MIDDELBURG--ZIERIKZEE. Zierikzeescto Kolenbond. 10500 K G. CHILI SALPETER. VERPACHTING. dergelijke strafbepalingen in het leven te roepen. Twee der aanwezigen traden met den heer Marehant in debat, de eerste debater, een werkman, Mene genaamd, wekte eenigezins den lachlust op. De tweede spreker, de heer Post, een anti-revolutionair, verdedigde de ingediende ontwerpen, vooral ook hierom, dat hij eed- en contractbreuk in geen enkel geval gewettigd achtte. De heer Marehant beantwoordde hem uit voerig, en toonde aan, dat de spoorwegmannen zich niet aan eedbreuk hebben schuldig gemaakt, en als er van contractbreuk sprake kan zijn, meende bij, dat er hiervoor, bij zeide het reeds, verschillende verzachtende omstandigheden zijn aan te voeren. De voorzitter der vereeniging, de heer Herman Snijders, dankte den heer Marehant voor zijn heldere en zaakrijke uiteenzetting en spoorde aan tot het teekenen van een adres aan de Staten-Generaal om de wets ontwerpen niet aan te nemen, waarvan velen der aanwezigen gebruik maakten. Hierna werd de vergadering gesloten. De raad van administratie van de a Touring Club de Belgique" heeft besloten de beide Paaschdagen een excursie te maken naar "Walcheren, »le jardin de la Zélande", zooals zij zeggen. Tot heden gaven zich reeds 150 leden op tot deelneming aan deze excursie. Vlissingen, 19 Maart. Hedenmorgen is het Duitsche oorlogsschip j> Charlotte" van hier vertrokken, na van Zondag 8 Maart, dus gedurende 12 dagen, in onze haven gelegen te hebben. Het verblijf van dezen bodem is voor vele neringdoenden, zoowel te dezer stede als te Middelburg, van veel voordeel geweest, want het schip toch telt niet minder dan 500 koppen en officieren zoowel als man schappen hebben volop gebruik gemaakt van de gelegenheid om aan den wal te komen, en tal van inkoopen zijn door hen gedaan. Hebben vooral de caféhouders en sigarenhandelaars veel voordeel gehad, niet minder was dit het geval met de verschillende leveranciers, die het schip alhier proviandeerden. De officieren hebben, zoo wij vernamen, met het grootste genoegen alhier vertoefd, en dank zij den heer L. J. Gruber, Duitsch consul, werd hun het verblijf hier zoo aan genaam mogelijk gemaaktterwijl ook de mindere schepelingen gelegenheid tot gepaste ontspanning werd aangeboden. Het moet tot eer van de Duitsche »Jantjes" gezegd worden, dat zij zich heel wat beter gedragen dan hun Hollandsche collega's; geen lawaai of herrie wordt door hen gemaakt, integendeel zij doen zich van een zeer gunstige zijde kennen, en de politie, vooral te Middelburg, weet wel wat het zeggen wil als een Hollandsch oorlogsschip eenigen tijd hier vertoeft, daar heeft zij gewoonlijk niets dan last en moeite van. De nachtmailboot ïKoningin Regentes" van de Maatschappij Zeeland", welke ge- ruimen tijd aan de Kon. Maatschappij *De Schelde" te Vlissingen heeft gelegen, tot het inzetten van nieuwe krukassen, zal Zaterdag weer in den geregelden dienst worden opgenomen. Hontenisse, 18 Maart. In de maand Augustus van het vorige jaar werd bij eene stemming voor een lid van den gemeenteraad de heer C. Vael met één stem boven de volstrekte meerderheid door het kiesbureau gekozen verklaard. Deze verkiezing werd echter later, op verzoek van eenige kiezers, door Gedeputeerde Staten van Zeeland vernietigd, op grond dat op het stembureau Lamswaarde twee biljetten als geldig waren verklaard, waarop zekere ken- teekenen voorkwamen. Het gemeentebestuur ging tegen de beslissing in hooger beroep, dat Gedeputeerde Staten in 't gelijk stelde. Een nieuwe verkiezing was nu noodzakelijk. Gisteren had die plaats. Candidaten waren de heeren C. Vael en A. van "Weesemael. De heer Vael verkreeg thans 208 en de heer van Weesemael 154 stemmen, zoodat de heer Vael thans definitief gekozen is. ONDEBWU8. De voordracht voor onderwijzer aan de O. L. school te Axel bestaat uit de heeren: F. L. Vink, aldaar en F. Th. van Putte van Overslag. Dit waren trouwens de eenige sollicitanten. Te Hulst is de cursus voor de hoofdacte, na anderhalf jaar bestaan te hebben, wegens gebrek aan deelneming opgeheven. Te Rilland hebben bij bet eindexamen der leerlingen, die den tweejarigen land bouw- cursus hebben gevolgd elf in getal het diploma ontvangen. De afdeeling Oostelijk Schouwen van het Nederl. Onderw. Gen. heeft met algemeene stemmen tot lid van het Hoofdbestuur gekozen den heer J. Grooten, klasse-onderwijzer te Amsterdam. Bij de stemming voor een lid van het hoofdbestuur van het Ned. Ond. Gen. werden door de afdeeling vDuiveland" uitgebracht 16 stemmen, waarvan 11 op den heer J. Grootes en 5 op den heer J. J. Eckman. Toegelaten tot de rijksnormaallessen te Goes ie kl. 6 mannelijke en 6 vrouwelijke candidaten, afgewezen 1 mannelijke candidaat. Tot do 2e kl. één en tot de 3e kl. twee vrouwelijke candidaten. PFIBDIBLBE3UR.TEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland, Zondag 22 Jft a ar t 1 O O 3. Chr. Gerei. Kerk te Zieriktee: 's Voorin. 9.30 ure; 'saam. 2 ure en 's avonds 6 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien nre en 's avonds zes ure: ds. Etselink. Cat. Zondag 11. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. ball tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. hall tien ure; ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: Geen opgaaf ontvaDgen. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te NoordweUe: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: '8 Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien uret ds. De Leur; 'snam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. (Doopsbediening. Dit maal geen Zondagschool;. Geref. Kerk te Elkerxee: 'sVoorm. 9.30 ore en 'snam. 2 ore: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. Geer- litig. (Voorbereiding H. Avondmaal). Herv. Kerk te Zoonemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ore: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. Brouwer van Haamstede. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. ure: ds. Van der Kodde van 's-Gra*endeel. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Van der Linden van Nieuwer- kerk. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: ds. v. d. Linden; 's nam. 2 ure Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure's narn. 2 ure en 's avonds 5 30 Ure: Leeskerk. GuÜ-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure Leeskeik. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 uredr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure: ds C. Staal en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm 930 ure en 'snam. 2 ure: ds. Waarden burg. (Inwijding der kerk). Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: ds. Baay van Camper land. Oad-G«r*i. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: '8 Voorm. 9.S0 ure en 's nam. 2 ure: gewone dienst. Evangelisatie Jeruël Q: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ire Het Bestuur; 's avonds 5 ure: Kindersamenkomst. Donderdagavond 7,30 ure: Volkssamenkomst: Idem. 1 B K N i W 8. Aanbestedingen, Verknopingen ems. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zegveld door de. P. do Looze te Oud-Yoeeemeer. Toezegging van beroep naar de Herv. Gem. te Engelen (e. a.) ie gedaan aan den cand. J. W. Boogaard te St.-Annaland. Bedankt (due niet aangenomen, zooale gemeld ie) voor het beroep naar de Herv. Gem. te Weatkapelle door de. A. W. Ippius Fockena te Hemmen. Zondag 22 Maart zal de plechtige inwijding der vergroote kerk der Ned. Herv. Gem. te Bruinieee plaata hebben. De plechtig heid zal geleid worden door den predikant da. "Waardenburg, die zoowel dea voor- ala des namiddags het voor de gemeente zoo gewichtige feit zal herdenken. Da. Bokma te Veenendaal, vroeger te Bruinisse, ia verhinderd om te voldoen aan de uitnoodigiüg om doa namiddaga voor de gemeente op te treden. Yan de gelegenheid om in verband met den verkoop en de verhuring der nieuwo plaatsen de kerk te bezichtigen, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Dinsdag- en Woensdagavond hadden verkoop en verhuring plaats. Deze braoht ongeveer 3000 gulden op. Landbouw en Veeteelt. Aan het Ned. Landbouwcomité iamet het oog op de belangen van den landbouw, om advies toegezonden het schetsontwerp der Regeering betreffende de herziening van bet tarief van invoerrechten. AARDAPPELMEST. Het is bij zeer veel landbouwers de gewoonte, om vooral voor aardappels een mestmengsel te koopen. Men «preekt gewoonlijk van aardappel mest, en verstaat daardoor een mengsel van meststoffen, door den fabrikant of koopman voor den landbouwer in gereedheid gebracht. Gewoonlijk bevat zulk een mengsel een soort minderwaardige Peru-Guano, aangevuld met wat scheikundige meststoffen. Zoo'n mest mengsel is wel gemakkelijk. En ik geloof, dat het daarom alleen dan ook gebruikt wordt. Met andere woorden, ik geloof, dat mest- mengsels door den boer gekocht worden uit gemakzucht. Hij behoeft dan zelf niet te berekenen en niet af te meten, wat hij noodig heeft. In 't algemeen heb ik tegen mestmengsels, dat men te duur koopt. Er wordt te veel voor het mengen berekend. Het zijn als medicijnen in den apotheek klaargemaakt volgens recept. Die zijn ook te duur naar den inhoud. Doch tegen aardappelmest heb ik nog een ander bezwaar. De meeste aardappel mestmengsels houden geen rekening met de bizondere behoeften der aardappels. Als iemand b.v. van een H.A. grond gaarne zou oogsten en ook meent te kunnen oogsten 300 H.L. aard appels, dan weet hij door een eenvoudige berekening met behulp van de opgaven in zijn landbouwalmanak b.v. dat er uit den grond worden gehaald 68 K.G. stikstof, 32 K.G. phosphorzuur, 6 KG kalk en 116 K.G. kali. Het is duidelijk, dat een mestmengsel voor aardappels met deze cijfers ook rekening moet houden. Toch doet het dat gewoonlijk niet. Gewoonlijk bevatten die mengsels naar even redigheid te weinig kali. Men kan dan ook veel gemakkelijker zijn eigen recept klaarmaken. Daarbij bemerkt men dan, dat men b.v. op één H.A. grondminstens 10 baal kaïniet moet gebruiken, om den grond weer terug te geven, wat de aardappelen er uit zullen ontnemen. Alle aardappels nemen zeer veel kali uit den bodem. Zij zijn dan ook, zooals men ze noemt, kaliplanlen. Wie dus veel en goede aardappels wil hebben, denke er aan, dat hij in de eerste plaats den bodem van kali voorziet. Poit en Telegrafie. Met ingang van 1 Mei ia de brieven- gaardster I. R. Hoffman, weduwe van W. I. R. A. G. Cramer von Baumgarten, verplaatat van Groot- en Klein Zundert naar Groede. De levering van 1190 M3. grint, benoodigd voor het calamitenae waterschap Scherpenisee, ia, ala laagste inschrijver, gegund aan de Grint-Maatschappij te Utrecht voor f 1,47| de M3., vrij voor den wal. Bij de te Biervliet gehouden aanbesteding voor het maken van een keibestrating op ver schillende wegen in den Bcukelepolder tot een gezamenlijke lengte van 2304 M., werd het minst ingeschreven door den heer J. Jansen te Ternenzen voor f 13750, aan wien het werk ia gegund. Stavenisse. Door het gemeentebestuur alhier ia aanbesteed de levering, vrjj op den wal, van minstens 300 M3. onderhoudsgrint van 1-3 c.M. Inschrijvers waren de heeren A. C. Geleijnse, Sommelsdijk, ad f 1,74J L. Theanissen, St.-Annaland, ad f 1,03 en A. J. Verstraate, Stavenieao, ad f 1,59 per M3. Den laatstgenoemde is de levering gegund. St.-Maartensdyk19 Maart. Heden werd alhier, door het waterschap St.-Maartens- dijk aanbesteedde levering van 225 M3. Waalbrikkeo, en van 800 M3. Pruisische grint, benevenB het vervoor der grint naar den weg. De inschrijving geschiedde per M3., en wat de grint betreft franco op den bavenwal. Yoor do Waalbrikken werd ingeschreven door do firma M. IJbes, Arnhom, ad f 1,50 aan de fabriekdoor den beer M. O. Larootj, Scherpenisse, f 1,82 voor den polder. Laatstgenoemde gegund. Yoor de grint door de firma Koppenhage, Utrecht, A f 1,83J; door den hoer A. Vermeule Wz., St.-MaartenedjjkA f 1,73. Laatst genoemde gegund. Voor het vervoer der grintde heeren C. v. d. Werf, St.-Maartensdijk, A f 0.90 G. Hage, St.-Maartensdijk, A f 0,75; C. Quaak, Scherpenisse, A f 0,75; M. Hoek, St.-Maartens dijk, A f 0,70C. M. Kloet, St.-Maartensdijk, A f 0,67C. Kloet Az., St.-Maartensdijk, A f 0,67C. Nelisse in vereeniging met C. M. Polderman en de wed. J. do Graaf, allen te St.-Maartensdijk, voor f 0,60. Laatstgenoemden gegnnd. BEGHT8ZAKKN. Zierikzee, 18 Maart. Naar wij vernemen, waren Woensdag voor het kantongerecht geen onderwijzers gedagvaard om getuigenis af te leggen inzake leerplicht-overtredingen. Mochtop die wijze voortgaandeveel schoolverzuim worden voorkomen Het gerechtshof (e 's-Hage heeft Donder- dag vrijgesproken J. C. G. C.Lz. en F. P. Jz., visschers te Clinge (Cauter) van het rapen van mosselen in de Greveliogen onder Zonne maire, op verboden plaats. Verder bevestigde bet hof de veroordeeling van M. 8., koopman te Kruiningen, tot 3 maanden gevangenisstraf wegens bedreiging met een misdrijf tegen het leven en vernieling. Door den zeekrijgsraad aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis is een marinier 3e klasse veroordeeld tot 6 maanden militaire gevangenisstrafwegens dienst weigering. De rechtbank te Heerenveen heeft in de zaak van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers tegen de gemeente Opsterland beslist ten gunste van de onderwijzeres Marechal. De eisch van f 325 voor extra- belooning, wegena gegeven handwerk-onderwijs, werd haar toegewezen. HABKTBEBIOHTEN. Zierikzee, 19 Maart. De aanvoer was niet groot, en niettegenstaande dat, toch slecht te plaatsen. Tarwe aanmerkelijk lager, gerst prijshoudend, onveranderd, behalve bruine boonen, die voor de zaai hooger prijs bedongen. Tarwe f 5 A f 6.75chevaliergerst f 5 A f 5.60; wintergerst f 4.40 A f 4.65; rogge f 4 60 a f 5; haver f 2.70 a f 325; bruine boonen f 7 a f 12.50. Yoor de zaai geschikte partijen werden voor hoogen prijs van de hand gedaan. Middelburg, 19 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer evenals voorgaande week uit Walcheren weder niet groot, en bestond hoofdzakelijk uit tarwe en paarden- boonen. Yan andere artikelen was bijna zoo goed ala niets ter markt, en zeer weinig ging er in den handel om. De noteering ia als volgt: Nieuwe Walch. tarwe 30 ct. lager en werd van f 6.20 tot f 6.30 gekochtrogge niet aangeboden winter- en zomergeret werden beiden met f 4.60 betaald; Walch. witte boonen bijna niet ter markt, werden met graagte tot f 13 genomenronde bruine boonen en lange dito gevraagd, doch niet getoond; Walch. paarden- boonen f 6 A f 6.25; groene kookerwten f 8 en kroonerwten f 8.25 A f 8 50 naar kwaliteit. TELE6BA11EN. Middelburg, 20 Maart. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd heden aanbesteed het onderhoud van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan het Rijksgebouw in de Abdij alhier tot en met 31 December 1904. De minste van de twaalf inschrijvers waren de heeren M. K. Jeraa Zonen te Middelburg, voor f 13980. 372>te Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district ran Zeeland. Trekkingen der le klasse, van 17, 18,19 en 20 Maart 1903. Prijzen ran f SO: 3035 3104 3285 3660 15011 20456 3051 3105 3287 4734 15018 20459 3052 3120 3294 6736 15029 20401 306È 3141 3295 6737 15038 3070 3147 3296 6741 15046 3078 3148 3659 11567 20451 Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 14 Maart. Een zoon van R. Ornée en M. van Dyke. 16 dochter L. van Beveren en A. van der Maas. 17 L. Berrevoets en W. Bran denborg. 19 W. P. van Dienst en A. W. de Jager. 19 scon P. H. van der Werve en C. Gilli£s\ qsudwd: 16 Maart. J. ter Poorten, 24 j., jm. en F. F. Capelle, 28 j.. jd. 17 J. H. A. Vooren, 27 j., jm. en J. A. Buijte, 24 j., jl. 18 J. Vijverberg, 27 j., jm. en M. Pannekoek, 32 j., jd. overleden: 18 Maart. M. van der Veer, 89 j.wed. van J. van 't Hol, Zeetijdingen Zierikzee. BINNENGEKOMEN: 49 Maart. »Eric", kapitein William, van Lon den naar Remage, via Dordrecht. "Weekmarkt te Zierikzee19 Maart 1903. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor 0,45, ƒ0,55, f 0,60 en f 0,62£ de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,55, f 0,60, f 0,65 en f 0,67J per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,40 per 25 stuks. Eend-Eieren voor f 0,95 per 25 stuks. BTOOIBOOTDIHSgT Maart. AMSTERDAMSCHE TIJD. Yan Middelburg: 2 3,— Van Zierikzee: 'sroorg. 'smidd. Zaterd. 21 7,50 Zondag 22 7,50 Maand. 23 7,50 Dinsdag 24 7,50 Woens. 25 7,50 Dond. 26 6,30 Vrijdag 27 7,— Zaterd. 28 7,3, Indien reizigers van Zierikiee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, v6ór het vertrek der boot, ('ij<iig voor de ochtendreiien op den voorafgaanden avondvoor 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. 'smorg. 'smidd Zaterd. 21 7,30 3,— Zondag 22 7,30 Maand. 23 7,30 3,— Dinsdag 24 7,30 3,- Woens. 25 7,30 3,— Dond. 26 7,30 3,— Vrijdag 27 7,30 3,— Zaterd. 28 7,30 3 ADVERTENTIEN. Dinsdag 24 Maart a.s. hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader CORNs. KUIJPER Pz. zgn 86en Geboorte dag te herdenken. Ouwerkerk, 21 Maart 4903. Zjjne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Getrouwd JOHAN TER POORTEN en FREDERIEK FR ANGINA CAPELLE, dieook namens wederzjjdsche Familiën hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Vlissingen Zierikzee, 46 Maart 1903. Heden overleed plotseling ons geliefd jongste Dochtertje en Zusje, JJENA PMETERNJüTJIJA, bijna 9 maanden oud. Ellemeet, 20 Maart 1903. M. VAN DEN BOUT. T, VAN DEN BOUT—Kosten. HARTELIJK DANK aan allen, voor de vele blijken van belangstelling bij de viering van ons 64-jarig Huwelijksfeest op 1.1. Maandag 16 Maart. Iu het bijzonder DANK aan de Leden van het Fanfare-Corps. Nieuwerkerk, 21 Maart 1903. JAN VAN DER HAVE en Vrouw en verdere Familie. te Amsterdam, opgericht anno 1853, neemt gelden a deposito, rente thans: met drie dagen opzegging 3 pCt. één maand vast 3\ De Correspondent, J. VAN DER VLIET Cz Luykx van Hasselt, Eugelschestraat BERGËH-OP.ZOOH alwaar gevestigd: Correspondentschap \e Klasse Nederlandsche Bank. De obligatiën 5 pCt, Oostenrijk Januari, Juli en Mei/November, die reeds geconverteerd zgn, kunnen bij mij ter afstempeling voor conversie ingeleverd worden. ALGEMEENE VERGADERING op Woensdag 24 Maart, 's avonds 73 uur, bij Verwek (ingang Postetraat). Aanbesteding kolen voor 1903 en meer voorkomende zaken. IIET BESTUUR. Haamstede. Opening van den nieuwen Winkel en Broodbakker^, Noordstraat No. 116. Maandag, as. Onder aanbeveling, M. P. DE KOSTER. Het BE8TUUR der Landbouw- Vereeniging x> Vooruitgang zij ons Streven" te Scherpenisse zal trachten aan te besteden, op Woensdag 8 April 1903, voormiddags 11 uur, bij Jb. Rijstenbil te Scherpenisse, de levering in nieuwe balen van minstens Levering vóór of op den 28 April 1903. Inlichtingen zgn te bekomen bij den Secretaris J. VAN GORSEL te Poortvliet. Het DAGELUKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen; DOET TE WETEN; dat inschrijvingen om te mogen pachten de 2 stukjes Weiland en het stukje Bouw land, liggende ten zuiden van den nieuwen grindweg aan den Schelphoek, op de voor waarden der verpachting van 23 Mei j.L, worden ingewacht vóór Donderdag 26 Maart 1903, ten kantore van den Voorzitter van het Waterschap. Eventoëel bod moet gedaan worden voor den hoop. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd: A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Griffier. A De Notaris W. F. DEL CAMPO ÊS^A genaamd CAMP, te Renesse zal, op Woensdag 25 Maart 1903, des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van den Heer L. HANSE, te Serooskerke, in zijne Herberg aldaar, in het openbaar verkoopen a. De Gebouwen met Erf op het Dorp Serooikerke, samen groot 7 Aren 55 c.A., BESTAANDE DIT: W oonbuls, ingericht tot Herberg, waarin thans vergunning tot den verkoop van sterken drank in het kleinLandbouwschuren, Vetstal en Wagenhuis. In genoemd Huis, waarin groote Oven, is ook gelegenheid tot uitoefening van het Bakkersbedrijf b. 3 Aren 90 c.A. Tuingrond en A Hectaren 31 Aren Weiland, aan den Grintweg en Krolswekken onder Serooskerke, nabij de kom dier Gemeente c. 65 Aren 30 c.A. BOUWLAND, aan den Zandweg onder Ellemeet. Alles in verschillende Perceelen en Combi natiën en breeder omsohreven in Verkoop- boekjes, welke te verkrijgen zijn ten kantore van voornoemden Notaris, bij wien tevens, ook wat betreft de vergunning, nadere inlich tingen te verkrijgen zgn. Aanvaarding in 1903. Onder nadere goedkeuring der eigenaren kunnen door den kooper der massa in pacht worden overgenomen circa 50 Gemeten Bonw- en Weilanden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2