Voor hen, die krachtens vroeger gedane aangifte op de loopende kiezerslijst voorkomen en vallen onder het ie en 3de lid hierboven- genoemd, is hernieuwde aangifte noodig, waartoe hun door den Burgemeester een aangifte-biljet ter invulling zal worden toe gezonden) 3°. op den 1 Februari sedert een vol jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f 100 (nominaal), ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld of van ten minste f 50, ingelegd in de Rijkspostspaar bank, in eene gemeentelyke spaarbank of in eene spaarbank, beheerd door bet bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, van eene naamlooze vennootschap, van eene coöperatieve vereeniging of van eene stichting, voor zoover de genoemde bijzondere spaarbanken aan den eisch der Kieswet hebben voldaan; 4°. met goed gevolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen by algemeenen maatregel van bestuur en in verband staande met de benoembaarheid tot eenig ambt, de vervulling van eenige betrekking of de uitoefening van eenig bedryf of beroep. De hierboven sub C bedoelde aangiften, waarvan de modellen zijn vastgesteld en mede gratis ter Secretarie verkrijgbaar zyn, moeten behelzen eene opgaaf van naam, voornamen en woonplaats van den belanghebbende en eene door hem onderteekende verklaring betreffende de vereischten hierboven omschreven, waarop bij zijne aangifte grondt. Nog wordt het navolgende ter toelichting van het bovenstaande opgemerkt: De aanslag der vrouw in de Rijks directe belastingen geldt voor haren man; die van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan bun vader het vruchtgenot heeft, voor hunnen vader. Door den aanslag in de grondbelasting, sub A bedoeld, worden de hoofdsom en de ry/cs-opcenten verstaan. By de berekening van den werkelyken huurprys, die ook verschuldigd kan zyn in den vorm van contributie aan eene coöperatieve bonwvereeniging, wordt maand- huur tot weekhuur herleid door deeling met 4, jaarhuur door deeling rnet 50 en vindt geen aftrek plaats van de som, verschuldigd voor gas- of waterleiding, ingeval deze in den huurprys is begrepen. Bij de berekening van het inkomen, bedoeld sub G 2°., eerste lid, worden vrjjc loaning of intvoning en vrije kost en inwoning, voor zooveel Zierikzee betreft, gerekend respectievelijk op f 50 en f 225; enkel vrije kost op het bedrag dat het verschil der beide voorgaande cijfers uitmaakt, zijnde voor Zierikzee f 175. Ten aanzien van vrijen kost wordt geen rekening gehouden met den Zondag, algemeen erkenden Christelijken feestdag of Sabbath. Indien de aard der werkzaamheden in een bedrijf medebrengt, dat zij in den regel een gedeelte van het jaar niet worden uitgeoefend, wordt ter berekening van den tijd, gedurende welken iemand volgens het vorig artikel in dienstbetrekking is geweest, de tyd medegeteld, gedurende welken de werkzaamheden, waarvoor hij in dienst is, hebben stilgestaan, ook indien gedurende dien tijd de dienstbetrekking tijdelijk was opgeheven. Indien het inkomen, bedoeld sub C 2®, als vast week-, veertiendaagsch-, maand- of jaarloon is genoten en dit loon wegens ziekte of verwonding, gedurende ten hoogste twee maanden niet of niet ten volle is ontvangen, wordt het geacht tot het normale bedrag te zijn genoten, Indien in de plaats van het inkomen, bedoeld sub C 2®., eene tijdelijke ongevallen-rente wordt genoten, wordt deze, zoolang zij wordt genoten, in rekening gebracht tot een bedrag, gelijk aan het normale loon. Inkomen, pensioen en lyfrente, bedoeld als boven, der vrouw, geldt voor haren mandat van de inwonende minderjarige kinderen voor de helft voor hunnen vader. Overgelegde aanslagbiljetten en bewijsstukken tot staving der redenen van aangifte voor plaatsing op de kiezerslijsten, worden na de vaststelling dier lijsten aan de belanghebbenden teruggegeven. Verhuurders van woningen en vaartuigen, alsmede de personen en de bestuurders van ondernemingen of instellingen, bedoeld in de artikelen 15, 10 en 17 der Kieswet, zyn, op verzoolt vnn <ïen Burgemeester, verpliolvt binnen 14 <la^en <lo uooilige inlielilinffon te verscliafleiibetreffende het hierboven sub C vermelde, in straffe by de Wet bepaald. ZiERntzEE, den 14 Januari 1904. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Nederland. Amsterdam, 14 Jan. De gemeonteBchuld dezer stad bedroeg op 1 Jan. 1.1. 126| millioen gulden. In het afgeloopen jaar werd 2^ millioen afgelost. 's-Gravenhage, 14 Jan. De Koningin- Moeder ia voornemens reeds 5 Februari a.s. naar Engeland te vertrekken ter bijwoning van de huwelijksfeesten van Hertogin Alice van Albany. H. M., die te Ylisaingen op een der mail booten van de Maatschappij «Zeeland" aan boord zal gaan, begeeft zich allereerst naar Claremont, de verblijfplaats van hare zuster, de Hertogin-Weduwe van Albany, bij wie zij eenige dagen zal doorbrengen. Tegen den dag der huwelijksvoltrekking zal H. M. in het Koninklijk kasteel te Windsor logeeren als gast van den Koning en de Koningin van Engeland. De Koningin-Moeder verleent in de laatste avonden aan eenige gezanten audiëntie. Minister Kuyper wordt reeds Zaterdag 16 dezer alhier terugverwacht. De Minister gaat niet naar Petersburg. Het Tweede Kamerlid, de heer Yan Kol, lijdt aan hardnekkige slapeloosheid, tengevolge van oververmoeienis, zoodat hij gedwongen is eenige rust te nemen. Rotterdam, 14 Jan. Alhier zal de dag, waarop vóór vijf-en-twintig jaren H. M. Koningin Emma haar intocht in ons land deed, evenals in vele andere steden in ons land, luisterrijk gevierd worden. 's Ochtends om half tien wordt de reveille gehouden op het plein tusschen de Passage en het stedelijk ziekenhuis. De directeur van het ziekenhuis heeft verklaard, hiertegen geen bezwaar te hebben. De reveille, waaraan ditmaal, behalve de mariniers, schutterij en weerbaarheid, een aantal burgerkorpsen meedoen, zal precies om half tien geslagen en geblazen worden door ongeveer 70 tamboers, pijpers en hoorn blazers van schutterij, mariniers, weerbaarheid en van de Vereeniging «Het Vaderland Getrouw". Vervolgens zal er een koraal gespeeld worden door de korpsen met lage stemming, bestaande uit 120 muzikanten, daarna het volkslied door korpsen met hooge stemming, ODgeveer 350 man, dan weer het «Wilhelmus" door de korpsen met lage stemming, en ten slotte een nieuw gecomponeerde marsch door de korpsen met hooge stemming. In het geheel zullen vermoedelijk 550 man aan deze reveille deelnemen. Na afloop der reveille zullen langs vijf wegen rondgangen door de stad worden gehoudenwaarbij drie muziekkorpsen aan eiken rondgang zullen deelnemen. Prin8enhage, 13 Jan. Iu de nabijheid dezer gemeente werd zekere J. van hier door een ambtenaar op heeterdc 1 ctrapt op het vervoer van 250 pond gesmokkelde suiker. Wagen, paard en suiker werden verbeurd verklaard. Steenbergen, 13 Jan. Heden werd hier een persoonDe R.door de stoomtram gegrepen en zwaar gekneusd opgenomen. Zgn toestand is levensgevaarlijk. Zierikzee, 15 Jan. Onderstaand schrijven is aan alle afdeelingen der Vereeniging «Schuttevaer" verzonden. Mijne Ileeren! Staande voor de Algemeene Vergadering van Sohuttevaer rekenen wij het onzen plicht, U dit schrijven te doen geworden, met geene andere bedoeling dan te bewijzen, dat het niet alleen ons streven is werkzaam te zijn in het belang der binnenscheepvaart, maar tevens te rekenen, dat wij Uwe medewerking niet alleen op prijs stellen, maar die noodig achten, wil het groote doel, waar de schipperij zoo lang naar streefde, ooit tot vervulling komen. Nu de afdeeling Schouwen en Duiveland op de Algemeene Vergadering verzoeken zal dat do Vereeniging het Vluohthaven-plan van Algemeen Schippersbelang te Bruinisse zal steunen, is het dus zeker dat dio zaak aan de orde komt, en een stemming zal uitmaken, welke gedragslijn de Vereeniging Schuttevaer verder volgen zal. Wanneer wij de 20 adhesiebetuigingen der afdeelingen in aanmerking nemen, dan hebben wij alleen daardoor reden te gelooven, dat ons plan 'de sympathie der overgroote meerderheid wegdraagtdoch nemen wij tevens nota van wat er is gezegd en gedaan wordt om de waarde dier adhesiebetuigingen tot by na niets te reduceeren, dan bekruipt ons somwijloo de vrees, dat het zaaien van verdeeldheid wel eens kon gelukken en bet groote plan, waarnaar reeds zoo veel jaren reikhalzend is uitgezien, daardoor weer op de lange baan gesohoven zoude knnnen worden. Dat mag de bedoeling niet zyn en ook niet worden I Het ie thans onze taak niet, een bewijs te loveren welke plaats de beste voor een Vluchthaven zoude zijndaar wij ouze meening daaromtrent vroeger reeds duidelijk uitspraken, toch achten wij ons geroepen Uwe aandaoht te vragen voor het volgende: Volgens het gesprokene in de Tweede Kamer is er thans sprake van twee plaatsen, n.l. Bruinisse en Dintelsas en bij verbetering van den Waterweg van Dordrecht naar zee ook van een veilige reede te Ooltgensplaat. Nu hebben wij ook het recht om te gelooven dat de kans voor verbetering van den vaarweg van Dordt naar zee, nimmer zoo gunstig stond als thans. Wij weten tevens dat met die verbetering een dam noodig geoordeeld wordt van uit Flakkee het Oosten in en dat die dam dan ook onder Ooltgensplaat een volkomen veilige reede maken zal. Maar nu veroorlooven wij ons de vraag of iemand gelooven kan, dat men ooit zal overgaan tot het maken eener Vluchthaven te Dintelsas, als door opoffering van groote sommen reeds een veilige ligplaats te Ooltgensplaat verkregen is. Het komt ons voor, dat als men een Vluchthaven te Dintel vraagtsteeds de verbetering van het Hellegat daarmede in verband zal worden gebracht, om na die verbetering, de Vluchthaven-vraag als beant woord te beschouwen. Doch er is een Vluchthaven noodig, trots de verbeteringen van het Hellegat, en willen de schippers die, dan ligt het onzes inziens op hunnen weg om die te Bruinisse te vragen, daar de groote mogelijkheid bestaat dat zij dan zoowel daar als te Ooltgensplaat zullen geholpen worden. Vragen wij om een haven te Dintel, dan lijdt misschien de verbetering van het Hellegat daaronder, en dat mag niet in de hand worden gewerkt. En gaat men tot verbetering van het Hellegat over, dan zal niemand aan een Vluchthaven te Dintel meer gelooven durven en wij wagen het te zeggen, dan is de Vluohthaven-vraag van de baan. Mijne heeren I Vragen wy dan als één man om een haven te Bruinisse en de groote kans bestaat dat wij niet alleen daar een haven krijgen, maar boven dat nog een veilige reede te Ooltgensplaat. Jaren lang hebben do schippers gevraagd om geholpen te worden en jaren lang bleven hunne pogingen onbeantwoord. Trachten wy nu door eendrachtige samenwerking dubbel vergoed te krijgen voor de lange jaren arbeids en dat zullen wij, indien wij ons uitspreken voor een Vluchthaven te Bruinisse. Mijne heeren I Mooht de redeneering, alsof het ons om eer en voordeel te doen is ingang hebben gevonden, dan verklaart de VereenigiDg Algemeen Schippersbelang te Bruinisse zich bereid, als de Vereeniging Schuttevaer zich ten gunste van haar plan uitspreekt, indien het gewenscht wordt geacht, zich terug te trekken en de geheele behandeling aan de Vereeniging Schuttevaer over te laten, daar ze in deze zaak niets auders op het oog heeft dan het groote dringende belang, waar ze tot heden toe arbeidde. Namens de Ver. «Alg. Schippersbelang", P. Ockerse Cz., Voorzitter. Joh. de Waal Rz., Secretaris. Brouwershaven, 14 Jan. In aansluiting aan het hoofdartikel in het vorig nummer van dit blad, omtrent het huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin-Moeder, kan ook van uit deze gemeente worden gemeld, dat op verzoek van den Burgemeester de rederijkers kamer «Jacob Cats" alhier op den avond van 22 Januari a.s. een tooneelvoorstelling zal geven, waarvan de opbreDgst na aftrek der kosten zal worden overgedragen om af gezonden te worden aan het hoofdbestuur te 's-Gravenhage, gevormd met het doel bet vijf-en-twintigjarig jubiléum van de blijde komst in deze landen van Hare Majesteit de Koningin-Moeder niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en Haar een welverdiende hulde te brengen. Laat ons ook van uit deze gemeente toonen daaraan te willen medewerken, niet alleen door het uitsteken der Nederlandsehe driekleur met het Oranje bovenmaar ook door finanoiëelen steun, opdat het aan het hoofd bestuur op te zenden bedrag zoo groot mogelijk zij. Dreischor, 13 Jan. De alhier bestaande arbeiderskiesvereeniging heeft in hare j.l. Zaterdag gehouden vergadering besloten zich niet aan te sluiten by den Vrijz. Dem. Bond. St.-Filipsland, 14 Jan. Het voor ruim 2 jaar geleden nieuw gebouwde huis alhier, waarin tot nu toe bet hulpkantoor der posteryen gevestigd is, is aangekocht door het kerk bestuur der Geref. Gem. en zal tot pastorie worden iDgerioht. Menigeen alhier is in de meening, dat een brief uit de kom der gemeente naar den Anna-Jacoba-Polder of omgekeerd, verzonden, alleen aan verminderd port, zoogenaamd kringtarief, is onderworpen. Zoolaog er in den Anna-Jacoba-Polder geen afzonderlijk hulpkantoor bestond was dat ook zoo. Sedert dat ook daar een kantoor gevestigd is, heeft die bepaling opgehouden, zoodat nu ook het volle port betaald moet worden. Bij het heden te Bruinisse gehouden onderzoek van hen, die deelgenomen hebben aan de vrijwillige oefeningen in den wapen handel werd o. a. een diploma van voldoende bekwaamheid uitgereikt aan P. de Rugter en M. van Splunter van hier. Anna-Jacoba-Polder, 15 Jan. In den laatsten tyd werden herhaaldelijk des nachts kippen vermoord door een alhier zwervenden doen niet thuisbehoorenden hond. Hoewel er nog al eens jaoht op gemaakt wordt, is het nog niet mogen gelukken het dier onschadelijk- te maken. Alhier is een Jongelingsvereeniging opgericht op gereformeerden grondslag. Oud-Vossemeer. In een deze week gehouden vergadering van het Gezelsohap 1 «Leeslust" is besloten het 75-jarig bestaan I der Vereeniging op 5 Februari a.s. eenigszins feestelijk te herdenken. De directeur, de heer G. M. van den Ende, zal een voordracht houden, opgediept uit de notulen enz., waarin het verleden van de Vereeniging wordt her dacht. Woensdag 1.1. ia een vergadering gehouden van ingelanden van het Waterschap Oud-VoBsemeer tot het opmaken van een voordraoht voor dijkgraaf. Uitgebraoht werden 33 stemmen, waarna de heer W. H. van Gorsel met op 1 na alle stemmen als no. 1 op de voordracht werd gebracht; de heer F. J. Ampt verkreeg als 2e candidaat 17 stemmen en de heer C. W. Snijder als 3e caDdidaat 23 stemmen. Daarna werd nog ter sprake gebracht het verlagen van het peil, waarop door het stoomgemaal het water uit de polders zal weggemalen wordenzonder evenwel tot een conclusie te komen, werd dit punt tot de volgende algemeene vergadering in Mei a.s. aangehouden. Ierseke, 13 Jan. Tot tweeden klerk ter secretarie is benoemd de heer J. J. Sipsma alhier. Middelburg, 13 Jan. Het voornemen bestaat dezen zomer alhier een harddraverij voor paarden te houden, waarvoor belangrijke prijzen, o. a. één van f 1000 en één van f 500, zouden worden uitgeloofd. By een daarnaar ingesteld onderzoek moet een geschikt terrein voor dit doel gevonden zijn. De vereeniging tot het bezoeken der armen alhier heeft twee giften, resp. van f 1000 en f 400, ontvangen. Do vereeniging Kindervoeding, mede alhier, ontving een gift van f 300. Vlissingen, 13 Jan. De bevolking dezer gemeente is io 1903 verminderd met 199 zielen en bestond op 31 December uit 9318 mannen en 9787 vrouwen, totaal 19105 per sonen. Hierdoor is Middelburg, dat in 1903 met 206 personen vooruitging, weer de meest bevolkte gemeente van Zeeland geworden, aangezien de bevolking daar op 31 Deo. j.l. bestond uit 19208 zielen. Aan de Kon. Maatschappij «de Schelde" alhier is men sedert eenigen tijd begonnen met het bouwen van het mailstoomechip «Ophir" voor rekening van de Rotterd. Lloyd. Aan de Kon. Maatsch. «De Schelde" is opgedragen de reparatie aan werktuigen en ketels van Hr. Ms. pantsersohip «Zeeland". Naar verluidt, zal de «Zeeland" naar hier komen om deze reparatie, waarmede ongeveer een half jaar gemoeid is, te ondergaan. Men meldt uit Vlissingen aan de Tel.: By een onderhoud, dat ik had met een met de zaken der Maatschappij «Zeeland" goed bekende, verkreeg ik enkele inlichtingen, waaruit mij bleek, dat het jaar 1903 als een zeer gunstig voor de Maatschappij kan worden aangeteekend. Er werden toch 104.060 reizigers vervoerd, terwijl de opbrengst van het goederenvervoer zeer is vooruitgegaan. De zuivere winst, die over 1902 reeds f 290 000 beliep, moet dan ook voor het jaar 1903, in welk jaar verder doorgevoerde bezuinigingen op de exploitatie de extra uitgaven konden neutraliseerengenoemd bedrag ruim overtreffen. Wanneer men dezen toestand vergelijkt bij dien van slechts enkele jaren geleden, toen de Maatschappij «Zeeland" sehier van jaar tot jaar aohteruitging, moet men zioh verheugen, dat zoo gunstige kentering nog bijtijds is De ontvangsten zullen zeker, door ver meerderd goederenvervoer, als de afgebrande pier te Queensborough zal zijn herbouwd, en verder door het nemen van doeltreffende maatregelen, nog verbeterd kunnen worden. De Minister van Waterstaat behoeft dan ook, wanneer hg de Maatschappij voor het enorme postvervoer een betere betaling geeft, zooals onlangs den minister in de Tweede Kamer werd aanbevolen, niet ongerust te zyn, dat die gelden aan de obligatiehoudere zullen ten goede komen; daarvoor kan de Maatsohappy «Zeeland" thans gelukkig zelve ruimschoots zorgen. Het slechte weder der laatste dagen is oorzaak dat Hr. Ms. «Zeeland" nog niet van Nieuwediep naar Vlissingen is overgebracht om aan de Kon. Maatsohappy «de Schelde" aldaar de noodige reparatiën aan de ketels te ondergaan. De «Zeeland" werd in 4895 bij «de Schelde" op stapel gezet, en in 1897 door de marine overgenomen. BBOHT8ZAKEN. Zierikzee, 15 Jan. Ter tereohtzitting van de arrond.-rechtbank van 8 Januari 1.1. waren uit de gemeente St.-Philipsland een 16-tal beklaagden gedagvaard, beklaagd van diefstal van pl. m. 2000 stuks bloemkool, die

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 1