Een nieuwe ziekte in de bieten? ADVERTENTIEN. zou de vriend zich aan de kaa aanmelden, dat hij gestuurd werd door den onderteekenaar van de nota en om uitbetaling van het bedrsg, ad f 8375 verzoeken; de kassier, werkelijk (Je nota onder zijne papieren vindende, zou een quitantie op de Ontvang- en Betaalkas afgeven en aldaar zou zonder eenigo moeite het geld geïad kunnen worden. Aldus geschieddede kassier liep er in en de vriend ontving voor beklaagde de f 8375. De vergissing werd evenwel spoedig bemerkt, de politie in de zaak gehaald, en duidelijk werd aangetoond, dat beklaagde de hand in het geval moest hebben gehad. Hij kon ten slotte niet langer ontkennen en van zelf kwam hij er toe ook den naam van den mede plichtigen vriend te noemen. Met dezen ongelukkige liep 't tragisch af. Toen de politie aan zijn woning kwam, om hem te arresteeren, koos bij den dood boven de schande. Hij sprong uit het venster en daarna in hot water; in het Gasthuis over leed hij, nog in bet bezit van een portefeuille met bankpapier, tot een bedrag van f 6000. Beklaagde stond thans terecht ter zake van de twee volgende feiten: 4°. de diefstal van de nota 2°. dat hij, in vereeniging met den overleden vriend, den kassier er toegebracht bad de quitantie af te geven, waarop het geld was uitbetaald. Beklaagde toonde ter -terechtzitting diep berouw hij verklaarde, onder hevige smart- uitingen, dat hij zichzelf alleen schuldig rekende, daar zij a ongelukkige vriend uit sluitend gehandeld had, uit zucht om hem te redden bij bekende alles, en verklaarde, dat zijn zwaarste straf zon zijo het zelfverwijt den droeven dood van dezen rampzaligen veroorzaakt te hebben. De ambtenaar van het O. M., mr. Bosch van Oud-Amelisweerd, bracht beklaagde het verkeerde van zijn zucht tot speculeeren onder 't oog, wees hem op het vertrouwen, dat hij geschonden had, doch nam ook zijn berouw en volledige bekentenis in aanmerking en eischte daarom niet het maximum der op te leggen straf. Spr. requireerde een ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaren. De verdediger, mr. T. H. Muller Masaia, bestreed de qualificatie van diefstal en op lichting, daar de nota het kantoor niet ver laten had en er overigens hoogstens sprake kon zijn van medeplichtigheid aan oplichting en drong aan op een niet te langen straf, opdat bekl. zoo spoedig mogelijk, in een m'euw vaderland een nieuw leven zou kunnen beginnen. Uitspraak 27 Auguatus a.s. K8BKH1SUW8. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft Vrijdag kennis genomen van bet rapport over de vragen naar den toestand van het godsdienstonderwijs. Vai 445 predikanten is nog antwoord ingekomen. Het blijkt, dat do gewone leeftijd, waarop het godsdienstonderwijs aanvangt, is 12 jaar, of daar beneden. Zondagsschool gaat bij de helft vooraf. Zeldzaam wordt beneden 48 jaar belijdenis des geloofs afgelegd. Gewoonlijk worden de leerlingen naar leeftijd in 3 klassen verdeeld, somtijds ook naar vorderingen, De tijd daaraan gewijd wordt niet duidelijk opgegeven. Ook loopen de antwoorden ver uiteen aangaande den tijd, aan de verschillende vakken gegeven. Men is vrij algemeen gewoon handleidingen, meestal vraagboeken, te gebruiken. Vele in lichtingen worden gegeven aangaande hulp middelen, kaarten, platen, borden. In de meeste gemeenten bestaat geen geschreven leerplan. Er wordt over geringe belaDgBtelling geklaagd. Inkrimping van Btof is noodig, zegt de commissie. Het rapport besluit de Classikale Besturen aan te schrijven om bij het vertrek van een predikant alle inlichtingen aaDgaande het godsdienstonderwijs in te winnen. De president brengt hulde aan den arbeid der rapporteurs. De vice-president stelt voor, de conclusie te bepalen tot gemeenten met één predikant. De stemmen staken over dit voorstel. Eene aanvraag van Dordrecht om toelago voor ordening van het archief, wordt afgewezen. Eene klacht van M. Brater te Stad aan het Haringvliet over eene handeling van den Kerkeraad aldaar, wordt verwezen naar het Classicaal Bestuur. Een verzoek van den Consul van Nederland te Düsseldorf om steun voor het daar voor Nederlandera te stichten kerkgebouw, wordt afgewezen. Een schrijven van den emeritus-predikant E. Warmoltz te Groningen in zake het gods dienstonderwijs, wordt voor kennisgeving aan genomen. Prof. Gooszen brengt de eindredactie van het reglement op het beheer uit in een rapport. Zaterdag werd het amendement van den vice-president op de conclusie van bet rapport over het godsdienstonderwijs verworpen. De conclusie zelve wordt mede verworpen. Het voorstel-Broosveld (drukken en uitgeven) wordt zoo gewijzigd, dat bet voornaamste uit beide rapporten onder de aandacht van predikanten en kerkeraden wordt gebracht. Dat wordt aangenomen. Da. Bronsveld neemt de uitnoodiging aan om dit te doen. De commissie van eind-redactie brengt de veranderingen ter tafel door mogelijke aan neming van het reglement op bet beheer in andere reglementen noodzakelijk. Zij ontvang' den daak der vergadering. De heer Eilerta de Haan rapporteert op een verzoek om herziening van de uitspraak der Synodus coatracta in zake Opeinde. De vice-president deelt mede, dat er sedert de openiDg van de vergadering 74 stukken zija ingekomen en 271 uitgegaan. De vice-president dankt den president voor zijne voortreffelijke leiding. De president dankt de leden en neemt in hartelijke woorden afscheid. Zoo doen ds. Bronsveld, ds. Van Dis, ds. Yan Leliveld en mr. Iluber. De heer Gunning daDkt den secretaris, waarna do vergadering met dankzegging wordt gesloten. Heinkenszand. J.l. Zaterdag herdacht de WelEerwaarde heer P. Aenetoots, pastoor alhier, den dag, waarop hij 50 jsren geleden als priester werd gewijd. Aan het kerkgebouw was de driekleur uitgestoken. De kerk en vooral het altaar waren notjes versierd. De kerkdienst werd geleid, en de feestrede ge houden door den ZoerEerw. heer Stookman, pastoor te 's-Heerenlioek. De jubilaris ontving vele bewijzen van belangstelling. Het muziek gezelschap bracht hem een serenade, waarvoor Z.Eerw. zijn dank betuigde, en de muzikanten onthaalde. Ovezand. Zaterdag j 1. herdacht do Eerw. heer B. P. T. Mohr, R.-K. pastoor alhier, zijn 25-jarig priesterschap. Door het uitsteken der vlaggen van schier alle woningen had ons dorp een recht feestelijk aanzien, waaruit blijkt, dat Z.Eerw. bij alle gezinten zeer geacht en bemind is. De to8gang tot het kerkgebouw was keurig versierd. 's Avonds was do tuin van de pjstorie verlicht, en werd er ter cere van den jubilaris een uitnemend geslaagd vuurwerk afgestoken, dat door een groote massa menschen van hier en elders word bijgewoond. De jubilaris heeft onder de vele blijken van belangstelling ook prachtige stoffelijke bewijzen van aandenken ontvangen. O N D E B W IJ 8. Aan de H. B. S. te Schiedam is benoemd tot leeraar in het Hoogduitsch de heer C. Bethe van Zierikzee. De commissie tot wering van school verzuim te Vlisflingen zegt in haar jaarverslag over 1902, dat zij met welgevallen vernam dat ook op de begrooting van dit jaar door den gemeenteraad een subsidie is geplaatst, om leerplichtige kinderen van kleeding en schoeisel to voorzien, indien zulks kan bij dragen om getrouw schoolbezoek in de hard te werken. In 4902 werd van deze subsidie 17 maal gebruik gemaakt, - Door don gemeenteraad van Krniningen is Maandagavond het aanvangssalaris van het onderwijzend personeel aan do school te Ooetdijk vastgesteldvoor het bnofd der school op f 800, voor de onderwijzeres op f 500. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor de akte Franech 1. o. do heeren D. Galle en P. J. Verconteren van Axel, en O. P. Buyzo van Serooskerke. Aan de volgende gemeenton is, ter tegemoetkoming in de kosten eener behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs boven en behalve de rijksbijdrage volgons art. 45 der wet op het lager onderwijs bij Kon. besluit van 40 Juli 1.1. subsidio verleend: Herkingen f 850; Melissant f 4GOO; Burgh f 750; Krabbendijke f 650; Nisse f 750; Seroo9kerko (Schouwen) f 250 en Veere f 900. Poet en Telegrafie. De volgende ambtenaren bij de posterijen en telegrafie zijn verplaatst: B. G. van Enck van Zierikzee naar Rotterdam, P. J. Speijer van Middelburg naar Utrecht, B. Meylink van Utrecht naar Middelburg, J. F. Potters van Middelburg naar Zaandam, J. H. van Wilpe van Middelburg naar Dordrecht, K. A. Heijblom van Middelburg naar Oas, mej. G. W. A. A. van der Ent van 's Hertogenbosch naar Middelburg, M. C. van Pellecom van Zwolle naar VlissiDgen, H. F. Oldendoiff van Amstordam naar Vlissingen, P. BückÜDg van Vlissingen naar Amsterdam, S. Langendijk van Ierseke naar Rotterdam, en J. van der Weele van Ierseke naar Enkhuizen. De heer J. Malgo, kantoorknecht aan het postkantoor te Middelburg, is met ingang van 1G Aug. benoemd tot adeiatent ter standplaats aldaar. LANDWEER. De provincie Zeeland is verdeeld in twee landweerdistricten no. XXXVIII en XXXIX; de districtscommandant van het eerste heeft zijn standplaats te Middelburg, die van het tweede te Terneazen. Tot district XXX VIII behooren de gemeenten AagtekerkeSt.-Annaland Arnemuiden Biggekerke, Brouwershaven, Bruiniese, Bargh, Colijnsplaat, Domburg, Dreischor, Duivendijke, EikerzeeEllemeetGoesGrijpekerke Haamstede, 's-Heer Arendskerko, Kats, Kerkwerve, Kortgene, Koudekerke, St. Laurens, St.-MaartensdijkMeliskerke, Middelburg, Nieuw- en 8t. Joosland, Nieuwerkerk, Noord- gouwe, Noordwelle, Oost- en West-Souburg, OosterlandOostkapelleOud-Vossemeer, Ouwerkerk, St.-Philipsland, Poortvliet, Renesse, Ritthem, Scherpenisse, Serooskerke (Schouwen), Serooskerke (Walcheren), Staveniese, Tholen, Veere, Vlissingen, Vrouwepolder, Westkapelle, Wiesekerke, Zierikzee, Zonnemaire en Zoutelande. Tot districtXXXIX behooren de gemeenten Aardenburg, Axel, Baarland, Biervliet, Borsselen, Boscbkapelle, Breskeus, Cadzaud, Clinge, Driewegen, Eede, Ellewoutsdijk, Graauw en Laugendam, 's-Graveupolder, Groede, 's-IIeer Abtakerke, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Hengstdijk, noedekenskerke, Hoek, Hontenisse, Hoofdplaat, Hulst, Yerseke, Yzendijko, St.-Jansteen, KapelJe, Kattendijke, Kloetinge, Koewacht, Krabbendijke, Kruiningen, St.-Kruis, Neuzen, Nieuwvliet, Nisse, Oostburg, Oaseuisse, OudeJande, Overslag. Ovezande, Philippine, Rctranchement, Rilland-Bath Sas-van-Gent, Schoondijke, Schore, Sluis, Stoppeldjjk, Waarde, Waterkndkerkje, Wemeldinge, Westdorpe, Wolphaartsdijk, Zaamslag, Zuiddorpe en Zuidzande. Gemengd Nieuws. Wij ontvingen een aardige prentuitgave van da vOporto Bar" te Amsterdam, Zout steeg no 1, gevende een aanschouwelijke voorstelling van wat Marie, het dienstmeisje, in de zakken van een student vond, toen zy bezig was diens kleeren nit te kloppen Een spoorwegkaartje Amsterdam—Zand- voort 2de klasse; een muziekstuk, bevattend het >Io Vivat" een stuk papier, waarop geschreven stond »Ik fuif vau avond. Indien ik geleide mocht noodig hebben, gelievo mij dan aan onder staand adres te expediëeren. Mijn huissleutel zit ia mija linkerbroekzak. Ceintuurbaan no. 488"; ein spoorwegkaartje Hilversum—Laren 2de klasse; het volgend adreskaartje: »Mej. Boud, werkt met een ei, geeft raad in allerhande zaken. Is allo werkdagen te spreken. *Ege- lantiersgracht no. do volgende dagvaarding: No. 89. Pro Jnstitia. Bovel tot dagvaarding van beklaagden. De Officier van Justitie bij de Arrond.- Rechtbank te Amsterdam beveelt aan alle daartoe bevoegde beambte, te dagvaarden om op de openbare terechtzitting voor strafzaken van genoemde rechtbank, 4de kamer, in de gewone gehoorzaal op het Paleis van Justitie aldaar te verschijnen op Dinsdag, den 3Jeo Februari 1903, des namiddags to 1} uur. Henri Meyer, 22 jaar, student in de medi cijnen, to Amsterdam, ter sake dat bij te Amsterdam in den nacht van 8 op 9 December 4902 in do Ferdinand Bolstraat moedwillig en gewelddadig den in uniform sum'illeerenden agent van politie dor gemeente Amsterdam, Frensels, een klap tegen het hoofd gegeven en pijnlijk getroffen beeft, zich vervolgens in en nabij genoemde straat met geweld verzet heeft. Een horlogesleutel; een schuldbckontonis van bondord en vijftig gulden een beleonbriefje voor een horloge hij de Stads Bank van Leoning, of ook wel >Oom Jan" genoemd, dat er aldas uitziet: Stads Bank van Leaning te Amsterdam. Bank No. 6 den 24 Februari 4902 ja beleend onder No. 545. Op naam van H. Meyer, Een horloge de som van f 25, ter waarde van f 67. Twee portrotten van vordacht uitziende dames; een gemoerd vergunniogsbordjo; een ingevuld balboekje; hot volgend typisch briefje van fijn hospita Amsterdam, 9 Juni 4903. Mijnheer Hedenmorgen ontving ik bezoek van een rechercheur van politie, met het verzoek, of bij uw kamer mocht iospecteeren, om naar een gaper te zoeken, die gemoert is bij den drogist Droogert. Hij vermoed, dat deze bij u moet verstopt zijn. Dergelijke bezoeken vind ik zeer onaangenaam, mijnheer, ik ken een fatsoenlijke weduwe. En dat gegooi met bier uit het raam op de hoofden van do dienstmeisjes van beneden begint mij ook de keel uit te hangen, evenals dat gestoei met Marie. Hot gebengel met de beenen uit het raam kan ik ook niet langer uitstaan. Ik geneer me voor de buren, waarom ik n dan ook beleefd, doch dringend verzoek de achterstallige kamerhuur to voldoen en elders een kamer te zoeken. Uw dienaresse, Wed. Van Geffeo. Een nota van dezen inhoud Fernet Branca, - Milaan. Agenten: Gebr. Zeckendorf, Amsterdam. Nota voor den WelEd. Geb. Heer H. Meyer. 4900 i 49 20 31 20 24 74 40 40 64 40 42 ff. Fernet Branca f 24 j> Vermouth Branca - 42 Cognac fin Branca- f betaald 45 Juni 4903 - blijft f Wanneer ik vóór 1 Augustus niet in het bezit van bovenstaand bedrsg beu, zal ik verplicht zijn uw Papa aan te schrijven. Een bon van 5 cent voor do Societoit N. I. A., Rembrandtplein 47; een lorgnet; een nota van Jan Plank, timmerman, voor een ingetrapt deurpaneel gerepareerd van het perceel 2do Jan Steenstraat No. 481: aan materialen f 3.60 arbeidsloon. - 4,80 Een dameskousenband een adreskaart van een firma; een billet-doux op rose papier van dezen inhoud Amsterdam, 5 Juni 4903. Lieve Henri! Ik heb van je gedroomd, dat je mp alleen liefhad, niet die andere, die broine, je weet wel. Ik droomde, dat je een visite maakte bij je tante Jet op de Ileerengracht, en dat zij erg lief voor je was, en je in staat stelde me die lilla zijden blouse cadeau te doen, die wij verleden bij Hirsch zagen, en die jo toen zoo mooi en zoo duur vondt. Ik kan nauwelijks afwachten, dat het weer avond wordt en ik weer bij je kan zijn, O ja, ik ben Eduard tegengekomen in bet Vondelpark. Hij vroeg me, of ik de honden niet bij me had en of ik met hem eon glas port giog drinken, wat ik natuurlijk Diet deed. je lieve kleine Florence die zooveel van je houdt. P.8. Wie was toch die jonge dame, waar je gieter mee liep? Een kaartje van den stoombootdienst Amsterdam IJmuiden een 2-cent stuk; familiebrieven, waarin bij over zijn levens wijze ernstig onderhouden wordt. ZIEBIKZUE. TJJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. I Moans- Augustus. louaenkJ H. W. Ingezonden Stukken. Dezen zomer mij in 't bizonder bezig houdende met het opsporen en bestudeeren van planten ziekten, werd om de groote beteekenis der bieten-cultuur en de voorname plaats, die deze inneemt in den landbouw dezer streek, vooral mijn aandacht gevestigd op de ziektever schijnselen, die zich bij de suikerbieten openbaren. Afgezien van den op vele perceelen slechten stand tengevolge v&n liet ongunstige n&lte voorjaarsweer en de bedorven structuur van den grond, leed op enkele akkers het gewas een kwijnend bestaan, blijkbaar tengevolge van andere meer plaatselijke oorzaken. De bieten waren ver achter in ontwikkeling, zeer kleiD, de zijwortels afwezig of slecht ontwikkeld, aan den wortelhals vertoonden zich witte water- worteltjes, het loof zag ziekelijk geel. Ik zond enkele dezer zieke planten naar het bekende Laboratorium voor Plantenziekten «Willie Commelin Bcholten" te Amsterdam, waarvan prof. dr. Ritzema Bos directeur is, en mocht enkele dagen geleden van den assistent, den heer Van Hall, het volgend schrijven ontvangen, dat ik om het groot belang der zaak bij deze onder het oog onzer bieten- verbouwers wensch te brengeD: irUw bieten zijn aangetast door een zwam, die den groei van de biet belemmert en door het dood maken van de zijworteltjes de plant verhindert voedsel uit den bodem op te nemen. Daardoor sterven de bladeren af en rotten zij weg. De zwam is waarschijnlijk een Tusarium- soort. Aanbeveling verdient het in de eerst volgende jaren ecen bieten te verbouwen op het besmette land, terwijl het bovendien nuttig zou zijn de zieke planten uit den grond te trekken en te verbranden. Maar ik begrijp wel, dat dit laatste moeilijk uit te voeren is. Deze ziekte vertoont zich dit jaar voor het eerst, naar het schijnt. Vroeger jaren hebben wij er nooit van gehoord, terwijl eenige weken geleden ons uit 8ommelsdijk dezelfde kwaal werd toegezonden". Hoewel ik nu niet geloof, dat deze ziekte nieuw is, zich voor 't eerst dit jaar openbaart, maar evenals zoovele vroeger ongekende, nooit-van-gehoorde menachelijke ziekten, eerst nu een voorwerp van studie en onderzoek zal worden, vind ik de zaak belangrijk genoeg om er verder op in te gaan en heb mij daar om met den heer Van Hall in contact gesteld om meer aangaande deze ziekteverwekkende zwam te weten te komen. Nikuwkrkerk, 18 Augustus 1903. M. J. WA ALE, Landbouwkundige. MABKTBEBI CHTEN. f 5.40 Gorinchem, 17 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 310 koeien, 13 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 636 biggen. Kalfveo was heden tegen booge prijzen vlug te plaatsen. De markt was druk bezocht, er werden veel zaken gedaan. Ook jongvee waarvan de aAnvoer niet groot was was goed gezocht en werd stug verhandeld. Vette varkens vast, biggen, ruim voorhanden, werden lager verkocht. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 230 k f 270, melkkoeien f 160 k f 230, kalfvaarzen f 170 f 230, guiste vaarzen f125 A f 145, 21 -jarige ossen f 170 A f240, 1|-jarige ossen f 120 A f 140, pinken f 80 A f 120, graskalveren f 40 A f 60, nuchtere kalveren f42 A f 46, vette varkens f 0,48 a f 0,20 per I K.G., biggen f 7 A f 9. Rotterdam, 18 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd30 paarden, 4 veulen, 4 ezel, 1207 magere en 465 vette runderen, 495 vette, 43 nuchtere en 212 graekalveren, 588 varkens, 426 biggen. Koeien en ossen 25 tot 39 c., kalveren 38 tot 47c., varkens 17| tot 20\ o., per kilo. Melkkoeien f 435 Af 290, kalfkoeien f 480 A f 300, stieren f 60 A f 180, pinken f 55 A f 445, graskalveren f 25 A f 76, vaarzen f 70 A f 475, alles mager vee; biggen f 7 A f 20, paarden f 55 A f 145. Nuchtere kalveren, fok- f 13 A f 22, slacht- f 8 A f 12 50. Handel in runderen matig. Vette kalveren waren zeer goed te plaatsen handel iets beter dan vorige weken. Gras- en nuchtere kalveren werden zeer duur verkocht. Melk-, fok- eu mager vee met matigen omzet. 49. 27 voorm. nam. 20. 28 voorm. nam. 21. 29 voorm. nam. 22. Z. 8,40 n. voorm. nam. 23. Z. 2 voorm. nam. 24. 3 voorm. nam. 25. 4 voorm. nam. 20. 5 voorm. nam. 41. 1 41.46 0.20 0.58 1.23 1.55 2.17 2 47 3. 7 3.38 3.51 4.24 4 35 5. 3 515 L. W. u. m. 4.10 5. 4 534 6.47 6.35 7. 7 7.25 7.56 8. 9 8.40 8.50 9.19 9.31 10. 5 40.11 10.49 Tijd van H. W. to Dordrecht 3,45 uur later. s L. W. d 5,30 Zeetijdingen Zierikzee. INGEKLAARD: 17 Aug. De Eogelache barge »Opal', kapt. n. C. Wood, van Engeland naar Pruisen met stukgoederen. STOOMBOOTDIENST Augustus. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsche tijd. Dond. 20 Vrijdag 21 Zaterd. 22 Maaud. 24 Dinsdag 25 Woens. 26 'BUI. 7,30 7,3 0 7,30 7,30 7,30 7,30 'e m. 8,45 v 8,45 8.45 8,45 8,45 8,45 's m. 9,30 9,30 9,30 9,30 9,30 9,30 Den 21 sten Augustus aanst. hopen onze geliefde Ouders: MATTHEUS VAN DEN BOOGAARD en MARIA VAN DER JAGT I hunne 40-jarige Echtvereeniging I te herdenken. St.-Annaland, 20 Augustus 1903. j Hunne dankbare Kinderen, Behnwd- en Klein kinderen. Getrouwd M.' PIETER ROOKERS van Grand Rapids (Mich.) en M. JOZIENA VAN DEN BERGE van Cincinatie (Ohio). Grand Rapids, 22 Joli 4903. Nog treurende over het verlies van mijn innig geliefden Echtgenoottrof mjj weder een gevoelige slag door het afsterven van mijn innig geliefd Zoontje Marinus Eliza, in den jeugdigen leeftijd van rnim 9 maanden. Doch hoop te berusten in den wil van Hem, die geen rekenschap van Zijne daden geeft. Scherpenisse, 45 Augustus 4903. Uit aller naam Wed. P. M. STOUTJE8DIJK—Vroon, Kinderen en verdere Familie. Strekkende deze iot algemeene kennisgeving. Heden ontsliep zacht en kalm, na een geduldig lijden van tien weken, onze geliefde Echtgenoote en zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Krina Beuzenberg, in den ouderdom van 54 jaren en 4 4 maanden. Duivendijke, 47 Augustus 4903. Uit aller naam, L HOOGENBOOM en Kinderen. Heden overleed, na eene langdurige ongesteldheid, onze geliefde Broeder Cornells Gilijamse, in den ouderdom van 59 jaar en bijna 6 maanden. De Ileero sterke ons in deze beproeving. ScJIARENDÏJKE, 48 AugUfitUS 1903. Namens de Familie, A. GILIJAMSE. te Brnintgge, zou het nu onze tijd niet zijn de gemeente-werken te bespreken? VELE AMBACHTSLUI.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3