handelde in de vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Tot zuivering der notulen deelde de Voor zitter mede, dat het Bestuur al de mogelijke moeite had aangewend om een hardrijderij te geven, ja zelfs pogingen voor een hard rijderij van zessen klaar had aangewend. Vele oproepingen waren gedaan, vele advertenties waren geplaatst. Niets baatte. Bet schijnt, dat in Schouwen en Duiveland daarvoor geen of weinig liefhebbers te vinden zijn. Voor premiën was daarvoor door het Bestuur f 400 beschikbaar gesteld. Tot het nazien der rekening en de bescheiden werd door den Voorzitter een commissie be noemd, bestaande uit de heeren dr. A. van der Hoeven, F. W. Loewer, M. van der Linden en A. C. J. Buijze. Inmiddels werd de ver gadering geschorst. Toen zij heropend werd bracht de heer F. W. Loewer, namens de commissie, rapport uit. Alles was in orde bevonden, zoodat zij adviseert tot aanneming van de rekening in ontvang tot een bedrag van f 1065,33 en in uitgaaf tot dat van f 845,54, zoodat er een saldo in kas is van f 219,79. Aan den boekhouder en penningmeester, den heer A. G. Kijn, werd door den Voor zitter namens de vergadering dank betuigd voor zijn uitnemend beheer. De heer W. C. de Crane voert een onder werp aan, dat schier elk jaar besproken wordt, en dat is het geven van een festival van muziekkorpsen. Men ziet, wat het vorige jaar het kleine Oosterland gedaan heeft. Laten wij niet langer ten achteren blijven. In Steen bergen heeft hij zich persoonlijk overtuigd van de feestvreugde, die er bij een dergelijk festival heerscht, wanneer de muziekkorpsen gezamenlijk een wandeling door de stad maken. Hij geeft het Bestuur het geven van een festival in den aanstaanden zomer ernstig in overweging. Het denkbeeld van den heer De Crane lokt een discussie uit, waaraan door de heeren L. M. van den Ende, M. Franken, J. van der Vliet, J. van Os, A. G. Kijn, W. C. de Crane en den Voorzitter, levendig werd deelgenomen. Het resultaat der discussie is, dat de Voorzitter toezegde, dat denkbeeld in de eerstvolgende bestuursvergadering ter tafel te zullen brengen. Hierop werd door den Voorzitter de vergadering gesloten. Tot lid van den Raad van Wissenkerke ia gekozen de heer W. Nicuwdorp, antirevo lutionair, met 407 stemmen. De heer De Regt, liberaal, bekwam er 89 en 3 briefjes waren van onwaarde. Dr. Js. Mezger is thans tot het besluit gekomen, de hem gedane aanbiedingen niet aan te nemen. Hjj hoopt voortaan Domburg 'a zomers weer te big ven bezoeken. Ala een bizonderheid meldt men uit Ritthem, dat aldaar de drie oudste zoons van den landbouwer A. de P. bij de loting voor de nationale militie alle drie achtereenvolgens, in de vier laatste jaren, steeds bet hoogste nommer hebben getrokken. Noordgouwe. In de 22 regendagen, die de maand October alhier telde, viel niet minder dan 432,2 m.M. regen. Men zou zoo zeggen, dat waa van het goede te veoll Haamstede. Zondagavond werd in de consistorie een bijeenkomst gehouden van werklieden der Herv. Kerk, ter bespreking van hunne geestelijke en stoilVJijke belangen, om zoo mogelijk te geraken tot de oprichting van eene afdeeling vau den Christ. Nat. "Werkmansbond. Aan het einde der bijeenkomst werd be sloten om a.s. Zondagavond weer eene bijeen komst te houden, terwijl de wensoh werd uitgesproken, dat ook werkgevers daarbij tegenwoordig mochten zijn. Dreischor. Bij den gemeenteveldwachter alhier is gedeponeerd en door hem in beslag gonomen een valsch kwartje, loodkleurig, de gekartelde rand is flauw zichtbaar, het borst beeld der Koningin en het randschrift zjjn vrij goed; de lauwertak aan de andere zijde is goed, doch het binnenste is onzichtbaar. Sirjansland. Als een zeldzaamheid om dezen lijd des jaars kan gemeld worden, dat bij den landbouwer J. A. Hanso een tamme eend dertig eieron hei ft gelegd. Brninisae, 6 Nov. Een jongeling, werk zaam op de scheepstimmerwerf vau den heer Van Duiveudijk, had het ongeluk een slag mot een lier tegen het neusbeen te krijgen. De slag kwam zoo krachtig aan, dat hij, hevig bloedend, bewusteloos uederstorlte. Naar huis gebracht, werd terstond geneeskundige hulp ingeroepen. Een knaapje geraakte gisteren in de haven. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt en mocht het gelukken den drenkeling, die reeds zinkende was, te redden. Maandag overleed alhier mejuffrouw N. Pallemau, in leven bewaarschoolhouderes te Steenbergen, na ruim 37 jaren werkzaam geweest te zijn aan het Protestantsche weeshuis te dier plaatse. Al die jaren heeft zij zich steeds de achting van alle ouders der school gaande kinderen weten te verwerven. Bij de uitvaart, die heden plaats had, waren tegen woordig 2 regenten van het weeshuis, de heer H. W. Duijkers, president en de heer Nieuwenhuis. Ook was tegenwoordig de W.Eerw. heer Venkera, predikant der Ned. Herv. Gem. De'kinderen der school, waaraan ook hand en naaiwerkschool verbonden was, zonden een prachtigen krans, waarop de opschriften //aan onze beste juffrouw" en //van hare scholieren". Aan het graf werd de overledene herdacht door den heer Duijkers, terwijl ten sterfhuize ds. Yenkers in gevoelvolle woorden in herinnering bracht wat zij voor de school geweest was en boe zij steeds een toonbeeld van eenvoud en rechtschapenheid geweest was. Gisterenavond werd door de «Bruinisser- Yisscherij-Vereeniging" eene goed bezochte vergadering gehouden. Door den secretaris werd het voorstel gedaan adhaesie te beluigen aan het request ter verkrijging eener vlucht- haven in den Stoofpolder. Op verzoek van het lid den heer Joh. de Waal Rz. werd door den secretaris voorlezing gedaan van het vezonden request met toelichting, waarna met algemeene stemmen het voorstel werd aan genomen. Yerschillende voorstellen in het belang van mossel- en oesterhandel en scheep vaart gedaan, gavem aanleiding tot uitvoerige en belangrijke besprekingen. Aan het bestuur werd opgedragen bij de bevoegde autoriteiten de noodige stappen te doen om de wenscheu der Vereeniging vervuld te krijgen. Door den heer J. Otte werd er op gewezen, dat er minstenB 4 vergaderingen per jaar moeten gehouden worden. Het bestuur beloofde daaraan voortaan stipt de hand te zullen houden, waarna de vergadering gesloten werd. Stavenisse. Als een bizonderheid kan wel gemeld worden, dat men dezer dagen nog frambozen geplukt beeft bij den hoer H. J. D. onder St.-Annaland, Gisterenmiddag ontmoette de zoon van den molenaar H. alhier, met paard en kar, op een korten afstand van de gemeente, een koopman (uit Utrecht), die met zijn paard en wagentje in de sloot was terecht gekomen. Eerstgenoemde bood den koopman beleefdelijk aan om zijn paard uit de sloot te trekken, met het ongelukkig gevolg, dat het paard van den molenaar op de plaats dood bleef. St -Filipaland5 Nov. Do vrij willige oefeningen in den wapenhandel zijn hier deze week begonnon met 22 jongelui. De belang stelling in dat onderwijs wordt ieder jaar in onze gemeento grooter. Eenigo weken geleden kwamen bier in de buurt >Karreveld" in een 3-tal huisgezinnen eenige gevallen van dyptheritis voor. Do dichte bevolking dier buurt in aanmerking genomen, deed menigeen vreezen, dat die gevreesde ziekte zich gnandoweg zou uit breiden. Dank zij echter de uitstekende be handeling en zorgen van onzen geneeshocr, heeft dio vrees zich niet bewaarheid. Alle patiënten zijn hersteld, terwijl door hem verklaard is, dat er op dit oogenblik voor besmetting geen vrees meer bestaat. Vlissingen. De Eorw. heer C. A. J. Ten Hagen, kapelaan alhier, gaat met 1 Januari as. voor zeven maanden naar Regensburg om aldaar aan de kerkelijke muziokscbool zijn muzikale studiën te voltooien. Do zang vereeniging >Looft den Heer" albier, zal den 42 November 30 jaar bestaan. Dit feit zal don 49 Decombor met een buiten gewoon concert feestelijk worden herdacht. Do nacbtmailboot »Koningin Wilhelmita" der Maatschappij >Zeeland", welke geruimen tijd nit de vaart is geweest om aan de werf der Kon. Maatschappij »Do Schelde" albier van nieuwe buitenboords-asseu te worden voor zien, zal binnen enkele dagen weer in den geregelden dienst worden opgonomon. Aanbestedingen, Verkooplngen ens. Haamstede, 4 Nov. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van don hoor A. V. M. Goominne publiek verkocht: Melkkoeien voor f 460, f 170, f 470, f 490, f400; vare koeien voor f 80; kalfvaarzon voor f451, f156, f 4G0, f455; 1.\-jsrigo vaarzen voor f85, f400; 4 J-jarige stier voor f 451 2-jarige ossen voor f 460, f 1G0, f 151, f 127, f 425, f 436, f 431, f 122. f 110; 4 J-jarigo ossen en vaarzen voor f 98, f 80, f84, f SI en (90; 1-jarige vaars voor f56; kalveren voor f 49, f 41, f 46, f 44, f30 en ^-jarige stier voor f G2. VoortB 055 roeden mangel wortelen voor f 90; 450 roedon dito voor f 88, en 300 roeden dito voor f 92alles per Schouwsch geniet. Onkosten 40 pCt. Op Woensdag 25 November zal aan hot gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed het ver nieuwen van het Westerkoopmansbavonhoofd en bet uitvoeren van bijbehoorende werken te Ylissingen. Raming f 64300. Pont em Telegrafie. De heer J. van Boven, commies der telegraphic 2e kl. te Vlissingen, is m9t 4 November bevorderd tot 4e kl. Yerder is vorplaatst van hot telegraafkantoor te Rotterdam naar Tholen de klerk der postergen en telegraphie A. van Dis. St.-Filipsland, 5 Nov. Aan het Rijke- tolephoonkantoor alhier zijn in de maand October behandeld 99 telegrammen, t. w. verzonden 46, ontvangen 53. Door het Rijks-telephoonkantoor te Anna-Jacoba-Polder zijn gedurende de maand October behandeld 400 telegrammen, n.l. ontvangen 56 en verzonden 44. Scherpeni8se. Door het telepboonkantoor alhior werden in de maand October 478 tele grammen behandeld, t. w. 95 ontvangen en 83 verzonden. Op het hulpkantoor albier werd in de maand October mot 28 inlagen een bedrag van f 619 ingelegd en aan 40 inleggers een bedrag van f 604 terugbetaaldterwijl 9 nieuwe boekjes worden uitgegovon. li and b on w en Veeteelt. Stavenisse. In den loop van deu zomer werden zooals toen gemeld is door den heer D. onder Sint-Annaland aardappelen gepoot, teneinde te trachten vroeg in het voorjaar nieuwe aardappelen te hebbon. De aardappelen schoten goed uit, maar thans moot gemeld worden, dat allo planten dood zijnzoodat de proefneming geheel mislukt is. Omtrent de uitkomsten van het land- bouwproefveld aardappelcultuor aan gelegd door den heer II. J. Dorst onder Siot-Annaland, voor rekening van de Maafsch. van Landbouw ia Zeelandkan gemeld worden, dat de opbrengst van elk der stukken (groot 46 roeden) was als volgt: Zeeuwscbe blauwe 402 KG. groote en 413 K.G. kleine; Bravo 419 K.G. groote en 450 K.G. kleineEigenheimers 298 K.G. groote en 85 K.G. kleine- Oaneteling van Oatende 458 K.G. groote en 60 K.G. kleine Prima 547 K.G. groote en 65 K.G. kleine, en Zeeuwsche blauwe 317 K.G. groote en 434 K.G. kleine. Naar wij vernemen zouden door de Regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland 24 aanhoudingsbijdragen uitgeloofd wordoö van f 400 voor twee-jarige merriën. De keuringen der merriëa zouden gehouden worden in de maand Februari, tegelijk mot die van de dekhengsten. Te Biervliet is bij den publiekon verkoop eener hofstede in 13 perceelen gebleken, dat één dier perceelen 23 jaar lang door een anderen inwoner gebruikt werd, terwijl oen ongeveer even groot perceel van dezen door deu pachter der hoeve beboerd is goworden. Zonder die veiliog in perceelen had die ver gissing. een verwisseling van twee partijen bouwland, die aan de beide eigenaars onbekend was, nog jaren kannen voortdaren. Voor die hofstede van 42 H.A. is bij inzet 81 duizend francs geboden. (Af. Cf.) De jaarljjkscbe tentoonstelling van paardon, rundvee, pluimgedierte, landbouw gereedschappen enz., vanwege de Zeeuwscbe Maatschappij van Landbouw on Veeteelt, zal in 1904 te Ilalet worden gehouden. BEOHT8ZAKEN. Zierikzee, G Nov. Door de arrondisse- ments-reohtbank zijn heden veroordeeld wegens 1°. WtderspamigheidA. van A.24 jaar, arbeider te Zonnemaire, tot 14 dagen gevan genisstraf 2°. Diefstal - A. 11. de R., 29 jaar, arbeider te Zonnemairc, tot f 0,50 boete, subs. 1 dng hechtenis 3°. Beschadiging en vernieling van eens anders goed: A. P. van T., 24 jaar, arbeidster; C. L. van T., 17 jaar, arbeider en J. G. van T. 27 jaar, arbeider, allen te Poortvliet, bij ver stek, ieder tot één maand gevangenisstraf; 4°. MishandelingL. V., 22 jaar, varensgezel te Bruinisse, tot f 15 boete, subs, één maand hechtenis; 5°. Bedelarij: J. M. V., huisvrouw van M. N., 20 jaar, zonder beroep te Breda, tot 12 dagen hechtenis 6®. Overtreding van de verordening op de hon denbelasting J. G., 56 jaar, slager te Zierikxee, tot f 5 boete, subs. 1 dag hechtenis; 7°. MishandelingL. van den B., 31 jaar, veldarbeider te Ht.-Philipsland, tot f 3 boete, sul/s 0 dagen hechtenis; 8°. MishandelingJ. M., huisvronw van J. L. van B., 47 jaar, zonder beroep te Bt.-Philips- land, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; 9°. JluisvrcdebrtukJ. L. van B.47 jaar, arbeider, en J. M., 47 jaar, huisvrouw van J. L. van B.zonder beroep, beiden te 8t.-Phi- lipsland, ieder tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; J. A. van B., 20 jaar, arbeider, L. H. J. van B., 26 jaar en P. van B., 16 jaar, arbeid sters, allen te St.-Philipsland, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. Voor het gerechtshof te 's-Hage werd Donderdag 1.1. behandeld het appèl van J. 8., slager te Zierikzee, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 4 maand gevangenisstraf, wegens boleediging van ambtenaren in de uitoefening hunner bediening en bedreiging van die ambtenaren met een misdrijf tegen het leven. De adv.-gen. mr. Roitsma eischte beves tiging van het vonnis. De verdediger, mr. Wolfson, achtte de gebezigde woorden niet boleedigend en do bedreiging onbewezen, en requireerde alzoo tot vrjjspraak van don beklaagde. De uitspraak is bepaald op 49 Nov. a.s. Over het recht van konijnen te jagen in den polder de Westeren Ban van Schouwen is Woensdag 1.1 voor het gerechtshof te 's-Gravenhage gepleit. De eigenaar van eenige gronden in dien polder had op zjjn grond konijnen geschoten, zonder vergunniog van don ambachtsheer der baanderheerlykhcid van Haamstede, en zag zich deswege door dezen voor den rechter geroepen, op grond van diens inbreuk op zijn heorlyk jachtrcoht, hetwelk hem als baanderheer van Haamstede in den Westeren Ban van Schonwen toekwam. De rechtbank te Zierikzee wees don eisoher zijn vorderiog toe en veroordeelde den gedaagden grondeigenaar tot schadevergoeding, welke bcslissiDg hierop steunde, dat hot uit sluitend reobt om konijaen to bemachtigen toekomt aan den eigenaar van bet heerlijk jachtrecht en niet aan den eigenaar van den mot dat jachrecht bezwaarden grond. Tegen deze beslissing voerde mr. F. Wolfson namens den grondeigenaer in appèl aandat art. 644 B. W. het jacbtrecht geeft aan den eigenaar van dien grond, behoudens de rechten van derden. Ton aanzien hunDer rechten bestond in 4838, toen het art. G41 B. W. in werking trad, de Souvereine Besluiten van 1814 en 1815 en de jachtwet van 4814. De Souvereine Besluiten herstelden het heerlijk jachtrecht, dat in 4798 was afgeschaft, gedeeltelijk, en zoo beperkte art. 44 der jachtwet van 4844 dat heerlijk jachtrecht voor zoover bij dat art. aan den eigenaar van den grond werd toegelaten schadelijk gedierte (waaronder konijnen) te jagen, mits voorzien van een jachtacte. Mr. II. de Ranitz, voor den ambachtsheer optredend, was daarentegen van oordeel, dat de jachtwet van 4844 uitsluitend betreft de publieke jacht en de jacht van eigenaars op hun grond, maar geen regeliDg bevat van het heerlijk jachtrecht, veel minder brengt art. 44 dier wet een deel van het heerlijke jaohtrecht over op den eigenaar van den grond. Het Souverein Besluit van 4815 beperkt niet het heerlijk jachtrecht, maar herstelt dit, waarbij dan de wet van 4814 zekere politie-voorechriften geeft, waaraan ieder jachtrecbt-uitoefening moet voldoen. Uitspraak over 5 weken. Het drama te Walzoorden. Zooals wy destijds meldden, geraakten den 40 October de maréchausseés te Walzoorden in een gevecht met een aantal schippers, die zich na het sluitingeuur io een herberg bevonden, tengevolge waarvan de maréchaussées van hun vuur wapenen moeeten gebrnik maken en één persoon werd gedood. Drie personen werden toen gevangen genomen en naar Middelburg over gebracht. Dit drietal nu 4°. P. W., oud 24 jaar 2°. P. S., oud 40 jaar en 3°. Th. S., oud 38 jtar, allen van beroep visschers, geboren en wonende te Boucbaute (België) eu thans in hechtenis te Middelburg, is nu by bevelschrift der rechtbank te Middelburg naar do openbare terechtzitting dier rechtbank ver wezen, terzake dat zij den 4 Oen October 4903, des avonds omstreeks 40J uur, te Walzoorden, gemeente IlonteniBse, in en bij de herberg van J. F. Andriessen, met vereenigde krachten met andere onbekend gebleven personen, door geweld opzettelijk den brigadier der Kon. maréchaussee J. Geleyose en den maréchaussee A. van der Linde, hebben gedwongen het oonstatoeren van overtreding der gemeente verordening op bet sluiten der herborgen, door de in die herberg aanwezige bezoekers, na te laten, doordien in do herberg, toen boven genoemde brigadier zich gereed maakte de namen der bezoekers in zijn opschrijfboekje op te teekenen, na gezegd te hebben, dat by hen moest bokenreu en dat niemand weg mocht vóór dat bij do namen der bezoekers had opgetoekend en nadat bovengenoemde msréebaussóe zich vóór de deur had geplaatst de 4e beklaagde meergenoemdon brigadier eon stomp tegen de borst en een vuistslag in bet aang»icht gegeven heeft en de 2e beklaagde raeergonoemden maréohaussóe éón of moer duwen toegobraebt beeft, waarna alle bezoekers de herberg uitgedrongen zyn en buiten de herberg de 3e beklaagde meergenoemden brigadier, welko inmiddels op den grond geworpen en door eenige personen vastgehouden getrapt en geslagen word, diens revolver met geweld nit de hand gerukt beeft, waarna alle bezoekers ontvlucht zijn, althans met veroenigde krachten met andere onbekend gebleven personen zich door het plegen van voormelde handelingen met geweld hebben verzet tegen genoemden brigadier en genoemden marechaussee, welke in dienst zijnde, genoemde herborg waren binnengetreden, daar het sluitingsuur dor herbergen reeds overschreden W8B en zich daarin nog verscheidene bezoekers bevonden, tenoindo tegen den herbergier en do bezoekers procos-verbaal op te maken terzake van overtreding der gemeen te-veror dening op bet sluiten der herbergen. Aan de beklaagden is ambtshalve als verdediger toe gevoegd de beer mr. J. F. van Deinse, advocaat te Middelburg. O N D E B W IJ 8. By bet op 4 dezer te Venlo gehouden examen voor de vrije en orde-oefeningen PREDIKI in onderstaande Gemeenten van Zondag 8 JUo De Oeret. Kerk te Zierikzee: '8Voorm. tien ure en 'savonds 6 ure: ds. Esselink. Cat. Zond. 34. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorna, half tien ure: ds. Blankert. Ilenr. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Her». Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer van Haamstede. Her». Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. (Bediening IT, Avondmaal). Her». Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Onnes. Her». Kerk te Haamstede: 'sNaro. twee ure: ds. Brouwer. (Voorbereiding H. Avondmaal). Oeret. Kerk te Haamstede: 'n Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Oeref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikenee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Onmiddellijk na afloop der Godsdienstoefening tot kwart vóór twaaf stemming tot vooniening in de vacaturen voor 4 leden van het Kiescollege. Aftredend, doch herkiesbaar, de heereu W. Bal, T. Gast, J. de Keyier en M. Poldermans. Bovendien voorziening in de vacaturen ontstaan door het overlijden van Jan Stoel en de uittreding van Jan van de Linde (niet herkiesbaai) Geref. Kerk te Elkeriee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voormiddag tien ure: ds. v d. Broek. (Bediening II. Avondmaal). Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds Geerllng. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam. twee ure: ds. Paw den Broek van Brouwers haven. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'anam. twee ure: Leeskerk. slaagden o. a. do hoeren J. A. M. Augustijn en L. de Vries, beiden te 's Heor-Arendskerke. Iu de Woensdag gehouden vergadering tan de afd. Duiveland van het Ned. Ond.- Genootschap werd bet ingediende wetsontwerp op de peneioenen voor weduwen en weezen van onderwijzers behandeld. Door den keer Schoo, die het onderwerp inleidde, werden de belangrijkste artikelen op uitvoerige en dege lijke wijze besproken en toegelicht. Door de afdeeling werd bet o. a. zeer wenschelyk geacht, dat de wet terugwerkende kracht zou hebben voor de weduwen en weezen van onderwijzers, overleden vóór 4 Jan. 4905 en na de indiening der wet. Het aantal leerlingen aan de inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam bedraagt tbans 152, daaronder zijn er 12 uit Zeeland. De heer dr. H. Japikse heeft eervol ontslag verzocht uit zijn betrekking van leeraar in de natuurkunde aan het gymnasium te Middelburg. Oud-Vosmeer, 2 Nov. Hedenavond had in het kerkgebouw der Geref. Gem.dat geheel met belangstellenden was gevold, de feestelijke opening plaats der School met den Bijbel. Na het zingen van Psalm 103 vers 1 en het lezen van Efeze 6, opende ds. J. A. de Bruyo de vergadering met gebed, waarna hij een korte rede hield naar aanleiding van Spreuken 22 vers 6. Nadat by ten slotte den hoofdonderwijzer, den beer Z. B. Goedhart, had geïnstalleerd, nam deze het woord om de aanwezigen te wijzen op den ernst der tijden en de strekking van het Cbr. onderwijs. Ds. P. de Looze, Herv. predikant alhier, wees op bet verscbil tusscben openbaar ec Chr. onderwijs. Hij wees er de ouders op, boe buu kinderen niet alleen door de wereld moeten, maar ook eenmaal nit de wereld. Bij bepaalde hen hierbij, boe de ouders niet alleen geroepen zyn te zorgen voor de tijdelijke belangen bunner kinderen, maar om zich zoo veel mogelijk in den middelijken weg te stellen tot heil hunner onsterfelijke ziele. Waar nu de school zulk een groote plaats inneemt in bet leven van het kind, achtte spreker 't een voorrecht, dat nu een school was geopend, die met de ouders en de kerk samen zou werken tot een christelijke op voeding. Zijn slotwoord was een woord van opwekking tot de ouders van beide kerken om te doen, wat bun hand vindt om te doen, waar bet geldt de vervulling der doopsbeloften. De beer J. v. d. Putte, hoofdonder wijzer aan de Chr. school te Gouda, ruim 30 jaren geleden bet eerste boofd aan een toen hier opgerichte Scbool met den Bijbel, gaf zyn blydcchap te kennen over bet feit, dat wederom een plaats was geopend, waar de jeugd zou worden onderwezen op Geref. grondslag. Hij wees op de verachting der kerk door vele onderwijzers, op veler socialistische neigingen, deelde eenige ervaringen mode uit zyn leven, en eindigde met bet uitspreken van de beste wenschen voor hoofdonderwijzer, onderwijzeres en school. Ds. A. van der Kooy, pred. by de Geref. Kerk te Bergen-op-Zoom, herdacht, hoe hy ruim 3 jaar geleden in de hier bestaande vacature der Geref. Qem. meermalen de belangen van 't Chr. onderwijs bad bepleit, en wensobte bet bestuur, de oprichters en alle belangstellenden geluk met deze school. De beer P. de Jonge, voorzitter van 't bestuur, dankte allen, die tot het stichten en den bouw der school hadden bijgedragen, en de dames, die des middags behulpzaam waren geweest bij 't onthalen der sohoolkinderen. Ds. P. de Looze sloot de vergadering met dankzegging. chouwen en Duiveland. r ember 1 9 O 9. Chr. Geref. Kerk te Zieriksee: 's Voorm. half tien ure, *e nam. twee ure en 's avonds res ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm tien ure: ds. Meijer. Herv. Kerk te Drebchor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. 2 ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk ta Nieuwerkerk 's Voorm. 9.30 ureLeeskerk's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Cramer. Üud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure: dr. G. Smit; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leesketk. Herv. Kerk te Sirjansland - 's Nam. twee are: ds. Kamsteeg. (Bediening H. Avond maal. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. hall tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Brniniss* 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. De Jager. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 'sVoorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 7.30 ure: bet Bestuur. Donderdagavond 8 ure: Idem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2