Uit Stad sb Provincie. Raadszitting van 16 Ocl. 11. Ie Wissenkerke. voelt zioh gedrongen hier voor de mannen in de bres te springen, die met groote kracht en energie het hunne gedaan hebben om te behouden wat te behouden waa. 't Schijnt ala 't ware een manie te zijn, om bij elke gelegen heid die zich voordoet op de brandweer te flobimpen ea twijfel uit te spreken aan haar geschiktheid. Yolgens het oordeel van degenen, die onmiddellijk op het teroin aanwezig waren, moeten de kinderen reeds gestikt 2ijn geweest toen de brand nog in haar allereerste stadium was, d. w. z. misschien reeds voordat de klokken luidden en de brandweerlieden gewaar schuwd waren. Want het is juist de snelle rookrorming geweest van met petroleum gedrenkte turf en hout en van zwavelaohtige vuurmakers, welke gelijk bekend is, een verstikkenden walm geven, die ook in verband met de hitte, zoo noodlotig ia geweest. Neen, had hulp verleend kunnen worden, dan zonden de buren dit heblen moeten doen, die in do nabijheid waren. Maar zij deinsden terug voor de ontzaglijke hitte, een hitte, die nog in hevigheid was toegenomen toen de eerste spuit op het terrein was verschenen. Alhier zijn gisterennacht 3 in uniform gekleede spoorwegbeambten aangehouden, die diefstal uit één der waggons gepleegd haddeD. Het gestolene beBtond uit een mandje met eieren, bestemd voor Dordrecht en uit Markeloo verzonden en uit een tamelijk groot pakket met onbekenden inhoud, van YJissingen naar 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 17 Oct. H. M. de Koningin- Moeder vertrekt 22 dezer naar Friedrichshofen, om aldaar eenige dagen een bezoek te brengen aan den Koning en de Koningin van Wurtcm- berg. Daarna zal H. M. gedurende 3 i 4 dagen in de bergen verblijven. Ingevolge het verzoek van de ecbtgonoote van den zich, wegens poging tot moord, in voorloopige hechtenis bevindenden oud-kapitein van het Indische leger de V. H., is deze oud-offioier heden, wegens zijn ziekelijken toestand, voorwaardelijk uit de preventieve hechtenis ontslagen. Gisterenavond ten 10 uro werd uit do Koningin Emmakade opgehaald het lijk van ds. J. J. Ondegeest, rustend predikant alhier. Het lijk is overgebracht naar de algemeone begraafplaats. De Minister van Binnen!. Zaken ia tot Woensdag naar Hamburg vertrokken, ten einde aldaar eenige inrichtingen voor handels- en technisch onderwijs te bezoeken. Botterdam, 17 Oct. Door den vice-consul van Engeland, den heer J. van Dijk, werd gisterenmiddag om 2 nnr de hulp der politie ingeroepen in het Consulaat van Engeland aan de ZeemansBtraat. Van twee Belgische matrozen was bij de afmonstering door den kapitein van een Engelsch schip 4 schilling van hun gage afgehouden, omdat tijdens het verblijf in do Engelsche haven de beide mannen, zonder verlof, van boord waren geloopen, zoodat toen het schip verhaald moest worden, de kapitein vreemd volk moest aannemen. Hierover woedend gewordenwilden zij gisteren bij de afmonstering den kapitein en de Btnnrlieden te lijf, zoodat op het Consulaat een algemeene kloppartij ontstond. Do agent van politie Kaasjager kreeg een vuistslag in het gelaat, terwijl hem de helm afgeslagen werd. Iomiddels kwamen een majoor van politie en nog een agent te hulp van den post aan de Veerkade en zoo slaagde men er in, nadat versohillende klappen gevallen waren, één der Belgen te over meesteren en naar den politiepost te brongen, terwijl de andere Belg wist te ontkomen. Van een agent werd do regenmantel verscheurd. Met het stoomschip »Lawoe" van den Rotterdamschon Lloyd is Zaterdagmorgen gevankelijk meegevoerd naar Ned.-Indiö een gepensionneord sergeant der genie uit Arnhem, die in Indië moet terecht staan ter zako van bigamie. De man was achtereenvolgens ge trouwd met een Duitsche en een Indische vrouw, terwijl bij geen weduwnaar was, toen bij zijn tweede huwelijk aanging. Het kapitaal der naaml. vennootschap waarin de firma J. H. Henkes wordt omgezet, zal f 382.000 bedragen. De distilleerderij »D' Ooievaar" wordt voor f 45.000 ingekocht en daar de ingebrachte baten op f 125.652 worden geschat (na aftrek der onkosten), blijft f 80.000 bedrijfskapitaal over. De normale winst wordt op f 55.000 per jaar gesohat en derhalve het elk jaar voor do reserve af te zonderen bedrag f 40.940. Crediteuren der firma J. II. Henkes krijgen 40 pCt. hunner vorderingen in aandeelon uitbetaald, crediteuren van elk der vennooten persoonlijk 20 pCt. hunner vorderingen in aandeelen. De vennootschap zal, onder toe zicht van drie commissarissen, door twee directeuren worden bestuurd, van wie één, de heer J. H. IleDkes Hzn., jaren als procuratiehouder met do leiding der fabricage was belast. Rozendaal, 47 Oct. Het werkmans- ziekenfonds Broederliefde" alhier heeft zijn 42^-jarig bestaan met eenig feestbetoon gevierd. Met 40 leden begonnen, telt dezo vereeniging thans 000 leden zij beschikt over een zieken kas van ruim f 5000. Een luisterrijke optocht trok door de straten, waarna een fecBtvergadering gehouden werd, waarin de heer Coenen, burgemeester, het woord voerde en de portretten der oprichters, de heeren Schoonheyt en De Graaft', werden onthuld. De burgemeester schonk aan het fonds f 50. Zierikzee, 19 Oct. Vrijdagavond ver gaderde ten huize van mej. de wed. Kanaar de »Vereenigicg tot oprichting en de instand houding van de Ambachtsschool" alhier. Door den voorzitter, den heer J. A. de Bruyne, werd de vergadering geopend, die, nadat de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering door den secretaris, den heer J. II. Oohtman, waren voorgelezen, en door de loden goedgekeurd, mededeelde, dat zich voor de Amhachtssohool dit jaar hadden aan gemeld dertien leerlingen voor het schilderen, zestien leerlingen voor het timmeren, en zeventien leerliDgen voor het smeden. Wat de reorganisatie van de Ambachtsschool betreft, deze hing af van de bewilliging der gevraagde subsidie van rijk en provincie. De gemeente heeft, wanneer tot den bouw van een nieuwe Ambachtsschool wordt overgegaan, daarvoor toegestaan een door haar aan te gane leening van f 26000, aflosbaar in 25 jaar, bij annuïteit van f 4493, en een sub sidie van f 4000 'sjaars. De provincie zal in de aanstaande Novemhor-vergadering be slissen over de bij haar aangevraagde subsidie. En wat het rijk aangaat, het blijkt, dat de Minister niot het volle bedrag, dat aangevraagd is, op do begrooting heeft gebracht, maar het Bestuur voedt de hoop, dat tengevolge van een nadere demarche de Minister het geheole, trouwens ook dringend benoodigd bedrag, alsnog zal toekennen. Worden de gekoesterde verwachtingen verwezenlijkt, dan hoopt het Bestaur, dat nog ia het jaar 4904 do nieuwe Ambachtsschool in de gemeente zal kunnen verrijzen. Na deze inlichtingen door den voorzitter werd tot de jaarlijkscho uitloting van twee aandeelen overgegaan. Met do trekking der nummers werden belast de heeren Cli. W. Vermeys on J. H. Loewer. Uit do bus kwamen do nummers 17 en 25. Aan de orde werd nu gesteld do Begrooting voor 4904. Deze was nog, zooals do voor zitter mededeelde, op den oaden voet ingericht, voor het geval, dat de gevraagde subsidiën niet werden verloend. Wordon zij bewilligd, dan zal een auppletoiro Begrooting worden ingediend. Hierop werd de Begrooting, die aan de verschillende Besturen zal worden toegezonden, in inkomst en uitgaaf tot een bedrag van f 3212.50 goodgekeurd. In de vacature in het Bestuur, ontstaan door het vertrek van den heer A. H. W. van der Vegt, werd voorzien door do benoeming met schier algemeene stemmen vau jhr. De Marelt, daartoe door het Bestaur aanbevolon, nadat door den Voorzitter in warme bewoordingen hulde was gebracht aan de groote verdiensten van don heer Van der Vegt, en het ernstig verlies geschetst was, dat de Ambachtsschool, waarvoor bij mot grooten ijver steeds werkzaam was, door zijn beengaan leed. In zijn boedanigboid van secretaris heeft do heer Van dor Vegt de taak van den voorzitter in velerlei opzichten gemakkelijk gemaakt, niet alleen wat betreft het opstellen van stukken en memories, maar ook om zijn kennis van het ambaohtsonder- wijs, en niet het minst om zijn technische kennis, die voorzeker bij een inrichting als de Ambachtsschool een voorname plaats inneemt. De drie aftredende bestuursleden, de heoron J. A. do Bruyoe, P. Bodt en P. van der Have, werden herbenoemd, en lieten zich de herbenoeming welgevallen. Hiermede waren de werkzaamheden af- geloopen. Bij de rondvraag wenscht de heer W. C. do Crane gaarne to weten, of er reeda iets beslist is betreffende de plaats, waar eventueel de nieuwe Ambachtsschool zal verrijzen. De voorzitter zegt, dat, worden do subsidiën bewilligd, de Ambachtsschool in het Vrije zal komen. Men heeft daar ter beschikking eon groote uitgestrektheid gronde, die niet ver van do bebouwde kom der gemeento ligt. Over de vraag van den heer A. Ankor Az., of er in de nieuw fe boawen Ambachtsschool een gasmotor zal komen, ontstaat een iovèndigo discussie. De heer Anker geeft aan een stoommachine boven een gasmotor de voor keur, omdat van een stoommachine voor de leerlingen meer te loeren valt, dan van eon gasmotor. Aan de discussie, die zich hierover ontspon, werd deelgenomen door de heeren Ilueon, Leupen, Ochtman, Vermeys en den voorzitter. Op de vraag van den heer W. C. de Crane of, als do nieuwe inrichting tot stand komt, het dan ook niet noodig zal zija het reglement te wijzigen, antwoordt de voorzitter, dat dan een reglementsherzienirg zal tot stand komen, waarop door den heer De Crane nog eenige wenken gegeven worden. De vergadering wordt hierop gesloten. Wij vernemen uit goede bron, dat op den Noorddijk bij St.-Pbilipeiand gisteren- namiddag de waterwagen van de tram go- derailleerd is. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen was er eenige vertraging in den dienst. De eenige passagier voor Steenbergen werd met een rijtuig naar do plaats van zijo bestemming gebracht. De avondtrein uit Steenbergen kon niot patoeren, zoodat deze hier niet aankwam. Heden is de weg weer vrij. Met ingang van 31 Oct. is de commies 3e klasse bij rijks belastingen M. Hogenstoin verplaatst van Ilansweert naar Middelburg. De gemeenteraad van Nis ie beeft de subsidie voor de stoomtram Boreele—Goes Wolphaartsdijk gebracht van f 50 op f 75. Gedep. Staten hebben wijziging gebracht in het loon der vaste arbeiders aan de zee wering der calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland en in de aanstelling van die beambten in overeenstemming met den feitelijken toestand bij sommige lichamen. In de vervallen voorschriften was bepaald, dat het loon, hier voren bedoeld, f 6 per week moest bedragen. Thans zijn de besturen hier aan niet meer gebonden en kunnen zij een hooger bedrag bepalen. Terwijl voorheen sprake was van vaste arbeiders in dienst te stellen van 1 November tot 4 Mei, kunnen voortaan losse arboiders voor meer of minder dagen en uren in dienst worden genomen. Als nieuwe bepaling is nog in hot betrokken besloit opgenomen, dat het loon ran tijdelijke arbeiders, die ongeschikt worden en dienten gevolge ontslagen, met 40 pCt. wordt ver minderd. De besturen der Walerkeeringen hebben door de wijziging der A. B. gewenschte vrijheid verkregen en de arbeiders kunnen er wel bij varen, indien hun loon wordt verhoogd. Daar de aannemingesommen van de aan bestede onderhoudswerken van 4903—04 o.m. ook zyn gegrond»-op do oude weekloonen van f C.wordt verondersteld, dat de nieuwe voorschriften eerst in werking treden in het volgende dienstjaar. Goes. De heer W. A. v, d. Meulen is ter beschikking gesteld van den Gonrerneur- Generaal van Nederl.-Indië om te worden werkzaam gesteld als ciriel-ingeniear. Bij het Sab van Goes, onder do gomeente Kattendijke, is Vrijdag drijvende gevonden een der op 41 Sept. j.l. verongelukte Arnemuidecbe hoogaarzen. Ierseke. Nadat het Vrijdag van 's avonds 7 uur af voortdnrend met tueschenpoozen geweerlicht had, na en dan met een hoor- baron donderslag, nam omstreeks 2 uur 's nachts het onweer afscheid met een feilen bliksemstraal en schrikwekkenden donderslag vlak boven het dorp. Toon het licht werd, bleek dat in school 2 (Dam) de bliksem was geslagen. Een schoorsteen was geheel vernield, vele pannen verbrijzeld, een paar gaten in do planken beschieting van het dak geslagen en een hardsteonen raamdorpol gescheurd. Ook is een telegraafpaal beschadigd. Borssele. Vrijdag besloot de gemeontoraad afwijzend te beschikken op het verzoek van H. Nieveon te Lemmer om verhooging der bijdrago voor de stoomtram Borssele—Goes Wolfaartdijksche veer. VlissiDgen, 46 Oct. In de zitdag van den gemeontoraad was hedenmiddag het eerst aan do otde do installatie van don heer J. Bos Az. Dezo was bg do jongste verkiezingen herkozen, doch in de vorige titling, toen de herbonoomde loden waren geïnstalleerd, was hij afwezig. Ilij nam thans, na in handen van den voor zitter de voreischte ooden to hobbon afgelegd, en van dezen den gebruikelyken gelukwenech to bobben ontvangon, zitting. Vervolgens herdacht de voorzitter in enkoio woorden bet overleden lid van den gemeenteraad, don hoer E. M. Chevalier, dio 47 jaren deel uitmaakte van dit college. »Miesen zullen wy den hoer E. M. Chevalier", zeido de voorzitter, »doch vergeten zoker niet". Alvorens tot de te behandelen punten zou worden overgegaan, wensebt de wethouder, de beer A. Looia, don voorzitter geluk met zijn herbonooming tot burgemeester, daarbij do boop uitsprekende, dat hem kracht en wysheid moge geschonken worden, om zijn zwaro en moeilijke taak te vervullen. De heer jhr. mr. Van Doorn van Koudekorke dankto voor de vriendelijke woorden, door den heer Loois tot hem gesproken, en den raad voor zjja instemming daarmede. Hy hoopte ook in dat nieuwe tijdperk werkzaam to mogen zijn in het belang der gemeento, dio bcm lief ie geworden. Do agenda zelf bevatte niet veel bizondors, alleen word nog oenigo disousm gevoerd naar aanleiding van een voorstel van den heer Gerrits, om bet personeel van den burgerlijken stand een bolooning van f 400 toe te kennen voor bet opmaken van do tienjarige alpbabetiscbo tafels. Het praeadvies van burgem. en wetb. op dit voorstol luidde afwijzend, en wel op grond hiervan, dat dit werk in de gewone bureau-uren is verricht en niet minder, omdat in do instructie van den commies van den burgerlijken stand voorkomt»het verrichten van alle werkzaam heden verbonden aan den burgerlijken stand, waartoe medo gerekend wordt te behooren bot opmaken van de tienjarige tafels". De heer Gerrits kon zich vrijwel met het prae advies van burgem. en wetb. vereenigen, en de road deed er verder het zwijgen toe. Zonder hoofdeljjke stemming werd het prae advies goedgekeurd. Over het voorstel van burgem. en weth. tot het toekennon van een subsidie van f 400 aan de Vereeniging »Hulp in Nood", met het doel om dezo som to bestemmen voor hot verstrekken van voeding en klceding aan behoeftige eohoolkinderen. De anti-rev. heer Bos vroeg en verkreeg eenige inlichtingen, en do eveneens anti-rev. heer Van der Meer was hij merkte het reeds meermalen op in beginsel tegen het verleenen van subsidie uit de gemeentekas voor dit doel, doch thans wilde hij er zich niet tegon ver zetten, en zonder hoofdelijke stemming werd hot voorstel goedgekeurd. Ook in 4904 zal weer aan II. M. de Koningin toestemming gevraagd worden om over te gaan tot heffiog eener belasting op het gedistilleerd, ten behoeve der gemeente, ten bedrage van f 47,50 per HL. van 50 pCt. sterkte. De heer Rottier vroeg, of het met bet oog op den slechten flnanciöelen toestand der gemeente, niet mogelijk was om, zooals vroeger, t 20 per H L. te heffen. De voorzitter zeide, dat de wet zich daartegen verzet de heer Rottier legde zich bij deze opheldering neer. Deels in bet belaDg van de openbare veiligheid en deels om don groei van andere boomen niet te beletten, zullen op verschillende plaatsen in de stad totaal niet minder d&n 63 olmen en 444 groote canada's geroeid worden. De subsidies over het dienstjaar 4904 uit de gemeentekas te verleenen aan het algemeen armb-stuur, hot gasthuis en het burger weeshuis, werden resp. vastgesteld op f 9000, f 44300 en f 40260. Afwijzend werd beschikt op do aanvraag ter bekoming van rijkssubsidie in de kosten van vergrooting van school F. Aan den heer B. H. Stamps werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de burgeravondschool, en de burgemeester werd gemachtigd sollicitanten op te roepen voor de vacatare. Tot onderwyzeres aan school E is benoemd mej. J. de Vries te Amersfoort met 9 atemmen, tegen 3 op mej. L. M. Letrer te Nieuwerkerk en tot tijdelijk leeraar aan de burger avondschool do beer Van Bakergem. Wij zullen binnenkort nu weer dienen te vergaderen voor de gemeente-begrooting. Voor de export-slagery alhier werd de afgeloopen week besteed voor varkens van 32 tot 34 cent per K.G. en voor kalveren van 33 tot 43 cent per K.G. De heeren J. Bremer van Texel en J. Bakker van Den Helder, leerlingen van do zeevaartschool te Vliseingen, zijn geslaagd Toor het examen van tweede en derde stuurman grooto stoomvaart, beiden met aanteekening voor do Engelscbo-, Franscho- en Duitsche taal. Terneuzen, 47 Oct. Alhier werden een paar jaren geleden, hoofdzakelijk door Belgisch kapitaal, groote fabrieken gebouwd ter be werking van ijzer en staal. Da Maatschappij kreeg den naam van »Société anonyme des forges et aciéries Neêrlandaises a Terneuzen". Sinds geruimen tijd liggen die fabrieken nu stil. Voor eenigon tijd werd gezegd, dat oen consortium van Amerikaansche heeren de zaak wilde overnemen. Later werd dit weer tegengesproken. Thans maakt het bestuur der Maatschappij bekend, dat op 29 October a.s. een buitengewone vergadering van aan deelhouders te Bruesai zal gehouden worden, waarop de tegenwoordige toestand der Maat- scbappy nader zal besproken worden. Voor deze gemeento is het te hopen, dat deze algemeeno vergadering tot uitslag zal kunnen hobben dat de werkzaamheden aan do fabriek wederom hervat wordon. Do raad dezer gemeente hoeft, op voorstol der Gezondheidscommissie, besloten, bet oitvlicgen van duiven in de kom der gemeento te verbieden, teneinde zoodoende verontreiniging van daken en drinkwater togen to gaan. Met het oog op bet houden van wedvluchten met duiven, kan door B. en W. toestemming worden verleend tot uit vliegen, echter alleen tijdens de wedvlucht voor 't overigo moeten ook postduiven vast gehouden worden. Burgem. en weth. van Terneuzen hobben de iuschryving opengesteld op een geldleening van f 3500, verdeeld in aandeelen van f 250. Hulst. Niettegenstaande de hoer C. Dierick, burgemeester van Koewacht, thans zelf de candidatuur van den candidaat der kath. kiesvereeniging, de beer J. van Waosberghe, voor do Dinsdag to houden verkiezing van eon lid der Prov. Staten aanbeveelt, blijft de kath. kiesvereeniging te Terneuzen toch ijveren voor de verkiezing van den heer Dierick. Walsoorden, 17 Oct. De voortvluchtige visscher I. V., betrokkon bij do vochtparty mot noodlottigen afloop alhior, bevindt zich zoo schrijft men aan de Af. Ct. sodert Zondag in zijne woonplaats Bouchaute. Ten gevolge van de doorgestane angsten vermoeienis is hy bedlegerig en ondor geneeskundige behandeling. Op zijn nacbtelijken toebt van Walsoorden naar Bouchaute, maakte hy gebruik van binnenwegen, om niet in banden van do politie te vallen. Herhaaldelijk was bij genood zaakt kreeken te doorwaden of orer te zwemmen. Tusscben Terneuzen en Sluiskil zwom bij over 't Kanaal, omdat hij de brug by Sluiskil niet durfde overgaan. Ia den St.-Albertpolder nabij de grens ontmoette bij Zondagmorgen nog twee maróchaueEées, die evenwel nog niet met het gebeurde bekend waren. Toen de twee vaartuigen Dinsdag j I. in de haven aan de Isabella sluis do zooge naamde Bouchautsche haven terugkeerden, was bijna de geheele bevolking van de buurt aanwezig. bandbonw en Veeteelt. Afgevaardigden van de slagerspatroons van Brussel hadden een onderhoud met den Belgieohen minister van landbouw over do sluiting der grenzen van Ilollandech en Fransch vee. Do minister verklaardo bij zijn zienswyze te blijven en dat dus do grenzon gesloten zullen blijven. AanbestedingenVerkoaplngen ens. Wiasenkerke, 16 Oct. Door notaris Roelof werd heden in het lokaal van den heer P. Gaanderse, ten verzoeke van de erven C. de Vos te Zierikzee, geveild41 A. 30 c.A. hoveniering, liggende in deze gemeente. Kooper werd de heer C. N. v. d. Heijde voor f 1575. Onkosten 9 pCt. Strykpenningen f 29,50. De bekende buitenplaats vVrede-Rust" te Serooskerke (Walcheren), aan den straat weg van Middelburg naar Domburg, met bloem-, moes- en vruchtentninen, aangrenzend wei- en bouwland, een en ander groot 11 H.A. 38 A. en 46 c.A. is in openbare veiling opgehouden op f 38.000. Op Donderdag 42 November zal aan het gebouw van het prov. bestaur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed; Het onder houden van do rijkszeeweringen en havenwerken te VJissiDgen en Veere, gedurende 4904, 4905 en 4906, in 2 perceelen. Raming eerste perceel f 7530, tweede perceel f 4630 per jaar. Haamstede, 46 Oct. Heden werden ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp, ten verzoeke van den heer Chr. Goudzwaard, publiek verkocht: kalf- vaarzen voor f 487, f 201, f 176, f 462, f 464 en f468; 2-jarige ossen f 435, f459; lj-jarige ossen voor f 93, f 83, f 73, f 400 en f 94. Onkosten 40 pCt. BK OiTMtAKEH. Op Donderdag 29 dezer zal voor het gerechtshof te 's-Hage in hooger beroep behandeld worden de zaak tegen S. v. N., slager, geboren en wonende te Brouwershaven, thans gedetineerd, veroordeeld wegens diefstal met overklimming. In deze zaak zijn 3 getuigen gedagvaard. KKKKmIe If W H. Da. M. J, Godefroy te Pretoria is weer by zyn oude gemeente (de Ned. Herv. Kerk aldaar) beroepen. St.-Maartensdijk. By de gehouden ver kiezing van gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier zyn de 4 af tredende leden, n.I. de heeren Joh. Stoutjesdijk, Chr. Hoek Mz., C. v. d. Hoek en G. C. de Wilde, met overgroote meerderheid berkozeD. O M P E B W IJ Mej. H. Risseeuw heeft tegen 4 Jan. eervol ontslag aangevraagd uit hare betrekking als onderwijzeres aan school B te Goes, waar mede deze gemeente één van hare boete onderwijskrachten verliest. Do heer A. v. d. Water, doctorandus in de Nederl. letteren, tydelyk leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool to Goes, is benoemd tot leeraar in de Nederl. taal aan de Hoogere Burgersohool met 5-jatigen cursus te Arnhem. Tot onderwyzer in bot Fransch aan de ryksnormaalscbool te Axel is benoemd de beer I. de Groot, hoofd eoner school te Terneuzen, en tot onderwijzer in de Neder- landeche taal de heer A. de Lauwere, hoofd der school te Sas-van-Gect. Te Venlo zyn geslaagd voor de acte vrye- en ordeoefoningen der gymnastiek de dames M. C. van de Volkere te Vlissingen on A. Hemmekam on do heeren L. Catsman en C. J. Neeteson, onderwijzer te Westkapelle. De heer J. C. do Brnine, onderwyzer te Groote IJpolder, geboren te Bnrgb, is als zoodanig benoemd aan een. der openbare lagere scholen te Amsterdam. Past ea Telefrafle. Ter vervanging van APotter, die definitief besteller is geworden, is nit ruim 20 sollici tanten benoemd tot hulpbeeteller aan het postkantoor te Goes H. L. Franks aldaar. Afwezig de heèren De Neve en Van Darome. Voorzitter de Burgemeester. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de goedkeuring van het sub sidie voor het Burgerlijk Armbestuur, en een mededeeling, dat de bijdrage voor de kas der schutterij zal bedragen voor 1904 f 7,781/*; ook nog, dat in plaats van wijlen den heer P. de Regt tot zetter is benoemd de heer M. Maris. Op het bekende adres van den heer Nieveen, die verhooging verzoekt van subsidie voor den aanleg van een tram Wolfertsdijksche Veer- Boreele, wordt door Burgem. en Weth. gead viseerd afwijzend te beschikken, omdat de financiëele toestand der gemeente dit niet toelaat. De heer Nieuwenhuijze is van meening, dat een verhooging wel zou kunnen worden toe- test aan; een opoffering van f 25 'sjaars meer an reeds is toegestaan, zal oorzaak zijn, dat de geriefelijkheid dezer onderneming den in gezetenen ook ten goede komt. Spreker stelt voor, om de reeds toegezegde subsidie van f 50 te brengen op f 75. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 3 stemmen. Tegen steroden de heeren Abra- hamse, Van der Maas en de Burgemeester. Bij de daarop gevolgde samenstelling van een stembureau voor de aanstaande verkiezing van een raadslid, worden, behalve de Voor zitter, als leden benoemd de heeren Marcusse en Nieuwenhuijze. Thans komt aan de orde de behandeling der begrooting voor 1904. Hierbij merkt de heer Van Nieuwenhuijze op, dat ter voorkoming

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 4