Uit Stad as Provincie. Dit mislukte ten derde male, omdat de prinses zonder de toestemming van den Czaar niet trouwen mocht in Frankrijk. Een volgende poging waagde hij te Londen, waar hij heen reisde met eon aantal van zijn 80huldeischers, aan wie hij op den dag van zijn huwelijk 3 millioen zou overhandigen. Een voorgewende ongesteldheid van zijn bruid gaf hem echter gelegenheid om de plaat te poetsen. Gevat zijnde, vond hij toen een advocaat, die hem wist vrij te pleiten, op grond van onverantwoordelijkheid. Nedarland. Ede, 28 Dec. De vrouw van den metselaar A. H. alhier moest bevallen van haar 8e kind. Het echtpaar besloot echter zioh van het kind te ontdoen, en toen het, zonder eenige hulp geboren werd, stopten ze het in den beerput. De toestand der vrouw maakte echter genees kundige hulp noodig en toen kwam het schandelijk feit aan den dag. De burgemeester, gewaarschuwd, liet door een arbeider de beerput uitscheppen, waarbij het lijkje te voorschijn kwam. Blijkens onderzoek heeft het kind geleefd. De vrouw is thans hoogst ernstig ongesteld. De justitie zet het onderzoek voort. Amsterdam, 28 Deo. Op den tweeden Kerstdag heeft in de Spuistraat bij de Lijn- baansteeg een vreeselyk drama zich afgespeeld. De 60-jarige Yan Groningen, een hoogst fatsoenlijk man, melkslijter van beroep, was Zaterdagnamiddag bezig de ledige melkblikjes Bohoon te wasschen. Zijne groote poes, zijn lievelingsdier, waarvan hij veel hield, zat snorrend op de stoep naar den arbeid van zijn baas te zien. Een paar opgeschoten jongens begonnen uit brooddronkenheid en plaagzncht de kat te sarren. «Laat dat dier met rust!" riep Yan Groningen van nit zijn kelderwoning tot de jonge mannen. Deze antwoordden met een schop aan de kat en de woorden: jAls je wilt kan je zelf ook een schop krijgen". De oude man kwam na de trap op, maar nauwelijks was hij boven of één der belhamels greep den melkslijter beet en wierp hem in den kelder terug. De oude man viel met zijn hoofd op den vloer en bleef bewusteloos liggen. De dader en zijn kornuiten namen de vlucht. Familieleden tilden den verwonde op. Hij werd dadelijk naar het gasthuis gebracht, waar hij eenige uren later overleed. De politie, onderwijl van bet voorval in kennis gesteld, arresteerde op aanwijzing der baren zekeren Karsemeijer als de dader, die eerst naar 't bureau in de Molsteeg werd gebracht en daarna naar de St.-Pietershal. Hij werd, na een voorloopig verhoor onder gaan te hebben, ter beschikking der justitie gesteld. 'a-Gravenhage, 28 Dec. Het thans gesloten gerechtelijk onderzoek heeft geen bepaalde aanwijzing opgeleverd omtrent den schuldige aan het indertijd maken van een valache handteekening onder een betalings mandaat voor een Kamerlid. Een alleenwonende weduwe aan 'tGroene- wegje is beschonken van de trap harer woning gevallen (niet geworpen, zooals 't gerucht heette) en was dadelijk dood. In den loop dezer week zal aan de Tweede Kamer worden rondgedeeld het ver slag der Commissie van Voorbereiding op het regeerings-antwoord betreffende wijziging der wet op het Hooger Onderwijs, en zal ook inkomen de aangekondigde Arbeidswet. 29 Deo. Eerste Kamer). Indische Be grooting voor 1904. De heer Yan Alpben wilde de Regeering steunen in haar plaDnen tot leniging van den nood van Indië en verklaarde zich dan ook niet te zullen verzetten tegen het renteloos voorschot en de bestemming aan de gelden te geven. Te meer nu dit voorschot is los gemaakt van nadere voorstellen, die bij, bij afzonderlek wetsontwerp, gaarne spoedig zag ingediend. Den toestand op Atjeh besprekende, dien spreker bemoedigend achtte, nu Fanglima Polem en andere hoofden zioh onderworpen hebben, bracht hjj buide aan generaal Van Heutz, den Gouverneur-Generaal, dr. Snouck Hnrgronje en het dappere Indische leger. Verschillende plannen der Regeering juichte hij toe, eveneens dat de Solovallei-werken voorloopig zullen blijven rusten en drong in het belang der defensie o. m. nog aan op het in het leven roepen eener krachtige leger reserve en voorts op inkrimping der Indische Militaire Marine. De heer v. d. Does de Willebois hoopte dat de Regeering spoedig een einde zal maken aan de serieuse grief, die bestaat over de weigering tot toelating van den bisschop in de Minahassa en over het verbod tot oprichting van een school door Roomsch-Katholieke liefdezusters te Tomokou, terwijl de heer Stork dezelfde voorschriften betreffende de veiligheid verlengde voor het stoomwezen in Indië, als hier te lande bestaaD. Met den Minister meende hij verder, dat opneming van bepalingen betreffende minimum loon en maximum-arbeidstijd in de bestekken vanwege het Departement van Koloniën niet mogelijk is. Dergelijke bepalingen zouden de opkomst van de Nederlandsche Industrie belemmeren en ontwikkeling eener nieuwer industrie beletten. De heer Van den Biesen, den weinig roos- kleurigen toestand van Indië besprekende, wees op de ontzettende stijgiog der uitgaveD, vooral voor militaire doeleinden, terwijl de verdediging van Java toch eon onbegonnen werk is. Als oorzaken van de vermindering der draagkracht van de inlandscbe bevolking op Java, door spreker toegeschreven aan onze eigen schuld, noemde hij de toelating van de opium-regie en van de Chineesche dobbelspelen, het niet verbieden der bedevaarten naar Mekka en de afschaffing der Gouver nementscultures. Weder-in voering van bet Cultuurstelsel in vrijen of gedwoDgen arbeid achtte hij het eenig redmiddel. De heer Hovy bepleitte ter vergemakkelijking van de zendiDg, wijziging van het RegeeriDge- reglement, inzonderheid van art. 123. De Minister oordeelde, dat aan meer katholieke scholen in de Minahassa geen behoefte bestaat en meende, evenals de heer Van LeeuweD, dat do fiuanciëele toestand onrustbarend is voor de toekomst. De begrooting is daarna aangenomen. Rotterdam, 29 Deo. Wat in t vat ligt, zuurt niet. Dat ondervond een fabrikant, die bij de Koot, gem. Hilligersberg, aan de Rotte woont. Omstreeks 9 maanden geleden had bij in den trein, komende van Sneek, met opzet of bij vergissing zijn tasch verruild met die van een reiziger uit KeuleD. Het bleek een goede ruil te zijn geweest; in de tasch van den reiziger bevond zioh een aan zienlijke waarde, zoodat de fabrikant maar geen moeite deed zijn eigen tasch weer terug te krijgen. Na heeft echter een door bem ontslagen reiziger, dien hij in 't vertrouwen genomen had, ruchtbaarheid aan de zaak gegeven, en 't gevolg is geweest, dat thanB de politie der lo afdeeling huiszoeking bij hem heeft geda&D. Steenbergen, 28 Deo. De toestand van schipper v. B. uit Werkendam, die onlangs door eenige werklieden met messen levens gevaarlijk verwond werd, is vooruitgaande. Zijne vrouw, die ook erg mishandeld werd, is nog steeds onder geceeakuudige behandeling en kan nog niets uitrichten. Onder Nieuw-Vosmeer is ingebroken bij den landbouwer De Wit. De bewoners zijn oude menschen, die niets geboord hadden, toen een stak nit het buitenvenster en een rait uitgeetooten werd. Er is een vrij aan zienlijk bodrag in geld en 30 flessohen wijn gestolen. Zierikzee, 29 Deo. Gisteren avond werd door do Rederijkersvereeniging «Concordia" in de Concertzaal alhier een uitvoering gegeven, die, voorzeker welgeslaagd, voor de velen, die haar bijwoonden, hoogst genotvol is geweest. Door haar werd namelijk opgevoerd Donkere Wolken", een tooneelspol in vijf bedrijven. Kan men aan dilettanton □iet dezelfde hooge eiscben stollen als aan beroepsspelers, wij duchten geen tegenspraak, wanneer wij verklaren, dat onder hen, die «Donkere Wolken" gisteren avond ten tooneele voerden, uitnemende krachten schuilen, die den toets eener tooneelkritiek gerust kunnen doorstaan. In het bizonder geldt dit van de damesrollen, die in zeer goede handen waren. Het stuk, ving, beschaafd en con amore gespeeld, liep dan ook goed van stapel, en viel blijkens de warme toejuichingen van het talrijke publiek, waarvan het schoone geslacht het hoofdcontingent vormde, in den algemeenen smaak. Ook de keuze van het stuk, lang niet altijd een gemakkeljjke taak voor een Rederijkersvereeniging, omdat daarbij met zooveel valt rekening te honden wes een zeer gelukkige. De handeling, waarin vele pakkendo passages voorkwamen, boeide tot het slot toe. De pauzes tnsBcben do bedrijven werden op aangename] wijze aan gevuld door de verdienstelijke muziek van het orkest der Harmonievereeniging «Prins Hendrik der Nederlanden", onder de voor treffelijke leiding van den heer L. P. van Leeuwen Jr. Aan de mise-en-scène was veel zorg besteed. Jammer, dat het in de zaal zoo koud was. Verwondering mag het baren, dat bij zoo feilen vorst, de kachel niet gestookt was. De uitvoering werd met een geanimeerd bal besloten. De dames, die in het stuk medespeelden, waren mej. C. Ochtman, mej. S. W. Bal, mej. W. C. Bal, mej. M. H. Ochtman en mej. A. J. W. van der Pluymde heeron waren J. A. van der Valk, C. J. Verton, A. W. A. Bal, H. Ribbons, Joh. A. Ochtman, P. J. Ochtman en H. J. Doeleman. Benoemd tot burgemeester van Baarland A. Bruggeman en van St.-Annaland A. J. Bierens Jr. De ZangerBbond «Zang Veredelt" be sloot in haar gisteren gehouden vergadoring het aanstaande festival te houden teWissekerke. Datum wordt nader gemeld. Te 'a-Gravenhage is, zooals gemeld, een nieuw Engelsch bookmakerskantoor geopend. Men heeft tbans op de volgende plaatsen in ons land dergelijke kantoren Vlissingen en Middelburg in deze twee plaatsen verreweg de meeBte en voornaamste 'a-Gravenhage, Delft, Goes, Rozendaal (N.-Br.) en Maastricht. Op last van den Minister van Justitie zullen zoo spoedig mogelijk in de meeste buizen van bewaring naar gelang van de beschikbare ruimte, eenige cellen worden in gericht voor bizondere preventief gedetineerden. Het verschil zal hoofdzakelijk daarin bestaan, dat er groote vensterramen in gemaakt zullen worden, alsmede in plaats van steenen wit gepleisterde muren en ander meubilair. Op 28 dezer was het 60 jaar geleden, dat de eerste spoorwegdienst tusschen Amsterdam en Utrecht geopend werd. Toen reden 2 treinen heen en terug; thans bedraagt dit getal 64. Brouwershaven, 29 Dec. De alhier op heden gehouden vergadering van de afdeeling Schouwen en Duiveland der Schippers-Ver- eeniging «Schuttevaer" kenmerkte zich door de opkomst van een groot aantal ledon en een vrij levendige discussie, voornamelijk over de vraag, of deze afdeeling haar steun zou ver- leenen aan het verzoek der Vereeniging «Algemeen Schipperebelang" te Bruinisse tot het aanbrengen eener vluchthaven aan den Stoofpolder te Brninisse, waartoe ten slotte met een kleine meerderheid werd besloten. Behalve dit voorstel werd voorts nog besloten de volgende punten aanbangig te maken op de eerstvolgende algemeene ver gadering van «Schuttevaer": a. in plaats van bakens roode tonnen te leggen bij de Blikken van Zonnemaire; b. de betonning der Grevolingen te verbeteren door bet aanbrengen van gasboeien, alsook om een dergelijke boei te leggen in den bals der Greveliogen tegen den rug van de z. g. Kabeljauwsplaat c. betere bebakening van Binnen- en Buitengat der Steenbergsche Vliet; d. het plaatsen van ducdalven in de Kil van af den Heuvel tot aan de Wacht; e. verbetering van het Hellegat; f. opruiming eener ducdalf beneden de haven van Brouwershaven; g. verbotering aan te vragen van de lichten bij het inloopen van de Noord bij Dordrecht en bebakening van de rietvelden aldaar bij de Rietbaan; h. bij de regeering aan te dringen een betere ankerplaats aan te wijzen voor den Holl. IJse! i. opnieuw aan to vragen om verbetering te brengen in de aanlegplaatsen voor zee booten on Bcbepen in bet Mallegat, omdat do tegenwoordigo regeling ]daarvan zeer hinderlijk is voor de kleinere schepen; verbreeding van do wieselplaatsen in de Steenbergsche Vliet; en k. nogmaals aan to vragen een gasboei to plaatsen aan de Kreek en bij Onrust. Na do behandeling dezer punten werd ovorgegaan tot de benoeming van twee af gevaardigden ter e. k. algemeene vergadering van «Schuttevaer", waartoe werden benoemd de hoeren U. de Rijko van Zonnemaire en Jb. de Waal Rz. te Bruinisse. Een daarna gehouden collecte voor de aohtergebloven weduwen en weezen van Tholen en Arnomuiden bracht f 6 986 op. De voorzitter sloot hierop de vergadering, na eerst een woord van dank to hebben gebraebt aan den beer K. v. d. Linde, zoowel voor hetgeen hg als secretaris voor dezo afdeeling doet, als voor den stenn van hem ondervonden als lid van het Hoofdbestuur van «Sohuttevaer". ScherpenÏ88e, 28 Deo. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag hebben drie persouon zich alhier toegang verschaft op de erve van den landbouwer C. Quaak, wonende aan de grens der gemeente. Toen de naoht- wacht D. Opree hun verblijf aldaar ontdekte, gingen allen op den loop, waarvan twee door een breeden watergang, dooh een derde kreeg de nachtwaoht te pakken, en bracht dezen naar den burgemeester. Daarna is hij voor loopig op vrije voeten gesteld. Het doel van hnn verblijf aldaar is onbekend. Wel is bekend, dat binnen in de woniDg oen minnaar van één der dochters op dat tijdstip Verblijf hield, en waarvan de verwachting was, dat hij weldra naar huis zou gaan. Goes. Teneinde te beter aan hare taak de verpleging van zieken en kranken in het huisgezin te kunnen voldoen, heeft de vereeniging tot wijkverpleging voor eenigen tijd bet besluit genomen tot het houden van een tentoonstelling met daaraan verbonden verloting. Deze tentoonstelling nu heeft gisteren plaats gehad, en is uitnemend geslaagd. Tal van Goesche dames hebben zich beijverd om vele nuttige, fraaie en doelmatige hand werken voor dat doel af te staan. Goesche winkeliers hebben zich niet onbetuigd gelaten, en zelfs niet-iogezetenen hebben hunne sympathie betuigd. Zoo zond de beer Hogen- dijk (Bodega, plan C te Rotterdam) eenige van zijne bekende Portwjjnen, de firma Tbueré te Utreoht eenige bussen thee, en de firma Groote te Westzaan zond eenige chocolade artikelen. Hartelijk hopen we, dat de verloting zulk resultaat opgeleverd heeft, dat het beoogde doel niet alleen wordt bereikt, maar «Wijk verpleging" er zelfs door in staat gesteld baar werkkring belangrijk uit te breiden. Middolburg, 29 Deo. In een heden avond gehouden vorgadering van de Schippers vereniging «Schuttevaer" werd besloten, op voorstel van de loden van bet Hoofdbestuur, te verzoeken bij de betrokken autoriteiten aan te dringen, om het gedeelte van de rivier vóór Dordrecht vóór de Hooikade tusschen de Blauwpoort en de Vuilpoort of Boomkade en beneden de spoorbrug ten noorden van de boeienwelke daar van de gemeente Dordrecht liggen, tot vrije ankerplaats aan te stellen, daar die plaatsen geen de minste belemmering in de scheepvaart kunnen teweeg brengen. Tevens werd besloten, naar aanleiding van een vrasg van bet Hoofdbestuur, wat de voorkeur verdient voor de schipperij: een vluchthaven in deo Stoofpolder bij Bruinisse, of oen boven de Tongensche Vlei bjj Oude- Tonge, te berichten, dat bet algemeen ge voelen der afdeeling is, dat Oude-ToDge de beste plaats zou zijn voor zulk een vlucht haven, maar met het oog op de moeilijkbeden het practischer is te beginnen zulk een haven te Bruinisse te verkrijgen. De aandacht zal voorts nog op de bevoegde autoriteiten worden gevestigd op een betere afbakening in het begin van do Zandkreek en op een betere verlichting op Schouwen, vooral aan «De Val" bij Zierikzee. daar deze lichten zeer slecht zijn, en eindelijk werd de wenBchelijkheid uitgesproken, om een gasboei in het Pas van Terneuzen te leggen. Hedenmiddag heeft een gevangene, C. S., uit deze stad, die verdacht wordt van diefstal van erwten en naar het gerechts gebouw alhier werd vervoerd om in instructie te worden gehoord, de kans veilig gezien om aan zijn bewakers te ontsnappen. Van het gerechtsgebouw liep hg de straat op, weldra gevolgd door politie-beambten. Hij liep naar het bureau van politie, van waar bij onder goed geleide weer naar het gerechtegebouw werd overgebracht. iaabeatedlsgen, Ver koop lage» ent. Zierikzee, 29 Deo. Ten overstaan van den notaris H. J. van Noubuys te Zierikzee ie heden albier openbaar verkocht voor den erfgenaam van mej. Zootje Cornelia Capelle, het woonhuis met schuur en erf te Zierikzee aan den Visscheredijk, kad. sectie F no. 701, groot 4 A. 45 c.A., voor f 2900. Haamstede. Dinsdag werd ten verzoeke der erven van den heer C. Bakker alhier publiek verkocht: een huis, schuurtje en erf, staande en gelegen in de Noordstraat dezer gemeente, voor f 920. Kerkwerve, 29 Deo. Bij de heden ge houden aanbesteding voor de levering van 52,800 K.G. superpbosphaat vanwege de landbouw-vereenigiog »A. B." alhier, was ingeschreven door: Intern. Guano- en Supor- pbosphaatwerken, Zwgndrcoht, voor f 2,63 per 100 KG.; P. J. van Aardenne, Dordrecht, f 2,58 per 100 K.G. in goede balen, en f 2,65 in nieuwe balen; W. J. C. Ribbons, Zierikzee, f 2,58 per 100 K.G. Bij stemming is aan de laatste inschrijvers W. J. C. Ribbens te Zierikzee, de levering gegund. St -Philipsland, 28 Deo. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nonbnys te Zierikzee is heden alhier openbaar verkocht het recht van erfpacht met de opstallen van het huis en erf te St.-PhilipBland, kad. sectie B no. 524, groot 92 c.A., toebehoorende aan de erven WiersKoch, voor f 800. Poortvliet, 29 Dec. In de herberg van J. Noom werden heden verkocht ten verzoeke van de wed. J. de Zeeuw, door notaris Van Steenbergen te Tholen, drie woonhuizen met erf: ie perceel door J. Kleppe, voor f1350; 2e en 3e perceel (gecombineerd)door W. Krijger, voor f 700. Heden werden bij inschrijving door het Gemeentebestuur alhier verkocht 137 olme- boomen. Ingeschreven was door de heeren L. de Vos van Zierikzee, voor f1102; M. K. Krijger van Poortvliet, voor f930; v. d. Broecke van Middelburg, voor f 920; Van Scbaik van Delft, voor f 925. Gegund werden ze aan den boogsten in schrijver. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur van Zeeland te Middelburg werd beden (Woensdag) aanbesteed: bet maken en in- hangen of stellen van 4°. twee paar ijzeren sluisdeuren en acht rioolschuiven in de sluis- hoofden beoosten Sas-van-Gent; 2°. den ijzeren bovenbouw van een draaibrug met toel'eidende vaste brug in den weg van Sas van-Gent naar Westdorpe en bijkomende werken. Raming: le peroeel f 110,000; 2e perceel f 74,500; massa f 184,500. BKCHT8ZAKE1V. Zierikzee, 28 Dec. Door den heer Kanton rechter zijn Maandag j.l. de volgende vonnissen uitgesproken tegen onderstaande personen, wegens 1 Jachtovertreding A. van D., 18 jaar, arbeider te Oosterland, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen damnet, met bevel tot uitlevering of betaling van f 1 P. R., 18 jaar, arbeider te Oosterland, tot 2 boeten elk van f20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer of te betalen f 3; I. van der V., 30 jaar, arbeider te Seroos- kerke, tot f 20 boete, eubs. 4 dagen hechtenis A. A. C., 26 jaar, arbeider te Kerkwerve, tot een hechtenisstraf van 7 dagen, en f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen damnet, met bevel om dit te vernielen. 2°. Visscherij-overtreding W. van der M., 28 jaar, visscher te Zierikzee, tot een hechtenisstraf van 3 dagen; W. B., 55 jaar, landbouwer te Serooskerke, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 3". Het tleepen van kornetten in de Ooster-Schelde binnen den afstand van 500 nieter zeewaarts gemeten uit den buitenteen van de zeewering: N. P. B., 23 jaar, schipper en visscher te Tholen, tot f 40 boete, subs. 10 dagen hechtenis H. 8., 56 jaar, schipper en visscher te Tholen, tot f 20 boete, subs. 5 dagen hechtenis; A. H., 33 jaar, schipper, en J. H., 31 jaar, visscher, beiden te lerseke, ieder tot 2 boeten elk van f 20, subs. 5 dagen hechtenis voor elke boete. 4°. Het als schipper van een visschersvaartuig, waarmede de visscherij op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen wordt uitgeoefendaan boord hebben van visch beneden de maat P. B., 19 jaar, schipper en visscher te Tholen, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 5°. Overtreding van de wet betreffende de maten, gewichten en weegwerktuigen: G. J. de K., 48 jaar, winkelier en bakker te Dreischor, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; J. L60Jaar, herbergier en agent der Rotter- damscheTramwegmaatschappij te Nieuwerkerk, tot 5 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 6B. Het op zijn last iemand doen loopen op bezaaiden grond, zonder daartoe gerechtigd te zijn, twee maal gepleegd: J. van den H., 41 jaar, land bouwer te Zierikzee, tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 7°. Straatschenderij: J. M. D., 29 jaar, koopman te Zierikzee, tot f 3 boete, subB. 2 dagen hechtenis. 8°. Hel te zamen en in vereeniging verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kan worden verstoord: M. K., 22 jaar, varensgezel; C. K., 23 jaar, J. V., 21 jaar, en J. M., 19 jaar, allen arbeiders te Zierikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. 9°. Het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust lean worden verstoord: P. V., 46 jaar, hovenier te Zierikzee, tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 10°. Het te Zierikzee berijden van de Oude Haven tusschen de Appelmarkt en het Kraanplein met een peeënwagen: H. J. F., 24 jaar, landbouwersknecht te Kerkwerve, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 11°. Hel als houder van een hond te Zierikzee met zorgen dat deze tusschen des avonds 11 - en des morgens 6 uur niet zonder geleide of toezicht op den openbaren weg rondloopt: J. van der V., 38 jaar, zonder beroep (e Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 12°. Het te Zierikzee op den openlaren weg wateren elders dan in de daartoe bestemde gelegenheden A. J. P., 49 jaar, smidsknecht te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 13°. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: A. van W., 27 jaar, arbeider te Zierikzee, tot een hechtenis van 3 dagen; J. H., 22 jaar, schippersknecht te Rotterdam, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Vrijgesproken: S. K., 19 jaar, L. O., 19 jaar, en H. J., 19 jaar, allen schippersknechts te Bruinisse, beklaagd van overtreding van het wegenreglement. Stroopen nog altijd een liefhebberij bij vele Bevelanders. Zoo moest de kanton rechter te Goes weer een aantal veroordeelingen uitspreken over personen, die op jachtgebied het onderscheid tusschen het mijn en dijn niet toonen te kennen. En velen verschijnen niet voor de eerste maal voor den kanton rechter, zoo b.v. W. G. te Gortgene voor de zevende maal. Hij werd veroordeeld tot 14 X f 10 boete, subs. 14 X dagen hechtenis, bovendien moet bij uitleveren 7 geweren of 7 X f2 boete betalen. Tegen den 23-jarigen J. J. van der W., te Scherpenis88, is door de Rotterdamsche rechtbank rechtsingang met last tot instructie en met bevel van gevangenhouding verleend, ter zake dat by den 14en dezer te Vlaardingen zijn vroeger meisje A. H. Beekman, na vooraf het plan daartoe beraamd te hebben, met een mtt scherpe patronen geladen revolver heeft geschoten, met het gevolg, dat dit meisje aan de verwondingen iB overleden. KEBKIIB1JW8. Door het bedanken van den heer H. van Dalsen ia to Haamstede gekozen tot ouderling bg de Herv. Gem. do heer M. O. Hanse. Gekozen tot ouderling bg de Geref. Gemeente te Anna-Jacobapolder de heer P. Vogelaar, en tot diaken de heer J. van Strien Cz. Po»4 es Telegrafie. Door den directeur van het rijkstelegraaf- kantoor te Middelburg, den heer G. H. Peer boom, is tegen 16 Januari a.s. ontslag nit die betrekking aangevraagd. Laatste Berichten. Vlissingen, 29 Dec. Hedenmiddag zal aan den heer C. L van Woelderen, aan wien op verzoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag is verleend als directeur der stoomvaart-ma atschappij «Zeeland" en die metterwoon deze provincie gaat verlaten door een aantal der notabelste ingezetenen uit alle deelen der provincie een huldeblgk worden aangeboden. De aanbieding heeft plaats door een commissie uit de deelnemers aan het huldeblgk, waarbij gevoegd wordt de volgende calligraphisobe opdraoht, luidende «Lijst van deelnemers aan het huldeblijk der Zeeuwsche vrienden, aangeboden aan den heer Carel Louis van Woelderen op 29 December 1903, bg zijn aanstaand vertrek uit Zeeland, na 27 jarig verblijf aldaar". Dan volgen de namen der 68 deelnemers, waarvan 37 nit Middelburg, 13 uit Vlissingen en 18 uit verschillende andere plaatsen in de provinoie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 5