ST.-NICOLAAS. De firma Tak Co. te Rotterdam heeft aangenomen het afbrengen van het aakschip «Martina Maria", dat in den storm der vorige week te Nieuwersluis op den dijk is geworpen. Aubestedligen, Yerkoopiage» ens. Op Woensdag 16 December zal aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed: het verlengen van de basaltglooiing tot ver dediging van den duinvoet tusschen de strand- hoofden nos. 11 en 13 en het verlagen, verbroeden en herstellen van strandhoofd no. 15 met bijkomende werken aan de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f 9300. Zierikzee, 26 Nov. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van den heer A. Leeuw Bz. op zijne hofstede verkocht Melkkoeien voor f 168, f 171, f 156, f 230, f 229, f 153, f 221, 229. BECMTWZAKEM. Zierikzee, 25 Nov. Door den heer kanton rechter te Tholen zijn op 20 November j.l. de volgende vonnissen uitgesproken tegen onder staande personen wegens: Overtreding der leerplichtwet: C. W., 36 jaar, arbeider te St.-Philipsland, tot 2 boeten elk van f 5, subs. 3 dagen hech tenis voor elke boete; C. IJ., 40 jaar, arbeider te St.-Philipsland, tot 2 boeten van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. Tot een boete van f 5, subs. 3 dagen hech tenis: L. K., 34 jaar, J. de J., 54 jaar, arbeiders te St.-Philipsland|M. S., 43 jaar, arbeider te St.-AnnalandL. M., 41 jaar, arbeider te Stavenisse; P. R., 57 jaar en P. van 8., 39 jaar, arbeiders te Oud-Vosmeer; A. N., 50 jaar en A. F., 37 jaar, arbeiders te St.-Phi- lipsland Tot een boete van f 3, subs. 2 dagen hech tenis: H. W., 41 jaar, arbeider te Stavenisse, L. den E., 50 jaar, A. van den B., 42 jaar, C. Q., 45 jaar, A. S., 42 jaar, W. C. M., 40 jaar, C. N., 37 jaar, J. N., 40 jaar, A. A. den B., 62 jaar en G. K., 62 jaar, allen arbeiders te St.-Philipsland Vrijgesproken: J. K., 52 jaar, vrachtrijder te St.-Philipsland. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: M. G., 64 jaar, arbeider te St.-Annaland, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter te Oostburg heeft J. R. V. te Amsterdam veroordeeld tot 2 maal f 25 boete, subs. 2 maal 25 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde en het opgeven van een valschen naam. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons Het woord »keu" doet in onze landbouw- dorpen dezer dagen heel wat opgeld, daar dag aan dag tal van vetzakken" onzer arbeidende bevolking, met zooveel zorg gemest, er aan moeten gelooven. Over het algemeen heeft de ziekte niet veel slachtoffers geëischt en mag de »kcu" door de meesten alzoo als »winterspaarpot" geborgen worden. Naar men ons meldt, zijn de prijzen van het spek niet hoogvoor de koopers in 't klein weinig merkbaar. Tot onze verbazing lezen wij van elders, dat de vleeecbprijzen van rundvee danig zijn gedaald; ten onzent scbijnt voor de slagers het vee moeilijk goedkooper te verkrijgen. Gelukkige menschen eldersI Sirjansland, 27 Nov. Onze meestoof «De Eendracht" heeft dezer dagen hare campagne weer geopend. Dit is slechts één van de weinig overgebleven meestoven uit onze om geving, die nog aan 't werk is. Nederlandsch Paardenstamboek, Afdeeling Zeeland. Vergadering Woensdag 25 November te Goes. De afd. Zeeland telt 402 leden, waarvan 16 ter vergadering waren opgekomen. Op een markt dag zou de opkomst grooter geweest zijn, meende de voorzitter, de heer Hombaoh, die nog in herinnering bracht het bezoek der Zeeuwsche paardenfokkers aan Brussel en het succes op de tentoonstelling te 'a-Graven- hage. Daar is gebleken, dat de Zeeuwen uit muntend fokvee hebben, maar de fokkers dienen op den ingeslagen weg voort te gaan. In 18 keuringen werden aangeboden 29 hengsten, (waarvan 14 werden ingesohreven) en 132 merries (waarvan 40 ingeschreven werden). De 14 hengsten waren 13 Brabanders en 1 gekruist Oldenburger-Clydesdaler. Van de 40 merries waren 28 Brabanders, 3 gekruist Brabantsch-inlandsch, 1 inlander, 1 Ardenner, 1 gekruist Oldenburger, 1 inlander, gekruist met Engelsch-Duitsch. 58 dekkingen hadden plaats met ingeschreven hengsten. 39 der ingesohreven dieren namen deel aan de Haagsche tentoonstelling van paarden. Welk een belangrijk aantal prijzen daar behaald zijn, is bekend. Mogen de Zeeuwen daarin een prikkel vinden om op den ingeslagen weg voort te gaan! 1 Deo. a.s. wordt de algemeene vergadering van het N. P. 8. gehouden te Rotterdam. Yoor die bijeenkomst werd besproken de vraag I. Heeft het longeeren van hengsten, zooals dit thans geschiedt, bezwaar, vooral met het oog op dekkrachten van jonge hengsten, of kan de tegen woordige wijze van longeeren algemeen goedkeurig vinden? Aan de discussie werd deelgenomen door de heeren Van der Have, Wagtho, Hanken, Voorbeijtel, den voorzitter en Riscb. De vergadering hechtte hare goedkeuring aan de tegenwoordige wijze van onderzoek op cornage, maar het Rijk moet zorgen voor gesohikte, overdekte keuringeplaatsen. H. Is het gewenscht aan te dringen op wjjziging van art. 1 der wet, zoo danig dat een hengst in eene provincie op adem goedgekeurd, onmiddellijk daarna in eene andere provincie niet opnieuw op adem behoeft te worden onderzocht Nieuwe keuring achtte men onnoodig. UI. Is het niet gewensoht dat gepri meerde en later afgekeurde hengsten vrijgesteld worden van de verpliohting, bij de bekroning opgelegd, om een volgend jaar als hengst te worden voorgebracht? Hiertegen had niemand bezwaar. Yoor 1904 bedraagt de begrooting van ontv. en uitgaven f 1806.56, waarbij f 136,56 voor onvoorziene uitgaven. De rekening over 't afgeloopen jaar bedraagt f 10.50 in ontv. en f 1248 in uitgaaf. De heeren Yan Weel en Yoorbeijtel, plaats- verv. de heeren Dorst en Kostense, werden afgevaardigd naar de algemeene vergadering te Rotterdam. De zomervergadering in 1904 zal gehouden worden te Oud-Vosmeer en voor de landbouw tentoonstelling te Hulst werd f 175 meer uitgetrokken voor eerste prijzen aan paarden. Wegens het weinige gebruik, dat er gemaakt wordt van de gelegenheid tot extra-keuring znllen die niet meer plaats hebben en werd besloten dat een op de tentoonstelling bekroond paard op de eerstvolgende kenring zal moeten worden ingesohreven om recht te kunnen hebben op den prijs van het stamboek. Als één der oorzaken van het verminderen in gehalte van de ingevoerde hengeten, werd genoemd het niet toekennen van den prijs van duizend gulden. Na nog enkele mededeelirgen werd de bijeenkomst gesloten. Ongeveer een 30-tal oud-leerlingen der winter-landbouwschool te Goes kwamen Dins dag te Goes bijeen om onder leiding van één hunner, den heer J. Welleman van Krabben- dijke, te voltooien wat dezen zomer begonnen was, het vormen n.l. van een bond van die leerlingen. De atatuton en bet reglement voor dien bond werden vastgesteld. Men wil de wetenschappelijke en practische ontwikkeling van landbouw en ooftteelt bevorderen. Daar toe zal men het landbouwonderwijs bevorderen proeven nemen en het particulier initiatief in deze bevorderenvoordrachten houden of doen houden; vraagpunten bespreken, door de leden opgegeven, en die handelingen, proeven en besprekingen zooveel mogelijk publiek maken. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren J. Welleman, voorzitter; G. O. Sneep, vice- voorzitter; A. C. J. Nooteboom, penning meester; F. de Roo, secretaris en P. Lindenberg. A. van Nieuwenhnijzen en M. Zuidweg, commissarissen. De direoteur der school, de heer I. G. J. Kakebeeke, werd benoemd tot eere-voorzitter. In Juni of Juli 1904 wordt te Zierikzee vergaderd. Pest ea Telecrafle. Bij ministeriëele beschikking is de conduc teur der brievenmalen D. Boogaard Jz. te Ylissingen, met ingang van 16 December a.s., benoemd tot kantoorknecht ton postkantore te Maastricht. De heer Dufrenne, klerk der posterijen en telegraphie, is met ingang van 16 Deo. van het post- en telegraafkantoor te Bruinisse verplaatst naar Amsterdam. De heer F. C. M. van Popering, klerk der postergen en telegrafie te Wemeldinge, wordt van daar verplaatst naar het kantoor te Brninisse. ONDEBWIJS. Yoor de vaoante betrekking van hoofd der gemeentebewaarschool te Krimpen a/d. Lek, op een jaarwedde van f 600, hebben zich 41 sollioitanten aangemeld. K E B K N I E P W 8. Sirjansland. Door den WelEerwaarden heer ds. J. M. C. Kamsteeg, worden iederen Woensdag-avond, in het kerkgebouw bijbel lezingen gehouden. Te Kerkwerve zijn als notabelen bij de Herv. Gem. herkozen de heeren L. Stoel en H. Berrevoetsals kerkvoogd de heer P. de Vlieger. Zondag 13 December a.s. zal ds. J. de Visser van Makkum, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Middelburg, des avonds zijn intrede doen, na des morgens bevestigd te zijn door dr. J. Th. de Visser van Amsterdam. Scherpenisse, 26 Nov. Bij de stemming voor 4 notabelen bij de Ned. Herv. Gem. zijn gekozen de heeren C. Geluk en J. Lokker, voor de overige vacatures verkreeg niemand de volstrekte meerderheid, zoodat er her' stemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren Jacob Keur, D. Duinhouwer, W. Slager en H. Verkerke. Beroepen bij de Chr. Geref. Gem. te Zierikzee ds. P. J. M. do Bruin te Apeldoorn. PREDIK! in onderstaande Gemeenten van I Zondag 3 9 JVi De Qeref. Kerk te Zierikzee: 's Voorin. tien ure en 'savonds 6 ure: Leeskerk. Iierv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Onties. Herv. Kerk te Noordwelle: '8 Voorm. half tien ureds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voormiddag tien ureds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geerling. (Afscheidsprediking). Herv. Kerk te Zonneinaire. '8 Voorm. half tien ure eu 'snarn. twee ure: ds. Zeeman. (Doopebediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'a avonds zes ure: ds. Batnan van Scharendyke. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'a Voorm. tien ureds. Meijer. Herv. Kerk te Dreischor. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. (Doopsbedlening) Maandagavond half zeven ure: Zendingsbijeenkomst. Sprekers ds. Burger en ds. Blankert. (Collecte voor de Zending). Ik- had mij met zorg gekleed, mijn beet zwart Zondagspakje met puntboord aange trokken, had al mijn hoed opgezet en mijn demietje aangedaan, zoodat ik op het punt stond mijn bureau te verlateu, teneinde door een bezoek aan de verschillende winkels stof te vergaren voor deze St.-Nicolaasrevue, toen gebeld werd, en een heer met dame werd aangediend, die me noodzakelijk wenschten te spreken. „Laat maar binnenkomen", zeide ik eenigs- zins uit mijn humeur over de stoornis, die ik ondervond. Een slanke jonge dame en een heer werden hierop binnengelaten. «Dag meneer", aldus sprak me de tweede binnenkomende toe, die in zjjn ééne hand een reistaschje hield, en in de andere een parapluie, en in wien ik terstond den vreemdeling her kende, die Dinsdag op mijn bureau was geweest, en tot mij de vraag had gericht, of Zierikzee soms was uitgestorven, «u hebt me eergisteren gezegd, dat als ik over eenige dagen hier terugkwam, ik Zierikzee in volle fleur zou zien, gereed te toonen, wat de nijvere winkelstand op het gebied der étalage vermag. Ik ben teruggekomen, en heb mijn nichtje, die ik u hierbij als mijn aanstaande voorstel, medegenomen" (ik maakte een diepe buiging) «en daar ik vernomen heb, dat u gewoon zijt tegen den St.-Nicolaastijd een rondgang door de stad te doen, zoo veroorloof ik me de vrijheid u beleefd te verzoeken ons te willen medenemen". Als rechtgeaard lid van Vreemdelingen verkeer gevoelde ik levendig, dat ik dit ver zoek niet van de hand mocht wijzen, en zoo zeide ik dan, dat het me aaugenaam zou wezen Zierikzee, dat, zooals thans zou blijken, slechts schijnbaar dood was geweest, in pracht gewaad hun te kunnen toonen. Toen wij de deur uitgingen, waren in de winkels, waarvoor een kijkgraag publiek zich verlustigde, reeds al de lichten ontstoken. Die schitterende verlichting, gepaard met de mooie uitstallingen, en het drukke gewoel op straat, maakte op mijn twee gasten blijkbaar een allerprettigsten indruk. De jonge dame, die van Duitsche afkomst scheen te zijn, riep telkens in vervoering uit: «O, wie schönl" Op den hoek van de Appelmarkt bleven wij voor de fijn aangekleede etalagekast van de boekhandelaars S. Oohtman Zoon, in volle bewondering een oogenblik staan. Wat een mooi stuk werk was dat geheel uit de hand vervaardigde reuzen-album, waaraan kaboutermannetjes de laatste werkzaamheden verrichten, en dat door aquarellen, tegel tableaux en staalgravures in sierlijke lyst vervat, smaakvol geflankeerd werd. «Dat stuk werk is van onzen Zierikzeeënaar Dulfer, die pas van de Maatsohappij van Nijverheid het eere metaal heeft mogen ontvangen", zeide ik vol trots tot de vreemdelingen, die hun oogen er niet van konden afwenden. Met geweld als het ware moest ik hen medetroonen, anders stonden zij er nog. Wij gingen verder, en namen de pakkende étalage van de firma Joh. Ochtman in oogenschouw. Het waB een goede gedachte door een schaap, dat geschoren werd, te doen uit komen, het ook door professor dr. Max Gillavry in een attest erkende feit, dat de ondergoederen, die door de bekende firma Scholl, Engberts Scholten te Almelo gefabri ceerd worden, en waarvan de firma Joh. Ochtman's winkel zoo ruimschoots voorzien is, van zuivere natuurwol vervaardigd zijn. Dat zelfde geldt voor de prachtvolle wollen dekens. «Het is hier niet", zooals mijn metgezellin terecht opmerkte, «veel geschreeuw en weinig wol, maar weinig geschreeuw en veel wol' Bij den banketbakker P. G. Ren sen zagen wij veel volk op de stoep staan. Wij gingen daarbij staan, en merkten op, dat hij actueel is geweest, en de totstandkoming van de nieuwe tram BrouwershavenBurghsluis in den voor velen aangenamen chocoladevorm aanschouwe lijk heeft voorgesteld, en daarbij in heerlijke chocoladeletters aan Schouwen's afgevaardigden naar de Provinciale Staten een welverdiende zoete hulde heeft gebracht. «Voordat ik het vergeet, mijnheer 1" vroeg IEURTEN chouwen en Duiveland. v e mb er 19 O 3. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: '8 Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. tien ure: dr. Helder van Zierikzee. Herv. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. 2 ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Woensdag 2 Dec. 's Avonds 6.80 ure: de heer Ketsen van Meliskerke. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure ds. Waardenburg. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dankzegging) Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure. Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël 11: 's Voorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 7.30 ure: Het Bestuur. Donderdagavond 8-ure: Idem. me de jonge dame, die links aan den arm van haar verloofde voorttrippelde, «is hier in de buurt ook iemand, bij wien ik «Ansicht- karten" (prentbriefkaarten) van Zierikzee kan koopen". «Wel zeker, juffrouw", antwoordde ik, «wij behoeven daarvoor niet ver te loopen, want vlak tegenover woont de heer R. W. J. Ochtman, die op dat gebied bizonder goed gesorteerd is, en zelfs een vertrek heeft, dat geheel en al met prentbriefkaarten behangen is". Wij stapten natuurlijk deu winkel binnen, zochten een partij «Ansichtkarten" uit, waar onder de dikke toren, en kochten nog eenige kinderspelen, waaronder «De vroolyke Frans en eenige kaartbakjes, waarop souvenirs van Zierikzee voorkwamen. Wij verlieten voor heden de Appelmarkt, en begaven ons rechtstreeks naar het gunstig bekende confectie-magazijn van den heer M. Oostmeijer. Deze heeft altijd zoowel vóór als na St.-Nicolaas, of er al of niet een wedstrijd wordt gehouden, een keurige étalage, die ten volle kan wedijveren met de voorname zaken in de groote steden. De naam van de firma ie dan ook op SchouwenDuiveland gevestigd, en heeft er blijkens het groote debiet in heerenkleeding en aanverwante artikelen een goeden klank verkregen. Voortkuierend, wipten wij even aao bjj den heer A. Buy ze Az., goud- on zilversmid, die op den hoek van de Schuithaven al sedert jaren lijn zaak gevestigd heeft. Hij heeft in zijn étalage twee kamers in miniatuur aan gebracht, waarvan de ééne op moderne wijze is gemeubileerd, en de andere volkomen in den stijl van den goeden ouden tijd is ingericht. In beide kamers zijn al de meubels van zilver, zoodat men zeggen kan, dat de reclame én goed bedacht èn goed is uitgevoerd. Verlatend Buyae's winkel, en den hoek om slaande, maakte ik mijn gasten opmerkzaam op den ijzerwinkel van den heer J. M. D o e 1 e m a ndie opgevuld iB met het aller nieuwste op het gebied van huishoudelijke artikelen. Wie voor zijn vrouw of zijn meisje een nuttig en degelijk SL-Nicolaasgeschenk wil koopen, zal hier allicht iets van zijn gading vinden. Van de huishoudelijke artikelen naar de voorwerpen van weelde is een groote overgang, maar de afstand voor ónze voeten was hier kort, want wij bevonden ons in den winkel van den heer A. Gudde, eer wij het wisten. Als men bij den heer Gudde binnenkomt, zal men wanen in een tooverpaleis te zijn, niet wat de ruimte betreft, want wij vinden deze zelfs beknopt, maar wat de keur van voorwerpen aangaat, en de wijze, waarop zij gerangschikt zijn. Een en ander verraadt on middellijk den man van fijnen smaak. Men zie vooral de Dordsche kunst-potterij, en de op linnen geschilderde English pictures. Mijn metgezel kocht eenige aquarellen met Zierik- zeesche stadsgezichten, en met zijn toekomstige wederhelft eenige artikelen in lincrueta. Twee groote Chineezen, waarvan de ééne een mandarijn voorstelt, die ja en neen knikt, terwijl de andere alle menschelijke bewegingen nabootst, trekken ieders opmerkzaamheid. Van den heer Gudde gingen wij naar de kerk. Tal van menschen loopen een kerk gewoonlijk voorbij, ja beroemen er zich zelfs vaak op, maar de kerk van choeolade, die in het étalageraam van den brood- en koekbakker, den heer J. H. Brouwer, in de Lange Nobelstraat, prijkt, zullen weinigen achteloos voorbijgaan. Die kerk, waarin geen harde boetpredikatiën worden uitgesproken, is een smaakvolle imitatie van de Kleine Kerk met de Beurs, trekt elks aandacht, en is dan ook inderdaad ten volle waardig door een ieder bezichtigd te worden. Vlak over de kerk van Chocolade prijkt de helder verlichte étalage van Mej. S. Buy zeVoor en. Daar kan men, zeide ik tot mijn gasten, een mooie trouwiapon naar Weener- of Parijsche coupe gemaakt krijgen. Ook is het een aanbevelingswaardig adres voor fijne damesdaesen. Van trouwjapons en dames dassen gesproken, u kunt u nier, juffrouw, wat damestoilet betreft, alles naar de nieuwste mode koopen. Al de getrouwde mannen zijn hiermede erg in hun schik. Daar hebt u, bijvoorbeeld, Gebroeders W i e b o 1 s op de Oude Haven met hun altijd en nu in 't bizonder keurige étalage, zij gaan steeds met hun tijd mee. Wat een mooie met bont gevoerde avondmantels en zijden blouses voor bal en concert hangen er niet voor hun ramen! Wat zijn zij niet in pelterijen en damesstofïen rijkelijk gesorteerd! Maar den heer Labzowski moet men ook niet uitvlakken. Hij laat het, o wonder! in zijn étalage sneeuwen, terwijl het buiten stort regent, Dit natuurwonder wordt verricht om de aandacht van het pnbliek te vestigen op den enormen voorraad winter-artikelen, waaraan men in dezen tijd van het jaar reeds dringend behoefte heeft. U kunt ook hier van alles krijgen, mantels, kinderkapers en baretten, moffen en boa's, tafelloopers en theekleedjes enz. Niet slechts op het gebied van dameskleeding kunnen de winkeliers van Zierikzee het nieuw ste verschaffen, maar ook op schier elk ander handelsterrein. Daar hebt u, om een voorbeeld slechts te noemen, het magazijn van de wed. A. Anker Zonen op het Havenplein hier. Men vindt daar haarden, vulkachels en fornuizen bij de fleet, en de daarbij behoorende kolen- en turfbakken in spiksplinternieuwe modellen. Nu wij toch in de buurt zijn, stel ik u voor even bij den heer J. P. C. Appels aaD te wippen. Wat een lang magazijn! Daar staat dan ook zoo wat van alles in: lampen, spiegels, kinderspeelgoed (wagen Van Gend Loos, tram Brouwershaven-Zierikzee-Nuroans- dorp-Rotterdam)automobielen (gevaarlijk speelgoed vaak voor groote kinderen), albums, kuustbouketten, kunstplauten, en wat al niet! Mijn gasten wilden nog langer toeven, maar ik maakte hun duidelijk, dat er nog zooveel te bezichtigen valt, zoodat wij heengingen, en het Vischslop insloegen, waar wij op de stoep van Anker's bekend fietsmagazijn bleveu staan om te zien een tram, een automobiel, artillerie met kanonnen, een onwilligen ezel, een schoenmakersmachine, eenige naaimachines, en zelfs een nikkelen trekpot in voortdurende beweging, tot groot vermaak van de opge schoten jeugd. Nadat wij al deze door een gasmotor in beweging gebrachte bedrijvigheid hadden gade geslagen, brachten wij een visite aan den aaugreuzeuden schoenwinkel van den heer P. C. P a t e r i kdie met artikelen, aan zijn vak ontleend, het wapen van Zierikzee op waarlijk artistieke wijze heeft vervaardigd, en ia zwarte en roode schoenenknoopjes hulde breDgend aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, haar begiftigt met een lauwerkrans van fijne muiltjes en witte schoentjes. «O, wie schönl" riep de jonge dame in extase uit. «Ik ga daar een paar pantoffels voor mijn aanstaande koopen". «Gij wilt van mij toch geen pantoffelheld maken", vroeg hij haar schertsend. Nadat de inkoop gedaan was, lieten wij ons bij de Gebroeders Lokker aandienen, die ons ip zijn modern salon met suite gastvrij ontving, waar wij, op de gemakkelijke stoelen ons neêrvleiend, van dezen tocht een oogenblik uitrustten. Zooals wij daar zaten, konden wij ons met een dergelijk fraai ameublement best tevreden stellen. Niet lang echter konden wij blijven zitten, hoe aangenaam en gezellig wij het ook vonden, want wij moesten nog verder. Het eerst aan de beurt was nu de kruidenier, de heer L. van Damme, die den goeden inval heeft gehad om van de N ieuwe Kerk te dezer sfede een reproductie in het klein te geven. Uit bussen doperwten, snijboonen en sperzie- boonen, die de pilaren der kerk vormden, en met pakjes van zilverglans-stijfsel en sunlight- zeep heeft hij de kerk opgebouwd. Wij raden een elk aan eens een kijkje te Demen. Al pratend over hetgeen wij reeds gezien hadden, landden wij als het ware ongemerkt aan bij de banketbakkerij van de heeren Vogelaar B i e n e f e 11 in het Korte Groenendaal, die achter het ééne raam St.- Nicolaas hadden, gezeten op een mooi paard, gevolgd door zijn trouwen zwarten knecht, en rijdend over een sluis, waaruit de suiker werken stroomden. Achter het andere étalage- raam bevond zich een bloemperk, in het midden waarvan op een buste het beeld onzer Koningin zich verhief. Een en ander was van suikerwerk gemaakt. Op den achtergrond zag men een van biscuit samengesteld huisje. Mijn gasten waren van deze étalage niet weg te slaan, en om hen toch meê te krijgen, trad ik in den winkel, en bood aan de jonge dame, na hiertoe verlof van haar verloofde bekomen te hebben, een zakje bonbons aan, die zij zich wel liet smaken. Slot volgt). Gemengd Nieuws. Men schrijft aan De Telegraaf Zooals men weet, is de burgemeester dor gemeente Midwolda (Gron.) als zoodanig niet weer benoemd, maar in de plaats daarvan de wethouder dier gemeente, de heer P. Dijk huis. Dat niet alle raadsleden hiermee waren ingenomen, is bekend, en bleek heden Dinsdag duidelijk bij de installatie van don heer Dijkhuis. De heer Hermans, wethouder, sprak bij die gelegenheid toch de volgende woorden «Mijnheer de Voorzitter 1 Waar in deze eerste vergadering u als voorzitter presideert en er nog maar een enkel woord van die benoeming iB gesproken, meen ik verplicht te zijn, ten einde te voor komen, dat later kan worden gezegd«zwijgen is toestemmen", dit zwijgen te verbreken, door hier openlijk mijn spijt uit te drukken, dat de zaken een zoodanig beloop hebben gehad en dat ik dan ook, om niet voor huichelaar te spelen, u noch mondeling, nooh schriftelijk heb gefeliciteerd. Trouwens mijne houding in de voorlaatste vergadering en mijne mede-onderteekening van het adres tot behoud van onzen nu afgetreden burgemeester, zal u dit zeer zeker wel hebben doen vermoeden. Wat ik mij evenwel als plicht heb gesteld is, om van dezo plaats, en ik ben overtuigd hier in den geest van zeer veel weldenkende

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2