Waterschapsbestuur van Schouwen P. Bruggeman te Baarland, L. Schouten, gemeente ontvanger van Hoedekenskerke, te 'B-Gravenpolder, en P. Slegt, burgemeester van Hoedekenskerke, te Goes. Woensdagochtend had onder Kloetinge een zeer ernstig ongeluk plaats. Een knecht en een jongmaatje, in dienst bij den land bouwer W. van Liere, kwamen met een driewielskar van Goes te Kloetinge terug. In den Achterweg schrikte het paard en sloeg op hol. Door het gieren der kar viel de jonge knecht van het voertuig en geraakte onder de raderen ervan, die hem ernstig aan het hoofd verwondden; bovendien werd hij tegen een woning geslingerd. De bekomen wonden waren zoo ernstig dat de ongelukkige, K. geheeten en pas vijftien jaar oud, op de plaats dood bleef. De knecht kwam er met een gewond been af. Middelburg. De aanbeveling van curatoren van het gymnasium aan Burgem. en Wetb. alhier ter benoemiog van een concierge van die inrichting bestaat in alphabetise! e volgorde uit, J. J. Haak, agent van politie, en Cbr. de Nooyer, sergeant bij het 2e bat; 3 reg. inf., beiden alhier. AaabestediacenVerkoop!**©* en*. Stavenisee, 27 Mei. Bij de heden alhier gehouden aanbesteding van het gewone onderhoud, herstel, vernieuwing enz., aan het dijkvak »Stavenisse" van den calamiteusen polder »Stavenisse", waren de inschrijvers de heeren: J. de Jonge, Middelburg, f7398; P. v. d. Linde, Scharendijke, f 7354; P. v. Bezuijen, Duivendijke, f 7272M. Kleppe, Scherpenisse, 7222; C. Bolier Cz., Bruinisse, f 7049P. Moerland, Stavenisae, f 0973 J. Lindenberg, Wemeldinge, f 0888. De raming was f 8152,00°'. Wisseukerke, 29 Mei. Helen werd door het bestuur van den calamiteuzen polder »Anna Friso" aanbesteed Het herstel, de vernieuwing en het onder houd der aarde-, kram-, rijs- eu steenglooiing- werkeu aan genoemden polder, dienst 1903/04. Raming f 8595. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer A. A. de Wilde te Goes, voor f 7633. Cortgene, 28 Mei. Heden werd alhier in het lokaal van den heer S. de Regt van wege de vereeniging Landbouwbelang een nabesteding gehouden van chili-salpeter (22.500 K.G.) Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Snelleman te Dinteloord, voor f 11,14; P. Schippers te Cortgene, f 11,13; firma wed. Schippers te Camperland, f 11,05 en J. C. de Mul te Colijnsplaat, f 10,88| per 100 K.G. Aan den laatsten is de levering BEOHT8ZAKEH. De Rotterdamsche rechtbank heelt Donder dag 1.1. vrijgesproken den bierbuisb ouder eu den bankwerker, beiden wonende te Feijenoord, beschuldigd van het vervaardigen vau valsche rijksdaalders door het gieten van tin in een gipsVorm en het in omloop brengen daarvan. Hun onmiddellijke invrijheidstelling werd ge last. De eisoh was 7 maanden. De rechtbank te Haarlem veroordeelde Donderdag 1.1. F. W. N. Hugenboltz, wegens opruiing, tot 1 maand gevangenisstraf. De eisch was één jaar gevangenisstraf. Het hof te Amsterdam heeft ook ten opzichte van v. d. Dool, oorspronkelijk be klaagd van medeplichtigheid aan den moord op de wed. Dijxboorn, het vonnis der recht bank bekrachtigd. Hij blijft dus vrij. Beleediging van minister Kugper. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) F. A. de K., 40 jaar, boekhandelaar en colporteur te VlissiDgen, ter zake van overtreding van art. 271 van het Wetboek van Strafrecht het tentoonstellen van de bekende plaat van Het Volk, dr. Kuyper een werkman worgende vrijgesproken. De eisch was f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Brandstichting en diefstal. H. G., 22 jaar, arbeider te 's Heerenhoek, gedetineerd te Middelburg, is heden (Vrijdag) door de rechtbank te Middelburg, wegens opzettelijke brandstichting, veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf, met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. Het O. M. had 4 jaren geëischt. Overtreding der jachtwet kostte weer aan 8 personen min of meer zware vonnissen van den kantonrechter te Goes; daarentegen werden 2 ontslagen van rechtsvervolging, beklaagd van in gesloten tijd wild te vervoeren. Feit e» Telegrafie. Stavenisae. Door de verschillende brief en telegrambestellers en postboden op het eiland Tholen is opgericht een afdeeling »Tbolen" van den Nederlandeoben Bond van Post- en Telegraafbeambten »De Post". Als bestuursleden treden op de heeren J. Ver- couteren, voorzitter, L. Kristelgn, secretaris- penningmeester en A. J. van Gorsel, commissaris. Het salaris van den postbode-brieven besteller, C. v. d. Berg, alhier, is sinds 1 April 1.1. tweemaal verhoogd en totaal gebracht op f 390. De postbode C. van Leeuwe te Groede is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot brievenbesteller te Vlissingen en J. Mabeles te Schoondijke tot postbode voor den dienst der bestellingen in zijne woonplaats. PH.EDXK.] in onderstaande Gemeenten van Da Geref. Kerk te Zierikiee: le Pinksterdag. 'sVoorm. tien ure en 's avonds ïesure: 2e ds. Esselink. 'sVoorm. tien ure: Idem, Herv. Kerk te Kerkwerte: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. 2e Geen dienst. Herr. Kerk te Burgh: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. llerv. Kerk te Renesse: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure: ds. Kapteyn (Na afloop stemming voor één gemach tigde in het Kiescollege). 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: le Pinksterdag. Geen dienst. 2e 'sVoorm. half tien ure: ds. Kapteyn. (Na afloop stemming voor twee gemach tigden in het Kiescollege). Herv. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer (Collecte voor de Zending). 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolslra. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Eikenee: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure: ds. De Leur. (Collecte voor de Zending). 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Eikenee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ureds. v. d. Broek. 2e 'sVoorm. half tien are: idem. Geref. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Gcerling; 'snam twee ure: Leeskerk. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. (leerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Zonnemaire: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure, '9nam. twee ure en 's avonds xes ure: dhr. Ploeger* van Dordrecht. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgonwe: le Pinksterdag, 's Nam. twee ureds. Kapteyn van Renesse. 2e Geen dienst ieurten chonwen en Duiveland. Chr. Geref. Kerk te Zieriluee: le Pinksterdag, 'a Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds res ure: Leeskerk. 2e 's Voorm. hall tien ure: Idem. Herv. Kerk te Dreischor: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. A. Burger. (Collecte voor de ZendiDg). 2e 's Voorm hall tien ure Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure: ds. v. Nouhuys van Zieriktee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag. 'sVoorm. hall tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor de Zending). 2e Geen dienst Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. 9 30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Ünd-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. 9 ure; 's nam. 2 ure eu 's avonds 5.30 ure: de heer Ingelse van Middelburg. 2e Geen dienst Herv. Kerk te Oosterland le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure dr. G Smit. 2e a 's Voorm. half tien ure Idem. Geref. Kerk te Oosterlaud: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Sirjansland: le Pinksterdag, 's Nam. twee ure: ds. Kampsteeg. 2e Geen dienst Herv. Kerk te Bruinisse: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Bruinisse: le Pinksterdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure de heer Binnenxa, candidaat te Tdburg. 2e 's Voorm. 9.30 ure: Idem. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: le Pinksterdag. 'sVoorm. 9 ure, 's nam. 's avonds 5 ure: Leeskerk. 2e 1 's Voorm. 9 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: le Pinksterdag. 'sVoorm. 9.80 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst 2 ure en Evangelisatie Jeruël H: le Pinksterdag, 's Voorm. 10 ore, 'snam. 3 ure eu 's avonds 8 ure: Het Bestuur. 2e 's Avonds 8 ure: Idem. IBKHIEVWE. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. to Andel (N.-B.) ds. N. C. Bakker te Poortvliet. Noordgouwe. Aangenomen het beroep naar deze gemeente door den heer J. J. Meijer, candidaat te Utrecht. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Anna-Jacoba-Polder (Sk.-Filips- land) door ds. J. Koppe te Ierseke. Te Haamstede zijn herkozen tot leden van het kiescollege der Nod. Herv. Gem. de heeren W. Blom, G, Gilijamee en A. van der Klooster. Verovering der Nieuive Kerk te Ajnsler- dam. Tegenover al de beweringen van jhr. mr. A, F. de Savornin Lobman, ver klaren thans de heeren E. Laurillard, H. P. Berlage, G. J. Vos Azn., H. A. J. Lütge, P. C. v. d. Horst, P. Deetman, W. J. Gezelschap en A. E. v. d. Dassen in De Nederlander dat er wel degelijk in Januari 1886 eene verovering van de kerk en eeno gewelddaad plaats hadden. Zij schrijven o. a. »Op 6 Januari 1880 kwaamt Gij, met Uw vrienden Knyper en Rntgers, aan de Nienwo Kerk en traadt er binnen. Eenige werklieden volgden, gewapend met instrumonten, tot inbraak vereischt. In tegenwoordigheid en onder leiding van U en de genoemde vrienden werd de geslotene consistoriekamer geopend met zaag en bijl, waarvan de sporen, tot beschaming van U en die vrienden,.zichtbaar gelaten zijn. 't Kosterhnis werd als tot eone vesting versterkt. Alles werd dag on nacht door de Uwen bewaakt. De straatdeur, met een ketting verzekerd, werd niet dan op een kier geopend en niemand, die niet een der Uwen was, werd binnengelaten. Ook wij en onze toenmalige ambtgenooten hoorden ons, door dien kier heen, toegevoegd, dat wij geen toegang kregen". Indertijd is gemeld dat de heer Lohman, die deze feiten ontkent, aandringt op een onderzoek in deze ten overstaan van een onpartijdig persoon, liefst een rechtsgeleerde. De uitvaart en begrafenis van mgr. C. J. M. Botteraanne had Woensdag onder groote belangstelling plaats. Des morgens te half elf namon in de Sint- Bavokerk de Lauden een aanvang, door mgr. A. J. Brouwer, regent van het Seminarie te Voorhout, gevolgd door de Pontificale Mis en Requiem door mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht. Een groot aantal priesters uit het kapittel en een breede schare geloovigen uit het Bisdom woonden de plechtigheid bij. Als belangstellenden waren aanwezig de Commissaris der Koningin, mr. G. van Tien- hoven, de burgemeester eo de wethouders van Haarlem. In de eerste rijen voor de lijkbaar, die vóór het hoogaltaar geplaatst was, knielden een tiental familieleden van den overledene. Voorts waren aanwezig de vertegenwoordigers van een aantal Roomsch-Katholieke Vereeni- gingen en instellingen van liefdadigheid en onderwijs, van kerkbesturen enz. Hot zangkoor der Kathedraal zong het Gregoriaan8che Requiem. Een groot aantal belangstellenden sloot zich bij den lijkstoet aan, toen deze langs een omweg door Haarlem trok naar den Bisscbop- pelijken grafkelder te Ovorveon, waar het lyk io grooten eenvoud werd bggezet. Op uit drukkelijk verlangen van don overledene word aan de groeve door niemand het woord gevoerd. Landbouw en Veeteelt. Stavenis8e. Zooals roeds kortelings per telegraaf in het vorig nummer is gemeld, werd Woensdag 1.1. eon keuring van 2-jarigo merries gehouden, door do Vereeniging tot veredeling van het Paardenras in Tbolen. De uitgeloofde prijzen waren f 25, f 20, f 15, f 10 en f 5, en vielen resp. ton doel aan de wed. A. Stootjesdijk, Stavenisso, C. W. Snijder, Oud-Vossemeer, H. J. Dorst, Sint-Annaland, P. C. van Dalen, Scherpenisse en A. van 'tHof, Stavonisso, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen J. Ilagc, Sint-Maartensdijk, en wed. A. Stontjesdijk, Stavenisse. Als deskundigen waren met de keuring belast do heeren J. A. do Graaff, Scherpenisse, J. C. de Vlieger, Stavenisse, J. Elonbaas, Sint-Annaland, G. Hoek, Sint- Maartensdijk en J. M. Wagemaker, Tholen. Van de 20 aangegevon merries waren er 18 opgekomen. O N D E B W II 8. St-Annaland. Aan den onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de O. L. school alhier, den beer A. A. Mol, is wegens zijne benoeming tot gelijke betrekking te Alblaseer- dam, tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend, evenals aan de onderwijzeres, mej. B. A. van Luijk, die eerlang ia 't buwjlijk zal treden, met ingang van 1 Aogustns a.s. De gemeenteraad te Vlissingen besloot in zijn heden (Vrijdag) middag gehouden zitting aan H. M. de Koningin opnieuw vrijstelling te verzoeken van de verplichting tot oprichting van een bnrgerdagechool. St.-Filipsland, 28 Mei. Door do afdeeling Tholen en St.-Filipsland van den Bond van Nedorlandsche onderwijzers is aan het hoofd bestuur ter benoeming tot lid der propaganda- club voorgedragen de heer F. A. Odink alhier. Naar aanleiding der opgave voor de Deventer Kweekschool, waarbij in het taal werk de zin voorkwam ®Toon Rome en Spanje den Nederlanders den voet op den nek zetten, toen zeiden zij niet, »het kan zoo wel"; zij waagden dapper den kamp en streden zich vrij van priesterdwang en over- heeraching", schreef dezer dagen de Katholieke School sNooit beeft de roomscbe kerk den Nederlanders den voet op den nek gezet of getyranniseerdnimmer heeft in ons land priesterdwang geheorsebt. Beziet men de geschiedenis der Nederlandscho beroerten in het ware daglicht, dan krijgt men het volgende overzioht, dat niets dan de zuivere waarheid bevat. Toen de Calvinisten zich van een groot deel des lands hadden meester gemaakt, begonnen zij de katholieken te vervolgen. [Deze werden van de staats ambten uitgesloten, mochten slechts in het geheim hun godsdienst uitoefenen en werden als paria's in het eigen vaderland behandeld. Priesters on monniken werden verbannen en ter dood gebracht. In Limburg wérden de kerken geplunderd eu iu brand gestoken door de legerbenden van De Zwijger en van Prins Maurits. Lumey van der Marck, één der legerhoofden van den Prins van Oranje, was zulk een wreedaardig en bloeddorstig tiran, als er slechts weinigen bekend zijn Alva was bij hem vergeleken een lam. De Zwijger beeft het vaderland verraden, toen bij aan den Prins van Anjon de souvereiniteit der Nederlanden verkocht". Door den heer Yan der Weele, onderwijzer aan de openbare school te Bruinisse, is tegen 1 Juli eervol ontslag aangevraagd. Algemeene Vergadering van het in 's Landskamer te Zierikzee op Donderdag 28 Mei, des namiddags ten half één ure. Do voorzitter, de heer mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering. Aanwezig alle heemraden en hoofd-inge- landen, met uitzondering van den hoofd ingeland, den heer M. C. de Crane. Ook was aanwezig de ingenieur, de heer A. H. W. van der Vegt. De notulen van de voorlaatste vergadering worden door den ontvanger-griffier, den heer mr. D. van der Vliet, voorgelezen, en door do loden onveranderd goedgekeurd. De lezing der notulen van de laatste vergadering wordt op voorstel van den voorzittsr tot do volgende vergadering aangehouden. Voor kennisgeving worden aangenomen: 1°. een dankbetuiging van do wed. C. van Wouwe voor de haar toegekende toelage; 2°. een missive van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van het besluit der algemeene vergadering tot opname van tijdelijk kasgeld 3°. een missive van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van het besluit der algemeene vergadering tot regeling der jaarwedde van den nienwen ingenieur; 4°. een missive van Gedep. Staten, houdeudo goedkeuring van het vroeger genomen bosluit der algemeene vergadering tot verhooging der jaarweddo van den beer A. II. W. van der Vegt. Tegen die verbooging was bij Gedep. Staten een bezwaarschrift ingediend, dat even wol door Gedep. Staten voor geen in williging werd vatbaar geacht. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan H. Tb. Landegent te Haamstede grond in erfpacht toegestaaneveneens aan M. Beije te Noordwelle, aan wien tevens grond ver pacht wordt, nadat do voorzitter aan hoofd ingeland Boogerd inlichtingen betreffende den prijs verstrekt bad. Do voorzitter stelt aan do orde de benoeming van een ingenieur. Uit do sollicitanten, die naar aanleiding van de oproeping van het Dagelgksch Bestuur zich hadden aangemeld, had dit oen alphabetischo voordracht opge maakt, bestaande uit de heeren A. M. Heuff, adjunct-ingenieur bij de N. O. L. Spoor te Zwolle, en jhr. R. de Muralt, oud-ingenieur van den Waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Noderl. Indië, te Delft. De voorzitter zal tot de stemming overgaan, als niemand do candidaten verlangt te be spreken, wat dan natuurlijk in een geheime zitting geschieden moot. Hoofdingeland Bolle vraagt een beslotene vergadering, aan welk verzoek voldaan wordt. De openbare vergadering heropend zijnde, stelt do voorzitter voor tot de benoeming van den ingenieur over te gaan. Het stembureau wordt door hem samen gesteld uit de boofd-ingelanden Bcrrevoets en Ten Haaf. De uitslag dor stemming is, dat de heer Heuff vijf Btemmen, en jhr. de Muralt 17 stemmen op zich vereenigdo, zoodat laatst- Aan jhr. de Muralt zal van zijn benoeming worden kennisgegeven. Deze benoeming zal, gelijk bet Dagel. Beetnur bij monde van den voorzitter voorstelt, waarmede de vergadering zicb kan vereenigen, ingaan den lsten Juni. Hiermede waren de agenda afgehandeld. De voorzitter, wijzend op de omstandigheid, dat dit de laatste vergadering is, die de ingenieur, do heer A. H. W. van dor Vegt, hier zal bijwonen, zegt, dat er omstandigheden zijn, dat men niet in woorden kan uitdrukken, wat men gevoelt. Dit is thans het geval bij het Dagelijkscb Bestuur. Den ingenieur toe sprekend, gaat spreker na, wat de heer Yan der Vegt gedurende de vijftien jaren, dat hij zijn ambt bij het Waterschap vorvuld beeft, voor Schouwen geweest is. Niet slechts even aarde bij zijn voorganger, maar hij heeft zelfs dezen overtroffen. In tal van zaken zijn door hem bezuinigingen ingevoerd, in tal van zaken verbeteringen tot stand gebracht. Met name worden deze door spreker aangewezen. Uw opvolger staat thans voor een andere taak dan u voorheen, taon gij uw betrekking hier aanvaarddet. Met leedwezen 2ien wij u heengaan. Door verhooging van uw tractement hebben wij gepoogd u hier te behouden. Maar u zijn aanbiedingen gedaan, die u niet van de hand mocht wijzen. Met den wensch, dat, als de heer Van der Vegt Zierikzee verlaten beeft, waar hij als jonge man kwam, waar bij huwde, waar hij kinderen groot gebracht heeft, en een schoon deel van zijn leven aan Schouwen gewijd heeft, dat het hem elders in alles moge welgaan, besluit do voorzitter zijn toegejuichte toespraak. Hoofdingeland Moolenborgb, onderschrijvend ten volle, wat de voorzitter van den heer Van der Vegt in zijn toespraak getuigd heeft, wijdt ook een hartelijk, waardeerend woord aan den ingenieur, dien hij bij zijn vertrek naar elders toewenscht, dat het hem en de zijnen steeds goed moge gaan. Hij is over tuigd, dat de heer Van der Vegt ook in zijn nieuwen werkkring een sieraad zal worden van het College, waarin bij plaats neemt. De heer Van der Vegt, dankend voor de waardeerende woorden, die tot hem gesproken zijn, verklaart, dat het hem moeielijk, zeer moeielijk valt afscheid te nemen van een betrekking, waaraan hij vijftien jaren van zijn leven gewijd heeft. Wat hij gedaan heeft, heeft hij kunnen tot stand brengen, doordat hem te beurt vielen de steun en medewerking van den voorzitter, de heemraden, de hoofd ingelanden, en de dijkbazen, aan wie bij hiervoor zijn warmen dank betuigt. Hij ver klaart, dat bij Schouwen meer zal missen, dan Schouwen hem. Als bet rad gesmeerd is, gaat het als van zelf. Maar bij zal, als het stormt en gevaar dreigt, zijn hulp niet meer kunnen bieden. Wat betreft de toekomst van Schouwen, bij ziet die rooskleurig in. Mocht men ooit zijn advies van noode hebbeD, dan is hij gaarne bereid die to geven. Hg dankt den voorzitter, den heemraden, en den hoofdingelanden voor het hem geechonken vertrouwen. Niemand meer het woord verlangend, slnit de voorzitter de vergadering. Gemengd Nieuws. Een kundig dresseerder. Hoe spoedig men een paard iets leeren kan, blijkt wel uit bet volgende bericht uit Nieuwenhoorn. De vorige week gaf het Circus Roberti aldaar een paar voorstellingen. In die van Woensdag avond vertoonde een gewoon werkpaard van don landbouwer D. Oosthoek tot aller verbazing mede zijn kunsten. In nog geen tweo uren tijde had de heer Roberti het koppige dier, waarmede niets aan te vangen was op do boerderij, aan zijn wil onderworpen. Op de wenken van den directeur werd bij de voor stelling in stap en in draf de manege rond gereden, ging bet nu makke paard op den grond liggen, om eerst op een gegeven teeken van zijn dresseerder weer op te staan. Te Delft is Woensdag 1.1. een paartje getrouwd, waarvan de man G1 en het bruidje 16 jaren telde. Men zegt, dat in de misdadigerswereld alle klassen der maatschappij vertegenwoor digd zijn. Onlangs waren in één der tehuizen voor ontslagen gevangenen van bet Leger des Heils o. a. de volgende beroepen vertegen woordigd een lithograaf, een schilder, een hotel directeur, een boekbinder, eon zaakwaarnemer, een stoker, een fotograaf, een horlogemaker, een makelaar in effecten, een kleermaker, een mijnwerker, een los arbeider, een tuinman, een timmerman, een kolengraver en een handelsreiziger. Een gelukkig vader deed op het bureau van den burgerlijken stand te Utrecht aangifte van de geboorte van zijn zoon, wien hij, tot groote verbazing der ambtenaren, niet minder dan 12 voornamen had toe gedacht: Willem Otto Lodewijk Ferdinand Antonie Frederik Karei Alpbonse Eugéne Rudolph Arthur Sigusmnnd. Het eenige jaren oudere zusje van den nieuwen wereldburger heeft bij de geboorte 9 namen medegekregen. Een probaat middel om vele erftantes en erfooms tevreden te stellen. Voor Hollanders die naar de Kaap willenAan het kantoor der Zuid- Afrikaanscbe Voorschotbank te Amsterdam (Damrak 95) deelt men mede, dat de kans voor knappe werklieden in de bouwvakken, om aan de Kaap spoedig goed betaald werk te vinden, inderdaad groot is. Het is echter aanbevelenswaardig, om voorloopig de reis zonder huisgezin te ondernemen. Men moet al iemand wezen van een zeer laaghartig karakter, als men doet wat te Harkema-Opeinde is gedaan. Iemand moest zijn woning verlaten en toen bij was heen gegaan, werd ontdekt dat het drinkwater in don put met petroleum was bedorven en de grond met geel mosterdzaad was bezaaid, een kruid dat men er zeker in de eerste 5 jaar niet uit krijgen kan. Van de hennen van een buurman, die er op het erf liepen, stierven er vijftien. Bij onderzoek bleken ze beenderen- meel vermengd met rattenkruit in de maag te hebben. Te Druten is Maandag 1.1, mej. M. J. T. 100 jaar geworden. Ondanks haar hoogen ouderdom is zij nog zeer kras. Haar gezicht is nog tamelijk goed, ook zonder bril. Zij loopt nog door huis, tuin enz., gaat zelfs nog de trappen op en af en wel zonder hulp. Zij is echter doof; overigens is haar verstand, geheugen enz. vrij goed. Zij is nog vol levenslust, BomB nog vroolijk en opgeruimd. Als eene zeldzaamheid deelen wij mede, dat bij Kon. besl. aan Wilhelmina Maria Stumpe, dienstbode te Amsterdam, de eere medaille der Oranje-Nassau-Orde is toegekend, Al die asies. Over »al die asies" Zuid-Afrika schrijft boer Thomas in een 1 uit Philippolis aan De Vriend, een Afrikaansch blad Meneer, Met. ons Boere gaat di Ons het in die laatste tijd met 7 soorte asies te doen dat ons van ko niet weet wat om te doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2