Uit Stad h Proviscis. zooveel nieuwe logó'e kreeg. Toen kort daarop het gezelschap zich in lange, witte kielen had getogen, werd menigeen zeer beangst, immers, al deze mannen loerden op schelknoppen en deurkrukken Gelukkig bleek weldra, dat de menschen geenerlei kwaad in den zin hadden en zelfs buitengewoon hulpvaardig waren. Menig dienstmeisje lachte vriendelijk, wanneer één der mannen den koperen echel- knop keurig glimmend poetste en baar boven dien nog eene kaart met een fiescbje en een busje overhandigde! De 28 mannen waren uitgezonden als reclame door een fabrikant van poetegoed te Rotterdam, die op dezelfde wijze ook in andere steden van ons land zijn fabrikaat bekend maakt. Amsterdam, 45 Dec. In de laatste dagen is het garnizoen alhier weer versterkt met kleine detachementen van alle regimenten in ons land, zoodat het op heden 1000 man sterk is. Op deze sterkte zal het voortaan gehouden worden. Utrecht, 15 Dec. G. L. M., lid der firma Miillor Co., commissionairs in effecten te Amersfoort, bij vonnis der rechtbank alhier van 5 Aug. 1.1. failliet verklaard, in welk faillissement accoord is aangeboden en aan genomen, terwijl door de rechtbank de homologatie is geweigerd, werd Zaterdag te Amersfoort in arreBt genomen en naar het huis van bewaring alhier overgebracht. 's-Gravenhage, 15 Deo. Tweede Kamer).- Bij de afdeeling Lager Onderwijs bepleitte de heer Van Wichen uniforme verlof-traktements- regeling voor onderwijzers, en gelykstelling van salarissen van de schoolopzieners in steden en ten platten lande, door verhooging van de traktementen van laatstbedoelden. De heer Byleveld verheugde zich over 's Ministers toezeggingen betreflende onderwijs- subsidieering. Hij juichte toe, dat de Minister pertinent heeft doen uitkomen, dat het school bestuur berust bij het schoolhoofd, omdat ook spreker oordeelde, dat schoolvergaderingen, met de bedoeling aan het gezamenlijk per soneel de leiding der school te geven, meer een vloek dan een zegen zijn. Hij drong san op eenheid van hoofdacte-examens, en op vereenvoudiging van den in vele opzichten nutteloozen administratieven omslag uit de Leerplichtwet voortvloeiende. Voorts verdedigde spreker de bestreden benoeming van den directeur der normaal lessen te Kampen. De heer Roesingb, wijzende op het gebrek aan schoolruimte, betoogde de urgentie eener verbetering van den onvoldoenden toestand te Emmen en te Beilen. De heer Ter Laan droog aan op bescherming van het openbaar onderwijs tegen de vestiging van vreemde kloosterlingen in het Zuiden des laudsop afschafüiog van schoolgeldheffiog bij het openbaar en bizonder onderwijs; en op beperking van de grootte der klassen tot ten hoogste 30 kinderen. Spreker klaagde ten zeerste over het enorm groote aantal kinderen in een enkele klasse, vooral bij bizondere scholen, en over de aalarieeriog bij het bizonder onderwijs. Echter moet de regeering nauwlettend toezicht oefenen, want in de provincie Gro ningen zijn van f 11.580, beBtemd voor bi zondere onderwijzers, f 9060 terechtgekomen in de zakken der sohoolbesturen. De Leerplichtwet zal haar doel missen, zoolang daarin niet is opgenomen het sociale elementvoeding en kleeding. Overigens is van de Leerplichtwet veel administratieven omslag een gevolg. De procedure ia te lang; bepalingen betreffende vrijstelling van vêld- arbeid hebben het schoolverzuim verergerd. Spreker protesteerde, Daar aanleiding van het ontslaan van onderwijzers te Hilversum, enz.tegen het aan banden leggen door gemeentebesturen van de burgerlijke vrijheid der onderwijzers buiten de school, waarbij bovendien met twee maten wordt gemeten. Daarom moot de reohtspoeitie der onderwijzers geregeld worden. Nader is door den Minister van Wator- staat voorgesteld bij het ontwerp tot wijziging der jachtwet (lichtbakken) te bepalen, dat de overtredingen dier wet on der verordeningen, in de artt. 9 en 11 bedoeld, worden gestraft: de jachtovertredingen met een boete van ten hoogste f 20, de visscherijo vertredingen met een boete van ten hoogste f 10. De Haagsohe kouter der Prov. Gron. Ct. schrijft Deftige Hagenaars, opgegroeid en groot gebracht in eerbiedig opzien naar zekere hooge geslachten, raken tegenwoordig de kluts geheel kwijt I Verontwaardigd schudden zij het hoofd, nu zij ia onze couranten lezen, hoe de inboedel van één onzer ongenaakbaarste Patriciërs, schatrijk en alom geacht, uit een geslaoht, dat van ouder tot ouder de hoogste ambten aan het Hof bekleedde, in het openbaar ver kocht wordt wogeDB schulden! Er loopen vreemdsoortige geruchten omtrent de wijze, waarop die familie sinds jaren van het taaie orediet harer leveranciers misbruik heeft gemaakt. Men vertelt dat de slager in geen 16 jaren eem'ge betaling ontvangen heeft! Eq terwijl de familie op vorstelijken voet leefde en de heer des huizes, door den speel- duivel meegesleept, zich aan gewaagde speculation overgaf, verbrokkelde het reusachtige kapitaal al meer en meer. De talrijke vereenigingen en genootschappen, waarvan de scbatrjjke en vrijgevige failliet lid was, ontvangen nu van ziju gemachtigde de zonderlinge kennisgeving, dat bot lidmaatschap «wegens ongesteldheid" wordt opgezegd. Verontschuldigingen zijn in de wereld om er gebruik vaD te maken, maar in dit geval is toch wel een heel vreemdsoortig motief ge kozen. Of moet men «ongesteldheid" opvatten in de beteeken ie van het tegenovergestelde van «wè'gesteldheid"? Hoe het zij, de Hagenaars slaan de handen ÏQ elkaar over zulk een ontploffing in de groote wereld. Zal het prachtige landgoed aan den Wasse- naerschen weg, waar de architect Muijsken destijds het verregaande klassieke kasteel bouwde, ook onder den hamer komen Destijds, toen men dat pronkjuweel bouwde, was niets te kostbaar, om van dat buitenverblijf een toonbeeld van fijnen smaak en comfort te maken. De bouwmeester toog met den eigenaar naar Engeland, om zich daar aan de grootsche buitenverblijven der EDgelscbe edelen te spiegelen en die weelderige inrichting tot voorbeeld te kiezen. En 16g is die pittoreske bezitting met haar statig slot, baar dreven en boompartijen, n& het Huis de Pauw, het schoonste en rijkste landgoed aan den Leidechen weg. Zal dit uitgestrekt terrein ook onder den hamer komenNiemand weet het, maar er wordt beweerd, dat de gedeeltelijke verkoop van eigendommen vermoedelijk voldoende zal zijn, om het deficit te dekken. De familie verschuilt zich dan eenige jaren in het buiten land in een of ander aanzienlijk pension, totdat de «ongesteldheid" geweken is en men het lieve leventje weer opnieuw beproeven kan. Vlaardingen, 15 Dec. Gisterenavond tegen halfnegen werd de surveilleerende agent van politie aan het station alhier door twee mannen gewaarschuwd dat op den Parallelweg een jongen zijn meisje met een revolver had geschoten. De agent, die dadelijk onderzoek instelde, vond ter plaatse op een bank een jongen man, een meisje in zijn armen houdende, dat bleek ernstig aan de linkerzijde van het hoofd gewond te zijn. De commissaris van politie, die terstond werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en stelde mede een onderzoek io, waarbij de jongeman bekende haar met een revolver te hebben geechoteD. De man werd naar het politiebureau gebracht en legde een volledigo bekentenis af. Hij ia de 23-jarige J. J. v. d. W., schip persknecht, wonende Scherpeoisso (Zeeland). Het meisje- is do 20-jarige A. B., wonende Kortedijk te Vlaardingen. Per raderbrancard ia zij naar het ziekenhuis gebracht, waar door dr. Hoogonboom hot eerste verband werd gelegd. Hedenochtend was haar ademhaling normaal, hoewel haar toestand zeer zorgwekkend blijft en zij nog steeds bewusteloos is. De dader moet op zichzelf twee schoten hebben geloat zonder zichzelf te raken. Omtrent de aanleiding tot dit misdrijf verkeert men in het onzekere. Overschie, 14 Deo. Hedennacht halftwaalf zocht de 23-jarige Teodorus Gerardas K. alhier, die in dronkenschap verkeerde, ruzie met zijn bejaarden vador. Toen zijn vader hem verzocht naar bed te gaan, greep by zijn vader beet en sleepte hem door de buiskamer. Daarop sloeg de onverlaat de brandende petroleumlamp moedwillig stuk, waardoor tafelkleed, karpet, matten, raamgordijnen en zoldering in brand geraakten en door de vlam een ruit brak. Door de toegesnelde hulp vau den gemeente veldwachter v. Oerle en den nachtwaker A. Huys, die met de buren emmers water in de vlammen wierpen, is het gelukt den brand te blusschen. Nu werd door do politie de geweldenaar uit de woning gehaald en in verzekerde be waring gebracht. Het bleek aldaar, dat bij zich de pols en den top van een viDger had verwond, waarop dokter Donkersloot werd ontboden, die hem heeft verbonden. Daar de ouders van den geweldenaar niet tegen brandschade verzekerd zijn, hebben zij de schade te dragen. Klundert, 14 Deo. Nabij deze gemeente IB Bchipper A. de Lang door een rukwind overboord geslagen en vordronken. Zijn lijk is eenige uren later opgehaald. Steenbergen, 14 Deo. In verband met de ernstige vsrwonding van een schipper alhier heeft Zaterdag do maréchaussee nog aangehouden en Daar de gevangenis gebraoht zekeren S. en v. E., beiden alhier woonachtig. De vrouw van den schipper, die ook zwaar mishandeld was, is beterende. Zierikzee, 16 Dec. Wij ontviogen van den heer J. H. Ochtman Wzwonende in Zuid-Afrika, het op rouwpapier gedrukte programma van de plechtige weder-begrafenis te Hoidelberg, op den 17 Octobor j.l., van generaal O. J. Spruit en J. C. Kriegler, in leven diakenen der Ned. Ilerv. Gemeente te dier stede, en van nog zes andere ingezetenen, die voor de rechtvaardige zaak van hun vader land hun kostbaar leven hebben geofferd. De plechtigheid werd ingeleid met een samen komst io den voormiddag ten half elf ure ia het kerkgebouw, dat hiervoor geheel in rouw gehuld was. Toen het orgel den dooden- marsch begon te Bpelen, verhieven zioh al de kerkbezoekers van hun zitplaatsen, wat een aandoenlgk oogenblik was. Nadat de laatste orgeltonen waren weggestorven, werden uit de Heilige Schrift toepasselijke stukken voor gelezen. Hierop werd door ds. A. J. Louw het voorwoord, en door ds. J. van Belkum het gebed verrioht, waarop een koor het «Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven, zij rusten van hun arbeid, en hun werken volgen hen na", zong. Door ds. J. M. Louw, veldprediker onder generaal Spruit, C. R. de Wet, den beroemden commandant-generaal van den voormaligen Oranje-Yryataat, en Louis Botha, den be kenden commandant-generaal van de voor malige Zuid-AfrikaaEsehe republiek, werden vervolgens treffende toespraken gehouden. Alsnu zette zich vóór het kerkgebouw de lijkenstoet in beweging. Deze werd door een achttal predikanteu geopend, waaronder ook ds. J. van Belkum. Do baar, waarop het stoffelijk overschot van generaal C. J. Spruit rustte, werd door vier generaals en vier commandanten gedragenterwijl slippe- dragers waren Louis Botha, De Wet, Kemp en Smits. Achter de lijkbaar volgden familie leden en allo officieren van het district Heidel- berg. Daarna kwamen do lijkbaren van Kriegler en de zes anderen, gevolgd door nabestaanden, offitier^r^ kerkeraadsleden en een groot aantal belangstellenden uit andere districten en gemeenteD, manneD, vrouwen en kinderen, deels te voet, deels in rijtuigen. Op het kerkhof werd door de kinderen van de Zondagsschool een koorgezang aangeheven, werden door de generaals Smits en Yiljoen toespraken gehouden, en werd door ds. H. S. Bosman het gebed verricht. Onder psalmgezang werden de kisten in de groeve nedergelaten. Het wab een aan grijpende plechtigheid, die aan menig oog een traan deed ontvallen. 's Namiddags werd door ds. P. A. Winter in bet kerkgebouw een speciale dienst ver richt ter nagedachtenis van alle gesneuvolden en gestorvenen tijdens den oorlog uit bet district Heidelberg. Alleeu uit dit district vielen gedurende den oorlog op bet slagveld 77 burgers, waarvan de namen op het pro gramma vermeld etaau. Een volk, dat zijn burgers eert, die in den strijd voor hun land gevallen zijn, leeft, en zal, trots Albion, eens in de ry der onafhan kelijke Staten glorievol herleven. Wij verwijzen onze lezers en lezeresson naar achterstaande annonce van de stoom- zuivelfabriek «Luctor et Emergo", waaruit blijkt, dat zij voornemens is binnen enkele dagen met een wagen door de hoofdstraten van ons stadje te rijdon, teneinde dagelijks verkrijgbaar te Btelien niet alleen prima kwaliteit zuivere natuurboter, maar ook ziektekiem vrije gepasteuriseerde volle zoete melk, onder gewaarborgd gehalte. Wat de gepasteuriseerde melk betreft, hiervan schrijft men ons, dat zij onmisbaar is voor kinderen, zieken on herstellenden,, pn ten zeerste door hceren doctoren woral aanbevolen. Zij bézit do eigenschap geruimen tijd zoet te blijven. Gisteren, den 15den December, was het een jaar geleden, dat het Ziekenhuis te Noordgouwo geopend word. Sinds zijn daarin behandeld 163 patiëoten. Grootero operaties kwamen 54 maal voor; kleinere (het wegnemen van amandelen, oppervlakkig gelegen ge zwellen enz.) werden 85 maal verricht. Maandag is van Brouworahaven ver trokken hot detachement torpedisten, na hot wrak van de «Empress of India" in het Brouwerahaveneche Gat, dat gevaarlijk en kindorlijk was voor de visschers, to hebben weggenomen. Het Bestuur van het Kinderziekenhuis te Dordrecht vestigt do aandacht van de lezers van dit blad op eene Poppententoonstelling, die zij voornemens is te houden in de maand Maart 1904, ten voordeelo van hare inrichting. Door vele toezeggingen daartoe in staat gesteld, belooft die tentoonstelling zeer interessant te worden. Ook lezers van dit blad zyn wellicht in het bezit van poppen of speelgoed, die ter opluistering in de tentoonstelling kunnen op genomen worden. Gaarne houdt het bestuur zioh aanbevolen voor de toezegging daarvan vóór 15 Februari. Op verzoek wordt een circulaire toegezonden door de secretaresse mevrouw A. C. Volker— Volker, Wol wevershaven 57, die steeds bereid is de noolige inlichtingen <e verstrekken. Moge deze roepstem velen opwekkon door hunne inzending mede to werken tot het succes van de tentoonstelling. By de staatsspoorwegen is tot surnu merair benoemd J, H. van Noord te Ylake. Stavenisse. In een Maandagavond alhier gehouden vergadering van de leden der Kiea- verèeniging «Algemeen BelaDg" is met algemeene stemmen besloten als afdeeling der C. V. K. te Goes toe te treden Goes. Het is kolossaal druk met allerlei vergaderingen, bijeen komsten, meetings, uit voeringen, enz. Men oordeele. 12 December: voordracht van K. de Yroede, over de organisatie der bouwvak-arbeiders; 14 December: uit voering van de Yereeniging «Sparta", met optreden van den coupletzanger Abraham do Winter; 16 December: optreden van J. Loppuit met eene verhandeling over christelijk neutrale vak-actie en tegelijker lijd bijeenkomst van den Chriatolyken Yolkabond18 December voordracht van den heer J. M. Wibout, naar aanleiding van «Door eendracht verbetering". En dat alles in ééne week. Ongetwijfeld zijn die lezingen, voordrachten, enz., ieder in hunne soort, hoogst nuttig maar niet togen te spreken is, dat zij zeer zeker in hooge mate nadeelig zyn voor de huiselijkheid. Maandagavond brak op het gehucht Wissenkerke in bet woonhuis met schuur van den vrachtrijder J. Dobbelaar een vrij hevige brand uit, welke brand vermoedelijk ontstaan is doordat eene brandende lamp te dicht by den zolder hing, waarop hooi geborgen was. De spuiten van 's-Heer- Ilendrikskinderen en 's-Heer-Arendskerke bedwongen den brand. Zooals 't meer gaat, leden aangrenzende bewoners meer door z.g. helpers, dan zy door brand hadden kunnen lijden. De winter van 1902/3 is voor de Vereeniging Werkverschaffing" niet onvoor- deelig geweest, omdat zij minder lang behoefde te laten werken, waartegenover natuurlijk Btaat, dat de ontvangsten van verkochte hout blokken dan ook minder was. Aan grond stoffen en werkloonen gaf zij uit f 2005, terwijl zij ontving door verkoop van matten, hout, blokken, bezems, boenders f 900. In het geheel hebben de ontvangsten f 3103 en uitgaven f 3965 bedragen, zoodat er een nadeelig saldo is van f 862. Dit is evenwel niet verontrustend, omdat de aanwezige voorraad hout en biezen ruim zooveel waard is. Op de plaats aan het station 's Heer- Arondskerke, waar de vorige week de wed. B. werd aangereden, ie een betere afsluiting gemaakt, waardoor dergelyke ongelukken worden voorkomen. Dat is nu eens niet de bekende geschiedenis van het kalf en den put. Men was reeds vroeger voornemens die verbetering aan te brengen, maar het ongunstige weer maakte de uitvoering onmogelijk. Dinsdagmorgen is in de haven tusechen Wilhelminadorp en Sas van Gces het lijk gevonden van een jonge vrouw of meisje van omstreeks 25 jaren. Zij was gekleed met blauwen tok, groene blouse, zwarten mantel en dito kousenaan de voeten had zij lage schoenen met bandjes. Op het lijk werden gevonden een zakdoek en een vingerhoed. Maandagavond om vijf uren zijn in den omtrek van de plaats waar het lijk werd gevonden door voorbygangers twee onbekende jonge vrouwen of meisjes ontmoet, die zelfs nog gegroet hebben. Na onderzoek is gebleken, dat het lijk was van J. J. B., uit Goes afkomstig. Naar men zegt, leed de ongelukkige aan zwaarmoedigheid. Vlissingen, 15 Dec. In navolging van Haarlem had ook hier Zaterdag een café houder de bekende plaat van Hulskamp Zoon Molyn voor zijn spiegelruit gehangen, met het opschrift: «Nieuwe drankwet in working, Zondagsmiddags 5 minuten né 2 uur". De plaat trok ook hier de aandacht van velo voorbijgangers, en is zeker een ongedachte reclame voor de firma, die haar uitgaf. Nog deze week wordt alhier verwacht, komende van Londen, het Engelscbe stoom schip «Ponde", tot het innemen van vee, met bestemming voor Zuid-Afrika. De nieuwbenoemde directeur der Maatach. «Zeeland" alhier, de heer Th. de Moeeter, hoeft Maandag zijn betreking aan vaard. Het Russisch stoomschip «Graf Tolstoï'' zal de volgende week alhier een lading cokes komen innemen, met bestemming naar Riga. Donderdag wordt alhier verwacht, komende van Zuid- en OoBt-Afrika (Kaap- dienst), het Duitsche rykspost-stoomschip «Kanzier", ter ontscheping van passagiers en mail, waarna het schip naar Hamburg zal stoomen. Dinedag had de stemming plaatB voor twee leden van den gemeenteraad in de vacatures, ontstaan door het bedanken van den hoer F. Delvoyo (lie district) en het overlijden, van den heer E. M. Chevalier (Ille district). Beide leden waren in 1905 aan de beurt van aftreding. Gekozen werd in bet He district de heer J. H. Blum (anti-rev.), mot 249 van de 466 stemmen. De heer A. E. Dudok van Heel (lib.), verkreeg 217 stemmen. In het derde district werd gekozen de heer P. Lucieer (lib.), met 305 stemmen. De heer J. H. Blum verkreeg 220 stemmen. Terneuzen, 14 Dec. Hedenmorgen werd brand ontdekt in de lading jute in het voor- ruim van de aan de loskade liggende Engolsche stoomboot «River Lagan". Het schip is ter plaatste van den brand gloeiend gebrand. Met de vrij willige en gemeentelijke brand spuiten werd het gevaar spoedig bedwongen. De lading jute wordt gelost en de brand smeult nog in het voorschip. AanbestedingenVerkoop ingen ena. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteed: 1°. het maken en inhangen van een paar ijzeren buiten-ebdeuren voor de kleine sluizen van bet kanaal door Zuid-Bevcland. (Raming f 9000). Minste inschrijvers de heeren F. Kloos Zonen te Kinderdyk, voor f 7253 2°. het verlengen van de basaltglooiing tot verdediging van den duinvoet tusschen do strandhoofden no. 41 en no. 13 van het verlagen, verbroeden en herstellen en strand- hoofd no. 15, met bijkomende werken, aan de Oude Hoove, aan de noordzyde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. (RamiDg f 9000). Minste inschryver de heer P. Yink te Noordgouwe, voor f 7197. B«VHT8ZAKK1I. Zierikzee, 15 Dec. Ter terechtzitting van 4 Deoember j 1, was gedagvaard A. van A., 24 jaar, arbeider, wonende te Zonnemaire, appellant van een vonnis van het kanton gerecht alhier, waarbij by wegens jaohtover- treding was veroordeeld tot een hechtenis van 7 dagen. Do substituut-officier van justitie vorderde beklaagde's veroor leeling tot 7 dagen hech tenis. Mr. D. van der Vliet, die als verdediger optrad, ooncludeerde tot vrijspraak, subsidiair oplegging eener geldboete, De rechtbank verklaarde heden beklaagde schuldig, en veroordeelde hem tot f 20 boete, subs. 7 dagen hechtenis. Verder werden nog veroordeeld wegens: mishandeling: M. G., 26 jaar, boerenknecht te Oud-Vossemeer, tot één maand gevangenis straf; diefstal: D. V,, 64 jaar, zonder beroep te Zierikzee, tot 66a maand gevangenisstraf; diefstal: S. van der W., huisvrouw van A. G., 65 j&ar, arbeidster te Zierikzee, tot één maand gevangenisstraf; wederspannighetd: J. B, 49 jaar, C. B., 22 jaar, en J. M. S., 20 jaar, allen visschers te Tholen, ieder tot één maand gevangenisstraf diefstal: H. B., 68 jaar, arbeider te St.-Philipsland, tot één maand gevangenisstraf; mishandeling van een dier in het openlaar gepleegd: C. van der B., 32 jaar, Jand- bouwersknecht te Bruinisse, tot f 15 boete, eubs. 3 weken hechtenis. De kantonrechter te Goes velde 33 vonnissen inzake bet zich op eene of andere, maar altijd wederrechtelijke manier (a!:3e_ stroopen, strikken-zetten) van hazen. De liefhebbery om te jagen zonder acte en op verboden terrein zit er by sommigen wel diep in. Do Haageche rechtbank veroordeelde Maandag 1.1. een directeur van een schuld- invorderingskantoor aldaar, wegens verduiste ring tot acht maanden gevangenisstraf, met last tot zyn onmiddellijke gevangennemingop grond van vrees van herhaling van het misdryf. Terzelfder terechtzitting van die recht bank werd een 23-jarig meisje, nicht van den beklaagde, in een weinig beduidend zaakje, in voorloopige hechtenis genomen als verdacht van meineed. KBBIiSflECWS. Ned. Herv. Kerk. Tweetal te Jutfaas ds. P. de Looze te Oud-Vosmeer en ds. C. J. Leenmans te Bennekom. Te Haamstede zijn gekozen tot ouder lingen bij de Herv. Gem. de heeren P. Blom Lz. en M J. K. Overbeeke, en is herkozen tot diaken de heer A. Lindhout. Beroepen bij de Geref, Gem. te Veere de heer A. Scheele, cand. te Terneuzen te Krabbendijke ds. G. Docker te ïïeemse. Ds. J. de Visser, beroepen van Makkum, werd j.l. Zondagvoormiddag by de Herv. Gem. te Middelburg bevestigd door dr. J. Th. de Visser, pred. te JAmsterdam, met een rede naar aanleiding van Psalm 27 13a, waarna by des avonds zyn intree-rode hield naar Joh. 8 36. St-Maartensdijk. Benoemd tot diaken by de Ned. Herv. Gem. alhier de heer J. v. d. Hoek Mich.z., die echter, naar wij vernemen, voor de benoeming bedankte. Poortvliet. Benoemd fot diaken der Ned. Qerv. Gem. alhier, in plaats van den heer C. P. de Rijke C.Pzdie voor zyn benoeming beeft bedankt, de heer W. P. Gebraad, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. Oud-Geref Kerk. Zondag 10 Januari a.s. zal ds. A. Mackenzie afscheid nemen Tan zyn gemeente te Dirksland en 17 Jan. d. a. v. na bevestiging door ds. Boone van Terneuzen, zjjn intrede doen te Krabbendijke. Do eerw. heer E. Rengs, kapelaan aan de R.-K. kerk van St.-Antonius Abt te ScheveniogeD, is door den bisschop van Haarlem in gelijke betrekking naar YlisBingon verplaatst. Vrydag vertrekt hy derwaarts. O H P E H W IJ Te 's-Gravenhage is geslaagd voor de akte middelbaar onderwijs schoonschrijven, mej. C. P. van Ryssel te Tholen. Te Poortvliet (G.K.) bracht de collecte voor do scholen met den Bybel f 3.70 op, Te Bergen-op-Zoom overleed plotseling de heer J. ten Have, leeraar aan de gemeente- teekenschool aldaar, die onlangs zij a 25-jarig ambtsjubileum vierde. Hij was 51 jaar oud. - Tot onderwijzeres aan de school aan den Kruiedijk onder Groede is met 4 stemmen benoemd mej. De Ylieger te Biervliet. Gedep. Staten van Zeeland hebben niet goedgekeurd het besluit van den raad te Wemeldinge tot opheffing van de 2e openbare eohool aldaar, waardoor de heer Bartelse als hoofd gehandhaafd wordt. De raad zal nadere besluiteu nemen. De heer M. A. Ittmann van Goes slaagde aan de universiteit te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het arts-examen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2