en door een ander lid over het niet voldoende voederen der stads-zwanen. Er zal in voorzien worden. Vlissingen. Aan de alhier te openen zeevaartschool zijn vacant do betrekkingen van leeraar in wis- en aardrijkskunde, idem practische zeevaartkunde en wettelijke be palingen ter zee, leeraar in het Engelsch en een voor scheepsbouw. Het voornemen bestaat de school den 1 Mei te openen. B E C H T M ZAKEN. Zierikzee, 28 Febr. Door den heer kantonrechter zijn op 25 Februari j.l. de volgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen onderstaande personen, wegens: 1°. Jachtovertreding: A. F., 35 jaar, arbeider te Haamstede, tot 7 dagen hechtenis, en verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer met bevel tot uitlevering of te betalen f 5, subs. 4 dagen hechtenis; A. G., 29 jaar, landbouwer te Burgb, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; J. de B., 35 jaar, arbeider te Renesse, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van den in beslag genomen konijnenstrikM. C. B., 23 jaar, landbouwer te Renesse, tot 2 hechtenisstralïen elk van 7 dagen, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van het in beslag genomen geweer, de patroon en de lantaarn; J. van der H., 34 jaar en M. V., 44 jaar, arbeiders te Renesse, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder hunner; M. C„ 22 jaar, zonder beroep te Ellemeet, tot 2 boeten, elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, met bevel tot uitlevering van het niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen f 10 subs. 4 dagen hechtenis; P. van den B., 43 jaar, arbeider te Oosterland, tot 2 boeten, elk van f 20, eubs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer of te betalen f 20, subs. 4 dagen hechtenis; J. I. van den B., 21 jaar, slagersknecht te Bruimsse; G. W., 21 jaar, arbeider teDreischor; P. van den W., 19 jaar en H. C. B., 59 jaar, arbeiders te Zierikzee, ieder tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis voor ieder hunner; J. M., 19 jaar; C. G., 17 jaar; C. B., 19 jaar, arbeiders te Zierikzee en P. C. van I., 44 jaar, photograaf te Bergen-op-Zoom, ieder tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis voor ieder hunner; 2°. Het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen, zonder voorzien te zijn van een consent M. K., 29 jaar, visscher te Bruinisse, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 3°. liet op een ten algemeenen dienste bestemden weg in Zeeland bij ingevallen dooiweder rijden met een beladen voertuig, waarmede dit is verboden L. B., 49 jaar, landbouwer te Haamstede en J. D., 27 jaar, landbouwer te Renesse, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder hunner; 4°. Zonder de vereischte vergunning sterken drank in het klein verkoopen en ten verkoop in voorraad hebben.- J. S., 30 jaar, bierhuishouder te Zierikzee, tot f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis; 5°. Strooperij D. D., 25 jaar, C. D., 26 jaar, A. M. D., 31 jaar, arbeiders en W. J. van den B., 30 jaar, werkman, allen te Brouwershaven, ieder tot een gevangenisstraf van 4 dagen 6°. Het vervoeren van een dier op een noodeloos pijnlijke wijze: A. L., 38 jaar, koopman te Zierikzee, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 7°. Het te Zierikzee den openbaren weg bezigen tot bergplaats van goederen: H. N., 44 jaar, stadsarbeider te Zierikzee en D. K., 51 iaar, landbouwer te Nieuwerkerk, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 8®. Het zich in kennelijken slaat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg.- C. K., 22 jaar, arbeider te Zierikzee, tot een hechtenis van tweemaal 3 dagen; C. van der H., 29 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 2 geldboeten, elk van f 5, subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete M. A. B., 30 jaar, pakhuisknecht A. F., 53 jaar, rietdekkerC. V,, 21 jaar, varensgezel en J. B., 29 jaar, molenaarsknecht, allen te Zierikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Ontslagen van alle rechtsvervolging.- F. B., 21jaar; P. B., 16 jaar; P. F. B., 61 jaar; C. B., 21 jaar; W. B., 25 jaar en P. J. B., 49 jaar, allen visschers te Clinge, beklaagd van overtreding van het reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen. Door A. F., 35 jaar, arbeider te Haam stede, veroordeeld wegens jachtovertreding tot 7 dagen hechtenis, en door P. van den B., 43 jaar, arbeider te Oosterland, veroordeeld wegens jachtovertreding tot 2 geldboeten, elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, is hooger beroep aangeteekend. Landbouw en Veeteelt. Oud-Vossemeer. Als bewijs, dat het met het artikel ajuin niet best gaat, wordt bewezen door het feit, dat een persoon, welke voor eigen risico had verzonden naar Londen, nog een bedrag van f 0,10 per H L. moest bij dragen in de kosten van verzending. Het schijnt evenwel, dat des ondanks do lost tot uitzaai nog niet geheel gedoofd is, daar wij van eon landbouwer vernamen, dat hij het plan had opgevat een proef te nemen met Engelsch zaad, een quaestie, die indertijd uitvoerig is besproken, toen de heeren uit Londen in de afdeeliDg Zierikzee der ZeeuwBche Landbouwmaatscbappy optraden, teneinde den handel met het buitenland, speciaal Engeland, te bespreken. Intusschen ia het minder aan genaam, dat de voorraden, die nog in de winterkwartieren zijn opgeslagen, opnieuw bestemd schijnen als mest over het land geworpen te moeten worden. Een kleine hoop blijft nog over, dat onverwachts reactie intreedt, eu de prijzen enorm stijgen, een verschijnsel, dat de laatste jaren niet voorkwam, maar vóór eenige jaren met dit wisselvallige goedjo geschiedde. Hoe het zij, het uitzaaien blijft 6teeds onzeker, en het valt te verwachten, vooral nu de bietenprijzen eenigszica beter zijn, dat de teelt in 1903 gering zal zijn. Stavenisse. Vrijdagavond vergaderden alhier de leden van Excelsior", welko ver- eeniging ten doel heeft zelve de suikerbieten op gehalte te onderzoeken vóór en aleer zij ingescheept worden. Uit het jaarverslag van deu onderzoeker bleek, dat er ia 't afgeloopen jaar slechts 20 monsters ter onderzoek waren aan geboden, voorzeker een gevolg van den slechten toestand van dat gewas, mot de lage prijzen. Hot verslag eindigde met den wenscb, dat het jaar 1903 den verbouwers meer lust in de bietenteelt moge geven dan 1902. «Het daagt aan den horizon", de prijzen zijn beter dan het vorige jaar, laat ook de opbrengst beter zijn! Te Wateringen is de algemeene ver gadering der vereeniging «Westland" gehouden. Er waren 8 afdeelingen vertegenwoordigd met 1262 leden. Het ledental is in het af geloopen jaar met 108 toegenomen. Uit het jaarverslag bleek volgens De N. Ctdat de veilingen een grooten sprong voorwaarts deden, zoodat het totaal bedrag van f 600.000 klom tot t 830,000. Het werk won aan vertrouwen in het buitenland. Uit het overzicht bleek, dat de teelt onder glas groote voordeelen opleverde tegen de koude-grondcultuur, zoodat er bij de landheeren op aangedrongen wordt hnu huurders door hot verstrekken van kapitaal in de gelegenheid to stellen zich glas aan te schaffen. In bet verslag van de commissie voor controle der keur werd aangevoerd, dat de keur zeer te roemen viel en voorts, dat do producten rechtstreeks naar den Hoek van Holland geroerd daar iu veel beter staat aankwamen, dan die over Rotterdam langs den gewonen weg verzonden. Besloten werd1 den afdeelingen zelf standig financieel boheer te verschaffen, zoodat zij geen vast percentage dor veilingen meer behoeven af te staan aan de algemeene kas. Zij betalen zolf do keurmeesters en de merken en kunnen in de eigenaardige behoeften hunner afdeeling naar eigen inzicht voorzien. 2°. De statuten zullen iu het najaar herzien en in overeenstemming gebracht worden met de eisehon des tijds. Ér zal o. a. bij het aannomen van nieuwe leden rekening gehouden worden met het feit, dat do meeste afdeelingen thans kostbare en groote veilinggebouwen bebben gesticht. 3°. Het hoofdbestuur zal een breed ondorzoek instellen naar de tram- en spoorweg plannen, voor hot Westland ontworpen, terwijl pogingen zullen aangewend worden om do tramverbindiDg met den Hoek van Holland te bespoedigen. Ook zullen in dit onderzoek worden begrepen do verbinding van het Westland mot do havenwerken der firma's De Poorter en Muller, die aan don Nieuwen Waterweg worden uitgevoerd. Een verbinding te land of te water met deze nieuwe los- en laadplaatsen wordt voor het vervoer dor Westlandscho producten van groot belarg voor de streek geacht. De heer A. Waardeloo te Wateringen werd met algemeene stemmen tot eere-lid der vereeniging gekozen, KERKNIEUWS. Beroepen bij de Gercf. Gem. to Baarland, ds. D. Smallegange to Briello. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Zegveld (prov. Utrecht) ds. P. de Looze te Oud-Yosaemeer. Op het drietal voor de Doopsgezinde Gemeente te Heerenveen komt als no. 2 voor ds. Spaans te Goes. O O E B W IJÜ. Mej. A. E. A. Leupen te Stavenisao komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan een openbare school te Dordrecht. Te Leiden is het examen doctorandus in do rechten afgelegd door den heer J. H. Molock Houwer van Goes. Het schriftelijk gedeelte voor de akto- examen8 ia Zeeland zal den 1 April te Middelburg worden afgenomen. Te Breskons beeft, zooals reeds gemeld is, de gemeenteraad tot onderwijzeres benoemd mej. M. do Hullu aldaar, die niet op de voordracht voorkwam. De burgemeester tevens schoolopzienerdeelde in de raads vergadering mede, dat hij dit besluit niet zou uitvoeren, wijl het in strijd is met de wet. Burgemeester en Wethouders zijn bovendien niet voornemens hunne voordracht te wijzigen. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar te Philippine hetzelfde gebenrd is bij de benoeming van een onderwijzer. Ged. Staten van Zeeland hebben toen de benoeming niet goedgekeurd, en no. 1 der voordracht benoemd. Een halve eeuw bij het onderwijs. De heer J. H. van Lioschoten, hoofd van het instituut voor uitgebreid en middelbaar onder wijs te Vliseingen, herdacht gisteren (Zondag) den dag, waarop bij gedurende een halve eeuw bij hot onderwijs workzaam was. Tevens vierde do heer Van Linachoten zij a 40 jarig jubileum als hoofd eener school. Van zeer vele zijden eu in tal van vormen gewerden don geaebten jubilaris de meest ondubbel zinnige blijken van belangstelling. Eoit eu Telegrafie. Gedureode de maand Februari zijn door het Rijketelephoonkantoor te Pooit vliet be handeld 102 telegrammen, te wetenverzonden 59 en ontvangen 43. Verplaatst van het telegraafkantoor te Amsterdam, met ingang van 1 Maart, naar dat te Goes, de klerk A. Sandijk. Dagen van spanning. De groote spoor wegknoopen in Gelderland zjjn thans van voldoende troepenmacht voor zien Arnhem 2-* bat. van het 8e reg., 2 batterijen rijdende artillerie en 1 oompsgnio vesting artillerie. Nijmegen 1 bat. van bet 2e rog. en 4 valide compagnhëa van de koloniale reserve. Zutfen 2 escadrons van het le reg. huzaren en 2 compagnieën reconvalescenten van de reserve. Het station Rhenen en de spoorbrug aldaar worden bewaakt door 40 rijksveld wachters aan het station Wageniogen zijn er 3 gestationeerd, te Ede C. Ter bewaking van de spoorwegbruggen bij RavesteinBemmel, Linden, Oeffeit en Hnisseling zijn detachementen van het 3e bat. 2e rog. inf. uit Nijmegen vertrokken. In het station te Wadenoyen is de wacht kamer 2e klasse betrokken door de gemeente politie on eenige rijksveldwachters uit den omtrek. Tor bewaking van het station te Eind hoven is het weerbaarheidekorps voor Eindhoven en omstreken geconsigneerd. Ter bewaking zijn aan het station te Nieuwer kerk aan den IJsel gestalionncerd 3 rijksveldwachters. J. den Hollander, brigade-commandant der Rijka veld wacht to Vianen, is met zijn manschappen gedetacheerd te Leerdam, ter bewaking van het station to Leerdam Het station te Eesteren is bezet door 7 man van do Rijkspolitie, die op het perron on bij de wissels surveilleeren. net fort Builensluis, to NumanBdorp, wordt weder door militairen bowaakt. In eeco vergadering van het spoorweg personeel der Zeenwsche lijn heeft men zich over het algemeen tegen eon staking ver klaard. Men wenschte te trachten langs o. delyken weg verschillende bestaande grieven uit den weg te ruimen. Aan het Staatspoorpersoneol te Rozen- daal is op den man af gevraagd, wat hunne boudiag zal zijn bij cene eventueelo staking: «staken of ciet-staken". De mecsteu gaven hun woord, niet te zullen staken, mits geeno diensten govorderd worden op onveilige of voor hen gevaarlijke plaatsen. Aan het hoofd van het jongste nummer van het weekblad der Algem. Ned. Vereen, van spoor- en tramwegpersoneel komt het volgende voor: "Wij deelen hierbij het porsonecl mede, dat, mochten w(j tot eene Dieowe staking gedwongen worden, deze niet zal eir.digen, voordat omtrent de looneiechen voldoende uitkomsten ziju verkregen, waarbij dan de onderkruipers, evonalB bij do Gooiecho stoomtram is geschied, zijn uitgesloten. Het hoofdbestuur: F. H. PETTER. J. OUDEGEEST. Men moldt uit Hoercnvcen Aan het station alhier gaf het machine- personeel van den personentrein een gesloten brief aan oen stations-ambtenaar. De politie zag dit, nam den brief in beslag en deponeerde dien bij de justitie. I)e inhoud moet betrekking1 hebben op eene overeenkomst met bet personeel der Ned. Tramweg-Maatschappij betreffende evontueole staking. Vrijdag 1.1. werd aan de vrouwen van de miliciens der lichtingen 4900 en 1901 van het 5e, Oe en 7o reg. inf., to Amsterdam in garnizoen, ieder f 16 gezonden voor 2 weken toelage. Deze bedragen worden gegeven door eenige vermogende Amsterdamscheingezetenen. Vrijdagavond had to Amsterdam een vergadering plaats van R.-K. spoorweg personeel uit de verschillende takken van dienst. Na zeer geanimeerde besprekingen, werd met bijna algemeene stemmen een motio aangenomen, waarbij het aanbrengen van verbeteringen dringend noodzakelijk werd genoemddoch ten sterkste werd afgekeurd, dat daarnaar gestreefd werd langs den weg van geweld. Voorts werd verklaard niet te willen medewerken om de RegeeriDg te belemmeren in hare volkomen wettelijke werkzaamheden. Deze afdeeliDg zal zich aansluiten bij den onlangs te Utrecht opgerichten R.-K. Spoor- wegbond. Gemengd Nieuws. Een zonderling geval heeft zich voor gedaan, ten opzichte van de groote verloting, gehouden te Haarlemmermeer. De hoofdprijs, een boerderij met 50 koeien of f 20.000, is gevallen op no 28943, waarvan de houder zich spoedig heeft opgedaan. Thans doet het zonderlinge geval zich voor dat een tweede houder van dit nummer zich voor het bezit van den hoofdprijs heeft aangemeld. Beide nummers, na de commissie der verloting gehoord te hebben, zijn door den burgemeester van llaailemmermeer in beslag genomen otu te onderzoeken of er ook vervalsching heeft plaats gehad. Naar men verneemt, heeft de houder van dit verdacht lot dat van iemand gekocht voor f 10.000 en hierop reeds tegen quitantie betaald f 1000. Blijkbaar wa9 echter op dit laatsto lot een cijfer veranderd door van een 0 een 9 te maken. Vrijdag 1.1. is in den hevigen storm op de kust van Bretagne nabij Feuntenct vergaan bet Eogelscbe stoomschip «Ottercaph", thuis behoorende te Sunderland. Het was een kolenschip van slechts 540 ton. Men vermoedt dat er 30 maD, passagiers en equipage, aan boord waren, die vermoedelijk allen verdronken zijn. Zeven lijken zijn tot dusver gevonden. Het schip sloeg stuk zoodra het op de kust liep. Een Engelsch oud-officier, de beer Bolton te Woolwich, heeft dezer dagen te Londen zijn zoon Frank teruggevonden, die elf jaren geleden als vijfjarige knaap ver dwenen was. De knaap werd gestolen door een bende Zigeuners, die hem medenamen op hunne zwerftochten door het land en hem van allerlei lieten doen. Hij herinnerde zich zijn waren naam en efkomst niet meer, maar hij werd het leven vol ontberingen en mishandelingen, dat bij bij de Zigeuners leidde, moede en liep van hen weg, naar Londen. Daar werd bij, na eenig zwerveD, door de polilie ale vagebond opgepakt. De heer Bolton las in de politieberichten het signalement van den knaap en door een paar bizondere kenteekenen twijfelde bij, of die jonge landlooper ook zijn zoon kon zijn. Hij begaf zich met den eersten den beBten trein naar Londen, en toen bij Frank zag, herkende bij in hem zijn langverloren kind, dat bij nu vol vreugde mede naar huis nam. Te Bolton (Engeland) zijn in de fabriek van Hodgkinson Pearson door het inslaan van den bliksem vier arbeiders gewond, een schoorsteen en een bijgebouw vernield en ruim 2000 vensterruiten gebroken. In 't krankzinnigengesticht van Brook- wood, zoo verhaalt de Westminster Gazelle, stierf dezer dagen een verpleegde, die aan hevige maag- en buikpija leed, welko, naar 't bleek, veroorzaakt werden door het eten van stecnen en scherven. Toen hy onder geneeskundige behandeling was, ïaakto bij op éófl dag 400 stukjes steen en aardewerk kwyt; op den volgenden dag 140 en later nog 60. Maar dat hielp hem niet. Hij overleed weldra en bij de lijkopening bleek, dat een stuk aardewerk de ingewanden doorboord en een buikvliesontsteking veroor zaakt had, welke de onmiddellyke oorzaak van zijn dood was. Twintig jaar opgesloten. De ontdekking der 54-jarigo jufft. Chavanne, die to St.-Genis Terre Noire sedert 20 jaren opgesloten leefde, hoeft groote ontroering verwekt in het dorp on in heel bet departement. Natuurlyk wordt naar aanleiding van dit feit weer de opsluiting besproken van mej. Blanche Monnier to Poitiers. Op de dorpplaats to St.-Genis staat een buisje, ellendig van uitzicht, dat sedert lang oen sombere vermaardheid had; bij die het opbouwde, zekere Chavanne, was van het pas voltrokken dak naar beneden gevallen, wat hem hot loven kostte. Dat was 20 jaar geloden. Chavanne, die weduwnaar was, had enkel ocno dochter, Augustine genaamd, welke door zjjn dood zoo goweldig geschokt was, dat zg zich in het huisje opsloot, met enkel eene oudo dienstmeid voor gezelschap. Langzamer hand verviel zjj aldus in eene zedelyke verlaging, die haar het juiste begrip dor dingen ontnam. Do meid stierf op hare beurt en hare plaats werd ingenomen door twee bloed verwanten, man en vrouw, dio op Augustine Chavanne een invloed kregeD, welke zy nu zullen moeten uitleggen. Sedert ccnigen lijd liepen zonderlinge geruchten in het dorp. Men zeide dat Augustine Chavanne, die zich in 't begin van haren rouw vrijwillig had opgeslotfcD, sedert laDg met geweld werd opgesloten gehouden, wat ongetwijfeld geschied was ter wille van eenige centen, die zy bezat. Dezer dagen werd eindelijk het gerecht verwittigd en de vrederechter van Rive de Giers, Ferrin, begaf zich naar St.-Genis, om een onderzoek in te stellen. Aan het huis Chavanne gekomen deed by do deur openen on bij meende in het hok te stappen, toen by zicb haastig verwyderen moest, wegens don afschuwelijken stank die er uit opsteeg. Slechts toen deze eenigszins verdwenen was, kon men het soort van donker hol binnen gaan. Toch was er nog veel wilskracht noodig om te verdragen wat hy daar te zien kreeg. In een soort van krot, vuil om het hart to doen omkeeren, slechts schemerend verlicht door een venster, vingerdik met vuil, stof en spinnewebben bedekt, vond men eene kreunende massa op een stuk bed, bedekt met vodden. Die masBa was Augustino Chavanne, die sedert minsteüs tien jaar door niemand mc8r gezien was. Evenals Blanche Monnier was zy vreeselyk mager. Vuile vodden bedekten haar lichaam. Op haar hoofd had zy een tiental mutsen bovencen, allen afschuwelijk smerig. De kamer zelf lag zoo vol uitwerpselenafval van spijzen enz., dat de vloer de hoogte van het bedjiad bereikt. Verschrikt snelde de vrederechter weg, om het parket van St-Etienne te verwittigen. Toen kwam de dokter Raynaud ter plaatse. In de verwachting der overheden had men de ongelukkige wat opgepoetst, hare lange verwarde hareD, stijf alsyzerdraad, afgesneden, gepoogd de kamer wat te zuiveren enz., maar niettemin was alles nog afschuwelyk. Augustino Chavanne lag nog op het bed. De geneesheer stelde vast, dat zy verscheidene wonden had, veroorzaakt door de vuilnis. Toen men haar wilde doen opstaan bemerkte men dat hare voeten als 't ware klauwen waren geworden, met nagels van 6 centimeter lengte. Zij kon nog enkel op banden en voeten kruipen als een dier. De dokter deed onderzoek naar het voedsel dier ongelukkige en men bevond dat zy nooit iets anders had te eten gekregen dan geronnen melk. Men vroeg haar nu of zy aldus vrij willig opgesloten leefde. Zy antwoordde bevestigend, maar toen eene vrouw haar eenige woorden in het volksdialect toesprak, toen trok zij die bevestiging in, terwijl zy aan al hare leden scheen te beven. Andere personen zeggen dat men haar tU8sohen het bezoek van den vrederechter en dat van het parket gedwongen heeft een koud bad te nemen en dat de aanraking van dit in 't vuil verharde lichsam met het water ondragelyk was geweest. Daarop had men haar gedreigd dat, zoo zij iets durfde zeggen aan de magistraten, men haar naar een zioneloazen-gesticht zou brengen waar zij eiken dag koude stortbaden zou krygen. By die bedreiging had de ongelukkige verklaard tevreden te zyn waar zy zich bevond en daar te willen blijven. Wat te gelooven Augustine Chavanne had 220 fr. inkomen per maand, wat een fortuin van 400.000 fr. laat veronderstellen, dat heel wat bogecrigheid kan opwekkeD. Haar hok zjg met een venster op de dorpplaats uit. Zy kon dus toch kloppen en om hulp roepen. Is hot mogelijk, dat zij, rijk zijnde, aldus wilde liggen sterven in die vrecselyke ellende 't Is te hopen dat het gerecht spoedig zal uitmaken of men hior te doen heeft met eene vrywillige of gedwongen opsluiting. Ingezonden Stukken. Oud-Vosmeeiï, 28 Februari 4903. Mijnheer de Redacteur! U zoudt my ten zeerste verplichten onder staande letteren in uw veelgelezen blad te plaatsen. By voorbaat myn dank. Verleden week werden by ons de gemeente naren verrast door de ontvangst van circulaires van den heer J. M. de Graaf, en ook van 't bestuur van den Kolenbond. Ik ontving ook de exemplaren, welke ik natuurlijk las en nog eens las, en ten slotte uitriep Hoe durft eerstgenoemde over zoo'n goede instelling spreken, waar zoovele arme drommels en ook meerdere hun voordeel uittrekken. Want ziet eens, ongeveer twee jaren geleden, toon de Bond ontstond, verkregen wy de kolen met ongeveer twintig centen per mud minder. Daarbij komt nog, dat de kwaliteit van de kolen voel beter was, want myn vrouw mopperde van te voren altijd, dat ze de kachel C 7 maal por dag opnieuw moest aanmaken, maar sinds de Kolenbond bestaat, boor ik geen enkele klacht, zoodat ik vast overtuigd ben, dat wy met den Bond veel vooruit zijn gegaan, zoowel in de kwaliteit als ook in den prys van de kolen, zoodat, wanneer ik Do Graaf was, ik mij zeiven maar stil zou houden, en maar denkenik heb vroeger genoeg van jelui geprofiteerd. Nogmaals dankzeggende, EEN INGEZETENE. TELGGKiKlEN. Rotterdam, 2 Maart GRANEN. Buitenlandeche stil. Meel f 10,50, stil. Binnenlandsche Tarwe f 6,90 a f 7,50. Rogge f 4,50 f 5,20. Zomer- en Wintergerst zonder aanvoer. Haver f 6,40 a f 6,75. Witte Bootten f 8 a f 14. Bruine Boonen f 8 A f 42. Erwten f 6,50 f 8. Kroonerwten f 8 a f9. Mais f 1,28 a f 1,29. Lijnzaad geringe aanvoer, weinig vraag, f 9,50 a f 11. Vlas. Op het land goede handel in wit. Aanvoer op de markt 24203 steen blauw, 30 k 46 stuivers; 4500 steen Groninger, 28 a 31 stuiverB-, 3390 steen wit, 30 a 33 stuivers, grootendeels verkocht. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,60 k f 2,80, bonten f 2,80 k f 3. Kaas. Niets. Eieren. Zeeuwsche f 3 A f3,20, Overmaassche f 3,30 k f 3,40. Ajuin. Aanvoer 4000 balen puike kwaliteit groote f 0,50, kleine f 0,75 de 60 kilogram. VEE. Vette Bunderen 26 k 35 ct. - Kalveren 40 a 57 ct. Schapen 31 38 et. Varkens 19 21 ct., lichte 18 19 ct. B It I E V E N B li 8 Het ingezonden stuk uit Bruinisse, getcekend «Een schipper", in onB volgend nummer. C. te B. De door u by ons ingezondene artikelen behooren in de Br. Ct. B. te O. In ons volgend nummer. De Redactie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2