Vacantie. HOUT op STAM, Piano te koop. Vlissingen,MiddelburgenRotterdam. ADVERTENT IER. Lijst der nummers, Certificaten van Onbesmetheid, ZANGUITVOERING Zangvereeniging „EUPHONIA" Ambachtsheerlijkheid CORTGENE, ,0» 52 zeer zware, gave, *15» zachte Olmen, Een VAARSKALF, Een vet Varken, Een vet Varken, Een vet VARKEN te koep: PI m. zestigduizend stuks oude Straatkeien Wapen-, Huis- en Kachel-Smederij. gepeild is geworden, geen plank of breede lat verbonden ia geweest, zoodat men ver kreeg de diepte van het water plus die van de daaronder liggende modder, of juister, faecale stoffen, waarmede sedert de demping van het Dijkwater de bodem van do haven bedekt is. Het is dus wel jammer, dat niet tot een enquête besloten is geworden. Want niet slechts zon daardoor afdoende zijn beslist op de telkens terugkeerende klacht van den directeur der Zeeuwsche Spoorbootmaatsobappij, dat onze haven, die de beste getijhaven van Zeeland genoemd wordt, niet deugt, maar ook zou men te weten zijn gekomen, wat uit een hygiëaisch oogpunt van groot belang is, of de bodem van de haven inderdaad bedekt ia met een laag faecale stoffen, die niet wegspoelen, maar daar blijven liggen, en zich ophoopen. Nadat de havenkweBtie van de baan was, kwam de Commissie voor de Strafverordeningen met haar voorstel tot wijziging der Algemeene Politie-Verordening voor het voetlicht. In den aanvang ging het, behoudens een kleine toe voeging, van een leien dakje. Bij artikel 68 echter, hetwelk bepaalde, dat op rijwielen, motorrijtuigen en motorrijwielen slechts met een snelheid van acht Kilometers in het uur binnen de bebouwde kom der gemeente mag gerelen worden, begon het te haperen. De heer Koopman vond acht Kilometers wel wat weinig, en de heer De Crane meende, dat, als het op de toepassing aankwam, acht Kilo meter moeilijk zou te bepalen zijn. De laatste scheen aan den in sommige verordeningen voorkomende term van «een matig dravend paard" de voorkeur te geven. Zoowel de een als de andere uitdrukking is moeilijk te ver dedigen. Immers, de meeste menschen weten niet eens, hoeveel acht Kilometers in het uur bedraagt, en wat den matigen draf van een paard betreft, wie kan dien met eenige jaiat- heid bepalen'? Men bad het snelrijden een voudig moeten verbieden, en de beoordeeliog daarvan aan do beambten overlaten, die voor de naleving van de verordeningen te waken hebben. "Verwondering mag bet baren, dat in bet belang der veiligheid van het personenverkeer niet ernstig de vraag overwogen is, of het niet wenschelijk zou zijn bet rijden op motor rijtuigen en motorrijwielen radicaal te verbieden. Heeft men niet voor spoorwegen en atoom trams bizondere lijneD, die voor het verkeer zijn afgesloten? En nu laat meu motorrijtuigen en motorrijwielen, die wel niet de afmeting van een locomotief hebben, maar toch even gevaarlijk als deze zijn, op den openbaren weg toe! Is dit niet een anomalie? Dat men het elders toelaat, mag, zoo men van het gevaar dezer voertuigen voor bet personen verkeer doordrongen is, geen redeö zijn ze hier te gedoogen. Het voorste] der Strafcommissie, bet in rijden in het Vrij poortje van de zijde der Oade Haven te verbieden, bracht de ge moederen in felle beweging. Met zware mokerslagen benkte men er op los, en trachtte men het voorstel klein te krijgen. Waren er niet in de gemeente een menigte straten, zooals de Meet, Yenkei, Molenstraat, waarin het rijden was toegestaan, alhoewel de helling er in veel scherper is dan die vaD het Vrijpoorlje? Ea welken weg zouden bij een eventueel verbod de landbouwers uit Duive lend wel moeten nemeD, wanneer zij in het «Huis van Nassau" wilden uitspannen? Zelfs meende een enkel lid in het voorstel een aristokratisch kleurtje te hebben ontdekt, want wilde men niet de groote heeren van de Oude Haven bevoorrechten Ook de honden van één der bewoners van de Oude Haven werden in het debat betrokken. Die bonden namelijk hadden zich bij bun heer en meester over bet gerij in het Vrijpoorlje ernstig beklaagd, en deze, gevoelig voor dit beklag, had de leden der Strafcommissie geïnspireerd het verbodsartikeltje te fabriceeren. Om kort te gaan, bet voorstel der Strafcommissie, vinnig en vurig bestreden, vond in de oogen der meerderheid geen genade, zoodat bet verworpen werd. Hetzelfde lot onderging het amendement van den beer Legemaat, die bet verbod van inrij in het Vrijpoortje tot de vrachtwagens wilde beperken. Een nieuw in de avondzitting gedaan voorstel, alleen het inrijden voor beladen vracht- of goederen wagens te verbieden, kon in de oogen der vroede mannen genade vinden, en werd dan ook aangenomen. Bij de Begrooting werd, wat velen zeker genoegen zal hebben gedaan, door den heer van den Bout de verharding van den geheelen Grachtweg met veel warmte bepleit, hierin eenigszios gesteund door den heer Legemaat, die de niet van belang ontbloote opmerking maakte, dat de Grachtweg, zooals uit de bestrating vao een deel er van gebleken is, een voortreffelyken ondergrond bezit. Het is te hopen, dat Burgem. en Wetb. de ver harding van den Grachtweg nu op hun werkprogram zullen schrijden, zoodat binnen een niet al te ver verwijderd tijdstip deze belangrijke verkeersweg in een toestand zal gebracht zijn, dat hij ten allen tijde begaanbaar en berijdbaar is. De voorgestelde roeiing der boomen in het Slingerbosch tusscben de muziektent en het touwbaanhuieje is, dank zij den loffelijken zin der raadsleden voor natuurschoon, Diet doorgegaan. Gelukkig ookl Want wat zou, wanneer al die boomen daar ter plaatse waren omgehouwen, die ledige, kaal geworden plek geen leelijken met de omgeving etrijdigen aanblik hebben opgeleverd, al had men er ook jonge boomen weer op geplant! Eer toch die jonge boomen zóó gegroeid ziju, dat zij do wandeling met hun bladertooi beschaduwen, zullen jaren vcrloopen, zoodat een deel van bet Slingerbosch voor een geheel tijdperk van zijn pracht beroofd ware geweest. Zierikzee, 10 November 1903. BRINIO. Gemengd Nieuws. Een antieke Btaande klok uit het hotel «De Kroon" te Bergen-op-Zoom is verkocht aan een oudheidliefhebber te Amsterdam voor f 897.50. Lure pannekoeken. Een brave en oppassende werkman te Meeswijk (Limburg) wilde een betaling gaan doen. Hij nam vier biljetten van f 10, stak ze in een papieren zak en legde dien op tafel. Toen bij eenige oogenblikken later in buis trad, zag bij, dat het zakje verdwenen was. De vrouw, bezig zijude met koek te bakkeD, bad, zonder bet te weten, het papier genomen en door de pan gewreven en daarna het vuile zakje met de vier biljetten in bet vuur geworpen. Ia de school te Rolde zit in de aanvangsklaese, naar men mededeelt, een meisje van 14 jaar, een dwergje, niet grooter dan een gewoon kind van 4 of 5 jaar, en toch niet gebrekkig. Natuurlijk valt hot kind niet onder de Leerplichtwet, terwijl het den respectabelen leeftijd van 21 jaar zal bereikt hebben tegen dat het de klassen der lagere sohool heeft doorloopen. In de Saksische provinciestad Plaueo zijn onlaDgs op éón dag niet minder dan 70 processen tot echtscheiding voor het Land gericht ter behandeling gekomen. Eenigen tijd geleden zag men dagelijks een gewone tandem door de Parysche poorten do stad binnenkomen, bereden door twee als werklieden gekleede personen. Door niemand werd acht op hen geslagen tot dat onlangs door slecht uitwijken voor een wagen, de tandem omsloeg en beide rijders op den grond vielen. Eén van hen was terstond weer op de been, sprong op de tandem en maakte zich ijlings uit de voeten, zijn metgezel, die bewegenloov bleef liggen, aan zijn lot over latende. De octrooibeambten snelden den ongelukkige ter hulp, die een wonde aan den bals bad en uit die gaponde wond spoot een flinke straalbrandewijn. Het bleek dat de zoo onmenscbeljjk achter gelaten hulpbehoevende tandemrijder een gummipop was, die 50 liter inhoud kop bevatten. De douanen hadden iotusschen den smokkelaar voor bet nakijken. 5000 dollars voor een oor. In ver scheidene New-York8che bladen stond onlangs de volgende advertentie «5000 dollars zullen worden betaald voor een rechteroor van 2.] duim lengte, en i\ duim breedte, met vol maakte plooien en lelletje. Dit oor mag zoo wel van een man als van een vrouw komen, maar in ieder geval van een volmaakt gezond persoon. Zich te wenden tot dr. A. L. Nelden, 13, East Twenty Ninth street". Deze dr. Nelden bad n.l. een zeer rijken cliënt van 45 jaar, die bij een ongeluk zijn rechteroor kwijt raakte, en hij wil dat nu door een ander vervangen. Aan de belangstellenden of gegadigden heeft dr. Nelden ook nog bekend gemaakt ia speciaal gedrukte contract-voor waarden, dat hij de eerste maal slechts de bovenste helft van het oor zal wegnemen, om dat dan aan het hoofd van den patiënt te bevestigen en dan na zeven dagen de andere helft van het «entje" over te planten. Maar mocht het blijken, dat de eerste helft zich niet «zet", dat de bloedsomloop niet door dringt, dan zal de proefneming niet worden voortgezet. Maar de 5000 dollars zullen ook voor dat halve oor toch worden uitbetaald. TBLKflBAIIEll. 's-Gravenhage, 11 November. De Tweede Kamer heeft voortgezet het debat over de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Van verschillende zjjden werd bestreden bet amendement der socialistische leden om lagere heffing ook toe te pasaen op het bedrijf voor eigen gebruik en ingeval gebouwen niet te zamen met de gronden gobruikt worden. Het amendement werd verworpen met 71 tegen 7 stemmen. Het wetsontwerp werd hierop goedgekeurd. Ondanks de bestrijding door den beer Troelstra werd besloten ook nog het militie wetje te behandelen. Ingezonden Stukken. Wereldtentoonstelling te Luik. In het jaar 1905 zal te Luik eene Wereld tentoonstelling worden gehouden. Deze wordt op grootsche schaal aangelegd, en staat onder bescherming en bestuur van Leden van het Koninklijk Huis. Het is bekend, hoe onze Belgische naburen uitmunten door uitstekende organisatie, terwijl de gekozen terreinen gelegen zijn in het schilderachtigste gedeelte van België. Een en ander wettigt de verwachting van een groot succes. De Tentoonstelling is internationaal; er be staat dus gelegenheid ook van hier uit deel te nemen. Het komt ons voor, dat verschillende producten uit deze streek in aanmerking zouden kunnen komen, als: Land bouw voortbrengselen, Schaaldieren (Oesters en Mossels), Verduur zaamde levensmiddelen, Boekbindwerk en zoo veel anderen. Wij vestigen alzoo de aandacht der ingezetenen van Schouwen en Duiveland op deze Wereldtentoonstelling, en kunnen daarbij mededeelen, dat het Departement van Nijverheid alhier bereid is tusschenkomst te verleenen aan hen, die wensehen te exposeeren. Formulieren voor aanvraag om plaatsruimte zijn verkrijgbaar bij het Bestuurslid, den heer P. O. Oliviee, die tevens zooveel mogelijk inlichtingen zal verschaffen. Men wordt verzocht zich aan te melden vóór den 23sten dezer maand. Zierikzee, 10 November 1903. Het Bestuur van het Departement van Nijverheid, CH. W. VERME1JS, Voorzitter. H. J. VAN NOUHUYS, Secretaris. HABKTBEBICHTKN. Gorinchem, 9 Nov. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 302 koeien, 9 nuchtere kalveren, 5 vette varkens en 452 biggen. Kalfvee werd heden ondanks het flink bezoek ook van Belgische kooplieden lager verhandeld of gereserveerd voor de a.s. groote markt. Naar vare koeien was weinig vraag, en wat verkocht werd ging duur. Jongvee matig met fliuwe prijzen, kalveren hooger. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 230 k f 300, melkkoeien f 160 a f 230, kalfvaarzen f 170 a f 230, guiste vaarzen f100 f 140, 2£-jarige ossen f 1G0 f 230, 1 i-jarige ossen f" 100 f 140, pinken f 80 k f 100, graekalveren f 30 a f 70, nuchtere kalveren f 12 f 16, vette varkens 1 0.18 k f 019 per K G., biggen f 4 a f 9. Botterdam, 10 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd 39 paarden, 1600 magere en 612 vette runderen, 179 vette, 55 nuchtere en 360 graskalveren, 546 varkens, 235 biggen. Koeien en ossen 22 tot 34 cfc., stieren 25 tot 32 ct., kalveren 40 tot 49 ct., varkens 18 tot 21 ct. per i kilo. Melkkoeien f 140 a f" 255, kalfkoeien f 145 k f 295, stieren f 55 k f 215, pinken f 50 f 105, graekalveren f 30 f 80, vaarzen f 70 k f 145, alles mager vee; biggen f 4 f 12, paarden f 35 f 90. Nuchtere kalveren, fok- f 13 a f 18, slacht- f 7 k f 12. Door grooter aanvoer en hooge vraagprijzen, ging bet met den verkoop van vette runderen traag, enkele puike spoelingkoeien werden tot 2 ct. boven noteoring verkocht, ossen iets minder. Het zal zeer moeilijk zijn den voor raad op te ruimen. Het aanbod van vetto kalveren was grooter dan de vraag, vandaar dat de handel daarin zeer slecht was. Door groote aac- koopen voor het buitenland on voor Zeeland vonden graskalveren grif plaatsing. Op do magere markt was de handel over het geheel veel beter dan voorgaande week, dank zij de groote aankoopen voor het buitenland, vooral van jong vee en kalfkoeien. Terwijl Maandag op do veemarkt to Nisso in bet geheel sleohts 2 (zegge twee) koeien aan de lijn stonden, bedroeg dit aantal voor Goes op Dinsdag 11 November (besten toondag) 310 koeien, 19 schapen, 2 paarden en 1 muilezel. Er waren heel veel vreemde kooplui op en om het marktplein. Naar gezegd wordt, was het vee hoog in prijs. ZIEBIKZKE. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LAAG WATER. Nov. I Maans- 'ouderdonf. 11. 12. D. 13. 14. 15. Z. 16. 17. 18. 23 3,5 n. 25 26 27 28 29 30 H. W. L. W. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. u. m. 6.28 7. 2 7.24 8. 6 8.34 9.25 9.53 10.46 11.15 0. 1 0.22 0.59 1.17 1.51 2. 8 0.21 0.57 1.27 2. 7 2 42 3.25 3 56 4.41 5. 7 5.41 6. 9 6.31 7. 0 7.17 7.42 Zeetijdingen Zierikzee. INGEKLAARD: 10 Nov. Do barge «Marie Kate", kapt. Tb. Dosell, van Londen naar Pruisen. STOOMBOOTDIEN8T November. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsch e tyd. Dond. 12 Yrydag 13 Zaterd. 14 Maand. 1G Dinsdag 17 Woens. 18 'sm. 6,30 6,30 6.30 6,30 0 30 0,30 'sm. 8, a 8,- 8.- 8,- 8,— 8, 'sm. 8,15 8,15 8,15 8,15 8,15 8,15 Schipper J. van Duiwendijk vertrekt eiken Dinsdag van Zierikzee naar Middelburg en des Doiiderdag-nam. van Middelburg naar Zierikzee. A.s. Vrijdag, D. V., hopen j onze geliefde Ouders: LAMBRECHT LEEUWE en CORNELIA MUSTE hunne 25-jarigeEchtvereeniging j te herdenken. Zierikzee, 11 November 4903. Hunne dankbare Kinderen. Heden overleed tot onze diepe droef heid, ons geliefd jongste Zoontje Maarten in den jeugdigen leeftijd van 14 maanden. Zierikzee, 9 November 1903. M. DE JONGE. J. J. DE JONGEHeitman. Strekkende deze tol algemeene kennis geving aan familie en bekenden bui ten de stad. neden ontviDgen wij het treurig bericht, dat onze geliefde Moeder, Dina Blok, Wed. van Machiel Berkhoudt, te Rot terdam in den ouderdom van 61 jaren is overleden. Zierikzee, 10 November 1903. Mede uit naam mijner Broeders en Zusters, JOH.s BERKHOUDT en Echtgenoole. Algemeene kennisgeving aan familie, vrienden en bekendeti. Gevoelig voor de vele bewijzen van belangstelling bij onze 25-jarige Echtvereeni ging betuigen wij aan Familie en Vrienden onzen hartelijken dank. Brouwershaven, 8 November 1903. J. VAN 8CHELVEN, Echt gen oote en Zoon. Voor do zeer vele bewijzen van belang stelling op 8 November j.l. by ons 25-jarig Huwelijksfeest ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Brouwers» wen, 12 November 1903. J. C. CONSTANDSE. E. CONSTANDSE—i)e Korte en Kinderen. waarop te Zierikzee prijzen gevallen jijn in de Verloting van Voorwerpen door Zeeuwiche Blinden vervaardigd 1203 1248 1299 1337 1377 1422 1204 1253 1301 1342 1383 1428 1206 1276 1302 1346 1384 1430 1213 1281 1303 1348 1385 1439 1219 1289 1310 1354 1395 1233 1290 1311 1357 1399 1234 1291 1317 1358 1400 1239 1298 1319 1362 1417 Het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomenbrengt ter kennis van belang hebbenden, dat voor de door hen in den handel te brengen oesters, tegen den kostenden prijs verkrijg baar zijn ten kantore van den Secretaris- Penningmeester te Bergen-op-Zoomdie tevens inlichtingen verschaft omtrent de voor waarden, waarop de certiflcAten kunnen worden uitgereikt. Het Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. F. LEO DE LEEUW, Secretaris. De eerste oefening van bovengenoemde Kinder-Cantate zal plaats hebben op Zaterdag, 5\ uur, in de Concertzaal. Ouders, dio hunne Kinderon nog willen doen inschrijven, worden vriendelijk verzocht daarvan ten spoedigste aangifte te doen. S. KLIMMERBOOM, Muziekdirecteur. te geven door de te Brninisse, op Vrijdag 13 November 1903, io de Conferentiekamer. Aanvang V uur. Entree 30 rent. I)e LANDBOUW-SOCIETEIT CERES" to Zonnemaire sa! trachten aan te besteden de levering van: 35 of meer H.L. Paardenboonen. 17500 K.G. of meer Katoenmeel (dubbel gezeefd). 3600 K.G. of meer Lijnkoeken. 3800 K.G. of meer Lijnmeel, onder de voorwaarden van het Rijksproefstation te Gogb. Inlichtingen te verkrijgen bij C. J. HOCKE HOOGENBOOM te Zonnemaire. Iesohryviogebiljetten in te zenden vóór of op 21 November as., aan den Heer D. HOCKE Iz., Zonnemaire. De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zal, ten ver zoeke van Mevrouw de Weduwe van den Heer C. BRUIJNZEEL, op Woensdag 18 November 1903, des middags 12 ure, in de Sociëteit van Mej de Wed. Kanaar te Zierikzee, publiek verknopen: De Buitenplaats ff „Uüife.IiUU bestaande uit: HeerenhuisKoetshuisTuin manswoning, Erve, Lustplaats, Moestuin, Boomgaard en Bosch, ter grootte ran 3 Heet. 99 Aren 50 Centiaren, 6taande cn gelegen by den Tol in de onmiddellijke nabijheid van de Tramhalte onder Schnddebeurs, gemeente Noordgouwe. Eerst in diverse perceelen en daarna in massa, zooals bij verkoopbiljetjes staat om schreven. (NOORD-BEVELAND). Te koop bij inschrijving i EENE PARTIJ bestaande uit: staande in eene weide in den Wil lem- Adriaanpolder en op bet Erf van bet aangrenzende Hoefje van den Heer L. van Oeveren, onmiddellijk tegen het dorp Cortgene. Aanwijzing door den Planter K. Versprille. Informatiën verkrijgbaar en biljetten in te leveren tot Dinsdag 17 November 1903, '8 midd. 12 uur, ten kantore van de Rentmeesters Franten van de Putte Zoon te Goer Te ltoop i 2 vette Varkens, plm. 135 K.G. en puike gele Eetrapen, bij JOH. LIEVENSE, «Meebaal", Nieuwerkerk. Te koop Tan plm. 150 kilo. en eene vare Koe, P. M. VIERGEVER, Oonlerland. Te lx ooi-1 van plm. 160 kilo, bij J. GOUDZWAARD, Ooaterland. «PB ZOOP-* De helft in een vet Varken, pl m. 150 pond. Te bevragen aan het Hulp kantoor te Nieuwerkerk. wegende 175 kilo, bij de Wed. GILJAM FLIKWEERT te Nieuwerkerk. Te koop gevraagd: 15 mad groote Aardappelen. Adres Boekh. KROM, Zierikzee. Te Hoop i liggende aan groot Vaarwater. AdresW. WANDEL, Straatmaker, Nieuwerkerk (Zeel,) Een gebruikte Piano te koop. Brieven fr. letter Z, Bureau van dit Blad, M. T. JAC0BI, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3