ST.-NICOLAAS. zevenduizend van die aandeelen zijn geplaatst. Nadat de Voorzitter nog eenige inlichtingen gegeven had, werden de namen van hen, die zich tot deelneming bereid verklaarden, op- geechreven. Biljetten werden alsnu rongedeeld, waarop men een opgave kon doen van de benoodigde kunstmest en het benoodigde krachtvoer voor de aanstaande besteding. Tot Donderdag as. kannen de biljetten worden ingeleverd. Verloot werden de prijzen, gewonnen door de Vereeniging in de Zierikzeesche Paarden- lotery. De gelukkige winners waren de heeren Willem Douw (een vijfkopsmaat), C. Koop man Cz. (twee kopsmaten van één kop), P. B. van Poortvliet (een twintigkopamaat), J. C. Ribbens (een bus cacao), A. de Jong (eveneens een bus cacao), J. Gloude (een honderdkopsmaat)en A. Frankel (een tienkopsmaat). Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het onderzoek, dat door de Gezondheids commissie ten aanzien van het gehalte der melk werd ingesteld. De vergadering nam aan een resolutie, waarbij de wensch werd uitgesprokendat de Gezondheidscommissie ten aanzien van de melk die maatregelen zou nemen, die in het belang waren zoowel van de afnemers als van de landbouwers. Hierop werd door den Voorzitter de ver gadering gesloten. St.-Filipaland, 29 Nov. Gedurende deze campagne zijn op de weegbrug aan de haven alhier gewogen 1785702 K.G. (netto) suiker bieten. BBC0TSKAKE1I. De Qooge Raad vernietigde Vrijdag 1.1. het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij ten aanzien van een door de eene partij aan de andere opgedragen eed was beslist, dat die eed als geweigerd moest worden beschouwd, omdat bij niet in den behoorlijken vorm was aangenomen. KEBKNIBUWS. Zierikzee, 28 Nov. Bij de opening der stembiljetten op heden bleek, dat bij de plaats gehad hebbende verkiezing van 4 notabelen der Hervormde Gemeente alhier zijn ingeleverd 538 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. Uitgebracht: op de heeren mr. H. C. Moolenburgh 286; L. Ochtman 283; W. J. Rensen 281Joh. Enzlin 273M. F. de Vos 252; L. Koole Wz. 250; A. J. de Looze 249 en mr. G. W. Th. baron van Dedem 247 stemmen, zoodat de 4 eerstgenoemden (allen oandidaten van de Kiesvereeniging Vrijheid en Geweten") zijn gekozen. Eikerzee, 29 Nov. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot kerke- raadsleden herkozen de heeren L. Kloet en P. Bezuijen. Nieuwerkerk, 28 Nov. Bij de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor 4 notabelen bij de Ned. Herv. Kerk zijn her kozen de heeren V. M. Krepel, H. v. d. Stolpe en P. B. v. Poortvliet. Voor de ver vulling der vacature, ontstaan door het be noemen van den heer J. Lette tot kerkvoogd, moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren J. N. Bouman en R. Gaanderse. Poortvliet Tot notabelen der Herv. Gem. alhier zijn herbenoemd de heeren A. Kievit, L. Jansen en J. C. de Bruijn, die deze her benoeming hebben aangenomen. Hoofdplaat. De heer W. A. Noest Jr., cand. te Sluis, is tot predikant beroepen in de kerkeraadsvergadering van Woensdag. Drietal bij de Oud-Geref. Gem. te Goes C. Denzei te Vlaardingen; A. H. Geerts te Scheveningen en G. van Reenen te Zeist. Ter vervanging van den heer E. v. d. Bosch (benoemd tot kerkelijk ontvanger), is in de commissie van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen te Goes benoemd de heer L. van Bruggen. M D E B W IJ 8. Het hoofd van de bewaarschool te Haamstede, mej. A. M. Smak, is als zoodanig benoemd te Steenbergen. Stavenisse. A.s. Woensdagavond half 6 wordt te Scherpenisse eene on der wgzers-ver gadering gehouden (toegankelijk voor allen), waarin dr. A. Morel, arts te Stavenisse, een lid van de gezondheids-commissie, hoopt te spreken over het voorkomen van adenoïne vegetatie in de neuskeelholte. Daarna heeft men bespreking van de ingediende pensioens- wetten en door de leden der afdeeling een stemming voor een lid van het Hoofdbestuur. Bij de examens voor wiskunde is geslaagd de heer A. den Boer, ho--f Ionderwijzer te Rotterdam, vroeger onderwijzer te Duivendijke. De afdeeling »SchouwenDuiveland" van den Bond van Nederl. Onderwijzers zal op de algemeene vergadering, die 29 en 30 December a s. te Dordrecht gehouden wordt, vertegenwoordigd worden door mej. S. de Vrieze te Oonterland en den heer J. J. Vrolijk te Bruinisse. Als plaatsvervangers zijn aan gewezen de heeren A. H. Lemsom te Zie rikzee en A. Prinse te Noordgouwe. Voor de ondersteuning vKappetein" zijn 32 stemmen tegen en 8 stemmen vóór uit- gebraohtterwijl de oandidaten voor het Hoofdbestuur, Kraay en Valk, ieder 19 stem men verkregen. Het ledental der afdeeling is steeds stijgende het bedraagt nu reeds 44. Foat ei Teiefrafle. Met ingang van 1 December is tot post bode te Wemeldinge benoemd J. A. de Visser aldaar. Y188CHEBU-BEB1CHTEM De vorige week werden van Philippine 550 balen mosselen verzonden naar België en Frankrijk voor prijzen van f 2,50 tot f 3 per baal. Aan de haven werden nog 370 HL. opgekocht. Mosselzaad bracht f 1,20 tot f 1,75 per ton op, terwijl garnalen f 3 per mand golden. Alvorens mijn tocht door de Btad te her vatten, acht ik het mijn plicht mijn lezers en lezeressen mede te deelen, dat mjjn gasten na een hartelijk afscheid vertrokken zijn, zoodat zij me heden niet meer vergezellen zullen. Van ochtend met den eersten post werd ik met het volgend schrijven verrast. Mijnheer de Redacteur! Gelieve nogmaals van ons in ontvangst te willen nemen ons bizonder compliment voor de elegante en origineele wijze, waarop de Zierikzeesche winkelstand weet te étaleeren, en tevens onzen hartelijken dank, dat u ons in de gelegenheid hebt gesteld zooveel moois ten uwent te 'kunnen zien. Hoogaohtend, Uw dienstv., Ik ga er dus vandaag in mijn ééntje op uit, wat veel voor heeft, daar ik me dan vrjjer bewegen kan. Ter oore was me gekomen, dat bij den kruidenier, den heer W. Merle op de Yarre- markt, die ook zaden voor vogels en voor kippen verkoopt, de Mont-Blano was te zien. Nu, als men zich in den vacantietyd niet de weelde kan veroorloven een reisje naar Zwitserland te maken, en men kan dan in zyn eigen woonplaats het groteske van Zwitserland bewonderen, wie zou dan niet van de gelegenheid profiteeren? Natuurlijk heb ik daarvan gebruik gemaakt. En ik heb hem dan ook gezien den Mont-Blano met zjjn nooit smeltende toppen van sneeuw, en den tunnel, die er in geboord is geworden, waar door juist op dit oogenblik de laatste waggon van een voortsnellenden trein nog zichtbaar is. Zelfs de baanwachter met zijn zwaaiende vlag ontbreekt niet. Hij staat trouw op zyn post. In de verte ontwaart men de harts tochtelijke bergbeklimmers, die niet zelden hun leven er bij insohieten. Zij wenken me toe tot hen te komen, maar daar moet ik in dezen tijd van het jaar niets van hebben. Ik poets hem, en loop de Poetstraat in, waar ik bij den heer A. A. "W. Doele- m a n me te goed doe aan zijn heerlijken ontbjjtkoek, die degelijk verpakt, zijn weg reeds door een deel van Nederland gevondon heeft. Zijn suikerwerken, chocolade-artikelen en boterletters zijn ook niet te versmaden. Snoezig is zijn pendule van chocolade. Van pendules gesproken, de heer J. G. E. de Graaff in de Postetraat, handelaar in horloges, klokken en wekkers, en leveranoier van nikkel-kettingen, heeft die van echt cararisch marmer. De mooi gerangschikte étalage van dezen man van den Tijd, die bij avond wegens de schitterende verliohting nog beter tot haar recht komt dan bij dag, wordt algemeen geroemd. Ook den winkel van den heer W a n s i n k komt bij kunstlioht beter uit dan bij zonlicht. Geen wonder! Hg verkoopt gasornamenten en petroleumlampen, en nu laat hg die, ten einde aan het publiek het bewijs hunner voortreffelijkheid te leveren, 's avonds branden. Ook heeft hg verschillende soorten gaskachels voor kamer en keuken. Aan één van die gaskaohels staat zwarte Koo zioh te verwarmen, die het in ons klimaat zoo erg koud vindt. Wat doet die neger ook in de kou? Schuin over den heer Wansink hebben wij den galanteriewinkel en het meubelmagazijn van den heer Fr. W. P1 au m. Talloos zijn de sterren aan het firmament, maar ook talloos zijn de artikelen in des heeren Plaum's winkel. Wat een verscheidenheid! Voor groot en klein, voor oud en jong, voor rijk en arm, voor elk wat wils. Wie iemand, die het voorrecht heeft papa te wezen, met een aardige surprise voor den St.-Nicolaas ver rassen wil, lette op den tabakspot, waarop een vader zit, die zijn kind de zuigflesch geeft. Wie zijn kinderen opgetogen van vreugde wil zien, kan voor hen hier vinden een door een stoommaobine in beweging gebraohte smederij, of een zelfloopende tram. Vooral de tram is nu in trek, omdat zij thans, evenals voorheen, weer lastig fluit, zoodat elk in de stad haar bij aankomst of vertrek kan hooren. Den heer Plaum verlatend, gaan wij de Appelmarkt op, waar wij aan onzen rechter kant bij den heer D. O c h t m a nhandelaar in tapijten, vloerzeilen, bedden en gordijnen, de versohillende ledikanten met toebehooren in oogenechouw namen. Een goed bed is bij vriezend weer maar alles, dacht ik. Als ik dichter was, zou ik bepaald op het bed een loflied aanheffen. Nu ik het niet ben, laat ik de Muse der poëzie er rustig in slapen, en vervolg mijn weg. Ver behoef ik niet te loopen, want ik moet bij de firma Van der Pluym Heystek wezen, die, of het al of niet St.-Nicolaas is, steeds op een wijze is uit gestald, die de volle aandacht trekt. Ik deed in dezen winkel een heelen inslag, ik kocht er namelijk een kinderjurkje, een kinderkaper en een kindermanteltje; voorts nog een paar kindersokjes en een paar kinderkousjes. Verder gaande, bleef ik, staande voor het huis van den banketbakker, den heer J. W. Schouten, in diep gepeins verzonken, en met een blik op den inhoud, die voor de ramen lag uitgespreid, zeide ik tot me zeiven O, het is zoet voor het vaderland te sterven, maar het ie nog zoeter boterletters te eten. Ik geloof, dat, als het op stuk van zaken aankwam, de meeste menschen aanhangers van deze smakelijke philosophic zouden zyn. Maar philosopheeren wil ik nu toch liever niet. Ik heb daar trouwens heden geen tijd voor. De heer F. C a p e 11 edie horlogemaker van beroep is, en bovendien de allernieuwste artikelen van goud en zilver in voorraad heeft, meent, dat de mensoh op zyn tijd moet passen, daarmede als het ware moet woekeren, en om dat goed te kunnen doen, moet men in de allereerste plaats zorgen, dat men in het bezit is van een horloge, klok, wekker of pendule, die men bij hem tegen billijken prijs kan bekomen. Maar bij is daarvoor niet het eenige goede adres. Om den drommel niet! De heer J. A. M. Verton op de Oude Haven en de heef J"o h. Enzlin op den Dam doen op dat gebied voor niemand onder. Dit staat als een paal boven water. Ook de heer A. de V os op bet Haven plein levert u een uurwerk, dat solied is en zuiver loopt. Hij heeft zelfs wekkers, die zoo vroolijk zijn, dat zij een deuntje spelen. Nu kan men bij al de genoemde winke liers ook wel andere voorwerpen van goud en zilver krijgen, maar laat ons ook denken aan de firma Van Tilburg den Boer op de Oude Haven, en de wed. J. d e Horn Stoutjesdgk op den boek van den Dam, die beide ter gelegenheid van de St.-Nioolaas een menigte artikelen in goud en zilver hebben, antiek en modern, naar believen, een voorraad, die nog al in de papieren loopt. Als men dik in de papieren zit, die de Nederlandsche Bank uitgeeft, dan is meo nog niet zoo kwaad af, alhoewel niemand het groote uut van post-, teeken- en pakpapier betwisten zal, dat gij bjj den heer H. G. Krom, boekhandelaar op het Havenplein alhier, in allerlei soorten te kust en te keur kunt koopen. Maar niet alleen papier, ook pracht- en kinderwerken, prenteboeken, op linnen en oarton, photographiön in lijst en op stander, en wat al niet heeft hjj in zjjn boekwinkel. Maar gooi den beer A. C. de Moojj, boekhandelaar op het Kraanplein, ook niet weg. Hy staat wat zyn vak betreft den besten. Voor eiken leeftyd heeft bij een passend St.-Nicolaasgesohenk voor de grooten prachtwerken als die van Charles Diokens; voor de kleinen, prenteboeken als die van St.-Nioolaas en zij* knecht, een en ander tegen uiterst lagen prijs. Van het Kraanplein begaven wij ons naar het in modernen stijl gebouwde meubel magazijn van den heer K. Pb. Zeven boom, die, om St.-Nicolaas op waardige wjjze te ontvangen, een salon heeft ingericht, dat er piokfijn uitziet. Wie zich daarvan overtuigen wil, brenge hem een bezoek. Maar niet alleen in meubelen voor hot salon, maar ook in die voor de huishoudkamer heeft bij veel keus. "Wij zouden bij den heer Zeven boom nog wel langer willen toeven, maar we hebben nog zoovele visites af te leggen, dat we ons geen raad weten. By den heer I. Sternfeld, vleeach- houwer op het Havenplein, die desgevraagd Noack's fijne vleeschwaren en worstsoorten door geheel Schouwen en Duiveland levert, wippen wij slechts even aan. Zyn banket hammetjes, vleeschkaasjes en cervelaatworsten laten zioh voor een soupeetje goed gebruiken, en zullen dan ook voor menigen fijnproever een hartelyk St.-Nicolaascadeau zyn. Overstekend het Havenplein maak ik mjjn lezeressen opmerkzaam op den winkel van de firma wed. E z e r m a ndie altjjd een fraaie collectie dameshandwerken heeft. Goed gesorteerd is ook de heer C. Koh- s o h u 11 e manufacturier op de Oude Haven, al verkoopt hg ook andere artikelen dan mej. Ezermtn. Zyn damesmantels, waarvan bij een groote party heeft, zullen in dezen tijd van het jaar, nu het van nacht flink gevroren heeft, menige koopster vinden. Dat hoopt ook de firma A. E. H o 11 y Co. van den Dam, die tegen uiterst lage prjjzen meisjes- en jongenscapes, en de nieuwste modellen regenmantels opruimt. Nu wy toch op den Dam zyn, loopen wy even het Depót van de bekende Singer- Maatschappij in. Spreekt men van genoemde Maatschappij, dan weet een kind op de schoolbanken reeds, dat zij wel niet de eenige, maar toch een zeer bekende leverancierster is der naaimachines, en dat, al mogen de PhafFs-naaimachines, die uit sluitend door den heer Joh. Enzlin op den Dam geleverd worden, goed en degelijk zyn, deze Maatschappij nog altyd de oudste brieven heeft. In dit Dépot wordt gratis onderricht in het moderne borduren gegeven. Ylak naast is het galantorienmagazijn van de wed. C. van Sohaik, dat om de fijne artikelen, die zij er op na houdt, een druk bezoek overwaard is. Yan den Dam naar de Korte St.-Janstraat, waar de stoffeerder, de heer J. L. van der V a t e zyn zaak gevestigd heeft, is de af stand slechts kort. In zyn étalage zagen wy een baanveger, die met zyn bezem bezig was de sneeuw op te ruimen. De heer Yan der Yate wilde met deze reclame de opmerkzaam heid van het publiek vestigen op zyn vachten, vloerkleeden, vloerzeilen, voetkussens, enz., die voorzeker voor menige huisvrouw hoogst nuttige en welkome geschenken zullen zyn. St.-Nicolaasoadeaux van dien aard kan men ook by den heer M. Lokker in de Nieuwstraat uitzoeken. Wy zouden den papa, nu wy de zoons reeds Vrijdag vermeld hebben, bijkans over het hoofd hebben gezien. Voordat wy de Korte St.-Janstraat ver laten, brengen wy nog even een bezoek aan den heer J. M. V e r b e k e, die in zyn galanteriewinkel veel heeftdat voor een surprise op den 5den December uitnemend gesohikt is. Wat voor menigeen van het mannelijk geslacht een niet minder aangename verrassing zal wezen, is een kistje fijne sigaren. En wanneer dat kistje fraai verpakt is, zooals ik dat opgemerkt heb by den heer C. de M o o y op het Havenplein, den heer M. F. de V o s op den Dam, en de Gezusters P o 1 a k in de Meelstraat, die de firma Weinthal vertegenwoordigen, dan iB dat dubbel aangenaam. Slot volgt). Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden den 30 November 1903. In de heden gehouden raadszitting deelde de voorzitter mede, dat ingekomen waren I. een schrijven van den heer P. Boone, waarin hij bericht, dat hy zijn benoeming tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie aanneemt; 1L een schrijven van den heer Leupen, waarin hij zyn dank betuigt voor de hem toegestane verbooging van zyn tractement. De rekening van het Burgerweeshuis over 1902 wordt goedgekeurd in ontvang op f i0.027.046, en in uitgaaf op f 8.357.75, zoodat zjj sloot met een goed slot van f 1669.295. De begrooting van het Burgerweeshuis voor het aanstaande jaar werd in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Mulock Houwer, Fokker en Koopman. Aangenomen werden de volgende voor stellen van Burgem. en Weth. a. tot regeling der belooning van mej H. C. Heule voor de tydeljjke waarneming der betrekking van onderwijzeres aan school B, gedurende het aan mej. G. van der Have—Visser tot herstel van gezondheid verleend verlof; b. om een gedeelte van het Kraanplein en een gedeelte van het Havenplein gedurende het tijdvak van 5 tot en met 17 September 1904 aan den openbaren dienst te onttrekken, en deze gedeelton te bestemmen tot stand plaatsen ter gelegenheid van de in het volgend jaar te houden jaarmarkt; c. tot verkoop van de door Burgem. en Weth. voorgestelde boomen. By amendement, voorgesteld door den heer L. Koopman Cz., werd bepaald, dat in plaats van vier zaohte olmen by het Sas, zes zullen worden opgeruimd; d. om aan J. M. Verbeke tot weder- opzeggens toe onderbands te verpaohten een stuk gemeentegrond, gelegen buiten de voor malige Westpoort aan het begin van den Miereweg, tegen een jaarlijksche pacht van vijf gulden. Een amendement van den heer mr. Cau om die pacht vast te stellen op f 20 per jaar, werd verworpen e. om Burgem. en Weth. te machtigen tot het afgeven van naar hun oordeel aan de gemeente toebehoorende stukken aan den ryks-arobivaris te Middelburg. Herbenoemd werden tot leden der Com missie voor de Strafverordeningen de heeren mr. Cau en mr. Fokker; tot leden der Oom missie van Fabricage de heeren Mulock Houwer en Yan Sohelventot leden der Commissie voor de Gasfabriek en Straat verlichting de heeren Mulook Houwer, Franse en Yan den Bouttot commissaris van de Yiscbmarkt de heer Mulock Houwer, terwijl tot commissaris benoemd werd de heer W. C. de Crane. Herbenoemd werd tot regent van het Burgerweeshuis de heer A. P. Paulussen. Als leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden herbenoemd de heeren M. Smite, J. van Os, J. van Ballegooijen, D. Mulder en A. G. Kyn. Herbenoemd werd tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs de heer J. de Yrieze. De Raad gaat hierop in geheime zitting over. Gemengd Nieuws. Aan de Zutph. Ct. wordt uit Steenderen het volgende gemeld Er gebeuren in onze goede gemeente zonder linge dingen. Bekend is 't, dat enkelen bier de kunst verstaan om kwalen en gebreken te belezen, doch thans spotten bovennatuurlijke machten met alle menschelyke kracht. Het staat n.l. vast, dat 't sedert j.l. Donderdag bij den landbouwer Yerbeek op de Bakermarkt op onzichtbare wjjze spookt. De spokerij gesohiedt aldusV. knoopt zijn koeien als ze uit de weide komen met de touwen vast aan de stijlen in den stal en nauwelyks is hij in het woonvertrek, of alle koeien loopen los en de knoopen uit de touwen zyn verdwenen. Zoo gebeurde het Zaterdag, dat ze 7 maal aohtereen op onzichtbare wijze los kwamen. Buurlui werden te hulp geroepen, wedden schappen zijn gemaakt en toch loopen telkens de koeien weer Iob ondanks de sterkste matt- worpen (een bizondere soort van knoop), die in de touwen worden gelegd. Spiritisten be weren, dat een spotgeest V. is komen plagen. Ongeloovigen drijven er den spot mee, terwijl het voor de huisgenooten en een schare bij- geloovigen (die bij den dag grooter wordt en vast aan spokerij gelooft), 't ergste iswant velen verkeeren in angst en vreeze ook door 't spook bezooht te zullen worden. Woensdagavond is tot grooten schrik 'n kat met 'n schoof rogge van de balken komen rollen, maar 't bleek niet 't ware spook te zyn. Yerschillende ingezetenen honden de wacht om 't geheim te ontdekken. Tien soldaten van het Nederlandsch- Indische leger, zyn Donderdag te Marseille, waar het schip, dat hen naar Indië moest brengen een dag overbleef en waar zij met anderen aan wal waren gegaan om de stad eens te zien, verdwaald geraakt. Ééo hunner, die wat Fransch sprak, vroeg een voorbijganger den weg naar de haven maar, door verkeerd begrijpen van zyn raad, kwamen zij op een naar Aix gaande tram te land en na een paar uren rijdens stonden tij bij nacht in de hoofdstad van Provence, verder van hun schip dan ooit. De politie te Aix verschafte hun nacht verblijf en Vrijdag zijn zij naar Marseille gebracht, waar zij hun schip vertrokken vonden en waar nu de Nederlandsche oonsul hen zal helpen. Aan het bericht omtrent de verduiste ring, waarvan de kantoorknecht K. aan het postkantoor te Amsterdam verdacht wordt, kan men nog het volgende toevoegen. De verdachte was ordonnans van den direc teur en genoot als zoodanig groot vertrouwen. Reeds weken lang werd naar den dief van verschillende geldswaarden gezocht, maar, hoewel zijn signalement overeenkwam met dat van den persoon, dien de politie zocht, viel op hem aanvankelijk niet het minste vermoeden. Bovendien heeft K. het onder zoek zeer bemoeilijkt door zich een ander voorkomen te geven. Hij was kort geleden ziek geweest en waarsohynlijk, omdat hg toen reeds bang was voor ontdekking, had hy zyn grooten zwarten baard af laten scheren, zoodat hij, toen hij weder in dienst kwam, schier niet herkend werd. Toch mocht het ten slotte den recheroheur H. Brouwer ge lukken hem aan te houden als den vermoedelijken dader. Hij bekende zyn misdrijf volkomen en zit thans in voorloopige hechtenis. Ten bewijze dat K. sedert lang misbruik maakte van het in hem gestelde vertrouwen, diene, dat bij zich reeds in het begin van het vorige jaar heeft schuldig gemaakt o.a. aan diefstal van een paar gouden ringen, ontvreemd uit poststukken. Eigenaardig mag bet genoemd worden dat van deze vermissing door de betrokkenen nooit aangifte is gedaan en men eerst by zyn aanhouding tot de ont dekking van dezen diefstal is gekomen. Aan de schuldeischers in het faillissement van den graanhandelaar W. C. Kleijn te Haarlem is een accoord aangeboden van 4» pCt. Het passief bedraagt f 370.000 en het actief f 19.000. In het passief zit de Noord- en Zuid- Hollandsche Bank voor goed f 41.000, de heer E. de Lanoy persoonlijk voor ruim f 200.000 en de echtgenoote van den failliet voor ruim f 72.000. De stormen, die in de laatste dagen voor namelijk in de Noordzee met groote hevig heid woedden, hebben weer vele schipbreuken veroorzaakt en tal van menschenlevens ge- eischt. De ijzeren bark »Capella" uit Arendal, die de vorige week Maaodag ter hoogte van Bovbjerg aan de Zuidwestkust van Jutland verongelukte, waarbij de geheele, uit 15 per sonen bestaande bemanning omkwam, was eerst Zaterdag met een lading planken en delen van Arendal naar Zuid-Afrika in zee gegaan. Door de kustwaoht werd het schip des avonds tegen half acht bemerkt. Een door de reddingsbrigade afgeschoten vuurpijl werd nog met hulpgeroep van boord van 't schip beantwoord. Met het vuurpyltoestel werd daarop pijl na pijl afgeschoten, zonder dat het mocht gelukken, een verbinding met het schip daar te stellen. Intusschen was de reddingsboot ter plaatse gekomen, doch door de buitengewoon hevige branding kon deze niet te water worden gebracht. Toen het eindelijk gelukte twee lijnen over het schip heen te sohieten, was het te laat; de opvarenden waren óf overboord geslagen, óf hadden op andere wijze den dood gevonden. Zoover men in de duisternis kon zien, was de bark in het midden doorgebroken en de twee stukken dreven van elkaar gescheiden zuidwaarts verder. Uit Californië wordt bericht, dat aldaar op de Southern Pacific Railway is gevonden het lijk van Frank Chrietiaan Miller (of Muller), zoon van Josef Christiaan Miller (Muller). Deze persoon was, zooals uit zyn papieren blijkt, 36 jaar oud en te Rotterdam geboren. Daar hij een aanzienlijke som geld bij zioh had, doet de oommissaris van politie te Rotterdam, op verzoek van onzen consul te San Franoisoo, onderzoek naar eventueele erfgenamen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2