Waterschapsbestuur van Schouwen stichten van het stoomgemaalhet heeft deze week zijo capaciteit duidelijk laten zien en waar men bij den vorigen euatietoeetand weken met het overtollige water zou moeten geworsteld hebben, daar kan op het einde der week gezegd worden, behoudens onvoorziene omstandigheden, dat het water weer op gewoon peil is gekomen. Zij, die het initiatief tot stiohting namen, kunnen thans met voldoening op hun doorzetten terugzien. Door een 150-tal personen, wonende in het eiland Tholen, St.-Philipsland en West- Noord-Brabant, is een adres gezonden aan heeren ambachtsheeren van Oud- en Nieuw- Vossemeer en Vrijberghe, eigenaren van het overzetveer van Oud- op Nieuw-Yossemeer, met verzoek in den toestand van den veer dienst van Oud- op Nieuw-Vossemeer ver betering aan te brengen, o. a. door aan de zpde van Nieuw-Vossemeer een electrische geleiding te laten maken, waardoor men aldaar des nachts in de gelegenheid zou zijn den veerman te waarschuwen. Vooral met het oog op de geneeskundige diensten, die des naohts aan die zijde verlangd worden, meenen adressanten, dat deze verbetering dringend geëischt wordt. Aan de gemeentebesturen van Oud- en Nieuw-Yossemeer is verzocht aan dit adres adhesie te betuigen. Wissenkerke, 29 April. Heden vierde de heer C. D. van Noppen den dag, waarop hij vóór 50 jaar benoemd werd als gemeente ontvanger alhier, 's Voormiddags werd den jubilaris namens Burgem. en Weth. eon afschrift van een raadsbesluit overhandigd, inhoudende toezegging eener personeele verhooging van traktement, ten bedrage van f 50 'ajaars, ingaande 1 Mei a.s. 's Avonds bracht Apollo" een serenade, wat veel volk op de been bracht. De grijsaard dankte den directeur, en verzocht de executanten binnen, die daarna nog een nummer uitvoerden. Colijnsplaat, 28 April. Naar men ver neemt is voor de betrekking van ontvanger- griffier van den polder Oud-Noord beveland de volgende aanbeveling opgemaakt: No. 1 P. Tazelaar, dijkgraaf van genoemden polder no. 2 R. van Ham, burgemeester van Colijnsplaat en Eats. Tevens wordt hierbij de vraag gedaan of eene aanbeveling van twee personen niet in strijd is met art. 71 van het polderreglement? Goes. Nieuw opgerichte vereenigingen 1°. Een afdeeliog met een 50-tal leden is opgericht van den «Volksbond, Yereeniging tegen drankmisbruik". Het bestuur bestaat uit de heeren: J. E. de Koning Kooy, burgemeesterJ. D. Fransen van de Putte S. Spaans, doopsgez. pred. S. v. d. Peijl en dr. G. H. Leignes Bakhoven, directeur der H. B. School 2°. Een afdeeling van den Bond van Orde der Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen. Ruim 30 leden uit Goes en nabijgelegen stations. Bestuurvoorzitter de heer Paap, vice-voorzitter de heer Collé, le secretaris de heer Acda, 2e secretaris de heer Jellesma en penningmeester de heer Peister; 3°. Een christelijke zangvereeniging onder den naam«Zingt den Heere een nieuw lied". Directeur: de bekwame organist J. Kooiman. Bestuursleden de heeren A. S. J. Dekker, P. W. Qaist, J. Renes, P. Quist, P. Ooster- baan en de dames J. Donner en G. Kamp- huys. De vereenigiog behoort tot den Bond van Christelijke Zangvereenigingen in Neder land. Vlissiiigen, 30 April. De heer D. W. van Boven, sedert den in 1887 bij de Maat schappij «Zeeland" ingevoerden dagdienst commandant van de mailboot «Nederland", heeft zijn laatste reis als zoodanig gemaakt, aangezien hem op verzoek, op de moest eer volle wijze, ontslag als zoodanig is verleend. In zjjn plaats zal worden benoemd de beer W. F. Schenk, thanB eerste officier bij de Maatschappij. Heden (Vrjjdag) werd de zeevaartsobool, de eerste inrichting van dien aard in de provincie Zeeland, officieel, geopend. Dit ge schiedde op eenigszins plechtige wijze in tegenwoordigheid van het dagelijksch bestuur en de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. (Zie Telegram). De torpedoboot «Sphinx" bij de Kon. Mij. «De Schelde" alhier, in aanbouw voor de Indische militaire marine, heeft Donderdag aan de fabriek gemeerd gestoomd. AaibeatedincenVerkooplwgea enz. Zierikzee, 1 Mei. Gisteren zijo door bet Dagel. Best. van het Waterschap Schouwen de volgende werken aanbesteed en gegund Bestek No. 2 7 7. Wegens de vernieuwingen, herstellingen en leverantiëo, behoorende tot de gewone aarde-, kram-, rijs- en steenglooiiogswerketf aan het Waterschap Schouwen, in 6 perceelen, lepere. J. van Strien, Zierikzee, voor f2525; 2e W. Berrevoets -1950; 3e H. C. Berrevoets, Kerkw., -1100; 4e W. Berrevoets, Zierikzee, -2470. 5e C. de Voogd, Scbarendijke, -2473; 6a - 544; Bestek No. 27 8. Wegens bet bezetten met zetbasalt van één der hoofden aan bot Noorderstrand van het Waterschap Schouwen. C. de Voogd, Scbarendijke, voor f 424. Bestek No. 27 9. Wegens bet herstellen en onderhonden van de havenhoofden van Zierikzeegedurende het jaar 1903, in twee peroeelen. le perc. J. van Strien, Zierikzee, voor f 597 2e J. v. d. Valk, - 516. Bestek No. 28 0. Wegens het herstellen en onderhouden van de sluizen, duikers, enz. in de zee-, inlaag- en binnendijken en van de magazijnen in het Waterschap Schouwen, gedurende het jaar 1903, in vier perceelen. le perc. H. Berrevoets, Kerkw.voor f 397 2e 338 3e b - 489 4e L. C. v. d. Hoek, Duivend., voor - 167. Bestek No. 28 1. Wegens het vernieuwen en herstellen van de heulen, bruggen, duikers enz. van het Waterschap Schouwen, gedurende het jaar 1903, in massa. A. Verjaal, Noordwelle, voor f 1272. Bestek No. 28 2. Wegens het bouwen van twee bruggen met keersluis nabij den Schelphoek. A. Verjaal, Noordwelle, voor f 3393. Bestek No. 28 3. Wegens het herstellen en onderhonden der gebouwen van bet Waterschap Schouwen, gedurende het jaar 1903, in drie perceelen. 1 e perc. A. VerseputZierikeevoor f 255 2e b A. Verjaal, Noordwelle, b -272; 3e b C. D. Ornée, Scbarendijke, b -122. Zierikzee, 30 April, Bij de bloembollen veiling, heden door den notaris H. J. van Nouhuys alhier gehouden, zjjn eenige bedden verkocht voor f 3.25, f 3 en f 2.75. Voorts 280 roeden tarwe aan den Blokweg en in Malta, voor f 85 de massa. Zierikzee1 Mei. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het open baar verpacht 28 perceelen schelpdieren- vieacherij in het Bakkersgat en de Hammen, voor f 3224 per jaar. Nieuwerkerk, 29 April. Bij de ver- kooping boeren-inspan heden ten overstaan van den notaris H. J. van Nonbuys te Zierikzee voor mej. wed. Lievense—Mol gehouden, zijn o. a. verkocht: paarden voor f 390, f 302, f 222 en f 140; koeien voor f 255, f 251, f 222, f 217; kalf raars f185; ossen voor f 132, f 115, f 106, f 81 en f 70. Stavenisae. - Door het bestaar van de waterkeering van bet calamiteuse waterschap 8taveniaae ia publiek aanbesteed: do leveriDg van 600 M3. grint (voor de helft 1—4 en voor de andere helft 17). Inschrijvers warende Grintmaaiscbappij te Utrecht, a f 1,79 en de heer A. J. Verstraate alhier, f 1,63 per M3. St - Annaland. Door de Yereeniging «Land- bouwbelang" alhier is aanbesteed de levering van 19100 K.G. Chili-salpeter5360 K.G. maïs en 3,65 H.L. zAaiwikken. Ingesobreven werd voor de Chili-salpeter per 100 K.G. door: P. J. van Aardenno te Dordrecht, f 10,89; Maatschappij BHuIpmest" te Dordrecht, f 11,08; C. de Vos te 8t.-Annaland, f 10,97sJ. Kostense te Kruiningen, l 10,85; A. 8nelle- man te Dinteloord, f 10,87; A. J. Alph. Adan te Ossendrecbt, f 10,73. Voor de maïs, per 80 K.G. C. de Vos te 8t.-Annaland, f 4,95. Voor de zaaiwikken, per H.L.L. Theuniese te St.-Annalandf 10; Johs. Elenbaas te St.-Annaland, f 9,50. Aan de laagste inschrijvers gegund. Het verrichten van schilders- en bebangerswerk aan G nieuw gebouwde woningen te Goes werd door den eigenaar, de hoor De Beste, aanbesteed. Er waren 5 inschrijvershoogste H. Vissers te Goes, f 1241laagste P. Polderman, Goes, f 057. Het bouwen van een Btal op de hofstede «Landlust" te Heinkenszand is aangenomen voor f 1516 door den heer J. v. d. Poel te 's Heer Arendskerke. Voor den Wilhelminapolder is de levering gegund van 132 scheepston basalt-zetsteen voor f 454 aan de erven Treje te Rotterdam van 750 gecreosoteerde perkoonpalen (lang 1.60 M.) aan L. Spiering te Bokstel; van 500 perkoenpalen (lang 1.20 M.) aan v. d. Swaan Co. te 's-Hertogen boscb, voor f 110. O N D E B W II 8.| Voor bet eind-examen der Hoogere Burger scholen in Zeeland, dat dit jaar te Zierikzee zal worden afgenomen, hebben zich 25 adspiranten aangemeld, n.l.: 13 van de Rijks-Hoogere Burgerschool te Middelburg, 5 van die te Goes, 4 van de Hoogere Burgerschool to Zierikzee en 3, die geen Hoogere Burgerschool hebben bezocht. Naar wij vernemen, heeft te Poortvliet, voor de betrekking van onderwijzer met hoofd- acte, jaarwedde f 750, zich niet één sollicitant aangemeld. In de Vacature wordt de volgende vraag gedaan: «Heeft het schoolbestuur eener Bijzondere School het recht eene onderwijzeres, die op Zondagavond om dringende redenen naar hare familie moest, die in eene andere plaats woont en deze reis op dien dag bij gemis aan andere reisgelegenheid per fiets aflegde, het recht deze onderwjjzeres reeds den daarop- volgenden dag niet eervol te ontslaan, als reden opgevende: „Onchristelijke levens wandel". Het schijnt met de vrijheid aan «de Vrije Sohool" niet erg best gesteld". PR.E3DIBL1 in onderstaande Gemeenten van 2Zondag 3 Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Vooim. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Etselink. Cat. Zondag 15. Herr. Kerk te Kerkwerre: *s Voorm. half tien ure: da. BI ankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: da. Mossel. Herr. Kerk te Burgh: 's Voorm. hall tien ure: ds. Le Jagher. Herr. Kerk te Renesae: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Noordwelle: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. Italf tien ure en 'snam. twee are: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. balf tien are: ds. Couvée, oud predikant alhier, thans te Borne. Woensdagavond half acht ure: Idem. (Huwelijks inzegening). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Roman, Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Geer- ling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. hall tien ure, 's nam. twee ure en *s avonds zee ure: ds. Baag van Kamperland. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Dreischor: 'sNam. twee ure: ds. v. d. Linden van Nieuwerkerk. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herr. Gemeente te Schellinkhont (N.-H.), ds. E. K. Groenveld te IJzendijke. Ds. G. Boersma, van Hollandsche Veld beroepen naar Goes, wordt a.s. Zondag aldaar bevestigd door zijn broeder, da. L. Boersma van Qaulerwijk. 's Avonds bondt Z.WelEerw. zijn intrede. Te Burgh is gekozen tot Notabele by de Ned. Herv. Gem. de heer G. A. v. Zuijen. Beroepen bij do Chr. Geref. Gem. te Rotterdam, ds. M. den Boor te Zaandam, (geb. te Eikerzee). RECHTSZAKEN. De krijgsraad te Arnhem heeft Woensdag 11. den milicien B., wegens dienstweigering (bg weigerde een post te betrekken), ver oordeeld tot drie maanden militaire detentie. In de Woensdag gehouden zitting van den Raad van State, afdeeling voor de go- schillen van bestuur, word door den staatsraad mr. Huber verslag uitgebracht omtrent het beroep van J. M. Verbeke te Zierikzee tegen twoe besluiten van Burgem. en Weth. dier gomeente, waarbij hom vergnnning is geweigerd voor hot oprichten van twee drogerijen van huiden en vellen. God. Staten adviseerden ten deze tot handhaving van de bestreden besluiten. De Kon. beslissing volgt later. Het gerechtshof te Middelburg beval Donderdag 1.1. in de zaak van D. D. B., arbeider te Biezelinge, veroordeeld tot één maand wegens een vergrgp tegen do zeden, gevangenneming van oen getuige d décharge J. v. d. S., een 17-jarig arbeider uit Biezelinge, wegens verdenking van meineed. De zaak van B. werd geschorst tot na afloop der meineed zaak. V. d. S. is naar bet huis van bewaring te Middelburg overgebracht. H. M. do Koningin heeft kwytscheldiog verleend van de straf van céne maand gevangenis, wegens verduistering aan een reiziger in thee te Rotterdam opgelegd, bg een in hooger beroep bevestigd vonnis van de arrondissements-reebtbank te Rotterdam. Landbouw en Veeteelt. Naar aanleiding van het gewgzigde huis houdelijk reglement voor het Nederlandsch Landbouw-Comité hebben zitting gekregen in de afdeeling Akkerbouw de beer C. A. H. Wagtho te Tholen en in de afdeeling Land huishoudkunde de hoor mr. P. C. J. Hennequin te Aardenburg. Foit en Telegrafie* Verplaatst: de telegrafist M. A. van Hoboken van Rotterdam naar Middelburgde telegrafist J. L. M. Boot van Bruinisse naar Rotterdam do telegrafist I. Koster van Middelburg naar Raamsdonk; geplaatst te Terneuzen de klerk der poateTijen en telegrafie 2de kl. B. II. Blommers. SPORT. De wielerwedstrijden te Breda kunnen voorloopig niet plaats hebben. Do oorzaak daarvan is, dat de omstreken van Breda en voornamelijk om en bg de baan, geheel over stroomd zgn. Dienaangaande schrift het Dagblad v. N.-Br. o. a.De wielerbaan is niet meer te genaken, omdat het water den Boulevard weg bespoelt. Meer lijkt het thans op een zweminrichting of eendenkooi dan op een wielerbaan. Ver schillende sportsmen zullen er veel schade door ondervinden aan hun stalen rossen en motors, die zy daar hadden achtergelaten en thans alle in hot water staan. Eveneens was daar opgesloten een veeren bed van een sports man, dat thans dryft door de boxes. 3EÜRTEN Ichouwen en Duiveland. Mei 19 O 3. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Bakker van Maassluis. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'e Voorm. hall tien ure: ds. Van der Linden; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk'snam. 2 ure: ds. Esselink van Zierikzee. (Bevestiging van lidmaten); 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 'sVoorm. half tien ure: ds. Van dtr Vlugt van Zuidzande's nam, twee uredr. G. Smit. Gerrf. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: ds. C. Staal. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Nabetrachting); 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: dr, Smit van Oosterland. Herr. Kerk te Bruinisse: 's Voorm half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee «re*, ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureLeeskerk. Ond-Gerel. Kerk te Bruinisse: "s Voorm, 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5,30 ure: de heer Romeyn ran St.-Philipsland. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureGewone dienst. Evangelisatie Jeruèl U: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 are: Het Bestuur; 'saroads 5 ure: Kindersameakomst. Het water staat boven de roode lijn, thans is een wedstrijd onmogelyk. De wedstrijden zijn dus tot 17 Mei uit gesteld moeten worden. SPOEDEISCHENDE Algemeene Vergadering va.n het in 's Laudskamer te Zierikzee, op Donderdag den 30 April des namiddags ten 21/» ure. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering, waarin tegenwoordig zijn alle Heemraden en met uitzondering van den Hoofd ingeland, den heer M.C. de Crane, alle Hoofd ingelanden. Hij geeft in overweging de lezing der notulen tot de volgende vergadering uit te stellen, en deelt mede, dat een ingekomen schrijven van den heer A. H. W. van der Vegt, waarin deze als iDgenieur van het Water schapontslag vraagt, het bestuur genoopt heeft om deze buitengewone vergadering bijeen te roepen. Hij stelt voor, dit ontslag op eervolle wijze met ingang van 1 Juni of zooveel later als zijn opvolger in dienst zal treden, te verleenen, onder dankbetuiging voor de gewichtige dien sten, die hij gedurende vijftien jaar aan het Waterschap Scnouwen bewezen heeft. Conform het voorstel wordt besloten. In verband met het kiezen van een ge- schikten opvolger voor den heer Van der Vegt, stelt de voorzitter voor, het tractement van den ingenieur te bepalen op f 2000, en dit bij gebleken geschiktheid binnen de tien jaren tot f 3000 successievelijk te verhoogen, en wel in dier voege, dat het tractement na drie jaren zal bedragen f 2300, na zes jaren f 2600 en na tien jaren f 3000. Hoofdingeland D. Hocke kan zich met de bepaling van het tractement op f 2000 ver eenigen maar heeft bezwaar tegen het in vooruitzicht stellen van de verhooging. Het kon gebeuren, dat de man niet meevalt, en dan kunnen wij hem na drie jaar toch niet wegzenden, en zijn dan verplicht zijn salaris te verhoogen. Daar staat wel in het voorstel «bij gebleken geschiktheid", nu, men weet wel hoever dit gaat. De voorzitter stelt in het licht, dat voor Schouwen absoluut een man noodig is, die eenige jaren in de praktijk is geweest, niet iemand die pas van Delft komt. De provin ciale ingenieur in Zeeland begint op een tractement van f 2400, dat tot f 3000 verhoogd kan worden. Die heeft dan nog vergoeding van reis- en verblijfkosten, dat is f 8 per dag en f 250 als vergoeding voor bureaukosten. Hoofdingeland D. Hocke merkt op, dat de ingenieur nog f200 heeft voor de grintwegen en ook reis- en verblijfkosten, 't Is waar, de heer Van der Vegt maakte daarvan een zeer be scheiden gebruik. In elk geval begint de nieuwe ingenieur met f 2200 plus vergoeding voor reis- en verblijfkosten. De voorzitter doet uitkomen, dat voor de reis- en verblijfkosten die het rijk vergoedt, allyd een vaste som per dag wordt uitgekeerd, die men niet gebruikt, wat niet het geval is bij de reis- en verblijfkosten, die het Waterschap vergoedt. Hij vindt dit trouwens ook van ondergeschikt belang. Er staat in het voorstel „bij gebleken geschiktheid" en dit doet de deur dicht. Is de nieuwe ingenieur in zijn diensttijd gebleken niet geschikt te zijn, dan krijgt hg geen verhooging, en dan zal hij begrijpen, dat het voor nem wenscheiijk is een betrekking elders te zoeken. Het vooruit zicht op verhooging is daarom gesteld om hem zooveel doenlijk van solliciteeren terug te houden. Hoofdingeland D. Hocke haalt Walcheren aan, waar de ingenieur f 2000 tractement heeft. De voorzitter deelt mede, dat iD Walcheren een voorstel tot verhooging van het tractement tot f 3500 gedaan doch verworpen is, maar dat zooals hem is medegedeeld een nieuw voorstel in die richting zal gedaan worden. Hoofdingeland D. Hocke persisteert bij zijn meening zich niet tot verhooging te verbinden. Hoofdingeland Moolenburgh kan zich met het voorstel van het Dagel. Bestuur goed ver eenigen. Neemt men het niet aan, dan zal de benoemde ingenieur, wien geen vooruitzicht op verhooging gegeven is, wanneer er it beters komt, heengaan. Hij hoeft echter niet solliciteeren, wanneer hij weet, dat hij hi vooruitkomt. Hoofdingeland Ten Haaf, die, toen het vooi stel werd voorgelezen, nog niet ter vergaderin aanwezig wa9, en die tot den voorzitter ht verzoek richt, het voorstel nog eens mede t deelen, waaraan deze voldoet, verklaart zie met het voorstel niet te kunnen vereenigei De voorzitter doet uitkomen, dat als me het salaris op f 2000 bepaalt zonder vooruit zicht op vernooging, de keuze meer beperk zal zijn, dan wanneer men bij gebleken ge schiktheid verhooging toezegt. Hoofdingeland Ten Haaf dient bij het be stuur het voorstel in om het tractement oj f 2000 vast te stellen, maar dit bij gebleken feschiktheid na een vijfjarigen diensttijd me 500 te verhoogen. Heemraad Th. Gast merkt nog op, dat de rijks- en provinciale ingenieurs pensioen heb ben, terwijl dit niet het geval ie met den ingenieur van het Waterschap. Deze moet beginnen van zijn tractement iets weg te leggen voor de toekomst. Hoofdingeland Moolenburgh gelooft, dat als men slecht6 op f 2000 het salaris bepaalt, dat men dan geen enkelen ingenieur van ervaring krijgt. Hoofdingeland D. Hocke voert aan, naar aanleiding van het pensioen, waarvan Hoofd ingeland Gast sprak, dat alle ambtenaren bij provincie en rijk van hun eerste tractement moeten storten voor het pensioenfonds. Bovendien niet met f 2000 maar met f 2200 begint de ingenieur hier. Krijgen wij een jongen man, dan heeft hij Heemraden en Dijk- bazen, die hem door hun ondervinding kunnen inlichten. Hij dient een voorstel in om het salaris op f 2000 te bepalen. Hoofdingeland Lopse Hocke betoogt, dat een ingenieur, als hij beter kan, toch weggaat. Een verhooging in vooruitzicht zal hem niet daarvan weerhouden. De heer Van der Vegt had nog een salaris van de tram er bij, en gaat toch heen. Hij ondersteunt het voorstel van Hoofdingeland D. Hocke. De voorzitter meent, dat men wel een trac tement kan vaststellen zoodat iemand niet naar alles solliciteert. Bovendien, 't is er hier om te doen een geschikten ingenieur te krijgen. Hoofdingeland Boogerd vraagt, wie over de «gebleken geschiktheid" van den ingenieur moet oordeelen, wanneer hij drie jaren in functie is, teneinde een verhooging van salaris te erlangen. De voorzitter antwoordt, dat het Dagelijksch Bestuur voor salarisverhooging een voorstel indient, en dat de Vergadering van Hoofd ingelanden daarover beslist. Hoofdingeland Moolenburgh brengt in het midden, dat wij een ingenieur moeten hebben, die niet aan den leiband loopt van het bestuur of van de dijkbazen, maar die het initiatief kan nemen, en weet wat hij wil. Hoofdingeland Ten Haaf stelt voor de dis cussion te sluiten en tot stemming over te gaan. De voorzitter brengt in stemming het voor stel van het bestuur, als hebbende de verste strekking. Het bleek, dat hierover de stem men staakten. Vóór stemden de Hoofdingelanden Batenburg, Berrevoets, De Bruijne, De Oude, Moolenburgh, de Heemraden Van der Weijde, Tb. Gast, M. Locker de Bruyne, C. J. van den Bout, en de Voorzitter. Krachtens art. 72 van het reglement heeft de voorzitter bij staking van stemmen de bevoegdheid een beslissende stem uit te brengen. Van die bevoegdheid werd door hem gebruik gemaakt. Het Dagelijksch Bestuur werd hierop ge machtigd een oproeping van sollicitanten te doen en deze te verzoeken vóór den 13 Mei hun stukken in te zenden, zoodat de Alge meene Vergadering nog in de volgende maand vóór Pinksteren tot het doen van een keuze kan bijeengeroepen worden. De Hoofdingeland D. Hocke vestigt bij de rondvraag de aandacht op blz. 27 van het in druk verschenen Verslag van het Waterschap, waar gesproken wordt over de havendijken, weerszijden de haven van Zierikzee, in onder houd bij de gemeente Zierikzee. Tot zijn genoegen heeft hij uit dat verslag gezien, dat het Dagelijksch Bestuur diligent is. Hij hoopt, dat het Dagel. Bestuur, dat eindelijk met taaie volharding Zierikzee genoopt heeft '/3 te be talen in de koBten van den Val en het Hoofd, met diezefde volharding de gemeente zal bewegen de havendijken te verbeteren. De voorzitter doet een omstandig verhaal van de drie verschillende door Zierikzee ont worpen plannenwaarvan de kosten respec tievelijk drie en halve ton, en f 189000, en f 20000 bedroegen. Het laatste plan puin- bestorting en aanplemping is door den ge meenteraad in handen van den provincialen ingenieur gesteld. Overigens weet bij er niets van. "Wij hebben het recht om, als de gemeente nalatig blijft, zelf het werk ten koste van haar uit te voeren, maar zij zullen dan toch moeten beginnen met de kosten voor te schieten. Hoofdingeland Moolenburgh bevestigt, dat de zaak in handen is van den heer Kloppert, den provincialen ingenieur, maar van dezen is nog geen verslag ingekomen. Hoofdingeland Boot vraagt, of er geen ver betering kan gebracht worden in den oprid bij den Schelphoek. Deze is te steil gebleken. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Hoofdingeland Bolle vraagt, of er een instructie voor den Ingenieur bestaat. De voorzitter deelt mede, dat den 19 Nov. 1872 de instructie voor den Ingenieur door de Algemeene Vergadering is vastgesteld, en dat deze gedrukt is, maar dat er geen gedrukte exemplaren meer zijn, zoodat, alvorens nieuwe te doen drukken, het gewenscht is haar eens te herzien. Hoofdingeland D. Hocke heeft in de vorige vergadering toegezegd een motie over de pen sioneering van den Ingenieur te zullen indienen. Hij heeft daarvan echter afgezien, en laat deze aangelegenheid aan het Dagel. Bestuur over. De voorzitter zegt, dat het Dagel. Bestuur het ook niet doen zal. Hierop wordt de vergadering gesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2