„BURGERPLICHT" 1 Vlissingen, Middelburgen Rotterdam. ADVERTENTIE!!. J. BOOT Wz. J. Elenbaas, Joh.8 Elenbaas J. van Vessem. J. Elenbaas J. van Vessem. die den dader weldra ontdekten in den persoon van zekeren Friedrich Jsgel, eigenaar van een houtzaagmolen. Deze, een broeder van don burgemeester van Drebkau, waa een gezien man, zoodat men eerst geen verdenking tegen hem koesterde. Hij heeft thans bekend, maar beweerd te hebben gehandeld in dronkenschap en uit zijn roes ontwaakt nog, maar te laat, pogiDgen te hebben in het werk gesteld om den toeleg te verijdelen. Het derde ongeluk, een werkelijk ongeluk naar het schijnt, trof een express-trein tusachen Rome en Pisa. Zaterdag ontspoorde die bij Montalo met dit gevolg, dat twee locomotieven en vier wagens beschadigd werden. Zes personen werden ernstig, een aantal anderen lichtelijk gekwetst, de overigen kwamen met een vervaarlijken schrik vrij. In Kaapstad. Er is hier nog steeds werk voor Nederlandsche ambachtslieden schrijft de Kaapsche correspondent der Nieuwe Ct. Doch niet-ambachtsliedon moeten voorzichtig zijn en in 't begin moet men zich met weinig tevreden stellen. Een Nederlandache schoenmaker kwam te Kaapstad. Hij was verstandig genoeg eens rond te gaan van A naar B, van B naar C. Ik genoot ook de eer van een bezoek, maar toen hing bet hoofd al laag: »voor een schoen maker was geen werk hier; de Cape Times had nooit advertenties in dit vak, 't zat vol Poolsche Joden". Juist dit is de reden, dat ik je golukwensch hier gekomen te zijnjo zult volop werk krijgen. Zoek een hokje als werkplaats: laat kaartjes drukken zoo en zoo, ik zal je 40 adressen geven van Afrikaanders en Hollanders, on van eenigo groote boardinghuizen, loop zo af, de laatsten 's morgens 8 uur, dan denkt men het best om zijn kapotte schoenen, beveel u bij de menschen aan als Nederlander en j* zult volop werk krijgen, want niemand is met de Polen tevreden 'a Anderen daags was de schoenmaker al aan 't werk en heeft thans goede hoop; men is gewoon goede prijzen te betalenverzolen f 2,40, het kleinste lapje of werkje 30 ets. De weerprofeet Jules Capré voorspelt voor Europa voor deze maand allesbehalve bestendig weêr. De hooge luchtdruk, dien hij voor 't eind van Juni jaiat had aangekondigd, zal tot 10 Juli nog voortduren over de landen van Zuid-Europa en de Alpen, maar niet zoo lang over noordelijker gelegen streken, waar nog al onweer en hoofdzakelijk Weeten- en Zuid- Westen-winden over Frankrijk, Nederland en Duit8chland zullen voorkomen. Benoorden Parijs verwacht hij tegen 9 Juli een sterke depressie. Van 10 tot 17 Juli voortdurend hooge druk over Midden- en West-Europa, maar lage barometerstanden ten N. W. van Engeland, over Spanje en de Middellandscbe Zee. Dan neemt het betrekkelijk mooie weder afscheid. Tegelijk met het begin der zomer-vacantie, half Juli, opent volgens Capró een tijdperk van slecht weer met storm uit het N.-W. over Engeland, de Noordzee en Oost zee, en heeft men daarvan gedurende oen week ruimschoots genoten, dan brengt de slotweek van Juli »een tijd van atmosferieche woeligheid van groote hevigheid", zooals de profeet het noemt: stormen uit Westen en Zuid-Westen over heel Westelijk Europa. 25 on 26 Juli zullen akritieke" dagen zijn met zeer lage temperatuur. In andere werelddeelen echter zal men er nog veel erger aan toe zijn. Tegen 10 Juli toch zal er aardbeving in California zijn en daarna 14 dagen lang onweêr en hoozen over geheel Noord-Amerika op 24 Juli een uiterst heftige storm over de Canariscbe eilanden; van 10—24 Juli af schuwelijk woder aan de Oostkust van Afrika, o. a. op Madagaskar, en op 25 en 26 Juli een zware Zuidwesten-storm hoog in Azië, te Wladiwostok. Een lawine op den St. Gothard. Onlangs heeft op den St. Gothard een ernstig ongeluk plaats gehad. De tweede klasse (ober- secunda) van het gymnasium bevond zich op een tocht aan de westzijde van bovengenoemden berg, onder leiding van den heer Grübli, professor in de mathesis, een alom bekend alpinist. Plotseling, nabij Piora, werden zij door een snoeuwlawino overvallen. De toeristen hadden zich, zooals later gebleken is, in twj>e groepen verdeeld. Een groep, bestaande uit professor Gröbli en de gymnasiasten Hofman, Odermatt en Platter, vond onder de lawine den dood. Yan de andere groep, die stond onder leiding van den heer dr. Bodoz, professor in de Fransche taal, eveneens een bekend alpen- beklimmer, werden verschillende leden, waar onder genoemde professor, fcwaar gewond. Deze laatste liep o. a. een schedelbreuk op benevens arm- en beenbreuken. De gewonden bevinden zich thans te Piora, Eonige gym nasiasten, die in den beginne werden vermist, zijn later gelukkig ongedeerd teruggekeerd. De ontsteltenis te Piora was, toen het ongeluk bekend werd, natuurlijk zeer groot. Een aantal mannen trok aanstonds tot redding uit. Ook de rector van het Züricher gymnasium spoedde zich, toen hij de tijding vernam zoodra mogelijk naar de plek des onheils. VjjjgggfcfiBftbericht uit Chamounix zijn d^zeve^atu^^Jj^^e zonde^cids don cq^^Hpvio men zich^mjtóU|LmaaJj|»^tieo ongedeerd terug- ivo^^^ïoor werd uit Vrijdagmiddag kwamen de jongelieden met hunne helpers to Chamounix terug. Zij verhalen, dat Dinsdagmiddag de bliksem sloeg in de hut op de Aquille qu Gouter, waar zij zich bevonden. Zes van hen werden gekwetst, maar niet ernstig, en het is aan dit ongeval en de groote moeilijkheid van het nederdalen toe te schrijven, dat zij op den Gouter bleven. South African Guide. Wij ontvangen van do Administratie van het Alg. Ned. Export blad, een nieuw nommer van het Zuid-Afrika- Supplement. Dit keer werden in den Con tinental South African Guide opgenomen o. m.Editorial Puzzles, waarin de Hoofd- Redacteur O. Kamerlingh Onnes, een lans breekt voor den bedreigden vrijhandel op de Eogelsche markt Federation of Foreign Chambers of Commerce in the U. K.South- African Tariff (Full text of the draft Bloem fontein Convection), welke tarieven als geldend voor Zuid-Afrika kunnen worden beschouwd. De geïllustreerde fabrieks-bescbrijvingen be handelen do: N. Y. Electrotechnische Mechani sche Industrie, v/h. J. W. H. Uytenbogaart te Utrecht, en de Kon. Stoom-Fabriek van Werken in Zink en andere Metalen, F. W. Braat te Delft. Aan de Adreslijsten zijn ook ditmaal de aanwijzingen in het Engelsch, Fransch, Duitsch, Spaansch, Zweedscb, Russisch toe gevoegd, teneinde een steeds ruimer kring van vreemdelingen tot het aanknoopen van zakenverbiudingen met Nederland te bewegen. De verzending in den vreemde geschiedt kosteloos, ia dier voege, dat de administratie van het Alg. Ned. Exportblad, zich aanbevolen houdt voor de Adres-aanwijzing van vreem delingen, voor wie de toezending der Supple menten in het belang van Nederlandsche verbindingen, gewenecht kan zijn. Zekere Ed. II. was uit Engeland naar Antwerpen overgekomen, om eeno vrouw te zoeken naar hij- zei. Zoo was bij reeds bij verschillende families iDgedrongeD, zich uit gevend als diamantkoopman. Het ging zoo verre dat hij het vertrouwen genoot van degenen, die hem konden. Dit was voldoendo voor H. Op zeker oogenblik toen hij voor omtrent 10.000 fr. diamanten, aan anderen toebehoorende, op zak had, trok hij er van door. gevóLr gezonden om hen to he. Ingezonden .Stukken. LEERPLICHTWET Tal van ouders uiten klachten over dc voor hen drukkende werking der leerplichtwet, klachten, die niet altijd ongegrond zijn. Niet de schoolopzieners of de rechters, die de wet stipte] ijk moeten toepassen, zijn van die klachten de schuld. Verre van dien! Zij, gedachtig aan het „lex dura, attamen scripta", vervullen door een nauwgezette waarneming van hun ambt slechts hun plicht. De schuld ligt aan den wetgever zei ven, die met den feitelijkon toestand van eeu deel der bevolking óf niet geheel bekend was, «'.f daarmede geen voldoende rekeniag heeft gehouden. Wat toch is het geval? Tal van arbeiders, vooral op het platteland, moeten niet zelden van een hondenloon leven. Zoo zijn er veldarbeiders, die voor dag en dauw op hun werk moeten zijn, den heelen dag zwaren, vermoeienden arbeid verrichten, en als de week verstreken is, met een ver dienste van zes gulden huiswaarts keeren. Zij nemen hun mondkost met een keteltje koflie naar het veld mede, en in den schafttijd vleien zij zich in het gras neder, verorberend hun sober maal. Onder deze arbeiders zijn er vele, die gehuwd zijn, en een meer of minder talrijk kroost ten hunnen laste hebben. Van deze helpen in den drukken lijd vrouw en kinderen op het veld mede, waarmede wel is waar slechts een schijntje verdiend wordt, maar waardoor dan toch hun weekloon versterkt wordt. Een fulden meer of minder is in zulk een huis ouden heel waf. Dergelijke ouders nu kunnen de verdiensten van hun kinderen niet missen. Geplaatst voor de keuze tusachen eenerzijds de wet, die op strafte van boete en hechtenis hen dwingt de kinderen naar school te zenden, anderzijds de om brood roepende maag van hen en hun kroost, is voor hen de keuze niet twijfelachtig. Ter wille van de onontbeerlijke boterham houden zij de kinderen uit de school, en zenden hen naar liet veld tot verrichting van arbeid. Daardoor komen zij met de wet in botsing. Zij worden beboet, en daar zij de boete dik wijls niet betalen kunnen, zoo gaan zij dc kast in. Nu moge men het afkeuren, dat die loonen zóó schandelijk laag zijD, dat de veldarbeider met zijn gezin daarmede onmogelijk kan rond komen, zoodat hij gedwongen is vrouw en kinderen ten behoeve van het gemeenschappelijk levensonderhoud mede te laten werkennu moge men het wenschclijk achten, dat in dien betreurenswaardigen lagen staat van het loon zoo spoedig mogelijk een afdoende ver betering komt, zoolang die toestand echter bestaat, heeft de wetgever daarmede rekening te houden. Heeft de wetgever dat gedaan? In artikel 13 der Leerplichtwet heeft hij bepaald, dat ten behoeve der werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuin bouw, veehouderij door den arrondissements schoolopziener voor kinderen, dre in de laatste zes maanden, voorafgaande aan de aanvrage, de school geregeld hebben bezocht, jaarlijks voor ten hoogste zes weken vergund kan worden de school tijdelijk niet te bezoeken. En in het volgend artikel heeft de wetgever aan den gemeenteraad de bevoegdheid toe gekend den tijd vast te stellen, binnen welken die vergunning door den arrondissements schoolopziener kan worden verleend. Een gemeentebestuur, dat mei de behoeften van den veldarbeider rekening houdt, zal allicht dien tijd zoodanig bepalen, èn dat hij valt in den oogst, èn dat de zomervaeantie zich onmiddellijk daarbij aansluit, zoodat de ouders gedurende twee maanden hun kinderen geheel en al tot hun beschikking hebben. Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft althans in dien geest gehandeld. Is nu voor zulke ouders, dre in de betreurens waardige omstandigheden verkeerendat zij de arbeidskracht van hun kindeten voor hun levensonderhoud beslist van noode hebben, de tijd van twee maanden, dat hun kinderen niet behoeven naar school te gaaD, echter voldoende? Let men op de tallooze klachten van de landelijke bevolking, let men op het verzoek schrift, dat in St.-Philipsland aan den Minister van Binnenlandsche Zaken circuleert, en waarin voor de kinderen van tien jaar van 1 Mei tot 1 November, voor die van elf jaar van 1 April tot 1 November, en voor die van twaalf jaar van 1 Maart tot 1 December, wegens het verrichten van lichten veldarbeid vrijstelling van onderwijs gevraagd wordt, dan luidt het antwoord beslist ontkennend. En de vraag rijst, wat moet er geschieden om aan de niet geheel onrechtmatige klachten van de landelijke bevolking tegemoet te komen. Op den voorgrond sta, dat onderwijs voor het kind, zal het niet verwilderd opgroeien, een dringende noodzakelijkheid is, zoodat de wet, die dat onderwijs tot zekeren leeftijd gebiedend voorschrijft, in het belang van het kind is. Terecht heeft de heer Goeman Borgcsius, toen hij in 1898 de Leerplichtwet indiende, in de Memorie van Toelichting gezegd „Wat een volk in de naaste toekomst zal „presteeren, hangt voor een groot deel af van „hetgeen het opkomend geslacht zal zijn. Een „volk, dat slecht onderwezen wordt, is niet in „staat te coneurreeren in den vreedzamen „wedstrijd der volkeren". Met het oog op het verbazend groot aantal kinderen, dat in Nederland, of van onderwijs geheel verstoken bleef, óf slechts korten lijd onderricht genoot, zoodat dit onvoldoende was en daarom niet vruchtdragend kon zijn, voor zag de wet op den leerplicht in een leemte. Dat die wet tot stand is eekomen, is dus ten zeerste te prijzen, al valt niet te loochenen, dat zij gebreken heeft. Het was echter een daad vao grove onrecht vaardigheid uit die gebreken een wapen tegen de wet zelve te 9meden. Die wet moge, even als de meeste wetten, die iets nieuws invoeren, niet dadelijk volmaakt zijn, zij is in hoofdzaak heilzaam, noodig. Aan die ongerechtigheid nu hebben zij zich schuldig gemaakt, die met de bedoeling anderen van het regeeringskussen te verdrijven, gaarne zelve daarop plaats wilden nemen. Zij schroomden bij de stembus niet om onder allerlei valsche leuzen de feilen van de pas ingevoerde leerplichtwet breed uit te meten en te exploiteereu, teneinde haar daardoor bij de groote menigte in diskrediet te brengen. Hun toeleg gelukte maar al te wel. De meerderheid der kiezers liep in den baar gesteldon val. De Tweede Kamer werd omgezet, de liberale partij moest de teugels van het bewind uit handen geven, en aan het staatsroer namen zij plaats, die uit de leerplichtwet, of juister, utt haar gebreken, zoo handig hadden weten munt te slaan. Nu zou men denken, dat éóa der eerste daden van de nieuwe bewindsmannen zou zijn bij de Volksvertegenwoordiging een odI- werp aanhangig te maken, waarbij óf de leerplichtwet werd ingetrokken, óf althans zoodanig gewijzigd, dat de leemten, die baar aankleven, grootendeels zouden worden weg genomen. Noch liet één noch het andere geschiedde. Hieruit blijkt dus zonneklaar, dat de inder tijd opgewekte en kunstmatig aangekweekte agitatie tegen de leerplichtwet niet anders was dan een slimme, goed geslaagde kiesmanoeuvre. Indien het huidig Ministerie, lettend op de □adeelen, die uit de toepassing der Leerplicht wet voor een niet gering deel der landelijke bevolking voortvloeien, een wijziging of aan vulling van haar beproefd had, een wijziging in dien zin, dat aan behoeftige ouders het recht gegeven wordt, hunne kinderen ten behoeve van den veldarbeid voor een langere periode van de school te mogen houden, dan nu de wet toestaat, of, wat nog beter zou zijn, een aanvulling in den vorm van een behoorlijke schadeloosstelling voor het geldelijk verlies, dat de ouders door een getrouw schoolbezoek van hun kinderen lijden, dan voorzeker ware de voor een politiek doeleinde zoo handig geëxploiteerde grief tegen de zoo heilzame leerplichtwet uit den weg geruimd. Een voorstander van onderwijs. Zierikzp.e, Juli 1903. HARKTBGBIOHTEI. Gorinchem, 6 Juli. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 98 koeien, 10 nuchtere kalveren, 3 lammeren, 14 vette varkens en 435 biggen. Wijl de ruime keuzo lieden nog al wat te wenscben overliet, was do handel minder geanimeerddit nam evenwel niet weg, dat, wat in kalfvee omging duur is verkocht, ook bijna allo andere soorten werden stug ver handeld. Wolvee stijgend. Varkens 1 cent lager. Biggen werden prijshoudend vlug verkocht. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 220 j\ f 260, melk koeien f 160 h f 200, kalf vaarzen f 150 k f 220, guiete vaarzen f 100 f 130, 2^-jarige oasen f 160 a f 240, jarige ossen f 120 ti f 140, pinken f 100 f 120, graBkalveren f 40 a f 80, nuchtere kalveren f 10 f 14, vette varkens f 0,18 A f 0,20 per half K.G., biggen f6 A f 12, schapen f 15 A f 20, lammeren f 10 A f 15. Rotterdam, 7 Juli. Op do veemarkt waren aangevoerd 30 paarden, 590 magere en 651 vette runderen, 156 vette, 100 nuchtere kalveren, 489 varkens, 123 biggen. Koeien en ossen 24 tot 33 ct., stieren 25 tot 36 ct., kalveren 37 tot 49 ct., varkens 17 tot 19 ct. per half K.G. Melkkoeien f 135 A f 240, kalfkoeien f 185 a f 285, stieren f 60 A f 175, vaarzen f 70 a f 165, alles mager vee, biggen f 7 A f 17, paarden f 65 a f 135. Nuchtere kalveren, fok- f 16 a f 35, slacht- f 9 A f 13. Handel in runderen matig, de prijzen waren echter vaster dan de vorige week door den geringen aanvoer. Yette kalveren werden vlug opgeruimd tot hooge prijzen. Nuchtere en enkele aangevoerde graskal veren brachten hooge prijzen op. Handel in fok-, melk- en mager vee stationair; le qualiteit epoelingvee 2 A 3 ct. boven noteering. Z I E B I K Z E E. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LA AG WATER. j 1 Maans- u ouderdom. H. W. L. W. u. m. n. m. 8. 14 voorm. 1.54 7.30 nam. 2.17 7.59 9. D. voorm. 2.38 8. 8 nam. 2.55 8 3C 10. 16 voorm. 3.17 8 42 nam. 3.34 9.12 11. 17 voorm. 3 56 9.16 nam. 4. 7 9 46 12. Z. 18 voorm. 4 27 9.49 nam. 4.37 10.17 13. 19 voorm. 4.56 10.21 nam. 5. 5 10.46 14. 20 voorm. 5.28 10.55 nam. 5.3G 11.17 15. 21 voorm. C. 0 11.31 nam. 6. 9 11.58 Tijd van II. W. te Dordrecht 3,15 uur later. L. W. 5,30 8TOOABOOTD1ENST Juli. Zoo de Heere wil on zij leven, j i hopen op den 11 Juli mijne geliefde j Pleegouders: MARINUSADRIAAN VIS en PIETERNELLA OVER- j BEEKE hunne 40-jarige Echt- j i vereenïging te herdenken. ZONNEMAIRE, 1903.' H EVERTSE en Echtgenoote. Den 12 Juli a.s. hopen onze j geliefde Ouders ADRIAAN YAN DUKE en PIETERNELLA SCHOUTEN hunne 60-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. OoSTERLAND, 8 Juli 1903. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- j cd Kleinkinderen. Ondertrouwd JAN JOHANNE8 DE JONGE en ADRIANA SCHOENMAKER. Zierikzee, 7 Juli 1903. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Yader, Behuwd- en Grootvader, den heer Jacobus van der Valk P.Czn., in den ouderdom van ruim 55 jaar. Zierikzee, 3 Juli 1903. Wed. J. VAN DER VALK—Cashork. M. J. CON8TANDSE. N. A. CONSTANDSE. A. P. DOELEMANvan der Valk. L. DOELEMAN. JAKOB L. VAN DER VALK. JACOBUS VAN DER VALK. W. MERLE. J. G. MERLEDoeleman. J. M. GAANDERSE—Merle. A. GAANDERSE. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder, den heer Jacobus van der Valk P.Czn., in den ouderdom van ruim 55 jaar. Zierikzee, 3 Juli 1903. Nameus allen, L. VAN DER VALK P.Czn. Van Vlissingeii naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsch e tijd. Dond. 9 Vrydag 10 Zaterd. U Maand. 13 Dinsdag 14 Woens. 15 's m. 7,30 7,30 7.30 7,30 7,30 7,30 'sm. 8,45 8,45 8,45 9 8,45 8,45 8,45 'sm. 9, 9 9,— 9,— 9 9,— 9 9,— 9 9,— Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te gevén van het overlijden van onzen geachten Zwager en Behuwdzwager den heer Jacobus van der Valk P.Czn., in den ouderdom van ruim 55 jaar. Zierikzee, 3 Juli 1903. Uit aller naam, M. CAS HOEK. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde EchtgenooteMoeder Dochter Behuwddochter, Zuster on Kleindochter, Apolonia Helena van den Hoek in den ouderdom van 30 jaar en bijna 4 maanden. St.-Maabtensdijk, 5 Juli 1903. Uit aller naam, M. J. CORNELISSE. H. CORNELI8SE Jr. M. VAN DEN HOEK. E. VAN DEN HOEK—Scherpenisse. H. CORNELISSE. L. CORNELI8SE—Manneke. M. VAN DEN HOEK Jr. A. SCHERPENISSE—Bouwman. Heden overleed na een kortstondig doch smartelijk lijden, in het Ziekenhuis te Noordgouwe, onze waarde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornelis van der Ploeg Mz., in den ouderdom van ruim 80 jaren. Ziertkzer, 7 Juli 1903. Uit aller naam, Wed. C. VAN DER PLOEG—Lukas. De ondergeteekende betuigt haren bartelijken dank voor de zeer vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van haren innig geliefden Echtgenoot, den Heer PHILIP CAREL JOHANNES VAN HOBOKEN. Rotterdam, 6 Jali 1903. Wed. PH. C. J. VAN HOBOKEN, geb. Gaanderse. Hartelijke dankbetuiging voor de zeer vele blijken van deelreming, ontvangen bij het overlyden van onzen innig geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer PHILIP CAREL JOHANNES VAN HOBOKEN. Rotterdam, 6 Juli 1903. Uit aller naam, Wed. J. VAN HOBOKEN, geb. Bruininqs. Hartelijke dankbetuiging voor de zeer vele biyken van deelneming, ontvangen by het overlyden van onzen innig geliefden Schoonzoon en Behuwdbroeder, den Heer PHILIP CAREL JOHANNES VAN HOBOKEN. Zierikzee, 6 Juli 1903. Uit aller naam, Wed. R. GAANDERSE. geb. Berman. Kiezers van Haamstede! Stemt VRIJDAG met ons den Heer VELE KIEZERS. DE KIES VEREENÏGING heeft tot leden van den Gemeenteraad candi- daat gesteld, do Heeren J. van den Berge Az. en (aftredend). De stemming zal plaats hebben op Vrijdag 10 Juli aanBt. Bruinisse, Juli 1903. Namens het Bestuur. Door de A.-R. Kiesvereeniging B. (voor gemeenteraadsverkiezingen) zijn voor de stemming van 2 leden van den Gemeenteraad, op Vrijdag 10 Juli a.s., candidaat gesteld de beide aftredende leden, de heeren: en Met gerustheid beveelt zij genoemde heeren den kiezers aan. Bruinissb. HET BESTUUR. Het stembureau houdt zitting van 's morgens acht tot des Bamiddags vijf ure. Bij de aanstaande stemming voor 2 Leden van den Gemeenteraad van Bruinisse worden met den raeesten aan drang aanbevolen de aftredende Leden: ©n Vele ingezetenen van Bruinisse,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3