Uit Stad ss Provincie. kwamen, dat ze een bakkerswinkel binnen vluchtten. De politie had groote moeite ze tegen het publiek te beschermen. Buiten de Noorderpoort was het opdringen zoo sterk, dat de politie genoodzaakt was van de blanke sabel gebruik te maken. Ondertusschen namen genoemde twee personen de wijk in den stal naast het hotel. Nog een ander, die eene andere route was gevolgd, zocht een goed heenkomen in een café. Uit een en ander spreekt duidelijk de ontevredenheid van velen over de onder- werpelijke zaak. Hilversum, 42 Juni. Donderdagochtend 6 uur had bij den heer Doornaar, in de Prinsenstraat alhier, een ernstige gasontploffing plaats. Buiten sprongen, deuren vlogen uit de hengsels, enz. De vlammen tastten het behaDg en de gordijnen van de achterkamer aan. De heer des huizes rukte echter direct het brandende papier van den muur, zoodat verder onheil voorkomen werd. Hij boette zijn tegenwoordigheid van geest echter met ernstige brandwonden aan beide banden. De schade wordt door verzekering gedekt. Amsterdam, 13 Juni. De burgemeester heeft toestemming gegeven aan het «Onder- steunings-comité" tot het houden eener collecte, op aanstaanden Woensdag, ton behoeve van de slachtoffers der algemeene werk staking. Volgens het Amsterdamschondersteunings- comité zijn 685 mannen met 1199 kinderen broodeloos. De luchtreiziger Louis Goossens, die morgen op een onder een luchtbal gebonden rijwiel in de lucht zou stijgen, is heden van zijn fiets gevallen en heeft daarbij een zijner beenen op twee plaatsen gebroken, zoodat van zijn zonderlinge luchtvaart wel niets zal komen. Utrecht, 13 Juni. De effectenhandelaar v. K. die verdacht wordt van poging tot afpersing is nog steeds in verzekerde bewaring. Hoewel verschillende op zich zelf staande feiten in het algemeen tegen hem pleiten, meende men, dat uit zijne handeling ten opzichte van den heer F. geen voldoende bewijzen zouden te putten zijn. Door ge tuigen is geconstateerd, dat v. E. per telefoon gevraagd heeft of de heer F. zich met een belangrijke som ten zijnent wilde vervoegen, teneinde die som tegen effecten te wisselen, terwijl uit den onder beslag gelegden boedel blijkt dat de man die som aan effecten niet in huis had. Wanneer het onderzoek is afgeloopen, zal de zaak dienen voor de rechtbank alhier. 's-Gravenhage, 43 Juni. Tweede Kamer). In de zitting van aanstaanden Dinsdag is de voorzitter voornemens, voor te stellen te behandelen de interpellatie van den heer Heemskerk, over de bevoegdheid van de z g. «Vergadering van Stad en Lande", aangaande hare bemoeiingen met de gemeene heiden en weiden in Gooiland, mede in verband met de droevige gebeurtenis van 4 Mei j.l. in de gemeente Blaricum. Voorts de interpellatie van den heer De Vries naar aanleiding van het Koninklijk Besluit van 16 Maart 4903 (Stbl. No. 83), bepaaldelijk betreffende art. 45 in zake steen fabrieken. Vervolgens het wetsontwerp tot wijziging van Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1902 (verschillende verhoogingen van posten). Daarna regeling van werkzaamheden. De minister van financiën heeft aan H. M. de Koningin machtiging gevraagd om het ontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd in te trekken. Dit kan echter alleen geschieden, indien in de plaats van een verhoogde opbrengst van het gedistilleerd de vrijvallende suiker- premiën aan de schatkist ten goede zullen komen en dus verlaging van den suikeraccijns thans achterwege blijft. Hoogstwaarschijnlijk zal de tegenwoordige accijns van f 27 per 100 K.G. gehandhaafd blijven, terwijl de invoering van surtaxe bij bestuursmaatregel zal komen te vervallen. In de Gerard Doustraat alhier is cene vrouw, na eene woordenwisseling met eene buurvrouw, door een zenuwtoeval getroffen en plotseling overleden. De oud-Transvaalsche predikant, ds. M. J. Goddefroy, die onlangs van Den Haag naar Kaapstad is vertrokken, is na een voor spoedige reiB aldaar aangekomen. Toen ds. Goddefroy evenwel pogingen in 't werk stelde om een «permit" te krijgen om verder te trekken, kreeg hij tot antwoord, dat daaraan voorloopig niet kon worden voldaan. Ds. Goddefroy wacht nu reeds weken lang ten huize van een bekende op de dingen die komen zullen. Vlaardingen, 13 Juni. Gisterenavond viel een kind van den stoker der Waterleiding- Maatschappij alhier in een bassin bij den watertoren. De vader sprong te water en redde het kindhij reikte het kind zijne vrouw aan, die aan den kant stond, doch daar hij niet kon zwemmen en het talud te glad was om er tegen op te klauteren, zonk hij zelf in de diepte weg en verdronk voor de oogen zijner vrouw, die hem nog een stok had toegestoken, welke bij echter niet meer grijpen kon. Dinteloord. De heer J. Herselman, secre taris der gemeen to Dinteloord en Princeland, heeft zijn 25-jarig ambtefecBt gevierd. Yan den gemeenteraad ontving de jubilaris een fraai geschenk. Middelharnis. Bij Kon. besluit is be noemd tot notaris alhier, de heer G. B. Stee houwer, thans notaris te Molenaarsgraaf. Goedereede. Alhier is tot gemeente geneesheer benoemd de heer 8. J. van Nooten te 's-Gravenhage. Zierikzee, 13 Juni. De heer L. J. Yerton, brood-, koek- en banketbakker in de Verrenieuwstraat alhier, heeft in zijne bakkerij een heete-lucht-oven doen plaatsen, de eerste in deze stad. Deze oven, die van de nieuwste constructie is, heeft de eigenschap, dat hij door zijne gelijkmatige en naar de behoeften te regelen warmte aan het deeg al datgene geeft wat voor eene goede ontwikkeling noodig is, terwijl ook het uiterlijk van het gebak door het aangename zicht gestreeld wordt en de zindelijkheid zeer wordt bevorderd. Daarenboven is er voor den eigenaar het voordeel aan verbonden, dat hij steeds en ten allen tijde bestellingen kan uitvoeren, die, naar wij vertrouwen, vele zullen zijn. De heer Verton stelt belangstellenden gaarne in do gelegenheid, den oven te bezichtigen. Vrijdagavond vergaderde ten huize yan mej. de weduwe Kanaar do Vereeniging «Volksonderwijs". De heer J. A. de Bruyne opende de vergadering met de mededceling, dat de heer A. H. W. van der Vegt, wegens zijn benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op de Spoorwegen, het voorzitter schap had neergelegd. Ilij bracht hulde aan zijn verdiensten ten aanzien van «Volks onderwijs", die vooral in de laatste jaren met het oog op zijn betrekking tot den tram groot waren. Op verzoek van zijn mede-bestuurders had hij zich met de leiding der vergadering belast. Hierop werden door den secretaris, den heer P. van der Have, de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering voorgelezen, en deze door de leden onveranderd goedgekeurd. Het uitstapje naar Rotterdam, waarvan in de notulen gesproken werd, was, gelijk de voorzitter met voldoening te kennen gaf, naar wensch geslaagd, dank zij de Commissie van Voor bereiding, en dank zij de onderwijzers, die de leiding van de zaak op zich hadden genomen. Uit het door den secretaris uit gebracht jaarverslag bleek, dat het ledental dertig bedraagt. Do heeren Vermeys en Van Ballegooijen werden met het nazien dor rekening en do daarop betrekking hebbendo bescheiden belast. Uit dio rekening bleek, dat de ontvangsten f 397,54.1 bedroegen, en de uitgaven f 362,30, zoodat er een goed slot was van f 35,24^. Het uitstapje naar Rotterdam had f 358,771 gekost. In de plaats van den heer Van der Vegt, die dit jaar trouwens ook aan de beurt van aftreding was, werd gekozen de heer H. Slot. Mede aanbevolon was de heer J. van Schelven. Aan de orde kwam de vraag, of men wederom dit jaar de schooljeugd een uitstapje zoude laten ondernemen. Bevestigend werd die vraag beantwoord. Met het oog op het succes, waarmede het uitstapje het vorig jaar bekroond was, hoopte men de daarvoor benoodigde en nog ontbrekende gelden door vrijwillige bijdragen bijeen te krijgen. Nadat langdurig gedebatteerd was over de vraag, of een uitstapje naar Vlissingen of naar Breda zou worden ondernomen, werd op voorstel van den voorzitter besloten in beginsel tot een reistoer naar Breda te besluiten. Dezelfde commissie, die het vorig jaar had dienst gedaan, werd wederom met do taak der voorbereiding belast. Zij bestaat uit de heeren W. C. de Crane, J. van Schelven, Van Ballegooijen, P. van der Have, Slot, D. Mulder, De Graaff, terwijl in de plaats van den heer Van der Vegt, de heer Geluk benoemd werd. Besloten werd slechts die leerlingen aan dezen tocht te doen deel nemen, die óf in het geheel niet óf op zijn hoogst slechts vijf malen de school verzuimd hebben. Een voorstel van den heer W. C. de Crane om alle schoolkinderen, hoeveel malen zij ook de echool mochten verzuimd hebben, aan het uitstapje te doen deelnemen, werd verworpen. Hierop werd de vergadering gesloten. Tot heden ODtving het bestuur van Nijverheid kennis van G werkgevers, dat 9 werklieden langer dan 25 jaar in dienst waren en dus voor een eereblijk van Nijverheid in aanmerking kunnen komen. Nog 2 k 3 dagen kan bij den heer Cb. W. Vermeys door werkgevers aangifte worden gedaan, dan gaat de opgave weg. Bij Kod. besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Jacoba-Polder A. Verhulst te Wissenkerke; tot dijkgraaf van den Van Haaftenpolder, G. J. de Graaff Azte Oud-Vosmeer. Gedep. Staten van Zeeland hebben de opening van de jacht op waterwild in die provincie bepaald op 1 Juli. Men schrijft ons: De anti-rev. kicsvereeniging te Oostburg heeft besloten in verschillende gemeenten van Westelijk Zeeuwsch-VIaanderen, behoorende tot het district Oostburg, vergaderingen te beleggen om de anti-rev. beginselen te bepleiten. Hoewel dit gedeelte van Zeeland zeer overwegend liberaal is, is het toch zaak dat de vrijzinnigen de propaganda ook flink ter hand nemen en dat zij er voor zullen waken dat de onlangs door dr. Kuyper uitgesproken wensch, dat Staats-Ylaanderen ook op het liberalisme worde heroverd en daarmede de laatste burcht in Zeeland worde ingenomen, niet zal verwezenlijkt worden. Op de slikken onder Ellewoutsdyk is door don landbouwer C. Bruinooge een veen- viscb, die verebt was, geschotenbij bet derde schot hagel was het dier eerBt dood. Bij de ontdekking had men het dier eerst lévend willen bemachtigen, maar do viech verweerde zich door het werpen met slib. Het dier, dat een glanzende zwarte en vaste huid heeft, is nog maar een jong beestje van 3| M. lengte en weegt 240 kilo. Goedgekeurd zijn de statuten der Ter- neuZensche Vrachtvaart-Maatschappij, kapitaal f 450.000, waarvan f 62.500 is geplaatst en de overige te plaatsen vóór 1 Mei 4913; directie firma Van IJsseleteia Co. Het voornemen bestaat de afgebrande verffabriek te Sas van Gent aan te koopen, teneinde aldaar de op te richten Zeeuwsche coöperatieve kunetmestfabriek te vestigen. Westelijk Schouwen. Een heerlijke mal- sche regen viel gisterenavond gedurendo eenige uren. Noodig en nuttig was hij, vooral op de lichte gronden, waarop de zon hare verzengende stralen neerschoot of waarover de scherpe wind heonetreek, stofwolken voor zich uitdrijvend, beide tot schade der gewassen vocht onttrekkend aan de aarde. In de tuinen, die bijna overal dit jaar sober van groenten voorzien zijn, kan nu woer voor de zooveelsfe maal naar hartelust gezaaid worden. Voor vroege aardbeien is de regen te Iaat gekomen; voor late, die reeds vrucht hebben gezet, komt bij goed te pas. Dier én plant èn menech werden door den malechen regen verkwikt. In het gebrek aan water, dat zich bij velen deed gevoelen, is nu weer voorzien. St.-Maartensdijk. Door het algemeen weezen-armbestuur zjjn Zaterdag benoemd tot vader en moeder in het weeshuis L. Boogerd en echtgenoote alhier. Goes. Voor de botrekking van kerkelijk en gemeentelijk ontvanger te Wilhelminadorp zijn 44 sollicitanten. Een 47jarig zeeman had te Haarlem bij hot lossen van zijn schip, terwijl bij over een balk liep, door het kantelen van den balk, het ongeluk te vallen. Hij kreeg zwaro hoofdpijn, zoodat bij de nachten aan dek moest doorbrengen. Op raad van een dokter van boord gegaan om rust te nemen, is bij dezer dagen bij zijn ouders overleden. De vacature in het bestuur van do vereeniging van burgemeesters en Secretarissen op de boide Bovelanden, ontstaan door bet overlijden van den heer Z. D. v. d. Bilt La Motthe, is vorvuld door de benoeming van den heer J. Risseeuw, burgemeester van 's-Gravenpolder. De heeren jhr. Lewo van Nyenstein en J. J. van Gorsel werden herkozen. De hoeren jhr. Lewo van Nyenstein, J. H. O. Dominions, jhr. S. Reigersberg Versluijs zullen, in vereeniging met do gezondheidscom missie te Goes, Kruiningen en Veere, oen ver ordening ontwerpen overeenkomstig art. 4 der Woningwet. Op voorstel van het lid Barendregt zal men trachten een deskundige te krijgen tot bespreking der nieuwste wetten, en zulks ter voorlichting van do leden. Ten tecken van rouw over den dood van den heer La Motthe, wordt dit jaar geen zomer-vergadoring ge houden. Middelburg, 44 Juni. Hedenavond werd in het Schuttershof het eerste Zondagavond concert in dit seizoen gegeven door hot muziekkorps der d.d. schutterij. Niettegen staande het weder minder gunstig was, viel het concert toch een overdruk bezoek ten deel, aangezien zeker een 2000 personen aanwezig waren. Het programma werd zeer verdienstelijk uitgevoerd, en het applauB na elk nummor was welverdiond. Vooral het laatste nummer, «De slag bij Waterloo", fantaisie militaire, verdeeld in 46 nummers, had een uitbundig succes. De heer I. P. J. do Groot alhier, gedelegeerde voor de provincie Zeeland van de Touring Club de Bolgirjue, is tot eere-lid van deze ruim 18000 leden tellende wiel- rijdersclub benoemd. Voor de de volgende maand te Middelburg te houden internationale honden- en pluimvee tentoonstelling zijn reeds tal van inschrijvingen ingekomen, terwijl eveneens reeds verschillende prijzen ter uitloving zijn ontvangon. Schieten. Bij den door de schietver- eeniging «Middelburg" te Middelburg op 31 Mei, 4, 2, 6, 7, 43 en 14 Juni gehouden prov. schietwedstrijd, ter viering van het 5-jarig bestaan, werden in de korpswedstnjden de prijzen behaald als volgt: a. buks, 4e prijs, bronzen medaille, geschonken door H. M. do Koningin, de Vereeniging «Middelburg" met 463 punten2e prijs, verguld zilveren medaille, geschonken door de Vereeniging «Uit het VolkVoor het Volk", de Vereeniging «Paul Krüger" te 't Zandt (gem. Koudekerke) met 441 punten3e prijs, zilveren medaille, de Vereeniging «Onder Ons" te Vlissingen met 433 punten; 4e prijs, zilveren medaille, de ScherpBchuttors-Vereeniging «Vlissingen" te Vlissingen met 431 punten en 5e prijs, bronzen medaille, de Vereeniging «Nut en Genoegen" te Biggokerke met 426 punten b. cylinder, 4 e prijs, bronzen medaille,geschonken door Z. K. H. Prins Hendrik, de Scherpschutters- Vereeniging «Vlissingen" met 266 punten; 2e prijs, verguld zilveren medaille, geschonken door de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen-verkeer te Middelburg, de afd. Vlissingen van de Vereeniging «Volkeweer baarheid" met 261 punten 3e prijs, zilveren medaille, de Vereeniging «Nut en Genoegen" te Biggekerke met 256 punten4e prijs, zilveren medaille, de Vereeniging «Onder Ons" te Vlissingen met 253 punten en 5e prijs, bronzen medaille, de Vereeniging «Paul Kiüger" te 't Zandt (gem. Koudekerke) met 244 punten. Bij den prov. schietwedstrijd, ter ge legenheid van het 45 jarig bestaan van de Schietvereeniging «Koning Willem III" te Cortgene, werd de eerste korpsmedaille en de rozenmedaille met geweer M. 95 behaald door de Schietvereeniging «Medioburgum" te Middelburg, terwijl de Schietvereeniging «Mid delburg", eveneens te Middelburg, de eerste korpsmedaille en de rozenmedaille op de cylinderhaan behaalde. Vlissingen, 43 Juni. Door de politie is gearresteerd en naar Middelburg overgebracht de 60-jarige A. J. S., wed. A. v. d. V., verdacht van diefstal van kindergoed enz. Tot agent van politie 3e klasse is benoemd A. van Schjjndel, gop. Berg. der infanterie te Middelburg. Het Engclsch stoomschip «Hermione" is Donderdagmiddag met fokvee naar Zuid- Afrika vertrokken, bestaande uit 50 koeien, 2 Btieren en 6 paarden. Het stoomschip «H. Pontoppidam", gebouwd te Alblasserdam, waaraan aan do Kon. Maatschappij «De Schelde" te Vlissingen de machines en ketols zijn vervaardigd, heeft bij den gehouden proeftocht uitstekend vol daan en is van Vlissingen naar Huil vertrokken. Het percentage vau don hoofdelyken omslag te Vlissingen is bepaald op 3.03. De kermis te Vliesingen zal dit jaar beginnen den 43 Juli en eindigen den fSen daaraanvolgende. Gisteren (Zondag) werd de gemeente VlisMogen bezocht door een zeer groot aantal Belgische plezierreizigers, die heel wat levendig heid in de stad brachten. Het gezelschap was uit Antwerpen per boot herwaarts gekomen en keerde des avonds naar de Belgische Scheldestad terug. De torpedoboot «Sphinx", gebouwd aan de Koninklijke Maatechappij «De Schelde", vertrekt binnenkort onder bevel van den luit ter zee 4 e klasse J. P. Guópin naar Willemeoord. Op 79-jarigen leefttijd ia te Vlissingen overleden do lieer P. P. D'Jong, gepens. commissaris van het Belgisch loodswezen aldaar. Hoofdplaat. Een stroo- en rietdekker, tevens slachter, I. Willome, viel WooDsdag door een kanteling van do balk van do schuur op de hoeve van D. op den grond. Per as word hij naar zijn woning vervoerd, genees kundige hulp moest ingeroepen worden en dagen dsarna leed bij cog erge pijnen. iaibestedlnienVerkoophalen ens. Staveiii88e. By de Vrijdag 1.1. alhier gehonden aanbesteding van werken aan het dijkvak Oud-Kempenshofatede was ingeschreven door do heeren 4o perceel: H. de Kluiver, Sliedrecht, f 31446; 2e perceel: J. Roskam Cz., Dor drecht, f 51260gecombineerdJ. de Bree Jz., Terneuzen, f 75800; J. Lindenberg Cz., Wemeldinge, f79400; J. Roskam Cz., Dor drecht, f 83260; en voor het gewoon onderhoud aldaar door do heerenP. Bezuijen, Scharen- dijke, f 3140; C. Bolior Cz., Bruinisse, f 3176; J. Lindenberg Cz„ Wemeldinge, f 3246P. Moerland, Stavenisse, f 3269 P. v. d. Linde, Scbarendijke, f 3378 Jb. Moerland, St.-Annaland, f 3385; J. de Jonge, Middelburg, f 3388. (De laagste inschrijvers zijn reeds per telegram in het vorig nummer gemeld). IJzendijke. De grintwegen in don Oranje- Dierentijdpolder zijn Zaterdag aanbesteed voor f 46845 aan den heer B. den Exter van den Brink to Krabbendijke. De hoogste inschrijving bedroeg f 48500. Er wa'en 8 inechrijvers. Voor dat werk is een leening k f 47500 gesloten met de firma Hendrikse alhier. Het bouwen van een Rijks Hoogere Burgerschool te 's Hertogcnbosch is gegund aan do minste inschrijvers, do heeren M. J. van Ditmars Zonen te Oost-Kapelle (by Middelburg) voor f 87398. Bruinisse, 43 Juni. Door den notaris J. Franse werden heden alhier voor de erven M. Olree in het openbaar verkocht: 4°. Een woonhuis met het erfpachtsrecht van den grond, waarop het staat, uitkomende in de Molenstraat te Bruinisse, voor f 825; 2°. Een woonhuis met het erfpachtsrecht van den grond, waarop het staat en van den daarachter gelegen tuin, tusschen de Molen straat en den Achterweg te Bruinisse, voor f 4258.50. Landbouw en Veeteelt. Eenige landbouwers in Friesland hebben aan den Minister van Oorlog een adres ingediend, waarin verzocht wordt, voortaan de jaarlijksche inspectie van de milicien verlofgangers op een andoren tijd van het jaar te doen houden dan in den hooitijd, wijl juist in dezen tijd op het land geen arbeidskrachten kunnen gemist worden. Men schrijft uit Tholen aan de N. R. Ct: Er is alhier opgericht eene vereeniging van oud-leerlingen aan de winter-cursussen in landbouwkunde in het eiland Tholen, met het doel hetgeen op de cursussen ie geleerd zooveel mogelijk te bevestigen en uit te brcideD. Zij zal trachten dit doel te bereiken door het houden van vergaderingen, lezingen, voordrachten enz., betreffende belangrijke onderwerpen op landbouw en veeteelt betrekking hebbendeook wil men in bet vervolg gaarne excursies maken naar plaatsen, waar op landbouwgebied valt te leeren, terwijl ook boekwerken enz., over landbouw en veeteelt handelende, zullen aangeschaft worden. De afd. Tholen der Zeeuwsche landbouW-maat schappij wil de vereeniging financieel steunen. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde Vrijdag 1.1. den man, die in een nietigen twist zijn 64-jarige echtgenoote door drie revolver schoten doodde, tot 8 jaren gevangenisstraf. De eisch was 6 jaar. Het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen J. d. W., die onder den invloed eener ongelukkige liefde een revolverschot loste op Vrouwtje Hartloope, drie jaren gevangenisstraf gcëischt. Bij het verhoor van Vrouwlje's vader bleek, dat deze hoofdzakelijk wegens verschil van geloof Vrouwtje was eeno jodin en Jacob een christen zijn dochter dwong, haar engagement te verbreken. De Jbeklaagde werd bijgestaan door mr. L. W. van Gigch. Kindermoord. Bij bevelsohrift der rechtbank te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen N. M. N., oud 21 jaar, zonder beroep, geboren te Hoek, wonende to Terneuzen, gedetineerd te Middel burg, terzake dat zij op of omstreeks 17 Mei 1903 te Terneuzen in de woning van baren vader, bij wien zij inwoonde, opzettelijk een levend, voldragen kind van het vrouwelijk geslacht, waarvan zij eenige oogenblikken te voren bevallen was, van het leven heeft beroofd door dat kind, teneinde bet aldus te dooden, opzettelijk een band om den bals te binden en dien band dicht te knoopen, ten gevolge waarvan dat kind door verworging bet leven beeft verloren, zulks nadat zij reeds ongeveer vier maandeD, althans geruimen tijd vóór bet plegen van vorenomschreven feit, onder de werking van vreea voor de ont dekking van hare aanstaande bevalling, het besluit genomen had, om hot kind, waarvan zij bevallen zou, te dooden. Aan de beklaagde is mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Naar de openbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg is verwezen P. F. den E., oud 27 jaar, arbeider, geboren cn wonende te Terneuzen, gedetineerd te Middel burg, terzake van verkrachting van de te Stroodorp, gemeente Westdorpe wonendo M. de T., breeder bij voormeld bevelschrift omschreven. Aan den beklaagde is mr. H. Oelo, advocaat te Middelburg, ambtshalve als ver dediger toegevoegd. Do heer F. W. N. Hugenholtz zal zich "Woensdag a.s. in arrest begeven, ten einde zijn straf van één maand, bcm door de Haarlemsche rechtbank wegens opruiing opgelegd, te ondergaan. KERKNIEUWS. Ds. G. de Jager, beroepen pred. bij do Geref. Gem. te Bruinisse, hoopt Zondagavond 49 Juli a.s. zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd to zijn door ds. A. J. de Boer van Grypskerke (Groningen). Op het op Woensdag 45 Juli te Ooster- wijk te houden Zuider-zendingsfeest zullen als sprekers optreden de heeren ds. J. Lammere van Bueren van Rotterdam, H. J. Logchers, evangelist onder de militairen in Ned.-Indië, H. van der Spiegel, zendeling van het Java- comifó, ds. J. van 't Hooft van Vlaardingen, I. H. Blun, schoolopziener in het district Middelburg, J. Zalman, zendeling onder Israël te Rotterdam, ds, H. Ten Kate te Sliedrecht, ds. J. Harthoorn te Scherpenzeel en dr. J. R. Callenbach te Rotterdam. O N D E B W IJ 8. Aan de universiteit te Leiden is bevorderd tot doctor in de reohtswetenschap, na het verdedigen van stelliogende heer J. II. Mulock Houwer, geb. te Zierikzee. Te Krabbendijke is benoemd tot onder wijzer aan de openbare lagere school de heer A. Tollenaar. Bij het examen in het Boekhouden, in Mei te Amsterdam en 's-Gravenhage gehouden vanwege de Vereeniging van leeraren in het Boekhouden, zijn o. a. geslaagd de dames A. M. Franken en C. G. L. Franken, beiden van Goes. In de Woensdag gehouden vergadering van de afdeeling Duivelend van het Ned. Ond. Gen. werd de ingekomen circulaire van het hoofdbestuur inzake de propaganda behandeld, terwijl aan de hand van de vragen door het hoofdbestuur gesteld de rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren besproken werd. De heer G. M. Geluk van Ouwerkerk hield een met genoegen aangehoorde lezing over Elene Vere, roman van Couperus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 4