VELDVRUCHTEN IT Vlissingen, Middelburgen Rotterdam. ADVERTENTIE!!. S. BLAAUW, is weder te consulteeren. De veiling van Veldvruchten gaat niet door. 10 perc. Probsteihaver, 5 Bruine Boonen, annexeeren voor de wetenschap. Daar wordt geen strijd gevoerd om winste voor de beurs tegen onmachtige volkeren, maar ten koste van groote sommen geld tegen de elementen, en wij bewonderen de durvende mannen, die op het voetspoor van Heemskerk, Barends en De Rijp, en van zoovele anderen in deze eeuw, naar het barre Hoorden stevenen om er de geheimen der natuur te ontdekken, die er nog verborgen mochten zijn. Zoo de Hertog der Abruzzen en zijn man schappen, die een onderzoekingstocht naar de Noordpool hebben gedaan, waarvan een rapport in 't licht is verschenen, dat ons eenig idee kan geven van de vele en groote gevaren en bezwaren, die te overwinnen zijn, om ook maar ééne schrede verder door te dringen in dit onherbergzame Noorden, waar zoovele koene reizigers hun leven moesten laten, dik wijls zonder eenig succes. Wij willen een en ander vertellen van dezen tocht, door den Hertog ondernomen, en thans beschreven in een boek van 600 bladz., toe gelicht door een paar honderd illustraties en eenige kaarten. Later volgt nog een tweede deel. Het eerste deel wordt in de dagbladen met onverdeelden lof besproken. Als een eer wordt het den Hertog toe gerekend, dat hij openhartig erkent misslagen te hebben begonnen en dat de uitkomst niet heeft beantwoord aan zijn verwachtingen. Doch al zijn de teleurstellingen vele geweest, er aijn ook blijde tijdingen te vermelden. De //Stelle Polare", zoo heette het schip, waarmede de tocht werd ondernomen, heeft het gewonnen van Nansen, den beroemden Noordpoolreiziger. Den 12en Juni 1899 werd de tocht aanvaard van Chriatiania naar Archangel. Hier werden kolen en leeftocht aan boord genomen voor vier jaren. De expeditie bestond uit 20 leden, 11 Italianen (de Hertog en de kapitein Cagni, de luitenant Querini, een arts, vier gidsen, twee stuurlieden en een kok) en negen Noren. Nog werden aan boord genomen 121 Samo- jeedsche sledehonden. In snelle vaart, n.l. in zeven dagen, werd Kaap Flora bereikt, waar de blokhuizen van de Jackson-expeditie werden gevonden. Men richtte hier op een reserve-depót van kolen en levensmiddelen. Door ijs en nevel gehinderd, raakte men in de Britsche zee verzeild, nooit vóór dezen nog bevaren en velen verloren hier het goede humeur, daar de ijsmassa's zoo dicht opéén- drongen, dat het schip niet dan zig-zag vooruit kon komen. 't Was 5 Augustus. Den volgenden dag kwam er een schip in zicht. 't Bleek „De Capella", uitgezonden om naar de expeditie-Welmann te zoeken. Kapitein Welmann bleek gevonden te zijn. In een rotsspleet had hij zijn been gebroken. Nu lag hij in een boot. Zijn reisgezel had den dood gevonden. 7 Augustus werd besloten in de Teplitzbaai te overwinteren, wijl men voorloopig niet verder kon. Een maand lang hield men zich bezig met zich in te richten naar den eisch der omstandigheden. Hier werden vele ijs beren geschoten en hoort men de goede diensten der trouwe honden hoogelijk roemen. Begin September werd een tocht rondom het eiland ondernomen (Kroonprins Rudolfs- eiland), dat in kaart werd gebracht. Terug gekeerd na eenige dagen, zat men 's avonds bij elkafir om het verdere reisplan uit te werken voor den herfst en den zomer, waar onder een sledetocht. Doch enkele uren later vielen al die luchtkasteelen in duigen. Te 6 ure in den morgen werden allen gewekt door hondengeblaf, 't IJs was in beweging gekomen en 't schip werd dermate ingedrukt, dat het water op onderscheidene plaatsen naar binnen drong. Alle pompen was vruchteloos. Men vreesde het ergste en redde uit het schip wat in de haast te redden was en bouwde een winterkwartier op het land, zoo goed en kwaad als het ging. Nadat het verblijf voor menschen en honden gereed was, toog alle man aan 't werk om het schip te redden, het eenigste middel voor de terugreis. Dit gelukte goddank. Den 15en Nov. waren de lekken gestopt. Het leven in de tent „had veel van het verblijf op een kostschool, waar allen tegelijk hetzelfde doen". Overdag ging de tijd snel genoeg voorbij, maar de avonden waren lang, te meer daar wjj onder elkaar uitgepraat waren. Maar wij waren allen gezond, dank zij onze uitstekende blikjes en vooral onzen goeden kok Gini. Den 20en November begon de poolnacht, maar veertien dagen van de maand stond de maan zoo helder aan den hemel, dat men buiten geen lamp noodig had. „Bij het neerdrukkende van het duister om ons heen, kwam de aan grijpende stilte, die van tijd tot tijd door hevige stormen werd onderbroken". Den 23en December gebeurde er iets, dat voor den leider der expeditie noodlottig werd. Het weer was kalm, zoodat de Hertog dien dag een sledetocht ondernam. Maar plotseling verhief zich een storm, de temperatuur daalde 20 graden C. onder nul, 'n dikke nevel om hulde alles, de sledesporen werden verwaaid, de lampen gingen uit en het gezelschap bevond zich in volslagen duisternis. Plotseling geraakten de sleden in snelle beweging, gleden een gletscherwand af en Cagni en de Hertog stortten in den afgrond, doch gelukkig op een sneeuwmassa. Nadat zij lang rondgedwaald hadden, klaarde de hemel op en bij het licht der sterren vond men den terugweg. Doch nu eerst bleek het, dat eenige vingers van den Hertog bevroren waren, ook Cagni had een vinger bevroren en de kok een oor. Wrijven mocht niet baten en den Hertog moesten twee vingers gedeeltelijk worden af gezet. Hij droeg nu de expeditie over aan Cagni, wiens vinger herstelde, evenals het oor van den kok. Mids Februari werd een groote tocht onder nomen vanaf kaap Germania over de bevroren zee door 12 man, 13 sleden en 108 honden. Van die 12 zouden 3 Noren na twee dagen omkeeren en de 9 Italianen werden in arie groepen verdeeld, waarvan de eerste na 14, de tweede na 30 en de derde na 45 dagen zou omkeeren. De Hertog met de rest der manschappen bleven in het hoofdkwartier. Maar 't kwam anders uit, dan verwacht was. Pas op weg, daalde de thermometer van 37 tot 45 graden onder nul en zette het ijs zich in beweging. Cagni had de onvoorzichtig heid een metalen voorwerp zonder handschoenen aan te vatten en kreeg twee bevroren vingers, die hij met sneeuw ging wrijven, wat nog onvoorzichtiger mocht heeten. De gids kreeg een bevroren teen, de dokter een bevroren neus, doch snel masseeren bracht aan allen baat. Intusschen daalde de thermometer tot 52 graden. Dat was niet uit te houden. Het stukken tuig der sleden kon bij die koude niet gemaakt worden. Er werd een krijgsraad belegd en besloten in allerijl terug te keeren. De Hertog en de zijnen zagen wel vreemd op bij hun onverwachte terugkomst, doch spoedig bleek, dat zij noodzakelijk was geweest. Er verhief zich een geweldige sneeuwstorm, die vier dagen aanhield. Op den 1 Maart klaarde het wéér op en den llden is men weer gereed voor den tocht, weer in drie groepen en opnieuw naar de Noordpool. Wegens de gedwongen vertraging zullen de groepen spoediger terugkeeren. om niet overvallen te worden door den zomerdooi van het ijs. De Hertog in het kamp staart dag aan dag met zijn verrekijker in de mistige onmetelijke ijsvlakte, als de dag van terugkeer voor den eersten groep is verstreken. Hij is vol onrust, toen zij uitblijft. Eerst den 18den April komt er iemand in zicht, die de terugkomst aankondigt. Drie personen zijn afgedwaald. De Hertog trekt uit om ze op te sporen, doch vruchteloos. 19 Mei keert hij terug. Cagni wordt ver wacht. Het wordt 10 Juni, doch niemand verschijnt. Zijn levensmiddelen moeten uitgeput zijn. Men rekent hem ook verloren, doch den 20 Juni komt hij aan met gebroken sleden, in lompen gekleed, 104 dagen na zijn vertrelc. Cagni zelf verhaalt van dien tocht, dat de vermoeienissen zeer groot waren geweest, een waar martelaarschap. De berggidsen moesten dag aan dag werken om een weg te banen, want er woedden grimmige noorderstormen. Op 84° 10' keerde de eerste groep terug. Cagni trok verder. Spoedig stak er weder een hevige storm op, het ijavlak waarop men zich bevond, kwam in beweging, kanalen en meren vormden zich en nu en dan schoven de ijs velden onder vreeselijk gekraak tot een hoogte van wel .15 meter over elkaar. Na een gedwongen rust van 4 dagen, gaat het moedig voorwaarts. Den 22en April wordt de 86° bereikt. Men nadert Nansen's eindpunt en een onbeschrijfelijk enthousiasme maakt zich meester van de kleine schaar. „Verder" werd geroepen en den 25 April werd Nansen geslageD. Een tent werd opgetrokken, de vlag geheschen en punch gedronken. Onder 40° vorst trokken de vier mannen den volgenden dag nog hooger op. In een luchtdicht gesloten looden kist werd eindelijk een kaart gelegd, waarop o. m. geschreven stond: 25 April 1900. Breedte 86° 31'. Lengte 86°. Tot de uiterste grens genaderd, beginnen we den terugtocht met levensmiddelen voor 30 dagen en 200 rantsoenen, 4 sleden, 34 honden. Alles gezond. Cagni. De terugtocht gaat aanvankelijk zeer goed, doch dra krijgt men weder met sneeuwstormen te kampen. Cagni verliest één zijner vingers. Den 5 Mei worden ze allen door den geeuw honger overvallen, 's Avonds wordt er een hond geslacht, niet de eerste in de laatste 14 dagen. Er zijn nog 28 van de 49. Maar de levensmiddelen dwingen er toe. Men is uit den koers geraakt, de Btrooming drijft hen naar het westen. Vruchteloos wordt daartegen ingegaan. De gidsen raken uitgeput en krijgen oogontsteking. „Groote gevaren bedreigen ons van alle zijden", schrijft Cagni. Den 20 Mei wordt de inventaris opgemaakt en moet het rantsoen worden verminderd. Ook is er maar één kist petroleum en weinig brandstof meer. Na den eten wordt dus niet meer gedronken, want elke droppel water moet verkregen worden door het smelten der sneeuw. De honden zijn suf, de menschen slaperig, doch Cagni blijft wakker van zorgen over naderende gevaren. Weer komt er een sneeuw storm en kunnen ze niet verder. De ijsvlakte begint te scheuren en nu moet men trekken van schol op schol. Op 7 Juni ontdekt Cagni, dat ze in 7 dagen geen stap verder zijn gekomen, hoewel ze bijna iederen dag eenige mijlen hadden afgelegd. Hij schrijft: Ik vrees dat we verloren zijn, ik kan van angst niet slapen, wij hebben nog slechts voor 8 dagen voedsel, doch gelukkig nog de honden, die ons 20 en als het moet 25 dagen kunnen voeden. Wij hebben dus nog een maand voor de hongerdood ons bedreigt en bij dien tijd kunnen we kaap Flora bereiken. Op 9 Juni wordt land ontdekt. „Het is alsof we uit den dooden zijn opgestaan, wij zijn vol verrukking, vol hoop en vertrouwen". Het eiland Harley is bereikt. Men steekt dwars over, doch 16 Juni moet Cagni's lievelingshond Grasao nog worden opgeofferd. „Dit geschenk van Nansen kon zijn nuttig leven niet nuttiger eindigen", zegt hij. 19 Juni is het einddoel nog niet bereikt en het voedsel bijna verteerd. Men raakt nog op een ijsschol van slechts 9 meter in 't vier kant. Het omringende ijs verwijdert zich en met de zeilen drijft men zoo twee uren voort, tot een ijsmuur. Daarop springen allen over, terwijl de schots uit elkander slaat, 's Avonds 10 uur wordt kaap Bohn nog bereikt en in den nacht van 23 Juni het punt van uitgang, waar de Hertog en de zijnen de zwaar beproefde mannen hartelijk welkom mochten heeten. 350 mijlen is men verder gekomen dan Nansen in het barre en onherbergzame Noorden. Zij zijn „ontdekt" en de wetenschappelijke waarnemingen van den tocht volgen in een tweede deel. Gemengd Nieuws. is te Brunswijk een zes-jarig kind gestorven en een ander kind bedenkelijk ziek. Bij het 5e regiment infanterie te Amersfoort is een onderzoek aanhangig gemaakt naar de handelingen van den kapitein F. A. Nieuwenhuys, die bij de exercitie één zijner jonge miliciens heeft geslagen en de door bedoelden milicien deswege ingebrachte klacht trachtte te stuiten. Majoor Bisschoff van Heemskerk leidt het onderzoek. Gemengd gezelschap. In den Ber- lijmchen dierentuin is een speeltuin voor roofdieren geopend. Men heeft namelijk bijval gehad met een methode, om jonge roofdieren niet in hokken, maar in een groote ruimte op te kweeken. Daar ontwikkelen zij zich buiten verwachting en groeien op met huns gelijken en met honden, terwijl zij voortdurend in aanrakiDg komen met menschen. Het merkwaardige is, dat de dieren zoo tam zijo als goedaardige en welopgevoede honden, en men met hun doen kan wat men wil. Eén van de beambten neemt bij voor- beold een luipaard in zijn armen, rijdt op een leeuw en loopt gearmd met een beer, wien bij ook lekkere beetjps tusschen zijne lippen uit laat haleD. Op het oogenblik zijn in den speeltuin een grooto leeuw uit Duitsoh Zuidwest-Afrika, een uit West-Afrika, een uit Senegal en een uit Abessioië, waarbij ook een in den dieren tuin opgevoede leeuwin is gekomen. Verder is in den speeltuin een Iodisch luipaard, een grappige beer uit den Kau- kasus en een hyena, die allen vrij met elkaar verkeeren en hun meester gehoorzamen. De Victoria-Bron te Oberlahnatein geeft tbans cadeau aan de verbruikers van baar Victoriawater, prentbriefkaarten, waarop een reproductie van de bekende reclameplaat Rebecca aan de Bron". Deze kaart ziet er zeer aantrekkelijk uit, en zal zeker voor het Victoriawater een goede reclame blijken te zijn. Een Amerikaan, die voor zijn plcizier Europa bereist, is in den trein van Den Haag naar Rozendaal ontrold een portefeuille, in houdende een kredietbrief van f 4200, een bankbiljet van f 40 en f 25 eu twee vijf- pondsnoten. Hiervan wordt verdacht een onbekend persoon, die bij hem in den trein heeft gezeten. De Amerikaan was in slaap gevallen, doch vermiste bij aankomst zijo reisgenoot en portefeuille. Uit New-York wordt oen merkwaardige heelkundige operatie bericht. In het St.-Louis-gasthuis aldaar moet namelijk dr. Boyle, met bohulp van de docto*en Riley en Clark, het hart van een 13-jarig meisje, dat door een messteek in de borst was gewond, uit het lichaam genomen, onderzocht en weder op zijn plaats gezet hebben, zonder dat de jeugdige patiënte daarvan tot nu toe nadeel ondervond. Door het knabbelen op goudenregenzaad, waartegen al zoo vaak werd gewaarschuwd, TELEfiBAIlEN. Middelburg, 12 Augustus. Moord te Kuitaart. Naar wij vernomen is gisterenmiddag door één der knechts van den nieuwen pachter der hofstede, vrooger door de familie Koole te Kuitaart bewoond, alwaar de drievoudigo moord werd gepleegd, in één der paardeokribben een bus met geld gevonden. Zooals bekend is, was van geld, dat bij den gruwelijken moord was vermist, tot nog toe geen spoor ontdekt. Vlissingen, 12 Augustus. De koning van Engeland, die hedenmiddag met zijn stoomjacht »Victoria and Albert" hier zal arriveeren, zal met een stoombarkas aan wal komen, daar het jacht op do reede blijft. Do koning, die reist onder den naam van Graaf Balmoral, zal niet met een extra- trein, doch met een gewonen Duitschen mailtrein van 6.45, waaraan een salonrijtnig geplaatst is, de reis naar Mariënbad vervolgen. De politie zal de terreinen om en bij do buiten haven bewaken. BABKTBEBIOHTEN. Gorinchem, 40 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 366 koeien, 43 nuchtere kalveren, 32 vette varkens en 612 biggen. Ondanks druk bezoek ook van buiten- landsche kooplieden had de markt oen kalm verloop. Toch werd niet tegen merkelijk lager prijzen verkocht. Kalfvee hield zich flink staande, ja zelfs werden een paar puike kalfvaarzen omgezet voor f 265 k f 270. Enkele jonge vaarsjes werden stug omgezet. Vette varkens werden willig en iets hooger verhandeld. Biggen stug met vluggen handel. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f -230 k f 270, melk koeien f 480 Af 230, kalfvaarzen f 140 a f 230, guiste vaarzen f 120 A f 440, 2i-jarigo ossen f 170 A f 240, 4|-jarige ossen f 410 A f 140, pinken f 400 A f 120, graskalveren f 40 A f 70, vette varkens f 0,18 A f 0,20 per half K G., biggen f 8 A f 12. Rotterdam, 41 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd 44 paarden, 1 veulen, 4303 magere en 602 vette runderen, 473 vette, 64 nuchtere en 252 graskalveren, 2 schapen of lammeren, 505 varkens, 101 biggen. Koeien en ossen 25 tot 38 ct., stieren 24 tot 33 ct., kalveren 36 tot 45 ct., varkens 48 tot 24 ct. per half K.G. Melkkoeien f 425 A f 300, kalfkoeien f 480 A f 310, stieren f 60 A f 480, pinken f 55 A f 445, graskalveren f 20 A f 65, vaarzen f 70 a f 475, alles mager vee; biggen f 7,50 A f 49, paarden f 65 a f 145. Nuchtere kalveren, fok- f 44 A f 23, slacht- f 8 A f 44. Runderen met ruimen aanvoer en door hooge vraagprijzen trage handeler werd nogal vee onverkocht afgevoerd. Vette kalveren waren redelijk te plaatsenbeste qualiteit werd nog iets boven noteeriDg verkocht. Graskalveren werden tot hooge prijzen op geruimd. Handel in fok- en melkvee vrij goed. ZIE B 1 K Z K E. TIJ O VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Maans- Auguatua. ouderjom 1 H. W. 12. 20 voorm. nam. 43. 21 voorm. nam. 14. 22 voorm. nam. 15. 23 voorm. nam. 16. Z. 5,42 v. voorm. 17. 25 voorm. nam. 18. 26 voorm. nam. 19. 27 voorm. nam. u. m. 5. 4 5.11 5 36 5.38 6. 5 6.46 6.44 6.58 7.27 7.41 8.49 8.41 9.32 40. 4 44. 4 41.46 L. W. u. m. 40.21 10.51 40.54 44.25 14.34 0. 5 0.49 0.50 4.45 4.43 2.27 2.45 3.31 4.40 5. 4 Tijd vkn II. W. te Dordrecht 3,45 uur later. L. W. 5,30 STOOMBOOTD1ENST Augustus. Dond. 43 Vrijdag 44 -{-Zatord.45 Maand. 47 Dinsdag 18 Woens. 49 Van Vlissingen Van Middelburg Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsche tijd. sra. 7,30 I's m. 8,45 7,30 4, 7,30 7,30 7,30 8,45 5 8,45 8,45 8,45 's m. 9 30 9,30 9.30 9.30 9,30 9,30 f) Bjj gelegenheid van de Rotterdamsche Kermis wordt Zaterdag 15 Augustus om 4 uur van Vlissingen en om 5 uur van Middelburg gevaren, en worden van Vlissingen en Middelburg nsar Rotterdam Retour- kaarten afgegeven, geldig voor acht dagen, tegen tarief enkele reis, mits die kaarten uiterlijk den avond te vor;n bij de Agenten te Vlissingen of te Middelburg zijn genomen. Getrouwd M.r D. II. EZERMAN en MARGR. SOPHIA STOLP, die, mede namens wederzijdscho Familie hun' dank betuigen, voor do belangstelling bij bun Huwelijk ondervonden. Haarlem, 13 Augustus 1903. De Heer en Mevrouw TRILLAARD Bom, geven kennis van de voorspoedige geboorte van hun Zoon WILLEM JOB LOURENS. Pastorie Scherpenisse, 9 Aug. 4903. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, A. BASTIAANSE—Vroeoop. St.-Maartensdijk 9 Augustus 4903. Geboren JOHANNA SUSANNA Dochter van H. v. d. VATE en J. M. T. v. d. VATE, geb. v. n. Ende. Zierikzee, 40 Augustus 1903. Heden werd ons ouderhart wederom diep getroffen, door het overljjden van ons jongste Dochtertje en Zusje Jacoba Lena Adriana, in den ouderdom van 1 jaar en 5 maanden, na een smartelijk lijden van 14 dagen. Zierikzee, 12 Augustus 1903. Haar diep bedroefde Ouders, WILLEM SCHULTS en Echtgenoote, Grootouders en verdere Familie. Heden overleed tot mijn diepe droefenis, mijn teerbeminde Echtgenoote Carolina Adriana Wisse, in den leeftjjd van ruim 24 jaar, na het leven te hebben geechonken aan een Zoon en eene Dochter. Kats, 9 Augustus 1903. H. W. ODINK Den 11 Augustus overleed te Haarlem, in den ouderdom van 82 jaar, onze geliefde Vader, Böbuwd- en Grootvader de heer Cornells Mommaas Cz. Uit aller naam, C. H. J. MOMMAAS. Zierikzee. Heden overleed na een smartelijk lijden, onze geliefden Echtgenoot en Vader de Heer Maarten Gast, in den ouderdom van 60 jaar on 8 maanden. Ei.lemeet, 12 Augustus 1903. Wed. M. GASTPriemus en Kinderen. De drie Gebroeders JAN, ANTHONIE en JOHANNUS d. HOEK, drie geloofsgenooten van een en dezelfde Kerk, kunnen het niet eens worden over 461, welke zaak nu zal moeten dienen dat is toch niet christelijk en zullen zij dit niet geleerd hebben bij hunnen leeraar, die bun 29 jaar gediend beeft, die in deze zou zeggen »als het zout zoo smakeloos wordt, waarmede zal het nu gezouten worden". EEN LID DER KERK. TAXDAHTg, üniODEfjBUHG. De ondergeteekende zal namens zijn Principaal, op Dinsdag 18 Augustus, des namiddags ten 5 ure, in het te verbouwen perceel trachten aan te besteden i Het VERBOUWEN van het perceel A 421, staande in de Wandeling alhier. Aanwijzing op Vrijdag a s., des namiddags ten 2 ure. H. VAN DIJKE Jz. voor de Erven IMAN BRAAL te Tholen, Notaris N. VAN STEENBERGEN. Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholeo zal, teil verzoeke van den WelEd, Geb. Heer J. W. WAGTHO, op Zaterdag 15 AllgnNtüB 1903, 'e namiddags drie uur precies, ia bet .Het Hof van Holland" aldaar, in bet openbaar verkoopen: 11 perc. Aardappelen; S Aardappelen en Bruine Boon en 5 Paardeboonen 22 Bruine Boonen 1 Maïs; 3 Juin 12 Voerpeên. 4e THOLEN. Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen zal, op Zaterdag 15 Augustus 1903, 's avonds 7 uur precies, iu het ^Logement Zeeland" aldaar, in het openbaar verkoopen I. Voor den Heer G. C. M. GELUK,. Landbouwer te Tholen alles in Groot Deurloo (Polder Deurloo). II. Voor de Erfgenamen van wijlen IMAN BRAAL aldaar perc. 6 3 8 4 in den Polder Oudeland. Tarwe, Wintergerst, Erwten, Haver, Schakerloo, nabij het Notaris W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, op Vrijdag 28 Augustus 1903, des voormiddag* 11 nor, in het »Huis van Nassau" te Zierikzee, in het openbaar rerkoopen: Een StolpSchuur, Bakkeet, Erf, Bouw- en Weiland, aan den Osseweg onder Kèrkwervesamen groot 2,91,70 H.A. (7 Gem.), in verschillende perceelen en massa's, de gebouwen eerst voor afbraak. Alles in gebruik bij don eigenaar en waarbn thans 9 Gemeten BOUWLAND in pacht zijn, Aanvaarding November 4903. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden Notaris. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3