Tram BROUWERSHAVEH-BÜRBH. Avondschool voor vak-onderwijs. ZIERIKZEE-ROTTERDAW. een stoomtram BoreseleWolphaartsdijk van f 285, vroeger toegezegd, doch aan de gemeente uitgekeerd wordende door de ver schillende polders, te verhoogen tot f 300; die f 15 meer komen ten laste der gemeentekas. Verder werd voor het onderwijs in vak j aan de beide scholen f 50 toegestaan, te verdeelen tot een gelijk bedrag onder de beide onderwijzers met dat onderwijs belast. Middelburg. De najaarsvergadering der Prov. Staten zal geopend worden morgen (Dinsdag) des avonds ten half acht uur. Tengevolge van de daling der veeprijzen is te Middelburg thans best rundvleesch verkrijgbaar als volgt: rollade en stukken 35 cent, lappen 30 cent, gehakt 25 cent per kilo. Vlissingen. Aan den heer J. J. Hörstmann is een stuk gemeentegrond verkocht om daarop een zuivelfabriek te bouwen. Er staat op de Groote Markt alhier thans een panopticum van William Böhmo. Een bezoek aan deze inrichting zal niemand zich beklagen, want hetgeen daar te zien is, is werkelijk fraai en actueel. Zaterdagavond, toen het panopticum geopend werd, was het or den geheelen avond overdruk. Hoewel aan de Kon. Mij. »De Schelde" een nieuwe mailboot voor de Rott. Lloyd gebouwd moet worden, zal het nog wel eenige maanden duren, eer er weer scheep makers kunnen aangenomen worden. Het aantal werkloozen is dan ook hier nog zeer groot. De Zigeuner-familie, die heel de provincie Zeeland doortrekt en op verschillende plaatsen voorstellingen geeft, is thans te Vlissingen gearriveerd en zal ook daar eene »buiten- gewone voorstelling" worden gegeven. In do Vrijdag gehouden zitting van den gemeenteraad deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer F. Delvoye, dat hij wegens gezondheidsredenen ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. De voorzitter zeide met leedwezen te hebben vernomen de redenen, die de heer Delvoye noopte tot dit besluit. Hij heeft toch gedurende 22 jaren als raadslid naar zijn beste krachten de belangen van de gemeente gediend en bij hoopte dat de rust, die hij thans neemt, hem volledig herstel mag geven. De behandelde punten waren van ondergeschikt belang; de gemeente-begrooting was het eigenlijke punt van de agenda. Algemeene beschouwingen werden niet gevoerd en ook de verschillende artikelen gaven geen aanleiding tot bizondere discussie. Alleen het voorstel van burgem. en weth. om ter versterking van de geldmiddelen, het maximnm aantal opcenten te verhoogen van 85 op 113, vond ernstige en breedvoerige bestrijding. Verschillende leden wezen op den onbillijken druk van deze opcenten-verhooging, terwijl daarentegen algemeen werd erkend dat, waar geld noodig is, dit dient gevonden te worden door verhooging van den hoofdelijken omslag, waaraan ten minste door ieder wordt bijgedragen. De voorzitter verdedigde het voorstel van burgem. en weth., doch veel succes bad hij niet, daar het, in stemming gebracht, werd verworpen met algemeene stemmen, behalve die van de beide wethoudors, de heeren Kalbfleisch en Loois. Zonder de minste tegenkanting werd nu goedgevonden de hoofdelijken omslag te brongen van f G8000 op f 71000. Daar het maximum f 70000 bedraagt, zal in de volgende ver gadering een voorstel tot wijziging der verordening worden ingediend. De heer mr. J. Smit meende, dat het niet opging de belastingen zoo boog op te voeren als bier reeds het geval is, en bij vroeg of het niet mogelijk was aan het Rijk een baitengewone Bubsidie te verzoeken, wat reeds san meer noodlijdende gemeenten werd toegekend. De wethouder, de heer Loois, achtte het tijdstip daarvoor thans niet gunstig; later is daar misschien wel gelegenheid voor. De heer Smit legde zich daarbij neer. De heer Van der Meer meende, dat het schoolgeld aanmerkelijk kon worden verhoogd, de belaetingen kunnen daardoor allicht dalen bovendien vond hij de tegenwoordige regeling van het betalend onderwijs al heel verkeerd zij heeft ten opzichte van vele ouders, die meer kunnen betalen, veel weg van een bedeeling, en bier kwam bij tegen op. Do opmerking van het anti-rov. lid gaf ook de liberale heer Van Ockonburg aanleiding om nauwlettender toezicht aan te bevelen. Er bezoeken veel leerlingen gratis de openbare scholen die heel goed wat kunnen betalen. De voorzitter zeide, dat burgem. en weth. een herziening van de desbetreffende lijst zullen tor hand nemen. Do geheele begrooting werd goedgekeurd op een bedrag van f 280.453,32 met een post van onvoorziene uitgaven van f 1356,14. Hulst, 30 Oct. Bij de herstemming voor de Prov. Staten in dit district is gekozen de heer Jos. van Waesborghe (r.-k.) met 2307 van de 4535 uitgebrachte stemmen. De heer P. Dregmans (a.-r.) verkreeg 2139 stemmen. Tengevolge van de verkiezing van den heer Jos. van Waesberghe tot lid van de Prov. Staten in het district Hulst hebben de katholieken thans één zetel gewonnen en bestaan de Staten uit 19 anti-revolutionairen, 15 liberalen, 7 katholieken en 1 lid, de heer W. A. Graat van Lytden, die tot geen enkele partij behoort. JB B K N I E U W 8. Uit een msdedeeling in het Maandblad van het Ned. Zendelinggenootschap blijkt, dat er bijna f 31000 minder is ontvangen dan noodig was, en dat gedurende de laatste 3 maanden van dit jaar ruim f 55000 in de kas zal moeten komen, om de rekening te doen sluiten. Door een hypotheek op het Zendelinghuis is voorloopig in de behoefte voorzien. O N 1) E B W IJ 8. Benoemd tot onderwijzer aan de R.-Cath. school te Vlissingen, de heer A. W. van Nieuwland van Zierikzee. Tot hoofd der school te Waterlandkerkje is benoemd de heer Neeteson te Westkapelle. Mej. Donnor van Goes is geslaagd voor het examen als apothekers-bediende. Men schrijft aan de N. R. Ct. Door den gemeenteraad van Wemeldiuge is op 1 October besloten school 2 aldaar (hoofd do heer Bartolse) op te heften en school 1 af te breken en een gecombineerde school to bouwen, een en ander mede eon gevolg van de oprichting eener Christelijke school. Daardoor komt de heer Bartolse op 45-jarigen leeftijd op wachtgeld, terwijl aan school 1, de heer Sauer, die recht heeft op vol pensioen, door die handeling wordt ge handhaafd. Naar ons wordt medegedeeld heeft het N. O. G. zich deze zaak aangetrokken en zich tot Ged. Staten van Zeeland gewend met verzoek het besluit óf niet goed te keuron, óf maatregelen te nemen, waardoor niet school 2, maar school 1 zou opgeheven worden, te meer daar school 2 botore standplaats inneemt voor schoolbezoek. Renesse. In een Zaterdag geboudon ver gadering van onderwijzers-leden en niet-leden der afdeeling »Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. hield de schoolopziener uit het arrondissement Zierikzee, de heer H. Slot, eene bespreking over het aan de orde gestelde vraagstukAdenoïde vegetaties in de neus- keelholte bij schoolgaande kinderen". De woekeringen van een klier (de dorde amandel) in de neuskeelholte, voroorzaken stoornissen van verschillenden aard 1°. stoornissen iQ de spraak, waardoor neiging ontstaat tot stotteren of ook wel tot het slecht uitspreken van sommigo letters of woorden 2°. stoornissen in de ademhaling, zoodat het kind niet door den neus, maar voortdurend door den mond ademt; 3°. stoornissen in do hersenverrichtingen. Deze openbaren zich door afgetrokkenheid; niet of althans weinig denkenhoofdpijn Biecht kunnen onthouden 4°. stoornissen van het gehoor-orgaan. Zij openbaren zich door bardhoorendheid, die van lieverlede erger wordt, of ook wel door oorpijn. De toelichting op hot vraagstuk en op de verschillende verschijnselen, waarop de onder wijzer vooral heeft te letten bij aan adenoïde gezwellen lijdende patiënten, was voor de velo belangstellende hoorders niet overbodig. Bij monde van don voorziltor werd sproker voor zijne moeite hartolijk dank gezegd. Daarna leiddo de heer J. P. Hollestelle van Noordwelle bij zijne hoorders in, het onderwerp: Vormleer". Spreker bejammerde het, dat dit leervak uit de school verbannen is. Lichaams-gym- nastiek werd door de wet ingovoord, gcestos- gymnastiek geschrapt. Met voorbceldon staafde inleider, dat door dit vak de zelfwerkzaamheid bij den leerling wordt bevorderd, aangewakkerd, geprikkeld; dat hij meer actief werkzaam is; dat vormleer hot grondbeginsel is van meten, rekenen en teekenen. Na deze lezing ontspon zich een nuttig en aangenaam debat. Erkennende het velo goede, het praktisch nattige en de onbetwistbare voordeelen van het vak vormleer", bleken de meeaten ijverige voorstanders te zijn van niet weder invoeren van dit vak als afzonderlijk hervak, omdat èn de tijd om daarin onderwijs te geven ontbreekt oo omdat het belangrijkste, het meest noodzakelijke van vormleer reeds een deel van het reken-onderwijs uitmaakt. Na een woord van dank, sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. Post ei Telegrafie. Gedurende de maand October zijn door het Rijkstelephoonkantoor te Poortvliet behandeld 87 telegrammen, te weten verzonden 50 en ontvangen 37. Io de Rijkspostspaarbank is iogelegd f 2021.20 en terugbetaald f 481. Vier nieuwe boekjes werden uitgegeven. 10HT8ZAKBM. Beroepen bij de Ilerv. Gem. te Ilattum ds. G. II. Locher te Nieuw- en St.-Joosland. De rechtbank te Gent hoeft Frans Cappaarts, woonachtig te Clinge (Zeeland) wegens moord op vrouw Van den Bogaart te Zwijndrecht, ter dood veroordeeld. De rochtbank te Middelburg veroordeelde don 44 jarigen Van T., geb >ren te Ilellevoetsluis, die voorgaf in den Transvaal op een bank geld te hebben uitstaan en zoo traobtte oplichting te plegentot G maanden gevangenisstraf. Men schrijft uit Rotterdam: Door do rechtbank alhier is rechtsingang verleend met last tot instructie en gevangen houding in de zaak van den postcommies le kl. V. H. Een 12-tal getuigen zijn door den rechter van instructio gedagvaard, ter herkenning van brieven, welke voor hen bestemd waron on die do verdachte zich had toegeëigend. Hieronder bevonden zich meerendeels brieven uit Afrika (Congo), daar juist deze mail gesorteerd werd op het postkantoor, toeD V. H. op heeterdaad werd betrapt. Naar man verneemt heeft bij volledig bekend. By een huiszoeking aan zijn woning zijn ver schillende zaken aan het licht gekomen. Provinciale Staten van Zeeland. Het adres door het tram-comité aau de Provinciale Staten gezonden, waarin subsidie gevraagd wordt, luidt als volgt: Aan Heeren Prov. Staten van Zeeland. Geeft met eerbied to kennen M. Hoogen- boom, burgemeester van Noordwelle, en C. J. J. Fokker, burgemeester van EUemeet ou Eikerzee, in hun qualiteit respectievelijk v8u voorzitter en secretaris van het tram- comité Brouwershaven—Burgh; dat nu Uwo Vergadering gemeend heeft by besluit no. 19 in uwe zitting van 14 November 1902 het dezerzijds gedaan verzoek tot bet geven van eene subsidie, groot f 130.G30 aau den stoomtramweg Brouwers havenBurgbsluis van de hand te wijzen het tram-comité zich ernstig afgevraagd beeft, op welke wijze aan de gerezen bezwaren zou zyn tegemoet te komen dat het comité daarbij gemeend heeft de uitbreiding der havens te Burghsluis en te Kloosternol, alsmede de verbindingslijnen met deze havens uit het ontwerp te moeten schrappen, waardoor een eenvoudiger ver binding gedacht wordt tusschen Brouwershaven en Burgh; dat deze tramverbindiog, lang 18,2 K.M., voor de vermeerdering van de welvaart van de streek zeer noodig is, terwijl aan de betrokken gemeentebesturen wordt overgelaten, of deze door eigen initiatief later eeno ver binding aan de havens en eene havenuitbreiding in het leven willen roepen dat, blijkens do hierbygaando begrooting, voor dezo verbinding een aanlegkapitaal ge raamd wordt van f 397.200, zoodat benoodigd is aan subaidiün het j- gedeelte of f 204.800, van welk bedrag na aftrek van de rijksbijdrage, groot gedeelte ad f 132.400 en van de bijdragen van de streek, vertegenwoordigende oeno contante waarde van f 25.000 eono provinciale subsidio zou moeten verleend worden van f 107.400 dat, vertrouwende, dat door do overgroote meerderheid Uwer Vergadering de groote belangen voor de totstandkoming van de tramvorbinding wordt gevoeld cn erkend, zij zich onthouden kan van eene verdere op somming van de voordeelen, die daardoor zullen worden verkregen. Redenen, waatom zij zich tot Uwe Ver gadering wenden met het oerbiedig verzoek, oeno subsidie van f 107.400 aan oen tram verbinding Brouworshavcn—Burgh, too te kennen onder zoodanige voorwaarden als door Uwe Vergadering zal worden bepaald. Noordwelle, 1 September 1903. 't Welk doende IIOOGENBOOM. Voorzitter. C. J. J. FOKKER, Secretaris. Zooals in ons vorig nommer reeds onder do telegrammen is medegedeeld, advisceron Gedep. Staten tot afwijzing van het verzoek en wel op grond van het volgende: Den 1 September zond het tram-comité BrouwershavenBurghsluis een adres aan do Prov. Staten van Zeeland, waarin verzocht werd pen subsidie van f 107.400 too te ken nen aan een tramverbinding Brouwershaven Burgh, onder zoodanige voorwaarden als door de Staten zal worden bepaald. Gedep. Stalen wyzen er op, dat dit verzoek Blcchts geldt een eenvoudiger plan dan dat, waarvoor de subsidie-aanvraag in de zittiDg der Staten van 14 November 1902 werd afgewezen, daar de uitbreiding der havens te Burghsluis en te Kloosternol, alsmede de verbindingslynen met dezo havens uit het ontwerp zijn gelicht; daardoor zyn echter do bezwaren niet opgeheven, welke Gedep. Staten reeds het vorig jaar uitvoerig hebben mede gedeeld, waarom zij dan ook voorstellen het verzoek af te wyzen. In het advies, naar aanleiding van dit ver zoek uitgebracht door don hoofd-ingenieur van den Prov. Waterstaat, wordt o. a. gezegd »Daar de ondervinding heeft geleerd, dat verbetering van verkeerswegen in het bolang is oor betrokken Btreek en tot meerdere welvaait kan leiden, meen ik, dat er termen aanwezig zyn om de onderneming vanwege de provincie financieel te steunen, wanneer gebleken zal zyn, dat de Rolterdamsche Tram weg-Maatschappij °°k dezen stoomtram weg volgens het gewijzigd ontwerp bereid is aan te leggen en te exploiteoren, en indien de geldmiddelen der provincie zulks gedoogen. is dit hot geval, dan meen ik Uw College te moeten in overweging geven aan de Prov. Staten het gevraagde subsidie, onder ver schillende voorwaarden, toe te kennen. Hot gemeentebestuur van Zierikzee zond het volgend adres: Aan de Staten der Provincie Zeeland. Geeft met vorechuldigden eerbied te kennen hot gemeentebestuur van Ziorikzee; dat in dezo gemeente, in het belang van den aanstaanden ambachtsman groote behoefte bestaat aan meerdere aansluiting van het onderwijs, thans gegeven wordende aan de burger-avondschool, aan dat der ambachts school dat die zoo zeer noodzakelijke aansluiting slechts kan worden verkregen door de oprichting eener avondschool voor vak-onder wijs met uitgebreider leerplan dan thans geldt voor de burger-avondschool dat echter eene dergelijke avondschool groote ftaancieele offerB vordert, die de draagkracht der gemeente verre te boven gaan; dat daarom aan het Rijk eene subsidie van f 2000 per jaar en een bedrag van f 500 in eens voor eerste inrichting, voor voormeld doel is aangevraagd; dat blijkens ontvangen schrijven, Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandscbe Zaken bereid is te bevorderen, dat, wanneer de daartoe vereischte gelden door do Staten- Generaal zullen zyn toegestaan, aan de gemeente ter tegemoetkoming in de exploitatie kosten van hare avondschool voor vak-onderwys eene Rijkssubsidie van f 4500 worde verleend, benevens io de inrichtingskosten eene bijdrage voor eens van f 500, mits inzonderheid ook door de Provincie tot de kosten der school zal worden hijgedragen dat het dus de bedoeling van den Minister is, dat door de provincie eene subsidie in dezo van f 500 zal worden verleend, wat ook duidelijk blijkt uit een nader, op heden, van den Minister van Binnenlandsche Zaken ontvangen schrijven; dat, waar door de oprichting der avondschool voor vak-onderwijs in oene werkelijke nood zakelyke behoefte, niet alleen van Zierikzee, maar van geheel Schouwen en Duiveland zal worden voorzien, het gemeentebestuur niet twijfelt, of Uwe Vergadering zal, waar de totstandkoming van dezo goede zaak voor een goed doel van de door de provincie te vorleenen subsidie blijkt afhankelijk te zyn, bereid zyn om don gevr&agden steun te verleenen. RedeneD, waarom bet gemeentebestuur van Zierikzee, de vrijheid neemt om Uwe Vergadering mot vorigen eerbied te verzoeken, dat het Ilaar moge bebagcD om in de najaarsvergadering der Staten, aan de gemeente Zierikzee Toor oene door haar op te richten avondechool voor vak-onderwys etno subsidie uit do provinciale kas te verleenon van f 500 'sjaars. Zierikzee, 14 October 4903. 't Welk doende enz. liet Gemeentebestuur van Zierikzee. CU. W. VERMEIJS, Voorzitter. P. D. DE VOS, 1. «-Secretaris. Gedep. Staten zeggen naar aanleiding van dit adres hot volgende liet komt ons voor, dat tegen de inwilliging van het verzoek, in beginsel bezwaar bestaat. De verandering van do burger-avondscbool te Ziorikzee in eene avondechool voor vak onderwijs houdt verband met de reorganisatie van de ambachtsschool, waarop het aan Uwe Vergadering ingediende voorstel tot verbooging van hot provinciaal subsidie betrekking heeft. Aan ambachtsscholen zyn scdort jaren uit de provinciale kas Bnbsidiën verleend; Uwe Vergadering hoeft daardoor het provinciaal belang erkend van deze inrichting, waar uitsluitend of althans in hoofdzaak onderwijs in do praclijk gegeven wordt. Voor het theoretisch onderwys aan de burger-avondschool, ofschoon dit als eeno aanvulling van dat op de ambachtsschool kan worden aangemerkt, is nimmer subsidie gevraagd. In de gemeente Goes is de burger-avondschool door eene avondschool voor handwerkslieden vervangen, zonder dat do gemeente eeno bydrage van de provincie verzocht heeft. Wij hebben de eer u voor to stellen, het besluit te nemen, afwijzend op het verzoek te beslissen. Gemengd Nieuws. Toen zekere J. F., to Wartena, dezer dagen zou gaan loten, gaf zyn vader hem te kennen, dat hy, wilde by in deze de familie getrouw zyn, nummer 33 moest trekken. Wat was 'tgeval? Do grootvader had indertijd dit nummer getrokken, diens beide zoons trokken eveneens ieder nummer 33, de klein zoon diendo dit nu natuurlijk ook te doen. Inderdaad, tot niet geringe verbazing van velen zond de kleinzoon per telefoon den uitslag hij had getrokken het gedenk waardige familienummer 33. Tot groote vreugde zijner ouders bleek, dat het nummer bovendien vrij van dienst plicht was. In den avond van 22 Oct. j.l. is uit het water van de Bloemgracht te Amsterdam opgehaald het lijk van een man, 45 A 50 jaren, gewone lengte, vrij gezet, donkerblond haar en grijzenden knovel, missende de toppen van de wijs- en middelvinger der linkerhand; gekleed met colbertjas, bruin vest, bruin ge spikkelde pantalon, blauw gestreept boezeroen, rood baaien hemd, dito onderbroek, grijze sokken on zwarte pantoffols, alles ongemerkt. Op bet lijk is bevondeneen Reeebje, gedeel telijk gevuld met brandspiritus, een fleBcbje inkt, een tabaksdoos, een bril met stalen montuur, een sleuteltje, twee portemonnaies, waarin een bedrag van f 2,78 en 5 pakjes naainaalden. De commissaris van politic in de 4e sectie te Amsterdam verzoekt inlichtingen omtrent dit lijk, hetwelk reeds is ter aarde besteld, doch waarvan oon portret, de kleeding on het op het lijk bevondene ter bezichtiging zyn aan het bureau van politie ^Raampoort", Marnixetraat 148 te Amsterdam. Als historisch wordt van ééa der nieuwe dorpsburgemeesters in Noord Brabant het volgende sterke stukje verhaald Er vervoegt zich een soldaat bij den burgemeester om zijn verlofpas te laten afteekenen. Op de vraag van den edelachtbare »wat by en hoe bij dat doen moest, wat hij er op moest zetten antwoordt de soldaat Toeken maar voor voldaan". >Met een plakzegeltje?" »'t Kan nooit kwaad". En de burgemeester zette onder bet woord voldaan" over het plakzegeltje zyn hand- teekening op den verlofpas, die nu als een curiosum op het bureau van den garnizoens commandant prijkt. TBLEGBAlIi Rotterdam, 2 November. GRANEN. Bnitenlandsche stil. Meel, flOg, stil. Binnenlandsche Tarwe, f7.50 k f8. Roggef 5 a f 5.85. Gerst, niets. Haver f G.50 k f7. Witte Boonen, f8 k f 44. Bruine Boonen, f 41 A f 45.25. Erwten, f 8 50 a f 9.75. Karwijzaad, f 9.25 k f 42. Kroonerwten, f 8 a f 9.50. Kanariezaad, f 10.75 k f 14. Mais, f 4.43 k f 1.14. Vlas. Op het land beperkte handel. Aan voer op de markt 2439 steen blauw, 34 a 45 stuivers950 steen Groninger, 3G A 39 stuivers; 300 steen geel, gezwingeld, 25 A 30 stuiven, grootendeels verkocht. Lijnzaad. Geringe aanvoer, f 8.25 A f 9.25, betaald. Ajuin. Aanvoer 7000 balen, groote f 4.75, kleine f 2.50; stroogele f 4.40 de zestig kilogram, puike kwaliteit. Aardappelen. Groote aanvoer, weinig vraag, prijzen nominaal. Kaas. Niets. Eieren. Zeeuwsche f 5.40 A f 5.30; Over- maassche f 5.40 a f 5 80. VEE. Aanvoer 224 Runderen, 25 A 34 ct, 465 Kalveren, 40 A 49 ct., goed. 4579 Schapeix, 20 A 25 ct., Lammeren, 20 A 30 ct., traag. 582 Varkens47 A 20ct., lichte 47 A \1\ ct., matige handel. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 21 Oct. Een dochter van M. Klinke en E. van der Singel. 25 toon i K. J. Brouwer en J. M. Moermond. 26 J. Berrevoet en A. C. van Burgh. 29 dochter G. L. Flikweeit en M. J. Lokker. 30 zoon J. van de Stolpe en J. P. Goemans. 30 P. GUden en M. den Dekker. 1 No». dochter M. Haze en J. van der Have. zoon i> J. Hagesleijn en A. Berrevoet. gehuwd: 20 Oct. R. van Dijk. 25 j., j.m. en W. A. de Vos, 25 i-. JA overleden: 24 Oct. S. van de Schelde, 31 jechtgenoot van J. Filius. 30 S. J. Stoutjesdijk, 2 j., z. Burgerlijke Stand van Poortvliet. Over de maand October 4903. geboren: Jacobus Oornelis, z. van W. IL Lindhout en D. Sakko. Di'k, z van W. van Ast en H. J. A. Lindhout. Willem Adriaan, z. van M. van Tiggele en E. A. Koppenhol. Belia Paulina, d. van W. Bolier en J. Uyl. Huibrecht, z van A. Goudzwaard en J. C. Vermaas. Willem Bastiaan, z. van M. Nieuwkerk cn N. P. Suurland. Jan, z. van J. Vroegop en M. van der Welle. overleden: Johannis Elenbaas, ongch., 71 j. levenloos aangegeven: Een kind (vrouwelijk) van A. van Tiggele en W. Byl. Zeetijdingen Zierikr.ee. INGEKLAARD: 34 Oct. De Barge >Eric", kapt. W. Williams, van Boness (Schotland) met vuur- klei naar Pruisen (via Lobith). VERBETERING. In ons blad van Zaterdag Btaat onder de reohtszaken abusievelijk O. van N.dit moet wezenS. van N. BRIEVENBUS. Aangezien de oprichting van de Christelijke school te Ond-Vossemeer ran weerszijden in ons blad besproken is, meenen wij de debatten te moeten sluiten, en de voor heden ontvangen ingezonden stukken, afkomstig van een voor- en een tegenstander dier school, niet te moeten opnemen. Het tweede gedeelte van ons raade- verslag versehijnt Woensdagavond. Red. STOOMBOOTDIENST Stoombooten Schelde 1 en 2. November. Van Rotterdam: Dinsdag 3 'smorg. 10,30 Woens. 4 10,30 Dond. 5 'snam. 1, Vrijdag 6 1,— Zaterd. 7 1,— Zondag 8'smorg. 10,30 Maand. 9 10,30 Van Zierikzee: Dinsdag 3'smorg. 9,30 Woens. Dond. 5 Vrijdag 6 Zaterd. 7 Zondag 8 Maand. 9 10, v 6,- 6,- v G- 7,30 8,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2