ZIËIUKZËESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 17 December 1903. (Z ier i Is. z e e s c h. e C o u r a n t). BER1CH T. BEKENDMAKING. HINDERWET. NIEUWJAftHS WLLECTE. Openbare Aanbesteding AANBESTEDING NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG. DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTranar aalIndie enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 60ste JAARGANG. No. 7938. Directeur A, 2T. DE LOOSJiE. A. FRANKEL. J. WA ALE, alleen voor het binnen- en buitenL nieuws. Redacteuren: AdvertentienY&n 13 regels 30 Ct». meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags. Woensdags en Vrijdags middags 2 ure betorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Alle betalingen moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Fkünkel, Meelstraat 386, Zierikzee. Zij, die zich met 1 Januari a.s. op deze courant abonneeren, oahMigeir ik tot «hen datum verschijnende nummers gratis. Alle brievengaarders en boek handelaars nemen abonne menten aan. A. J. DE LOOZE, Directeur. Ter bevordering van den geregelden gang van zaken verzoeken wij d.rlng©nd., hetgeen voor deze Courant is bestemd, te adresseeren als volgt: Berichten van H.H. Correspondenten Ingezonden Stukken en Opgaven van Predikbeurten aan onzen Kedacteur, den Heer A. FRANKEL, Meelstraat 386. Advertentiën en Abonnementen aan de Administratie. Tevens wordt bericht, dat het Administratiebureau, hoek Schuithaven, eiken werkdag is geopend van des morgens 9 - tot des avonds 9 ure, tot het aannemen van Advertentiën en Abonnementen en het doen van Beta lingen. Be Directeur, A. J. DE LOOZE. ^iinnnle Militie. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Zierikzee; gelet op de Militiewet 1901 maken bekend: ïo. dat het register van inschrijving voor de lichting van de Nationale Militie van 1905 van de hieronder bedoelde personen, die in 1885 zijn geboren, zal gereed liggen op de gemeente-secretarie alle werkdagen, van den lsten tot en met den 31 sten Januari 1904, van des voormiddags 91 uur en des namiddags van 24 uur; 2°. vestigen de aandacht van belanghebbenden op de volgende bepalingen van boven genoemde wet: Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven: 1®. ieder minderjarig mannelyk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België verblijf houdt 2®. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woon plaats heeft; 3°. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heelt; 4®. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo hij op den lsten Januari van liet jaar liet lOde levensjaar was insretreden en niet verkeert in één der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 4°.: A. de binnen het Rijk verblijf houdende minderjarige niet-Nederlander a. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk wood plaats heeft en haar gedurende de vooraf gaande achttien maanden in bet Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heelt; b. van wiens ouders de langstlevende bjj zjjn of haar overlijden in het hierboven onder o omschreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat Sral of al is deze buiten 's lands gevestigd door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelyken zin geen vader or moeder heeft, en van wien niet bekend is, dat hy een voogd beeft, indien bij gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de vooraf gaande achttien maanden in het Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder A gehouden hij, die minder jarig is in den zin der Nederlandsehe wet. Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder B gehouden hy, die meerderjarig is in den zin van voormelde wet. Art 14. De inscbryving geschiedt: 1®. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 1®.: zoo hij binnen het Ryk verblijf houdt ea zijn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft, in da gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd; zoo by binnen het Rijk verblijf houdt en zyn vader, moeder of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblyf houdt; zoo hy door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, ouderloos is of in wettelyken zin geen vader of moeder heelt en het niet bekend is, dat hy een voogd heeft, in de gemeente, waar by verblijf houdt; zoo hij in het Duitsche Ryk verblyf houdt, in de gemeente Amsterdam; zoo hy in het Koninkryk België verblijf boodt in de gemeente Botterdam; 2®. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 2®. zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats beeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam; is zy in het Koninkryk België, in de gemeente Botterdam; 3®. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 3®.: zoo hij woonplaats heeft binnen het Ryk, in de gemeente zyner woonplaats; zoo hy woonplaats heeft in het Dnitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam; zoo hy woonplaats heelt in het Koninkrijk België, in de gemeente Botterdam; 4®. A. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4®., indien hij minderjarig is: zoo hij verkeert in het geval, in de tweede zin snede van dat artikel onder .4 a omschreven, in de gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft; zoo hy verkeert in het geval, in die zinsnede j onder Ab omschreven, in de gemeente, waar zyn voogd woonplaats heeft; is de woonplaats van dezen buiten 's lands, dan geschiedt de inschryving in de gemeente waar de minderjarige verblyf houdt; zoo hij verkeert in één der gevallen, in eren- bedoelde zinsnede onder Ac omschreven, in de gemeente waar hy verblyf houdt; B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4®., indien hy meerderjarig is: in de gemeente, waar hy wooo plaats heeft. De ia de vorige zinsnede ais plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar het verblyf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het f8de levensjaar volbracht, tenzij het iemand geldt, wiens inschryving te Amsterdam of te Botterdam moet geschieden wegens verblyf of woonplaats onder scheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koninkryk België. Art. 15. Voor de militie wordt niet ingeschreven; 1®. de ingezetene niet-Nederlanderdie bewyst te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan den verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van woderkeeri^höid is uniHnomon; 2®. hij, JIÖ bewijst in He kolon.ón ol bezittingen des Ryka in andere werelddeelen verblyf te houden of woonplaats te hebben, al heeft zyn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen het Rijk. Art. 16. Ily, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan te geven tussciien <l«m lsten on «ton 31sten Januari van hot jaai*, volgende op «lat-, waarin lijj Izot 18de levensjaar volt>rnclit. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven, alsmede in één der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de ver plichting tot het doen der aangifte: indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd; indien het een meerderjarige betreft, die ouder curatele gesteld is, op zijn curator. De verplichting van vader, moeder of voogd geldt evenwel slechts, zoo hij of zy binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of in het Konink ryk België woonplaats heeft. Behoudens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aangifte uit sluitend op den in te schrijven minderjarige: indien zyn vader, moeder of voogd niet binnen bet Rijk, in liet Dnitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft; indien zyn vader of moeder of beiden de ouderlijke macht missen; indien bij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is; of indien hij ouderloos is of in wettelyken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is, dat bij een voogd heeft. Hy, die door de bestuurders, in art. 22 vermeld, ter inschryving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zeemachtde marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet verplicht. Voor hem of haar, die tot het doen der aangifte ver plicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemachtigd. De volmacht blyft onder Burgemeester en Wethouders berusten. De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Art. 48. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven: 4®. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den 4sten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 48de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 24ste levensjaar zijn verblijf binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft; 2®. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd na den 4sten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 48de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van diens 24ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkryk België gevestigd heeft; 3®. ieder mannelyk minderjarige, die na den 4sten Januari van het jaar, volgende op dat. waarin hij het 48de levensjaar volbracht en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hy in één der hier boven onder 4°. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in één der gevallen, hierboven onder 2®. omschreven; 4®. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na den isten Januari van het jaar, volgende op dat, waariu hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 2tste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkryk België gevestigd of er woonplaats ver kregen heeft; 50. ieder mannelyk meerderjarige, die na den isten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hy het 48de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, 100 hy in één der hierboven onder 4®. omschreven gevttec verkeert; 6®. ieder mannelyk a!et-? A' die na den lsten Jjoiuai 1 van het jïar, v8ItéiTJe op dw, waarin hij het 48de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van bet 2lste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving opnieuw moet geschieden en van de verplichting tot het doen van aangifte ter inschryving ol ter inschrijving opnieuw gelden de eerste zinsnede van art. 44 en de laatste vijf zinsneden van art 46. De aangifte ter inschryving of ter inschrijving opnieuw van hem, die volgens de eerste zinsnede van dat artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dertig dagen na het verkrijgen of, werd hij reeds vroeger ingeschreven doch van het register afgevoerd, na het terugerlangen van het Nederlanderschap of van het ingezetenschap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of het verkrijgen van woonplaats binnen bet Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België. De inschryving geschiedt in het register betreOende de lichting van het jaar, waartoe de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vyftig cents en ten hoogste f 400 wordt gestraft de overtreding van de artt. 46, 48 en 22. Zierikzee, den 44 December 4903. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERME1JS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zy aan THONI8 SOM, wonende alhier, en zyue rechtverkrijgenden, vergunning hebben verleend tot de oprichting van een© SmodorU in het perceel, staande in de Minder- broederstraat, plaatselijk gemerkt wyk B, no. 219, kadastraal bekend sectie A, no. 155. 7ifBiinCT| den 44 December 4903. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEUS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee; In aanmerking nemende de bestaande Verordeningen tot Wering der Bedelarij in het algemeen, hebben goedgevonden: 1®. Ter kennis van de Ingezetenen te brengen, dat, ter verlichting van den nood der armen, op Mcuut- «lajc «Ion Dooembór c.lt.. te beginnen des middsgs te 12 nur, ecne Collecte zal gedaan worden, om uit bet beloop daarvan, cene buitengewone uitdeeling aan alle behoeftigcn te doen. 2®. Aan alle behoeftigcn te verbieden, om op f Januari eerstkomende, aan de woningen der Ingezetenen rond te gaan om, onder voorgeven van Nieawjaar- wenschen, te bedelen. Zy noodigen de Ingezetenen uit, om op den aanstaanden Nieuwjaarsdag geene giften aan hunne huixsn uit te reiken aan zoodanige armen, die, ondanks dit verbod, aan de woningen mochten komen bedelen, en verzoeken hen op deo 21 December e. k. milde bijdragen in do Collecte te doen en alzoo mede te werken aan het doel, hetwelk het Bestuur zich bij bet verbod van bedeiary voorstelt. Zierikzee, den 16 December 4903. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. op Mauiidaif den SI Deeomber1903, 's voormiddags H'/z unri Raadhuire, van: Het uitgeven van het Gemeenteblad van Zierikzee over het jaar 1904. De Voorwaarden der aanbesteding liggen ter lezing ter Gemeente-Secretarie. op Maazivlaer December lt>©3, 's namiddags 1 «ar, ten Raadhuize, in 8 perceelen, van Het uitvoeren van onderhoudswerken, herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen, kun9t- en andere werken der gemeente gedurende het jaar 1904, en voor het 8e perceel gedurende de jaren 1904 en 1905. Aanwijzing 1® December. Bestekken verkrijgbaar ad SG cent. Zuid-Afrika. Van een Bóeren-nederzetting in Duitsch- Oost-Afrika schijnt niets te kunnen komen. Volgens de Frankf. Zing. toch, zijn de enkele boerenfamilies, die in 1902 daar aankwamen, reeds weder vertrokken. Zij hadden veel te lijden van malaria, en wel vooral de vrouwen en kinderen. In December van het vorige jaar kwam een <5 man sterk boerencomité in de buurt van het Victoriameer onderzoek doen maar de leider stierf spoedig aan koorts en de overige leden der commissie keerden ziek en verzwakt naar hun land terug. Op het oogenbiik vertoeft er nog één Tranavaalsche Boer ia Duitsch-Oost-Afriks, die in den omtrek van Mombaasa uitziet naar een geschikte plaats, om zich te vestigen, welke bij tot nog toe niet vond. Uit Johannesburg wordt geseind, dat het voorstel van den kolonialen secretaris om de bazaarwet te schorsen on toe te laten dat Britsch-Indiërs onbeperkt in Transvaal handel dry ven, algemeene verontwaardigde protesten uitlokt. Kaapstad, 14 Dec. Een officieel telegram uit Hartebeestener van den 12en maakt bekend, dat een Hottentot-laager aangevallen en genomen werd door een Duitsche patrouille. De Hottentotten dreven later de Duitechers over de rivier en vuurden op hen bij het terugtrekken. Een troep van de Kaapeche politie op den Zuidelijken oever kwam onder hevig vuur. De Duitsche luitenant Beklin en een soldaat werden zwaar gewond. De Hottentotten beweren, dat zy bij ver gissing op de politie vuurden. Drie Hottentotten werden gedood, twee gewond. Een hevig gevecht wordt verwacht. Windhoek, 13 Deo. Tengevolge van een wolkbreuk is de spoorbaan ten westen van Karibib weggespoeld. Een goederentrein is ontspoord, twee personen werden gedood, velen gewond. Amerika. By Boston is een falsaris aangehouden, die reeds vroeger van zich heeft laten spreken. In 1901 werden eenige personen te Londen veroordeeld, die vele zeer kunstig nagemaakte biljetten dor bank van Engeland hadden ver spreid. Zij werden na de nitloving van een belooning van 1000 pd. st. gevangen genomen op aangifte Tan een Duitsoher, die zich Jobann Schmidt noemde en zelf de valsche stukken vervaardigd bad, en door zijn verraad niet alleen vrijkwam, maar ook de belooning opstreek. Hy verhuisde daarna naar Amerika en woonde onder den naam van John Davids in een fraaie buurt bij Boston. Daar zyn nu in zyn woning de fijnste toestellen ontdekt voor het namaken van bankbiljetten op zóó reusachtige schaal, dat elke maand voor een miiüoen dollars kon worden afgeleverd. Het eerste millioen, hoogst kunstig vervaardigd, lag reeds gereed, toen de politie gewaarschuwd werd en Davis met twee medeplichtigen gevangen nam. De falsaris die in werkelijkheid Heinrich Liebermann heet trachtte ook nu zich uit de klem te belpeD door zich als ïgetnige" aan te melden, maar de Amerikaansche justitie wil daar niets van weten. KaliS. Te Rome worden reeds nu toebereidselen gemaakt voor een grooteche ontvangst van president Loubet by zijn aanstaand bezoek. Er heeft zich een commissie gevormd, waarin de aanzienlijkste inwoners mede zitting hebben, en deze heeft 60 commissarissen benoemd, die de bizonderheden der feesten moeten regelen. De ontvangst zal alles overtreffen wat sedert 1870 voor een Rome bezoekend staats hoofd is gedaan. Twee redenen leiden de Italianen daar in hoofdzaak toe. Ten eerste ia Loubet bet eerste katholieke staatshoofd, dat bet quirinaal een bezoek brengt, ea ia de tweede plaats wil men zyn erkentelijkheid betoonen voor de schitterende ontvangst, den koning en zijne gemalin onlangs te Parijs bereid. Ook andere Italiaansche steden bereiden zich reeds voor op huldebewyzen aan Loubet op diens doorreis. Frankrijk. Te Marseille stelt de justitie een onderzoek in naar een vergiftigingsdrama. Een zekere Mme. Maeaot wordt verdaoht haar man ver giftigd te hebben, teneinde met haar minnaar te kunnen trouwen. De zaak zou misschien niet vervolgd zyn uit gebrek aan bewijs, wanneer men niet het getuigenis had van de meid, Lucie Clape. Deze deelde mee dat Mme. Massot in zeer intieme verstandhouding stond tot een jong- mensch Edonard Hubac. Eenigen tijd geleden werd de heer Massot aangetast door een geheimzinnige ziektedie telkens hevige crisissen veroorzaakte, en waaraan hij ten slotte is gestorven onder verschrikkelijke pijnen. Nog vóór zyn dood vond de meid, toen zij de slaapkamer van Mme. schoonmaakte, een aantal snippers van een brief. Zy nam ze mee en wist ze met heel veel gednld weer in hun oorspronkelyken vorm te brengen. Het was een brief van Hubac, waarin deze Mme. Massot o. a, toewensohte, dat zij zich goed zou houden in haar kort weduwe-schap, om dan »als apotheose van het groote stuk dat wij spelen vereenigd te worden voor den burgemeester en den pastoor". By een huiszoeking by Hubac zyn twee nog andere brieven in beslag genomen, waaruit het misdadige voornemen duidelijk bleek. De justitie beeft een zorgvuldige lijk schouwing gelastverschillende deelen van het lijk zyn thans naar Bordeaux vervoerd, waar zy nauwkeurig zullen worden onderzocht. Metz, 13 Deo. Een ontzettende brand beeft heden gewoed in de douane-magazijnen aan het station alhier. Een groote lading olie en verscheidene waggons Amerikaanech spek zyn een prooi der vlamnen geworden. De schade beloopt ongeveer 2£ millioen francs. Enfleland. Het stoffelijk overschot van den grooten wijsgeer Herbert Spencer is Maandag 1.1. in het crematorium op Holder's Hill verbrand. Overeenkomstig den wensch van den over ledene, die zyn leven beeft gegeven aan den dienst der menschenliefde, liep de gebeurtenis zonder veel ceremonieel af. Om 14.7 Maandag morgen kwam van Brighton de kist aan bet Victoria-station te Londen aan, om, sleohts gevolgd door 2 rijtuigen, overgebracht te worden naar Golder'e Hill, waar, bij afwezig heid van John Morley, mr. Courtney de plechtigheid leidde, onder de belangstelling van SpenoerV vele vrienden en revoeréerr. Duitschland. De keizer vertoont ziob weer aan den volke. Zaterdagavond woonde bij met de keizerin, ia bet >Sohauspielhaue", de voorstelling bij van Von Scbönthan's »In Uniform". Een driewerf »Hoch" werd op de hooge gasten uitgebracht. De keizer was in voortdurend gesprek met zyn gemalin en zag er zeer goed uit, allen slechten geruchten ten spijt. Uit Berlijn wordt gemeld van knoeierijen, waarbij betrokken zouden zyn officieren van een zeer aristocratisch regiment en waarmede politie en justitie zich op het oogenbiik bezig houden. Een dame uit de demi-monde beeft zich gericht tot den kolonel van het regiment en restitutie geëischt van gelden, die zij zou geleend hebben aan verschillende officieren van het regiment. De kolonel antwoordde met een klacht wegens afpersing. Het justitieele onderzoek is geopend, maar men heeft reden te vreezen voor compromitteerende onthullingen voor een deel van de hooge leger-aristocratie. BelgiS. Brussel, 14 Deo. De weverij Malakoff te Fourmies is in den afgeloopen nacht geheel door brand vernield. De schade wordt geschat op 900.000 francs. Vierhonderd weefgetouwen zyn vernietigd. Nederland. Zwolle, 15 Deo. De bedienden van den banketbakker N. C. A., alhier, zyn aan een groot gevaar ontkomen. Moe gewerkt gingen ze Zaterdagavond naar bed. De laatste draaide het gaslicht uit. "Waarschijnlijk is dat wat haastig gebeurd en de kraan weer een eindje losgedraaid. Althans den volgenden morgen werden twee der jongsten wakker en voelden zich onwel. Beneden gekomen moesten ze overgeven. De patroon begaf zich naar boven en vond zijn overig personeel reeds bezwijmd. Door spoedige hulp konden allen gelukkig weer in normalen toestand teruggebracht worden. Arnhem» 15 Dec. Op last van de justitie is alhier het lyk opgegraven eener voor twee jaren overleden ongehuwde moeder, op wier kind twee verzekeringen waren gesloten. Dezer dagen is dat kind ook gestorven onder verdachte omstandigheden. Het kind was uitbesteed bij eene vrouw. De uitslag van het deskundig onderzoek is nog niet bekend. Hoorn, 44 Dec. Dezer dagen kwam hier, voor een tweedaagsch bezoek, een gezelschap van 28 personen, die, bepakt en beladen, zeer de aandacht trokken. Sommigen dachten, toen zij de troep uit i de verte zagen naderen, dat de werkinrichting

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 1