Het bleek, dat ia dat jaar door de leden en begunstigers was bijeengebracht de som van f 484.40, waarvan was uitgegeven een bedrag van f 155,20 zoodat de kas sloot met eeu voordeelig saldo van f 329,20waarvan f 315 is uitgezet op de Rijkspostspaarbank. In die vergadering, welke door ongeveer 60 personen werd bijgewoond, werd voorzien in de door aftreding ontstane vacatures in het bestuur, hetwelk thans bestaat uit de heeren G. A. van Zuijen, voorzitter; W. G. Boot, secretaris; J. van de Vate Jz., penningmeester; M. Bom, P. Straaijer, J. Kommer en J. Bakker, commissarissen. Met voldoening namen de aanwezigen kennis van de getroffen regeling tot overname van ledenbij verhuizingdoor de Ziekenfondsen te Burgh, Haamstede, Renesse en Noordwelle. Westelijk Schouwen. De bloembollen zijn thans in vollen bloei en bieden met de Paaschdagen een goede gelegenheid aan deze streek eens te bezoeken. Het blijkt thans, dat slechts weinige bollen zijn bevroren. Het aantal bedden tulpen en narcissen wordt geschat op 6000 (zes duizend), waarvan er deze maand ongveer 2000 bedden in het openbaar zullen worden geveild. De veiling is bepaald op 21 dezer. Scherpeni8se. In de vergadering van den dijkraad van het calamiteuze waterschap Scherpenisse ia besloten het dijk'geschot voor 1903/4, op te brengen door genoemd water schap, te bepalen op f 15591,41, terwijl van de polders Poortvliet en De Houwer geene bijdragen zullen geheven worden. De begrooting voor 1903/4 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 23413,79. In dezelfde ver gadering werd eene aanbeveling opgemaakt voor voorzitter van het bestuur der water- keering, waarop geplaatst zijn de heer C. M. Kleppe, aftredend, C. D. Bolier en C. Hartog A.Az., allen te Scherpenisse woonachtig. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn in den aWestkerkschenpolder", onder do gemeente, twee personen aangeschoten. Eén persoon werd in één been, terwijl de andere in beide beenen werd getroffen. Yan dader of daders is niets bekend. Een geneeskundige heeft slechts uit één been de kogels kunnen verwijderen. St-Maartensdijk9 April. In eene gisterenavond gehouden vergadering van het bestuur en werkende leden der scherpschutters- vereeniging ^Koningin Wilhelmina" alhier, waarin werd besproken den gespannen toe stand, waarin thans het land verkeert, is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: »De vergadering, den ernstigen toestand waarin het land verkeert erkennende, verklaart zich solidair met de regeering; stelt zich ter beschikking van het bestuur en de officieren, om, zoodra onverhoopte omstandig heden dit mochten noodig maken, handelend op te treden". In verband met de aanneming dezer motie is het bestuur en officierenkorps opdracht verleend om de diensten van het korps bij daaraan bestaande behoefte de Regeering aan te bieden, voornamelijk tot het bewaken van spoorwegen. De ministers van Binnenl. Zaken en Oorlog zijn met deze motie in kennis gesteld. Door den gemeenteraad ia benoemd tot helpster in de bewaarschool Isabella Coomans Pd., zulks in de plaats van W. Hage, die als zoodanig ontslag had genomen. Eortgene, 7 April. Naar wij vernemen, is hier een geval van besmettelijke keelziekte (dyphteritus) geconstateerd. Goes. In de gewone jaarvergadering van besturen en leden van het muziekgezelschap »Euphonia" werd een warm woord van erkente lijkheid gesproken door den voorzitter, den heer Kakebeeke, jegens wijlen den bescherm heer, den heer Z. D. v. d. Bi'!; la Motthe. De penningmeester, de heer I e Ligny, had ontvangen f 714 en uitgegeven f 726; voor het a.s. dienstjaar was de raming f 650. In het bestuur werden gekozen de heeren L. M. van Campen en G. Reijerse. In den gemeenteraad werd een der nieuw gekozen ledende heer Donner, geïnstalleerd, welke plechtigheid ten aanzien van den heer Kakebeeke niet kon plaats hebben wegens uitetedigheid. Yoor de tweede maal werden aanmerkingen gemaakt op de wijze, waarop de verbouw van een der scholen was aanbesteed. Na opheldering door den burgemeester mocht deze kwestie geacht worden van de baan te zijn. Door Burgem. en "Wetb. is voorloopig, onder hunne verantwoordelijkheid, belast met de waarneming der betrekking van gemeente ontvanger, de heer C. Risseeuw, geagreëerde bij wijlen den heer La Motthe. De jaarwedde van den nieuwen titularis is f 1400, zijne borgtocht f 16000 reëel of f21200 nominaal. Ook kan een hypotheek op vaste goederen gegeven worden ten bedrage van f 25000, Door de uitbreiding der gasfabriek is een der woonhuizen bij die inrichting, bewoond door den eersten stoker, ingenomen moeten worden. De gascommissie kreeg een crediet van f 3000 voor het bouwen van een nieuwe woning. Middelburg, 9 April. Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. In een Woensdag avond gehouden vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen alhier werden tot leden benoemd de heeren A. Te MiddelburgE. Besso, leeraar in de geschiedenis aan het gymnasium, F. A. Frederiks, oud-conservator van het Zeeuwsch Genootschap, dr. A. H. Kan, leeraar in de oude talen en de oude geschiedenis aan het gymnasium, L. van Krimpen, civiel-ingenieur en ingenieur bij het polderbestuur van Walcheren, A. Littooij, predikant bij de Geref. Kerk (A)D. Sohoute, arts, en P. Sybolts, leeraar der Doopsgezinden. B. In Zeeland (buiten Middelburg)J. de Kruyter, conservator van het Zuid Bevelandsch Kerk-archief, te Goes, en P. J. Siegers, lid van Gedep. Staten, te Vlissingeo. C. In Nederland (buiten Zeeland): H. P. Abrahams, letterkundige, te 's-Gravenhage, C. J. Begeer, penningkundige, te Utrecht, mr. J. G. C. Joosting, rijks-archivaris, te Assen, R. K. Kuypers, taalkundige, te Gorincbem, mr. S. Muller Hz., geschiedkundige, te Rotterdam, A. Pilt, directeur van het Nederlandsch museum in gesohiedenis en kunst, te Amsterdam, dr. J. H. Yernhout, zoöloog, te Utreoht, prof. dr. Hugo de Vries, botanicus, te Amsterdam, mr. dr. J. W. Jenny Weyerman, secretaris van den centralen gezondheidsraad, te Utrecht, S. Wigersma Hz., penningkundige, te Leeuwarden en dr. E. Wintgens, inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland, te 's-Gravenhage. D. Buiten NederlandG. Gilson, hoogleeraar in de zoölogie aan de Hooge School te Leuven. Noch in Middelburg noch in Vlissingen en voor zoover wij weten in niet e<n andere gemeente in Zeeland wordt deel genomen aan de algemeene stakiog. De afdeelingen Middelburg en de ver- eenigingen j»Patrimonium" en den Chr. Nat. Werkmansbond hebben een manifest verspreid aan de mannen-arbeiders, waarin het tegen woordig revolutionair optreden ten zeerst wordt gelaakt en de arbeiders worden gewaar schuwd niet aan stakingen deel te nemen. Vlissingen, 8 April. De gemeenteraad heeft op voorstel van Burgem. en Weth. afwijzend beschikt op het verzoek van het centraal bereau voor sociale adviezen te Amsterdam om een subsidie. Burgem. en Wetb. zijn ten volle overtuigd van den nuttigen werkkring van het bureau, doch de tegenwoordige toestand van de geldmiddelen gedoogt niet een subsidie te verleenen. Een voorstel van mr. Smit om f 10 toe te kennen werd verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Aan de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer werd een subsidie van f 400 toegekend voor het plaatsen van advertenties in enkele binnen- en buitenlandeche bladen om reclame te maken voor de badplaats. Wielrijden. Het hoofdbestuur van den Nederlandsche wielrijdersbond heeft destijds reeds aan don gemeenteraad verzocht den Noordzee-boulevard enkele uren van den dag voor wielrijders open te stellen, doch dit voorstel werd toen verworpen. Bij de behandeling van de wijzigingen in de politie-verordening is thans door den gemeenteraad, op voorstel van mr. J. Smit, hoewel de burgemeester zich er ten sterkste tegen verklaarde, met 42 tegen 2 stemmen besloten dat de boulevard met rijwielen mag bereden worden gedurende het geheele jaar, uitgezonderd gedurende hot badseizoen en des Zondags. De gemeenteraad van YlisBingen heeft in de politie-verordening een artikel opgenomen, luidende»De ambtenaren van gemeente- of rijks politie zijn bevoegd om een kind, waarop de bepalingen van de leerplichtwet van toepassing zijn en dat zij gedurende de school tijden op don openbaren weg aantreffen, te brengen naar het hoofd der school tot welks leerlingen het kind behoort, tenzij het oen geldige reden van tijdelijk schoolverzuim heeft". De treinen van Vlissingen vertrekken steeds op den gewonen tijd, terwijl de geest onder het spoorwegpersoneel zoo goed mogelijk is; van uitgebreide politiemaatregelen of militaire hulp is dan ook hier in bet geheel geen sprake. Behoudens het aankomen van sommige treinen met eenige vertraging is hier van een spoorwegstaking in het geheel niets waar te nemen. Men verneemt, dat de Spoorweg- Maatschappijen het vervoer van steenkolen uit Duitschland voor ons land tijdelijk niet meer overnemen. Uit Vlissingen is de kanonneerboot »Bulgia" hedenochtend op telegrafisch bevel naar Amster dam vertrokken. De i>Bulgia" lag reeds van Maandag onder stoom. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werd vastgesteld een antwoord aan den minister betreffende het ontwerp arbeids wet. In dit antwoord zal worden gemeld, dat de Kamer met belangstelling van de nieuw ontworpen wet heeft kennis genomen, daar zij zeker zal kunnen medewerken om den arbei dersstand op te heffen en daardoor aan de bekwame arbeiders die plaats in de maat schappij verzekeren, waarop zij, met het oog op hun economische waarde, recht hebben. Naar de meening van de Kamer was het goed gezien deze nieuwe wet in de plaats te stellen van de oude arbeidswet en van de veiligheidswet, dewijl deze beide wetten zich geheel op hetzelfde terrein bowegen. Verder werden versohillende opmerkingen gemaakt op enkele artikelen in het ontwerp. Dank zij de mededeelingen, ook in de buitenlandsche persdat de spoorwegstaking geen invloed heeft op den internationalen treinenloop, ondervindt de Maatschappij //Zee land", wat anders wel verwacht had kunnen worden, geen nadeeligen invloed van de staking, daar, evenals gewoonlijk in de Paaschweek het geval is, de mailbooten een groot aantal passagiers vervoeren. Tegenwoordig emigreeren uit verschillende j gemeenten van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen dersnaar Noord-Amerika. De lage loonen in Zeeuwsch-Vlaanderen en het vooruitzicht op hooger loon in het verre westen, beweegt velen de reis te ondernemen. In Vlissingen is weer een beweging gaande om tot vervroegde winkelsluiting te komen. Vele belanghebbenden teekenden op de desbetreffende circuleerende adressen. Met de dagraailboot vertrokken heden (Zaterdag) een 40-tal Bedouïuen uit Vlissingen, laatst komende van Weenen. De stoombargedienst MiddelburgVlis singen, die gedurende den winter gestaakt is geweest het betreft hier echter een vrij willige stakingn.l. het geringe passagiers vervoer wordt den eersten Paaschdag weer heropend. Aaabestediifen, Verkooplngen eis. Voor de benoodigde 65000 K.G. chili- sal peter ten behoeve der land bouw vereeniging »Ovezande", was laagste inschrijver de heer J. Kostenee te Krniniogen, aan wien de levering is gegund voor f 10,58 per 400 K.G. voor don wal. Door het bestuur van het calamiteuze waterschap Scherpenisse is aanbesteedhet af- en bijwerken der aardebanen voor den aanleg van grintwegen en het lossen en ver voeren van de daarvoor benoodigde 4475 M3. grint. Het afwerken der aardebanen werd door J. de Graaf aangenomen: het eene perceel voor 6 en het tweede voor 1\ cent per strekkenden meter. Voor het lossen van de grint, welke te Scherpenisse en Gorishoek zal worden gelost, werd ingeschreven door Anth. van der Werff en G. Andriessen, beiden voor 23 cent den M3. Bij loting werd laatstgenoemde daarvan aannemer. Voor do grint, welke aan den Zeedijk en den Hoogenweg zal worden gelost, werd ingeschreven: bet eerste voor 45 en het tweede voor 27 cent per M3. door Anth. van der Werff. Het vervoeren van de grint van de haven te Scherpenisse tot op de daarvoor bestemde plaats werd aangenomen door M. L. Duijn- houwer, voor 47 cent de M3. en van voor don Hoogenweg tot op den weg achter West- kerke door denzclfden voor 36 cent per M3. en van af de haven te Gorishoek tot op den Hartogsweg door C. Menhoere, voor 49 cent per M3. Do grint aan den zeedijk gelost werd aangenomen door C. Quaak, voor 29 cent per M3. Voor grond te vervoeren werden aan nemers M. L. Duijnbouwer on C. Quaak, voor f 2,70 per dag met kar en paard. St.-Maartenadyk. Ten overstaan van notaris Van Steenbergen te Tholen werd gisterenavond bij tweede veiling publiek ver kocht: Een woonhuis met erf en schuurtje en afzonderlijken gang, staande alhier in de Molenstraat, groot 4 Are 20 centiaren en behoorendo aan de erfgenamen wijlen W. do Graaf en echtgenootc. De toewijzing geschiedde voor de som van f 4405. Volledige uitslag aanbesteding onderhouds werken polder Burgh en Westland (waarvan de aannemer reeds in het vorig nummer is meegedeeld). Ingeschreven door ae heeren P. Bezuijen te Scharendijkevoor f 6593. C. de Voogd te Duivendijke, - 6434. M. Kleppe te Scherpenisse, - 6262. W. Dekker te Veere, n - 6205. P. Vink te Noordgouwe, - 6100. H. J. Romeijn te Burgh, - 6055. C. Bolier Cz. te Bruinisse, - 5970. Begrooting f 6688,31. Serooskerke, S April. Bij de heden alhier gehouden veiling ten overstkan van de notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee, ten verzoeke der erven Beije—de Oude gehouden, zijn ver kocht Gemeente Serooskerke: Huis met schuur en erf, pachlrecht op den grond, voor f 601 4.39.10 H.A. weiland, voor f 430 per 41 A. 68 c.A.1.09.00 H.A. bouw land, voor f 480 per 41 A. 68 c.A. Gemeente Ellemeet 3.96.90 H.A. weiland, voor f 431 per 41 A. 68 c.A. StaTentsse. Door het Bestuur van de Dorpsvereeniging II alhier is aanbesteed de levering van minstens 250 balen A 100 Kg. Chilisalpeter. Inschrijvers waren de heeren C. L. van Dalen te Stavenisse voor f 11,21; A. J. Adan te.Ossendrecht voor f 10,87; W. J. C. Ribbens te Zierikzee voor f 10,72; Adriaanseue te Bergen op Zoom voor f 10,76; A. 8nelleman te Dinteloord voor f 10,73. Gegund aan A. J. Adan, die nieuwe balen er bijlevert. Bij de aanbesteding door de Vereeniging //Landbouwbelang" te Bruinisse van 33200 Kg. Chilisal peter, werd ingeschreven door de hh. W. So J. C. Ribbens te Zierikzee voor f 10,74; Anth. Kole te Colijnsplaat voor f 10,74; Arent- hals te Hansweert voor f 10,90; A. Snelleman te Dinteloord voor f 10,83; P. G. Adriaansens te Bergen op Zoom voor f 10,69 en A. J. Alph. Adan te Gssendrecht voor f 10,68. Aan den minsten inschrijver werd de leve ring gegund. Landbouw en Veeteelt. weer vele personen, voornamelijk boerenarbei Bij den heer M. de Bokx, landbouwer te Goes, is eene beste melkkoe, ter waarde van f 250, door miltvuur aangetast en afgemaakt. De provinciale veearts heeft het vleeach voor consumtie afgekeurdhetwelk daarna onder toezicht der politie is verbrand. Oud-Vossemeer. De lust om vlas te telen schijnt in de laatste jaren, dank zij betere prijzen, weder toe te nemenin den Sluispolder wordt de geheele eigendom der ambachts heerlijkheid, circa 33 gemeten, met dit gewas bezaaid. De bereiding, die vroeger ook hier in de zwingelkooi plaats had, is in de laatste jaren zeer onbeduidend geworden. Brouwershaven, 9 April. De heer Cent van Schelven, landbouwer alhier, kocht in Januari 1900 een stier, Cronjé No. 4659 Ned. Rundv. Stamb., welke op de drie achtereen volgende jaren gehouden stierenkeuringen den eersten prijs verwierf en op de landbouwten toonstellingen te Middelburg en Zierikzee bekroond werd. Deze stier werd dezer dagen door den eigenaar verkocht en geleverd voor den prijs van f 500. Haamstede. Bij den landbouwer M. Smalle- gange heeft een koe een kalf ter wereld gebracht met twee goed ontwikkelde precies eendere koppen. Beide halzen zijn even vóór bet schoft aan elkander vergroeid. Koe en kalf hebben er echter het leven bij ingeschoten. rechtszaken. Zierikzee, 9 April. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens-. mishandeling: *P. G., 15 jaar, arbeider te Stavenisse, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis mishandeling.- C. II., 19 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 1 maand gevangenisstraf; mishandeling: M. C. W., 16 jaar, en J. M., 17 jaar, arbeiders te Stavenisse, ieder tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis voor ieder hunner; diefstal: A. W., 14 jaar, zonder beroep te St.-Philipsland, bij verstek tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling: A. L., 37 jaar, en J. L., 15 jaar, arbeiders te Zierikzee, bij verstek, no. 1 tot f 5 boete, subs. 7 dagen, no. 2 tot f 3 boete, subs. 5 dagen hechtenis; jachtwet-overtreding: M. C., 22 jaar, zonder beroep te Ellemeet, in hooger beroep, tot 2 geldboeten, «lk van f 20, subs. 4 dagen echtenis voor elke boete; verbeurdverklaring van bet niet in beslag genomen geweer, met bevel om dit uit te leveren of te betalen f 10. In deze zaak was als raadsman opgetreden mr. D. van der Vliet; drankwet-overtreding: J. 8., 31 jaar, logement houder te Zierikzee, in hooger beroep, tot f25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Beklaagde werd in deze zaak als raadsman bijgestaan door mr. A. J. F. Fokker; mishandeling: J. B. de V., 12 jaar, zonder beroep te Zierikzee, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hechtenis; jachtwet-overtredingP. van den B., 43 jaar, arbeider te Oosterland, in hooger beroep, tot 2 geldboeten, elk van f 20, subs. 4 dagen heentenis voor elke boete; verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen jachtgeweer, met bevel om dit uit te leveren of te betalen f20. In de zaak tegen M. F., 71 jaar, en W. Z., 45 jaar, arbeiders te Burgh, beklaagd van jacht-overtreding, werd de rechtsvervolging geschorst, daar dit een geschilpunt betreft van burgerink recht, van welks beslissing het aan de beklaagden ten laste gelegde feit afhangt. Zierikzee, 10 April. Door den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kanton gerecht is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij C. de L., 34 jaar, apotheker alhier, wegens het niet toegelaten tot de uit oefening van een beroep, waartoe de wet een toelating vordert, buiten noodzaak dal beroep uitoefenendoor den Kantonrechter is vrij gesproken. 10 personen werden weder door den kantonrechter to Goes veroordoeld wegens misplaatste liefhebberjj in hazen. Één dezer hoorde zich veroordeelen tot het uitleveren van 2 geweren. De rechtbank te Amsterdam gelastte, overeenkomstig den eiech van het O. M., heropening der instructie van den dubbelen moord in de Czaar Peterstraat met bet oog op een vermoedelijken derden medeplichtige, Klaas Portenge, door België uitgeleverd. onderwijs. OoBterland. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Poortvliet de heer L. van Tiggele, volontair alhier. Tot leeraar middelbaar onderwijs in de Engelsche taal en letterkunde aan het instituut Van Linschoten te Vlissingen is benoemd de heer A. 8. Degens te Velzen. De Algemeene Vergadering der Vereen, van Hoofden van Scholen in Nederland, die den llen April gehouden zou worden, is, in verband met de staking, tot nader order uit gesteld. Aan de wintorlandbouwschool te GoeB zijn bevorderd van de le kl. naar de 2e: K. Lindenbergh van KruiningenA. van Broekhuijzen van Jambet (België), A. J. Steendijk van Nieuwerkerk, J. C. Sanders van Sluis, J. G. Risch van Goes, N. de Kater van Ellemeet en J. van "Wieringen van Wil- helminadorp. Twee leerlingen moeten den 4en cursus nog eens meemaken. De 5 leerlingen der 2e kl. verwierven allen het diploma, n.l. P. A. Lindenbergh en J. E. Lindenbergh van "Wemeldinge, H. Snijder van Haarlemmerliede, A. C. van Hoorn van Kapelle en N. A. Boogerd van Duivendijke. In Juni a.s. zal een reünie van oud leerlingen plaats hebben, ter herdenking van het 40-jarig bestaan der school. Aan de Ambachtsschool te Goes ver wierven 7 leerlingen het diploma voor het timmeren, 5 werden afgewezen; 2 kregen diploma voor het smeden. Voorts hadden de gewone bevorderingen plaats in de afdeelingen timmeren, smeden en schilderen. Drietal voor de Oud-Geref. Gem. te Goes: ds. A. Mackensie te DirkslandJ. van Leeuwen te Utrecht en J. Roelofse te Op- heusden. predikbeurten in onderstaande gemeenten ran Schouwen en Duireland. Herv. Kerk te Eikerzee: 4e Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. 2e '8 Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Eikerzee: le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: le Paaschdag. *s Voorm. half tien ure: ds. Mossel van Serooskerke. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Ouwerkerk: ie Paaschdag. 's Nam. twee ure: ds. v. d. Linden. Hert. Kerk te Nieuwerkerk: le Paaschdag. 's Voorm. hall tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Van der Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Paaschdag. 's Voorm. 9.30 ure's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Kramer van Utrecht 2e Geen dienst. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: Paaschdag. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure:* Leeskerk. jpPrca dienst. Herv. Kerk te Oosterland Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure dr. G. Smit Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds C. Staal. Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II: le Paaschdag. 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ureHet Bestuur 's avonds 5 ure: Kindersamenkomst. 2e 's Voorm. 10 ure en 's avonds 7.30 ure: Het Bestuur. Post en Telegrafie. De commies der telegrafie G. Blotz is ver plaatst van Goes naar Amsterdam en de commies C. Meyen van Den Helder naar GoeB. De telefoniste mej. De Zomer van Goes naar 's-Hertogenbosch en mej. Van Borrendam van Rotterdam naar Goes. De heer J. L. M. Boot, klerk der poste rijen en telegrafie der 2e klasse, is met ingang van 1 Mei verplaatst van het post- en telegraaf kantoor te Bruinisse naar het telegraafkantoor te Middelburg. V188CHE HIJ-BERICHTEN'. Ierseke, 9 April. In de week van 29 dezer zijn van hier verzonden 230.000 lever bare oesters tegen de volgende prijzen: 4e soort fr. 75—85, 2e fr. 30-40, 3e fr. 20—25 en 4e fr. 840. Bruinisse. De spoorwegstaking bracht in 't begin dezer week nogal stremming teweeg in het vervoeren van verzonden oesters en mosselen. Door de activiteit der expediteurs werd echter al tijdig in het euvel voorzien, o. a. maakte men van Rotterdam naar Amsterdam gebruik van de nachtschuit voor het vervoer der oesters. Thans is bericht gekomen dat oesters weder worden aangenomen als bestel- goed. kerknieuws. Do heer J. Schrijver, predikant te Schiedam, is nu toch benoemd tot directeur der wees- inrichting te Neerbosch, Staking te Amsterdam en andere plaatsen in Nederland. In nagenoeg alle groote bakkeryen werd hedennacht met volledig personeel gewerkt. De gezellen verklaarden zioh schier overal tegen staking. Voor de bescherming der broodbezorging waren uitgebreide militaire maatregelen ge nomen. Overal bewogen zich patrouilles. Iedere handwagen werd geleid door twee infanteristen, elk paard mot wagen was geëscorteerd dpré drie cavaleristen. Nergens ontstonden ernstige ongeregeld heden. De voerlieden der Amsterdarasche rytuig- maatschappy besloten met 408 tegen 54 stemmen tot algemeene string over te gaan. De werklieden der IttDriek van oement- ijzerwerk in de Groote Wittenburgerstraat hebben het werk gestaakt. Het comité van verweer heeft heden middag besloten de algemeene werkstaking voor geheel Nederland te proclameeren. Men seint uit Amsterdam: De secretaris van het Comité van Verweer, de heer Vliegen, deelde heden aan de pers mede, dat de algemeene werkstaking heden te 42 uur wordt opgeheven. Het Volksdagblad bulletineert, dat de groote vergadering van het spoorwegpersoneel in Planoius unaniem besloot de staking door te zetten. Mocht het Comité van Verweer hiertoe zijn medewerking onthouden, zoo zal een nieuw Comité benoemd worden. De Telegraaf bulletineert, dat het Comité van Verweer, zwichtende voor den onweer- staanbaren aandrang van verschillende or- ganisatiëo, op haar besluit terugkwam en opnieuw een algemeene staking proclameerde. In de PaleiBvergadering is het woord gevoerd door Van EmmeneB, v. Erkel, v. d. Berg en Domela Nieuwenhuis, onder protest door Pothuis en mevrouw Roland Holst en Vliegen, welke laatsten voor verraders worden uitgemaakt. Onder aansporing vooral van Domela Nieuwenhuis is de richting thans deze, dat men een nieuw Comité van Verweer wenscht te vormen, buiten de politiek, en vertegen woordigende alleen vakvereenigingen, zonder een enkelen sociaal-democraat. Dit comité zal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2