Uit Stad sa ProviRCie. Raadszitling van 30 Juni 11. Ie Wissenkerke. v. d. B. in de diepte verdwenen en eerst na 25 minuten werden opgehaald. Het moeht den officier van gezondheid dr. Yan der Weerd alhier en een dokter uit Haaatrecht, niettegenstaande hun onvermoeide pogingen, niet gelukken de levensgeesten op te wekken. 'a-Gravenliage, 30 Juni. Tweede Kamer). Aan de orde zijn de wetsontwerpen betrekke lijk het onder de wapenen houden van de lichtingen 1900, 1901 en 1902. De heer Troelstra betoogde de wenschelijk- heid van wijziging van art. 110 der Militie wet in dien zin dat bij voorkomende gevallen onverwijld een wetsontwerp moet worden ingediend tot het onder de wapenen houden der lichtingen en niet nadat de miliciens reeds zes weken onder de wapenen zijn geweest. Nu heeft de behandeling van de wets ontwerpen geen ander doel dan de behandeling der regeering goed of af te keuren. Dat is en mag de bedoeling niet zijn van den wetgever. Spreker betwistte, dat er aanleiding was tot oproeping dor lichtingen. De leiders der staking waren wars van ordeverstoring. Alleen dan wanneer er feiten van ordeverstoring zijn voorgekomenmeende sprekermag de oproeping geschieden. De buitengewone oproeping der lichtingen droeg niet bij om de rust te verzekeren, maar is veeleer aan leiding geweest tot het uitbreken van de tweede staking. (Beweging). Spreker bestreed ook, dat 't noodzakelijk was geweest de lichtingen langer dan zes weken onder de wapenen te houden. Had de regeering toegegeven aan den aandrang om de strafwetten terug te nemen, dan zou de gansche Aprilbeweging achterwege zijn gebleven en evenzeer de oproeping der lichtingen. Spreker kwam er bij voorbaat tegen op, dat de regeering van de jongste gebeurtenissen gebruik wil maken om den diensttijd te ver lengen en om de militaire macht blijvend te versterken. Spreker laakte ten slotte ten sterkste de houding der regeering tegenover de arbeiders, die zich ten slotte tegen haar zullen keeren. De heer Ter Laan bepleitte spoediger en milder schadevergoeding voor de miliciens en kwam op tegen de beperking van bet recht van petitie door collectieve verzoekschriften te weigeren. Zondagmiddag is door de Westlandsche stoomtram, welke om 3 uur 10 min. uit Den Haag naar het "Westland vertrekt, op den Loosduinschen weg tuaschen de Qaslaan en Regentesselaan een knaapje van bijna 7 jaren overreden en gedood. Het kind liep tusschen de rails. Een koetsier van een de tram tege moet rijdend rijtuig trachtte nog de aandacht van den machinist daarop te vestigen, terwijl ook nog een militair het kind poogde te verwijderen. Het lijkje werd bij een der bewoners van den weg binnengebracht en later door de politie aldaar gehaald. De ouders van het knaapje waren eerst kort geleden uit Rotterdam in de Joubert- straat alhier komen wonen. Dezelfde tram had te Loosduinen bij het uitrijden uit de remise bijna weer een dergelijk ongeluk. Eenigszins wild kwamen twee jonge lui daar uit een bierhuis loopen, met het gevolg, dat een van hen tegen de machine sloeg. Doordat de machinist krachtig remde, bleef de tram oogenblikkelijk stilstaan, zoo dat de jonkman er met eeoige ferme kneu zingen en ontvellingen afkwam. Botterdam, 30 Juni. De smidsknecht A. J. de Hdie in een logement aan de Delftschevaart verblijf houdt, had eenigen tijd geleden verkeering gehad met de 28 jarige Wilhelmina v. Dam, verlaten vrouw van A. C., doch doordien beiden het niet goed met elkander konden vinden, was de ver houding afgebroken. Een paar dagen geleden echter kwamen zij weer met elkander in aanraking en het schijnt, dat zij spoedig weer op vertrouwelijken voet met elkander gekomen zijn, want gisterenmiddag maakten zij gezamen lijk een rijtoertje en daarna gingen zij, beiden lichtelijk onder den invloed van sterken drank, naar de kamer der vrouw aan de Molensteeg 1-3. Yan een oogenblik, dat zij zich even had verwijderd, maakte de smid gebruik om de deur aan den binnenkant af te sluiten en zich te bed te begeven. Even later kwam de vrouw terug, weinig er over gesticht nu haar kamerdeur gesloten te vinden. Zij begon daarom geducht op de deur te trommelen, met dat gevolg, dat De H. eensklaps naar buiten stoof en haar beet greep. In de worsteling die nu ontstond, braoht de smid de vrouw met een knipmes een verwonding toe in de linkereijde van de borst, in de hartstreek. Ernstig bloedende vluchtte zij, slechts half gekleed, de straat op. In de apotheek van den heer Snoep aan den Hang werd haar de eerste hulp verstrekt, waarna zij per brancard naar het ziekenhuis werd overgebracht, waar haar toestand niet zonder gevaar bleek. De H. had inmiddels de vlucht genomen, doch hij werd op aanwijzing van eenige burgers gegrepen op de Hoogstraat bij bet Spui en eerst naar den politie-post aan de Beurs en later naar het politie-bureau Groote Pauwensteeg overgebracht. De justitie heeft do zaak in handen. Een werkman, Chris S. genaamd, van een suikerfabriek in den Groenendaal, ontving de vorige week van de post oen kennisgeving, dat bij eon aangetcekonden brief op het postkantoor kon komen afhalen. Do man, die zelf niet kan lezen, verheugde zich daar uitermate over, want de brief was uit Haarlem gekomen en daar woonde nog een oom van hem, die er vrij warmpjes inzat. Dat was nogal logisch, hè: zijn oom was nu waar schijnlijk uitgestapt en nou kreeg ie de erfenis thuis gestuurd. Op hooge beenen ging ie naar het postkantoor, maar wat keek ie sip, toen het heele bedrag, dat bem werd overgemaakt, maar 75 centen was. Yan een erfenis was dan ook geen sprake. Het was eenvoudig de premie, welke bem door zijn brandaaaurantie-maatschappijjwerd terugbetaald, omdat deze hem niet langer wilde verzekeren, nu hij naast een lucifersfabriek woonde I Maandagmiddag omstreeks 4 uur was de 46-jarige verversknecht Barend Strasters, wonende Baan 126 en in dienst der firma Hasper aan den Oppert, werkzaam aan pand no. 89 aan den Stationsweg. Hij bevond zich op een stelling, die uit het dakvenster op de derde verdieping zou uitgestoken worden en hield zich daarbij vast aan den jaloeziekap. Deze bleek evenwel zeer zwak bevestigd en liet los, waardoor Strasters van een ijzingwekkende hoogte met den jaloeziekap op straat stortte. Bewusteloos word de ongelukkige opgenomen, hij had de hals wervels gebroken, cenige ribbon en het linkerbeen. Per raderbrancard naar het Ziekenhuis gebracht is hij aldaar om 7 uur overleden. Zierikzee, 1 Juli. Naar wij vernemen zal op Zondag 12 dezer in den tuin der sociëteit «Ons Genoegen" van den heer Verwer alhier eene matinee gegeven worden door de zang- vereeniging «Broedermin" uit Antwerpen bestaande uit 80 personen. Deze matinée zal voor de leden der sociëteit en hnnne dames toegankelijk zijn. De aftredende leden van den gemeente raad, de heeren C. J. van den Bout, mr. J. P. Cau, J. van Schelven on mr. D. van der Yliet, zijn bij candidaatstelling herkozen verklaard. Heden werd alhier op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer R. Vissor W.IIz., die in weerwil van den korten tijd, dat hij hier woonde, zich algemeen bemind heeft weten te maken. Bestuurslid van verschillendo corporation, wordt zijn heengaan in de kracht van den mannelijken leeftijd zeer betreurd. Aan de groeve werden de verdiensten van den ontslapene door Ds. H. J. van Nouhuys in treffende taal herdacht. Tot archivaris der gemeente Aardenburg is benoemd de heer G. A. Yorsterman van Oyen, vroeger in dezelfde betrekking workzaam. Bij kon. besl. zijn benoemd: tot burgemeester der gemeente Aagtekerke, de heer Joh. de Vissertot burgemeester der gemeente Ellewoutsdijk, de heor E. A. van der Bent, secretaris dier gemeente; tot burgemeester der gemeente Ondelande, de heer H. A. Mol. De vrouw van don landbouwer V. te 's Heer-Hendrikskinderen kreeg een splinter in den vinger, dien zij met een speld verwijderde. Spoedig zwol echter de hand en daarna de geheele arm op en dc twee ontboden geneesheeren constateerden bloed vergiftiging. Haar toestand is ernstig. Met de booten van den provincialen waterstaat op de Wester-Schelde werden in 1902 vervoerd 131.197 passagiers met een passagiersvracht van f 61252.95. De mailboot «Koningin Regentes", van de Maatsch. «Zeeland", die aan de werf der Kon. Maatsch. «De Schelde" te Ylissingen nieuwe stoomketels heeft ingenomen, zal binnenkort weer in de vaart worden gebracht. De heer A. M. Koolwijk, thans adjunct-chef, is benoemd tot chef-ladingmeester bij de Maatschappij «Zeeland" te Ylissingen. De heer B., hoofd der openbare school te IJzendijke, moest Vrjjdag jl. te Watervliet (België) f 1000 in ontvangst gaan nemen, een door hem aan A. V., graanhandelaar aldaar, geleende som. Hij was vergezeld van zijn vrouw. Toen de zaken vereffend waren en zij genoeglijk zaten te praten, pakte V. den heer B. beet, wierp hem op den grond on gaf de vrouw van V. don onderwijzer met een stok zulk een slag op het hoofd, dat bij bewusteloos lag. De vrouw van den heer B. werd ook geslagen en vluchtte het huis uit. Toen B. weder bijkwam, vermiste hij de duizend gulden en werd verzocht het huis te verlaten. Natuurlijk is de justitie in België met de feiten in kennis gesteld. Noordgouwe, 30 Juni. Bij candidaat stelling zijn tot leden van don Raad dezer gemeente gekozen de heeren A. A. Yis en M. van Gastel, beiden aftredende leden. Zonnemaire, 30 Juni. Herkozen bij een voudige candidaatstelling tot leden van den Raad de heeren J. A. Bolle en J. M. van den Bout Fz. Brouwershaven, 30 Juni. De uitslag der op heden gehouden verkiezing van twee leden voor den Raad dezer gemeente is, dat alleen zijn candidaat gesteld de beide aftredende heeren C. Braam en J. L. Smifs, dio dus opnieuw tot ledon van den Raad zjjn herkozen. Korkworvo, 30 Jnni. Bij de hodon ge houden verkiezing voor leden van den gemeenteraad zijn do aftredende leden, de heeren M. v. d. Wekken en M. Boot, her kozen. Eikerzee, 30 Juni. Bij de heden alhier gehouden verkiezing van twee raadsleden werden de aftredenden, de heeren A. Giljamse en J. Padmos, herkozen. In de plaats ven den lieer B. Berrevoets, die bedankt heeft, werd bij enkele candidaat stelling gekozen de heer M. T. de Loof. Serooskerke. Tot leden van den gemeente raad zijn benoemd de hoeren M. van Damme en N. Moelker, (vacature M. Beije en O. v. d. Klippe, beiden overleden). Noordwelle. Herbenoemd zijn tot leden van den gemeenteraad de heeren M. Hoogen- boom en A. Batenburg. Haamstede, 30 "Juni. Bij de heden gehouden verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad, ter vervulling van de vacatures ontstaan door aftreding van de heeren M. Bolle Lz. en J. Boot Wz., zijn candidaat gesteld de heeren M. Bolle Lz., J. Boot Wz. en H. de Ylieger. Dreischor. Bij candidaatstelling zijn alhier tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren J. Doelcman Zz. en J. M. Klompe. Nieuwerkerk, .30 Juni. Bij de candidaat stelling op heden voor leden van den Gemeenteraad zijn lijsten ingediend 1°. voor den heer Jacs. Bonman (aftr.) en den heer P. B. van Poortvliet; 2°. voor do heeren Jacs. Bonman en P. van Westen. OoBterland. De aftredende leden van den gemeenteraad, S. J. do Rijke en L. Struijk, zijn weer herkozen. Sirjansland, 1 Juli. Maandag kwam een wagen u«t onze gemeente, bespannen met een span paarden, in aanraking met de tram, met 't gevolg, dat enkele glasruiten van do tram verbrijzeld werden, en 't voor tuig ook nog al beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gisterenavond bracht het Muziekgezel schap van Oosterland, «Oosterland's Fanfare", aan de herkozen leden van don gemeenteraad van Ooster- en Sirjansland, de hoeren S. J. de Rjjke en L. Struijk, een serenade. Bruinisse. Door de kiesveroeniging «Bur gerplicht" zijn voor de gemeenteraadsverkiezing candidaat gesteld de heeren Job. Elenbaas (aftr.) en J. van den Berge Az. De anti-revolutionaire kieavereeniging stelde do heeren Joh. Elenbaas en J. van Vessem, beiden aftredend, terwijl door eenige kiezers candidaat gesteld werd de heer Joh. Elenbaas. Stavenisse. De kermis alhier is weder voorbjj. Begunstigd door prachtig zomerweder had zij eon betrekkelijk kalm verloop. Door de vole feesten in den laateten tijd: paarden markten, festivals, landbouwtentoonstelling enz was het aantal vreemde bezoekers niet groot. Hot paardenspel «Blanus" word beide avonden met een zeer druk bezoek vereerddo uitvoering van een en ander was dan ook bepaald goed te noemen. De heer L. J. Dorst, burgemeester, verrastte de schooljeugd, doordat bij op zijn kosten voor allen ccne extra-middagvoorstelling deed gevon. Onder geleide van de aanwezige onderwijzers trokken een 250 leerliogen daarheen en allen waren den milden gever zoer dankbaar voor den gcnotvollen middag bun goschonkcn. In het «Hotel Dc Ylieger" trad den eersten kermisavond een café-chantant-gezelschap onder directie van den heer Kievit uit Rotterdam op. Een net en dankbaar publiek bracht daar een aangenamen avond door. Officiëel zijn hedon bij den burgemeester candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeenteraad de heeren L. Uage, L. v. d. Hoek (beiden aftredende leden). J. Droogen- dijk, M. C. Steendijk en C. L. Dorst. De stemming is bepaald op Vrijdag 10 Juli a.s. Scherpenisae, 30 Juni. Bij candidaat stelling zijn gekozen verklaard de aftrodende ledende heeren G. D. Bolier en Johs. Rijatenbil. Tholen. De aftredonde leden van den gemeenteraad, J. W. Wagtho, lz. van Gorsel en M. Cbristiaanse, zijn bij enkele candidaat stelling vorkozen. St -Maartensdijk, 30 Juni. Do aftredende leden van den gemeenteraad, do heeren, A. Kloet en W. Kloet, zijn bij onkole candidaatstelling herbenoemd. Poortvliet, 30 Juni. Op heden zijn voor leden van den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren N. A. Bruijnzoel, J. A. van Nieuwenhuijzen (aftredende leden), en J. van Zorge. De stemming is bepaald op 7 Juli e.k. Oud-Vossemeer. Bebalvo de aftredende leden, de heeren M, C. Polderman en L. M. Friderichs, is tot candidaat gesteld do heer Adam van Tilbeurgh. St.-Annaland, 30 Juni. Herkozen tot leden van den gemeenteraad, de heeren F. Geluk Az.Jn. Goedegebuure Jz. on D. Quakkelaar. Goes. De aftredende raadsleden, de heeren J. J. Ochtman, J. Pilaar, J. Donner en W. Kakebeeke, zijn bij candidaatstelling herkozen verklaard. Blijkens 't door den secretaris, den heer Fransen v. d. Putte, uitgebracht verslag, heeft de commissio voor spijsbedeeling een gunstig jaar achter den rug, on wel door hot betrekkelijk gering aantal bodeelingen, tengovolge van do vole werkzaamhedon gedurende den winter van 19021903. Er werden uitgereikt 12819 portie's warme spijs togen 15518 in den voorgaanden winter. Er werden daarvoor gebruikt 33 H.L. groene erwten, 100 kHo Inlandsch- en 394 kilo Amerikaansch spek, bonevens 205 kilo gort en 58 kilo rijst. De ontvangsten waren f 1231,36 en de uitgaven f 1036,10, zoodat er een good slot is van f 195. De burgemeester dankte de commissie voor hare goede zorgen. Middelburg. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van 6 leden van den gemeenteraad zijn in het lie district gekozen verklaard de aftredende liberale leden, de heeren jhr. C. J. J. A. van Teylingen en mr. R. Fruin Th. Az. Yerder werden in het Ie district gesteld de heeren W. J. SpreDger (aftr. lib.), W. J. J. Koole (aftr. chr.-hist.), J. G. Ermerins (lib.), J. A. Vertregt (anti-rev.) en D. Bimmel (gesteld door de S.-D.-A.-P In het Ille district de heeren jhr. mr. E. P. Schoror (aftr. lib.), C. Yerhage (aftr. anti-rev.) on D. Bimmel. BEOHTSZAKEK. De Haagecbe rechtbank veroordeelde MaaDdsg 1.1. een gewezen onderwijzer te Delft, die aldaar op school aan zijn zorg toevertrouwde kinderen mishandeldedoor hen met een stok te slaaD, tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Bij vonnis dor rechtbank te Middelburg van Dinsdag jongstloden is J. v. d. 8., een 17-jarige arbeider, wonendo to Kapelle en gedetineerd te Middelburg, wegens meineed als getuige in een strafzaak voor het gerechtehof te 's-Gravenhageveroordeeld tot éón jaar gevangenisstraf met in-mindering- breaging der doorgebrachte hechtenis. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde Dinsdag 1.1. II. Henkcs Jr. wegens onttrekking van f 3100 aan den faillieten boedel van de firma Henkes A Arnold, en oplichting der wissel- en eftectenbank te Rotterdam, voor f 30 800, tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd, in voorloopig arrest doorgebracht. KEBH KIEUW». Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. to Meliseant door den cand. L. R. Aalbors te Overschie. Beroepen bij de Geref. gem. te Axel ds. N. P. Litlooij te Krimpen a. d. Lek. O N D E B W IJ H. Op do voordracht voor loeraar in de Dnitscho taal cn lotterkunde aan de II. B. S. met 5-jsrigon cursus te Hilversum, komt voor du heer Z. J. van den Bout te Zierikzee. Benoemd tot onderwijzer met hoofdakte, aan de openbare lagere school A to Groode, de heer J. A. Hoste, thans onderwijzer aan genoemde school. Te Ooltgensplaat bestaat het voornemen oen Christelijke School op te richten. Aan ouders en voogden aldaar is con verzoekschrift gericht, aangifte te willen doen van het aantal kindoren, welke zij op de eerlang te bouwen Christelijke School wenschen te plaatsen. Door den hoer n. L. Gerth van Wijk is tegen 1 Sopt. ontslag gevraagd als onder- wijzor aan de kweekschool voor onderwijzers en do normaalschool to Middelburg. Mejuffrouw J. Dbont van Middelburg bebaaldo Maandag aan het conservatorium te Amsterdam het diploma voor zangeres. Door het meedoen aan de stakings agitatie heeft, volgens De Bodede «Bond van Noderlandscho Onderwijzers" 252 leden verloren. Op de algemeene vergadering van den R.-K. onderwijzersbond iö hot bisdom Breda, Zondag 19 Juli te Rozendaal te houden, zullen de middelen besprokon worden om, in navolging van hot Ned. onderwijzersgenootschap en van den R.-K.-O.-B. in hot bisdom 's Hertogenbosch, de onderwijzers, die op wachtgeld moeten gesteld worden door het oprichten van bizondoro scholen als anderszins, financieel te steunen. Poit ea Telegrafie. Met ingang van 30 Juni j.l. is het rijks-telegraafkantoor te Brouwershaven ge durende het geheele jaar op werkdagen geopend van 7.30 uur voor- tot 8.30 uur namiddags (Greenwich! ijd). De diensttijd op Zon- on feestdagen blijft onveranderd. Hot rijks-telefoonkantoor te Kloetinge wordt met ingang van 1 Juli tijdelijk gesloten. Door hot Rijkstelcfoonkantoor to Poort vliet zijn gedurende de maand Juni behandeld 09 telegrammen, to weten: verzonden 36 en ontvangen 33. "VlSSCHEBIJ-BEBICHTEN. De hoeren gebroeders Ribbens en J. P. Tazelaar te Terneuzen hebben twee visch- kotters uitgerust voor de schrobnetvisscherij op de Noordzee. Deze week hebben de beide schepen bun eerste reis gemaakt. Te Philippine is publiek verkocht de oesterput in het nog niet bedijkte gedeelte van den Brakman. Deze put zal thans afge broken worden, zoodat do ootorcultuur in don Brakman is afgoloopon. Eenige Belgische heeren, die drie jaren geleden nog voornemens waren op verschillende punten van den Brakman nieuwe oesterputten aan te leggen, hebben hiervan afgezien. Provinciale Staten van Zeeland. De bcgrooting van enkel provinciale cn huishoudelijke inkomsten en uitgaven van de provincie Zeeland voor den dienst 1904 bedraagt f 504,435,77i in ontvang en uitgaaf. De begrooting van den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde bedraagt in ontvang f 91883 en in uitgaaf f 103,883, kwaad slot alzoo f 12000. Gedep. Staten stellen aan Prov. Staten voor, aan het bestuur van de afdeeliog Goes en omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, ten behoeve eener in September 1903 te Goes te houden driedaagsche tentoonstelling van vruchten en bloemen, te verleenen een subsidie van f 100. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burge meester. Vóór de opening der vergadering legt (waarschijnlijk) het nieuwbenoemde lid, de heer Abrahamse, de gevorderde eeden in handeu van den Voorzitter af, ten minste toen ouder- feteekende ter vergadering werd toegelaten, ad de heer A. reeds zitting genomen. De notulen der laatstgehouden vergadering worden gelezen, en onveranderd goedgekeurd. Van Gedep. Staten is ingekomen: 1°. het goedgekeurd kohier van den hoofde- lijken omslag; 2°. dat de Rijksbijdrage in de kosten voor herhalings-onderwijs voor deze gemeente f 54 bedraagt 3°. dat de begrooting der Gezondheids commissie te Veere voor onze gemeente een bedrag aantoont van f' 189,90, en diezelfde som ook begroot wordt voor 1904; 4°. afschrift van het Koninkl. besluit, waarbij wordt goedgekeurd de verhooging van het salaris van den Gemeente-Ontvanger met f 50, zoodat dit nu bedraagt f 500 's jaars. Verder is ingekomen een schrijven van den Gemeente-Ontvanger, den heer C. D. van Noppen, die zijn dank betuigt voor de hem geschonken verhooging ad f 50. Een en ander wordt voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens wordt af- en overschrijving van een paar postjes gevraagd en toegestaan. Voorts is ingekomen een adres aan den Raad van den heer M. de Vos, landbouwer, inhoudende een verzoek, om zijne 5 kinderen, die vroeger te Geersdijk ter school gingen, doch nu voor het ontvangen van onderwijs naar de openbare school te Camperland waren gezonden, weer naar GeerBdijk te mogen zenden, eerstens, omdat de afstand, volgens adressant, naar Geersdijk veel kleiner is dan naar Camperland, en ten andere, omdat er bovendien plaats genoeg is in de school te Geersdijk. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. voor, op dit verzoek afwijzend te be schikken, en licht dit voorstel in den breede toe. Er waren n.l., zegt spreker, veel rainder kinderen te Camperland naar gelang van het aantal onderwijzers, eD zegt, dat, wanneer b.v. door een paar Geersdijkers, die nu hun kin deren de bijzondere school doen bezoeken hierop terugkwamen, zooals eens was gebeurd te Camperland, men dan het onderwijzers personeel zou moeten vermeerderen, nu was er plaats, doch als dat eens gebeurde. Ook wat de afstand betreft, was door adres sant zeer overdreven. Spreker had een proef genomen, en had bevonden, dat jper as de afstand van Camperland tot aan ae hofstede bedroeg 20 minuten, en vandaar naar Geersdijk 17 minuten, en volgens adressant bedroeg dit 45 en 20 minuten. De heer Schippers gelooft niet met den Voorzitter, dat een door hem genoemden Geersdijker zijn kinderen naar de openbare school zou doen overgaan, doch wel stemt hij toe, dat er bezwaren zouden kunnen komen door de inwilliging van dat verzoek, daar dan de heer Marie cn aan De Keeten" ook recht zouden hebben hunne kinderen naar Geersdijk te zenden. De heer Maris is het omtrent den afstand van de hofstede van De Vos naar Geersdijk. niet eens; te voet gaat men, zegt spreker, er 20 minuten over, terwijl de Voorzitter zegt dat die afstand per as 17 minuten is, dus dat dit niet klopt. Ook acht hij, zoowel als De Vos, onder Geersdijk te hoorende Voorzitter ant woordt dat dit zoo niet is wat de school betreft. De heer Van Nieuwenhuijzen is van meening, dat men wel wat had kunnen wachten met het verplaatsen dier kinderen, wat door den Voorzitter bestreden wordt, en antwoordt op de vraag van den heer Schippers, of men dan de kleinsten niet naar Geersdijk kon doen gaan, hierop ontkennend, wat de heer Maris aanleiding geeft om te vragen of ze diu nimmer meer naar Geersdijk kunnen. Jawel, zegt de Voorzitter. Na nog eenige deliberatie wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eindelijk wordt nog voorgelezen een verzoek van het fanfaren-gezelschap //Apollo" om eenige ruimte voor het plaatsen eener muziektent in de Voorstraat. Burgemeester en Wethouders brengen in dezen geen advies uit. De neeren Schippers en Marcusse zouden dit punt willen aanhouden tot een volgende vergadering. De heeren Maris en v. Nieuwenhuijze zouden het nu behandeld willen zien. Wordt met 9 tegen 2 stemmen besloten de behandeling tot een volgende vergadering uit te stellen. Daarna worden benoemd de leden voor het stembureau voor een eventueele a.s. gemeenteraad8-vcrkiezing door periodieke af treding van de heeren Schippers, Van Damme en De Looft'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 8