Uit Stad es Provincie. Nederland, Groningen, 15 Juni. De Tentoonstelling van Nijverheid en Kunst-industrie alhier is hedenmiddag plechtig geopend. Het weder werkt helaas niet mee. Het is een regendag vandaag, niettegenstaande do Oostenwind beter weer verwaohten deed. Juni had wel een beteren dag mogen bewaren voor het openingsfeesteen heldere zomerlucht en een vroolijk zonnetje zouden zooveel goed gedaan hebben aan het terrein met zijn vlaggentooi en zijn sierlijke witte tentoon stellingsgebouwen. Nu kwam de gestadig neervallende regen niet alleen het feestelijk uiterlijk aan den dag ontnemen, maar hij bedierf het terrein hier en daar niet weinig, want op zulk een laatsten ochtend moet er altijd nog heel wat gedaan worden. Zoo ook hier. Want al is de tentoonstelling in tegenstelling met vele andere tamelijk wel op tijd gereed, toch rijden nog karren en wagens, met kisten en manden beladen, af en aan, en de zware wielen trekken diepe moddersporen in den bodem. Een heele troep infanteristen in hun grijs linnen werkpak is bezig te helpen om bet hier en daar ontredderde terrein met grint en zand bij te werken. Schilders zijn men mag hopen met snel drogende verf nog aan het werk; aan de uitstallingen wordt nog de laatste hand gelegd en zoo wordt er in de laatste uren nog met koortsachtigen baast gewerkt, en wat 's morgens haast niet mogelijk scheen op het nur van de openingsplechtigheid, halfdrie, was men gereed om de officiëele gasten te ontvangen. De feestelijke opening geschiedde door mr. J. C. de Marez Oyens, Minister van Water staat, die het eere-voorzitterschap had aan vaard. Vergezeld door den Commissaris der Ko ningin, mr. C. C. Geertsema, en den voor zitter van het hoofdbestuur, den heer J. F. Scholten, begaf de Minister zich naar de keurige feestzaal aan het Japansche Marktplein, die met hare reeksen van vlaggen, fraaie decoratie en gebrande glazen, een aangenamen en feestelijken indruk maakte. In deze zaal stonden geschaard de leden van het hoofdbestuur der tentoonstelling en van de verschillende comité'sde Burgemeester en Wethouders van Groningen en een aantal andere autoriteiten en officiëele personen. Voorts de inzenders en vele dames. De heer J. E. Scholten, voorzitter van het hoofdbestuur, hield de openingsrede. Sneek, 15 Juni. Alhier heeft zich bij de politie aangemeld J. C. van Bergen, koopman en ondernemer van verlotingen, laatst wonende te Bolsward. De rechtbank te Leeuwarden had bevel gegeven tot zijne gevangenneming wegens verduistering. Ook hier treft het weder eene loterij- quaeetie. Hij moet loten verkocht hebben voor eene door hem aangekondigde verloting van geld en voorwerpen, welke eerst werd uitgesteld en tot dusver in 't geheel niet is gehouden. Tegen P. Wagenmakers, suikerwerker alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens het zich op een vervalscht nummer meester maken van een gouden horloge, hetwelk de koffiehuishouder P. Zondervan, aldaar, bij eene biljartpartij als le prijs had gesteld. Wel heeft hij het horloge, dat hij eerst verkocht had, toch weder aan den koffiehuis houder ter hand gesteld; doch toen was bet te laat en het vervalschte nummer was reeds in handen van de politie. De dader beweert, dat hij het nummer niet zelf heeft vervalscht, doch een ander. De persoon, dien hij daarvoor aanwijst, ontkent. Enschedé, 15 Juni. Alhier is aangehouden de 24-jarige Krooshof, handelsreiziger uit Deventer. Dit geschiedde in het hotel «De Klomp" op het oogenblik dat hij in de vestibule bezig was zich gereed te maken om per een bij een rijwielhersteller gehuurde fiets naar Duitschland te vertrekken. De politie ver sperde hem echter den weg. Op den aangehoudene werden bank-van- leening-briefjes gevonden, waaruit blijkt waar hij de verduisterde rijwielen heeft gekocht. De gearresteerde heeft 31 Mei j 1. uit De venter de wijk genomen naar Amsterdam en heeft daar, evenals te Rotterdam en 's-Graven- hage, in verschillende hotels gelogeerd en schulden gemaakt, die nooit zijn voldaan. Hij noemde zich jhr. Yan den Bosch Krooshof, ook wel De Graaff en Greve en was te Amsterdam in gezelschap van iemand, die zich baron Van Haersolte noemde en naar men weet, ook reeds is aangehouden. In de hotels, waar hij logeerde, waren telegrammen aan het door hem opgegeven adres bezorgd, vermeldende, dat er geld voor hem afgezonden was, o. a. een bedrag van f 1000. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat die telegrammen door hem zelf ter post waren bezorgd. Zaterdagmiddag is hij naar Amsterdam overgebracht, om daar ter beschikking te worden gesteld van de justitie. Nijmegen, 15 Juni. Dezer dagen werd bij de koloniale reserve alhier, een soldaat vermist, die slechts enkele dagen uit Indië waB teruggekeerd. Een militaire patrouille werd uitgezonden om den vermiste op te sporen, hetgeen haar gelukte, doch in de kazerne bleek de aangehoudene zekere Anna T. te zijn, een berucht straatfiguur, meer speciaal bekend onder den naam van «Rotter- damsche Anna", die de complete uniform van bedoelden soldaat droeg. De politie, die ontboden werd, liet haar van kleeding verwisselener zal tegen haar een vervolging worden ingesteld, wegens het onbevoegd dragen dier kleeding. Alkmaar, 15 Juni. Gisterenochtend om streeks halftwaalf is hier een ernstig ongeluk gebeurd. De apothekersbediende M. zou met twee kennissen per motorfiets naar de wed rennen te Woestduin gaan. Hij zelf had nooit zoo'n fiets bereden, doch zijn kennissen, houders der machines, hadden daarin vol doende bedrevenheid en zouden M., die overigens goed fiets rijdt, vóór het vertrek door oefening daarin nog wat bekwamen. Te zamen reed men op den Westerweg, toen M. plotseling zijn vaart begon te ver snellen in die mate, dat de beide anderen hem niet meer konden inhalen. Al dadelijk begreep men, dat er iets niet in den haak was. Met eene snelheid van 80 K.M. per uur ging M. den "Westerweg langs, toen nabij de begraafplaats een kromming in den weg de motor met verbazende kracht tegen een boom reed en als 't ware in splinters vloog. Wonder boven wonder was zijn berijder, door duizelig heid bevangen, enkele meters voor de botsing, op den weg geslingerd. De ontzettende vaart deed hem een eindweegs langs den weg schuren en deerlijk aan aangezicht en handen gekwetst, werd hij door zijn kennissen op genomen en gebracht bij den landman B., die in de onmiddellijke nabijheid woont. Dadelijk werd geneeskundige hulp ontboden, die zoo spoedig mogelijk werd verleend. De toestand van den ongelukkige is hoogst zorgelijk; hij mag in geen geval vervoerd worden. Er wordt gevreesd voor hersen schudding. Het ongeluk is ontstaan doordat M., den motor stop willende zetten, juist het tegen deel deed. De sleutel werd zoo wijd mogelyk opengezet en kon toen door hem niet meer gesloten worden. De ongelukkige is gehuwd en vader van twee kinderen. 's-Gravenhage, 1G Juni. De leden dor Eerste Kamer van de Staten-Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 23 dezer, des avonds ten 8£ ure. Don 25en dezer wordt te 's-Gravenhage in het openbaar verkocht het meubilair, dat bestemd geweest is voor het Hooggerechtshof te Pretoria, doch wegens den oorlog niet daarheen is gezonden. Gorinchem, 15 Juni. De milicien v. K., geboren te Woensel, en alhier in garnizoen, bond zich een wrat van zijn hand, waarna hij ten overvloede met een mesje, waaraan vermoedelijk eenig vuil is geweest, nog eens sneed. Het gevolg hiervan was, dat de hand opzwol, en hij in het hospitaal moest worden opgenomen. Hier bleek, dat bloedvergiftiging was ontstaan, en de hand afgezet moest worden. De ongelukkige is gisterennacht aan de gevolgen overleden. Vlaardingen, 15 Juni. Een treurig lot trof Zaterdagmiddag de jeugdige Scheveningsche visschersvrouw Pronk. Voor drie weken pas gehuwd zijnde, bracht zij haren man weg, die op den logger, liggende in de haven alhier, ter haringvangst zou vertrekken. Aan boord van den logger maakte zij de reis mede door den Nieuwen Waterweg. Ter hoogte van den Nieuwen Waterweg zou zij in het bootje stappen, waarin nog eenige mannen zaten, om haar aan wal te zetten. Het bootje kantelde of zij maakte een mis stap, althans zij viel in de Maas en verdronk onder de oogen van haar man. Door den feilen stroom weggevoerd, mislukten de pogingen tot redding. Rotterdam, 16 Juni. Gisterennamiddag werd in de beruchte Dubbele Gang, loopend van de Tweede Lombardstraat naar Gedempte Binnenrotte, een 24-jarige koopman P. B wonende in de Goudscbestraat, aangevallen door zes of zeven opgeschoten polderjongens, de hoed over de oogen geslagen en van vijf gulden beroofd. Twee der aanranders werden direct gegrepen, terwijl de vermoedelijke mede plichtigen later werden aangehouden. Bergen-op-Zoom. Tot directeur der suiker fabriek Heere Co. te Statendam (N.-Br.) is benoemd de heer T. H. van den Honert alhier. Zierikzee, 17 Juni. Door den heer Commissaris der Koningin in Zeeland is benoemd tot lid der Gezondheidscommissie (zetel Zierikzee), de heer jhr. R. de Muralt, ingenieur van het Waterschap Schouwen. De opbrengst der collecte ten behoeve van het fonds van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden bedroeg alhier f 43,386 Bij Kon. besluit is aan den heer A. C. Bon, opzichter bij 's RijkB-kustverliohting te Westenschouwen, toegekend de gouden eere medaille der orde van Oranje-Nassau. Te IJzendijke zal op eene weide eene groote openlucht-bijeenkomst gehouden worden op 5 Juli B.S., met de hoeren J. L. I. de Lange, uit Middelburg en P. M. Wink uit Gorinchem, over de invrijheidstelling van P. Neijssen te IJzendijke, die tot één jaar gevangenisstraf werd veroordeeld in de bekendo zaak van H. Buijsse te Biervliet, die intusschen in hooger beroep is vrijgesproken. In een vergadering van geneeBheoren in het kanton Oostburg is de boycot uitge sproken over éón hunner colloga's, wien in geen geval samenwerking bij voorkomende gevallen zal worden verleend. Benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger te Oostburg L. RuysBenaers, ontvanger der registratie aldaar. Aan de firma J. Th. Hendrikse te IJzendijke is de 4 pCt. geldleening van f 17.500 gegund ten behoeve van den polder Oranje-Dierentijd te IJzendijke. Zonnemaire, 16 Juni. De winterprovisie «steenkolen" is weer opgedaan. Een enkele uitgezonderd, profiteert iedereen van de zoo genaamde commissie-kolen. Tegen den prijs van 68 cent per H.L. (vrij op den wagen) werden ruim 6500 H.L. geleverd. Leverancier was de heer H. de Rijke alhier. Oosterland, 17 Juni. Hedenmorgen had alhier een ongeluk plaats, 't welk bizonder goed is afgeloopen. Doordat A. de Visser zijn wagen aan den waterkant wilde zetten om hem af te schuren, terwijl er twee kinderen van hem opzaten, en moest draaien om kort bij den waterkant te komen, schoot onder het draaien het lamoen van den disselboom, zoodat de wagen te water liep en de twee kinderen er onder geraakten. Gelukkig dat er niet veel water stond, zoodat de kinderen spoedig uit hun -benauwden toestand konden worden gered en op het droge gebracht. Met den schrik en een bemodderd pak zijn zij er afgekomen. St -Philipsland, 16 Juni. In den loop van dit jaar werd bij do Regeering een ver zoek ingediend om te voorzien in den steeds achteruitgaanden toestand van de vaargenl naar de haven, waarschijnlijk tengevolge van den aanleg van den Rijks-Slaakdammeer en meer had verzanding plaats. Thans zijn .verschillende opmetingen gedaan, zoodat ver wacht wordt dat woldra verbeteringen zullen worden aangebracht. Poortvliet, 16 Juni. Tot lid van den gemeenteraad alhier is bij enkele candidaat- stolling gekozen de heer M. C. Geuze Ez. Goes, 16 Juni, De alphabetische aanbe veling voor secretaris-ontvanger van Katten- dijko bestaat uit de heeren Yan Dellen, De Graaff (beiden alhier), De Kater te Wolfaarts- dijk en Lewe van Nyenstein alhier. Middelburg, 16 Juni. Bij de heden gehouden verkiezing van twee toden van do Kamer van Koophandel, in de vacatures ontstaan door het overlijden van den heer P. F. J. van Bnrg en het bedanken van den heer G. Alberts, werden gekozen de heeren C. M. Gbijson en C. Boudewynso. Blijkens het jaarverslag over 1902 van do Kamer van Koophandel alhier, bedroeg op 31 December 1902 het aantal aangesloten perceelen aan do gemeente-duinwaterleiding 2300; onder deze perceelen ontvingen 2051 het water bij abonDomcnt en 242 over do meter. Het opgepompte wator bedroeg 191.161 MJ. tegen 201.635 M3. in 1901. Voor de stoomwalzon-meelfabriek van de firma wed. J. H. C. Kakebeeke Gz. werden aangevoerd 28.594.779 K.G. tarwe on ver malen 28.265.905 K.G. De afzet van de fabriek van vitrite en koperen voorwerpen «Tho vitrito works", gedreven door de Naamloozo Vennootschap »Fabriek van vitrite en koperen voorworpen, speciaal op electrisch gebied", was in 1902 weder vooruitgaande. De landen, waarheen zij hare artikelen verzond, warenEngeland, Nederland, Duitschland, Frankrijk, Oostenrijk- Hongarye, Zwitserland, Italië en Spanje. In het droogdok «Prins Hendrik" der Kon. Maatsch. «De Schelde" to Vlissingen werden in 1902 opgenomen 9 stoomschepen en 4 zeilschepen. Met betrekking tot de margarinefabriek van den heer M. Proos wordt medegedeeld, dat de margarinefabricage in het jaar 1902 een moeilijken tijd gehad heeft door hoogo prijzen der grondstoffentengevolge van mislukten maïsoogst in de Vereenigde Staten in 1901. Natuurboter was overvloedig, zoodat de prijzen van het surrogaat niet konden stijgen. In het najaar was de toestand voor de fabricage van margarine iets gunstiger. De consumptie was iets minder dan in 1901, doch bleef over het geheele jaar vrij geregeld verdeeld. Door de schaarschte van Anfteri- kaanBche en AuBtraliEche vetten werden meer grondstoffen van Europeeschen oorsprong gebruikt. De dagmailboot «Nederland" van de Maatsch. «Zeeland" is naar hot droogdok to Middolburg overgebracht om daar geschilderd en schoongemaakt te worden. De heer W. J. J. Koole, aftredend lid van dan gemeenteraad, is het eenige anti liberale lid in de ovorwegend liberale dis tricten I en II. Daarentegen is het Ille district, waartoe ook do buitenwijken behooren, het eenige anti-liberalehoewel ook daaro. a. in 1901, nog het liberale lid, de heer II. P. van de Ree, werd herkozen. Verschillende liberale kiezers zijn nu voornemens tegenover den heer W. J. J. Koole in het Ie district een liberaal candidaat te stellen en wel den heer J. G. Ermerins, vroeger ingenieur bij don rijks-waterstaat, die zich bereid verklaard heeft een eventueele candidatuur aan te nemen. Vlissingen, 16 Juni. Met do dagmailboot werd Maandagavond alhier zoo'n groote mail aangevoerd, dat in den aansluitenden mailtrein 4 postrijtuigen geplaatst moesten worden. Zondagavond vertrok van hier met de nachtmailboot «Prins Hendrik" Z. K. H. Prins Albert van Pruisen, ter voortzetting van zijn reis naar Engeland. Zondagmiddag geraakte alhier in het kanaal een Belgische loodskotter vast en het mocht niet gelukken, ook niet met behulp van sleepbooten, de kotter los te krijgeD, waarom het water in het kanaal twee voet werd opgezet, waardoor het schip weer vrij kwam. De torpedoboot «Sphinx", gebouwd aan de Kon. Maatsch. «De Sohelde" te Vlissingen, thans nog in het Marinedok aldaar liggende, is thans door de marine overgenomen en zal deze boot, met de mede aan «De Schelde" gebouwde zusterschepen «Miootaurus" en «Python" binnenkort naar Indië vertrekken. Temeuzen, 15 Juni. Alhier is men geens zins ingenomen met de plannen der Belgische Regeeriug om de spoorwegen GentTerneuzen en MechelenTerneuzen te naasteD. Men vreest, dat de Belgische Regeering, welke geen belang heeft bij Terneuzen als zeehaven, geen pogingen zal aanwenden om den handel aldaar to bevorderenwel het tegendeel. Velen meenen dan ook, dat de eventueele aankoop van de sporen door den Belgischen 8taat voor Terneuzen noodlottige gevolgen zal hebben. Er gaat thans een adres rond, om aan de Kamer van Koophandel te verzoeken de Nederlandeche Regeering te wijzen op de belangrijke gevolgen, welke voor Terneuzen uit den aankoop van die sporen kunnen voortspruiten. In verband met deu onlangs hier plaats gebad hebbenden kindermoord, is Daar het Huis van ArreBt te Middelburg over gebracht zekere N., opperman albier. AanbestedingenVerkooplngen enz. Cortgene, 1" Juni. Heden werd in het hotel «Stadswynkelder" van den hoer C. J. v. Damme alhier, ten overstaan van notarissen A. M. Tak te Middelburg on H. Roelof alhier geveildeen kapitale hofstede, liggende onder deze gemeente en bewoond door den heer C. Marcosse, groot 63 Hectaren 36 Aren 65 Centiaren. Kooper werd de heer Lenshoek te Kloetinge voor f 81.050. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van dor Lek de Clorcq is d.d. 10 Jnni 1903 voor de erven van den heer J. K. van de Kruysse Pilaar verkocht: Een woonhuis en erve, staande aan de noordzijde der Oude Haven te Zierikzee, voor f 2728, en voor toebeding f 20. Landbouw en Veeteelt. J.l. Dinsdagnamiddag werd te Schuddebeurs eeno vergadering gehouden van de afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, onder voorzitterschap van mr. H. C. Moolenburgh. Met do aanwezige leden van het bestuur waren 32 leden tegenwoordig. De secretaris, de heer M. C. Mulock Houwer, deed voorlezing van de notulen der op 14 Maart 1.1. gehouden vergadering, die werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat do heer H. C. Bolle, te Haamstede, heeft bedankt als bestuurslid dezer afdeeling. Zoo spoedig mogelijk zal in dezo vacature worden voorzien. Uit de rekening der Maatschappij over het afgeloopen jaar, door het hoofdbestuur op gemaakt, blijkt, dat deze sluit met een nadeelig slot van f 431,55^. De voorzitter doet mededeeling van bet belangrijkste, wat in de voorjaarsvergadering van het hoofdbestuur is behandeld en licht enkele punten nader toe. Eene aanvrage om ook in deze afdeeling eene lezing over bijenteelt te houden, zal door het bestuur in nadere overweging worden genomen. Ingekomen was een circulaire van het Nederlandsch Landbouw-Comité betreffende het afkeuren van varkens aan de Londensche markt, wegens tuberculose. De aandacht wordt hierbij gevestigd op een koninklijk besluit, waarbij de uitvoer van besmet vee, dus ook varkens, verboden is. Het comité roept de medewerking van allo vereenigingen in, opdat die uitvoer, die schadelijk voor onzen handel zou kunnen zijn, worde tegen gegaan. De secretaris doet hierop mededeeling van een in een Engelsch blad voorkomend artikel, waarin de oorzaak der tuberculose wordt toegeschreven aan slechte hokken en slechte voediDg. Hjj wijst er op, dat de Engelsche regeering zich er bepaald op toelegt om eigen industrie en handel te bevoordeolen, door allerlei middelen, ook door verdacht maken van hetgeen van elders wordt ingevoerd. Hij wenscht, dat dit onderwerp ook hier zal ter harte genomen worden en elk voor zich zal trachten daarin verbetering te brengen. De voorzitter dankt den secretaris voor do genomen moeite om dit stuk hier ter kennis te brengen, doch meent dat de varkensteelt hier van te weinig beteekenis is om er verder op in te gaan. Voorts deelt de voorzitter mede, dat, naar aanleiding van een schrijven van het bestuur dezer afdeeling, de directie der Zeeuwsche Spoorboot-Maatschappij heeft besloten, op den 25 Juni a s., de tentoonstellingsdag te Goes, een extra-boot te laten varen, die des avonds ten half 12 ure van Catsche Veer naar Zierikzee zal vertrekken, in verband met do laatste tram, en voorts op dien dag een verlaagd tarief too te passon. Bosloten wordt aan do afdeeling Goes van de Maatschappij tot bevordering van Tuin bouw en Plantkundevoor de te houden tentoonstelling eene toelage van f 10 te verstrekken. Bp de omvraag vraagt de heer F. Koopman of het bestuur aan de keurings commissie zou kunnen voorstellen, ook aan paarden van 3 jaar oud, eene afzonderlijke premie te verleenen by de Ryks-keuringen, Nadat de voorzitter heeft herinnerd, dat deze zaak de aandacht van het bestuur niet ontgaat, sluit hy do vergadering. BEO HTÏZA KEN. De rechtbank te Middelburg eischte Dinsdag 1.1. tegen J. M., wegens verduistering in zyne betrekking van brievengaarder te Groede gepleegd, 1| jaar gevangenisstraf. Het Kamerlid Hngenholtz zal zich niet heden (Woensdag) aanmelden tot het ondergaan der gevangenisstraf. Hy is voornemens aan de Kamerzittingen voorloopig te blyven deelnemen. KEBKN1E0W8. Bedankt voor bet beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Andel (toez.) door ds. N. C. Bakker te Poortvliet. O N D E B W 1/ 8. Stavenisae. Het onderwerp, dat de heer C. v. d. Graaff van St.-Annaland op de arrondissement-onderw.-vergadering den 26 Juni a.s. te Vlissingen zal behandelen, is veranderd. Hy zal nu nemen: «De school in den sfryd tegen het drankmisbruik". Post es Telegrafie. Stavenisse. Met ingang van 1 Juli a.s. komt er een derde bodenloop van hier naar St.-Annaland. Na aankomst van de tramboot vertrekt de postloóper van hier om 6.25 des avonds om aldaar 7.55 aan te komen. Hy vertrekt van St.-Annaland 8.10, om alhier 9.40 des avonds aan te komen. S F O K T. Een kranige daad van twee Iloüandsche chauffeurs. Onder dit opschrift deelt de Ned. Sport het volgende verhaal mede: Een weinig bekend feit, dat wy toch gaarne willen reveleereD, had in den tyd van de jongste werkstaking plaats. Zooals bekend is, werd toen eenige dagen de post in ons land door een automobielendienst bediend. In een streek van ons land, gelegen tusschen Schelde en Dollard, ging 's nachts éón dezer automobielen, beladen met brieven en pakketten, zijn gewonen toer maken. Eensklaps tusschen struikgewas gaande, konden do chauffeurs niets meer zien (stof kon het niet zijn, daar het regende, dus moest door kwaadwilligen een of ander poeder zyn uitgestrooid) cn pal daarop reed de automobiel met een vaart tegen één over den weg gelegden balk. De auto natuurlijk in brokken, de eene chauffeur vond een rustplaats op den rand van eon sloot in bewosteloozen toestand; de andere chauffeur werd een anderen kant heengesliogerd, doch kwam er, behoudens eenige blessures, vry goed af. Zyn eerste werk was zyn bewusteloozen kameraad by te maken, daarna de pakjes brieven op een hoop te sorteeren, om daarna, zyn kameraad goed op het hart drukkende den stapel brieven en pakketten goed te bewaken, naar de dichtst nabyzynde plaats te loopen, alwaar hy om een nieuwen automobiel telephoneerde. Deze was vry spoedig ter plaatse, brieven en pakketten werden weer ingeladen en voort giDg het met een goed gangetje er in. Ongedeerd kwam de poBt ter bestemder plaatse op tyd aan, terwyl er niets verloren geraakt was. Jammer genoeg kunnen wy de namen dezer kranige chauffeurs niet noemen, doch hun trouwe plichtsbetrachting hebben wy toch door deze regelen aan de vergetelheid ontrukt. Waar in de laatste dagen de automobilisten, in het algemeen, zoo afgetakeld worden, kunnen wy niet nalaten dit over te nemen. Bevolking. In de provincie Zeeland bedroeg de be volking in elke der gemeenten op 1 Januari j.l. Aagtekerke 603Aardenburg 2026 St.-Annaland 2390; Arnemuiden 2135; Axel 4505; Baarland 700; Biervliet 2354Biggekerke 678Boresele 1057 Boschkapelle 1254Breskens 2061 Brouwershaven 1368; Bruinisse 2764 Burgh 617Cadzand 1106; Clinge 3347; Colynsplaat 1909; Domburg 1131; Dreiachor 1216; Driewegen 616; Duivendyke 574; Eede 1097; Eikerzee 535Ellemeet 465 Ellewoutsdyk 747; Goes 7191; Graauw c.a, 2123; 's-Gravenpolder 914 Grypskerke 820; Groede 2412; Haamstede 911; 'a-Heer-Abtskerke 358 's-Heer-Arendskerke 3114 's-Heeren- hoek 1063Heinkenszand 1631 Hengstdijk 641; Hoedekenskerke 1160; Hoek 2346; Hontenisse 4976; Hoofdplaat 1374; Hulst 2938; IJzen- dyke 2698; St.-Jansteen 2743; Kapelle 1984; Kats 585; Kattendijke 1020; Kerkwerve 847; - Kloetinge 1371; Koewacht 2411; Kortgene 1132; Koudekerke 2387Krabbendyke 2089 Kruiningen 3458; St.-Kruis 699; St.-LaurenB 568; St.-Maartensdyk 2779; Meliskerke 607 Middelburg 19.002 Neuzen 9015; Nieuw- en St.-Joosland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 8