aangetroffen, maar dat U ook de noodige tact bezit met ons, eenvoudige dorpelingen, om te gaan, en daarom meenden wij dezen avond niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan, maar hebben allen een offer op het altaar der liefde gestort, teneinde U een geschenk aan te bieden, betwelk bestaat uit een diri geerstok met zilver gemonteerd. Ik spreek zeker naar het hart van U, mijne heeren leden van «Oosterlands Fanfare",wanneer ik den heer Hottinga toeroep, dat hij nog lang moge leven. (Fanfares). Aanvaard dan dit geschenk en ik spreek hierbij den wensch uit, dat het U ge gund moge zijn nog lang aan het hoofd onzer Vereeniging te mogen staan. De inscriptie op den dirigeerstok luidt: •Souvenir van de werkende leden van «Oos- terland's Fanfare" aan hunnen directeur, den heer N. A. Hottinga, 15 9 1903". De heer Hottinga nam toen het woord en bedankte den leden voor de scboone verrassing, welke hem heden avond te beurt viel. Op het marktplein, alwaar de muziektent verlicht was, werden alenu een paar stukjes gespeeld, waarop de heer Hottinga de leden bij den heer J. J. Beije onthaalde en nogmaals bedankte, uit sprekende de hoop nog lang den dirigeerstok over aOosterland's Fanfare" te mogen zwaaien, en getuigend, dat bij met liefde altijd voor de Vereeniging was opgetreden. Nog eenige stukjes werden in de muziektent gespeeld, waarna zij hun djrectenr met de muziek naar de tram brachten, waarmede deze naar Zie- rikzee vertrok. De dirigeerstok is geleverd door den heer De Graaf te Zierikzee. Bij den landbouwer Jobs. van Hoeve had een paard het ongeluk om van een ander paard een trap te ontvangen, waardoor een been afgeslagen werd. Eikerzee, 17 Sept. Slechts een 26-tal belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de uitnoodiging tot een nieuwe bijeenkomst ter bevordering der oprichting eener afdeeling van den Chr. Nat. "Werkmansbond. Ds. De Leur opent de samenkomst met 't voorlezen van Psalm 12 en 't uitspreken van een gebed, waarna hij zegt, dat zich voorloopig 10 personen voor 't oprichten eenor afd. hebben verklaard, en dat ds. Blankert thans o. m. wil spreken over de verschillende fondsen van den C. N. W. Deze begint met een korte uitweiding over de verschillende bonden in ons land, onder en voor de werklieden opgericht: de neutrale, de socialistische en de Christelijke. De menach zal bg brood alleen niet leven, hij heeft niet slechts stoffelijke nooden te bevredigen, maar bovendien moet in geestelijke behoefte worden voorzien en daarom: geen neutrale vereeniging. De socialist laat zoo genaamd ieder in den godsdienst vrij, doch ondermijnt de Christelijke grondslagen van ons volksleven. Daarom een Christelijke werk- liedenvereemging gesticht, die alleen op dezen on veranderlijken grondslag rustJezus Christus den Heiland der wereld. Nu wil Patrimo nium hem, ook als niet-antire volution air, niet bevallen. Patrimonium is reeds sinds 1885 •de waggon door de antirevolutionaire loco motief voortgetrokken". (Dr. Do Visser); Patrimonium doet sterk aan politiek. De Chris telijke Nationale Werkmansb. verbiedt beslist, zelfs in de afd., aan politiek te doen. De Bond is bovendien een stichting in innig verband tot de Ned. Herv. Kerk, oog altijd de Volkskerk. De Bond wenscht misstanden op te heffen, mede door onderlinge besprekingen tuBschen werkman en werkgevervandaar commissiën van advies, waarin ook de werk gever is vertegenwoordigd. En misstanden zijn er, zegt spreker, stellig ook hier. Men behoeft er slechts op te wijzen, dat de vrouw, bij gelijk aantal werkuren, met zooveel minder woedt betaald. De bond kent geen geestelijke adviseurs, zoodat bjj (zoowel als ds. De Leur) zich voorstelt zich als leider spoedig terug te trekkendit beteekent niet, zegt de. De Leur, later met nadruk, dat zij uiet hun krachten ten beste zullen blijven geven aan de afdeelingen. Na werd helder uiteengezet welke verschillende fondsen, zieken-, weduwen-, bijstand-, begrafenisfonds, de Bond of zijne afdeelingen, bezit of in de naaate toekomst waarschijnlijk bezitten aal. Vooral het begrafenisfonds, het eenige algemoene fonds van den Bond, wordt uit voerig besproken. Wie daarvan lid ia, zal hoogstwaarschijnlijk gratia ook lid zijn van het weduwen fondsgelijk dat in de afd. Botterdam 't geval is. Na deze omstandige, helderezaakrijke beschouwingen vraagt Koraman: verhuist een lid naar elders, kan hij dan toch nog lid blijven (antwoordstellig, hij behoeft slechts te blijven contribueeren). T. Kloet wijst er op, dat het tarief van het begrafenisfonds hoogor is dan bij een particulier. Dit blijkt een klein jaarlijksch bedrag te verschillen, doch zegt ds. B met nadruk, men vergete de weldaad niet van do weduwen- uitkeering. Kloet zegt ook, indien de weduwe uitkeering krijgt, dan zegt de diaconie of hot burg. armbestuurwij geven zooveel minder! Ds. De Leur komt met warmte en vol overtuiging er voor op, om 't op den hoogsten prijs te stellen, ook in deze ons zei ven te helpenom niet te vragen aan anderen, zoolang eigen hulp iu 't bereik onzer krachten valt. Na dankzegging door ds. Blankert, wordt de openbare samenkomst gesloten. BruinisBe, 18 Sept. Mr. G. A. M. Kallenbacb, secretaris alhier, is benoemd tot burgemeester van Uithuizermcede. Staven isse. Als een bizonderheid kan wel gemeld worden, dat bij den heer D. alhier een kip sedert October van het vorige jaar wekelijks 5 eieren gelegd heeft. Zoo mogelijk zoekt de kip als ligplaats, op eon bed van één der huisgenooten, of een openstaand kastje in de keuken. Oud-Vossemeer. Bekend is dat somwijlen in de dierenwereld opmerkelijke afwijkingen in kleur van haren of vederen voorkomt; zoo werd sedert eenige weken in den Vanhaaftenpolder, in de nabijheid van de hoeve van den heer A. A. van Nieuwechuijzen, opgemerkt een geheel witte zwaluw. Door heeren Ged. Staten is aan het weezen-armbestuur machtiging verleend om als bijdrage in de kosten van den genees kundigen dienst en van het lager onderwijs elk f 300 af te sfean, over de jaren 1904 en 1905; daar genoemd liohaam over meer fondsen beschikt dan een richtige weezen- verplegiDg eischt, kan dit zonder bezwaar Gedurende de laatste maanden is het dempen van slooten, die voor de gezondheid schadelijk moeten geacht wordeD, door het gemeentebestuur ernstig ter band genomen, en naar men meldt, zal daarmede voortgegaan worden, zoodat weldra verwacht mag worden, dat alle vuilnissen zullen opgeruimd zijn. De demping heeft ook o. a. in de Molenstraat tot gevolg, dat de ingang van het dorp minder ontsierd is. Een woord van lof komt biervoor aan bet gemeentebestnur toe, dat zeker in geen goval minder dan in de gemeenten in onze omgeving, zijn plicht heeft gedaan in zake maatregelen voor de openbare gezondheid. Krabbendijke, 16 Sept. Toen Dinsdag middag de markttrein bij wachtpost 27 alhier aankwam, sloeg het paard op hol van M. uit Bergen-op-Zoom, dat gespannen was voor een kar, waarin een kist lag, die een groote waarde aan gouden en zilveren voorwerpen inhield. Paard en kar kwamen ia de sloot terecht, doch de voerman kon nog intijds op den weg springen. Behalve de schade aan tuig en kar, liep het overigens zonder onge lukken af. Billand-Bath, 16 Sept. Deze week zijn iu de Dames- en Anna Mariapolders, die beiden tot onze gemeente behooren, in twee dagen 84 patrijzen geschoten. Dit is nog al bevredigend, als men in aanmerking neemt bet gure, regenachtige weer van dezen zomer. Middelburg. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeenteraad kwam ter sprake het bokende tram-ongeluk door het omwaaien vau een boom. Uit de door het dagelijksch bestuur gegeven inlichtingen bleek, dat noch den burgemeester, noch het college van burgom. en weth. of den gemeente-bouw meester bekend was dat den boom in een slechte toestand verkeerde. Wel was enkele jaren geleden, toen een groote tak was afgewaaid, de daardoor ontstane holte dichtgemetseld, doch dit was gedaan om den boom, door bet inloopon van water, voor rotten te behoeden. De gemeente-begrooting voor 1904 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 734.255.09J met een post van onvoorziene uitgaven van f 1046 43. De hoofdelijke omslag is uit getrokken op f 120.000, de opcenten op 's rijks directe belastingen op f 36.317.33^, de uitkeering van het rijk ingevolge art. 1 der wet van 24 Mei 1897 op f 61.566.48 en de bijdrage van het rijk in de kosten van het lager onderwijs f 16.070,07 on de sub sidie van bet hooger onderwijs f 9209.70; voorts worden de inkomsten der gasfabriek geraamd op f 122.388 en dio der duin waterleiding op f 31.769.50 de buitengewone inkomsten zijn begroot op f 231.815, w. o. behoort een geldleening van f 131.000. Onder de uitgaven zijn uitgetrokken de kosten van onderwijs, kunsten en wetenschappen op f 110.950.89, politie, brandweer, straat verlichting, schutterij en gezondheidsdienst f 51.063.50, gemeenteschuldon f 278.492 66| en geldbelegging f 25.250. Den 1 Augustus meldde ik, dat de commissaris van politie, de heer C, F. Wester burger, met ingang van 1 Januari a.s. zijn eervol ontslag als zoodanig had aangevraagd. Dit bericht werd toen tegengesprokon en zelfs gemeld, dat den betrokken ambtenaar hiervan niets bekend was. Thans wordt de volkomen juistheid van mijn bericht bevestigd trouwens de bron waaraan ik hot bad ontleend was volstrekt betrouwbaar daar op de begrooting over 1904 als pensioen van den heer Wester burger, die tegen 1 Januari 1904 aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit bovengenoemde betrekking heeft aangevraagd, f 1320 is uitgetrokken. Vlissingeii. Woensdagavond kwam aan het begin van den nieuwen Vlissingschen weg onder deze gemeente een fietsrijder in aan raking met de stoomtram. De fietser, een soldaat, werd van zijn fiets geslagen en kwam op de Btraatsteenen terecht, terwijl zijn kar in de haven raakte, en natuurlijk geheel verbrijzeld werd. De fietsrijder bekwam een hoofdwonde en werd door een zich op de tram bevindenden doktor verbonden; overigens liep dit ongeval wonderbaarlijk goed af. De heer H. J. van der Meer, lid van de Prov. Staten en van den gemeenteraad alhier, heeft belangstellenden opgeroepen tot bet bijwonen van een vergadering om ook hier ter stede een sub-comitó op te richten tot steun van de slachtoffers der ramp te Arnemuideo. Prins Louis van Battenberg mot govolg kwam Donderdagavond per mailtrein alhier aan, die met de nachtmailboot «Koningin Regentes" do reis naar Engeland voortzette. De nachtmailboot «Prins Hendrik" der Maatschappij «Zeeland", welke aan do Kon, I Maatschappij «De Schelde" van buitenboords assen ie voorzien, en daarom geruimen tijd uit de vaart is geweest, wordt hoden weder in den geregeldeo dienst opgenomen. Gedurende den a.s. winter zal een reeks voorstellingen worden gegeven door de Hol- landsche Tooneelvereeniging uit Amsterdam, directeur de heer Kuhr. Hulst. Van liberale zijde wordt als candidaat voor de Prov. Staten van Zeeland in dit district, in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer mr. J. G. van Deinse, genoemd de heer Jules Vogelvanger, grond eigenaar alhier, die ook in 1901 bij do periodieke verkiezingen verkiesbaar was. Aawbeatedloger»Verkooplnien eu. Poortvliet, 15 Sept. Heden werd door den heer J. van Eleiicker, deurwaarder te Tholen, de boeren-inspan, ten verzoeke van den heer L. do Rijke Az. alhier, publiek verkocht. Voor werkpaarden van 3 tot 12 jaar werd besteed f 140 tot f 660; voor 2- tot 1-jarige paarden f 250 tot f 360; voor 1-jarigo paarden f 170 tot f 415; voor veulens f 70 tot f 90; voor melkkoeien f 180 tot f 265; vo» kalf vaarzen f 110 tot f 210; voor jaarlingen (vaarzen en ossen) f 40 tot f 105; voor melkkalveren f 35 tot f 39; voor stieren f 106 tot f 175; en voor loopvarkens f 16 tot f 18. Kolyniplaat, 16 Sept. Heden word ten overstaan van deurwaarder Gelner, in het lokaal van den heer M. Scbikker, verkocht 12 perceelen suikerbieten en jaapjospeeën, zulks ten verzoeke van den heer Hanson. Suikerbieten werden per gemet ver kocht als volgt le perceel, H. Hollestelle, f 82. 2e J. Goubooze, - 79. 3e J. do Smit, - 75. 4e J. de Fonw, - 82. 5e C. Cornelia, - 76. 6e C. Cornell's, - 77. 7e L. Steendam, - 87. 8e C. Cornells, - 89. 9e A. Schrier, - 90. Jaapjespeeën: 10a Chr. Fronke, - 104. 11e J. Visser, - 100. 12e P. Leendortse, - 98. De geheelo opbrengst was f 812.70. On kosten 10 pCt. Scherpenisse, 17 Sept. In de heden ge houden vergadering der Vereeniging •Vooruit gang zij ons streven" werd aanbesteed do lovering van Kunstmeststoffen. Inschrijvers warenP. J. van Ardenne te Dordrecht, voor •uperphosphaat f 2.70 voor landbonwkalk t 0.80; voor kaïaiet f 2 25; voor kali f 6 50; voor Thomasphoaph. f2.50 en de Maatacheppg tot verkoop van hulp- meststoffen te Dordrecht voor superpboaphaat f 2 64voor Tbomasphoaphaat f 2.35voor kali f 6.40; voor kaïoiet f 2.35 on voor landbouwkalk f 0.85. Stavonisse. De uitslag van de aanbesteding van de «Dorpsvcreeniging II" alhier, van kunstmeststoffen, erwten en maïs, is, dat alles onderhands tegen geheimen prijs gegund is De notarissen Schader eu Lamberts hebben 17 September in het notarishuis te Rotterdam, krachtens rechterlijk bevel, publiek geveild aandeel in aandeelen in den Wilbelminapolder, bovattende bet deel be noorden bet Goesche diep cn het Schengen, benevens den geheelen polder Oost-Beveland met al de rechten aan de eigenaren van dit onverdeeld en gemeenschappelijk eigondom toekomende, benevens gebouwen, to voldo staande oogst en inventaris, en al hetgeen verder tot het gemeenschappelijk grondbezit en bedrijf behoorteen cn ander liggende bij Goes. De gemiddoldo opbrengst over do laotste 5 jaren was f 800 por jaar. Hoogste bod van eon ander f 16500. Donderdag 24 Sept. a.s. wordt het perceel afgeslagen. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons uit het eiland Tholen: Weldra zal met steken van bieten, volgens het gewijzigde contract, waarbij de eerste termijnlevering is vervallen, een aanvang gemaakt wordende verwachtingen zgn niet hoog gespannendaar de groei veel te wenschen heeft overgelaten. Men meent ook hier en daar opgemerkt te hebben, dat sommige akkers zijn aangetast door de schimmelplant, waardoor elders de bieten schijnen te lijden. Het rooien van aardappelen is in vollen gang; het schot is gering, de qualiteit middelmatig. Van zieke knollen heeft man gelukkig tot heden niet veel last. Noordgouwe, 17 Sept. Ook hier is niet veel animo om aandeelen te nemen in de op te richten kunstmestfabriek. Slechts door vijf landbouwers zijn te zamen 21 aandeelen ge nomen. De St. Crt. bevat een staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand Augustus. Het waren 2 (2) gevallen van kwade droes, 208 (20) van schurft, 204 (35) van rotkreupel, 590 (240) van vlekziekte en 25 (22) van miltvuur. In Zeeland kwamen voor 44 (34) gevallen van vlekziekte en 1 (1) van miltvuur. (De tusschen haakjes geplaatste cijfers duiden het aantal eigenaars aan). Poortvliet, 17 Sept. Op de internationale tentoonstelling te Winterswijk, gehouden op 9, 10 en 11 Sept. j 1., komt met den eersten prijs op de lijst der bekroonden voor, de heer W. J. Boogaart alhier, voor het inzenden van toestellen voor boterbereiding in de boerderijen (centrifuges, karns, boter- kneders enz.) KHBEXIBUWS. Zondag a.s. hoopt Ds. Schouten te Sint- Filipsland in de Ned. Herv. Kerk te Scber- ponisso op te treden. Nienwerkerk. De 1.1. Zondag gehouden collecte voor de diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier, bij gelegenheid der zoogenaamde oogst- preek, hoeft opgebracht do som van f 194 Ds. H. Bax Dzn., pred. bij do Ned. Herv. Gem. te Doornspijk, hoopt den 9don October a.s. zgn 50-jarigo Evangeliebediening te gedenken. Ds. Bax aanvaardde zijn ambt te Vuursche, en stond achtereenvolgens nog te Ouddorp. te Waarder, le Poortvliet en sedert 14 Febr. 1875 op zijn tegenwoordige standplaats, waar hij, ondanks zijn hoogen leeftijd, nog steedB olken Zondag tweemalen optreedt. O K JD K B W IJ 8. St. Annaland. Benoemd (ot onderwijzeres aan de oponb. lagere school alhier, tnej. H. Ph. van Goreel te Oud-Yossemeer, en wel met 6 stemmen, terwijl mej. G. J. Rijnberg aldaar 1 stem verkreeg. De heer J. Yreeke, le onder wijzer aan do R.-K. jongensschool te Vlissingen, is met ingang van 1 November benoemd tot hoofd van oen dergelijke school te Uithoorn (bij Amsterdam). Op do voordracht voor hoofd der ecbool te Sf.-Filipsland zijn geplaatst 1. W. A. d. Blacq, hoofd dor school te Rotranchemont2. J. v. Houten, onderwijzer te Tholen 3. P. v. d. Linde, onderwijzer te Rotterdam4. J. Spek, onderwijzer te Haamstede. Volgens berichten uit 's Hage zal hot wetsontwerp betreffende de pensionneering van onderwijzers woldra aan de Tweede Kamer verzonden worden. Aan do stemming tot steun uit de Weerstandskas van den Bond van Nederl. Oud. ten behoeve van Kroes on mej. Sluijters, is deelgenomen door 38 leden. Yan dezen verklaarden zich 28 vóór steun. PRESDIELBE3URTEIV in onderstaande Gemeenten van Schouwen en D u i v e I a n d. X o n d a g 2 O September 1 O O 3, Da Geref. Kerk te Zierikiea: Voorm. tien ure cn 's avonds zrs ure: ds. ftselink. Cat. Zondag 30b. ll«rv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien oreds. Blankert. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Borgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer van Haamstede. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Noordwelle: Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koohtra. Oud-Geref. Kerk le Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikenee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Batnah. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. (Oogstpreek). Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Geerling. (Oogstpreek); 's nam twee ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. (Oogstpreek). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Meyer. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Burger. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 'a Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. v. d. Berg van Zierikzee HerT. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure-, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk'. 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 's nam. 2 ure cn 's avonds ure: ds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9 ure; 's uam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. G. Smit. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's uam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. G. Staal. Herv. Kerk te Sirjauslaud: 's Nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. Herr. Kerk te Bruimsse: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Vtaardenburg. Geref. Kerk te Brninisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. De Jager Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Brum isse 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureGewone dienst. VISSCHSBIJ-BEBICHTËN. Het stormachtige weder van de vorige week is ook in Zeeland ongunstig geweest voor het mosselzaad. Aan de hoofden van de Wester- Schelde is het jonge broedzaad bijna geheel weggeslagen, zoodat daar dit jaar ook weder weinig zal te vangen zgn. Den 29en dezer worden de mosselzaadbanken op de Schelde en de Zeeuwsche etroomen voor de publieke visscherij opengesteld, doch te vreezen is het, dat er weinig zal «gekord" worden. TOONBEL. Woensdagavond werd door de Nieuwe Nederlandsche Tooneelvereeniging >De Tante van Charley" ten tooneele gevoerd, een blijspel in drie bedrijven, vertaald uit het Engelsoh door A. van Spriokhuizen. Dit blijspel is een allergeestigst, boeiend stukje, waarin de dolste en grappigste studentenstreken voorkomen. De hoofdfiguur in bet etuk is de student William Babberley, die ter wille van zijn twee verliefde vrienden Jack en Charley, die hem daartoe overhalen, zich als tante van Charley verkleedt en voordoet. De heer Delmonte speelde die rol met (zeer veel talent, natuurlijk, los en ongekunsteld, zcodat men zioh kostelijk amuseerde. Het publiek was èh met het stuk èa met de goede vertolking er van ten zeerste ingenomen. Aan de spelers en speelsters vielen dan ook warme toejuichingen ten deel. Donderdagavond kwam voor het voetlicht •Sherlock Holmes", een politiedrama in vijf bedrijven, bewerkt door mevr. Math. Kiehl. Wij konden wegens drukke werkzaamheden tot ons leedwezen slechts een deel der op voering bijwonen. Wat wij zagen en hoorden, voldeed ons uitermate, ïoodat wij niet twijfelen, of de velen, die bij de voorstelling tegen woordig waren, zullen met de gedachte huiswaarts zgn gekeerd, dat zij een hoogst pakkend drama hebben bijgewoond. Hedenavond (Vrijdag) wordt het beroemde blijspel »De Bad-Doktoren" gegeven. De Directie van het Tooneelgezelschap heeft de weezen van het Burgerweeshuis uitgenoodigd deze voorstelling bij te wonen. TELB6BAIIBN. 's-Gravenhage, 18 September. Benoemd tot notaris te Middelburg, de heer W. Hioolen, candidaat aldaar. Londen, 18 September. Chamberlain, Hamilton en Ritchie hebben hun ontslag ingediend, dal door den Koning is ingewilligd. HABKTBEBIOBTEN. Zierikzee, 17 Sept. Ruime aanvoer en onveranderde prijzen. Handel ging vlug van de hand, en ruimde alles op volgens noteering, terwijl enkele uitgezochte partijtjes voor zaai hooger werden verkocht. Tarwe f 6 k 7,20chevaliergeret f 4,25 a f 4,75; wintergerst f 4,20 A f 4,70; rogge f 4,75 a f 5,20; kleine groene erwten f 8 k f 9; kroonorwteu f 8,50 a f9,50; schokkerB f 9,50 k f 10,50; karwij f 8,50 k f 10,50. Middelburg, 17 Sept. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren weder een groote aanvoer, vooral van kroonerwten, waarnaar weder een goede vraag bestond en die tot ruim vorige weekprijten werden ge kocht. Van andere nieuwe artikelen was het aanbod nog niet groot. Do noteering is als volgt Jarige Walch. tarwe f 7,75 k f8 naar kwaliteit; nieuwe dito dito werd van f 7,40 tot f 7,60 naar deugd gekocht; nieuwe rogge hield men op f 5,60; nieuwe wintergerst niet ter markt; dito ïomergerst f 4,25 k f 4,50kroonerwten, met levendige vraag, werden enkel f 9,75, doch meestal met f 9,90 en f 10 betaald; kool- en karwgzaad niet getoond. Burgerlijke Stand van Zierikree. geboren: 11 Sept. Een dochter van J. J. Krjjger en M. de Oude. 12 zoon A. 3. Ribbens en A. Enzlin. 12 O. Flikweert en O. van der Ploeg. 18 J. van Vessem en D. Kraak. 15 C. v. Beveren enTh. v.Strien. 16 j) J. Schouls en A. Ringelberg. overleden: 15 Sept. 3. 3. Mallander, 6 w., t. 16 H. Willemse, 1 j., r 16 J. T. Flikweert, 4 d., t, 17 N. A. van Graafeiland, 14 tr., d. levenloos aangegeven: 18 Sept. Een zoon van l. ter Poorten en M. F. Gapelle. Burgert. Stand van 8t.-Filip»land. geboren: Neeltje, d. van J. Mol en A. v. d. Bos. Pieternella Willem ina, d. van P. Westbroek en W. Faasse. Leunlje en Jar, d. en z. van W. C. Meijer en J. de Braber. Leendert, z. van A. Jansen en M. Kloet. Willem, z. van J. Mol en P. Z. Verwjjs. overleden: Jacomina Jannetje, 4 m., d. van N. v. d. Reest en J. J, Neele. Jan, oud 8 d. en Leantje oud 25 d., kinderen vnnW. G Mejjer en J. de Braber. Evangelisatie Jeruë] II: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: Het Bestuur. Weekmarkt te Zierikzee, 17 Sept. IS BoterprijzenDe Boter ib verkoobt f 0,55f 0,60f 0,65 en i 0,12\ Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote K' zijn verkocht voor f 0,70, f 0,95 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,60

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2