UITVOERING ZIERIKZEE-ROTTERDAM. ADVERTENTIE!!. KLEERMAKER Heden Dinsdag 11 December Entrée 40 cent met Bal. Uitvoering „Volksbelang", CURSUS Posterijen en Telegraphic. Opleiding voor Surn., Klerk en Telephonists A. J. ORT. water keering van het cal. waterschap »Stave- niase" en den polder aOud-Kempenshofstede" werd benoemd ala secretaris-ontvanger de heer C. M. W. P. Han8aena op een jaarwedde van f 735, terwijl de borgtocht vastgesteld word voor het dijkvak »Staveniese" op f 3500, en voor het dijkvak aOud-Kempenshofstede" op f 2800, reöele waarde, door verband van vaete goederen. De heer P. A. Heule werd ala assistenfc-waterbouwkundig-ambtenaar tijdelijk bestendigd, naar het oordeel van het Boatuur, en in verband hiermede werd f 200 op de begrooting uitgetrokken. St.-Filipslaiid, 20 Deo. Op ruim 76- jarigen leeftijd overleed alhier Zaterdag de heer Jacobus Antonie Stole. Met hem ia éón onzer beste ingezetenen heengegaan. Tal van jaren was hij lid van den gemeenteraad 34 jaar lang vervulde bij de betrekking van kerkvoogd, terwijl hij sedert 1894 ook dijk graaf van den Henriëttepolder was. In al deze betrekkingen werd hij geacht om de oprecht heid van zijn karakter en zijn onkreukbare trouw. Goes. Op initiatief van de Yereeniging van Burgemeesters en Secretarissen op de beide Bevelanden is eene commissie gevormd tot het samenstellen van een ontwerpver ordening, zooals art. 1 der woningwet die eischt. In die commissie waren benoemd jhr. U. E. Lewe van Nyenatein, voorzitter van genoemde Yereeniging; jhr. Reijersberg Yersluija en J. O. Dominions, waaraan waren toegevoegd, de heeren dr. Leignes Bakhoven, J. N. Elenbaas en H. van Gorssel (architect te Kolijnsplaat), respect, leden der gezondheids commissie te Goes, Kruiningen en Vere. De verordening telt 82 artikelen, en is in druk aan de gemeentebesturen op de beide eilanden en aan de leden toegezonden. De verschillende artikelen gaven aanleiding tot zeer uitvoerige discussiën en uiteenloopende beschouwingen. Aan alle gemeentebesturen zal een overzicht van de gehouden discussiën worden toegezonden, zeker bij wijze van memorie van toelichting bij de verordening. Mocht deze verordening mettertijd werkelijk uitgevoerd wordendan zal een kolossale verbotering in den woningbouw tot stand komen. Licht, lucht, afwezigheid van vochtige muren en vloeren, aanwezigheid van een regenbak, van een behoorlijk privaat zullen zaken zijn, waarmee rekening zal moeten gehouden worden bij het bouwen van arbeiders-woningen. Benoemd tot lid in het college van regenten in de strafgevangenis alhiermr. C. Lucasse, kantonrechter. Middelburg. De commissie van fiaanciën uit den gemeenteraad adviseert tot aanneming van het voorstel van Bnrgem. en Weth. tot het toekennen van een subsidie uit de gemeente kas aan de Yereeniging dKindervoeding". Yooral nu de Vereeniging zoo zeer steun behoeft, wil zij niet verplicht zijn de verstrekking van warm voedsel in te krimpen. Waarschuwing tegen meineed. In het gerechtsgebouw te Middelburg zijn in de wachtkamers der getuigen, gedrukte formu lieren opgehangen, waarbij gewaarschuwd wordt tegen het afleggen van valsche eeden, zooals tegenwoordig bij de behandeling van strafzaken meermalen voorkomt. Vlissingen, 18 Dec. De tachtigste ver jaardag van juffrouw Rocholl, geboren De Vries, concierge van het raadhuis, die, ondanks haar hoogen leeftijd, nog zeer welvarend is en trouw haar werk doet, is vandaag niet onopgemerkt voorbijgegaan. Burgemeester en wethouders en alle ambtenaren ter gemeen te-secretarie, de gemeente-ontvanger en zijn personeel, boden haar, onder hartelijke toespraken, stoffelijke blijken van waardeering aan. Ook van andere zijden ontving de jarige vele bewijzen van belangstelling. Aanbeitedlnfen, Terkoopiofei eai. Zierikzee, 21 Dec. Heden werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het uitvoeren van onderhoudswerken, herstellingen en ver nieuwingen aan de gebouwen, kunst- en andere werken der gemeente gedurende het jaar 1904 en van het 8ste perceel gedurende de jaren 1904 en 1905. Minste inschrijvers waren voor lsto perc. a. (openbare gebouwen enz.) J. van Dijke Zoon, f 2286; b. (het timmerwerk aan deze) goene; c. (het metselwerk aan idem) T. J. van Til burg, f 656d. (het verf- en behangorswerk aan idem) F. de Leeuw, f 298; e. (het smidswerk aan idem) Wed. A. Anker Wz., f 175; f. (het loodgieters-, fitters- en lei- dekkerswerk aan idem) D. Timmerman, f 2902de pero. (kaaimuren) M. v. d. Linden, f 887; 3de perc. (beschoeiingen en paal werken) A. Verseput, f 594; 4de pero. (bruggen) P. M. Panny, f 589; 5de perc. (het leveren van materialen en het onder houden der havendijken) J. van Strien, f 859; 6de perc. (schoolgebouwen Middelbaar Onder wijs) P. Bodt, f 775; 7de pero. a. (school gebouwen Lager- en meer uitgebreid Lager Onderwijs) P. Aleman, f 1229b. (het leveren van nieuwe schoolbanken) S. Bax, f 299; 8ste perc. (de uitwateringssluis in het Dijk- water) W. Berrevoets, f 388,50. De perceelen la, ib en if zijn niet gegund. De overige perceelen zijn gegund aan de minste inschrijvers, behalve id, dat gegund i is aan den inschrijver M. P. van der Have voor f 360. j To Goes is door burgem. on Weth. aan- I besteedde gemeentewerken en levering voor .1904, Aannemer werd van het timmerwerk J. de Jonge Wz., voor 7 pCt. beneden het tarief; van het metselwerk A. Jacobs, voor tariefvan het loodgieterswerk II. P. v. d. Cell, voor tarief; van het smidswerk 14 pCt. beneden het tarief; van het schilders work C. den Boer, 6 pCt. beneden het tarief; van het stoffeerderawerk M. A. Ranoudt, 6 pCt. beneden tariefborstel- en mandenwerk 5 pCt. beneden tarief; jalouzie-werk firma De Beste, 1 pCt. boven tarief en van het vrachtryders- werk S. Boone, 10 pCt. beneden tarief. Alle aannemers zijn Goesenaars. Bij de aanbesteding van de levering van 124000 K.G. superphosphaat door de Ver eeniging »Landbouwbelang" te Bruinisse werd ingeschreven door de heoren J. Schilporoort te Bruinisse, voor f 2.60; A. J. A. Adam, Ossendrechtvoor f 2.585E. P. Staal St.-Jansteen, voor f 2.56, aan welken do levering gegund werd. Landbouw en Veeteelt. Aan de Blauwe Keet (tramstation) zijn dit jaar ruim 1,250,000 K.G. bieten gewogen. Stavenisse. De cursus in paardenkennis, die te Scherpenisse door don veearts, den heer J. A. de Graaff, aldaar aan 10 leerlingen zal worden gegeven, is geopend door den algemeenen vice-voorzitter der Zeeuweche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Dat in het 6iland Tholon nog al belangstelling voor. dergelijke cursussen bestaat, bewijst bovendien de particuliere cursus, dio door genoemden heer aldaar nog aan 14 leerlingen wordt gegeven. BKNIEUWH. Eikerzee. 21 Dec. Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen de hoeren: J. Batenburg, T. Gast en W. de Vrieze. Serooskerke. Benoemd tot ouderling de heer W. Kosten, in plaats van don heer L. Dalebout, aftredend, en herbenoemd tot diaken de heer J. J. de Koster. Renesse. In een heden gehouden ver gadering zijn de twee aftredende leden van het kiescollege ter beroeping van predikanten, de heeren F. D. A. baron van Boetzelaer en M. SchoofT, herkozen. Verder zijn gekozen de heer M. Jonker tot ouderling en de heer Kr. Steur Rz. tot diaken. Nienwerkerk, 18 Dec. Bij de herstemming voor een notabele der Ned. Herv. Gomeente werd gekozen de heer J. N. Bonman Jz. St.-Maartensdijk. Ia de Vrijdag ge houden vergadering van het kiescollego der Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd tot diaken de heer N. Noom Johsz., die de benoeming heeft aangenomen. Da. A. Burger te Dreischor heeft het beroep naar Eek en Wiel (Gelderl.) aangenomen. De Diaconie van de Ned. Horv. Kerk te Brouwershaven werd verblijd door hot bericht, dat de heer Hallingse aan haar heeft gelegateerd een som van f 1500, vrij van successierechten. De heer G. Verrij, cand. tot den H. D. en beroepen bij de Geref. Gemeente te Tholen, hoopt op Zondag 3 Jan. a.s. zijn intréo te doen. Ds. Mackenzie, pred. bij de Oud.-Geref. Gemeente te Dirkeland, die oen beroop naar die gemeente te Krabbendijke had aangenomen, heeft thans voor dat beroep bedankt. Naar wij vernemen, waren reeds de noodige maatregelen voor zijn ontvangBt genomen. O R D El B W IJ 8. De Unie-colleote heeft te Oosterland f 31,75 opgebracht. Op do voordracht voor onderwijzeres aan do openbare lagere school te Hillegom komt als no. 2 voor, mej. A. C. Vooren, thans onderwijzeres te Heilouw, oud-leerlinge der Rijksnormaallessen te Zierikzee. De heer Ph. Franck, pmdagoque de l'universitó de Paris, officier de l'academie, en auteur de la grammaire de l'accent frargns, hield Vrijdagmiddag een voordracht in het gebouw der R. H. B. S. te Goes ovor de uitspraak der Fransche taal, waarbij bij een paar fabels van La Fontaine behandelde. De voordracht werd bijgewoond door leeraren en leerlingen der H. B. S. en door de oudste leerlingen der meisjesschool. De heer W. C. Bruinzeel, onderwijzer aan de Chr. school te Willemstad, hoeft bedankt voor zjjn benoeming aan gelijke school te Bergen-op-Zoom. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Vergun me s. v. p. een plaatsje in uw veel gelezen blad. A.s. Woensdag soirée-arousante in het hótel V/de Kroon" te St.-Filipsland. Optreden van den wereldberoemden karakter-humorist Lucien. Menschen, zoowel van hier als elders, spoedt u er heen, want de voorspiegelingen van die uitvoering zijn zoo schitterend, dat een reisje naar /,de Kroon" niet vergeefs zal zijn. Èn waarom zou men ook niet gaan? De entrée maar één gulden, bovendien net publiek, bestaande uit witgedaste, hooggeboorde en misschien wel geparuikte beoordeelaars, die allen op het gebied van proza en poëzie het talent van den humorist juist weten te beoordeelen. Wanneer men de Nieuwsbode trouw heeft gelezen, de laatste weken moet het een aan dachtig lezer dan wel zijn opgevallen, welke middelen //Eendracht Bindt" toch wel aan wendt om een talrijk publiek op de uitvoering te lokken. Reclame maken voor een zaak, la bonne heure, zegt de Franschman, doch op een manier, zooals //Eendracht Bindt" dit doet, is-toch wel wat te bespottelijk. Verbeeld u, waarde lezer, tot tweemaal toe heeft er nu in dit blad een berichtje gestaan, dat steeds hetzelfde beoogden.l. het ophemelen dei- talenten van Lucien. 's Mans capaciteiten daargelaten, is het toch overbodig, zoo te handelen. Ik houd het in dit geval met de uitdrukking: «Ter wille van de smeer, likt de kat de kandeleer". Naar het schijnt staat de ver eeniging op losse schroeven; de bodem der kas is zichtbaar, en ja, dan is het ook niet kwalijk te nemen, dat de Vereeniging middelen aanwendt tot propaganda. Eere dan ook in alle opzichten aan het scherpziende en edele Bestuur, uitgezonderd den ijverigen Secretaris, die zich zoo van zijn taak heeft gekweten, datdie invulling wil ik maar aan den aandachtigen lezer overlaten. Een goed verstaander heeft een half woord noodig. Een week later zal een soiree worden gegeven in «de Druiventros". Daar zal op treden een dame, mej. Visser uit Purmerend, die geheel op kosten van den herbergier komt. Zou de ondernemer nu niet met de handen in 't haar zitten, en vreezen voor slappe opkomst? Zou ook hij geen reclame maken? Of zou hij het spreekwoord gedachtig blijven: «Goede wijn behoeft geen krans?" Dit laatste geloof ik, en ik noem dan zoo'n handelwijze erg verstandig, 't Is n.l. voor de eerste maal, dat hier een vrouw optreedt, en dit mag gezegd worden, 't is een echte virago, een vrouw, die, zooals men zegt, de broek aan heeft. «Nieuwe bezems vegen schoon", en ik meen dan ook wel, dat velen zullen wachten tot 29 Dec. Immers enkele jaren achtereen is hier een man opgetreden; het is derhalve een nieuwtje een dame te mogen hooren. En wat daarbij nog komt: minder entrée, billijke conditiën voor vereenigingen hier ter plaatse, en gemengde opkomst, terwijl in «de Kroon" alleen net, aristocratisch publiek komt, waar voor een gewoon burgermensch zich geneert. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. Uw dw. dienaar, YPSILON. TELEGBABM1 Vlissingen, 21 December. Wij ontvingen van onzen correspondent uit Vlissingen hot volgendo telegram Zaterdagavond is bjj Niouwesluis door de mist het van Antworpon komende stoomschip u Finland" der Red Star Line op éón der strandboofdon geloopen. Zondag met den dag kon de positie van het schip beter gezien worden. Met laag water kon men onder het voorschip loopen, terwijl bij hot achter schip ongeveer 30 voet water staat. Met behulp van eon zestal bleepbooten on met oigon atoom heeft men Zondag getracht het schip vlot to krijgen, doch er was geen be weging te bemerken. Men is daarop begonnen mot de lossing der lading in oen drietal lichters. Aan boord van de ^Finland" zijn ruim 500 passagiers, zoodat het niet te verwon deren is, dat er een groote agitatie beerscht. Echter werd mij vorzokerd, dat voorshands voor het schip geen gevaar bestaat. Geruimen tijd bob ik mij op den dijk bij Nieuwesluis opgehouden. Het was daar een buitengewone drukte. Duizenden personen waren uit alle deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen overgekomen, om het kolossale schip te zien. Men deelde mij mede, dat, aangezien het zich niet laat aanzien het schip vlot te krjjgen, een andere boot uit Antwerpen zou worden afgezonden om de passagiers over te nemen. Nader wordt geseind De passagiers zullen niet door een andore boot worden overgenomen, doch vermoedelijk hedenavond of morgenochtend per extra-trein van hier naar Antwerpen terngkeoren. Hedon arriveerde te Vlissingen generaal- majoor Campbell, commandant der derde divisie, tot het bijwonen der tactische oefe ningen op kaart. 's-Gravenhage, 21 December. In do Tweede Kamer, bij do behandeling dor oorlogsbcgrooting, erkende de Minister den plicht van den Staat om maatregelen te nemen voor een pensioen aan weduwen en weezen van onderofficieren. Overwogon wordt eenige loonsvorhooging van kleermakers voor militaire kleedingmagazynon. De Minister be streed de opneming van pontonniers bij het geniecorps. Rotterdam, 21 December. GRANEN. Buitenlandscho vast, maar stil. Meel, f lOf, prijshoudend. Binnon- Iandsche Tarwe, f 7 30 A f 7.80. Kogge, f 4.80 f 5.50. Wintergerst, f7 h f 7.90. Zomergerst, f 7 A f 7.80. Chevaliergerst. f 7 25 A f 7.80. Ilaver, f 5.60 A f 6 40. Witte Doonen, f 7 A f 12. Bruine Boonen, f8 a f 14. Erwten, f 7.75 A f 8 50. Kanariezaad, f 10 A f 12.50. Mais, f 1.10 A f 1.11. Kroonerwtetf8 Af 8.75. Karwijzaad, f 11 A f 11.25. Vlas. Op het land veel vraag voor alle soorten met good betaalde prijzen. Aanvoer op de markt 17096 steen blauw, 36 A 43 stuivers; 2650 steen Groninger, 36 A 42 stuivers; 3419 steen wit, 32 A 34 stuivers, een partij wit 40 stuivers, grootendeels vor- kocht. Lijnzaad. Weinig aanvoer, goede kooplust, f 8 A f 10. Ajuin. Aanvoer 4000 balen, groote f 1.75, kleine f 2.80, strooogele f 1.50, puike kwaliteit, de zestig kilogram. Kaas. Niets. Eieren. Zeeuwsche f 7 a f 7.20. Over- maassche f 7.50 a f 7 80. Aardappelen. Brieleche kralen f 4.75 A f 5. Duitsche blauwe f 3 50 A f 3 75. VEE. Aanvoer 293 Runderen, 27 A 35 ct., matig. 176 Kalveren42 A 50 ct., vrij goed. 887 Schapen, 22 A 27 ct. Lammeren traag. 421 Varkens, 19J A 20 ct.; lichte 18 A 19 ot., vlug. 8TOOMBOOTDIENST Stoombooten Schelde 1 en 2. December. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Dinsdag22 'smorg. 8,|Dinsdag22'smorg. 10, Woens. 23 8,30,Woens. 23 10,— Dond. 24 8,30Dond. 24 11, Vrijdag 25 8.30 Vrijdag 25 10,— Zaterd. 26 8,30 Zaterd. 26 10 Zondag 27 8,30,Zondag 27 10,30 Maand. 28 8.30J Maand. 28 11,— Den 248ten December 1903, hoopt onze geliefdo Vader en Grootvader M. P. v. d. ENDT te Zierikzee, zijn 80sten Geboortedag te herdenken. Rotterdam, 21 December 1903. Zijne dankbare Kinderen cn Kleinkinderen. Met diepe smart geef ik en myoo 3 kinderen kennis van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader Cornelia de Vrieze, in den ouderdom van 55 jaren. Haarlem, 19 December 1903. Wed. C. DE VRIEZE—de Glopper en Kinderen. Heden overleed in den oudordom van 76 jaar en 10 maandenmijn innig geliefde Echtgenoot, de heer Jacobus Anthonie Stols Johs. St -Philïpsland, 19 December 1903. Wed. J. A. STOLS—Stols. Heden overleed onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader Stoffel Verjaal, in den ouderdom van 79 jaar en 6 maanden. SciiaRendijke, 20 December 1903. A. VERJAAL. Noordwellc. j J. VERJAAL Verwest. JOHs. VERJAAL. Scharendyke. j L. VERJAAL— I Berrevoets Zierikzee. 3. WILTSON. i L. A. DE ROO- Vrouwepolder. Verjaal. C. DE ROO. Engwierum. P. VERJAAL. JAC. VERJAAL. NoordweUe. A. VERJAAL de Voogd. De Voorzitter van het Waterschap Schouwen betuigt zijn hartelijken dank voor de zeer talrijke bewijzen van belang stelling ditmaal bij zijne herbenoeming ontvangen. A. J. F. FOKKER. Voor do vele bewijzen van belang stelling, ontvangen zoowel gedurende de ziekte als bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejoffr. C. J. A. SNOUCK, betuigen wij onzen hartelijken dank. St.-Maartensdijk, 47 December 1903. Mede namens Broeders en Zusters en Bebuwdbroeders en Zusters, C. DE WILDE Dz. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen waarden Oom en Bebuwd-Oom, den Heer F. J. HALLINGSE, betuigen wij onzen harte lijken dank. L. BOOGERD. C. BOOGERD-HOOKE. P. HOOGENBOOM en Kinderen. Ondergeteekende verzoekt op- ga\ C vóór of op den 10 Januari aanst. van de vorderingen nog ton zijnen laste. ZiEniRZEE, 21 December 1903. J. J. KELLER. De ondergeteekonde zal op Donderdag 24 December geen zitdag te Zierikzee houden. 2! Dec. 1903. I. H. C. HEIJSE. De bekende en onbekende schuld- eischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van Mej. JOHANNA IJZELENBERG, over leden te Bruinisse 7 April 1903, worden opgeroepen om op Donderdag 31 Decem ber 1903, des middags te 12 uren, te ver schijnen ten Kantore van den Notaris H. J. VAN NOUHUYS te Zierikzee, Lange Nobel- straat 119, ten einde de rekening en verant- wowding van het beheer in die nalatenschap aan te hooren en hunne schuldvorderingen te ontvangen, voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikend zal zijn. De rekeniog en verantwoording ligt ter inzage ten Kantore van genoemden Notaris. Aan de DIRECTIE van het Onderling Begrafenisfonds te Brouwerehaven, is door den Secretaris rekening en verantwoording gedaan over bet jaar 1903 en alles in orde bevonden en bezit een kas van ruim f 2400, waarvan ruim f 2300 is belegd op de Spaarbank te Zierikzoe. De maanden December en Januari zijn vrij van contributie. Brouwershaven, 21 December 4903. J. C. CONSTANDSE, A. DE KEIJZER, Commissarissen. M. STORM, j P. J. VINK, Secretaris-Ontvanger. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte stad- en landgenooten bekend, dat hij zich als alhier op de Sint-Anthonie'sdam gevestigd heeft. Hopende door een vlugge bediening, nette afwerking en civielen prijs bet ver trouwen zich waardig te maken. Onder beleefde aanbeveling, UEd. Dw. Dienaar, L, A. DEVOS, Sint-Anthonie'sdam No. 147, Zierikzee. zal door Ds. P. A. E. 8ILLEVIS 8MITT van Rotterdam, in de Geref. Kerk te Scharen- dijke, 's avonds om 7 nar, een Unie-rede worden gehouden. HET BESTUUR. Het Besluur der Land- bouwvereeniging V. Z. 0. S. te Zierikzee roept bij deze alle MelkverkoopersLeden of geen Leden der Vereeniging op, ter Ver gadering op Woensdag 23 December a.s., des avonds ten 7'/, uur, in het Lokaal Verweiï, ter bespreking hunner belangen. De bijeenkomst is beslist alleen voor Melkverkoopers uit Zierikzee. HET BESTUUR, Rederijkersvereeniging „Advendo", Zierikzee op Zaterdag 26 December 1903, (2den Kerstdag), des avonds 8 uur, in do Concertzaal. op Maandag 28 December 1903, te geven door de Vereeniging »CONCORDIA". in de Concertzaal, 'e avonds 8 uur. HET BESTUUR. Kaarten te verkrijgen bij J. GLOUDE, Dam, 's avonds 6 nur, en bij WILTENBURG, 's Landekamer. voor ROTTERDAM, BIERSTRAAT 6. In Juni werden geplaatst dertien mijner candidaten voer Klerk, twee vrouwelijke cn drie voor Tele- phoniste; in November 11., bohalve de mannelyke candidaten, 2 der vrouwe lijke als Klerk. Algemeene Verzekeringmaatschappij „DE PHILANTROOP" gevestigd te BOLS WARD. Verzekering bij Besmettelijke ziekten. Levensverzekering. Ongelukken- Verzekering. Nering- en Iluur-Verzekering. Voor bovengenoemde Maatschappij wordt wegens het overlijden van den vorigen titularis een AGENT gevraagd voor Zierikzee en Omstreken. Brieven aan de Direotie van de sPhilantroop" te Bolsward.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 7