Vlissingen, Middelburgen Rotterdam. ADVERTENTIE!!. vruchtbaren akker eerst dan de hoogste op brengst kau verwacht worden, als men een passend gewas op juiste wijze zaait en verpleegt en daartoe begint met gebruik te maken van de beste variëteit en het beste zaaigoed. Het beste zaad is nog niet goed genoeg om uit gezaaid te worden. Het zaaizaad moet hebben een voldoende kiemh-acht en kiemenergie, d.w. z. dat er een voldoende hoeveelheid van het zaad moet kunnen ontkiemen binnen een bepaalden tijd. Het zaad moet zijn echt en zoo zuiver mogelijk, het moet uitmunten door grootte en gewicht, eveneens door afkomst. Nadat het land gezuiverd en bewerkt is, moet de boer in de eerste plaats zorgen, dat er in het najaar reeds, vóór het uitzaaien van het graan, twee stoffen in voldoende hoeveelheid in den bodem aanwezig zijn, n.l. Kali en Phosphorzuur. Wat de stikstof betreft, die kan, wanneer ze niet aanwezig mocht blijken te zijn, later gegeven worden. De landbouwer, die op 't zand woont en b.v. rogge verbouwt, zal allicht een halve 8talbemesting kunnen geven. Daardoor krijgt het land ook de noodige warmte en een dikkere humuslaag. Doch bij die halve stalbemesting hoort in elk geval nog 500 K.G. Thomasslakken en 500 K.G. Kaïniet. Alleen door deze twee laatste artikelen er bij te geven krijgt men voldoend stevig stroo en gevulde aren met Sroote en zware korrels. Het gebeurt vaak, at op half «waren grond, of zoogenaamden zavelgrond, tarwe wordt gezaaid. Dezelfde bemesting, dus half stalbemesting en 500 K.G. Kaïuiet met evenveel Thomasslakken geve men ook daar. In de kleistreken moet de tarwe zich vaak tevreden stellen met oud bietenland. Het is raadzaam hierop in het najaar 200 K.G. Chloorkalium te strooien; men kan dan ver zekerd zijn, dat de oogst ruimer en solider zal zijn. Er wordt in den laatsten tijd vaak geklaagd over het omvervallen van het graan. Het is bepaald zeker, dat een Kali- en Phos- phorzuurbemesting dit legeren zullen beletten. Nadat het land bemest is en de bodem in goeden staat is, heeft het zaaien plaats. Op rijen zaaien of breedwerpig zaaien is bij het graan aan te bevelen. Het op rijen gezaaide graan wordt steviger en legert niet zoo spoedig. KB BK MIE U W 8. Da. Bakhuizen van den Brink, beroepen naar Arnhem, nam j.I. Zondagavond afscheid van de Herv. Gemeente te Ylissingen met een rede naar aanleiding van Pdalm 138 8a. Beroepen bij de Geref. Gemeente te Yeere ds. H. Meulink te Meliskerke. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gemeente te Banschoten, door ds. J. Koppe te Ierseke. Anna-Jacoba-Polder. Na des voor middags bevestigd te zijn door da. Yan der Koog uit Bergen-op-Zoom, die sprak naar aanleiding van Jesaja 62 vers G en 7, hield ds. A. Dekker, beroepen uit Yeere, albier Zondagnamiddag in de Geref. Kerk zijn intree rede naar aanleiding van Psalm 124 vers 8. O IV II E H W IJ 8. Benoemd tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Oud-Vosmeer, mejuffrouw L. Klop, onderwijzeres aan de christelijke school te Heusden. Poat ei Telegrafie. Bij Kon. besl. zijn met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd tot surnumerair der posterijen en telegrafie, de heeren J. A. Risseeuw te Groede en P. A. de Klerck, onlangs te Zierikzee. Het gerucht, dat do directeur-generaal van de posterijen en telegrapbie, Pop, zijn ambt zou neerleggen, wordt volgens liet Volk thans weer uit de meest betrouwbare bron bevestigd. Raadsziiling van 1 Sept. li. te Wissenkerke. Vóór de opening worden bcëedigd de herkozen leden, de heeren Schippers, Yan Damme en De Looff, die door den voorzitter, den heer Helderman, worden geluk gewenscht met hunne herbenoeming. Z.EdelAchtb. moet met weemoed herinneren aan iemand, die wegens overigden de plaats niet meer zal innemen, zoovelo jaren door hem vervuld; spreker geeft de hoop te kennen, dat zijn aandenken steeds in herinnering zal blijvende overledene was de heer P. de Regt. Hierna wordt de vergadering met gebed geopend, en daarna werden de notulen van 24 Aug. 1.1. onveranderd goedgekeurd. Yan Gedep. Staten is ingekomen een sohrijven, dat ingevolge art. 79 der Armenwet een ingezetene (minderjarig) behoort te worden verpleegd als krankzinnige op kosten van die gemeente, waar de ouders wonen, en daar het geval is zooals bovengenoemd, wordt door deu raad zonder hoofdelijke stemming aangenomen om de verpleging door de gemeente te doen dragen. Hierna wordt de vergadering geschorst. Na heropening niemand meer 't woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. WITTE HAGE. Gemengd Nieuws. Natie Zomers, Omtrent natte zomers vinden wij in de Kroniek van Hoorn" aan- geteekond sin den jare 4555 was 't zo eea vochtige zomer, dat men bet hooy en het koren ter nauwernood kon inzamelen, en van April af tot December verscheen er zelden oen dag zonder vochtigheid. >1561. Dese Somer was sonderling regen achtig en dierhalven seer schadelijk voor de landlieden, want het hooy verdurf meest op 't veld, en deur dien dat het voeder niet goed was, storven naderhand veel koeyen in den winter. 91608. De Somer was ook bijkans anders niet dan een stage regen: dies het gewas overal sonderling sober was. De gantscbe herft aerde naer den voorgaenden Somer, en was seer nat en voohtig, ook de Winter was Bchier niet als een stagen rogen en vroos bijkans noyt. j»1621. In 't begin van Junius begon 't seer overtollig te regenen, en hield voort al gestadig aeu, zoodat van den 1 Junius tot den 6 October nauwelijks 5 dagen sonder regen passeerden, toen hiel so eenige zes of zeven dagen op, daer na herbaelde ze weder eu volharde den gantecheu herfst deur tot diep in November toe. En was het seer te verwonderen, dat hoe de Wind was, Oost, Noord, West of Zuyden, hot altoos al even stadig aen regende". Ea ia Oenten's Vervolg der Historie van Eukhuizen" iezeu wij: *1G49. Dit jaar begon en eindigdo met regen en vochtigheidnoch Winter noch Zomer hadden hun behoorlijk saisoen. »De iawooudera des lands (zegt de heer Costerus) sidderden van wegens do plasregen. Als wij ook zaten in onze eigene huizen, en hoorden dat gestadige gedruis des regens dsg op dag, en bedacbtoD dat droevig bederf des gewas, hetwelk daar op volgde, bet was min noch meer als of het water ons op het herte viel, zo dat de koude grillen ons langs deu rugge liepen. De Weiden lagen op vele plaatsen in 't midden van den Zomer plas, on als in 't water verdronkon". Eenigen tijd gelede a werd, zooals toen door ons werd gemeld, te 's nertogenbosch bij een notaris f GOOO in bankpapier gestolen. Door de Nederlandscho politie worden tweo kerels aangehouden, die verschillende der gestolen briefjes ter inwisseling hadden aan geboden. Zij bekenden helers te zijn, maar deelden mede dat de dief te Wilrijck tbuis boorde. Hij was schoenmakersknecht en was te 'a-Hertogenbosch werkzaam geweest. Hij had een bankbriefje van f 1000 aan zijn baas, die te 's-IIertogenbosch woont, gegeven en deze wisselde het bij een herbergierster. 'tLekto uit wie het briefje had aangeboden en de baas word te 's-IIertogenbosch ge arresteerd en do knecht te Antwerpen achter do tralies gezet. Maandag werden de drie verdachten te Easchen aan do grens geconfronteerd in tegenwoordigheid van de parketten nit Neder land en België. Daar geen der beide parketten op hot grondgebied van een ander mocht komen, had de confrontatie plaats in een huis waar de grenslijn doorloopt. Na do confrontatie werden alle drie do vordachton geboeid weggebracht, één naar Antwerpen en de twee andere naar Breda, Nederlandscho landverhuizers, die in 1902 uit de havens van Amsterdam, Rotterdam en Harlingen vertrokken, waren ten getale van 2301, n.l. 2298 naar Noord-Amerika en 3 naar Zuid-Afrika. Het grootste getal (681) leverde de provincie Groningen, waarop volgde Friesland (459); het kleinste (13) de provincie Limburg. Ingezonden Stokken. RE8UM van de openbare vergadering van leden der coöperatieve Stoom2ui vel fabriek «Luetor et Emergo", in likwidatie, te Brouwershaven, «Hotel Kloet", 2G Augustus 1903. Na overhandiging van verschillende vol machten en het teekenen der presentielijst vraagt de voorzitter, de heer C. J. Boogerd, de goedkeuring der leden voor de aanwezig heid van mr. Van Renterghem als rechtskundig adviseur en de twee politie-beambten, waarvan de één gemeente-veldwachter van Kerkwerve en de andere die van Brouwershaven is, als getuigen. Uit het algemeen stilzwijgen wordt de goedkeuring afgeleid. Daarna verklaart de voorzitter de vergadering voor geopend. De notulen worden hierop voorgelezen, en onveranderd goedgekeurd. De heer J. M. Klompe vraagt alsnu, of deze vergadering weer een openbare is, welke vraag met ja door den voorzitter wordt beantwoord. Hierop doet de voorzitter -de mededeeling, dat deze vergadering is belegd om te spreken over zaken de likwidatie betreffende, en hij geeft het woord hierover aan mr. Van Renterghem. Deze zegt, dat in de vorige vergadering machtiging is gevraagd tot het instellen van een eisch van schadevergoeding of de fabriek terug. Met dat woordje of was nu bedoeld en. Daarom vraagt nij thans machtiging om zulks te mogen veranderen, hetgeen met meerderheid van stemmen werd toegestaan. Verder geschiedt een uiteenzetting van de zaak-Mulder, waarvan de vermelding ik liever aan anderen overlaat. Alleen zij vermeld de naïeve opmerking van den heer J. Lopse Hocke, dat het hem verwonderde, dat de heeren van het oude bestuur, hetwelk vroeger zooveel met Mulder ophad, dat die hem nu niet de geëischte gelden verschafte. De heer Van Renterghem deelde hierop mede, dat door mr. A. «J. F. Fokker een schrijven was gericht aan mr. D. van der Vliet, waarin hij het wenschelijk achtte aan de bestaande procedures een einde te maken. Vroeger waren velen van de hoofdpersonen vrienden. En nu staan ze als vijanden tegen over elkander. Uitbreiding hiervan was lot in latere geslachten te duchten, In dat schrijven verklaarde mr. Fokker tevens, dat hij zulks geheel op eigen handje deed, en derhalve zonder voorkennis van één der leden van het oude bestuur. De heer Van Renterghem, hoewel nog niet kunnende adviseeren op het gedane voorstel in te gaan, zag toch daarin een verblijdend teeken. Het was een toenadering der andere partij. Hij zoude wel eens met rar. Fokker willen confereeren. Op de nu volgende vraag van den voorzitter^ of nog iemand iets wensoht te zeggen in het belang der zaak, antwoordde de heer J. M. Klompe, dat hij nog wel iets had mede te deelen. Hij zeide namelijk het in het moreele en in het (inanciëele belang van alle leden te achten, dat de reeds te lang bestaande kwestie wordt beëindigd, en had de zekerheid, dat op zeer enkele uitzonderingen na alle leden daarnaar verlangden. Slechts de voorzitter, secretaris en adviseur, alle drie volgens zijn bescheiden meening vertegenwoordigd in den heer Van Renterghem, hadden er financieel belaug bij, dat de procedures bleven bestaan. Zijne handelingen bewijzen dat, wat ik met feiten zal bewijzen. Keeren wc daartoe cveu terug naar de ver gadering van 7 Juli, punt G van het convocatie- biljet. Daar wordt gevraagd machtiging tot terugvordering van de vaste goederen der vereeniging, dus de fabriek. Als toen Boogerd op «ijn Schouwsch gezegd had, ziet eens heeren, dat oude bestuur heeft do fabriek onrechtmatig verkocht, daardoor hebben wij schade geleden, want het is te goedkoop, laten wij nu de fabriek terug eischen, dan kunnen wij die opnieuw verkoopen, en dan komt alles weer terecht; maar ze willen die fabriek niet goed schiks afstaan, dus moeteu we een proces aan doen: daartoe is machtiging noodig van de leden, geeft ons die nu, en dan zullen we het beproeven, dan weet ik zeker, dat de uitslag der stemming anders zou zijn geweest. Maar neen, zegt de heer Van Renterghem, we moeten akte van schadevergoeding vragen, daarmede nu heeft hij de leden verlakt, want ik weet, dat er zijn, die niet wisten, dat die akte van schadevergoeding tevens beteekende machtiging tot proces. Ook noemde mr. Van Renterghem in de vorige vergadering een cijfer van 20 mille, die de directeur had beloofd te zullen teruggeven, als bleek, dat hij ze schuldig was, en van het oude bestuur werd geëischt een som van f 7500. Dus om van te watertanden. Maar in de vergadering, die aan de vorige voorafging, constateerde mr. Van Renterghem zelf, dat van den directeur niets te halen was. Als hij nu de kunst ver staat een kei de huid af te doen is hij mijns inziens de knapste athleet, de baas. Nu geef ik u de heilige verzekering, dat ik niet geweten heb, en nog niet weet, dat ik niet gerechtigd was de fabriek te verkoopen. Hocke (Mongenie) wist dat ook niet. Die is slaande de vergadering nog komen zeggen, dat hij bij notaris Franse was wezen informeeren, of wij daartoe het recht hadden, en deze had gezegd, dat wij daartoe volkomen bevoegd wareo. Nu hoopte hij maar, dat wij de belangen der leden zouden behartigen, en ik geef u bij dezen weer de volle verzekering, dat hel mijn vaste overtuiging was cn is, dat met den verkoop der fabriek voilr 10 duizend gulden do liuanciëele belangen der leden zijn behartigd. Als vergelijkend voorbeeld haaide de heer J. M. Klompe nog dit aan, dat J. M. v. d. Bout verleden jaar, toen hij grond van den dijk van den Zuidnieuwlana-Polder naar zijn hofstede vervoerde, ook niet wist daartoe niet gerechtigd te zijn. Maar de directie van dien polder heoft hem humaan behandeld, door hem denzei ven terug te doen breDgen, dat dan ook tot de laatste kluit toe is geschied. De heer Hocke (Mongenie) zeide, dat het waar was, wat de heer Klompe opmerkte, dat hij had gezegd, dat zij de fabriek mochten verkoopen, maar voerde ter verontschuldiging aan, dat notaris Franse het ook niet wist. Nu verder de vergadering in het ,/Hótel Van Oppen" bij den heer Van de Ven. Die had tot grondslag een schikking, maar eilievel Het eerste, wat de heer Van Renterghem zeide, was, als wij' de heeren van het nieuwe be stuur erkenden als zoodanig, was het goed, anders konden wij wel weer heen gaan. Is dat nu een poging tot schikking? Dan volgt de vergadering bij deö heer Kloet, om rekeniDg en verantwoording te doen van 26 Junuari 1902 tot 27 Mei 1902. Die had ik in de laatste vergadering niet gedaan, en zal dat nu eens doen. Wij zijn allen gezeten. De heer Boogerd opende de vergadering, en zegt: Johannes Matthijs Klompe, bent u present. Ik zet een lachend gezicht op, andermaal, /Johannes Matthijs Klompe, bent u present"; ik lachte weer. Daarop, //Cornelis Johannes Hocke Hoogenboom, bent u present", die zet ook een lachend gezicht. Weder de vraag: «Cornelis Johannes Hocke Hoogenboom, bent u present". Nu zegt deze, houd nu tooh geen gekheid op. Daarop volgen de vragen aan de heeren H. C. Bolle, S. v. d. Weijde en J. van de Vate, die toestemmend antwoorden. Nu zegt mr. Van Renterghem, Johannes Matthijs Klompe, bent u bereid rekening en verantwoording te doen. Ik zeg, nu moet ik eerst de vraag doen, of daarin nu verandering is ingekomen. Vroeger toch werd die aan geboden aan de commissie van toezicht, en Hier viel mr. Van Renterghem mij in de rede, zeggend: wij treden in geen détails; Johannes Matthijs Klompe, ik vraag u, of u bereid bent rekening en verantwoording af te leggen. De heer Klompe zegt: neen, voor die heeren hier niet; hetzelfde antwoord volgt van de andere heeren. (Afgeloopen). Nu is vroeger gezegd, dat wij autokratisch optraden, maar waaronder is deze handelwijze nu te rangschikken. Moet nu mr. Van Renterghem telkens van Rotterdam komen, om ons die vragen te stellen? Kan dat de heer Boogerd niet? Vergeet niet, dat mr. Van Renterghem zeker geen man van een daalder daags is. En de boeren zijn in den regel afkeerig van hooge dagloonen. Nu weet ik waarlijk niet, wat achter die erkenning van het bestuur zit; b.v. de heer Boogerd is burge meester van Kerkwerve, en al zeggen wij nu allen, we erkennen u als zoodanig niet, dan ia hij toch burgemeester van Kerkwerve. Maar er is wat anders. In de vorige vergadering heeft mr. Van Renterghem zijn beschouwing over de zaak gegeven. Ik wil de mijne nu ook eens mede- aeelen. Het Hof heeft beslist, dat de voortgezette vergadering te Haamstede wettig was, maar heeft niet gezegd, dat de heereu het eenige wettige bestuur vormden. Nu kunnen toch in een wettige vergadering wel onwettige besluiten worden genomen. Ten 2de, den eisch bij de rechtbank te Zierikzee ingesteld, dat wij alle boeken, be scheiden en gelden zouden afdragenheeft het hof ontzegd, zoodat, als wij die boeken hadden teruggeëischt, die zeker hadden terug moeten komen. Bovendien de wijze, waarop die boeken zijn weggehaald, wat Hocke (Mangenie) in de vorige vergadering zelf heeft geconstateerd en waarvan nota is genomen, is verdacht. Ten 3de zijn de heeren veroordeeld door het Hof in alle kosten, omdat ze geen machtiging hadden, derhalve behoeft geen der leden daarvan een cent te betaleu. De leden hebben zeker niet gezien, iD welke gunstige conditie ze zijn geweest voor de laatst gegeven machti ging om te procedeeren. Nu zitten ze er weer aan vast. Daarop nam mr. Van Renterghem het woord, en was verontwaardigd dat de heer Klompe hem had verdacht, dat hij de procedures trachtte voort te zetten om er geld uit te slaan voor eigen privé. Ook het woord «verlakt" was een beleediging en dat liet hij zich niet zeggen, hij zoude den heer Klompe binnen 2 X ter verantwoording roepen voor den officier van justitie en de getuigen last geven proces verbaal op te maken. Hem waren de belangen der vereeniging opgedragen en dat was zijn eenig streven en plicht; derhalve eischte hij, dat de heer Klompe excuus zoude vragen voor bovengenoemde beschuldiging, anders moest hij zich voor de gevolgen wachten. Ook had hij een leugen verteld, want in de acte van het Hof stond wel degelijk, dat het wettig bestuur was. Hij legde een afschrift daarvan ter inzage voor aan een elk. De heer J. M. Klompe zeide zelf de akte niet gelezen te hebben, maar het van mr. A. J. F. Fokker vernomen te hebben, die toch ook wel zal kunnen lezen. En wat betreft het excuus vragen, welnu, als dat verlangd wordt, doe ik dat bij dezen. Maar nu moet ik toch inr. Van Kenterghem nog eens zeggen, dat hij ook kan liegen en dat gedaan heeft in de vorige vergadering. Toen heeft u gezegd, dat wijl het oude bestuur na 27 Mei 1902 niets meer had gedaan, daaruit bleek, dat als wij bestuur gebleven waren, de zaak nog even onberedderd was. I)at is een grove leugen. Mr. Van Renterghem kon nooit weten, wat wij zouden gedaan hebben. Wat wel zou zijn geschied, is, dat de geheele zaak al lang vereffend zoude zijn gcweeBt en geen der leden één cent ten onnutte betaald. Er was geen haat, nijd en vijandschap gesticht tot mogelijk in het nageslacht. En dat alles is in hoofd zaak het werk van den heer J. M. v. d. Bout. De heer J. de Vlieger heeft lusschenlijds ook nog opgemerkt, dal hij geïaformeerd heeft en dat het waarheid is, dat de heeren van het nieuwe bestuur alle vorige kosten moeten betalen en het niet is, zooals de heer Boogerd in de laatste vergadering aan hem ten ant woord gaf dat van af 27 Mei 1902 alle kosten voor de vereeniging zoude zijn. Ook zeide de heer J. M. Klompe nog, ten bewijze, dat mr. Van Renterghem zulke grootsche fedachten van vele leden der vereeniging heeft, at nog kort geleden mr. Van Renterghem sprekende met iemand over de zaken der fabriek, deze aanvoerde, dat er toch een commissie van 18 leden was geweest, bestaande uit de voornaamste leden, die alles nagezien en feconstateerd hadden, dat alles in orde was. Iet antwoord was, och de kennis van die leden schat ik niet hoog en toen die iemand (mr. Van Renterghem weet wel, wien ik bedoel) ten antwoord gaf, maar Hocke van Mongenie was er toch bij, een nogal administratief man, antwoordde hij, ook Hocke van Mongenie ziet het kleine maar niet het groote, hij ziet de punt van de naald, maar weet de naald niet te hanteeren. Dat «Mongenie" heeft mr. Van Rentregkem van u gezegd. Voorts vernam ik later, dat zeker tengevolge van de verandering van het woordje of in en de dagvaarding is geschied aan de vennoot schap tot teruggave der fabriek. Nu kunnen zeker de leden met recht het bekende liedje aanheffen van: «Wie zal dat betalen, zoete lieve Gerrelje", enz. enz. J. M. KLOMPE. HABKTBEBIOETEN. Gorinchem, 31 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd G57 koeien, 17 Dnchtere kalveren, G vette varkens en G54 biggen. De groote aanvoer, de mime keuze van heden, was niet in staat lager prjjzen te bewerken. Best kalfvee werd zeer hoog en vlag verhandeldmelkkoeien eveneons, overigens werd stug verkochtvooral graskalveren. Vette varkens stijgend, biggen oveneens. Men besteedde voorZware kalf koeien f 230 k f 370, melkkoeien f 150 f 220, kalfvaarzen f 150 k f 230, guiste vaarzen f 100 k f 140, 2&-jarige ossen f 170 f 240, li jarige ossen f 100 k f 140, pinken f 100 k f 120, graskalveren f 40 f 80, nuchtere kalveren f 12 a f 16, vette varkens f 0,20 k f 0,21 por i K.G., biggen f G k t 12. Rotterdam, 1 Sept. Op de veemarkt waren aangevoerd: 44 paarden, 1644 magere en 551 vette runderen, 212 vette, 80 nuchtere en 405 graskalveren, 4 schapon of lammoren, G26 varkens, 228 biggen. Koeien en ossen 25 tot 37 ot., kalveren 34 tot 45 ct., varkens 19—21£ ct. per J kilo. Melkkoeien f135 a f290, kalfkoeien f180 i\ f 300, stieren f 60 f 180, pinken f 55 f 115, graskalveren f 25 k f 80, vaarzen f 70 k f 175, alles mager vee biggen f 7 f 18, paarden f 55 A f 145, Nuchtere kalveren, fok- f 13 f 22, slacht f 7,50 k f 12. Handel in vette runderen matig. Vette kalveren alleen in pnike kwaliteit goed te plaatsen, miudere soorten met tragen omzet. Gras-, fok- en nuchtere kalveren werden duur verkocht. Handel in mager-, fok- en melkvee bij zeer mimen aanvoer vrij goed. Voor het buitenland werd nogal veel gekocht. Gedurende de maand Augustus zijn aan gevoerd 7907 runderen, 3290 vette kalveren, 8610 schapen en 2719 varkens. Schiedam1 Sept. Noteering distilla teurs 10J. IIITLOT1NGEN. Leening Amsterdam 1900 4 pCt., groot f 10.000 000. Trekking van 31 Aug. Uitgelote obligatiën. 6163 8485 2293 8100 9683 2483 8770 9604 5279 4916 3613 481 4249 857 9210 2455 9270 1412 7484 990 8795 7002 8368 2255 8812 2919 9057 7521 9239 5493 2331 2269 431 9996 6826 8892 6351 7801 813 3173 072 548 6095 830 79 6034 1989 6455 9170 1658 9415 2728 3790 2134 4655 7282 9783 3009 4399 7845 2324 7308 7274 9821 4270 4473 322 7300 5445 1657 8863 3951 2090 7114 4055 360 2531 5468 3556 6809 4658 1324 5233 2516 3664 3704 5136 9148 3071 0074 3182 2369 1013 2549 8224 3673 2302 3873 1273 6011 5811 4007 1901 1172 4050 8076 2178 187 450 3814 9009 7081 9253 1975 1577 8559 9670 7154 7248 9628 4498 432 9539 9240 2672 7105 2734 8614 514 6716 9986 7674 9826 5564 2306 4483 8723 5086 7071 4470 2755 5645 4125 1477 3518 1131 1539 9622 0497 3041 1895 5123 4039 3523 2695 7492 1634 3699 7679 4298 1833 753 974 4142 4799 4422 1933 1032 5306 4174 1122 1119 4121 7889 151 740 578 •5139 1765 6235 1669 9111 1541 103 8470 4729 7045 7706 19 9504 9019 4225 393 8977 350 250 1109 8691 7362 7284 Leening Amsterdam 1901 4 pCt., groot f 10.000.000. Trekking van 31 Aug. Uitgelote obligation. 12787 15506 14657 17004 41566 18869 10281 15217 13606 13099 14678 14878 16777 16346 12253 18384 19793 12045 18037 13805 11879 14830 17092 14C44 18071 16058 15886 15984 10159 15843 13598 10663 12215 19846 44765 18261 17611 12400 1896G 14088 13878 17434 10289 18567 15918 17356 13072 14306 10C80 10587 16559 10294 11425 18399 11875 14716 10551 16091 19721 11217 16178 14485 11480 11303 14180 18905 15443 12161 19799 18329 18192 16052 11040 11111 10118 11892 10664 19095 13027 10590 19877 17813 14813 18629 43669 19954 15567 13973 10072 12520 11674 17961 19205 15165 12007 15012 13696 18441 12789 10095 13194 12G74 15481 10790 11685 13369 14001 11904 13720 16330 10646 12060 11448 13080 12312 18877 10593 12520 13479 12527 14920 16580 15534 14487 16415 18814 19362 19006 19052 18167 12769 11932 19256 17559 18931 18258 14753 13487 18740 19443 40004 19254 16087 15690 13670 16571 17239 11924 16287 12084 17133 19574 14940 18132 18928 18237 10905 15077 16600 10374 137C0 19226 13552 12185 11426 12905 11339 13004 11703 40556 18171 15924 10198 13037 15180 15046 15851 10101 11822 14593 14293 11732 14090 19959 10781 14060 19023 11590 13338 13389 14287 13129 15449 10127 15034 18457 13370 11119 16685 11200 Z1EBIKZEE. TUO VAN HOOG WATER EN VAN LAAG WATER. September. H. W. u. m. 2. 12 voorm. nam. 11.2C 3. 13 voorm. nam. 0. 5 0.31 4. 14 voorm. nam. 1. 0 1.23 5. 15 voorm. nam. 1.52 2. 4 6. Z. 16 voorm. 2.30 0,39 v. nam. 240 7. M. voorm. 3. 5 nam. 3.13 8 18 voorm. nam. 3.39 3.46 9. 19 voorm. nam. 4 12 419 n. m. 4.51 5.35 6. 4 634 6 54 7.15 7.29 7.49 8. 3 8.18 8.26 8.49 8.52 9.19 9.21 9.51 Tijd van II. W. te Dordrecht 3,45 uur later. L. W. 5,30 L. W. STOOIIBOOTDIEIVST Dond. 3 Vrijdag 4 Zaterd. 5 Maand. 7 Dinsdag 8 Woens. 9 Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Am8terdamsehe tijd. s m. 7,30 's m. 8,45 'sm. 9,30 9 7,30 9 8,45 9 9,30 7,30 9 8,45 9 9,30 7,30 9 8,45 9 9,30 9 7,30 9 8,45 9 9,30 9 7,30 9 8,45 9 9,30 Ondertrouwd s LAURENS VAN DUKE en JANNA WILHELMINA SCHOENMAKER. Rotterdam, 28 Augustus 1903.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3