y MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIE!!. Oud-Vossemeer. De raad dezer ge meente beeft toestemmend geantwoord op het verzoek om adhaeaie te betuigen aan het adres aan ambacbtsheeren om verbeteringen aan te brengen in den veerdienst Als bizonderheid mag wel vermeld worden, dat Zondag 1.1., in deze betrekkelijk kleine gemeente, niet minder dan van zeven paren huwelijks-af kondiging geschiedde. Wissenkerke, 7 Mei. Voor de oprichting eener schietbaan voor scherpe patronen werd door Z.Exc. den Minister van Oorlog aan de sebietvereeniging ®Koningin Wilhelmina" alhier een subsidie toegezegd^van f 300. Middelburg, 7 Mei. In Juni zal alhier bij genoegzame deelneming een tentoonstelling worden gehouden van pluimvee en rashonden. Donderdag 18 Juni zal alhier de jaar- lijkuche paardenmarkt worden gehouden waaraan verbonden is, vanwege de afdeeling "Walcheren van de Zeeuwsohe Maatschappij van Landbouw, een verloting van paarden, veulens en landbouwgereedschappon. De heer L. D. Vliegentbart alhier, hoofdcommies ter gemeen te-secretarie die benoemd is tot controleur der gemeente- finantiën te Zaandam, heeft tegen 15 Jani eervol ontslag uit eerstgenoemde betrekking aangevraagd. Vliflsingen, S Mei. Heden wordt alhier verwacht het Duitsche rijkspost-etoomschip ^General", kapt. Carstens, komende van Zuid- en Oost-Afrika, ter ontscheping van een 40-tal passagiers w. o. enkele Hollanders. Het is thans zeker dat alhier een brigade maréchaussées gevestigd zal worden. Yan de sollicitanten naar de betrekking van gemeente-bouwmeester alhier, heeft zich teruggetrokken de heer H. J. Beumer, die op de voordraoht was geplaatst, en elders is benoemd. Thans bestaat deze uit de heeren P. Kolpa, Almelo, R. Kastelijo, Helder, W. A. de Jongh, Dordrecht en J. J. Zijlstra, Almelo. Alhier is reeds geruimen tijd een beweging gaande om tot vervroegde winkel sluiting te geraken en reeds enkele winkeliers doen dit. Thans hebben de voornaamste kruideniers, vooral ook in bet belang van hun personeel, besloten, met uitzondering van Vrijdags en Zaterdags, des avonds 9 uur te sluiten. Dinsdag 12 Mei en Vrijdag 5 Jani zal de haven alhier bezocht worden door een Duitsche kruiser. In de heden (Vrijdag) gehouden zitting van den gemeenteraad alhier werd, op voorstel van Burgem. en Weth., besloten tot het zenden vau een adres aan H. M. de Koningin om toepassing van art. 49 der wet op het lager onderwijs en een subsidie verzocht wordt voor scholenbouw, die door de voortdurende toeneming der bevolking noodzakelijk is. In 't adres wordt er op gewezen, dat de draag kracht alhier zeer gering is en reeds een plaatselijke belasting op het gedistilleerd wordt geheven. Bovendien moet de hoofdelijke omslag in 1903 worden opgevoerd tot het maximum bij de verordening toegestaan, nl. f 60,000; de opcenten op het perBóneel zijn eveneens buitengewoon bezwarend en door geldleening worden de lasten nog verzwaard voor rente en aflossing, en thans bedraagt de schulden last der gemeente reeds f 1,031,800. De gemeenteraad alhier besloot tot het sluiten van een geldleening van f 21000, rentende 4 pCt. met het fonds de Zeemans- en Vi88cbersbeurs alhier. Jaarlijks zal minstens f 1000 moeten worden afgelost. De officiëele proeftocht van de bij de Kon. Maatschappij »De Schelde" alhier ge bouwde torpedoboot »Sphinx" zal plaats hebben in tegenwoordigheid van den hoofd- machinist 2e kl. J. A. J. van Horesen. H8BKNIEUWI Noordgouwe, 8 Mei. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door de. H. G. W. Briedó, predikant te Kolhorn. Toezegging van beroep naar de Herv. Gemeente te West-Kapelle is gedaan aan den cand. "W. W. van Haaften te Sliedrecht. Door het provinciaal kerkbestuur voor Zeelandzijn in zijne vergadering van Woensdag toegelaten tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. kerk, de heeren M. J. Besselaar, Rotterdam en M. M. den Hertog, Streefkerk. Het aan het Ilbld. ontleende bericht omtrent den predikant W. ten Boer is on waar. De zaak is deze, dat er moeilijkheid gerezen is over de uitkeeriDg van het trak tement. Kerkvoogden hebben vóór de komst van den predikant een stuk geteekend, waar bij zij voor een bepaald traktement instonden, doch hebben zich later daartegen verzet; vandaar is onaangenaamheid ontstaan. ONDSBWU8. Akte-examens te Middelburg. Doiderdag geëxamineerd 8 vrouwe!, cand,. Afgewezen 1Geslaagd de damesA. J. Jeronimus, C. B. de Beate, L. J. Baardolf, E. D. van Vijven, T. J. Arnoldi, D. S. Coomans allen te Goes en P. vau de Linde te Wolfaartedgk. Yoor de vrije- en orde-oefeningen der gym nastiek werden geëxamineerd 5 vrouwelijke oandidaten, waarvan er 3 werden afgewezen. Geslaagd zijn de damesH, C. Heule, van Zierikzee en H. J. Veele. van Goes. Vrijdag geëxamineerd voor de haodwerken drie dames, gelaagd T. J. Arnoldi en D. S. Coomans van Goes, en P. van de Linde van Wolfaartsdijk. Geslaagd voor de vrije- en orde-oefeningen drie van de zes dames, te wetenC. B. de Beste, E. D. van Vijven, en D. S. Coomans van Goes. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Krommenie (N.-H) komt voor mej. M. Muis, onderwijzeres te Kerkwerve. De christelijke school van de Ned. Herv Gem. te Vliseiogen (de school in de Paling straat) bestond Dinsdag j.l. 40 jaar. AanbestedingenVerkoopingen en». Zierikzee, 8 Mei. Bij de veiling heden door den Notaris H. J. v. Nouhnys alhier gehouden, is ten verzoeke van de heeren Bolle en Labrand verkocht het gebouw met weegbrug enz. aan de Nieuwe Haven voor f 1275. Haamstede, 6 Mei. Ten overstaan van notaris W. P. del Campo genaamd Camp, werd in het openbaar verkochtgod huis, schuur eu erf, staande en gelegen in de kom der gemeente, en bewoond door Jb. Remeeus, voor de som van f 1750. Onkosten 8 p.Ct. Bruinisse. Bij de aanbesteding door het waterschap sBruinisse" van het herstel, ver nieuwing en onderhoud vau de aarde-, kram-, rijs- eu steenglooïingswerkeu werd zooale reeds gemeld werd het minst ingeschreven door den heer M. Kleppe te Scberpenisse voor f 12569. Verder schreven in de heeren C. Bolier, Bruinisse, f 12638L. v. d. Velde, Bruinisse, f 12720 W. Dekker, Veero, f 12888P. v. d. Linde, Scharendijke, f 12920; J. J. Geluk, Tholen, f 12969; L. van Popering, Bruinisse, f 13170H. J. Romijn, Burgb, f 13200P. Bezagen, Scharen dijke, f 13479 W. Ringelberg, Duivendijke, f 13500; J. Hack, Oud-Gastel, f 13600. Poortvliet, 6 Mei. Door bet bestuur van het waterschap sPoortvliet" is aanbesteed do levering der volgende dijkmaterialen 60 scheepston zetbasaltsteen P. M. Mol, Bergen-op-Zoom, per ton f 4,38 Even Trip, Rotterdam, per ton f 3,62W. Hokken, Sliedrecht, per ton f 3,33. 387 scheepston waalpuin L. A. Rijkens, Werkendam, per ton f 2,18 Vermeulen en Bloem, Nijmegen, per ton f2; A. Prins Az., Sliedrecht, per ton f 1,80G. M. Larooy, Soherpenisse, per ton f 4,78. 750 gecreosot. perkoonpalen, lacg 1,20 M. en 250 gecreosot. perkoenpalen, lang 1,60 M.: J. Lindenberg, Wemeldinge, f 263MirandolleRotterdam, f 250 W. Hokken, Sliedrecht, f 245 Van Sevaay Co, 'a Bosch, f 235. 2000 bos Brab. rijs en 100 bos Brabantscb bariagband: J. Hack, Oud-Gastel, f54. 169 M ODder- houdsgriut en 165 M3. grove aanleggrint; G. M. Larooy, Scherpenisse, f 2A. Hartog Az., Scherpenisse, f 1,88. Aan de laagste inschrijvers is de levering gegund. Pont sa Telegrafie. Gedurende de maand April zijn door het rijkstelephoonkantoor te Poortvliet behandeld 76 telegrammen, te weten, ontvangen 37 en verzonden 39. Bij het te Utrecht gehouden examen voor de betrekking van klerk-telegrafist 3do klasse bij de Staatsspoorwegen, slaagde o. a. H. Meulenkamp te Kruiningen-Ierseke. TEL 6 B i 1 1 N. Vlissingen, 8 Mei. De gemeenteraad benoemde tot gemeente- bouwmeester den heer W. A. de Jonge te Dordrecht met 13 stemmen. BRIEVEN UIT ZIERIKZEE. De storm heeft uitgewoed, eu over de geheele linie heerscht nu windstilte. De al- gemeene werkstaking behoort alwéér tot het verleden, al laat zij ook voor het heden en de toekomst diepe, betreurenswaardige sporen achter. Tal van krachtige, arbeidzame mannen hebben hun levensbestaan verloren, en moeten nu met hun huisgezin voorshands het brood der genade eten. Arme, ongelukkige ver dwaalden I Zij hadden meerendeels geen besef van hetgeen zij misdeden. Zij zagen niet in, dat zij door hun poging regeering of volks vertegenwoordiging tot intrekking of verwerping van de strafrechtnovelle te dwingen, een revolutionaire daad pleegden, afgekeurd door een ieder, die op het behoud der constitutioneele instellingen prijsstelt, tot welke partij hij ook mocht behooren. Integendeel, zij meenden, dat zij tegen een wetsontwerp, dat hun onwel gevallig was, op die wijze mochten, en moesten ageeren. Hoe zijn zij bedrogen uitgekomen Hoe bitter was voor hen de ontgoocheling! Hoe hard is voor hen de les der waarheid geweest Eerbied voor de fundamenteele wet, die de wettenmakende macht aanwijst, is een plicht voor iederen staatsburger. Ontwerpt die macht een wet, die ons niet aanstaat, dan kunnen en mogen wij daartegen ODze bezwaren inbrengen, maar wij mogen niet met het pistool op haar borst gericht haar dwingen willen onzen wil te gehoorzamen. Wanneer zij, die in de Tweede Kamer de vertegenwoordigers en pleitbezorgers van de werklieden zijn, van dien plicht dieper door drongen waren geweest, aan zouden zij on getwijfeld, in stede zioh door de arbeiders te laten leideD, op gevaar af hun populariteit te verliezen, hen op het misdadige van het door hen aangewend middel nadrukkelijk gewezen hebben. Te meer hadden zij dat moeten doen, omdat zij op hun duimpje wel konden narekenen, dat net stopietten van verkeer en bedrijf mislukken moest, zoowel om de vele werklieden, die, om wat reden dan ook, niet wilden meëstakenals om de arbeidskrachten en hulpmiddelen, waarover de staat te beschikken had. Aan een wisse nederlaag mochten zij de arbeiders, die hun levensbestaan te verliezen hadden, niet blootstellen. Hier toch was geen kans van winnen. Schrijver maakte terstond na afloop van de staking een reis naar Amsterdam. In Utrecht moest hij, daar de dienst nog gebrekkig geregeld was, zoodat het personenvervoer groote vertraging ondervond van het goederenvervoer was nog geen sprake een Seruime poos wachten. Op het perron mocht ij niet komen, want dit was door soldaten bezet. Het publiek werd daarop niet toegelaten. Slechts aan hem, die met een gerecdstaanden trein meémoeet, werd door den aan de deur der wachtkamer lsteen2de klasse geposteerden beambte op vertoon van zijn plaalsbiljet, vergund op het perron te komen, en in den trein te stappen. In die wachtkamer was het stampend vol. Niet alleen de 1ste en 2de klasse-reizigers, maar ook die van de derde klasse waaronder er velen waren op houten pantoffels moesten hier geduldig wachten, totdat de Cerberus aan de toegangs deur tol het perron door het afroepen van de □amen der plaatsen, waar de tot vertrek gereedstaande trein stopte, de reizigers waar schuwde, indien één der afgeroepen plaatsen het doel van hun reis was. De 3de klasse wachtkamer namelijk was door de militairen in beslag genomen, die aan tafels zaten te domineeren of te kaarten. Eindelijk na lang wachten werd de trein naar Amsterdam afgeroepen. Een drom menschen, waaronder ook ikschuifelde voort in de richting naar de deur. Een elk moest zijn reisbiljet vertoonen. De beurt kwam aan mij. Mijn kaartje werd gezien en geknipt. In een ommezien zat ik in den trein, uit het openstaande portier met welbehagen blikkend op het gewoel en gedwarrel voor me. Het signaal tot vertrek werd gegeven. Het stoomros zette zich al snuivend in beweging. En voort ging bet langs huizenrij, bouw- en weiland. Op vele punten langs de lijn zag ik soldaten. In Amsterdam kwam ik aan het station Weesper- poort aan, dat, evenals dat in Utrecht, door de militaire macht was afgezet. Ik pakte den PHEDIKE in onderstaande Gemeenten van S Zondag 1 O D« Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Eiselink. Cat. Zondag 16. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Nam. twee ure: ds. De Leur van Elkeriee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. halt tien nre: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Ren esse: 'sNam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: d9. Kapleyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. balf tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk Haamstede. 's Avonds zeven ure: ds. Boone van Terneuzen. (In wijding van het nieuwe kerkgebouw). Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snara. twee ure: ds. Baman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Nam. twee ure i ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Geer- ling. Herv. Kerk te Zonnemzire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk, Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. Herv. Kerk te Dreischor: 'sNam. twee ure: ds. A. Burger. IKURTBN chouwen en Duiveland. Mei 10 O 3. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oawerkerk: Nam. twee ure: ds. Van Nouhuyt van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'a Voorm. half tien uregeen dienst's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk Voorm. 9 30 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 5.15 ore: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm, half tien ure en 's nam. twee ure. dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: C. Staal en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waarden burg. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Brninisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureLeeskerk. Oud-Geret. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure eu 's n&m. 2 ureGewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure; voorganger de heer Strauh; 'savonds 5 ure: Kinder samenkomst. ram, en reed naar den Dam. Hier heerschte de gewone bedrijvigheid. Vrouwen en kinderen, die tramkaartjes aan den man poogden te brengen; schoenpoetsers, die voor een stuiver uw schoenen doen glanzen, en daarbij tevens uw pantalon schoonborstelensoldaten aan de wacht, die zorgen, dat de kleine steentjes vóór het Koninklijk paleis door de voetstappen van het publiek niet ontwijd wordenvan alle kanten heeren, die op het gelui van de bel in stroomen zich naar de Beurs spoeden aankomende en vertrekkende trams; aapjes en andere rijtuigen, meestal in volle vaart; negotiekarren door ventende kooplui voortge duwd enz. Het was in het kort het oude, gewone gedoe, dat ik hier wéér aantrof. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben, maakte ik een wandeling door de hoofdbuurten der stad. Ik ontmoette een troepje stakers, die strooibiljetten uitdeelden, waarin de grondwerkers werden aangespoord in de staking te volharden, en uitgenoodigd des middagB om vier uur in «Neérlands Werkman" te vergaderen. Ik had het plan gevormd die vergadering bij te wonen, maar ben er niet toe gekomeD, omdat er zooveel te zien en te hooren viel, dat ik tijd te kort kwam. Op den bok van één mij voorbijrijdende vuilnis kar zag ik een soldaatmet het geweer aan zijn voet, vermoedelijk tot bescherming van den naast hem zittende nieuw aangenomen gemeente-arbeider. Ken kolonel kwam voorbij. De soldaat sloeg aan. De kolonel salueerde, tot groote vroolijkheid van de voorbijgangers, op de gebruikelijke militaire wijze terug. Ik merkte op, dat de kolonel zelf ook lachte. Huzaren hielden voor het Blauwhoedenveem op de Prinsengracht de wacht. Gelijk ik vernam, werden al de veemen en voorname handelsinstellingen door krijgsvolk, zoowel bij dag als nacht, bewaakt. Zij hadden, zooals ééD hunner mij zeide, het wat best. Volop sigaren, en andere versnaperingen. Een dame had hen zelfs op een plumpudding onthaald. De politie-agenten konden nun werk niet af, zoodat de schutterij mede politiedienst ver richtte. De meeste politieposten waren dan ook door schutters bezet. Schutters deden 's nachts de ronde. Natuurlijk werden zij hiervoor door de gemeente betaald, en ruim ook, wat aan de meesten hunner niet onaan genaam was. De gsslantarens werden, zooals ik des avonds bemerkte, door nieuwelingen in het vak ontstoken. Zij misten nog de handigheid van hen, wier plaatsen zij hadden ingenomen. Elke iantarenopsteker werd door een soldaat begeleid. In het algemeen was op de straat, behoudens het militair vertoon, niet veel meer te bespeuren van hetgeen was voorgevallen. Wel leed nog de handel, zooals men mij verhaalde, zware verliezen, daar het goederenvervoer voor een deel gestremd was, voor een deel vertraging ondervond. De kooplieden toch konden daar door de hun gedane orders niet uitvoeren, en derhalve niet op tijd leveren. Des avonds bezocht ik het tbéatre Rembrand. In het programma, dat ik kocht, vond ik een gedrukt biljet, waarop te lezen stond, dat wegens de staking de bagage van Agnes Kremzer niet tijdig gearriveerd was, zoodat de volgorde vóór de pauze gewijzigd was. Dus ook hier stagnatie. Zierikkp.e, 6 Mei 1903. B R I N I O. Gemengd Nieuws. Toen de trein van Roosendaal Maandag avond 6.50 te Breda aankwam, stond het onderste gedeelte van een rijtuig 1ste klasse, door het warmloopen van een as, in brand. De bisschop van Breda, die zich in ambtsgewaad daarin bevondmoest zich haasten om zonder oogeral het rijtuig te verlaten. Het partijbestuur der Duitscho soc.-dem. party heeft 5000 Mark beschikbaar gesteld voor de slachtoffers der algemeen werkstaking. Bg het Ilandelsbl. kwam tot dusver bijna f 17.000 in als een hulde aan de plichtsvervulling van wie bg de jongste spoorwegstaking het werk niet neerlegden. Nu het water in de omstreken van Breda langzamerhand terugtrekt, en de landerijen droog komen, kan de boer zyn schade overzien. De aardappels zgn meeren deels gerot, zoodat ieder zich haast nog andere te zetten. Het land wordt afgeloopen om zetterB. Het koren heeft veel geleden, doch dit kan de schade inhalen. Overigens valt alles nogal mee. Een gevaarlijke tractatie. E< visschersdocbter van Ostende ging te Brussel een betrekking zoeken. Zy reisde naar de hoofdstad en terwgl zg, alleen in een compar timent van den trein zat, kwam daar een deftig gekleed heer in, vergezeld van twee dames, met wie hdt visschersmeisje in gesprek raakte. Zg toonden haar juweelen, en, onder het gesprek, haalde de heer een pakje lekkerny uit den zak, waarvan ieder een taartje nam. Het Ostendonsche meisje, niet van gebak houdend, stak haar deel in de zak, met het doel, het voor de kinderen harer tante te bewaren. Doch daar aangekomen, was het geheel in elkaar gezakt en het nu niet meer durvende geven, wierp zg het voor den hond. Het beest had dit nauwelgks opgegeten of het begon te zwymelen en viel toen in een diepen slaap, waaruit het slechts twee dagen nadien ontwaakte. Men begrijpt aan welk* gevaar het visschers meisje was ontsnapt. Aan Voison, den onschuldig wegens moord veroordeelde, die acht jaar te Guyenne heeft doorgebracht en een jaar geleden gratie heeft gekregen, is nu door den krijgsraad te Orleans behalve eerherstel oen schadeloos stelling toegend van 40.000 fr. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: Een toon van P. K. Kanaar en L W. Flik weert. N. Klink en P. Wiilemse. dochter J. Romijn en J. Verseput. gehuwd: I. J. Wisse, 27 j., jm. en 3. M. Bossaert, 2G j., j.d J. van Alrokerk, 21 jj.m. en E. P. Kloet, 22 jj d, C. Th. Gilden, 29 j., j m. en W. IL van Strieu- 28 j., j.d. overleden: J. van den Berge, 44 j., echtgenoot van J. M. Groeneveld. L. A. Cats, 78 j., ongeh. d. A. M. Beye, 4 j., z. 5 Mei. 6 6 7 Weekmarkt te Zierikzee7 Mei 4903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,47£, 0,55, f 0,511 en f °>C0 de 5 Hectogr. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zgn verkocht voor 0,60, f 0,67£, f 0,70 en 0,72| per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 per 25 stuks. Eend-Eieren voor f 0,90 en f 0,95 p. 25 stuks. 8TOOUOOTB1B1I8T Mei. AMSTERDAMSCHE TUD. Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 9 7,30 Zondag 10 7,30 Maand. 11 7,30 Dinsdag 12 7,30 Woens. 13 7,30 Dond. 14 7,30 Vrijdag 15 7,30 Zaterd. 16 7,30 Van Zierikzee: Zaterd. Zondag 10 Maand. 11 Dinsdag 12 Woens. 13 Dond. 14 Vrijdag 15 Zaterd. 16 'smorg. 'smidd. 3.— 3 3,— 3,— 3,— 3,— 3,— Indien reizigers «an Zierikzee naar Goes, bg den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochfendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. 0* Zoo de Heere wil en zij J leven, hopen onze geliefde Ouders: ABRAHAM CORNELIS DE HOND en GEERTRUIDA KOSTEN den 10 Mei a.s. hunne 25-jarige j Echtvereeniging te herdenken. Oud-Vossemeer, 9 Mei 4903. Hunne dankbare Kinderen. Den 14 den Mei a.s. onze geliefde Ouders JOHANNES DE GLOPPER en JOPPA VAN BURGH, hunne 25-jarige Echtvereeniging j te vieren. Burgh, 9 Mei 1903. Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd E. C. DE RIJKE Iz. Haamstede, Dreischor, L. K. KOSTEN Mo. 6 Mei 4903. Ondertrouwd JAN MANNI Cz. en ADRIAN A VAN DER WEELE Jn. ScnuDDEBEURS Brouwershaven Ondertrouwd MARINUS "WESTERWEEL Iz. en PIETERNELLA MARIA MATTHIJSSE Ld. Brouwershaven, 7 Mei 4903. Ondertrouwd MARINUS CAPELLE en PIETERNELLA C. ROTTE. Oosterland, 7 Mei 1903. Ondertrouwd JOHAN FREDER1K VAN DE VATK en NEELTJE LEEUWE. Zierikzee, 8 Mei 1903. Ondertrouwd WILLEM CORNELIS VAN DIJKE Mz. en MAATJE MARIA 8CHOONEN Jn. Zierikzee, 8 Mei 1903. Huwelijksvoltrekking 20 Mei. Heden overleed zacht en kalm fr Brum men, mijn geliefde Broeder Jhr. Mr. J. W. C. van Vrijbergh in den ouderdom van ruim 89 jaar. Rijzenburg, 30 April 1903. P. P. VAN GELRE VAN VRIJ VAN WE8TENSCHOUW Eenige en algetneene kenni

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2