n n miDDELBURB-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. St.-Filipsland, 17 Juli. Dat er met wat goeden wil en een beetje overleg' nogal wat menschen in een beperkte ruimte kunnen gestouwd worden, bleek Zondagavond. Toen toch vervoerde de tram in één rijtuig van Steenbergen naar Vosmeer het bagatal van 103 personen. Alhier heeft ter teekening gelegen en is daarna, na van de noodige handteekeningen voorzien te zijn, aan den Minister van Binnen- landsche Zaken opgezonden een verzoekschrift, waarin eenige faciliteiten verzocht worden inzake de Leerplichtwet. Naar verluidt is het concept daarvoor speciaal te Vliesingen opgemaakt Goes. Bij de vele hier reeds bestaande bonden van werklieden is sedert eenigen tijd een nieuwe gekomen, onder het motto »Door eendracht verbetering". Deze schijnt tot heeren werkgevers hier ter stede het verzoek gericht te hebben »om eene verhooging der loonen voor het lezen van erwten in over weging te willen nemen". Althans dezer dagen werd eene bijeenkomst gehouden van de leden van dien bond, onder presidium van den heer F. J. Tierie, om de ingekomen antwoorden op die vraag te bespreken. De firma Van Heel Co. echijnt bizonder vlug geweest te zijn met het geven van haar antwoord, want binnen 24 uren na het afzenden van de vraag, was dit antwoord reeds in het bezit van het bestuur. Genoemde firma betoogde daarin, dat het toestaan van dit verzoek neerkomen zou op een nadeel voor de erwtenlezers. Concurrentie met werk gevers, die lager loon betalen, zou dan voor de firma onmogelijk zijn. Immers niet alleen in Goes, niet alleen in Zeeland zelfs worden erwten uitgezocht; men doet dit ook elders, zelfs te Amsterdam in ettelgke werkinrichtingen tegen lager loon. Andere werkgevers hier ter stede waren evenwel van meeniog, dat de gevraagde loonsverhooging niet verminderen zou de hoeveelheid erwten en hoonen, die in Goes worden uitgezocht. Het bestuur ontkende, dat elders lager loonen werden gegeven, en beschouwde het schrijven van de firma Van Heel Co. als eene afwijzende beschikking op het gedane verzoek. Eene weigering dier firma om met het Bondsbestuur te overleggen, had een onaangenamen indruk gemaakt. De voorzitter had de overtuiging gekregen, dat de andere werkgevers niet tot uitsluiting zouden overgaan, als de firma Van H. tot dien uitersten maatregel mocht besluiten. Die concurreerende firma's waren nog een stap verder gegaan en hadden beloofd het gevraagde loon uit te betalen, als n.l. de te verwachten oogst van peulvruchten niet tegenviel. Het streven van dien Bond heeft met sociaal-democratische propaganda niets te makenmen wil het vereenigingsleven opwekken en versterken, om daardoor de toestand der werklieden te verbeteren. Tot dat doel wil men de hulp inroepen van den heer Wibaut te Middelburg. Als men bedenkt, dat per jaar tusschen de 40 en 50 duizend gulden aan arbeidsloon voor het uitzoeken van erwten alhier wordt uitbetaald, dan zal men overtuigd zijn, dat het hier een hoogst belangrijke kwestie geldt. .Middelburg, 17 Juli. Op de tentoonstelling van rashonden en pluimvee, gehouden in het welbekende //Schuttershof" alhier, die door verschillende amateurs en kenners van kippen en honden uit deze streek bezocht is geworden, en die schier allen eenstemmig in hun lof over die expositie zijn, zoodat zij tot voldoening van hen, die haar op touw hebben gezet, welgeslaagd mag heeten, zijn o.a. bekroond: Eere-Prijzen. Groote bronzen medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin voor de schoonste inzending Sluimvee, behaald door den heer F. C. van teteren van Zïerikzee. Groote zilveren medaille, uitgeloofd door den uitgever van de Veldbode voor de mooiste collectie Wjandottes, behaald door den heer F. C. van Meteren. Tien gulden, uitgeloofd door den heer J. F. van Dunné voor de grootste collectie ras hoenders in één soort, behaald door den heer F. C. van Meteren. Verguld zilveren medaille, uitgeloofd door de Pluimvee-Vereeniging //Excelsior" van Zierikzee voor de mooiste inzending hoenders door een inwoner van Zeeland, behaald door den heer F. C. van Meteren. Zilveren medaille of 5 gulden, uitgeloofd door den heer B. Neelmeijer voor de mooiste toom kuikens, behaald door den heer J. C. van der Have, burgemeester van Oosterland. Bronzen medaille, uitgeloofd door den heer K. Meertens Kz. voor de mooiste Orpington, Buff. Haan of Hen, behaald door den heer J. C. van der Have, burgemeester van Ooster land. Bronzen medaille of f 2,50, uitgeloofd door Jhr. Van Citters te Noordgouwe voor de mooiste Minorca-haan (zwart), behaald door den heer F. C. van Meteren. Gewone prijzen. De heer F. C. van Meteren: 13 eerste, 4 tweede, 1 derde, 8 zeer eervolle vermeldingen. De heer J. C. van der Have: 3 eerste, 1 tweede. De heer B. G. van Enck1 eerste en 2 zeer eervolle vermeldingen. De heer M. C. van der Vliet: 1 eerste. De heer L. Koopman Ca.: 1 tweede. De heer Jhr. Van Citters: 1 tweede, 1 derde, 2 zeer eervolle vermeldingen, en 1 eervolle vermelding. De heer C. Koopman'. 1 derde. Bekroond zijn onder anderen voor de St.-Bernardshonden met een eersten prijs, de heer De Lange, van Renesse, en met den derden prijs, de heer W. Wagner, van lerseke. In de afdeeling lange St.-Bernardshonden de heer I. de Broekert van Zierikzee, met 2 eerste, 1 tweede en 2 speciale prijzen. In de afdeeling Fox-terriers: met den eersten prijs, mevr. Van der Lek de ClercqVan Rappard. In de afdeeling Duitsche doggen: de heer D. Koopman, van Nieuwerkerk. In de afdeeling Windhonden: Mr. A. J. F. Fokker met een eersten prijs, en met een eersten en tweeden specialen prijsmevrouw Fokker met een eersten prijs. In de afdeeling Gordonzettersmet een tweeden prij6, de heer Th. van der Lek de Clercq, van Haamstede. In de afdeeling Duitsche staande honden: met een tweeden prijs, de heer J. J. van de Ven. In de afdeeling Dashonden: de heer Mr. A. J. F. Fokker, met een derden en tweeden prijs, en de heer C. J. J. Fokker, burgemeester van Ellemeet, met een derden prijs. De internationale tentoonstelling van ras honden en pluimvee, van 14 tot en met 16 Juli te Middelburg gehouden, werd in het geheel door ongeveer 5000 personen bezocht. Vli8singen. Zondag zal alhier per extra- boot een gezelschap uit Bergen-op-Zoom aankomen, waaronder zich ook bevindt het Bergen-op-Zoomeche Mannenkoor, dat op het Grand-Hotel een matinée zal geven. Des avonds zal het muziekkorps der d.d. schutterij Vit Middelburg een concert geven. Gedurende de kermis, welke Maandag aanvangt, zal in de schouwburgzaal Stofkoper optreden het Tivoli-Gezelschap nit Rotterdam, terwijl het Variété-en Specialiteiten-Gezelschap van Henri ter Hall uit Amsterdam in de Concortzaal optreedt. Verder krijgen wij nog twee dagen Spectacle-Concert-Varié op het Grand-Hotel en wat de reet betreft gelooven wij dat de kermis niet veel te beduiden zal hebben, tenminste behalve de jaarlijkeche terugkeerende inrichtingen heeft men van niets extra's gehoord. Het Belgische opleidingsschip zVille d'Ostende", dat eenige dagen op de Suikerplaat heeft gezeten en Zondag weer is vlot gekomen, zal in het droogdok te Vlissingen worden opgenomen om de schade te constateeren. 7e perceel C. Janse, voor f 100, 8e a L. Huison, v n 102, Alles per Gemet of 41 A. 68 c.A. Onkosten 10 pCt. Landbouw en Veeteelt. AanbestedingenVerknopingen ena. De op den 16den dezer gehouden verkoop der tiendevruchten, aankomende de gemeente Ziorikzee, heeft, met inbegrip van onkosten en blokgeld, opgebracht de som van f 1624,48s tegen f 1625,84 ten vorigen jare. Nieuwerkerk, 15 Juli. Door den notaris J. Franse werd heden alhier in het openbaar verkocht de meestoof »De Hoop" alhier, met bare machinerieën, benevens den grond, waarop ze staat en 't erf, dat er bijbehoort, groot te zamen 41 aren 30 centiaren, in één koop, voor f 3651. Colljngplaat, 15 Juli. lieden werd ten overstaan van Notaris Roelof, zulks ten ver zoeke van den heer L. de Vos, in het lokaal van den heer M. A. Schikker, verkocht 47 perceelen vruchten te velde, als volgt: le perc Tarwe, L. M. de Vos Jr., f 60 2e u Idem, H 72 3e ii Idem, H 76 4e a n Idem, 11 78 5e u Idem, Idem, II 102 6e II 70 7e ii L. Bteendam, 76 8e n ii L. M. de Vos Jr. n 74 9e ii Idem, 58 10e H Idem, n 60 11e L. Bteendam, li 60 12e n II J. Verburg, 62 13e ii II L. M, de Vos Jr. n 64 14e o Rogge, Idem, H 92 15e ii Idem, 78 16e 1, Cheval iergerst, Idem, n 78 17e ii a Idem, u 72 18e H o Idem, 64 19e H Zomergerst, A. v. Nieuwenhuijze n 62 20e Jb. Marcus8e Wz. u 60 21e II ii L. M. de Vos Jr., 0 56 22e II Idem, II 58 23e ii Idem, 56 24e BI. Erwten, P. de Smit, C. T. Versluis, 66 25e II u 42 26e n I. v. d. Weele, II 52 27e II H A. de Pree, 62 28e 1, U A. v. Nieuwenhuijze 78 29e II II L. M. de Vos Jr., H 68 30e II 1, C. T. Versluis, II 80 31e II L. M. de Vos Jr. H 78 32e n II Idem, 82 33e II Idem, II 60 34e 1, II A. J. de Looff Jz., 74 35e II Paardenb-, A. de Pree, "n 34 36e II H Aart A. v. d. Maas, 34 37e n Haver en Wik., L. M. de Vos Jr., 40 38e ii Haver, Idem, n 50 39e A. J. Ridder, 48 40e ii P. G. de Lange, n 70 41e ii Idem, L. M. de Vos Jr. H 70 42e ii if 0 52 43e n Idem, 52 44e a Idem, II 46 45e n ii A. de Pree, 48 46e ii Idem, 44 47e ii Aardappels met Bruine Boonen (1 Gem. 191 R.) bij den hoop verkocht aan A. de Pree, voor 80 Behalve het laatste perceel, werd alles ver kocht per Gemet (41.68 H.A.) Onkosten 10 De totale opbrengst was f 3898,01. De koopers van de perceelen 20 en 34 wonen te Wissenkerke, die van perceel 36 te Geersdijk; de overigen allen te Colijnsplaat. (kamperland, 16 Juli. Heden werd ten verzoeke van den heer Jac. de Kam Cz., ten overstaan van deurwaarder Gelner, bij den heer Goudswaard alhier, publiek verkocht: 7 Gem. Rogge, in 8 perceelen, toegewezen als volgt: le perceel M. Maris, voor f 86,— 2e a Idem, 90, 3e Idem92, 4e w A. de Lootï Lz., voor 92, 5e ii W. de Looff Az. 90, 6e M. Maris, 94,— St -Füipsland, 17 Juli. Nauwelijks was gisterenmorgen bekend, dat met het optrekken der witte sjuin zou begonnen worden, of er j meldden zich in minder dan geen tijd 133 jongens en meisjes bij den opzichter over dat werk aan. Voor Nederlandscheen Belgische rekeniog zal deze week te Antwerpen eene tweede lading van 360 stuks vee uit Amerika aankomen. Het vee der eerste lading van de heeren Cockx Cote Rozendool was van goede hoedanigheid en vond spoedig koopers. Dit vee was afkomstig uit de vruchtbaarste streken van Noord-Amerika. Tijdens de zeereis stierven negen runderen. [De St.ct. bevat een staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand Juni. In Zeeland kwamen voor 3 (2) gevallen van vlekziekte dor varkens en 2 (2) van miltvuur. De eersten te St.-Maartensdijk en Westdorpe en de laatsten te 's Heer-Arends- kerke en Kruiningen. De cijfers tusschen haakjes wijzen het getal eigenaren aan. BEOHTHZAKEN. De krijgsraad te 's Gravenhage heeft S. A. O., huzaar, en P. J. v. L., marinier, beiden als soldaat gedetacheerd bij het algemeen depot van discipline te Vlissingen, die opzettelijk aan het rijk toebeboorende voorwerpen van nachtleger cn van ledergoed vernielden door die moedwillig aan stukken te snijden en voorts verschillende ruiten van de bomvrije kazerne insloegen, veroordeeld ieder tot 3 maanden gevangenisstraf te zake van het opzettelijk en wederrechtelijk vernielen van eenB anders goed. In do Woensdag gehouden vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd door staatsraad mr. Huber rapport uitgebracht, in zake het beroep, door den gemeenteraad van Brouwers haven ingesteld tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland van Mei j 1., waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit van genoemden gemeenteraad tot afstaan van gemeentegrond in altijddurende erfpacht met recht van opstal. De kon. beslissing volgt later. Den 21 dezer zal voor do rechtbank te Leeuwarden behandeld worden do zaak tegen den 38-jarigen makelaar J. C. n. te Buiksloot, verdacht van het vervalschen dor trekkings- lijst van de verloting te Sneek. Er zijn zes getuigen gedagvaard. KEBKNIBUW8. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Op- en Neder-Andel (N.-Br.) ds. P. de Looze te Oud-Yossemeer. Poortvliet, 16 Juli. De hoor C. van der Male heeft bedankt als ouderling der Herv. Gemeente alhier. Io zijn plaats is benoemd de heer L. Jansen, dio zich deze benoeming heeft laten welgevallen. Woensdag is de vergadering der algemoene synode geopend. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen benoemd dr. G. J. van der Flier, tot vice- president bij eerste stemming de heer W. Schuurman, tot secundas de heer C. G. Chavannes. Maandag zal het grostal worden opgemaakt voor de benoeming van een lid der Synodale commissie. Benoemd werd tot afgevaardigde bij het algemeen college van toezicht de heer W. Schuurman, secundus de heer P. van Dis. O N D E B W IJ 8. Naar van terzijde gemeld wordt, zouden er 60 leerlingen aangegeven zijn voor het volgen van het onderwijs op de te stichten School met den Bijbel op Geref. grondslag te Oud-Yossemeer. Geslaagd voor hot overgangs-examen der 1ste klasse aan do tuinbouwschool te Wageningen, de heer M. G. A. van Enck, van Zierikzee. Brouwershaven, 16 Juli. Voor de be trekking van onderwijzeres aan de openbare lagero school alhier, welke door het op de meest eervolle wijze verleend ontslag aan mej. C. W. Janse met 1 Augustus a.s. komt te vaceeren, hebben zich 9 sollicitanten aangemeld. Stavenisse. Door Burgem. on Weth. dezer gemeente is aan den heer J. Kense alhier voor eenigen tijd verlof als onderwijzer verleend. Als plaatsvervanger treedt voor hem op, de heer M. B. Smit van Zierikzee. St-Filipsland, 17 Juli. Aan den heer J. Verhage is met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als hoofd der school in de kom der gemeente. Oud-Vossemeer. Door de leerlingon, die niet aan het schoolreisje naar Vlissingen deelnamen, is een bedrag van ruim f 170 bijeengebracht, zoodat ze Zaterdag a.s. ruim zullen kunnen genieten van een schoolfeest. Peat ea Telegrafie. Oud-Vossemeer. Met 1 Aug. a.s. zal des morgens te vijf uur een post vertrekken, waardoor dan een morgenbestelling zal ingevoerd worden. PR.EDI in onderstaande Gemeenten van i T o n d a g 19 Da Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 'savonds zes ore: ds. Etselink. Gat Zondag 25. Herv. Kerk te Kerkwerve 's Voorn», half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorin, half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 'sNarn. twee ure: ds. De Jagher. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorin, half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorin, half tien ure en 'suam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Nam. twee ure: ds. Blankerl van Kerkwerve. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorin, half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. v. d. Broek. Gerei. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geer- linj. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ore en 's nam. 2 are: ds. Staal van Kolynsplaat. Herv. Kerk te Noordgoowe: 's Voorm hall tien ore: ds. De Jagher van Burgh. BUH.TEN Schouwen en Duiveland. Juli tO O 3. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: den lieer Lengkeek, cand. te 's Hage. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm, half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leesketk. Herv. Kerk te Oosterland 'sVoorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure. dr. g. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal, 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sNam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Braimflee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Waardenburg Geref. Kerk te Broinisse: 's Voorm. 9.30 ure: ds. A. J. dc Boer van Gcjjpskerke. (Bevestiging ds. De Jagher); 's avonds 5 ureds. De Jagher. (Intrede). Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: ds. Geerse van Scheveninger. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureGewone dien st Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: Het Bestuur. Gemengd Nieuws. Buitengewone weêrtoestanden. De groote hitte to New-York en in andere steden der Vereenigde Staten, waarvan reeds bij berhaliDg melding werd gemaakt, duurt voort. Te New-York vallen zóóveel paarden flauw, dat zij eene ernstige belemmering opleveren voor het verkeer. Meer dan 50,000 lieden brengen den nacht in de open lucht door: op de daken, op balkons en de stoepen. Do gevangenen, die voor kleine misdrijven boetten, zijn voorloopig op vrije voeten gesteld, daar hun cellen niet behoorlijk geventileerd kondon worden. In do hospitalen worden ieder oogenblik lieden bionengedragen door een zonnesteek fetroffen. In alle ambulances worden ijswater aden gereedgehouden ten behoeve Tan be zwijmden, die op straat nedervielen. Ook de particuliere liefdadigheid laat zich niet on betuigd. Eon dagblad richtto in de wijk, waarin het gevestigd is, zes lazaretten op, waar behoeftigen gratis ijs kannen krijgen. Er werd op één dag 60,000 kilogram uit gedeeld. Ook te Londen heeft in de laatste dagen een ondragelijke hitte geheerscht. Vrijdag wees do thermometer 29 (Celsius) in de schaduw en Zaterdag zelfs 30 gradefi. Ver schillende plotselinge ziektegevallen hebben plaats, sommige mot doodelyken afloop. Vooral in de City moet het verschrikkelijk warm zijn. Dat het ijs opgeld doet, behoeft geen betoog, eveneens de verkoelende dranken. De paarden zijn natuurlijk getooid met de bekende strooien hoofddeksels. Talrijk zijn de berichten uit Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland over de schade, door de regens en onweders der laatste weken aangericht. Vooral de streek aan den voet van den Pilatus bij Luzern heeft het bard te verantwoorden gehad. Te Alpnach zijn een paar bergstroompjes, die men 30 jaar^geleden had ingedijkt, zoodat een bloeiende streek was ontstaaD, in 't begin dezer maand zóu gezwollen, dat zij 2 kilometer breed het land overstroomden en alles hebben verwoest. Een beroep op de liefdadigheid is gedaan om de ten gronde gerichte bevolking te hulp te komen. In Opper- en Neder-Oostenrijk, Moravië cd Silezië hebben de zware regen e der laatste dagen overstroomingen veroorzaakt. Op vele overstroomde plaatsen in Silezië zijn huizen ingestort en bruggen vernield. 3ij een onweder in do Sudeten, in 't gebied der Freiwaldauer Biele, werden, voor zoover tot heden bekend is, vijftig huizen verwoest en dertig menschen gedood. Een deel der stad Troppau staat onder water. Ook te Erakau zijn eenige straten onder- geloopen en verscheidene plaatsen aan den Weichsel zijn overstroomd. Volgens do laatste berichten is de toestand echter eenigszins verbeterd. Te Parijs brak Zondagavond, tegen 5 uur, een hevig onweder Iob. Buitengewoon groote hagelkorrels vielen er néér. De versieringen voor het feest van 14 Juli hebben door het noodweêr veel schade geleden. Uit de Beierscho Alpen en Tirol wordt gemeld, dat in 't eind der vorige week daar veel sneeuw op de bergen is gevallen; op sommige plekken lag zij 25 c.M. De Zuid- Noord-exprestrein was Donderdagochtend, uit Tirol komende, met een wit kleed bedekt! En dat omstreeks half Juli! Zeetijdingen Zierikzee. INGEKLAARD: 16 Juli. Engelsche barge «Flower of Essex", kapt. J. Palmer, met diverse goederen van Engeland naar Pruisen (via Lobith). Ingezonden 8 t n k k e n. Een vraag. Waarom worden te Zierikzee voor het benoodigde water voor den stoomwals geen bakken geopend, waaruit het water toch niet bruikbaar is voor de menschen, in plaats van den eenigen goeden regenbak uit te putten? EEN BURGER. ABKTBEBIOHTEI. Zierikzee16 Juli. De verschlileude producten, die waren aangevoerd, bestonden uit tarwe, haver en eenige partijtjes rogge, terwijl eenige partijtjes karwijzaad van het nieuwe gewas werden aangeboden en verkocht. Tarwe f 5,75 f 7,40; rogge f4,60 af 5,10; haver f 2,75 4 f 3; karwijzaad f 10,50 4 f 11. St-Maartensdijk, 16 Juli. Bg de heden gehouden veemarkt alhier waren slechts 4 stuks hoornvee aangevoerd, waarvan er een verkocht werd, n.l. een jarige vaars voor f 426. Er waren nog 2 biggen, welke beiden voor f 13 per stuk werden verkocht. Weekmarkt te Zierikzee, 46 Jnli 4903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,52£f 0,60 en f 0,65 de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zgn verkocht voor 0,60, f 0,85 en f 0,90 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor 0,50 per 25 stuks. Juli. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg 'smorg. 'smidd. Zaterd. 18 7,30 Zondag 19 7,30 Maand. 20 7,30 Dinsd. 21 7,30 Woens. 22 7,30 Dond. 23 7,30 Vrijdag 24 7,30 Zaterd. 25 7,30 4,15 6 4,15 4 4,— 4,— 4,— 4,— Van Zierikzee 'smidd. Zaterd. 189,30 Zondag 19 6,30 Maand. 209,30 Dinsd. 219,30 Woens. 22 9,30 Dond. 23 6,30 Vrijdag 24 7, Zaterd. 25 9,30 5,30 3 3,— 3,- 3,— 3 5,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, ((ydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvoor 8 nar) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, sal om een by wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zondags zullen Retonrbiljetten worden afge geven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. lste klasse f 1,50, 2de klasse f 4,—. Tus8chenveeren v.v. lste klasse f 1,90, 2de klasse f 0,80- Ondertrouwd NICOLAAS LEEUWE Na. en CORNELIA H. K. POLAK. Zierikzee, 16 Juli 4903. Ondertrouwd SAMUEL VAN DEN HOUTEN Lz. en ELIZABETH L. QUANT Jd. Zierikzee, 47 Juli 4903. Ondertrouwd ABRAHAM PIETER REMEEUS We en JANNA VAN DER HAVE Jd. Ouwerkerk Nieuwerkerk, 47 Juli 4903. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2