Het wordt aan alle leden van den Volksbond kosteloos toegezonden en is voorts voor 25 cents bij den uitgever G. J. Slothouwer te Amersfoort verkrijgbaar gesteld. De schilder P. C. W. te Zaamslag bemerkte Zaterdag, dat uit een kast ongeveer f 400, meest bankpapier, ontvreemd was. De politie stelde een onderzoek in, en wist den 17 jarigen knecht A. C. W. tot bekentenis te brengen. Volgens zijn beweren bad hij het bankpapier verbrand, omdat hij er geen raad mee wist. Toen een ander politieman den verdachte ondervroeg, volgde ook weder direct de bekentenis, doch gevolgd door eennmaar eigenlijk heb ik het niet gedaan", 't Geval is vreemd, want ondanks zijn bekentenis schijnt het verre van zeker, dat de verdachte ook de schuldige is. Inmiddels is W. op bevel van den burge meester in voorloopige hechtenis gesteld, en naar Middelburg getransporteerd. Haamstede, C Juli. De gemeenteraad heeft gunstig beslist op een aanvraag der commissie voor den aanleg van een tram naar het westelijk deel van Schouwen, en besloten, gedurende 25 jaren een jaarlijksch subsidie van f 125 te verleenen. Nu het afgeloopen jaar het verzoek om subsidie door het tram comité aan Prov. Staten, om de lijn Brouwers haven tot Burghsluis door te trekken, door dit college is afgewezen, heeft men het oorspronkelijke plan in dien zin gewijzigd, dat het eindpunt niet Burghsluis maar Burgh zal zijnde verbinding met de havens van Burghsluis en Kloosternol zal dan komen te vervallen. Deze wijziging zal een aanmerkelijke besparing van kosten, naar men zegt circa f 78.000, met zich brengen. Ook tot de andere betrokken gemeentebesturen heeft het comité zich gewend met verzoek tot het verleenen van subsidie. Wordt die medewerking verleend, dan is de kans op een betere verbinding, waarnaar hier verlangend wordt uitgezien, zeker niet uitgesloten. Westelijk Schouwen. De noordwestelijke storm, die van G op 7 Juli over ons eiland woedde, heeft zoo hier en daar vreeselijk huisgehouden. Niet alleen heeft hij zijn ver nielende kracht duchtig laten gevoelen aan de te veld Btaande gewassen, maar ook aan vrucht- en sierboomen, die óf ontworteld óf zeer gehavend werden. Het mooie, frissche groen der loof boomen is verdwenen, en heeft plaats gemaakt voor een vaalbruine tint. De fruitboomen werden van de weinige vruchten, die er aanhingen, nog beroofd. Kruis- en aalbessen lagen op den grond als bezaaid om de struiken. Ook de duinen aan den noordkant van Schouwen hebben van den storm veel te lijden gehad. Meest alle aan den duinvoet geplaatste rijshoutschermen zijn door den vrij hoogen vloed weggeslagen. Nieuwerkerk, 7 Juli. Bij de heden gehouden stemming voor twee leden in don gemeenteraad zijn gekozen de heeren J. Bouman (aftr.), met 131, en P. B. van Poortvliet met 92 stemmen. Do derde candidaat, de heer P. van Westen (aftr.), verkreeg 88 van de 1G8 uitgebrachte stemmen. Bruinisse, 7 Juli. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werden tot leden van het stembureau benoemd voor de stemming op Vrijdag 10 Juli de heeren C. Hage en J. Goudzwaard, en tot plaats vervangers de heeren Bolier en Van Vessem. Naar aanleiding van een adres werd besloten het schoolgeld in dier voege te wijzigen, dat voor 4 kinderen en meer uit één huisgezin tot en met de achtste klasse van den hoofde- lijken omslag 40 ct. in plaats van 50 ct. per kind behoeft betaald te worden. Mededeeling werd gedaan van gehouden kasopname, terwijl aan een belastingschuldige wegens vertrek afschrijving van hoofdelijken omslag werd verleend. Scherpenisse, 7 Juli. De post uit Zierikzee is, tengevolge van den storm, tusschen Maandag en Dinsdag niet over het veer te Stavenisse kunnen komen. De post van Stavenisse op Bergen-op-Zoom, die de corres pondentie overneemt, is na ruim 3 uren wachtens moeten vertrekken, zoodat de post ook alhier zooveel te laat aankwam. Eerst in den avond tusschen 5 en G uur kwam de correspondentie van Zierikzee aan, dat is 44 uren te laat. Poortvliet, 7 Juli. Bij de heden ge houden verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad zijn opgekomen 155 kiezers, en uitgebracht 285 geldige stemmen. Twee briefjes waren van onwaarde. De heeren N. A. Bruijnzeel, J. A. van Nieuwenhuijzen en J. van Zorge verkregen resp. 129, 98 en 58 stemmen, zoodat eerst- genoemden, die beiden aan de beurt van aftreding waren, op nieuw zijn gekozen. Wissenkerke, 7 Juli. In de laatst ge houden bestuursvergadering van de Werk- mansvereeniging »Hulp in nood" alhier, bleek, dat was ontvangen aan contributie over 13 wekenf 57,50 van 42 donateurB44,50 7 begunstigers3, te zamen f 105, De uitgaven bedroegen 19,G2 zoodat op 1 dezer in kas was f 85,38 belegd op de Rijkspostspaarbank. In diezelfde vergadering werd behandeld een voorstel van den heer Smelt, predikant alhier, om de Vereeniging te veranderen in een op Christelijken grondslag. Dientengevolgo werd gisteren een buiten gewone algemeene vergadering in de open bare school gehouden, welke door 33 leden werd bezocht, en waarin werd voorgelezen een schrijven van den heer Smelt, die in den breede zijne bedoeling omtrent zijn voorstel toelicht. Na voorlezing werd met algemeene stemmen besloten de Yereeniging te houden, zooals zij nu is. Rilland, 7 Juli. Op de Schelde is gisteren een droevig ongeluk voorgevallen. De heer Van Overschie, uit Antwerpen, maakte met zeven familieleden een roeitochtje. Tusschen de aanlegplaatsen Bath en den Doel, waar de stroom zeer stefk is, voer hen een groote stoomboot voorbij, waardoor het water zoodanig in beweging kwam, dat het roei bootje omsloeg en allen to water geraakten. Yan de acht personen zijn vier verdronken, waaronder ook de heer Van Overschie zelf. Hansweert. De zeilschepen 2 Gebroeders", schipper J. Hoeijkens, geladen met steenkolen van Ruhrort naar België en «Vertrouwen", schipper A. van Oeveren, geladen met lijnzaad van Antwerpen naar Duitscbland, zijn in het kanaal door Zuid-Beveland met elkaar in aanvaring geweest. Beide Bchepen bekwamen aanzienlijke averij, doch kregen geen lekkage. De reis kan voortgezet worden. Middelburg, G Juli. Vervroegde winkel sluiting. De commissie voor vervroegde winkel sluiting alhier heeft een biljet verspreid, waarin wordt bekend gemaakt, dat door 17 ver- eenigingen van alle richtingen en beginsel hier te stede, de volgende motie werd aangenomon: Onderstaande voreenigingen, vertegenwoordigende ongeveer 850 leden, kunnen zich met de volgende motie vereenigen en spreken uit1°. dat zij door de winkel- bedienden-vereeniging overtuigd zijn, dat de werktijd veel te laog is; 2°. dat zij daarom zijn besloten hare medewerking te verleenen aan de beweging van vervoegde winkel sluiting 3°. dat de leden evenals hun overige huisgenooten hun inkoopen vóór 9 uur zullen doen4°. dat deze zooveel mogelijk hun inkoopen daar zullen doen, waar aan den wensch van de winkelbedienden-vereoniging wordt voldaan, omdat zij 5°. het billijk vinden, dat de werktijd met 1 uur por dag wordt verkort en G°. zij elk medeburgor uitnoodigen hun medewerking daaraan to verleenen". De 17 vereenigingen zijn: afd. Middelburg »Door Yereeniging Sterk", van den Ned. Barbiers- en Kappcrsbond; de gecombinoordo Vakvereenigingafd. Middelburg, Algem. Magazijn- en Winkelbedienden-bond in Nederland »Door Eendracht Verbetering"; Metselaars-Vereeniging »Vooruit" Motaal- bewerkers-Vereeniging Meubelmakers-Yer- eenigingafd. Middelburg van den Bond van Nederl. Onderwijzers; Chr. Worklicdon- Vereoniging »Luotor et Emergo"afd. Middelburg van Patrimonium"; afd. Walcheren van den Nederl. Bond van post- en telegraaf- beambten »De Post"; Schildersgezellen-ver- eoniging sEendracbt maakt Maakt"afd. Middelburg S. D. A. P.; Typografische Ver- ecniging Harmonie en Vriendschap"; afd. Middelburg van den Algcm. Nederl. Typo- graven-Bond; Timmerlieden-vereeniging »L)oor Eendracht Verbetering"; Vrouwen-vereeniging »Samen Sterk"; Vrije Socialisten-Verceniging en Worklieden-Vereeniging. Zeeuwsche nijverheids tentoonstelling. Uit het door de Vereeniging »Uit hot volk - voor het Volk" te Middelburg aan de Prov Staten van Zeeland gezonden adres met verzook om subsidie, blijkt dat het voornomen bestaat deze tentoonstelling te houden, bij voldoendo deelname, in het Schuttershof te Middelburg in de maanden Juli en Augustus 1904. Aan de Staten wordt een subsidie van f 1000 verzocht. De Vereeniging »Uit het Volk - voor het Volk" zelve heeft uitgetrokken een bedrag van f 503, werden subsidiöu van f 50 toe gezegd door het Departement Middelburg der Maatschappij van Nijverheid, de Vereenigiog Handelsbelangen" on de Vereeniging »Tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer". Verder worden pogingen aangewend tot het vormen van een waarborgfonds, groot f 3000, waarin door de bestuursleden van de Ver eeniging »Uit het Volk - voor het Volk" en door de gecommitteerden van bovengenoemd Departement en van de beide laatstgenoemde Vereenigingen reeds is deelgenomen voor f 550. Vlissingen, 7 Juli. De reddingsboot te dezer stedo, die Dinsdagavond 11 uur van hier naar Terneuzen was vertrokken tot het verleenen van assistentie voor het op de Suikerplaat geslagen Belgische opleidingsschip »Ville d'Ostendo", heeft twee uron in de nabijheid van dit schip vertoefd, doch assistentie werd niet verlangd. De reddingsboot keerde dan ook Dinsdagmorgen om 11 uur terug en heeft de bemanning daarin met het stormweer ongeveer 12 uur doorgebracht. De bemanning bestond uit Nederlandsch roeiers- personeel en wel schipper P. H. Jilleba en de roeiers D. van Sprang, L. Jilleba, J. Jobse, J. M. Douw en H. Mommaas. IJzendijke, G Juli. In onze gemeente werd gisteren een groote open-lucht-meeting ge houden, waarin J. L. de Lange uit Middelburg en P. M. Wink uit Gorincbem spraken over de invrijheidsstelling van P. Nijssen, die tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld is wegens meineed in de zaak van den landbouwer Buijze te Biervliet. Nijssen werd van Schoondijko afgehaald, en in oen open rijtuig kwam mon deze gemeento binnenrijden. Een extra-trein reed, om de vele menschcn, die uit geheel Zeeuwsch-Vlaauderen en ook van over de Sohelde gekomen waren, te vervoeren. Een ontzaglijke menigte bewoog zich door de straten dezer gemeente. Alles liep echter in goede orde af. A au beate din genVerkoopingen em. Zierikzee, 7 Juli. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clereq zijn voor de erven van mevrouw Des Tombe- De Witte van Citters en Jonkvrouwe A. J. do Witte van CitterB alhier verkocht: 8 heet. 34 aren 70 cent. bouwland aan den Blooischen dijk onder Zonnemaire, voor f 671 3 heet. 11 aren 40 cent. bouwland aan den Boschwcg aldaar, voor f G38; 1 heet. 37 aren 70 cent. bouwland aldaar, voor f 700; de helft in 5 heet. G3 aren 40 cent. bouw en weiland aan don zeedijk onder Dreischor, voor f 550; 9 heet. 64 aren 45 cent. bouwland aan den Nieuwen weg onder Ellemeet, voor f 521 1 heet. 21 aren 80 cent. bouwland aan den Hoogen weg onder Eikerzee, voorf57G; 1 heet. 35 aren 80 cent. weiland aan don Eikerzeeschen weg aldaar, voor f 401 1 heet. 29 aren GO cent. weiland aan den Striepweg onüer Duivendijkc, voor f 520; 1 heet. 37 aren 20 cent. bouw- en weiland aan het Wokken aldaar, voor f 610; 7G aron 70 cent. bouwland bij den Hoogen weg aldaar, voor f 585; 1 heet. 32 aren GO cent. bouwland aldaar, voor f 5G0; 1 heet. 1G aren 70 cent. bouw- en weiland aldaar, voor f 475; 2 heet. 84 aren 70 cent. weiland aldaar, voor f 415; 3 heet. 38 aron 40 cent. weiland aan den weg van Serooekerko naar Brijdorpe aldaar, voor f 441 1 heet. 8G aron 40 cent. bouwland aldaar, voor f 535; 7 heet. 97 aren 20 cent. weiland aan don Zwaardweg aldaar, voor f 495; 3 heet. 89 aren 90 cent. weiland aldaar, voor f 440; 1 heet. 75 aron 30 cent. weiland aldaar, voor f 450; 7 heet. 07 aren 40 cont. weiland, aan den Kobkensweg aldaar, voor f 52G. Alles per gemet. Do Ambachtsheerlijkheid Elkerzco met het recht van jacht en visscherij, cijns op den molen en verdero rechten, voor f 5200. Door denzclfden notaris werden d.d. 8 Juli verkocht: 5G aren GO cent. bouwland aan den Blindenweg onder Oosterland, voor f G2G; 94 aren 50 cont. bouwland aan Jonkers- weg aldaar, voor f 700; 82 aren 81 cent. bouwland aan den straat weg aldaar, voor f 750; 1 heet. 04 aren 1G cent. bosch aldaar, voor f 650; do dijken to Bruinisso, voor f 350, f 375, f 400, f 425 en f 450; alles per gemot; de tuinen te Bruinisse, voor f 075 tot f 1075; het tiendrecht van don Theunis Paulusblok te Bruinisse, voor f 282G; idem van den Stoofpoldcr aldaar, voor f2G00; idem in Rodebevang onder Zierikzeo, voor f 175; idem onder Kerkwervo en Duivendijkc, voor f 150; idem ondor Eikerzee, voor f 425; idem onder Duivendijke, voor f 550; de ambachtsheerlijkheid Bruinisse roet recht van jacht on visscherij, dijken, erfpachten, cijnBen, aanwassen cn slikken, en andere rechten, voor f 33100. Bruinisse, 7 Juli. Bij de aanbesteding van de nieuwe Christelijke school waren de laagste inschrijvers de hoeren voor metsel werk J. Deurloo van Bruinisse; timmerwerk Vink van Noordgouwe; smidswerk C. de Witt van Bruinisse; schilderwerk W. Deurloo van Renesse. Laagste inechrijvor voor het geheel was do heer Van der Valk te Zierikzee. Landbouw cn Veeteelt. Vee-uitvoer naar België. In de maand Juni zijn uit Nederland langs bet grensstation Eesohen naar het buitenland verzonden440 stuks fokvee en 3882 stuks Blacbtvee, ter waarde van 320 duizend francs. Van het fokveo werden in de quarantaine- stallen 53 stuks afgekeurd en naar Nederland teruggezonden. Schouwen. Do hooi-oogst is voor vele landbouwers niet wat bij verlodon jaar was. Konden toen per gemet 2| tot 3 voer geoogst worden, dit jaar is de opbrengst der weilandon zóó, dat twee voer per gemet veel genoemd kan worden. Uitstekonde weiden leveren echter wat meer op, doch dit zijn uitzonderingen. De gemaaide grasvelden, die er vrij dor uitzien, verlangen een flinke regenbui. B ECHT 8 Z A K B H. De heor Van der Goes zal Donderdag 1G Juli, 's morgens 10 uur, do gevangenis te Haarlem voor een maand betrokken. Zijn verzoek daartoe aan den procureur-generaal is toegestaan. Men herinnort zich, dat de hoofd verdachte in de zaak van den moord op de wed. Dijkxhoorn, P. A, Muiselaar, gedurende het goheclo geding zijne onschuld bleef volhouden, ook bij de behandeling van de zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof. Thans, nadat het Hof zich met het veroor- deelend vonnis van de rechtbauk vereenigd had, heeft Muiselaar, in de strafgevangenis te Groningen, een bekentenis afgelegd. De rechtbank te Arnhem veroordeelde Dinsdag 1.1. G. v. d. W. uit Ede, die een varken, omdat het lastig was bij andere varkens, eerst in de oogen heeft gestoken en deze daarna met zeep ingewreven, tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch was drie maanden. Edam, G Juli, Alhier is in voorloopig arrest gesteld en daarna naar Haarlem gezonden de persoon G. P. M., verdacht van het wegnemen van gelden eener vennoot schap. Deze zelfde persoon was, in de vorige week, door den heer rechter-commissaris gehoord, in zake den brandbrief. KEBKWIE li W 8. Dr. F. van Qheel Gildemeeater, pred. by de Ilerv. Gem. te 's-Gravenhage, herdacht Dinsdag 1.1. onder zeer vele blijken van belangstelling den dag waarop hij vóór 25 jaar te Wilhelminadorp het predikambt aanvaardde. Door 1G0 lidmaten der Ned. Ilerv. Gem. te Oud-Beijerland is een adres gericht aan don kerkeraad, waarbij verzocht wordt in de vacante predikantsplaats te beroepen ds. II. M. v. d. Valk, pred. te Boxtel. O K OEBW1J8. Do heer Z. Joh. van den Bout te Zierikzee is benoemd tot leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de Iloogere Burger school met 5 jarigen cursus te Hilversum. Oud-Vo88emeer, 7 Juli. Heden middag te 3 uur werd door don heer P. de Jongo, lid van het Bestuur, do eerste Bteen gelegd voor de bier te stichten School met den Bijbel. Het doet ons genoegen te kunnen ver melden, dat mej. Slager, onderwijzeres te Oud-VoBsemeer, die voor herstel van gezond heid geruimen tijd in het buitenland in oen herstellingsoord vertoefde (Davos), hersteld is wedergekeerd en weldra hare betrekking alhier weder zal aanvaarden. Gedurende den verloftijd werd de betrekking waargenomen door mej. C. J. Rijnberg alhier. Poat cm Telegrafie. Tot brievengaarder te Ellewoutsdijk is bonoemd de heer J. W. Rjjsdijk. Provinciale Staten van Zeeland. De zomervergadering der Provinciale Stalen werd Dinsdagavond half acht door den Com missaris der Koningin, den heer Mr. A. J. Roest, in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 35 leden. Afwezig de heeren Erasmus, De Smidt, Van der Lek de Clereq, Heijse, Hammacher, Moerdijk en Yse- baert. Mededeeling werd vervolgens in de eerste plaats gedaan van verschillende ingekomen stukken, houdende Koninkl. goedkeuring van verschillende door de Stalen genomen besluiten. Overgelegd werd nog het verslag van den toestand der provincie over 1902. Mededeeling geschiedde voorts nog door Gedep. Staten: a. omtrent den postvoorkomende onder Hoofdstuk IX der Uitgaven in de Provinciale begrootingen voor 1901, 1902 en 1903 ter be strijding van behoeften, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen; b. omtrent onderhandsche.aanbestedingen. De ingekomen adressen van W. Moelker c. s. te TholeD, om verlenging van subsidie voor den wagendienst TholenSt.-Maartensdijk en vau den gemeenteraad van St.-Philipsland, om subsidie in de kosten van aanleg en onderhoud van een vaargeul naar de haven aldaar, wer den gesteld in handen van Gedep. Staten. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd goedkeuring verleend aan de voorstellen van Gedep. Staten tot diligentverklaring ten aanzien van het verzoek van II. Nieveen, om subsidie voor het aanleggen en exploiteeren van een stoomtram BorsselenGoesWol- phaartsdijk; en betreffende het verzoek van den Gemeenteraad van Oudelande, om rente loos voorschot voor wegsverbetering. Tegen het voorstel tol diligentverklaring ten aanzien van een verzoek van het bestuur der Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg, om subsidie voor een in 1904 te houden Zeeuwsche tentoonstelling van Nij verheid, had de heer Van Deinse bezwaar. Hij stelt voor, dat voorstel naar de afdeelingen tc verzenden, om het nog in deze zitting te kunnen behandelen, met het oog op de voor bereiding voor zulk een tentoonstelling. De heer Van Lijnden verklaart, namens Gedep. Staten, dat bij hun College geen be zwaar bestand tegen het voorstel van den heer Van Deinse en werd dienovereenkomstig zonder hoofdelijke stemming besloten. Nog werden naar de afdeelingen verzonden de voorstellen van Gedep. Staten a. tot inwilliging van het aangehouden ver zoek van het bestuur van het waterschap de Vereenigde polders van Ossenisse, om een renteloos voorschot voor wegsverbetering; b. tot afwijzing van het aangehouden verzoek vau burgemeester en wethouders van Burgh om een renteloos voorschot voor wegs verbetering .c. tot inwilliging van het aangehouden ver zoek van den gemeenteraad van Iiontenisse om een renteloos voorschot voor wegsver betering d. om het aangehouden adres van den gemeenteraad van Colynsplaat om subsidie voor het vergrooten van de haven ter zijde te leggen c. ten aanzien vau de verbetering van de gemeenschap tusschen Noord-en Zuid-Heveland f. tot wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen, naar aanleiding van het verzoek van den dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuze waterschap Walzoorden; g. betreflende de verplichtingen, voor de' Provincie voortvloeiende uit de Ongevallenwet 1901; h. tot wijziging van a. het besluit tot vaststelling van regelen voor het pensionneeren van en het verleenen van wachtgeldaan ambtenaren en bedienden, in dienst der provincie Zeeland b. het reglement op de pensionneering van weduwen en weezen van provinciale ambtenaren in Zeeland; tot toekenning van een subsidie ad f 325 aan de gemeente Nisse, in de kosten van hare huishouding voor 1903; j. tot afwijzing van het verzoek van den raad der gemeente Veere om een subsidie in de kosten van hare huishouding voor 1903; k. tot toekenning van een subsidie ad f 400 aan het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, gedurende 10 jaren; l. tot toekenning van een subsidie ad f 275 aan de Vereeniging „School voor hand- en bouwkundig teekenen te Tholen", gedurende 5 jaren; m. tot toekenning aan de gemeentebesturen van Borssele, Ovezande en 's Heerenhoek van een renteloos voorschot voor wegsverbetering, tot een bedrag van f 7035; ■n. tot vaststelling van de grenzen der werken tot zeewering of oever verdediging van den calamiteuzen Oud-Kempenshofstedepolder; o. tot wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden; p. tot afwijzing van het verzoek van Smit V., Diepeveen en Van der Bent, om tegemoet koming in te betalen bedrag aan den uitvoerder van den wagendienst Hulst—Walzoorden q. betreflende een adres van P. van Dijken, pachter van den tol op den weg van Terneuzen naar Axel, om vermindering van pachtsom; r. tot toekenning van een jaarlijksch subsidie van f 100 aan de gemeente Westkapelle ter voorziening in de geneeskundige hulp; 8. tot opening van een crediet van ten hoogste f 3000 aan de afdeeling Zeeland van de Vereeniging „Het Nederlandsch 11 undvee- Stamboek" voor de jaren 1904, 1905 en 1906 t. betreflende het verzoek van het bestuur van de afdeeling Goes en omstreken der Nederland8che Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde om een subsidie van f 100 voor eene in September te houden tentoonstelling van bloemen en vruchten; u. tot intrekking van het besluit der Staten d.d. 9 Juli 1902 no. 26, tot het aangaan van eene geld leening van ten hoogste f 165.000 cn tot sluiting van eene geldleening van ten hoogste f 100.000 o. tot vaststelling der rekening en goed keuring der verantwoording van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1901; w. tot wijziging van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1902; -r. tot wijziging van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1903; ij', tot voordracht aan de Koningin van de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1904; tot vaststelling van de begrooting der enkel Provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1904; aa. tot hefïing van opcenten op de grond en op de personeele belasting ten behoeve van de Provincie. Vervolgens .had het trekken der afdeelingen plaats en werden deze samengesteld als volgt: Eerste afdeeling: de heeren Den Boer, Van der Meer, Bolle, Van Teylingen, Bolier, Heyse, Moerdijk, Hennequin, Wisboom Verstegen, Oggel, Iiombach en Hocke Iloogenboom, en als leden van Gedep. 8laten, de heeren De JoDge en Van Kompu. Tweede afdeeling; de heeren Lucasse, Yse- baert, Erasmus, De Veer, Van der Lek de Clereq, Hollestelle, Dieleman, Van Deinse, Fokker, Van Dam, Van der Have en De Bats, en als leden van Gedep. Staten, de heeren Siegers en De Casembroot. Derde afdeeling: de heeren Kakebeeke, Noordijke, Loois, Mulder, Moes, Bos, Houter man, Maas, Vader van 's Gravenpolder, Fruy- tierDe Smidt en Hammacher, en als leden van Gedep. Staten, de heeren Van Waesberghe Janssens en Van Lijnden. Nadat Op voorstel van den Voorzitter be sloten was de volgende vergadering te houden op Dinsdag 14 Juli, des morgens 10 uur, en dan het eerst aan de orde te stellen de ver kiezing van het lid, bedoeld bij art. 89 der provinciale wet, werd deze bijeenkomst gesloten. Gemengd Nieuws. Spoorweg-ongelukken. Van een drietal spoorweg ongelukken wordt melding gemaakt, waarvan twee belaas! aan moedwil zijn too te schrijven. Naar uit Kortrijk wordt bericht, is te Meulenbeek, nabij het station, een goederen trein ontspoord, doordien kwaadwilligen het signaal hadden veranderd. Zeven wagens zijn geheel verbrijzeld en de machinist werd zwaar gewond. Dit is nu reeds de vierde aanslag van dien aard, welke dit jaar op nagenoeg dezelfde plaats gepleegd wordt. Het andere geval van moedwil betreft een ongeluk, dat al eenigen tijd geleden in Pruisen, op hot station Drebkau bij Cottbus plaats vond. Daar is in den nacht van 30 Mei een personentrein door een over den weg gelegden dwarslegger ontspoord, nadat 12 minuten van te voren een goederentrein de plaats goed en wel voorbijgekomen was. Door den mis- dadigen toeleg werden 3 beambten gedood, 13 menschen gekwetst en 4 rijtuigen vernield. Do justitie zooht naar den dader, maar ont dekte geen spoor van hem. Toen loofde men een belooning van 2000 Mark uit en baalde er ambtenaren van de Berlynsche politie by,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 4