MIDDELBURG--ZIERIKZEE. De aftredende bestuursleden, de hoeren Zeeman, M. Hooze, P. Meerse, P. Verhuist, J. v. Nieuwenhuize Az. en J. Muste, werden als zoodanig met groote meerderheid herkozen. Over het aannemen van leden van andere ziekenfondsen werd eenige oogenblikken van gedachte gewisseld en besloten een vergadering te beleggen met besturen van zoodanige ver- Over een niet voor publiciteit vatbaar feit werden inlichtingen verschaft. Nadat door den voorzitter den genees kundigen adviseur voor zijn talrijke bemoeiingen voor het fonds was dank gezegd en hij den leden voor hunne goede opkomst een woord van waardeeriDg had gewijd, werd deze samen komst gesloten, toen de burgemeester het bestuur in 't algemeen bedankt had voor zijn belanglooze medewerking. Dreischor. Alhier zijn als leden van den gemeenteraad aan de beurt van aftreding de heeren J. Doeleman Zz. en J. M. Klompe. Bruinisse. Bij de periodieke verkiezing van raadsleden zijn alhier dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren Joh. Elenbaas en J. van Vessem. Stavenisse, i 8 Juni. In de gisteren alhier gehouden vergadering van de kiesvereeniging Algemeen Belang" werden na lezing der notulen en het doen van rekening en verant woording over het verloopen dienstjaar her benoemd als bestuursleden de heeren W. G. Crucq, A. J. Steendijk en J. Droogendijk. De zaak verkiezing-gemeenteraad (aftredende leden zijn de heeren L. Hage en L. v. d. Hoek) zal later beslist worden. Oud-Vossemeer. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal het schoolreisje met de leerlingen der hoogste klasse der O. L. School plaats hebben op Vrijdag 3 Juli a.s. De soodige voorzorgen voor de reis zijn reeds genomen, o. a. ook wat het eten der kinderen betreft. Er is gezordgdat het noodige geld er is. Later znllen de jongere leerlingen nog op een feest vergaat worden, en daarvoor is natuurlijk ook geld noodig, zoodat van de ingezetenen hiervoor ook nog iets zal gevraagd worden. In deze gemeente zijn aan de beurt van aftreding als raadsleden de heeren M. G. Polderman en L. M. Priderichs. Middelburg, 18 Juni. De gemeenteraad alhier beeft met algemeene stemmen goed gekeurd het voorstel van Burgem. en Weth. tot uitbreiding der gemeente-gasfabriek, wegens het toenemend verbruik, waarvan de kosten op f 65000 worden geraamd, Zeeuwsche Nijverheids-tentoonstelling De vereeniging »Uit het Volk Yoor het Volk" alhier, die voornemens is het volgend jaar hier ter Btede een Zeeuwsche Nijverheids- tentoonatelling te houden de laatste tentoon stelling van dien aard werd in 1889 gehouden heeft aan den gemeenteraad verzocht op de begrooting van 1904 eon bedrag van f 500 uit te trekken als subsidie voor deze ten toonstelling. De afdeeling Middelburg" van de j3. D. A. P. heeft voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing te Middelburg in district I en III candidaat gesteld den heer D. Bimmel, voorzitter van den Middelbnrgschen Bestuurdersbond. Asnbeitedlacen, Verkoop In* en ens. Haamstede, 17 Jnni. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het open baar verkocht de volgende onroerende goederen in de gemeente Haamstede, ais De gebouwen der hofstede van den heer N. E. Soetermeer, met den grond, waarop ze staan en het erf, tuin en boomgaard, die er bij beboorenvoor f 1900 den hoop. 1.33.10 H A. weiland, genaamd «Het Kruis- weidje", voor f 701 1.64.40 bouwland, langs het Ossewekken, voor f 550; 44,95 A, bouwland, achter de hofstede van den beer C. Landegent, voor f 630 53.60 bouwland, aan Willem Beije's- weg, voor f 620 32.50 bouwland aldaar, voor f 635; 08 bouwland, uitkomende aan den Ossewekkenweg, voor f 601 84.50 bouwland, aan het Fondswekken, voor f 600 95.10 weiland, aan den Zandweg, voor f 600 84.10 weiland, aan Striophenlesweg, voor f 550 4,33.90 II. Abouw- en weiland, aan den Zandweg, voor f 520 1.73.50 bouwland aldaar, voor f 500; 105.50 bouwland, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp Haam stede, voor f 1000. Alles per Schouwsch gemet. Bij Kon. besluit is aan dr. W. C. van Manen met ingang van 21 September a.s., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Hoogleeraar in de faculteit der Godgeleerd- aan de Rijks-Universiteit te Leiden, mot dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Te Hoek zal weldra een Geref. kerk gebouwd worden. Een terrein, groot ongeveer 400 M2., is daarvoor aangekocht. Het maken van plannon on teekeningen ia opgedragen aan den architect M. Riemens te Zaamslag PR.BDIBLBBURTE3V in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 2 1 Juni 19 O 3. Chr, Geref. Kerk te Zierikiee: 's Voorrn. half tien ure, 's naui. twee ure en 's avonds De Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 'savonds zes ure: ds. Esselink. Cat Zondag 22, Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankerl. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voörro. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Borgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Be Jaghei\ Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ureds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sVoorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ureds. De Leur. Geref. Kerk te Elkerxee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: As. Daman, Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sNam. twee ure: ds v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geer- ling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9 30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Cramer van Utrecht. Herv. Kerk te Noordgonire: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. zes ure: Leeskerk, Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk 4e Ouwerkerk: Geen opgaaf ontvangen, Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's narn. 2 ure en 's avonds 5.45 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland; 'sVoorm. half tien urei Geen dienst; 'snam. twee ure. ds. C. Waardenburg. Geref. Kerk te Oosterland; 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam, twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure: ds. Waardenburg; 'snam. twee ure Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 30 ure en 's avonds 5 are: ds. Koolstra van Haamstede. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ore en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: s Voorm. 40 ure, 's nam. 3 ure j ure: Het Bestuur. en 's avonds 8 Landbouw en Veeteelt. Naar men meldt hebben een veertigtal landbouwers uit Groningen o. a. een gedeelte van Zeeland bezocht, speciaal om landbouw- toestanden op te nemen; bet gezelschap werd welwillend begeleid door den Rijkslandbouw- leeraar in Zeeland, den heer I. G. J. Kakebeeke. Ons dunkt, dat zulke gezelschapsreizen van uiterst praktisch nut zijn. en bet bewijst, dat de deelnemers zeker gebroken hebben met hetjzoo hebben vader en grootvader gedaan, en zoo doe ik ook". Schouwen. Als een bewijs, hoeveel banden er tegenwoordig te kort komen om den akker van het welig groeiende onkruid te ontdoen, kan blijken uit het feit, dat sommige land bouwers het buitengewone daggeld van f 1,20 f 1,25 uitloven. Konden zij daarvoor nog maar werkkrachten vinden, maar de vaste arbeiders hebben liever voor geruimen tijd f 1 k f 1,10 dagloon, dan dat zij twee k drie weken a f 1,20 per dag gewerkt te hebben, aan den dijk gezet wordeu. In een te Oostburg gehouden bestuurs vergadering der vereeniging tot Verzekering tegen Hagelschade in 't voormalig IVe district van Zeeland" is medegedeeld, dat thans op het grootboek der 3 pCt. N. W. S. staat f 58,000 op de rijkspostspaarbank f 1015.67 aandeelen leening watering Cadzand f 7000; saldo in kas f 434,32|. De vereeniging telt thans 190 leden, die te zamen 6331 hectaren vruchten hebben verzekerd. RECHTSZAKEN. Een slimme veldwachter. Voor de arrondissements-rechtbank te Utrecht stond "Woensdag terecht de 44-jarige koopman G. van D., te Leersum, wegens diefstal van een kip en van 60 a 80 kilo hooi, ten nadeele van B. M., aldaar. Deze hooi- en kippendief is op een eenige wijze door de mand gevallen. De rijksveldwachter- jachtopziener, brigadier-titulair Van Amerongen, uit Leersum, leidde in deze zaak het onder zoek en vond, gaande van de woning van M., sporen van hooi en hooizaad in de richting van de woning van beklaagde. Verder gingen de sporen niet. Nu was 's morgens na den diefstal in het kippenhok een pet gevonden, door den dief achtergelaten. v. A. nam deze pet in beslag en bij een bezoek aan de woning van beklaagde wist bij ze terluika in bet daar aanwezige hooi te stoppen. Blijkbaar argeloos de pet vindende, vroeg hij aan beklaagde, van wie de pet was. •Daar heb je waarlijk de pet, die ik gisteren verloren heb", riep beklaagde uit, en hij riep zijn vrouw, om het te bevestigen, Tableau Een kip, aan den bestolene toebehoorende, werd op het erf van beklaagde in beslag genomen. Beklaagde ontkende en wilde zelfs de pet niet herkennen, die hem zoo leelijk door de mand heeft doen vallen. »Er waren zooveel van zulke petten". Het Openb. Min. eischte tegen hem 9 maanden gevangenisstraf. Uittenboogaardt, verdacht van den moord te Berkel, is naar de openbare terecht zitting verwezen ter zake van diefstal met geweldpleging. Foit en Telegrafie. Stavenisse, 18 Juni. Met ingang van heden is de middagbestelling van 1 uur (na aankomst der tramboot) vervallen, zoodat wij voortaan wedor 3 bestellingen hebben. Do jaarwedden van de 3 loopors, die beurtelings don 3en dienst op Sint-Annaland moeten doen, zijn verhoogd. ONDERWIJS. Men schrijft ons: In onze omgeving wordt wel eens gewezen op het groote verzuim, ondanks de invoering van de Leerplichtwetelders wijst men op de gezegende werking der wet, zoodat van geen verzuim althans niet gewettigd meer sprake is. In hot Noorden van ons land blijkt hier en daar evenwel de werking nog te wenschen over te laten. Van daar sohrijft men uit Smallingerland, Opsterland en Oost- stellingwerf, dat do ouders de leerlingen nog ter verbetering vau hun economische positie gebruiken, en dat trage berechting dit zeer in de hand werkt. Wel zonderling, dat in ons vaderland, waar het »gehjke vrijheden, gelijke plichten" zoo hoog gehouden wordt, de berechting van geheel gelijke overtredingen in zake leerplichtwet zoo tot verschillende uitkomsten leidt. De aanboveliog ter benoeming van een leeraar in de pbysica aan de inrichtingen voor hooger en middelbaar onderwijs te Kampen bestaat uit de heeren H. Wijina, leeraar te Almelo, en dr. H. A. Naber, leeraar te Zierikzee. Het drama te Kuit-aart. Bij de ontzegeling dezer dagen van ver schillende voorwerpen in de woning van wijlen den landbouwer Koolo te Kuitaart, is in één der kasten, aan bankbiljetten gevonden, verborgen in een brilledooB, een bedrag van f 700, terwijl in diezelfde kast, op een andere plaats, behalve een kleiner bedrag aan gelds waardig papier, ook de vermiste sleutel van de brandkast is gevonden, nog voorzien van het lint, waaraan de overledene Koole dien sleutel vroeger om zijn hals droeg. Dit alles, moet met nog andere voorwerpen, die men meende dat tot aanwijzing zouden kunnen strekken, zijn iu beslag genomen. Emigratie naar Zuid-Afrika In het belang mijoer landgenooten meen ik ernstig to moeten waarschuwen tegen emigratie naar Zuid-Afrika. In Kaapstad zijn op het oogenblik pl. m. 500 600 Hollanders (gezwegen van andere nationaliteiten), die reeds 3, 4 en nog meerdere maanden rondloopen, zonder de minste kans te hebben oen permit te krijgen voor Transvaal of de Oranje-Rivier-Kolonie, terwijl het zoo goed als onmogelijk is (enkele gwallen uitgezonderd) eene betrekking te aapstad of in de Kaapkolonie te vinden. Elke mail- of tusschenboot brengt nieuwen aanvoer van Hollanders, vol illusie; al spoedig bemerken zij echter, dat het bijkans onmogelijk is, hier iets te verdienen. Zelfs voor timmerlieden en metselaars, die tot dusverre de hoogste loonon ontvingen (14 k 45 shilling per dag, d. i. f 8,40 k f 9), wordt »the struggle for life" allengs moeilijker. Daar namelijk uit deD aard der zaak de geheele nijverheid in handen van Engeland berust, is het voor ambachtslieden alleen dan nog mogelijk, in aanmerking te komen, indien zij tamelijk goed Engelsch kunnen spreken. Over het algemeen wordt hier in de ambachten ruw werk geleverd. Een goed vakman is dan ook niet zoo gewaardeerd als in Hollanddientengevolge is het zeer ontmoedigend te moeten zien, dat een »kruk" hetzelfde loon verdient als een bekwaam handwerksman. Voor Hollandsobe smeden, bankwerkers, meubelmakers en behangers is het zeer, zeer moeilijk aan den slag te komen. Kantoor- en winkelbedienden kunnen alleen dan geplaatst worden, wanneer zij vloeiend Eogelsch kunnen sproken; bovendien wordt geëisebt Capetown-experience", d. i. bekend heid met de plaatselijke toestanden. De salarissen en loonen zijn hier als volgt: Timmerlieden en metselaars f 8,40 a f9 per dag; schilders f 4,20 a f 5,40 per dag; winkel- en kantoorbedienden f 96 f 120 per maand (voor kantoorpersoneel wordt bijna altijd gevraagd, kennis van stenograpbie en typewriten). Het leven is hier zeer duur, ongeveer 2| maal duurder dan in Holland. Voor een eenvoudig burgerhuisje betaalt men in Kaapstad van f 72 tot f 96 buur per maandYoor een kamer p. m. f 36, zonder den kost", en f 72 k f 84 met den kost. Van overhouden is dus geen sprake, tenzij men timmerman of metselaar ie. Ik kan dan ook uit eigen ervaring mijn landgenooten Liet genoeg afraden, naar Zuid- Afrika te vertrekken. "Wat nu Transvaal betreft, boorde ik van Afrikaanders en Hollanders, die den Iaatsten tijd daar geweest zijn, dat de toestanden aldaar even treurig, zoo niet treuriger zijo dan hier. Johannesburg en Pretoria zijn letterlijk opgepropt met menschen van allerlei nationali teiten en zonder werk. In zeker opzicht bestaat er eenige over eenkomst tusschen de toestanden daar en bier in Kaapstad, n.l., dat ook in Transvaal de timmerlieden het best betaald wordeD, pl. m. f 45 per dag. Maar wat heeft men aan die hooge verdiensten als de levensbehoeften zoo schrik barend hoog zijn? Uit den aard der zaak toch is het leven in Johannesburg en Pretoria weer veel duurder dan in Kaapstad. Vooral de huishuur iu Transvaal is ontzettend hoog tegenwoordig. Voor een gewone eenvoudige kamer betaalt men f 60 per maand, voor een eenvoudig huis f 180 per maand. Verscheidene achtenswaardige personen uit de Kaapkolonie ontraden dan ook ten sterkste de emigratie naar Transvaal. Nu zal allicht deze of gene zeggen: Ja, maar ik heb gehoord, dat A, B of C het daar zoo goed hebben en zij zooveel geld verdienen". Mijn antwoord daarop is: dat is best mogelijkmaar tegenover één dergelijke gelukkige staan 100 werkloozenflinke, ijverige handwerkslieden, die maar niet geplaatst kunnen worden. Daarom nogmaals: HollandersEmigreert in deze tijden niet naar Zuid-Afrika. In do meeste gevallen is do reis en do gemaakte onkosten weggeworpen geld. Kaapstad, 21 Moi 1903. A. E. M. HARTMAN, Oud-ambtenaar der Nederl. Zuid- Afrikaansche Spoorweg-Maatschappij. Gemengd Nieuws. Op hoop van zegen. Ds. Joh. Luuring te Nes (Westdongeradeel) schrijft in het UbL, dat van do talrijke viescherlieden, die op de Vlaardinger loggers dienst nemen, volgens gerucht sommigen zeker handgeld boven de gage ontvangen als ze een plaats nemen op een ronden logger". Of dit gelijk staat met »onvertrouwbaar", durft schrijver niet beslissen, maar hij vraagt daaromtrent zekerheid, omdat hij bet schier ongelooflijk acht, dat op. deze wijzo het leven onzer visscherlieden in de waagschaal wordt gesteld. De redactie van het Ilbl. beeft dit schrijven aan een deskundige to Vlaardingen gezonden, die er o. a. het volgende op antwoordt •Sedert de laatste jaren ruimt Engeland zeer terecht alle zeilschepen op en worden die hier niet alleen door Vlaardingeche, maar ook door Schoveningacbe, Maassluische en Katwijkache reeders aangekocht en als haring- kotters ingericht. Het meerendeel dier schepen is volmaakt zeewaardig. Dat er evenwel bij de afgewezen schepen enkele slechte schepen zijn, valt niet tegen te spreken, maar dit feit moet alleen ten laste komen van die enkele reeders, die minder conBcientiens zijo en die niet alleen te Vlaardingen wonen, maar die verspreid zijn over do genoemde visecherij-plaataen. Kon het zijn, dat elke reeder verplicht werd om schepen, die ouder zijn dan 15 jaren, aan te geven en om de 3 k 4 jaren van Rijkswege te doen keuren, dan zou wellicht daardoor iets te bereiken zijn zonder het bedrijf onnoodig te bezwaren". Aangaande den onlangs gepleegden moord op den jager van het grafelijke kasteel te Weil meldt de Limburger Koerier, dat thans nadere bizonderhoden zijn uitgelekt, waarom Zondagmorgen de Justitie uit 's-Hertogenboscb te Gennep opnieuw een onderzoek heeft Volgens de te Gennep loopende geruchten heeft zich de zaak als volgt toegedragen Nadat het moordend lood den jager bad neergeveld en do bosebwater op het schot ter hulp snelde, spande de moordenaar andermaal den haan, om dezen laatste eveneens neer te schieten. Op diens bidden en smeeken bleef hij echter gespaard en moest een duren eed zweren hem niet te verraden. Aan den Rijks veldwachter Hol te Weil moet het gelukt zijn den boschwachter deze bekentenis te ontlokken. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 19 Juni. Bij het algemeen debat in de Tweede Kamer over de het karakter en de ingestelden mirineraad het algemeen goedgeke sprekers wezen op den b vreden geest onder de schepeli. bij den Minister op een onder de oorzaken. De heer Staalma dat de fout vooral lag ia het roekeloos straffen, en ook de heer Ha beweerde, dat de behandeling aan bo», gebrekkige rechtspositie der minderen, allerlei misstanden in dienst, de oorzakt waren van den ontevreden geest, die geens zins het gevolg was van organisaties als de Matrozenbond. De heer Van Vlijmen vroeg het standpunt van den Minister ten aanzien van dien Bond, en hoe hij mogelijke schade lijke invloeden van dien Bond wil stuiten. Middelburg, 49 Juni. Voor de rechtbank stond heden terecht de zeventienjarige persoon uit Kapelle, gedetineerd alhier, beklaagd van voor het Hof in Den Haag als getuige a décharge zich aan meineed te hebben schuldig gemaakt. Eiscb is één jaar. De persoon N. uit Terneuzen, die Maandag in hechtenis is genomen in verband met den kindermoord aldaar, is heden op vrije voeten gesteld. HABETBEBICHTEN. Zierikzee, 18 Juni. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit tarwe, waarvoor weinig vraag bestond, om reden de kwaliteit afwijkend was, de beste was moeielijk tegen vorige prijzen te plaatsen. Tarwe f 6 a f 7,50; cbevaliergerst f 4,50 a f 5; wintergerst f 4,25 a f 4,50; zomer- gerst f 4 a f 4,35rogge f 4,75 a f 4 85 haver f 2,75 k f 3,25; karwijzaad f 10,75, op levering geboden, maar houders wilden aan dezen prijs niet afgeven. Middelburg, 18 Juni. Door de op heden gehouden paardenmarkt waren er op de graanmarkt bijna geen landlieden en was daardoor de aanvoer uit Walcheren uiterst gering. Tarwe was het eenige artikel, dat aangeboden werd. Van andere granen en peulvruchten word niets getoond. Do noteering is alB volgt: Voor puike nieuwo tarwe werd f 7, f 7,25 a f 7,30 naar kwaliteit betaald; Walcb. witte boonen kunnen als opgeruimd beschouwd worden dito paardenboonen f 6 k f 6,25 nominaal; krooDerwten komen niet meer voor. Burgerlijke Stand van Zierikzee. GEBOREN: 44 Juni. Een toon van II. D. Bakker en L. Potappel- 42 L. Verten en J. Manui. 42 dochter J. Aalbu-g en M. J. van Krieken. 45 toon J. Gros en P. J. Hage. 16 t t J. M. Visum en C. Appels. 47 dochter P. van Maanen en N. Missel. 47 G.J. Bakker en G. inden Bosch. 47 zoon W. G. Lemson en W. Tuinman. 47 dochter N. K. v. d. Berge en \V. C. Manui. GEHUWD: 47 Juni. J. van der Wekken. 20 j., jm en N. 0. Bevelander, 23 jj.d. 48 H. M. Despinoi®, 39 j., j.ra. eu J. Peute, 40 k j.d. OVERLEDEN: 42 Juni. J. Ilogenstein, 79 j., echtgenoot van G. Braam. 44 N. D. Phernambucq, 46 j., eebtgenoote van H. Kloote. 44 J. Koreman, 74 j., echtgenoot van H. J. Zegers. 44 C. J. Hondsmerk, 43 d,, d, 45 C. van Westenbrugge, 42 j., echtgenoot van M. J. Wetting. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 43 Juni. Een zoon van L. van Damme en K. A- Hendrikse. Weekmarkt te Zierikzee, 18 Juni 1903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,42£, f 0,50, f 0,55, en 0,57£ de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,60, f 0,80 f 0,82£, en 0,85 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 per 25 stuks. STOOBBOOTDIKAHT Juni. AMSTERDAMSCIIE TIJD. Van Zierikzee: 'smorg. I 'smidd. Zaterd. 20 7,30 3,— Zondag 21 6,30 5,30 Maand. 22 7,301 3,— Dinsdag 23 7,30 3,— Woens. 24 7,30 j 3,— Dond. 25 7,30 3,— Donderdag 25 extra j-eis van Zierikzee naar Cats- scheveer 's avonds 10 uur. Van Catssche veer naar Zierikzee 's avonds 11,30 Vrijdag 26 7,301 3,— Zaterd. 27 7,30| 3,— Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 20 7,30 I 4,15 Zondag 21 7,30 6,— Maand. 22 7,30 4,— Dinsdag23 7,30 I 4, Woens. 24 7,30 4,— Dond. 25 7,30 4,— Vrijdag 26 7,30 Zaterd. 27 7,30 4,— 4,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. Des ZondAfts zullen netoarbiljoUen worden afge geven, geldig voor de terugreis op den- zelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. 1ste klasse f i,50, 2de klasse f fl.,— Tusschenveeren v.v. 1ste klasse f 1 2de klasse f O,SO-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 5