MIDDEL BURG--ZIERIKZEE. Een die méér stem in het kapittel had, stond toen op en nam do interpellatie van den eersten vrager over, wat aanleiding gaf, dat men zoo zoetjes aan op theologisch terrein geraakte en eindelijk wei een deskandige op dat gebied zon noodig gehad hebben om het al of niet geoorloofde van Zondags water- opmalen uit te maken. De voorzitter werd bij het debat over dit pont niet zeer in de hoogte gestokeneen ingelande verklaarde zelfs het te betreuren, dat het waterschap zoo een voorzitter had. Eerlijkheidshalve dient hierbij opgemerkt te worden, dat ook dezen ingelande het zwijgen was opgelegd, omdat hij sprak in zaken rakende een polder, waarin bij niet mee te spreken bad. Zooals de lezer zal opmerken is het algemeen stemrecht bij deze vergaderingen nog niet ingevoerd. St.-Ann&l&ncL Door ingelanden van den polder Moggershil werd in hunne gewone jaar-vergadering behandeld en vastgesteld de rekening dienst 1902/3en de begrooting dienst 1903/4. De ontvangsten bedroegen over 1902/3 f 1150.13® en de uitgaven f 591.08, zoodat het batig saldo bedraagt f 559.05®. De begrooting dienst 1903/4 bedroeg in ontvang en uitgaaf een gelijke som van f 1204,02. Aan dijkgeschot zal moeten betaald worden f 14 per H.A., zijnde f 2 meer dan over 1902/3 bovendien moet nog als bijdrage aan den calamiteusen Oud-Kempenshofstedepolder gegeven worden f 1.20 per HA. Een voorstel om het H.A. grondbezit, ver plicht om stemgerechtigd ingelande te zijn, te verminderen, werd verworpen. Oud-Vossemeer. Woensdag 1.1. werd alhier vergadering gehouden van ingelanden van het waterschap Oud-Vossemeer"uit de rekeningen bleek, dat de ontvangsten van »'t Gemeene land" bedroegen f 6G.98 en de uitgaven f 3918.33, alzoo kwaad slot f 3851.35; ïDrie groote polders" ink. f 5321.83, uitg. f 8093.77alzoo kwaad slot f 2771.94® •Slabbecoorn" ink. f 1125, uitg. f 1205.83, alzoo kwaad slot f 80.39; Oud-Kijkuit" ink. f 367.29, uitg. f 267.91®, alzoo goed slot f 99.37®; aLeguit" ink. f 1277.54, uitg. f 1221.60®, alzoo goed slot f 55.93®ïVogel- sang" ink. f 717.11®, uitg. f 507.54, alzoo goed slot f 209.58® aHikke" fok. f 1499.04, uitg. f 1447.72, alzoo goed slot f 51.32; •Kerke" fok. f 923.35®, uitg. f 883.02®, goed slot f40.33; oOud-Vossemeor" fok. f2889.45, uitg. f 2813 37®, alzoo goed slot f 75.77®; Stoomgemaal" fok. f 26849.15® uitg. f 19537.97, alzoo goed slot f 7311.18®. Het dijkgeschot werd bepaald voor »Slabbe- eoorn" f 30 >Oud-Kijkuit" f 5; ïLoguit" f 21; Vogelsang" f 46; »Hikke" f 7 75; •Kerke" f 5.75; fOnd-Vossemeer f 5.75 en •Stoomgemaal" f 2.80 per H.A. Het laatste gemiddeld over alle de klassen berekend. Behalve de gewone voortzetting der be- grinting van wegen, zal nn ook aangevangen worden met die van den dijk langs den Y ogelsangpolder Goes. De heer P. S. A. Goed bloed alhier is benoemd tot tweeden klerk aan bet departement van Binnenlandsche Zaken, en de heer A. Oasewaarde, geboortig van hier, is bevorderd van adjunct-commies tot commies bij de Rekenkamer. In de laatste zitting van den gemeente raad is het nieuw gekozen lid, de heer W. Kakebeeke, bezadigd, waarna hij door den Burgemeester hartelijk werd toegesproken. Een wijziging werd gebracht in de ver ordening op de brandweer, in het belang zoowel der brand weerpliohtigen als in dat der gemeente-financiën. Er wordt n.l. vergoeding gegeven voor de diensten aan de spuit. Nu is vastgesteld, dat bij eventueelen brand eerst de kleine klok zal worden geluid om het brandpiket op te roepen. Neemt de brand in omvang toe, dan zal door de groote klok het geheele personeel worden opgeroepen. Het bestraten van den weg, die van het station S. S. voert naar de stad en de belendende v, d. Spiegelstraat, zal eerlang een feit worden. De bestrating van het stations plein komt dan voor rekening van de Exploitatie- Maatschappij, en misschien ook die van den Parallelweg naar het goederenetation. De boerenknecht A. K. viel aan de haven alhier van een paard, tengevolge waar van hij zoodanig aan het hoofd gewond werd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Middelburg, 21 Mei. Geheel overeen komstig den wensch van den overledene werd heden op de algemeene begraafplaats, in allen eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. J. H. Doorënbos. Op den doodenakker waren echter vele autoriteiten en belangstellendendie den betreurde afgestorvene de laatste eer wilden bewijzen. Aan het graf werd niet gesproken. De oudste zoon, de heer J. M. Doorënbos, bedankte namens de familie voor de belang stelling. Ernstig ongeluk, Woensdagavond is de ruim 70 jarige wachtman aan boord van de in het droogdok te Middelburg liggende naehtmailboot s>Koningin Regentes", tengevolge van een misstap, van een aanzienlijke boogte in het ruim van het schip gevallen, waardoor bij hoogst ernstig, vooral aan het hoofd, werd gewond. De man werd, na voorloopig ver bonden te zijn, naar het gasthuis overgebracht, waar hij reeds aan de gevolgen is overleden. Voor de betrekking van hoofdcommies ter gemeente-secretarie van Middelburg hebben zich 19 sollicitanten aangemeld. De tentoonstelling van rashonden en pluimvee te Middelburg is thans bepaald op 14, 15 en 16 Juli. Zij zal internationaal zijn. Bovendien bestaat het voornemen een ver loting daaraan te verbinden, waarvoor de prijzen op de tentoonstelling zullen worden aangekocht. De Vereeniging »Uit het Volk voor het Volk" heeft reeds twee medailles geschonken. Zuiddorpe, 20 Mei. Twee landbouwers ia deze gemeente weigerden elkaar uitweg over hun land. Zware hekken met slot en grendel versperden op verschillende plaatsen den weg. De niet bij den twist betrokkenen mochten zich sleutels voor de verschillende hekken laten maken. Tot groote vreugde van deze laatsten is 'a nachts één dier hekken, een zwaar eiken houten, en het meest hinderlijke gestolen iubeitediigen, Verksopiogen eu. Te Goes is aanbesteed het verfwerk aan en in het weeshuis. Zes inschrijvers tot ver schillende bedragen, naar gelang er rekening was gehouden met de bepalingen omtrent minimam-loon en maximum-werktijd. Hoogste inschrijver B. Ray ten beek aldaar f 467, laagste J. A. Doss mede aldaar f 290 k f 340. Gegund aan laatstgenoemde voor f 290, zonder de genoemde voorwaarden. Voor de Breede Watering heeft de gewone jaarlijkscbe besteding plaats gehad I. Het onderhond der aarde-, steen- en kramwerken is gegund voor 3 procent beneden het tarief aan C. de Wilde te Kattendijke. Er waren 0 inschrijvers. II. Het leveren van 300 M3. grint, gegund aan C. Goedhart te Sliedrecht voor f 593. 4 inschrijvers. III. Het onderhond van gebonweo, sluizen enz., gegund aan J. Burggraaf te Wemel- dinge voor f 1770. 4 inschrijvers. IV. Onderhoud van heuleD, in 5 perceeleo, gegund aan de laagste inschrijvers tegen eenige procenten beneden het tarief. V. Het leveren van 3515 M3. grint voor 9730 M. grintweg aan A. J. Yerstraate te Stavenisse voor f 6945. Het vervoeren van 1102 M3. grint aan Snoek te 'a-Hoer Abtakerke voor f 1598het ver voeren van 805 M3. grint aan C. Karelso te Goes voor f788,90; het vervoeren van 072 M3. grint aan M. de Koeyer te Iorseke voor f G44; het vervoeren van 936 M3. grint aan J. Leeoderts te Wemeldinge voor f 630. VI. Het znireren der waterleidingen, sluis- boezems enz., in 46 perceelen, afwisselende van 32 tot 70 gulden. Door het bestuur van het waterschap Poortvliet werd Dinsdag 19 Mei publiek aanbesteedhet schoonmaken en herstellen van waterleidingen, in 49 perceelen. Hiervan werden aannemers ie pero., schoonmaken, J. van Bomden, f G4; 2e perc., idem, Jan Steketee, f 31; 3e percidem, D. Bijl, f 494e perc., idem, Jan Steketee, f 32; 5e perc., idem., Jan Steketee, f 73Ge perc., idem, D. Bijl, f 39 7e perc., herbedelven, M. Bijl, f 948e perc., idem, Jan Steketee, f114,75; 9e perc., idem, M. Bijl, f 132. Alle inschrijvers wonen te Poortvliet en de perceelen werden alle gegund. Stavenisse. Door het bestuur van de coüp. roomboterfabriek »de Koe" alhier ia aan besteed de levering van 70 kar vlam- en vetkolen. Inschrijvers waren de heeren J. C. Pilaar, Teteringen, k f 13.40 D. Stoutjesdijk, Stavenisse, k f 13.26; P. A. H. Matbjjs, Steenbergen, a f 13.10; J. Dane, Stavenisse, k f 12.68; J. C. de Wolff Zoon, Rotter dam, k f 12 30; J. M. de Graaff, Oud- Yossemeer, a f 12 20; F. Wibont Zoon, Vliesingen, k f 12.15 en G. J. van Doorn Thz., Krabbendijke4 f 11.98. Den laagsten inschrijver is de levering gegund. Poortvliet, 21 Mei. Woensdagavond werd door notaris Yan Steenbergen te Tholen in de herberg van den hoer J. Noom alhior publiek verkocht 4 gemeten 40 roeden bouwland onder Poortvliet, voor f 595; 1 gemet 10 roeden bouwland onder Scherpenisso, voor f 425 4 gemeten 237 roeden weiland onder Scher- penisse, voor f 425. Alles per gemet en in paebt tot bet rooven van den oogst 1903 bij den heer J. van As te Poortvliet. Kooper van deze perceelen werd do heer M. C. Hage te Scherpenisso. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Hoe nadoelig de groote regen val van den laatsten tijd voor sommige gewassen is geweest, kan blijken uit het feit, dat niet alleen vele uitgezaaide zaden niet tot haar recht komen, maar ook dat van do gepoote aardappelen, vooral op laaggelegen velden, slechts de helft of nog minder is opgekomen. De andere helft is door het vele water gerot. Uitploegen on nog boonen, peeën of bieten zaaien is dan nog maar bet beBte. HKBKNIK1JW8. Beroepen bij de Ilerv. Gem. to Zoutelande de oand. H. P. de Pree te Rotterdam. Bedankt voor hot beroep naar do Ilerv. Gem. te Oud-Beijerland door ds. B. van der Wal te Waddingsveen. PRE Dl in onderstaande Gemeenten van S Z ondag 2 4 De Geref. Kerk te Zieriktee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ore: ds. Etsdink. Cat. Zondag 19. Ilerv. Kerk te Kerkwerre: 's Voorm. hal! tien ure: ds. Blanker*. Ilerv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. hall tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: da De Jagher. (Doopsbed.) Herv. Kerk te Ren esse: 'sNam. twee ure: ds. Kapteyn. (Doopsbediening). Her,. Kerk ta Noordwelle; 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: *s Voorm. half tien ure en 'snain. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Gerei. Kerk Haamstede. Driemaal Lees kerk. Dinsdag 29 Mei. 's Avonds teven ure: ds. Boone van Terneuzen. Herv. Kerk te Elkertee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Elkertee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. t>. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Geer- ling Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Zeeman. (Doopsbedkning). Geref. Kerk te Zonnemaire: *s Voorm hall tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer van Haamstede. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. EURTBN chouwen en Dniveland. Met 10O3. Chr. Gerei. Kerk te Zieriktee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds xes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee uredr. G. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. hall tien ure: geen dienst en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 930 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. C. Staal van Oosterland. Oud-Geret. Kerk te Nieuwerkerk; 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ore: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. G. Smit; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: ds. C. Staal, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds, Kampsteeg. Herv. Kerk te Bruimase: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Gerei. Kerk te Bruintsst: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure; Leedrerk. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's uam. 2 ure ea 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruintaee: 's Voorm. 9.80 ure en 'snarn. 2 ure: ds. A. Uooy van Wemeldinge. Evangelisatie Jeruë] II: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 en ure 's avonds 7.30 ure: Het Bestuur. O II D K B W II S. De heer A. van Schelven heeft eervol ontslag gevraagd als Ieeraar aan de avond school voor ambachtslieden te Goes. Do heer Friedemann, Ieeraar in het Duitsch aan de R. II. B. S. te Goes, staat no. 2 voor gelijke betrekking in Den ITaag. De afd. Goes van den Bond van N. O. heeft aan den Raad verzocht om het aanvang- salariB te brengen van f 500 op f 600, en in plaats van 4 vijf jaarlijkscbe verhoogfogen van f 50 4 driejaarlijkeche van f 50 to stellen, en voorts om do vergoeding voor huishuur voor gehuwde onderwijzers boven 28 jaar van f 50 op f 100 te brengen. De heer W. E. P. van Bendegom, geb. te Nieuwerkerk, thans onderwijzer aan bet instituut van don heer Schoo te Groede, heeft dezer dagen met goed gevolg examen gedaan als klerk bij hot ministerie en ook als klerk bij de posterijen. Benoemd tot hoofd dor te stichten Chr. School te Oud-Vossomeor de hoer 8. Goedhart te Woerdenin de laatste maanden word het aangevangen work gestaakt door gerezon tinanciüelo bezwaren, die thans uit don weg zijn geruimd, zoodat de stichting weer doorgaat. Past sa Telegrafie. Met 1 Juni ia benoemd tot telopboniate te Ylissingen de leerlfog-telephoniste C. G. van Capelle te Amsterdam. De klerk der posterijen 2e kl. J. W. du Celliee Muller is verplaatst van het telegraaf kantoor te Rotterdam naar dat te Ylissingen. Yerder zijn verplaatst de telephonisten C. M. Jcrechavek van Middelburg naar Gorinchem en C. A. Versloot van Ylissingen naar Middelburg. Tegen 1 Juni is benoemd tot brieven- en telegrambesteller to Steenbergen A. Over- duin te Westkapelle. De heer M. N. D. Augualija, surnu merair der posterijen en telegraphie te Zierikzee, wordt met ingang van 1 Juni a.s. verplaatst naar het postkantoor te Utrecht. Scherpenisso, 21 Mei. Den 19 dezer is alhier het telephoonkantoor voor het pnbliek opengesteld. Het kantoor is geopend van '8 morgens 8.30 tot 12.30 nur, 's middags van 3—4 uur en 's avonds 5—-7 uur. Dat den ingezetenen deze instelling zeer welkom is, kan men nagaan, daar ze tot heden met hunne berichten naar St.-Maartenedyk moesten, en de berichten, die aankwamen per bode, tegen betaling van 20 cent bodeloon thuis gebracht werden, terwijl zulks nu koatelooB BB OHTSZAKEN. Bij vonnis der rechtbank te Middelburg van heden (Vrijdag) werd J. V., 36 jaar oud, kleermaker te Middelburg, overeenkomstig de vordering van het openbaar ministerie, wegens vernieling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Bij de berechting dezer zaak voor de rechtbank op 8 dezer trad mr. J. J. Heijse als advocaat voor beklaagde op. Onder de behandeling bleek aan dien verdediger dat cliënte houding in deze niet boven verdenking verheven was, waarom genoemde raadsman zich genoopt gevoelde der rechtbank mede te deelen, dat hij van de verdediging van den beklaagde afzag. Een valsche aanklacht. Ter griffie der rechtbank te Middelburg is door P. M., ttoker te Middelburg do bekende Schutters- hofoche debatter hooger beroep aan- geteekend, tegen bet vonnis dier rechtbank van 8 dezer, waarbij hij ter zake van het doen van een valsche aanklacht werd ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. De officier van justitie, die 3 maanden gevangenis straf togen beklaagde bad gevorderd, kwam mede in hooger beroep. Woensdag word te 's-Hertogenboscb een persoon in voorloopige hechtenis gesteld, die voorgaf te New-York geboren te zijn en den naam van Alfred Janssen te dragen. De Bossche justitie vertrouwde dat zaakje niet en waar de gearresteerde beschuldigd werd van diefstal van oen rijwiel en verzet tegen do politie en er dus bevel tot gevangenneming werd uitgevaardigd, nam zij de gelegenheid waar om inlichtingen in te winnen en thans is het zeker, dat hij is een deserteur van het fusilier-regiment Koningin 86 uit Duitsch- land, dat hij den naam draagt van Paul Wegewitz, te Hamburg is geboren en van verschillende misdrijven verdacht wordt. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond terecht H. S., ontslagen directeur van de gasfabriek te Vlaardingen. Ilg wordt be schuldigd van in het tijdsverloop tusechen Juni 1895 tot ongeveer einde Maart 1902 te Vlaardingen op verschillende sluitstukken telkens eenig geld, te zamen uitmakende gedurende dat tijdsverloop f 3500, verduisterd te hebben, welke gelden toebehoorden aan de gemeente Vlaardingen en die hij onder zijn boheer had in zijn hoedanigheid van directeur der gasfabriek. De eisch van bet O. M. was een jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger concludeerde tot ontalag van rechtsvervolging. Het O. M. to Amsterdam heeft tegen CoTTcljé, die ton nadeele van mr. Van Meurs to Rijssen, effecten te gelde maakte, ander halfjaar gevangenisstraf geëischten tegen Mario de Waal, die hem willens en wetens behulp zaam was, een half jaar. Toon Correljó, die vroeger bij don financier Noëls van Wageningen in betrekking is geweest, in de klem geraakte en huiszoeking begon te vreezen, week hij met Marie de Waal uit. Het paar bezocht Keulen, Frankfort, Müocben, Genua, Milaan, Turijn en eindelijk Monte Carlo. Correljé was met ongeveer f 20,000 op reis gegaan. Het O. M. liet het licht vallen op den slechten invloed, dien Noëls van Wageningen op zoovelen heeft gebad, die bij hem werkzaam zijn geweest. De ramp te MetViel. Niettegenstaande men eenigo dagen aan het droogmalen is bezig geweest, is het water in den Noord-Kethelpolder nog slechts rnim eene handbreedte gezakt. De Zouteveenschepolder is thans geheel droog en stelt zijne twee machines ten dienste van den Ketbelpolder, zoodat verwacht kan worden, dat, nu morgen of overmorgen 4 machines zullen malen, binnen den tijd van 8 dagen het overstroomde weiland zichtbaar zal zijn. Onder de wegen, welke de Noord-Kethel polder scheidt van den Abtswoutspolder en Zouteveenschepolder, zijn duikers aangebracht van ongeveer 1.5 meter breedte. De kade langs den polder is over eene lengte van ongoveer 80 meter zakkende; de zakken zand, tot dichtmaking van het gat der doorbraak, blijven nog steeds zakkende, doch door voortdurende aanvulling blijft de doorloop van het poldervaartwater afgesloten. De schade, door deze overstrooming ver oorzaakt, zal ongeveer 60 mille bedragen deze raming is echter oppervlakkig, want veel zal afhangen van het weder dat men krjjgen zal, als de polder drooggemalen is: bij eene aanhoudende droogte zal de schade veel grooter zijn dan in geval van regenachtig weder. SIFOOR-ST AKÏNG! Onder het spoorwegpersoneel te Haar lem, dat in het geheel niet gestaakt heeft, zal ruim f 4000 worden verdeeld, dat door bemiddeling van de heeren Goedkoop, Beynes en Figée door de ingezetenen is bijeengebracht. Te Hengeloo (Ov.) is nu in bet geheel f 1174,70 uitgekeerd aan het ontslagen spoorwegpersoneel. Gehuwde personen krijgen per week f 5, benevens 1 kwartje voor elk kind ongehuwde krijgen per week f 4. Het getal ontslagenen bedr&agt 27 aan 24 van dezen wordt wekelijks bovenstaande nitkeering toegekend. Uit goede bron verneemt De Tijd, dat de machinisten aan de Staatsspoor thans eene aanmerkelijke verhoogfog van ealaris hebben gekregen. Gemengd Nieuws. In de vorige week verkocht een landbouwer onder de gemeente Schiedam een koppel stieren aan een boer uit het land van Dordt. Den volgenden morgen zijn wonfogdeur openende, zag hg één der stieren voor rich staan. Het beest was des nachts over de Maas gezwommen en bad een afstand van vier uur geloopen om weer bij zijn vorigen meester te komen. Deze was daardoor zóó getroffen, dat bij het dier niet meer wilde missen. Bij den veehouder P. de Boer in de gemeente Tietjerksteradeel is aedert jaren op de schuur een ooievaarsnest, dat ook dit jaar wederom door de oude bewoners betrokken werd. Reeds had 'fc wijfje eieren daarin gelegd, toen plotseling twee andero ooievaars op het nest kwamen aan vliegen om zich daarvan meester te maken. Te vergeefs toonden de bewoners door aan houdend geklepper, dat zij niet op dat bezoek gesteld waren en er ontstond een gevecht op leven en doodzoo zelfsdat alle vier ooievaars ia eens naar beneden tuimelden. Een oogenblik later was een der indringers alleen in het nest en maakte daarvan gebruik om met zijn snavel de eieren naar beneden te werpon. Toch eindigde bet gevecht met de zegepraal der oorspronkelijke bewoners, zoodat de vreemde indringers zeer gehavend moesten terug trekken. T E L K G H A I 1 K H. '»-(* raven hag;e, 22 Mei. Benoemd tot voonilter van het Waterschaps bestuur te Scherpenisse de heer C. M. Kleppe te Scherpenissetot bestuurslid van het Water schap Valkenissegeul de heer C. Blok te Krab bend ijke. IABKTBEBIOHTEH. Middelburg, 20 Mei. Ter graanmarkt van beden was do aanvoer uit Walcheren weder niet groot en bestond hoofdzakelijk uit tarwe, die boven vorigen weekprys werd gekocht. Van andere artikelen was zoo goed als niets ter markt. De noteering is als volgt: Nieuwe Walcb. tarwe werd naar deugd van f 7.90 tot f 8.10 gekocht; rogge, winter- en zomergerst niet ter veil; Walch. witte boonen, waarvan een paar partijtjes ter markt, werden met f 17 en f 17.50 betaald; Walcb. paardenboonen f 6 k f 6,25; kleine groene erwten f 8.25 k 8.50; kroonerwten hield men op f 9.75 a f 40. Burgerl. Stand van Oud-Vossemeer. 15 April 21 Mei. geboorten'. Johannif, z. van M. A. Vermeulen en P. Segboer; Adriaan, i. van G. O. Minheer» en S. C. Deurloo; Johannis Josephus, x. van J. Franken en J. M. Plompen; Hendrik, x. van M. v. d. Boogaard en J. E. van Drift!; Oomelis, r. van J. L. Rjjstenbil en A. Faasse; Jan, z. van Dingenus Jobse en A. O Fase; Maria Cornelia, d. van J. A. Daan» en A. Keijzers; Jacob Janna, d. v*n J. 't Gilde en J. v. d. Werf; Josina Pieternella, d. van S. Wessels en L. Overbeeke. gehuwd: M. Lindhout, K. J. v. Poortvliet, 20 j en C. J. Geuze, 20 j.; P. Jeroen, 29 j en J. M. de Weijze, 23 j.; Gerrit de Rooij, 24 j., te Tholen en S. J. Pollie, 25 j.; I. Koopman, 28 j., te Nieuwerkerk en J. C. Koolaard, 27 j. overlijden: Petrouella Janna Ooms, 72 jaren, ongeh, d. van J. Ooms en M. de Bakker. M. Geuze, 28 j., te Breda en C. J. Vos, 28 j.; A. C. idhout, 28 j., te Poortvliet en J. M. Geuze, 28 j.; BT00U90TDIENBT AMSTERDAMSOHB TIJD. Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 23 7,30 Zondag 24 7,30 Maand. 25 7,30 Dinsdag 26 7,30 Woens. 27 7,30 Dond. 28 7,30 Vrijdag 29 7,30 Zaterd. 30 7,30 4 4,- 4,— 4,- Yan Zierikzee: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 23 Zondag 24 Maand. 25 Dinsdag 26 WoenB. 27 11,30 Dond. 28 6,30 Vrijdag 29 7,80 Zaterd. 30 7,30 3,— 3,— 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by deu Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (rijdig voor de ochtendreiien op den voorargaanden avondvöór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, tal om een by wagen naar Goes worden getelegrafeerd. De Pinksterdagen. Zaterdag; 30 Wel, Zondag 31 Hel, Maandag; f Jnnl en Dinsdag 2 Juni Bij de H. IJ. S. M. zijn nu reeds 80 j worden Ketonrkaarten afgeven, geldig tot man van ontslagen stakers aan de centrale 4 w werkplaats te Haarlem geplaatst. Maandag- ochtend worden daar weer 10 ontslagen machinisten en stokers aangenomen. en met Woensdag; 3 Jnni, Middelburg;- Zlerlkzee of tusschen gelegen plaatsen vice versa. I le klasse a f f,50. 2e klasse a f 1,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2