MIDDELBURG--ZIERIKZEE, Dorpsv. „EENDRACHT BINDT". „Landbouwbelang", tot Zaterdag 29 Augustus 1903, Café „Zeeland's Welvaren" 20200 K.6. Superphosphaat en 1300 Amnion. Superph. nette Meubelen, VERKOOP STRAHDBOED. Een Roeiboot en een Scheepsluik te Circa 4000 K.G. Weihooi enz. Klasse VI (ronde- en platbodemjachten). Ie prijs «Elisabeth" van P. Altink Jr., Amsterdam, tijd 1 uur 56 min. 6 sec.; 2e prijs „Fortuna" van W. Hultzer, Amsterdam, in 2 uur 8 min. 10 sec. Klasse VII (Nederlandsche loodsschoeners). Pr ij 8 „loodsschoener IV", schipper J. Walraven, tijd 1 uur 50 min. 8 sec. Klasse VIII (Belgische loodsschoeners). Prijs „loodsschoener IV", schipper E. Aspeslagh, tijd 1 uur 52 min. 11 sec. Klasse IX (visschersvaartuigen). Ie prijs „La Marguérite", schipper H. Baaij, Ierseke; 2e prijs „Elisabeth", schipper J. de Rooy, Ierseke; 3e prijs „Veere 7", schipper F. A. de Bliek, Veere; 4e prijs „Breskens III", schipper J. de Kooker, Breskens; 5e prijs „Arm. 28", schipper H. Marijs, Arnemuideu, (deze prijs werd slechts voorwaardelijk toegekend, wegens een ingediend protest); 6e prijs „Veere 9", schipper J. J. van Beveren, Veere; 7e prijs „Vlissingen 15"schipper J. Schroevers Vlissingen. De uitreiking der behaalde prijzen had des avonds op het Grand-Hótel des Bains te Vlissingen plaats, na afloop van den daar gehouden gemeenschappelijken maaltijd. Zeilen. De internationale zeilwedstrijd te Antwerpen is een groot succes voor de Nederlandsche deelnemers geweest. De wedstrgdbaan was op de Schelde, tusschen Bath en Antwerpen, en was nagenoeg 30 K.M. lang. Door de Nederlandsche zeilers werden de volgende prijzen behaaldWedstrijd voor jachten van 20 tot 40 ton. Ie. pr. »Elly", van den heer Smulders te Rotterdam. De ïMagnolia", van den heer Laverge te Rotter dam, won in het volgend nummer den tweeden prijs. In den wedstrijd voor jachten van 3 tot 6 ton behaalde vHelgoland", van jhr. Six te O ver veen, den eersten en oTrixy", van den heer Schutte te Rotterdam, den derden prijs. Aan den wedstrijd voor motorbooten werd door de Nederlanders niet deelgenomen. Na afloop van den wedstrijd werd een feestmaal gehouden, waaraan verscheidene autoriteiten van Antwerpens haven deelnamen, ook jhr. Six, bestuurslid van de Kon. Ned. Zeil- en Roei vereen/ging en de kap. ter zee van de Kon. Ned. Marine, Boelen. Er heerscbte aan tafel een aangename, opgewekte geest. Na den gebruikelijken heildronk op den Koning stelde in zeer geestdriftige woorden generaal Ninitte een toast in op Koningin Wilhelminavol geestdrift hief daarop geheel de zaal het »Wien Neérlandsch Bloed" aan. In zijn rede bracht de voorzitter hartelijk hulde aan de Hollandsche zeilvereenigingen, dio, zoolang de »Société Royale Nautique" bestaat, nooit één harer wedstrijden verzuimd hebben bij te wonen. Opnieuw en neg geest driftiger werd het »Wion Neérlandsch Bloed" gezongen. De beer Boelen dankte met tranen in de oogen, en noodigde, namens de Marine Jacht-Ciub te Den Helder, de Belgen uit een volgende maal eens deel te nemen aan do zeilwedstrijden op Texels ree. De geestdrift was uitbundig, onbeschrijfelijk. De Nederlanders waren de helden van den avond. Jhr. Six bracht hulde aan Antwerpen en aan de »Nautique Anversoise", die haar zilveren jubelfeest vierde. Gemengd Nieuws. Yoor de betrekking van gemeentebode en concierge van het Raadhuis te Enk huizen hebben zich 460 personen aangemeld. Te Roermond werd een gewezen trom petter der huzaren door zijn bruidenier aangemaand tot betaling zjjner rekening. Hij ontstak hierover zóó in woede, dat hg den man in zijn winkel met een meB te lijf ging, en hem een tweetal steken in de borst toebracht, waarvan één tot het bart doordrong. De verslagene verloor dadelijk het bewustzijn, en is nog steeds niet buiten gevaar. Onder een grooten toeloop van volk is de dader nog laat in den avond gearresteerd. Sludent-grolbewoners. Met hun vieren hadden zo daar nu al een tijd doorgebracht in Delft, de oude modderstad, en wars van alle miasmata, die daar uit de liefelijk geurende grijs-grauwe grachten plegen op te stijgen, hebben zij 't boogerop gezocht, hooger dan menig gewoon sterveling zich gewoon ia to nestelen. Met hun vieren kwamen ze uit Delft, dc studenten, en na verkregen vergunning van den burgemeester van Geullem (in 't Geuldal, bij Valkenberg) zijn ze 8 meter boven den beganen grond in een rotsholte geklauterd, om daar op paseendo wijze in hun levens onderhoud voorziende hun vacantia door te brengen. Acb, 't is zoo weer eens wat anders dan dat gewone. En zoo van 8 M. hoog op de menschen neer te kunnen zien, is ook wat waard, al is 't 's nachts, behalve dat er alsdan niets te zien is, ook rijkelijk koud. Doch zij hebben 't noodige bij zich, men vrceze niet voor hun delicate constitutie. Voerman Smeeta van Meersen, immers, kracht Donderdag hun koffers en een linnen tenfje, waaronder de heeren grotbewoners des nachts op stroobossen hun moede leden neervlijen. Één van hen moet den geheelen dag binnen blijven. Ilij speelt voor kok (want zij koken hun eigen potje) en heeft de kamerwacht. 4e andere 3 cancaneeren als gemsbokken op de rotsblokken rond en leven 't nomaden leven met al zijn afstootends en aantrekkelijks. Zij wasschon bun eigen goed, zij helpen zichzelven mot alles, 't is je reinste mannetjes- huishouden. Als een loopend vuurtje had 't gerucht zich verspreid, dat vier heeren studenten in Geullem 't gemzen leven boven 't monschendito geprefereerd hadden. En duizenden trokken er Zondag heen om die rare heertjes eens te zion. Met iedereen werd gekeuveld en geschertst. Heuscb, dat waren de onaangenaamste uren van 't bergbewonen niet. Maar 's nachts en dan die arme kamerwacht iederen dag. Eofin pourvu qu'on s'amnao. Men leest in liet Volk: Men weet, dat de krijgsraad onzen partij genoot Kappetein heeft veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, wegens de nitdrokkiog sWecst werkzaam on solidair" in het door hem verspreide vlugschriftje van den Bond van Miliciens en Oud-Miliciens. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft die straf gehandhaafd, maar alleen de strafmaat met 2 maanden verkort. Thans heeft Kappetein een aanklacht in gediend bij den burgerlijken rechter legen den schrijver on mede-ondertcekonaar van dit geschriftje, partijgenoot Alb. Keuning. Deze zaak zal dus nog een staartje bobben. Inbraak in een kloostei'. Terwijl Zondag in do kerk te Merkelbeek (Limburg) de eerste missen gecelebreerd werden, hebben zich dieven, door een lange ladder voor oen veneter te plaatsen, toegang tot het klooster weten te verschaften en er circa 3000 Mark (f 1800) in geld geroofd. Deze som hadden de paters ontvangen om missen te lezen. De diefstal gebeurde circa half elf in den voormiddag, terwij] 'top straat vrij druk wae. Slechts twee broeders waren in het klooster aanwezig. Eén er van, naar bovengaando, zag een bandiet bezig met geld in een doosje te doen. Hij roept om hulp! De bandiet, verrast, werpt een gouden ciborie tor zijde, vlucht de ladder af, werpt ze om, on gaat per fiets met nog twee makkers er van doorl liet consigne is slaken. Do gemeenteraad van een stadje in Oost-Pruison zou onlangs vergaderen, maar er kwam geen enkel raadslid opzetten en de voorzitter zat alleen op zijn plaats. PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 2 3 Au g u t u 19 O 3. De Geref. Kerk te Zierikiee: 'sVoorm. tien are en 'savonds tes ure; da. Esselink. Cat. Zondag 27. Herr. Kerk te Kerkwerte: 'sVoorm. half tien ure: ds. Blankerl. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure; ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh; 'sNam. twee ure; ds. De Jagher. (Voorbereiding II. Avondmaal). Herv. Kerk te Renesse: 'sVoorm. half tien ure; ds. De Jagher van Burgh. Herr. Kerk te NoordweHe; Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. lialf tien ure en 's nam. twee ure; ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Baman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorin, half tien ure: ds. Geerling. (Voorbereiding H. Avondmaal); 'snam twea ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: Geen dienst. Geref. Kerk te Zonnemaire: 'S Voorm. half tien ure <n 'snam. twee ure: Leeskerk Herv. Kerk te Noord gouwe: 'sVoorm. half tien uro: ds. Zeeman van Zonnemaire. (Bevestiging ds. Meyer); 's nam. twee ure: ds. J. J. Meyer, (Intrede). Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Zuidersma, Student. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. half tien ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Ouwcrkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg van Bruinisse; 'snam twee ure: de candidaat van der Hoeven van West-Indië. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. hall tien ure: ds. v. d. Linden. (H. Avond maal); 'snam. twee ure: Idem. (Dankzegging). Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Cramer. Ond-Gerel. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien uro en 's nam. twee nre: ds C. Staal'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herr. Kerk te Braiaisse: 's Voorm. half tien ureLeeskerk's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Brninisse: 's Voorm. 9,30 ure en 's avonds 5 urod'. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Brninisse; 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureGewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 nre, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: Het Bestuur. Do stadhuiabodc, uitgezonden om do heeren op te zoeken, vond hen zeer gezellig in het koffiehuis zitten en het bier duchtig aanspreken. Toen de bode ben aan bun verzuimden ambtsplicht herinnerde, klonk uit één mond het antwoord: »Wij staken". Toont je solidair! In de Maasbode lezen wij het volgende: De heeren socialisten hebben per ex!a- trein een tweedaagech uitstapje naar Brussel gemaakt. Het gerucht gaatdat eenige honderden daaraan deelgenomen hebben. Zater dagochtend zijn ze vertrokken en Zondagnacht omstreeks 2 uur arriveerden zij weer in de hoofdstad. De vspoorwegkoelies" hebben dus gisteren (Zondag) extra dienst moeten doen, om de heeren socialisten een pretje te- bezorgen. Nadat door toedoen van deze heeren eenige honderden flinke spoorwegarbeiders, door hun sirenenzang verleid, in April dezes jaars aan den dijk zijn gezet, gaan de heeren naar Brussel per extra-trein om pret te maken. Een nuchtere vraag: Zou het niet meer solidariteit getoond hebben, als de heeren socialisten het geld, dat dit uitstapje hun kostte, aangewend hadden ten bate van hunne hongerend© slacbtoffere, de ontslagen spoorweg- koelies?" Toont je solidair, hoeren, gij in de eerste plaats. liBKTBEBlOHTEII. Zierikzee, 20 Aug. Niettegenstaande het aanhoudende natte weer was een flinke hoeveel heid artikelen ter markt, doch vele partijen in inferieuro kwaliteit, zoodat niet alles werd verkocht. Oude tarwe f7 f8; nieuwe tarwe f G 50 4 f 7.75; chevaliergerst f 4 80 f 510; wintergerat f 4 30 4 i 4 75zoroergerst f 4 40 rogge f 4.75 4 f 5.10haver f 3 a f 3 50 erwten (kleine) f 8 4 f 9.20; kroonerwten f 9 a f 9.75karwijzaad f 9 4 f 10.75 koolzaad f 7 4 f 8. Middelburg, 20 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer tamelijk groot en bestond hoofdzakelijk uit tarwe en kroonerwten. Van kool- en karwij zaad werd bijna niets getoond. De noteering is als volgt; Voor nieuwe Waloh. tarwe werd naar kwaliteit van f 7.75 tot f 8 betaaldvan nienwo rogge was een enkel partijtje ter veil, hetwelk tot f 5.25 werd gekocht; nieuwe kroonerwten 50 4 75 ct. lager en naar deugd werd daarvoor f 9.50 tot f 9.75 betaaldkleine groene kookcrwten f 9koolzaad naar deugd van f 7.50 tot f 9.25karwijzaad word nominaal f li 4 f 11.25 genoteerd. llnrgcrlbke stand van Zierikzee. geboren: 15 Aug. Een dochter van J. Tuinder en K. JJ. Schille- rosns. 15 M. Berrevoets en K. Saaman. 17 a a loon M. Leij Jekker en A. II W. Vermunt. OVERLEDEN: IC Aug. G. Admiraal, 77 j., weduwn. van C. v. d. Mussele. 18 A. van der Cingel, 8 mx. 19 A. Verhuist, 71 j., echtgenoot wn N. Schoen makers. 19 a J. Keuters, 5 m., i. Burgerl. Stand van St.-Fillpnland. Juli 19 03. obboren: Ebrinn, d. van W. Meijer en M. Noordhoek. Johanna, d. van Ch. Fé'éus en J. Pikard. o na o WD: J. Neele, j.m26 j. en E. Kunst, j.d^ 23 j overleden: J. L. Mol, 31 jechtgenoot van J. W. Nelcmans. M. Gunther, 73 j., wed. van J. de Rooy. Gilles Jan, 1 js. ran D. Faas.se en J. de Kok. Weekmarkt te Zierikzee, 20 Aug. 1903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,52\, f 0,G2l en f 0,65 de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,70, f 0,90, f 0,95 en f 1,per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 en f 0,00 per 25 stuks. 8TOOIVOOTDIH1K8T Augustus. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Zierikzee 'smorg 'smidd, Zaterd. 22 7,— 3,— Zondag 23 6,30 5,30 Maand. 247,30 3,— Dinsd. 25 3,30 3,— Woens. 263,30 3, Dond. 27 6,30 3,— Vrijdag 283,30 3,— Zaterd. 293,30 3,— Van Middelburg 'smorg. 'smidd. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 Zaterd. 22 Zondag 23 Maand. 24 Dinsd. 25 Woens. 26 Dond. 27 Vrijdag 28 Zaterd. 29 4 5,30 4 4,15 4,15 4,15 4,15 4,15 Indien reizigers van Zierikzee raar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóör het vertrek der boot, (tydij^ voor de oohtendreizen op den voorafgaanden avondvoor 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal Qin een bijwagen naar Goes worden ge.tclegrafeerd. Des Zondags zullen fletonrbil.jetten worden afge geven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. 4ste klasse f i.SO, 2de klasse f 1,-. Tusschenveeren v.v. lsto klasse f 1,20, 2de klasse O,SO. ADVEBTEHTIEH. Getrouwd W. VAN BEVEREN Cz. en C. VAN BRABAND. die, mede namens wederzijdsche familie, bun' h artelij ken dank betuigen voor do vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Brouwershaven, 19 Augustus 4903. Geboren ABRAM, Zoon van A. BURGER en H. BURGER—Oortiiuijs. Dreischor, 18 Augustus 1903. De Familie VERMEULE betuigt bij deze haren oprechten dank voor de bewijzen van belangstelling, bij het overlijden van hun geliefde Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster, ontvangen. Zierikzee Uit aller naam, 21 Augustus 1903. J. P. VERMEULE. Met 't oog op de vele werkzaamheden, die vermoedelijk op dit ongunstig weer zullen volgen, verzoekt het Bestuur den Leden, hunne opgave van Meststoffen en Krachtvoer voor de Najaars-AanbestediDg vóór of den laten September a.s. in te zenden bij den Secretaris. Namens het Bestuur, D. KOOPMAN Pz. VEREENIG ING THOLEIE. HEEREN LEDEN wordt beleefd verzocht hunne Inschrijviogsbiljotten in te zenden vóór Donderdag 26 Augustus 1903, bij den /."'-Secretaris D. H. VAN DE VELDE. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland Afdeeling Zierikzee. De Algemeene Secretaris der Maatschappij, de Heer G. A. VORSTERMAN VAN O YEN zal eeno Voordracht komen houden ovor □e noodzakelijkheid, die bestaai om, en de groote woordeelen, die verbonden zullen zijn aan de stich ting van eene Zeeuwsche coöperatieve Kunstmest- fabriek. Dinsdag 25 Augustus, ten 5 uur 'a namiddaga. in het [Iris van Nassau" te Zierikiee en Woensdag 26 Augustus, ton 5 uur, bij J. Vermal te Noordweile. Toegang vrij, ook voor niet-Leden. De Secretaris, M, C. MÜLOCK HOUWER. M ST.-MAARTENSDIJK. De VERGADERING op Dinsdag 25 Augustus 1903, ivordfc uitgesteld namiddags 4 uur. Als Spreker over de coöperatieve Kunstmestfabriek zal alsdan optreden de Heer K. VAN DER SLIKKE van Wolpb aartsdijk. P. KODDE, Secretaris. De ondergeteekeodeeigenaar geworden zijnde van het to Stavenisse, beveelt zich door deze beleefd bij een ieder aanmaakt tevens bekend dat bij zijn Lokaal disponibel stelt tot bet houden van Vergaderingen enz. Hij hoopt door een nette en civiele bediening zich ieders gunst waardig te maken. Heden Zaterdag wordt door hem de Zaak F. W. HOUT, Stavenisse. De Vereeniging »L ANDBOU W- BELANG" te 8t.-Annaland zal, op 3 September 1903, trachten aan to T>estea©n Do levering van minstens Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris ABR. VAN LUIJK Az. De LANDBOUWYEREENI- GING te St.-Philipaland zal bij inschrijving aanbesteden De levering van pl.m. 10,000 K.G. SUPER- PHOSPHAAT. Te leveren vóór of op 15 September a.s. Voorwaarden verstrekt den Secretaris P. VOGELAAR te Anna-Jacobapolder (Zeeland). I volgens afbakening op het terrein, door Burge meester en Wethouders vao Bruinisse, ten Gemeentehuize aldaar, op Dinsdag 25 Augustus 1903, des voormiddags te 11 ure. De Notaris J. FRANSE zal, Woensdag 26 Augustus 1903, 's morgens 10 ure, in het Hotel »De Weerd" te Zierikzee, publiek verkoopen: EENE PARTIJ waaronder: Salon-Ameublement bestaande uit mahoniehouten Tafel met kruisvoet, C dito Stoelen met zwart trijpCanapé'sPenant- en andere Spiegels, Val- en Overgordijnen, waaronder een stel prachtige Vitrage, mahoniehouten Linnen kast, 2 Kachels, Haardstellen, ijzeren openslaande Kinder-Ledikanten met toebehoorenTweepers.-Ledikant met toebehooren, Thee- en Penanttafeltjes, Karpetten en Tapijten, Schilderijen, Stoelen met rieten Zittingen, Tafels, één-, twee- en drielichtsgaskronen, Gas komfoor met 6 kranen, compleet Eet servies, fijn- en grof Aardewerk, 1 groote en soliede Brandkast, Boeken in pracht banden, waarbij Winkler Priss gt Illus treerde EncyciopedieBoekenkasten Boeken rek, Lessenaars, Kantoorkrukken, Kapstokken, ParaplustauderdRegula teur, Phofcographisch Atelier enz. Kijkdag Dinsdag 25 Augustus 1903, van. 's namiddags 2—5 uur. Notaris W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, ten verzoeke van den Heer L. VAN DAMME te Kerkwerve, op Vrijdag 28 Auguttut 1903, des voormiddags 11 uur, in het »Huie van Nassau" te Zierikzee, in het openbaar verkoopen: Een StolpSchuur, Bakkeet, Erf, Bouw- en Weiland, aan den Oseeweg onder Kerkwerve, samen groot 2,91,70 H.A. (7 Gem.), in verschillende perceelen en massa's, de gebouwen eerst voor afbraak. Alles in gebruik bij den eigenaar en waarbij thans 9 Gemeten BOUWLAND in pacht zijn. Aanvaarding November 1903. Inlichtingen te bekomen bg voornoemden Notaris. Op Zaterdag 29 Augustus 1903, des voormiddsgs 11^ uur, zal aan de Haven in den Anna-Jacoba-Polder, gemeente St.-Philipsland, publiek worden verkocht: (Strandgoederen). Betaling a contant. St.-Philipsland, 21 Augustus 1903. De Burgemeester-Strandvonder te St.-Philipsland, W. C. VAN DER SLEYDEN. Notaris W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, op Dinsdag 1 September 1903, voormiddsgs 40 ure, ten verzoeke van - en op de Hofstede bewoond door den Heer J. LEM90N te Haamstede, pnbliok verkoopen: Vier Melkkoeien; één Kalfvaars; zes 272-jarige Ossen; twee 172-jarige Ossen; twee ll/2.jarige Vaarzen; zeven Kalveren; één Karnhond; Betaaldag 1 Mei 1904.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3