MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIE*. Minste inschrijvers de heeren W. van Uijo Zonen te Middelburg voor f 11960. De directie der Marine heeft de levering van aardappelen, ten behoeve van Hr. Ms. zeemacht te Vlissingen, opgedragen aan M. Jacobs f 0,04 per K.G. Landbouw en Veeteelt. Uit Westelijk Zeeuwach-Ylaanderen meldt men: De overvloedige regens der laatste veertien dagen hebben veel goed gedaan aan de suikerbieten en aan het vlas; voornamelijk aan dit laatste, dat na nog volop staat te groeien. In de laatste dagen werd door Belgische kooplieden veel vlas opgekocht, zoowel het goede als het mindere gewaa, tot zeer hooge prijzen, namelijk van f 200 tot f 225 per gemet en zelfs nog een enkel partijtje daarboven. Het mindere naar evenredigheid maar ook zeer duur. In België is thans gebrek aan vlas; vandaar de vele koopers. Sommige verkoopers ontvangen dagelijks 10 tot 20 kooplieden. In den Sluispolder onder Oud-Vossemeer zijn de 33 gemeten vlas, waarvan meer melding werd gemaakt, verkocht voor f 461 per gemetzoo werd ons althans medegedeeld. Schouwen. Voor het grootste deel is reeds het te veld staande vlas verkocht. De prijzen, die besteed werden, varieerden, naar gelang de kwaliteit van 't gewas, tnsschen f 80 en f 165. Sommige stukken puik vlas brachten aanmerkelijk meer op. Cortgene, 2 Juli. Iets wat in lang niet gebeurd is op ons eiland zal men dit jaar hier beleven, n.l. 3 zomer-verkoopingen van landbouw-inspannen. 0HT8ZAKEM. Zierikzee, 2 Juli. Door de arrondissements rechtbank zijn heden veroordeeld wegens 1°. Oplichting: E. van D., 21 jaar, huis vrouw van C. B., zonder beroep te Dreischor, tot 1 maand gevangenisstraf. 2°. Twee misdrijven van mishandeling: D. J. P., 22 jaar, schippersknecht te St.-Maartensdyk, tot 1 maand gevangenisstraf. 3°. Mishandeling: J. A. van D., 19 jaar, arbeider te Oosterland, tot 1 maand gevange nisstraf. 4°. Diefstal: D. van de V., 21 jaar, arbeider te Tholen, tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis. 5°. Vernieling: A. G., 19 jaar, werkman te Tholen, tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis. 6°. Wederspannigheid: G. P., 34 jaar, werkman te Scherpenisse, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 7°. Mishandeling: P. W., 15 jaar, veld- arbeider te St.-Annaland, tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde tot 3 maanden gevangenisstraf een dienstbode uit Elundert, die oplichting pleegde door het aannemen van verschillende godspenningen, zonder zich naar de diensten te begeven. Door H. M. de Koningin is afwijzend beschikt op het verzoek van inwonerB van Clinge, om gratie voor P. J. Tielemans aldaar, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, wegens meineed. Op 19 Aug. zal voor het Hof te 'sHage behandeld worden de zaak van F. A. de K., boekhandelaar en colporteur te Vlissingen, door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken met betrekking tot het tentoonstellen van de bekende plaat, voorstellende Dr. Kuyper een geketenden werkman worgende. De Rotterdamsche rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen C. J. van Baaren te Schoonhoven, bijna 40 jaar deurwaarder bij de arrond.-rechtbank te Rotterdam, bij het kantongerecht te Schoonhoven, Ridderkerk en Woerden, tegen wien door het O. M. twee maanden gevangenisstraf en ontzetting uit zijn ambt als deurwaarder werd geëischt wegens valschheid in geschrifte in een authentieke acte na de beteekening van een vonnis aan den predikant Snel te Polsbroek, die bekeurd was wegens wielrijden op verboden wegen in het Haagsche bosch. De rechtbank veroordeelde beklaagde tot 1 maand gevangenisstraf en ontzetting uit het recht tot het bekleeden van het ambt van deurwaarder bij eenig rechterlijk college voor den tijd van 5 jaren. KHBKK1HEW». Renesse. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Renesse en Noordwelle (toez.) ds. E. J. van den Brugh te Nieuw-Helvoet. Beroepen bij de Geref. Gem. te Baarland, ds. C. Steketee te Middelharnis. Tot opperrabbijn voor 's-Gravenbage en reseortale gemeenten is gekozen de Eerw. heer A. van Loen, opperrabbijn te Groningen. O N D K B W IJ 8. Mejuffrouw M. A. Poulusse van Tholen is tc Amsterdam geslaagd voor vroedvrouw. De heer M. Geelhoedt, volontair-onder- wijzer te Zaamslag, oud-leerling der kweek school te Middelburg, is benoemd tot onderwijzer te Nijverdal. Te Dubbeldam komt de benoemde als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer voor. Mr. Levy over *de idiote domheid" van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, Het Vaktijdschrift voor Onderwijzers heeft aan mr. J. A. Levy diens meening gevraagd nopens den invloed, welken de jongste straf rechtuitbreiding zou kunnen hebben op de wijze van werken der onderwijzera-vereenigingen, meer in het bijzonder van den »Bond vau Nederlandsche onderwijzers". De heer Levy heeft zijn meening alsnu kenbaar gemaakt en zijn afkeuring uitgesproken over de houding van den *Bond van Neder landsche onderwijzers" ten opzichte van het Comité van Verweer en in verband met de geheele gebeurtenis der beweging tegen do strafwet-novelle, die, volgens mr. Levy, het vereenigingerecht in het geheel niet aantast. Mr. Levy zegt •Het optreden van den Bond op politiek terrein om politieke doeleinden na te jagen, toont dat men zelfs de meest elementaire kennis van aard en wezen der vakvereenigingen mist. Ernstiger grief is de houding ten opzichte van het Comité van Verweer, toen dit de politieke staking proclameerde. Begreep de Bond niet, dat men van dat oogenblik af te doen kreeg niet met stakers, maar met muiters •Heeft de »Bond van Nederlandsche onder wijzers in zijn ar^ dat de poging om de Regeering op straat te brengen, slagen zou Lag het boven zijn bevattingsvermogen, dat de vraag, aldus gesteldintrekking of staking, gelijk de roorer beurs of loven eischt, tot zelfs, gaf het pas, een oude vrouw van haar spinnewiel naar het Binnenhof zon doen vliegen, om voor de wet te stemmen Hoe kortzichtig en bekrompen kan men dan wel zijn en toch nog, naar het oordeel van den Bond, bekwaam en in staat om Nederlandsch onderwijzer te wezen Men schaamt zich over zooveel idiote domheid van hen, die aan kinderen verlichting moeten bijbrengen. Er is over het onder de wapenen roepen en houden der lichtingen gezwetst. Het verwijt is krankzinnig genoeg, om eerstdaags een votum van adhaesie van de zijde van den Bond te verdienen". Wat den invloed der Strafwet betreft, meent mr. Levy, dat deze sommige wijzen van optreden, door den Bond toegepast, b.v. het boycotten van een gemeente, beslist straf baar stelt in 't vervolg. Foat ei Telegrafie. Stavenisse. Door het rijkstelefoonkantoor alhier werden in het 2e kwartaal dezes jaars verhandeld 818 berichten, n.l.: ontvangen 382 en verzonden 436. In 1902 waren deze cijfers 550, 250 en 300, terwijl zij in 1901 bedroegen 457, 247 en 210. Scherpenisse, 2 Juli. Aan het hulpkantoor alhier is met 14 inlagen in de maand Juni ten behoeve van de rijkspostspaarbank een bedrag van f 1810 ingelegd en aan 19 in- leggers een bedrag van f 7549 terugbetaald, terwijl 1 nieuw boekje werd uitgegeven. Het rijkstelephoonkantoor alhier be handelde in de maand Juni 99 berichten, n.l. 54 ontvangen en 45 verzonden. De Vfsscherijen in 1901. Vervolg). Wat de oeatervisscherij betreft ontleeoen wij aan het verslag, dat in de Ooster-Schelde O.-deel weder minder pannen voor den broed- aanslag gelegd werden dan in 1901. Men bracht zo to water in het begin van Juli, in het geheel 90.000 stuks. Toen zij een week hadden gelegen, bleek al spoedig dat de aan slag, evenals vorige jaren, zeer talrijk was; 14 dagen later werden er pannen opgehaald met 100, 200, 300 en meer broedjes. Het ongestadige weer was vermoedelijk oorzaak, dat de oesters zeer onregelmatig hun zaad kwijt raakten, want nog in Augustus werden er pannen gelegd, die al spoedig aanslag i vertoonden. Evenwel zijn de pannen van geen belang meer voor den aanslag ia hot groot. Zij, die ze nog leggen, doen dat of uit ouder gewoonte, of omdat zij voor hun volk in dien tijd geen i ander werk hebben. De kokhanenechelpen spelen thans de grootste rol bij bet winnen van oesterbroed. In 1901 werd niet minder dan 5000 M3. schelpen op de Iereche en Bergsche bank uitgezaaid, die in den regel 1—4 broedjes opleverden. Daar in het laatst van 1902 veel 2e en 3e soort oesters verzonden waren, had dit ten gevolge, dat de le soort in het begin van het jaar williger wegging en ongeveer half Februari was opgeruimd. De N.-O. stormen op 31 Januari en 1 en 2 Februari en de felle vorst op 16 Februari berokkenden op de bovenperceelen der Iersche bank aanmerkelijke schade. Vele oesters vroren dood of raakten onder het zand. De aflevering der groote oesters ving aan in Augnstns. De qualiteit was toen nog twijfelachtig, daar allen nog niet hun zaad kwijt waren. De prijs was f 49 per 4000 van 70 K.G. In September en volgende maanden kwam er meer geregelde aflevering, doch de vraag was gering; do inferienre qualiteiten konden nagenoeg geen koopers vindonde prima werden wel verkoelt t, maar de oesters van de Grevelingen werden menigmaal voor getrokken en de concurrentie der FranBcbe en Engelsch-Fransche oesters, die puik van qualiteit waren, was ook zeer voelbaar. De ontwikkeling werd laat zichtbaar, ver moedelijk een gevolg van het langdurig koud en gaar weer in het voorjaar. In Mei kon men het eerst de ontwikkeling waarnemen, een maand later was bet schot circa 2 c.M. Dit was op de bovenperceelen; op de diepe bedroeg bet schot 1 c.M., welke snelle ver andering zeker haar oorsprong vond in de ingetreden warmere temperatuur. Half Juni vertoonden reeds enkele oesters verschijnselen van aanleg tot rijpen, terwijl 1 Juli de eerste zaadrijpe gevonden werden. Liet zich doa de groei op de Ierache en Bergsche bank goed aanzien, bij het opvisschen in het najaar bleek de qualiteit bij velen te wenscben over te laten. Die van den Bol konden echter wedijveren met die van de Grevelingen. Zoo ook die van het Koegat. De prijs die bedongen werd, was voor de 70 K.G. f 40, voor die van 45 K.G. f 10. Voor die van 50—70 K.G. is de prijs onbekend. Waar het dikst gezaaid was, was de qualiteiit het slechtst; een bewijs dat over productie niet vreemd is aan do mindere hoedanigheid. De sterfte was in bet algemeen gering, 8 10 procent. De strenge vorst in November en December bracht geen merkbare schade te weeg. De prijzen waren ia het midden van het seizoen f 40 f 42 voor die van 75 K.G., f 16 i f 18 voor die van 60 K.G. en f 16 on f 10 voor die van 50 en 40 K.G.in December daalde dc prijs van do laatste soorten aanmerkolijk. De aflevering liet veel te wenscben over, zelfs in December. Gedurende de campagne 1901/1902 werden van de Zeeuwscbe stations der staatsspoor wegen verzonden 2.560.807 K.G., vertegen woordigende de hoeveelheid van de in de Ooster-Schelde voor de consumptie geschikte oesters. Ia het district Zierikzee was de oester- cultuur niet zoo gunstig als in 1901, hoofd zakelijk omdat de kweekers niet konden concurreeren tegen die van de Grevelingen. Van Bruinisae werden per tram verzonden 369.700 K.G. en per stoomboot 343.799 K.G. De verzending van schelpdieren op de verschillende stations beliepoesters 2.269.865, mosselen 1.420.798 en kreukels 208 867 K.G. predik: in onderstaande Gemeenten van W o n n g A De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure: ds. Esselink, (Avondmaal); 's avonds zes ore: Idem. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Nam. twee ure: ds. Blanker!. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher, Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 'sNara. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Eikenee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de lieer V. Hepp, student aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geer' ling Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 0 ure: ds. Raman van Scharendijke. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Blanker! van Kerkwerve, BEtJRTEN Schouwen en Duiveland. Juli tOO 3. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. (Voorbereidiog 11. Avondmaal); 'snam, twee ure: dc heer L. Aalders, cand. tot den Heiligen Dienst. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. (II. Avondmaal). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 'a nam. twee ure: ds. Va» der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal, 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Ond-Geret. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisee: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 ure, 'n nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: lift Bestuur. Gemengd Nieuws. De bitte van de laatste dagen heeft wéér eenige slachtoffers geëischt. Zoo werd o. a. Zaterdagmiddag op bet tjalkschip Helena", liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, een 60-jarige bootwerker zóódanig door de warmte bevangen, dat hij ineenzakte. Per brancard naar het ziekenhuis gebracht, bleek hij bij aankomst aldaar reeds overleden, terwijl ongeveer terzelfder tijd een werkman in de Witte de Withstraat aldaar, zóódanig door de warmte werd aangegrepen, dat hij in bewnsteloozen toestand naar bet ziekenhuis moest vervoerd worden. De hitte, die zoo licht tot baden en zwemmen verleidt en dan dikwijls do noodige voorzichtig heidsmaatregelen doet vergeten, is de indirecte schuld van den dood van een 16-jarigen schip perszoon, die nabij Oudenbosch in de Mark zwemmende, plotseling in de diepte verdween. TELBGBAlilEN. 's-Gravenhage, 3 Juli. In de Tweede Kamer werd het debat voortgezet over het wetsontwerp tot wijziging der bepalingen van den suiker-accijns. De heer Bos wenscht accijnsverlagiDg, en bestreed, evenals de heer Mees, de heffing van surtaxe, welke daarentegen o. a. door den heer De Ham noodzakelijk werd geoor deeld. De Minister van Financiën verklaarde accijnsverlaging thans onmogelijk, omdat de schatkist de opbrengst niet kon missen, en betoogde, dat onze productie-voorwaarden niet van dien aard zijn, dat beffing van surtaxe noodig is om odz6 industrie tegenover bet bnitenland te beschermen. De Regeering beloofde een onderzoek naar den toestand en de vooruitzichten onzer suiker industrie, maar zegt reeds bij voorbaat, dat uit het nadeelig werken van eenige fabrieken niet vait af te leiden de nood zakelijkheid van surtaxe-heffing. De Tweede Kamer heeft het suiker- accij os-ontwerp aangenomen, na aanneming van het amendementSchaper, om voor Sept. 1906 het bedrag van den suiker-accijns te herzien. De Kamer is op reges uiteengegaan. Op verzoek is eervol ontslagen de heer II. Bruggeman te Baarland als dijkgraaf van het waterschap Baarland. Benoemd ie tot Directeur van bet post- en telegraafkantoor te Terneuzen de heer G. J. de Kot, thans als zoodanig te Delfzijlen to Maassluis de heer W. P. van West, thans als zoodanig te Tholen. 1ABKTBEBIOHTEN. Zierikzee, 2 Juli. Aaovoer bestond alleen uit enkele partijen tarwe, die langzaam koopers vonden. Andere artikelen opgeruimd. Tarwe f 5.75 k f 7.25. Middelburg, 2 Juli. Ter graanmarkt van heden was, ovenals de voorgaande week, de aanvoer uit Walcheren gering. Tarwe was het eenige artikel dat aangeboden werd. Weinig ging er in don handel om. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe werd van f 7 30 tot f 7,40 naar dengd gekocht; die op f 7,50 hielden konden niet verkoopen. Andere artikelen komen niet meer voor. Schiedam, 2 Juli. Noteering distillateurs 9. Weekmarkt te Zierikzee, 2 Juli 1903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor 0,47|, f 0,55, f 0,57£ en 0,60 de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,60, f 0,80, 0,85, I 0,87 en f 0,90 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 per 25 stukB. BTOeVBOOTDIHMBT Juli. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: I Van Zierikzee: 'smorg.; 'smidd. 'sroorg.l 'smidd. Zaterd. 4 7,30 4,15 Zaterd. 4 9,30 3 Zondag 5 Zondag 5 6,30 5,30 van Vlissingen Zondag 5 wordt op de 5*'?® ochtenclreis ten v. Middelb. 7,30 Maand. G 7,30 Dinsdag 7 7,30 Woensd. 8 7,30 Donderd. 9 7,30 Zaterd. 11 7,30 j 6- I op de avondreis ten 5,30 ure van Zierikzeetot Vlissingen doorgevaren. 4,— Maand. 6 9,30 4,Dinsdag 7 9.30 4,IWoens. 8 9.30 4,—Dond. 9 6,30 Vrijd. 10 naar Cortgene 9,30 terug n Zzee 9,15 Vrijd. 10 naar Middelburg 4,Zaterd.ll 11,30 3, Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtcndreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, tal om een bijwagen naar Goes worden getelegiafeerd. Des Zondags zullen netonrbiljetten worden afge geven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. lsto klasse f 2de klasse f f,-. Tussclionveeron v.v. 1ste klasso f t,90> 2de klasse f O,NO. Zeetijdingen Zlerlkaee. UITGEKLAARD: i 2 Juli. De barge »Lord Nelson", kapt. P. Richmond, met diverse goederen van Pruisen naar Engeland. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 24 Juni. Een dochter van J. Bienefelt eu A. M. van Westen. 25 zoon IL Nolet en E. Verhage. 26 G. J. Schoenmaker en E. W. Verkaart. 27 H. van Maanen en M. Vermue 30 K. W. Feijen en L. Olderik^ aiHUVS: 1 Juli. M. Ilaze, 22 j., j.m. en J. v. d. Have, 20 j., j.d. 2 J. II. E. Schiöer, 36 j., weduwn. en P. J. C. Wisse, 27 j., j.d. overleden: 27 JunL J. W. Stoutjesdyk, 5 w., z. 28 R. Visser, 59 j., echtgenoot van M H. Zefle. 28 H. W. Berrevoets, 3 m., d. Op den 5 Juli a s. hopen onze geliefde Ouders JAN VAN DEN BOS en CORNELIA VAN 'T HOF j hunne 25-jarige Echtvereeni- j I ging te berdenken. Brouwershaven, 2 Juli 4903. Ilunne dankbare Kinderen, Behnwd- en Kleinkinderen. Getrouwd EDUARD SCHRÖER en PETRONELLA WISSE, die, mede namens Familie, dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 2 Juli 1903. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij bet overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den Heer A. M. E. VAN DIS- HOECK, betuig ik, ook namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, mijnen oprech- ten dank. BREDA. J. W. VAN DISHOECK— WlLTENBURG. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank fe Zierikzee van 2 Juli 1903. is LEENDERT MARCELIS VAN KOGELENBERG, Deurwaarder bij de Arron- disseraents-Rechtbank te Zierikzee, wonende Po8tstraat C 96 aldaar, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den E. A. Heer Mr. W. Ridder VAN RAPPARD, Rechter in gemelde Rechtbank, tot Rechter commissaris, en van den ondergeteekende tot Curator. Zierikzee, 3 Juli 1903. De Curator, Mr. H. POLVLIET, Schuithaven 4. ■j^- Bij vonnis der Arrondissoments Rechtbank te Zierikzee van 2 Juli 1903, is liet faillissement van JANNA PLEUNE, Wed J. van Dalsex te 8tavenisse, by gebreke van actief opgeheven. Zierikzee, 3 Juli 4903. De Curator, Mr. H. POLVLIET, Schuitbaven 4. Wat is faillissement? hoe ontstaat het? en wat zijn de gevolgen? Nader te adverteeren of in brochure uit te geven. EEN GEFAILLEERDE. BEKENDMAKING. Hot POLDERBESTUUR ran Dreisctkui zal, op Dinsdag 14 Juli e.k. en zoo noodig op volgende dagen, Inspectie houden op de Water leidingen in dezen Polder. Onderhoudsplichtigen worden aangemaand om te zorgen, dat op genoemden 14 Juli de slooten zyn gezuiverd van wier, riet, seg, en verder van alles wat binder!ijk kan zijn aan de geregelde toestrooming van bet water naar het stoomgomaal. Het slootvui) zal van de wogen moeten worden verwyderd. Tegen nalatigen zal worden geverbaliseerd. Dreischor, 4 Juli 1903. Het Bestuur voornoemd, J. DOELEMAN Zz., Dijkgraaf. GOEMANS, Ontv.-Griffier. Laatste Oproeping. RECHTHEBBENDEN op een oude Roei boot, ongemerkt, zonder meer, opgevischt te Viane 3 Maart 1903; een nieuw zwaard van een roeiboot, van buiten groen geverfd, van binnen bruin geteerd en een zitbankje, groen en zwart geverfd, een kietluik, lang c.' 2 Meter, breed c.° 0,50 Meter, bruin geteerd, met 2 ringen in dezelve, worden voor de laatste maal opgeroepen, zich to vervoegen by den BURGEMEESTER- STRANDVONDER van Ouwerkerk. Ouwerkerk, 4 Juli 1903.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 4