Festival te flosterland. MIDDELBUR6-ZIEBIKZEE. ▼an zeer te waardeeren zijde den wenk had ontvangen, een ander request aan ZExc. den Minister to doen toekomen, waaraan reeds een begin van uitvoering gegeven was. Bedoeld request werd naar wensoh geteekend, en hij kon met blijdschap vermelden, dat de leden van den gemeenteraad onder de eersten behoorden. De belangstelling in de goede zaak ver flauwde niet want van velerlei zijden werd instemming met het doel der Yereeniging betoond, zelfs meer dan éón Kamer van Koophandel laat zich thans met de zaak in. Door den secretaris, Joh. de Waal Hz., is thans gereed gemaakt een lijst van rampen, voorgevallen nabij Bruiniese, van 1838 af tot op hedenwelke lijst zal gezonden worden daar, waar ze behoort. Nadat de leden hunne volkomen goed keuring aan het door het bestuur verrichte hadden te kennen gegeven, wees de penning meester W. v. d. Berg, op de zwakke kas der Yereeniging. De voorzitter, er op wijzende, dat de draag kracht der leden niet even groot is, raadde af de contributie te verhoogen, maar het aan ieder over te laten, tot versterking der kas mede te werken. Na bespreking werd een middel gevonden, dat nu eerstdaags zal worden aangewend. Nadat de 'voorzitter er op gewezen had, dat de uitgaven in den eerstkomenden tijd betrekkelijk vele zullen zijn, werd de ver gadering gesloten. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 5 Juni. Het volgend adres, dat bij de heeren Yerwer, Van Meteren en Constandse tot en met aanst. Donderdag ter teekeniog ligt, zal aan de Tweede Kamer verzonden worden Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, geven met verschaldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, alle beetwortel verbouwers: dat zij zich, nu Uwe Kamer spoedig een beslissing in zake de Snikerwet zal moeten nemen, gedwongen voelen zich tot U te wenden met het eerbiedig doch dringend verzoek die wet niet aan te nemen, zonder dat daarin de bepaling voorkomt, dat in ons land, evenals in alle andere tot de auikerconventie toegetreden landen, een matige snrtaxe zal geheven worden tot bescherming van onze binnen- laadacho suikermarkt; dat zij ernstig vreezen, dat, mocht ons land door het niet heffes van snrtaxe geheel onbeschermd blijvende overige suiker- produceerende landen ons geheel zullen over vleugelen, iets wat tengevolge zoude hebben het te niet gaan van onderscheidene Neder- landsche suikerfabrieken, en dientengevolge groote vermindering van den bietenbouw dat zij een belangrijke vermindering van den bietenbouw een groote ramp zonden achten zoo voor den landbouwer als voor den veldarbeider. Redenen, waarom zij de vrijheid nemen bovenstaand verzoek tot Uw Kamer te richten, en dit met den meesten aandrang bij U aan te bevelen. 'tWelk doende, enz, Door de vereeniging van suikerfabrikanten in Nederland is aan den Minister van Financiën een adres verzonden, waarin zij verzoeken 1°. de accijns der suiker worde verlaagd met minstons 50 percent, dus worde ten hoogste gebracht op f -13,50, en in geen geval te verlagen met enkele guldens per 100 kilo, en dat wettelijke maatregelen worden genomen tegen de saccharine en dergelijke, de gezondheid schadende surrogaten 2°. de wetsvoordraoht te wijzigen in den zin eener remboursabele definitieve snrtaxe van frs. 5.50 op ruw en frs. 6 op geraffieneerd. Schouwen. Wat den stand der veld gewassen betreft, kan het volgende gemeld worden De tarwe staat over het algemeen zeer goed. Zij heeft een gezonde kleur en een behoorlijke lengte, en is bizonder flink uit gestoeid. Gerst en haver tieren welig. De rogge, ofschoon ze de volle lengte nog niet heeft bereikt, staat volop in do aren, en belooft een vrij goed beschot. Suikerbieten, die voor een groot deel moesten worden overgezaaid, profiteerden van de warmte. Overal ziet men gezonde plantjes. Boonen, waarvan er dit jaar zeer veel zijn uitgezaaid, staan uitstekend en zijn regelmatig opgekomen. Uien, waarvan aanmerkelijk minder uitgezaaid is, dan het vorige jaar, beloven nog niet veel, dewijl hier en daar de plantjes te lijden haddon van aardvloo. De aardappelen staan boven verwachting goed. Yele achterblijvers, tengevolge van de koude, zijn nu te voor schijn gekomen, en, ofschoon deze achterlijk zullen blijven, kan tooh de opbrengst wel bevredigend worden. Vlas staat gezond, en heeft reeds een goede lengte. Onze correspondent te Oud-Vossemeer schrijft Woensdagavond werd ten huize van den heer Ampt een vergadering gehouden der afdeeling Tholeu van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, waarbij als punt één der agenda werd behandeld een circulaire van het Land- bouwcomitó, betreffende uitvoer van vleesch on exporthandel in varkens, ten eorste om to wijzen in eigen omgeving op het bestaan van een Kon. besluit in zake dezen handel, en ten tweede op het nadeelige van het voederen van varkens met niet hoog genoeg verhitte ondermelk of oentrifugeslib, afkomstig van roomboterfabrieken. Verzocht zal worden aan den algemeenen secretaris het Kon. besluit in het Maandblad af te drukken, en verder adhaesie te betuigen aan een besluit der IIol- landeche Maatschappij van Landbouw, dezer dagen genomen, mede naar aanleiding dezer ciroulaire, om een verzoek te richten aan de Regeeriög tot het invoeren van keuring van vleesch, zoowel voor export bestemd, als dat voor binnenlandsoh gebruik. Nog wordt ter sprake gobracht het onderzoek van koeien, waarvan de melk aan de ccüperatieve room boterfabrieken wordt verwerkt, maar het blijkt, hoewel men het wenschelijke er niet van ontkent, dat een algemeene doorvoering daarvan voorloopig wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren. Door den secretaris der afdeeling, don heer J. van Gorsel Jz. te Poortvliet, wordt mede gedeeld, dat in het eiland is opgericht een Yereeniging van oud-ieerliDgen, en dat hij den leden wil voorstellen het streven dezer nieuwelinge te steunen door een bijdrage uit de kas van f 15. Dit voorstel werd. nadat de heer Van Dijk uit Tholea als landbouw- onderwijzer een en ander had toegelicht, met algemeene stemmen aangenomen. Hierna hield de laatstgenoemde een zeer belangwekkende rede over kali-bemesting welke rede van circa 1^- uur te uitvoerig ia om hier te worden weergegeven, maar die tot grondslag had, dat o. a. in 1898 aan stikstof- en phosphorzuur-hondende hulpmeststoflen in onze omgeving circa f 450,000 werd besteed, en aan kali slechts f 65C, en daarom de vraag: «Vanwaar dit enorme verschil?" waarop als antwoord naar sprekers meening moet gegeven wordon: «Mod is er te weinig mede bekend!" De Voorzitter dankte, mede namens de aanwezige leden, den heer Van Dijk hartelijk voor zijo uitmuntende redo, en gaarne sprak hij den wensch uit, den heer Van Dijk nog meermalen in de afdeeling-vergaderingen te zien optreden. Men meldt onB: In enkele gemeenten in het eiland Tholen komen gevallen van droes onder de paarden voor; naar men ona ovenwei meldt, zou de ziekte niet van kwaden aard zijn. BROHT8Z1HE». De dubbele moord te Berkel. Door C. Uitdonbogaard is een z.g. memorie van suggestie ingediend, houdende bezwaren tegen zijn gevangenhouding en de aangevraagde verwijzing naar de openbare terechtzitting der rechtbank. Mr. G. van Slooten Azn. heeft als toegevoegd raadsman de memorie opgemaakt. De verdachte ontkent daarin alle schuld aan den diefstal mot geweldpleging. Hij heeft alleen gepoogd nit de opbrengst van do gestolen effecten voordeel te trekken. De verwijzing is aangevraagd op grond dat de verdachte met een onbekend gebleven persoon te Berkel bij Ripping diefstal met inbraak beeft gepleegd en daarbij met een hamer of eenig snijdend voorwerp Ripping en zijn huishoudster heeft doodgeslagen. De maximum-straf op dit feit is 20 jaar. HEBKBIIEVWI Bedankt voor het beroep bij de Evang. Luth. Gem. te Monnikendam door ds. Joh. Stellwag te Groede. ONDEBVIJ8. Aan de volgende gemeenten ister tegemoetkoming in do kosten eener behoorlijke inrichting voor haar lager onderwijs (boven en behalve de Rijksbijdrage, volgens art. 45 der wet op het lager onderwijs) bij Kon. besl. van 20 April 1.1. subsidie toegekend Driewegen f 400St.-Pbilipaland f 750 en "Waarde f 375. Stavenisse. Dit jaar zal de feestelijke algemeene onder wijzers-vergadering in bet arrondissement Tholen te Vlissingen gehouden worden op Vrijdag 20 Juni a.s., in het café Bos aan den Zee-Boulevard, terwijl een gemeenschappelijke maaltijd in het hotel Verseput te Middelburg de vergadering zal besluiten. Als spreker hoopt op te treden de heer C. v. d. Graaf van St.-Annaland over het onderwerp«opleiden tot vele christelijke en maatschappelijke deugden", terwijl er een bezoek zal gebracht worden aan de mail booten en aan de Maatschappij «De Schelde". In de commissie voor het examen in de Hoogduitsche taal is o. a. als lid benoemd de heer F. G. do Liefde, en in die voor de Engelsche taal de heer A. Pionot, beiden leeraar aan de R. H. B. S. en het gymnasium te Middelburg. Als een staaltje hoe op het platteland bij sommigen het onderwijs gewaardeerd wordt deelt men ons don volgenden gecopiöerden brief mede, ontvangen door een gemeente ontvanger na de uitreiking van het aanslag-biljet voor het schoolgeld. 17 Mij 193. Waar frint daar ik van u et tweede schoolgelt- briefje ep ontvangen en nu meer moet betaalen dan froegen van de bijde waar ik nog niet van zou zegen als mijn zoon maar wat leerde maar nu eeft ij zes jaar naar school GeGeGaan en nog kan ij nies leesen nu ep ik Gaarne dat daar onderzoek Gedaan wort want ik ou mijn zoontje tuis en ik ben zelf met em aan het onderwij Geefen en nu leet ij wat an nu kan ij de woorden al wat uitspreeken maar zoo laDg et niet anders wort met et leeren is mijn Blan niet te botaalen dan ep ik al fo veel voor nies betaalt ier zij wel meer Klaagers en waar Geen Klaagers zijn zij a Geen regteis noodig u frint doet onderzoek of ik ook lieg maar et is treurig. Of de autoriteiten met dit huisonderwijs genoegen zullen nemen mag met grond worden betwijfeld. Schodbl. TfihEGBA IflEN. Nieuwerkerk, 5 Juni. Gekozen tot wethouder alhier (vacature— J. Qaanderae) de beer A. Mol. Omstreeks 11,30 arriveerden de muziek gezelschappen aan het slation te Oosterland. Het muziekgezelschap van Nieuwe Tonge was door ongesteldheid van eenige zijner leden verhinderd te komen. De tram had onop houdelijk, niet alleen in de stampvolle personen- waggons, maar ook in de dichtbezette beestenwagens, waarop kosteloos een verruk kelijk schoon koeien- en schapenconcert gegeven werd, een groote menigte menschen aangevoerd, die, van hét festival willend profiteeren, bij hun aankomst met muziek begroet werden. Door de feestcommissie op het perron ont vangen, trok men in optocht onder de tonen der muziek naar het Schoolplein, waar, zooals reeds is medegedeeld, de feestmarsch gerepeteerd werd. Hierop toog men naar het feestterrein, waar aan heeren directeuren en bestuursleden de eerewijn onder de volgende toespraak van den voorzitter, den heer P. J. der Weduwen, werd aangeboden: Mijne Heeren, Directeuren en Bestuursleden! Het is mij als voorzitter der feestcommissie een waar genoegen u allen in Oosterland een hartelijk welkom te kunnen toeroepen. Nu in de laatste jaren in Schouwen en Duiveland steeds meer muziekcorpsen worden opgericht, heeft nOosterland's Fan fare" gemeend pogingen in het werk te moeten stellen die gezelschappen op een festival samen te brengen. Behalve de gezelschappen van Dreischor en Brouwershaven, die door omstandigheden ver hinderd werden te komen, zijn dan ook zes van de tien gezelschappen hier vertegenwoordigd, die wij voor hun opkomst ten zeerste danken. Ook de hier aanwezige corpsen van buiten Schouwen en Duiveland zijn wij voor hun zeer gewaardeerden steun aan ons festival niet minder erkentelijk. Ik wensch er op te wijzen, dat wij hier niet een feest georganiseerd hebben om vele menschen hier ten voordeele van de gemeente samen te trekken. Neen«Oosterland's Fanfare" heeft hare zustervereenigiDgen uitgenoodigd om den vooruitgang van het muziekleven te bevorderen. Van een festival toch kan zeer zeker een invloed ten goede uitgaan. Elke vereenigiDg zal er ongetwijfeld thans naar streven haar nummers naar mate van haar krachten zoo goed mogelijk voor te dragen. Zonder de afgunst, die een concours soms opwekt, kan men dan vergelijkingen 1 maken. En ongetwijfeld kan men dan altijd iets goeds medenemen, dat tot verbetering van j het corps kan strekken. Of men kan de over- j tuiging verkrijgen, dat het gezelschap op den goeden weg is. Mijne Heeren! Ik hoop, dat deze goede invloed ook van dit festival moge I uitgaan. En is dat het geval, dan achten wij ons voor de vele beslommeringen, die de regeling van zulk een feest geeft, ten volle beloond. Dat dit eerste festival op Sohouwen- Duiveland succes moge hebben, en dat een ieder verder een genoegelijken dag moge hebben. Dit wenschen wij u van harte toe. Mijne Heeren! Ik drink op den goeden uitslag van dit festival en den bloei der hieraan deel nemende gezelschappen. Donderend applaus). Deze hielden hierop met volle muziek een optocht door het met vlaggen feestelijk vcr- eierde dorp, waarop ten twee uur door de gezamenlijke muziekcorpsen de feestmarsch «Souvenir d'Oosterland", gecomponeerd door den heer N. A. Ilottinga, directeur van Oosterland's Fanfare", op onberispelijke wijze werd uitgevoerd. Vervolgens speelde elk gezelschap twee stukken, naar eigen keuze. Op het fraai versierde feestterrein, gelegen nabij het lommerrijke «Heerenhof', bewogen zicb gedurende de uitvoering ruim 2500 menschen. j Nadat de muziekuitvoeringen waren afge- loopen, werden door den voorzitter der feest commissie, den heer P. J. der Weduwen, de herinneringsmedailles uitgereikt in een toe spraak, waarin hij, na zijn leedwezen te hebben uitgedrukt, dat het muziekgezelschap van Nieuwe Tonge, voor velen hier een oude bekende, genoodzaakt was geweest thuis te blijven, aan de verschillende gezelschappen, alvorens van hier te gaan, een woora van oprechten dank bracht voor hunne medewerking. Inzonderheid dankte hij den heer Hottinga voor de vele door hem verrichte werkzaam heden en voor het componeeren van den feestmarsch. De feestcommissie heeft gemeend aan dezen dag een blijvende herinnering te moeten schenken, in den vorm van een medaille. Ook het bestuur van Vreemdelingen verkeer te Zierikzee heelt vier medailles beschikbaar gesteld om uitgereikt te worden aan die gezelschappen, die van buiten dit eiland hierheen zijn gekomen. Spreker hoopt, dat de gezelschappen deze medailles waardig zullen keuren om aan het vaandel te worden gehecht. (Applaus). Des avonds om acht uur was op het schitterend geïllumineerde feestterrein een groot concert, dat door de Muziekgezelschappen «Nu met Hope" uit Bruinisse en «Oosterland's Fanfare" gegeven werd, dat met het //Wilhelmus van Naasouwe" besloten werd. Toen het concert geëindigd was, werd een schitterend vuurwerk ontstoken, dat, gelijk in ona vorig nummer terecht gezegd werd, een waardig slot was voor dit schoone muziekfeest. Aan de feestcommissie en aan den heer Hottinga komt een woord van hulde toe voor hetgeen zij voor het welslagen van dit feest hebben gedaan, dat ongetwijfeld bij allen, die het hebben medegemaakt, een onvergetelijken indruk zal achterlaten. Gemengd Nieuws. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de verlofgangers, voor wie de opkomst op een Maandag is gesteld, indien zij wonen in gemeenten yan waar zij niet in óéo dag huQ garnizoen kunnen bereiken, niettemin eerst op dien Maandag op marsch behoeven te gaan en den volgenden dag zoo vroeg mogelijk bij het korps zullen moeten aankomen. Over de aankomst van prins nendrik te Weenen wordt van daar gemeld: Naar aanleiding van de aankomst van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden was op het Wester-station een eere-compagnie met vaandel en muziek opgesteld. Ter ontvangst bevonden zich voorts aan het station de corps-commandant en andere generaals, de Btadbouder, de leden van het Nederlandache gezantschap, de bij de rijschool hier gedetacheerde Nederlandache officieren, de Nederlandecbe consul-generaal, de Duitsche gezant en verschillende leden van dat gezant schap. Daarna verscheen keizer Frans Jozef in maarschalks-uniform en met het lint der Oranje Naaaauorde. Te 5 uur 25 min. kwam de trein binnen met prins Hendrik. De muziek speelde het Nederlandscho volkslied. De keizer begroette den prins hartelijk en drukte hem de band. Na voorstelling van het wedorzijdscbe ge volg reed de keizer met den prins in open rijtuig, onder warme ovaties van het talrijke in rijen geschaarde publiek, naar den Hofburg, waar do prins door de verschillende hoog waardigheidsbekleders werd begroet. Des avonds" te balf acht had bij den Nederlandschen gezant een diner plaats, waaraan door prins Hendrik met gevolg en de hem toegevoegde Oostenrijksche officieren, aartshertog Reinier en do voornaamste hof- dignitarissen werd deelgenomen. vehbeteria g. In de advertentie 4e Oproeping Strandgoed Ouwerkerk (zie Nieuwsbode 4 Juni), is abusief blijven staan voor de 3e maal opgeroepen, dit moet zijn voor do laatste maal opgeroepen. FREDIK.BEtJR.TEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 7 Ju nt 10 O 3. Da Geref. Kerk t« Zierikzee 's Voorn. tien ure cn 'savond9 zes ore: ds. Btselink. Gat Zondag 21. Herv. Kerk te Kerkwerre: 's Voorm. bal/ tien ure: ds. Slanken. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee «red». Mossel, Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. De teur van Elkerzce. Herv. Kerk te Renesse: 'sNam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede; 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. (Doopsbed.) Gere/. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolslra. Herv. Kerk te Eikerzee: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Eikerzee: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geer' liny. Herv. Kerk te Zonnemaire; 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel van Serooskerke. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, *s nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. Van der Linden van Nieuwer kerk. (Doopsbedieoing). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voörm. 9 30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland •s Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kampslceg. Herv. Kerk te Bruinisse: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Bruinisse; Geen opgaat ontvangen. Oud-Geret. Kerk te Bruinisse: Geen opgaaf ontvangen. Evangelisatie Bruinisse: Geen opgaaf ontvangen. Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure; Het Bestuur. In£e«OQ<i Bij ons aan den Ooetdijk, Met hobb'lige keien best^ En 't rijden en rossen al ove Doet den huizen geen goed, m Wanneer er toch over dat onefle. De karren al vliegende gaan, Dan dreunen de huizen, en 't is zoo Dat hooren en zien je vergaan. Ligt men 's avonds rustig en lekker te Op eens komt er zoo'n hotsende kar.- Uit is nu het rusten, verschrikt springt men De nachtrust is glad in de war. De mureD, die scheuren van al dat geweld, Het steengoed, dat beeft in de kast, Dat murengescheur, dat lawaai, dat kabaal, 't Geeft ons niets dan schade en last. Wel staan er 2 bordjes, waarop letters niet [klein, Om stapvoets te rijden dat end, Maar, heilige onschuld, aan enkelen maar, Schijnt dat duidelijke opschrift bekend. Dus bazen of knechts, of wie 't ook zij, Die een kar bestuurt met een paard, Denkt aan onze huizen en aan onze rust, En rijdt nu dit eind wat bedaard. St.-Filipslaud, 2 Juni 1903. S. BABKTBEBIOHTEM. Middelburg, 4 Juni. Ter graanmarkt van heden waa de aanvoer uit Walcheren weder klcio. Tarwe en eenige klutajes witte boonen waren de eenige artikelen, die gepresenteerd werden. Zeer weiDig ging er in den handel om. De noteering is als volgtPuike nieuwe Walcb. tarwe, 10 a 15 ct. lager, werd van f 7 75 tot f 7.80 gekochtrogge, wintergerst en zomer dito niet ter veil; Walch. witte boonen, waarvan eenige klutajes ter markt, konden f 14 k f 44.50 opbrengen Walch. paardenboonen nominaal f 0 25kroonerwten hield men op f 10, enkele daarboven. St-Maartensdijk, 4 Juni. Bij de heden (Donderdag) alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 180 stuks. Er werd voel handel gedrevende kooplieden waren goed vertegenwoordigdruim 40 stuks paarden werden verkocht. Prijzen werden besteed als volgt: voor jaarlingon van f 110-f 150; voor 2-jarige van f 200f 280; voor 3-jarige van f 280f 305; werkpaarden van f145 f 430; een luxe paard voor f 510. Bij de in den namiddag gehouden ring- steking met paarden werden de prijzen gewonnen als volgt: le prijseen rijzadel, door C. Hoek Cz. 2e borsttuig, door Anth. Hage I.Pz. 3e reisdeken, door O. Hage Iz. 4o dubbele rijtoom, door C. Hage Jz. 5o paar stijgbeugels en singel, door M. Qroenewege. 372ste Staats-Loterij. Collecten nit fast 2a district van Zealand. Trekkingen der 5e klasse van 2, 3 en 4 Juni 1903. Prys van f ÏOO, No. 3037. Prijzen van f 70: 3001 3048 3085 3140 3G53 15001 3008 3074 3112 3268 4732 15022 3019 3070 3131 3282 6721 15042 NIETEN. 3012 3080 3280 4747 11570 15035 3010 3100 3292 6733 11580 15036 3027 3115 3293 6739 15008 15041 3069 3127 4726 6744 15016 15048 3073 3129 4733 6740 15023 3084 3209 4743 6750 15031 Juni. AMSTERDAMSCHE TUD. Van Middelburg; 'smorg. 'anidd. Zaterd. 6 7,30 Zondag 7 7,30 Maand. 8 7,30 Dinsdag 9 7,30 Woens. 10 7,30 Dond. 11 7,30 Vrijdag 12 7,30 Zaterd. 13 7,30 4, 6,— 4 4 4,— 4 4,15 4,15 Van Zierikzee; 'smorg. 'smidd. Zaterd. 6 7.3 O Zondag 7 6,30 Maand. 8 7,30 Dinsdag 9 7, Woens. 10 7,30 Dond. 11 6,3 0 Vrijdag 12 7,30 Zaterd. 137,30 3,- 5,— 3,— 3 3,— 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 our) plaats nemen voor den wagen van Catscbe veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zonaags zullen Retoarbiljetten worden afge geven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. 1ste klasse f «,so, 2de klasse f 1,-. Tusschenveeren v.v. lste klasse f 2de klasse f 0,80> Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 29 Mei. Een zoon van K. Bmman en P. D. Piantefeber. 29 dochter A. Blankert en N. Matthysse. 30 i zoon Dr. H. A. Naber en P. J. Boelen. 1 Juni. i Ph. van IJsseldyk en J. A. Roggeband. 1 t dochter D. Hondsmerk en Th. van Driet 3 zoon P. van der Ven en A. P. Pekcy de Haas. 3 O. Berrevoets en P. H. Le gehuwd: 3 Juni. C. van Aken, 25 j., j.m.enM. Verkaait overleden: 30 Mei. Mr. II van Adrichera, 58 j., ocge* 30 M. Schults, 8 d., d. 1 Juni. M. van der Cingel, 19 m, t 1 E. de Jonge, 42^ jman brugge. 1 M. A. Blok, 13 m., d. 2 G. de Bie, 72 j., i 4 A. Koeman, 87 j i rr» ffëdo

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2