u Raadszitliog van 9 Maart 11. le Wissenkerke. maatschappij uit, zich bij doze yeroenigiog aan te sluiten. Naar aanleiding van deze motie zal er, in overleg met het bestuur der afd- Spoor- en Tramwegpersoneel, spoedig een tweede ver gadering worden belegd, waar de vereeniging definitief opgericht zal worden. De winkelier in horloges en aanverwante artikelen J. Reiner, wonende Leuvebrugsteeg no. 15, werd Maandagmorgen omstreeks 6£ uur gewekt, doordat de bootwerker H. A. Jansen, wonende op den Schiedamschedijk, bezig was zijn winkelruit, waarvoor hij gisterenavond vergat het luik te zetten, met een pikhouweel kort en klein te slaan. Het gerinkinkel der scherven deed Reiner onmiddellijk naar zijn winkel loopen, die een verschrikkelijk tooneel van verwoesting aanbood. De woeste boot werker had intusschen onder het uiten van verwarde gezegden, uit de winkelkast, die met glazen deksels was afgesloten, étui's meegenomen. Twee er van, hoofdzakelijk gouden oorknoppen en belletjes bevattende, wierp hij in de Leuvebrugsteeg tegen de straatsteenen, ze stuk trappend. Met het derde étui, 21 zilveren horloges bevattende, liep hij naar de Leuvehaven en wierp het daar in het water. Dan in woesten vaart verder voorthollende, kwam hij op de Wijn haven met een politie-agent in botsing en beschadigde diens monteering. Eerst toen werd men hem meester en bracht men den man naar het politie-bureau in de Pauwen- steeg, waar bij zich nog bevindt. Yan de 21 in de Leuvehaven geworpen horloges konden een brugwachter en een werkman er nog 7 redden; de anderen verdwenen in de diepte. Ouddorp. Alhier bestaat bij een 30-tal inwoners het voornemen, zich naar Noord- Amerika te begeven, in de verwachting daar beter in hun onderhoud te kunnen voorzien. Uit Stad SR Provincie. Zierikzee, 11 Maart. Verschenen is een overdruk van het door dr. Ruysch, hoofd inspecteur der volksgezondheid, in het Tijd schrift voor sociale Hygiëne en Hygiënische Bladen geschreven artikel over het ziekenhuis te Noordgouwe. De geleerde schrijver brengt in zijn inleidend woord hulde aan den krachtigen arbeid van den arts, dr. J. L. C. Wortman, Voorzitter der Gezondheids-Commissie van Schouwen en Duiveland, aan den burgemeester, jhr. C. A. van Citters, en aan den predikant, C. L. Nauta, door wier toedoen te Noordgouwe een ziekenhuis tot stand kwam, »dat in elk opzicht beantwoordt aan de aan dergelijke inrichtingen te stellen eischen, en dat een weldaad worden kan voor alle gemeenten van Schouwen en Duiveland". Vervolgens wordt door hem een beschrijving van het ziekenhuis gegeven, dat, zooals men zich herinneren zal, door hem werd geopend. Het slotwoord bevat een opwekking om ook elders te plattenlande, waar een groote behoefte aan operatieve hulp en verpleging bestaat, het voorbeeld van Noordgouwe, waar het plan op zoo uitstekende wijze volvoerd is, na te volgen. Maandagavond vergaderde, ten huizo van mej. de wed. Kanaar, de Liberale Kiesvereeniging. De voorzitter, de heer mr. D. van der Vliet, opende de vergadering, deelde mede dat de heeren Van Ballegooijeu en Kloppert voor hun benoeming als bestuurs leden bedankt hadden, en dat het bestuur zich voorloopig geconstitueerd had, hij zelf als president en de heer Van den Bout als penningmeester. De heer Verdoorn had zich bereid verklaard om provisioneel, zoolang het bestuur niet voltallig was, het secretariaat te blijven waarnemen. Deze mededeeling word met toejuiching ontvangen. Vervolgens werden door den waarnemenden secretaris de notulen van bet verhandelde in de vorige vergadering voorgelezen. Nadat deze waren aangenomen, werd de verkiezing van twee bestuursleden aan de orde gesteld. Gekozen werden de heeren Lakenman en Van Nouhuys. Mede op de voordracht stonden de heeren G. H. P. Ribbons dn W. J. Rensen. De heer Lakenman nam de bonoeming aande heer Van Nouhuys bedankte. Uit een nieuwe door het bestuur gedane voordracht, bestaande uit de heeren A. G. Kijn en J. A. Legemaat, werd eerstgenoemde gekozen, die zich de keuze liet welgevallen. Hierop werd de vergadering gesloton. In de plaats van I. v. Bezooijen is tot rijksveldwachter te Waterlandkerkje benoemd L. Boot, thans gemeenteveldwachter te Kerkwerve. De rijksveldwachters F. Bardok te Goes en G. Huiazoon te Rilland-Bath zijn benoemd tot brigadier-titulair. Benoemd tot réntmeester van het kroon domein, rentambt Goes, jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen te Teteringen. De raad van Rilland—Bath besloot een extra subsidie te vragen voor het ver bouwen en vergrooten der openbare school, welk werk zal plaats hebben onder leiding van den heer A. Ie Clercq, architect te Kruiningen. Het bestuur der Maatschappij van den spoorweg GentTerneuzen wil in onder handeling treden met den Belgischen Staat tot het overnemen van de lijn. Tot bepaling van den prijs zou men de gemiddelde ontvangsten der vijf gunstigste van do laatste zeven jaren in kapitaal omzetten, tegen 5 percent, met eene premie van 15 pCt. Het kapitaal dor Maatschappij bestaat uit 563 obligation van 500 francs, rentende 4.1 pCt en 14,906 van 500 francs, rentende 3.V pCt. Daarenboven is er een aandeelen-kap'taal van 3671 preferente aandeelen van 500 francs en 5000 gewone, insgelijks van 500 francs. Burgh, 11 Maart. Gisterenmorgen ge raakte een span paarden van den heer De Oude, van Noordwello, bij het laden en lossen van landbouwbenoodigdheden in do haven te BurghBluis. Met veel moeite werden de dieren op den kant gebracht. Nieuwerkerk, 10 Maart. Gisterennamiddag geraakte de knecht van den landbouwer Graafeiland met paard en kar in de Lage Weg te water. Met moeite brachten eenige toegeschoten maunen den knecht, die reeds eenigen tijd in het water had doorgebracht, en daarna ook het paard en do kar op het droge. Naar wij vernemen werd gisterennacht door baldadigo handen een stuk muur van een in aanbouw zijnde schuur, die reeds tot op de hoogte was opgetrokken, afgebroken. Wissenkerke, 10 Maart. Heden gaf de Zangvereeniging oZang en Vriendschap" in de openbare school alhier haar eerste uit voering. Eensdeels komt de directeur, de heer C. Flipse, een welverdiend standje toe, omdat door hem bij het begin der uitvoering werd gezegd, dat het publiek niet veel verwachting moest hebben van hetgeen door zijn gezelschap zou worden ten gehoore gebracht, daar dit eerst sedert 4 maanden geleden was opgericht en er dus niet veel van kon worden verwacht. Daarin heeft de heer Flipse geheel en al gejokt: de uitvoering namelijk was zoo keurig, zoo innig schoon, dat bij die woorden gerust had kunnen weglaten, want om te zeggen welk nummer van 't programma het beste of mooiste was, is werkelijk onmogelijk, 't was alles even schoon, en dat met mij hier van het groot aantal aanwezigen 't eens waren bewees de stilte dio er heerschte bij den zang, die zoo heerlijk klonk uit een tachtig-tal monden. Tot afwisseliog werd nog gegeven: «Een vrouw op schildwacht", waarin behalve de andere medespelonden vooral Moeder Herman en Rob» mot Hein een woord vau lof toe komen voor hua natuurlijk spel, zoo ook Herman. Er is genoten dezen avond, en met onzen secretaris, den heer G. L. v. d. Heyde, waren het zeer zeker allen eens, toen Z.Ed. lof gaf aan den voorzitter, die getoond had in zóó weinig tijd zóó veel to kunnen tot stand brengen; op zijn voorstel klonk het ook dra uit volle borst van vlang zal by loven". De heer Flipse dankte, doch wees er tevens op, dat ook don gver der leden oorzaak was dat de uitvoering tot tevredenheid van ieder was afgeloopen. Goes, 10 Maart. De in het voorgaand nommer opgegeven heeren zija heden bij den burgemeester als candidatcn opgegeven voor de aanstaande raadsverkiezing, n.l. do heeren Kakebeeke en Den Hollander van liberale, Donner en Oranje van anti-rov. zijde. Benoemd tot concierge van het raadhuis, tevens gemeente-bode, de neer A. C. de Wit, thans concierge van do Jams-fabriek te Prinsonhage, en tot schatter van do lokalen, waarin handel in sterken drank wordt Ireven (in plaats van wglon den heer Van Dellen) de heer J. L. Teljer, deurwaarder bg 'srgks directe belastingen alhier. Eerstgenoomde betrekking werd gedurende 22 jaar waargenomen door den heer M. J. van Houten, tot genoegen zoowel van het bestuur als van de ingezetenen der gemeente. Middelburg, 10 Maart. Donderdagavond zal in het Schuttershof een lezing worden gehouden door den heer dr. J. R. Slotomaker de Bruine, predikant bg de Ned. Herv. Gem. alhier, over het onderwerp»De kerk en het socialisme". Er zal gelegenheid tot debat worden gegeven. Landbouw en Veeteelt. Aanbestedingen, Verkooplngen ens. Zierikzee, 10 Maart. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht de volgende onroerende goederen in de gemeente Zierikzee, als a. het bofeteedje in het Eerste Weegje, bewoond geweest door wijlen den heer Joz. Aalbregtse, voor f 3275 b. een woonhuis en erf op de Varremarkt, voor f 300. SPORT. Het bestuur van don Zeeuwschen Gym- Dastenbond wees in zijn Zondag laatstleden te Middelburg gehouden vergadering tot vice- voorzitter aan den heer A. W. A. Ross te Goes, tot secretaris den heer J. Fransen van de Putte te Goes, en tot penningmeester den heer W. Brouwer Jr. te Middelburg. Ü9 keuze van een voorzitter werd aangehouden. De afgevaardigden der aangesloten vereenigingen maken als zoodanig deel uit van het bestuur. De Bond omvat thans 8 vereenigingen en telt 150 werkende leden en 75 dames- of adspirant-Ieden, terwijl de toetreding van meer Zeeuwsche gymnastiek-voreenigingen reeds verzekerd is. De vergadering besloot tot het houden van 6 voorturnerslessen, n.l. te Wemeldinge 13 April, Middelburg 21 Mei, Ierseke 1 Juni, Goes 5 Juli, Bergen-op-Zoom 2 Augustus en Vliesiogen 13 September. Eveneens werd besloten tot het geven van een bondsuitvoering. Omtrent do vaststelling van tijd en plaats kon intusschen nog niet definitief worden beslist. Het officieel orgaan van den bond verschijnt in de eerste helft der volgende maand. Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland. Premiekeuringen, gehouden 16—24 Februari 1903 van Dekhengsten. N&am van den iiengst. Ouderdom. No N.P.S. Eigenaar. Woorplaats. Bourgois, Jules, Paul Kruger, Masque, Fleuret, Leon II, Leon-Beige II, Bismarck, Brambourg, Fox, Nestor de Gon, Emir ex Leon, Goliath, Baron, Bara, Albert, Harison, Cherbourg, Sapeur, Prince Attractive, Ouderdom. No N.P.S. Eigenaar. Premiën van f 1 O O O. Johs. de Feyter Pz., S. Janee Sz', ld. Ch. G. Harison, ij dragen van f 5 Wed. Jos. Daelman, Johs. de Feyter Pz., Ph. J. v. Dixhoorn, A. Moggré, L. Callant, G, Luyk, F. Koopman, C. A. H. Wagtho, nlën van f 15 0. Johs. de Feyter Pz., Id.' K. de Koeyer Lzn., A. Moggré, 8. Janse Sz., Frederica-Polder, C. Zandee At., Hengsten-Associatie, 4 jaar, 741 6 ii 620 3 e 745 6 a 685 inlioudinggb 3 jaar, 740 6 567 5 it 612 5 613 6 ii 690 3 a 746 3 750 5 ii 604 Kleine prei 8 jaar, 622 8 ii 472 11 ii 374 15 H 375 14 II 187 8 II 479 7 II 570 12 U 681 Z&araslag. Nieuw- en St.-Joosland. Id. Rilland-Bath. 300. Westdorpe. Zaamslag. Axel. Schoondijke. Westkapel le. Vlake. Zierikzee. Tholen. Zaamslag. Id. Terneuzen. Schoondijke. Nieuw- en St.-Joosland. W. Kakebeeke te Goes. Kloetinge. Zierikzee, M. C. Mulock Houwer. De afdeeliog Zeeland van de Vereeni ging »net Nederlandsch Rundvee-Stamboek" heeft bg de Tweede Kamer het volgond adres ingediend: Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 's Gravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: De Afdeelirg Zeeland van de Vereeniging »Het Neder landsch Rundvee-Stamboek", dat in de algemeene ledenvergadering dier Afdeeliog, gehouden op 4 Februari 1903 te Goes, het ontwerp van wet, regelende de landbouwvertegenwoordiging, een punt van behan leling heeft uitgemaakt; dat by de algemeene beschouwingen over de strekking van het bovengenoemd ontwerp van wet bleek, dat de vergadering éénstemmig van meening was, dat eene wettelijke regeling der landbouwvertegenwoordiging, als bedifeld by meergenoemd ontwerp van wet, Toor wat de provincie Zeeland betreft, overbodig genoemd mag worden, aangeiien de belangen Tan den landbouw door de daar bestaande landbouwvereenigingen en provinciale commissies op landbouw-, mirel- en tuinbouwgebied werkende, voldoende behartigd worden; dat de AfJeeling voornoemd daarom uwe vergadering te kennen geeft, dat het haar in het belang van den landbouw niet wenschelijk voorkomt, dat het thans ingediende ontwerp van wet aangenomen wordt; dat, mocht uwe vergadering van eene tegenovergestelde raoening zyn, het der Afdeeliog gewenscht voorkomt, dat het ontwerp tenminste geen wet wordt, tonder dat daarin de hieronder vermeldo wijzigingen worden aan gebracht: 1°. De combinatie van land- en tuinbouw vervalt. De te verkiezen provinciale raden dienen slechts voor den landbouw, terwyl too noodig afwnderlijke raden voor den tuinbouw wordon samengesteld. Bluft do regeling xooals in het wetsontwerp voorgesteld, dar» vreesde do vergadering, dat voor ome provincie van de behartiging van tuinbouwbelangen niets terecht zoude komen; 2°. De verkiezing vau leden der provin;iale raden door rechtstreeksche keuze van land bouw-kiezers werd zeer nzdeclig geacht Een onvermydclyk gevolg van deze wijze van verkiezing zal zyn, dat by de behartiging van de landbouwbelangen do politiek mede zal vpreken. In plaats van eendrachtige samenwerking zooals thans, zal men daardoor verdeeldheid krijgen onder hen, die geroepen zullen worden om in het belang van de:, landbouw werkzaam te zyn. Het moet daarom wcnschclyk geacht worden de verkiezing van do leden der provinciale raden over te laten aan de landbouwvereenigingan. Een landbouwer, die cr prys op stolt bij die verkiezing zyn stem te doen gelden, zal niet aarzelen als lid tot eene vereeniging toe to treden, terwyl de lage contributie by vele der vereenigingen geen afdoend motief tegen dio toetreding genoemd mag worden; 3°. Mogen do provinciale raden in somtnigo provinciën wellicht een nuttigen weikkring kunnen vinden, en daardoor do mogelijkheid bestaan, dat zulks een re ien is voor uwe vergadering om tot de oprichting van die raden te besluiten, de instelling van een rykslandbouw- raad kwam da vergadering niet alleen als overbodig, doch zelfs bepaald als minder gewenscht voor. Men verwacht, dat een dcrgelyk lichaam, samengesteld uit een zeer beperkt aantal leden uit elke provincie, onmogelyk in staat zoude zyn de belangen van den landbouw in zijn geheelen omvang met inachtneming van de verschillende omstandigheden in de onderscheidene deelen des ryks naar behooren te behartigen. Liever zag men daarom, dat in het wetsontwerp aan den minister de bevoegdheid werd gegeven om do provinciale raden nit te noodigen Toor bepaalde gevallen één of meer leden aan te wyzm, die dan als centrale commissie omtrent eene bepaalde kwestie advies kunnen uitbrengen. Ook zou aan de provinciale raden het recht toegekend moeten worden om, na bekomen machtiging van den minister, raden van andere provinciën uit te noodigen over bepaalde onderwerpen te confereeren. 4°. In art. 2 al. 2 van het ontwerp van wet is bepaald, dat plaatsvervangende leden slechts optreden, wanneer een lid overlijdt ol aftreedt. Het is wenschelijk daarbij te bepalen, dat een plaatsvervangend lid ook optreedt, wanneer een lid tydelijk verhinderd is zjjne functie waar te nemen. 5°. Aan de provinciale raden moet het recht toegekend worden om aan de regeering, zoowel na een tot hen gericht verzoek als uit eigen beweging, advies uit te jrengen 6°. In het by art. 15 voorgeschreven huishoudelijk reglement zal bepaald moeten worden, d.»t door de provinciale raden bij het uitbrengen van adviezen, de by iet betreflende onderwerp belanghebbende vereeniging of vereenigingen in de provincie gehoord moeten worden. 7°. By de bespreking ran art. 17 werd de vraag gesteld, of c operatieve fabrieken op landbouwgebied zooals b.v. zuivelfabrieken, suikerfabrieken, verder ook onderlinge verzekering-maatschappijen enz. als land bouwvereenigingen weiden aangemerkt. De wenschelyk- heid daarvan werd éénstemmig uitgesproken. 8°. De wenschelijkheid werd bttoogd, dat de vyf leden, die blijkens art. 37 al. 3 dcor den mioister in den rijkslandbouwraad kunnen worden benoemd, slechts eene adviseerende stem zullen hebben. Hw'""sse' 19 Februari 1903. Goes, 't Welk doende, enz. Het Bestuur der Afdeeling Zeeland van de Vereeniging. liet Nederlandsch Rundvee-Stamboek", (get.) K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY, Voorzitter. (get.) W. KAKEBEESE, Secretaris. Men echryft uit Zeeuwsch-VIaanderen Doordat er in België veel vraag is naar fokvee voor den aanstaanden weide-gang, en er voor Nederlandsch fokvee aldaar hooge prijzen besteed worden, is de smokkelhandel in vee in do laatste dagen aan de greozen sterk toegenomen. Eiken avond gaan hier en daar vaarzen en koeien frauduleus over de grens. De Belgische ambtenaren zyn echter op hun post en trachten, daar hun een premie van 50 pCt. van de waarde van elke aangeslagen koe uitgekeerd wordt, de gesmokkelde koeien in beslag te nemen. Heel gemakkelgk gaat dit niet, wijl de smokkelaars met veel om zichtigheid en overleg te werk gaan. De vorige week werden in de nabyheid der Nederlandsche gemeente Koewacht door de douanen van Moerbeke toch weer 3 schoone vaarzen aangehouden. Vreemd is het, dat de Belgische Staat, die don invoer van fokvee uit Nederland ver biedt, de aangeslagen runderen publiek laat verkoopon, waardoor ze natuurlyk terecht komen in de stallen der VJaamsche land bouwers. Het schgnt dus, dat het Hollandsche fokvee toch nog zoo gevaarlyk niet is voor den Belgischen veestapel I Peru-Guano verbetert den bodem. Al bevat een grond alle voedingsstoffen, dio de planten noodig hebben om to groeien, cn al zgn deze iD de juiste verhouding en in voldoende hoeveelheid aanwezig, dan nog kan het gebeuren, dat de oogsten to wenschen overlaten. De oorzaak daarvan moet dan gezocht worden in den bouw van den grond, in do structuur. Hg kan to los en te droog, te vast en te taai zgnbg kan zuur cn koud, hij kan korstig en gesloten zijn. Onder do middelon, die de structuur van den grond verbeteren, neemt do Peru-Guano een eerste plaats in. Wanneer de Peru-Guano, die voor oen groot doel uit gemakkelijk verrottende organische bestanddceleu bestaat, zich innig met do grocddeeltjes vermengt, wordt de losso bodom meer gesloten, de taaie kleigrond moor open en verbrokkeld. De Peru-Guano oefent dus op den bodem denzelfden gunetigen invoed uit, als de humus van den stalmest. In zooverre heeft do Peru-Guano een voor sprong op vele scheikundige meststoffen, die den grond niet in zulk een goeden toestand achterlaten. Het is misschien om deze reden, dat de navrucht op een met Peru- Guano bemesten akker vaak zulke gunstige resultaten geeft. Ik zeg ï-misschien", omdat dit verschijnsel ook nog een andere reden zou kunnen hebben. Behalve de direct oplosbare deelen der Peru-Guano en de gemakkelgk in oplossing tredende voedingsstoffen, bevat deze meststof toch nog een gedeelte, dat eerst later zgn nut doet, dat dan als opgeloste voedingsstof de navrucht ten goede komt. Wellicht werken beide oorzaken mede om den tweeden oogst to doen toenemen. Want een feit is het, dat do nawerking van de Peru-Guano groot is. Do eerste boer de beste weet, dat het na Peru-Guano niet zeer gewaagd is vruchten te zaaien. Doch ook door proeven is de nawerking der Peru-Guano gebleken. Te Wetheren (België) b.v. heeft men proefvelden aangelegd, opzettelyk om de nawerking van Peru-Guano te vergelyken met die van andero meststoffen. Nadat men in 1901 op verschillende manieren eenigo velden bemest had, zaaide men in 1902 overal nuchter en wel aardappelen en bieten. De in 1901 met Peru-Guano bemeste percoelen brachten 24200 K.G. aardappelen en 44500 K G. bieten op, terwgl de op andere wyze bemeste velden de 43500 K G. aardappelen en 30600 K.G. bieten niet te boven gingen. Inderdaad, we zeggen niet te veel, wanneer we beweren, dat de Peru-Guano den bodem verbetert. RECHTSZAKEN. De heer A. Teeuwisso, stationschef te Delft, is door den kantonrechter veroordeeld tot f 5 boete, subs. 1 dag gevangenisstraf, wegens te lang doen duren van den diensttijd van een stationsbeambto. Genoemde heer heeft tegen 1 April eervol ontslag aangevraagd. De rechtbank te Rotterdam deed Dinsdag 1.1. uitspraak in de zaak van C. de Vos, oud 21 jaar, beschuldigd van moord op den boerenarbeider J. A. Kooiman te Ooltgena- plaat, in den avond van den lsten Kerstdag, bg een twist over de verdeeling van krentenbrood. De dader werd, overeenkomstig den eisoh van het O. M., veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Door de moeder van W. Hogerhuii is een adres gericht tot den Minister van Justitie, waarin zy verzoekt haren zoon kwijtschelding van zyn verderen straftijd te verleenen, op grond van zgn ziekelijkheid. KERKNIEUWS. Beroepen bg de Geref. gem. te Zaamslag, ds. J. Visser te Oost-Kapelle. Beroepen bg de Herv. gem. te Heinkens- zand, ds. W. H. Weeda, te Cadzand. Ds. J. R. Slotemaker de Bruine, pred. bg de Herv. Gem. te Middelburg, heeft het beroep naar Nymegen aangenomen. O N D E R W IJ 8. Op de voordracht voor onderwijzeres te Ritthem (Walcheren) komt o.a. voor mej. A. H. FJugt van Sirjaneland. Tot onderwyzeres aan de eerlang te openen R.-K. school te Axel ie benoemd mej. C. van Nunen te Etten. Uit het jaarverslag over 1902 van het herstellingsoord voor Nederlandsche onder wijzers te Lunteren blijkt, dat in dat jaar 115 patiëoten werden toegelaten; 102 ver trokken, het gemiddeld aantal per dag was 20 k 21 tegen 12 in 1901. Het grootste aantal patiënten in 1902, op één dag aanwezig, was 36. Elke patiënt kostte per dag aan de inrichtingin 1900 plm. f 3, in 1901 plm. f 2,50, iu 1902 plm. f 2,20. De pensionsprgs per dag bedraagt voor een volwassen persoon f 4,50. De ontvangsten bedroegen in 4902 met inbegrip van het batig saldo van het vorige jaar f 48,072,885> de uitgaven f 16,962,60, het batig saldo is dus f 1110,28 5 Voor reductie op den pensionsprgs moest besteed worden f 3045,90. Poit en Telegrafie. Eervol ontslageD, op verzoek, 1 April a.s. de brievengaarder B. Verwey te Nieuwe- ToDge. Do klerken der posteryen en telegraphic 2e kl. A. Sandijck en A. I. Lutegn zgn ver plaatst van Amsterdam de eerste naar het telegraafkantoor te Goes en de tweede naar Oostburg. Middelburg, 40 Maart. Reeds langen tijd was er sprake van, dat hier een nieuw post en telegraafkantoor gebouwd zou worden èn wegens de beperkte ruimte op de tegenwoordige kantoren èn om deze beide dieneten onder één dak te brengen. Eenigen tijd geleden was daarover een schryven bg het gemeentebestuur ontvangen, dat de Minister gaarne een plein in het centrum der stad zou willen beschikbaar zien, om daar oen nieuw gebouw te zetten, opdat het kantoor aan alle zijden vry zou zijD. Thans is daar echter van afgezien, daar het Rijk een groot huis heeft aangekocht, gelegen vlak naast het tegenwoordig post kantoor in do Lange Noordstraat. Het telegraafkantoor is thans gevestigd in de St.-Picterstraat. Aanwezig alle leden, één vacature. Voorzitter de burgemeester. De notulen van bet verhandelde in de vergadering van 16 Januari worden na voor lezing onveranderd goedgekeurd. Van het gemeentebestuur van Cortgene is Ingekomen de rekening van het post- en telegraafkantoor, waaruit blijkt, dat door onze gemeente dit jaar hiervoor moet worden by- gedragen f 84.395, zyode 40 pCt. van een bedrag van f 210.985. Van de gezondheids-commissie te Veere een missive, waaruit blijkt, dat moet worden botaald door onze gemeente als aandeel in de kosten een som van f 95.925- over 1902 en 1903. Van de plaatselgke commissie van toezicht op schoolonderwijs bet beredeneerd verslag. Eveneens een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. De voorzitter stelt voor, beide verslagen den loden ter inzage toe te zenden, waartoe wordt besloten. Af- en overschryving voor verschillende posten, ten bedrage van f 97.105, worden hierop gevraagd en toegestaan. Een aangehouden punt van de vorige ver gadering, betreffende wyzigiog van art. 5 der wet op 't lager onderwgs, wordt goedgekeurd zooals nu wordt vastgesteld, zal een vacantia gegeven worden van 15 September tot 31 October, das achtereenvolgens G weken, waar die vacantie vroeger was 2 weken in Juli, en 4 weken in October. Vervolgens wordt voorgelezen de wgziging in den ligger der wegen en voetpaden, welke wyzigiogen worden goedgekenrd. Ten slotte wordt door den voorzitter mede gedeeld, dat het vervoer der grint van af Geersdijk werd aangenomen door den heer de Looff, en voor het vervoer van Camper- land door den heer P. Gillesso voor 70 cent ser M3. Wat het vervoer van Camperland jetreft, was de prys of het loon 10 cent hooger per M3. dan het vorig jaar, zoodat vermoedelijk ongeveer f 45 daaraan meer zal moeten worden uitgegeven. De punten op de agenda voorkomende, zgn hiermeê afgehandeld. Bg omvraag vraagt de heer Schippers het woord, die het wenschelyk acht, dat de weg van Hoveyn breeder werd begrint, daar door het opwerpen van slootgrond de zykant voor voetgangers minder begaanbaar is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2