Uit Stad »n Provincie. hand gelegd op elf nieuwe kinderpakjes, twee heerencoatuuma, twee rollen goed voor loopera, een atel beddetijk, een stuk fijn Engelsch leder, een pak kostbare gordijnstoffen en zoo meer. Dan werd bij een bewoner der Heeren straat beslag gelegd op een partij doozen poetsgoed, aan het Maasstation gestolen, terwijl de inspecteurs al zoekende en speurende ook de wetenschap opdeden, dat hun arrestanten nog vier rollen graslinnen van een wagen in de Boompjes hebben gestolen, dat zij ook de dieven zijn van twee doozen met japonnen, lijfjes en enkele gouden sieraden, bestemd voor een paar dames te Oude-Tonge en van den wagen van een bode op de Hoogstraat gestolen, en voorts, dat mede op de Hoogstraat door hen nog van een anderen wagen is ontvreemd een doos bevattende kostbare stalen zijde en japonstoffen. Die stalen zijn in een lorrenpakhuis in de Fannekoekstraat, tusschen 10,000 kilogram andere lorren in, terug gevonden. Dit alles ongeacht de zeventien diefstallen, die de arrestanten reeds eerder bekenden en waarvan ook bet meerendeel van het gestolene reeds in handen is. Een van de twee heelsters, een vrouw die een snoepwinkel doet in de Boschlaan, en een waschvrouw uit de Eerste Lombardstraat, droeg een der gestolen blouses aan het lijf toen zij gearresteerd werd. Van de dieven was er inmiddels reeds één in het hnis van bewaring opgesloten voor een ander misdrijf. Van daar is hij tijdelijk naar het politiebureau in de Lange Torenstraat overgebracht om gehoord en geconfronteerd te worden. Van de geheele bende, de heelsters incluis, worden op het hoofdbureau van politie foto's genomen. Roermond, 2 Mei. Hedennacht werd er een poging tot moord gedaan op den drukker uitgever van 't alhier verschijnend weekblad De Grensbode te Vaals. Terwijl W. tusschen 12 en 1 uur bezig was met het vouwen van couranten werden op eens hevig op een venster zijner restauratie geklopt. W. zich naar het venster begerende om naar de oorzaak bier van te zien, hoorde op eens een schot vallen De ruit met de gordijnen, waarachter hij stond, werden doorboord, eveneens 6 bladen, die hij in de handen hield, totdat eindelijk de kogel van een nogal tamelijk zwaar revolverkaliber in zijn boezelaar terecht kwam, alwaar bij in de vezels verward bleef zitten. Alhoewel de politie dadelijk gewaarschuwd werd, is van dader of daders geen spoor. Zierikzee, 4 Mei. Aan bet Verslag van Commissarissen der Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij ontleenen wij het volgende: Het personeel in dienst bij de Stoomtram wegen op de Zuid-Hollandache- en Zeeuwsche eilanden, en bij de veerdiensten bedroeg 140 beambten tegen 135 in 1901. De ontvangst voor het reizigersvervoer bij den Stoomtramweg BrouwershavenSteen bergen was als volgt: Reizigersvervoerf 44118,10 Abonnementen- 496,— Schoolkaarten- 1437,13 W erkl iedenkaarten- 163,CO Bizonder vervoer (rechtstreeks verkeer H. S. M., Militair vervoer enz.)- 456,415 f 46371,245 tegen f 46,819,42 in het vorig jaar. Het bagage-, goederen- en veevervoer bracht op f 19,089,73, tegen f 24,250,241 in het vorig jaar. Het postvervoer bracht op f 5,532,84, tegen f 5,454,04 in 1901. Aan diversen werd nog ontvangen f2075,51, zoodat de totale opbrengst f 73,069,325 bedraagt, tegen f 74,605,805 in het vorig jaar. De drukste dag bracht op aan reizigers vervoer f 744,50, de minste dag f 51,35. De opbrengst van het reizigersvervoer mot inbegrip der schoolkaarten bedroeg bij do veerdiensten f 26,904,71, tegen 25,227,74B in het vorig jaar. Voor bagage-, goederen- en veevervoer werd ontvangen f13,159,325, tegen f9,618,505 in 1901. Postvervoer bracht, evenals in het vorig jaar, f 4000 op. Aan sleeploonen werd ontvangen f 2,146,27 tegen f 1,591,90 in 1901 terwijl aan diversen als pachten van boffttten enz. f 500 gemaakt werd, tegen f 750 in het vorig jaar, zoodat de totale ontvangst bedroeg f 46,710,30s, tegen f 41,188,15 in 1901. Het aantal vervoerde reizigers op de lijn BrouwershavenSteenbergen, bedroeg over het jaar 1902 232463. De maand April had het geringst aantal reizigers, namelijk 15107de maand Juni daarentegen het hoogste aantal, 23640. Van de late klasse werd gebruik gemaakt door 33776 reizigers; van de 2de klasse door 198687 reizigere. De opbrengst van de late klasse was f 9361,37die van de tweede klasse f 34756,73. Het aantal vervoerde reizigers op den stoombootveerdienst Zijpe—Numansdorp over het jaar 1902, bedroeg f 34126. In Februari werden 1704, in Augustus 4432 reizigers vervoerd, zijnde het laagste en het hoogste maandcijfer van dat jaar. Het aantal vervoerde reizigers op den stoombootveerdienst Zijpe Anna-Jacoba Stavenisso over het jaar 1902 bedroeg 29275. In November werden 1709, en in Juni 3638 reizigers vervoord, zijnde het laagste en het hoogste maandcijfer van dat jaar. Wij maken allen, die wenschen in te zenden voor de internationale tentoonsttelling van hoenders, duiven, eenden, ganzen, zwanen, fazanten, parelhoenders, kalkoenen, pauwen, zang-, kamer- en volièrevogels, die den leten, 2den en 3den Juni a.s. in goed overdekte tenten op het Havenplein te dezer stede zal gehouden worden, dat de inschrijvingen tot uiterlijk 10 Mei zullen ontvangen worden, en vergezeld van het bedrag, moeten ingezonden worden aan den heer M. Smits, Nobelstraat, alhier. Inschrijvingsbiljetten, en het reglement, waarin de voorwaarden van inzending zijn neergelegd, zijn aan hetzelfde evengenoemd adres verkrijgbaar. Door Gedep. Staten van Zeeland zijn benoemd tot leden der Commissie, bedoeld in art. 86 der Ongevallenwet, de heeren J. Gloude te Zierikzee, P. Vink te Noordgouwo, G. J. Lunenberg Sr. te Zierikzee, en C. J. Kloet te Brouwershaven. De griffie van den Raad van Beroep te Middelburg, is gevestigd Lange Singelstraat, 182a. De Minister van Binnenhndsche Zaken heeft, met intrekking van zijn beschikking van 2 Maart 1903, te rekenen van 1 Mei 1903 aangewezen als standplaats van den agent der Rijksverzekeringsbank in het agent schap Middelburg: Middelburg en Goes, De liohtingen 1897 en 1898 zullen dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Bij het 3e regiment infanterie komen van de veldbataljons voor herhalingsoefeningen dezen zomer onder de wapenende lichting 1897 van 20 Juli8 Augustus en de lichting 1898 van 3 September30 September. Het 2 bataljon zal van 712 September deelnemen aan de schietoefeningen in Harskamp en van 14—29 September aan de regiments oefeningen. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's-Rijks-Kustverlichting te Westorschouwen, gedurende April 1903. Dat men ook van het goede, het onont beerlijke te veel kan krijgeu, heeft de regenval in deze maand bewezen. 23 regendagen leverden in 19 aftappingen 87,1 m.M. hemelwater, alzoo 44.25 m.M. méér als de normaal voor April hier aangeeftdo Bannen ontvingen dus pl. m. 1620060 M3. water, wat door den zandigen bodem gretig werd ingezogen, zoodat alleen op de laagste plaatsen, o. a. »het watergat", het water boven den poldergrond stond. Hoewel slechts sporadisch, was in gezegden val begrepen 7 maal sneeuw, 4 maal grove en 4 maal fijne hagel, men noteerde ook nog een paar malen nachtvorst, bibberde vaak van koude, en toch vertoonde zioh maar eenmaal dauw. Yrij gelijken tred met de natte koude hield ook do luchtgesteldheid, 16 malen was 't nevel achtig, 3 malen mistig, 6 maal heldor, 6 maal licht bewolkt, 6 maal bewolkt, 18 maal zwaar bewolkt en buiig, 13 maal betrokken, terwijl de wind varieerde als volgt17 maal N., 5 maal N.-O., 6 maal O., 4 maal Z.-O., 7 maal Z., 5 maal Z.-W., 12 maal W. on 7 maal N.-W., verhief hare kracht zich 17 malen van stijve bramzoila tot marszeilskoelte en storm, ter aankondiging waarvan vijf malon atormsein werd geheschen. Onwedor in de verte hoorden wij eenmaal, en eenmaal vertoonde zich een krans rond de maan. Vrijdagavond is in het Mastgat, nabg Vianen, lek gesprongen en onmiddellijk gezonken het tjalkscbip «Zeven Gebroeders", schipper Bakker, geladen met steen, komende van de Waal en bestemd naar Bergen-op-Zoom. De schipper en zijn knecht hebben zich kunnen redden. Van het schip is niets meer te zien. De machinist bij den provincialen stoom- bootdienet op de Wester-Schelde, G. J. Verhagon Sr. te Vlissingen, die ruim 30 dienatjaron als zoodanig heeft, heeft tegen 1 Juli eervol ontslag aangevraagd met toe kenning van pensioen. Benoemd tot gemeente-veldwachter te Katwijk aan Zee de heer M. v. d. Hoek, geb. te St.-Maartensdijk, thans maréchaussee te Steenbergen. Serooekerke. De voordracht voor haven meester en fairbankweger alhier is (alphabetisch) de volgende: P. Berrevoets, Ellemeet; M. Beije, Noordwelle en Van Nieuwenhuize filiaal, Haamstede. Stavenisae. Volgens den alhier van wege het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in April 1.1. alhier 128 9 m.M. regen (in 18 aftappingen) tegen 32.5 in 1902 en 67.8 in 1901. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 775, de laagste 746 m.M. Wolfertsdijk. De minderjarige matroos A. v. S. Pz., alhier met verlof bij zijn ouders, is niet naar zijn garnizoen Den Helder terug gekeerd, maar heeft zich hoogstwaarschijnlijk met zijn zwager en zuster van Antwerpen uit naar Amerika begeven. Cortgene, 2 Mei. Vrijdag 1.1. had in het openbaar plaats de rekening en verantwoording van de laatst gehouden verloting van «Land- bouwbelang", die onveranderd werd goed gekeurd. Daarna vergaderde de Vereeniging in hetzelfde lokaal (bij den heer Luijendijk). Onder meer werd een zinsnede aan art. 35 van 't reglement toegevoegd. 14 personen werden geballoteerd, zoodat do Vereeniging nu 77 leden telt. Bg een op vroeger datum gehouden aan besteding van 61.400 KG. Chili-salpeter, was de boer Snelleman te Dinteloord de laagste inschrijver, voor f 13.66 per 100 K.G. Wissenkerke, 2 Mei. In de commissie, bedoeld by art. 8G der Ongevallenwet, zetel kring van Noord-Beveland, zijn door Gedep. Staten benoemd tot leden-werkgevers de heer A. A. v. d. Maas, timmerman alhier en C. Kievits, timmerman te Colijnsplaat. Tot leden-werklieden de heeren J. C. Breaa te Wissenkerke en W. C. Barentsen te Colijnsplaat, beiden timmerman. St.-Fiüpsland, 3 Mei. Leverde tot nu toe het zoeken van aliekruiken (kreukels) voor menigeen in het voorjaar een aardigen stuiver verdienste op, dit jaar is het niet zoo. Het zeer verscherpte politietoezicht, en een steeds in de Mosselkreek kruisend vaartuig der recherche maken het den kreukelrapers niet gemakkelijk hun bedrijf uit te oefenen. Menigeen moet zich dan ook het genot van dit schorrenprodukt ontzeggen. Alleen kan men nog zijn hart ophalen aan lamsooren, die evenwel, wat de afmetingen betreft, meer op schapen- dan op lamsooren gaan gelijken. DoorGedep. Staten is o. a. in de raden van beroep in zake de Ongevallenwet benoemd tot Üd-werkgeverL.Capelle, metselaar alhier. Benoemd tot politie-agent te Sliedrecht D. Heyboer onbezoldigd rijks-veldwachter io den Anna-Jacoba-Polder. Goes. De heer J. M. Kakebeeke, lid van de Provinciale Staten, hoopt den 26 dezer den dag te herdenken waarop by vóór 35 jaren voor het eerst als zoodanig gokomen werd. De heer Kakebeeke werd steeds herkozen, en is sinds vele jaren het oenige liberale lid voor het district Goes; bovendien heeft bij het langst zitting in de staten. Voor het op den tweedon Pinksterdag te Goes te houden tarnfeest met festival, zal onder de deelnemende muziek- en zang- gezelschappen f 250 verloot worden. Door het bestuur van de internationale tentoonstelling van aardrijkskundige leer middelen, gehouden te Amsterdam door de vereeniging van leeraren M. O. in 4902, werd oen diploma toegekend aan den uitgever A. C. Bolujjt te Goes voor de door hem ingezondon Niouwe Schoolkaart van Zeeland, geteekend door den heer W. Temporman Wz. al bier, onder toezicht van den heer J. Swart, hoofd dor school te 's-G raven polder, welk diploma thans word toegezonden. Middelburg. Burgem. en weth. stellen don gemeenteraad voor om ten behoove van de gemeente-duinwaterleiding, onder leiding van den ingenieur, den heer Schotel, over te gaan tot het maken van een prise d'eau, filter bakken benevens eon dienstwoning op het terrein van het pompstation aan do Oranjezon, waarvan do kosten op f 32500 worden begroot. De hoer L. D. Vliogenthart, hoofd commies tor gemeento-secretario te Middelburg, is benoemd tot controleur der gemoentc- financion te Zaandam. Hulst, De heer mr. J. G. van Deinse, aan wien op verzoek tegen 45 Mei eervol ontslag verleend ia als notaris, zal geen ontslag nomen als lid der Provinciale Staten, aangezien de heer Van DoinBe eerst in het najaar voornemens moet zijn deze gemeente te verlaten. AanbestedingenVerkooplngen ens. Haamstede. Door den heer A. V. M. Goeminne werden publiek aanbesteed 4o perc., het bouwen van een groot varkenshok2e perc do verbouwing cener landbouwscbuur met nieuwe mestputheiningen. Voor het timmerwerk, 4 e perc., was ingeschreven door de heeren L. J. Kappors, voor f 365, E. C. de Rijke, f 346, A. Gil- jamse, f 367 voor het metselwerk de heeren A. Lindhout, f 325, J. Slager, f 243, A. Brandt, f 340 smidswerk door de heeren Verwest, f 45, ConBtandse, f 65,50, J. Tibant, f 60; timmerwerk, 2o perc., L. J. Kappers, f 1065, E. C. de Rijke, f4424, A. Giljamso, f 4045 metselwerk, A. Lindhout, f 266, Slager, f 265, A. Brandt, f 275smidswerk, Verwest, f 440, Constandse, f 420, J. Tibant, f 405. Aan de laagste inschrijvers is het werk gegund. Landbouw en Veeteelt, Landbouwproefstation. De Minister van Waterstaat heeft met wijziging van het bij genoemde beschikking vastgestelde reglement voor de onderzoekingen aan de Rykslandbouw- proefstations in zooverre bepaald, dat de laatsto drie zinsneden daarvan gelezen worden als volgt: Naar bovenstaand tarief worden alle onder zoekingen per stuk betaald. Voor een zeker aantal onderzoekingen van denzelfden aard echter kunnen belang hebbenden, of ook een vereenigirig van belanghebbenden, mits zij landbouwers zyn, verzoeken met één der proefstations een abonnement to sluiten. Do directeur van het betrokken Rijkslandbouwproefstation kan door den Minister worden gemachtigd tot het sluiten van zoodanige abonnementen tegen prijzen beneden diewelke voor diezelfde onderzoekingen, als zy afzonderlijk worden gevraagd, betaald worden. In bizondere gevallen kunnen de directeuren derRijkslandbouwproefstationsinsgelykaworden gemachtigd zoodanige abonnementen te sluiten met belanghebbenden of met vereenigingen van belanghebbenden, die geen landbouwers zyn. De commissie voor Zuid-IIolland tot het bijeenbrengen van jong fokvee voor Zuid- Afrika, verzoekt aan de veehouders, die geneigd zyn vee, door de commissie aangekocht, kosteloos te weiden gedurende den zomer 4903, zoo spoedig mogelijk bun adres op te geven aan den voorzitter der commissie den heer P. Loopuyt te Schiedam. De eerste aardappelen uit de kassen van 't Westland zyn reeds in Den Haag ter markt gebracht. Zy golden f 4,50 per ton. H K O H T H ZAKE X. Naar men verneemt heeft de procureur- generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden, ter kennis van de wed. Hogerhuis gebracht, dat haar verzoek om gratie, ten behoeve van haar zoon Wiebren is afgewezen. 's-Hertogenbosch. net rechtsgeding contra H. Bnysse, landbouwer te Biervliet, wegens zijn aanklacht, dat by door de politie zou mishandeld zyn in Oct. 4901, en waarin de Hooge Raad geen uitspraak deed, zal door het Ilof alhier behandeld worden op 20 Mei e.k. Biervliet. Dezer dagen zyn 43 personen opgeroepen om te Middelburg getuigenis af te leggen in een geschil tusschen eigenaar en pachter en pachter eener hofstede. De pachttermijn eindigt in 4905, doch de eigenaar wil onmiddellijk aan 't gebruik komen en beschuldigt den pachter van niet-behoorlyke naleving van het contract. Een mooi zaakje voor de advokaten. De heer Hugenholtz zal voor de recht bank te Haarlem verdedigd worden door den heer mr. Troelstra. KEBKNIKUWS. Te Ten Boer (Gr.) is de Ned. Herv. Gem. in verval geraakt, zoodat niet meer dan 20 personen de kerk bezoeken. Reeds onder scheidene malen waren by de kerkelijke colleges klachten ingebracht tegen ds. W., welke voor eenige jaren tot een schorsing van dezen predikant leidden. Nu kwam het echter zoo ver, dat by na allo in den kerkelyken hoofdelyken omslag bijdragende ingezetenen zich met oen schrijven hadden gewend tot de Synode en de lagere kerkelijke colleges, waarbij zij te kennen gaven, dat zij per deurwaarders-exploot hun lidmaatschap van de kerk zouden opzeggen, indien niet ds. W. de gemeente verliot. Het Provinciaal kerkbestuur besliste in zijn vergadering van 30 Maart, dat ds. W. dient to worden ontslagen. Hem werd echter 4 weken tijd gegoven, alsnog ontslag te nemen. Dit heeft hij nu gedaan. De boekhouder-diaken is door de maré chaussee in zyn eigen huis gearresteerd en als verdacht van meinood, gevankelijk naar Groningen overgebracht. Hij weigerde, ook op het bevel van classicaal bestuur, de diaconie- rekening ter inzage te loggen. De officier van justitie te Groningen zal worden verzocht de boekon van V. ambtshalve in beslag te nemen. Ds. B. Vconstra, predikant bij de Geref. kerk A te Vlissingen, vierde Donderdag 1.1. den dag, waarop hij vóór 40 jaar als predikant werd bevestigd in de Chr. Geref. kerk. Ds. Veonstra was vóór dien tijd zendeling- leeraar in Suriname en daarna reizend predikant voor de afgescheiden gemeenten in Zeeland. Achtereenvolgens was bij predikant to Colijnsplaat, Sauwerd, Siddeburen, Meliskerke on sedert 4 April 4884 te Vlissingen. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Dokkum, ds. P. H. Kapteyn te Renesse en Noordwelle. Dit jaar heeft op Hemelvaartsdag te Dordrecht de Bondsdag van den Ned. Bond van Jongelings-Vereenigingen op gerefor meerden grondslag plaats. Op de openbare middag-vergadering spreken o.m. bet Kamer lid Talma over «maatschappelijke kracht" en mr. Sybrandi van Den Haag, die eene op wekkende rede zal houden. Des avonds spreekt dr. Wagenaars van Middelburg over solidariteit". O N D E B W II 8. Stavenisae, 3 Mei. A.s. Vrijdag zal te ScherpeniBse worden gehouden een vergadering van de afdeeling «Tholen" van het N. O. G. Behalve huishoudelijke zaken zullon behandeld worden. «Hanna" van Potgieter door den heer J. van Bezooijen en «De school in den strijd tegen het drankmisbruik" door den heer C. v. d. Graaff, terwijl door den heer G. M. v. d. Ende een nader op te geven ontwerp zal worden ingeleid. Oosterland. Benoemd met ingang van 4 Mei j.l. tot onderwijzer aan de openbare lagere school de heer P. Lutijn, thans tijdelijk alhier. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de openbare lagere school A te Breskens, is benoemd mej. E. J. Weisfeit te Aardenburg. Deze benoeming staat in verband met de sohorsing van de benoeming van mej. M. de Hullu tot onder wyzeres aan genoemde school, welke be noeming buiten de voordracht om geschiedde Renesse. In de Zaterdag gehouden ver gadering der onderwijzers afdeeling «Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen., werd gekozen tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van dit genootschapdie te Groningen zal gehouden wordende heer H. W. Poldermans te Noordwelle en tot diens plaatsvervanger de heer M. N. Leeuwe te Renesse. Bij het bespreken van het programma van de algem. verg. bleek, dat de afdeeling voor punten 8 en 9, 44, 42, 43, 14, 46 en 18 ia, en dat zij met bet hoofdbestuur meegaat omtrent punten 10, 45 en 49. Heenvliet, 1 Mei. By de examens te Rotterdam slaagde voor de akte van onder wyzeres mej. H. J. Kuijper Boone alhier. N E CROLO 0 I E. Den 30 April 1.1, overleed te Brummen, op den huize «De Koppelenburg", in den hoogen ouderdom van 89 jaar, de heer Jhr. Mr. JAN WILHELMUS CHRISTIAAN VAN VRIJBERGHE VAN WESTEN- SCHOUWEN, die 4 April 4814 te Zierikzee geboren was en met zyn nog levenden broeder, Jhr. Mr. Piel er Paul van Gelre van Vry- berghe van Weetenschouwen, heer van Westen- schouwen, de laatste afstammeling was van een vermaard geslacht, dat te Zierikzee in groote eere werd gehouden en ook in Tholen in de 46de en 17de eeuw zeer geacht was. Aangenaam is het ons eenige bizonderheden te kunnen mededeelen uit de familie VAN VRIJBERGHE. De stamvader dezer familie was de te Romerswaal wonende David de Boet, die in het laatst der 45de eeuw gehuwd was met Cornelia CroeBinck. Van dezen zijn in rechte lijn afkomstig: Willem Davidse de Boet, in 4512 Schepen te ReimerswaalJacob Willemse de Boet, die in 4550 bet Ambacht van Vryberghe kocht en zich te Tholen vestigde en Schepen en Burgemeester aldaar werdWillem de Boet van Vryberghe, geboren te Reimerswaal 1550, overleden te Tholen 46 Jan. 4625, als burgemeester van TholenLieven van Vrijbergho, geboren te Tholen in 1590, overleden 3 Juni 4637, zijnde Schepen en Burgemeester van Tholen, rekenmeester van Zeeland; Jan van Vryberghe, geboren in 4635, overleden 5 Juni 1678, als burgemeester van Tholen en Heer van Namen; Jacob van Vrijberghe, geboren 1660, is Schepen van Tholen geweest; Jan Francois van Vrij bergho, geboren te Tholen in December 4685, vestigde zich te Zierikzee, alwaar hij 28 September 1750 overleed, als luitenant- generaal der kavallerio; Mr. Jan van Vry berghe van Westenschouwen, geboren te Zierikzee 1745, overleed aldaar 2 Juni 4 789; hy was secretaris en pensionaris-honorair van Vlissingen, Schepen en Raad te Zierikzee en sedert 1759 Heer van Weetenschouwen; Jhr, Johan Francois van Vrijberghe van Westenschouwen, geboren te Zierikzee 47 Juli 4776, overleden aldaar 9 April 1845, de stichter van het groote huis op de Oude Haven te Zierikzee, dat thans is ingericht voor de arrondissemente-rechtbank. Van zijne zes kinderen is nu nog slechts de boven genoemde 84-jarige Jhr. Mr. Pieter Paul van Vryberghe van Westenschouwen in leven, als zijnde de laatste afstammeling van dit oude Zeeuwsche geslacht. RADEN VAN BEROEP. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in de Raden van beroep inzake de Ongevallen wet in deze provincie benoemd: Als leden-werkgevers de hoeren: P. Malo- taux le Sas van Gent, M. C. Roest, E. A. C. F. Mes, M. P. A. Proos, allen te Middel burg, A. J. J. Klyberg te Vlissingen, G. W. den Boer te Middelburg, H. Clement te Goes, P. den Boer te Wissekerke, J. A. Franken te Noordwelle, P. van Wjjck te Terneuzen, B. H. Reuling te Hulst, S. Guliker te Tholen, J. Catsman te IJzendijke, D. van den Berg Wz. te Bruinisse, L. van Aartsen te Vlissingen, P. C. van Laero te IJzendijke, D. Krug Sr. te Vlissingen, J. J. Oranje te 's-Gravenpolder, L. Cappolle te St.-Philipsland, A. Ilanewinkel te Vlissingen, J. M. M. Matthijsse te Ooster land, D. van den Berge te Terneuzen C. Bruggeman te IJzendijke en H. Meulen- berg te Wissekerke. Als plaatsvervangende leden-werkgevers de heerenC. P. A. Pauwels te Ssb van Gent, F. Machenaud Jr. en A. Geervliet, beiden te MiddelburgAlpb. Janssens te Hulst H. Pieterse te Middelburg, W. G. de Lange te Tholen, J. C. BruggetnanB te Goes, M. J. Wautera te Hulst, C. Boudewynse te Middel burg, C. de Looze te Zierikzee, S. van der Peijl te Goes, J. van de Ree te Terneuzen, V. Verscbaffel en H. W. Vollenhoven van Daalen, beiden te Sas van Gent, J. N. van Qysel te Hulst, G. Guillaume, F. N. de Rooij en J. J. Krijger, allen te Vlissingen, N. Pad mos te Dreiscbor, J. C. Golderblom te Tholen, J. C. de Beste te Goes, C. van Ree te Wissekerke, A. C. Rijnberg en P. vau der Peijl, beiden te Terneuzen. Verder als leden-werkliedenA. Vervaot te Sas van Gent, A. van Eden, B. Oldeman, F. J. Collie van Aartsen, L. J. Adriaansen en D. Bimmel, allen te Middelburg, W. C, Donsen en A. C. Lodder, beiden te VlissiDgen, J. de Kok te Goes, Th. de Loofl' Jz. te Wissekerke, A. Singerling te Tholen, L. de Kam te Vlissingen, V. JanBsens te Hulst, J. F. Geeraard te IJzendijke, D. Burgers to Tholen, J. de Vos te Oosterland, A. P. Doens te IJzendijke, W. Heule te BurghAdr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2