li ,1 Liberaal of Vrijzinnig Vlissingen, Middelburgen Rotterdam. ADVERTENTIE!!. AANKONDIGING. die nooit haar ouders heeft gekend, en zoo blindelings in het verderf is geloopen en een prooi werd van de prostitutie, met een gewezen baron, die er maar op los heeft geleefd, zonder zieh ooit van zijn daden reken schap te geven (hoevelen zijn er niet, die meer geleefd worden" dan zelve te leven 1) en hoe langer hoe dieper is gezonken, met een tooneelspeler, die door onmatig gebruik van sterken drank het geheugen heeft ver loren met een schoenmaker en een anderen werkman, die beiden, evenals de tooneelspeler, aan den drank verslaafd zijn geraakt, met den slotemaker Kleschtsoh, die zijn vrouw 1 heeft laten boeten voor den tegenspoed en, ellende, waaraan zij zijn blootgesteld, en haar bijna heeft doodgeranseld. Al deze ongelukkigen huizen in den kelder van den schurkachtigen waard Michael Kosty- Iew, die steeds huichelachtige, vrome woorden op de lippen heeft, maar de asylisten uitperst, zooveel hij kan, waarin hij nog wordt over troffen door lijn vrouw Wassilissa, een ont zettend wijf, razend jaloersch op haar zuster Natascha, als zij merkt, dat Wasjka Pepel, dien zij tot een Liebersverhaltnis had over gehaald, haar gezegd heeft, dat hij niet meer van haar wil weten, en nu werk maakt van haar zuster Natascha, met wie hij naar Siberië wil gaan, om een nieuw leven te beginnen. Het meisje heeft een ellendig leven bij haar zuster, die haar ranselt. Uit het conflict tuaschen het echtpaar iKostylew, Natascha en Pepel volgt de tragische ontknooping. In haar razernij heeft W assiüssa het jonge meisje zóó mishandeld, dat deze S'llend den kelder invlucht. Achter haar ichael Kostylew en zijn vrouw. In een vreeselijke scène, waarbij alle asylisten te hoop loopen, wordt de waard door Pepel geworgd. En Wassilissa, die blij is van haar man verlost te zijn, maar zich op Pepel wil wreken, omdat deze zich van haar heeft afgewend, geeft gillend en schreeuwend zelve Pepel als den dader aan. Daar is hij weer voor goed in zonde en ellende, waaruit hij zich had willen opwerken, samen met Natascha, hiertoe opgewekt door den pelgrim Luka. Deze grijze filosoof is op zijn pelgrimstocht naar het Zuiden, naar Klein-Rusland, waar een profeet moet zijn opgestaan, die aan de werefd een nieuwe blijde boodschap verkondigt, onverwacht in den somberen kelder afgedaald, om hier, evenals de andere asylisten, te over nachten. Niemand hunner kent hem. Voor de ongelukkige paupers werkt zijn komst als een openbaring; hij brengt hun de blijde bood schap. Voor korten tijd verkeeren al deze liedendie //belast en beladen" zijn, als in een roes van geluk. Hij verspreidt licht en warmte om zich heen, de stervende vrouw troost en bemoedigt hij en schildert haar in de liefelijkste kleuren het leven hier namaals, de verdoolden wijst hij den weg, den dronken tooneelspeler vertelt hij van een stad, waar men dronkaards graag en geheel voor niet opneemt in een gesticht voor geheelonthouders altijd vergevend, bemoedigend en troostend, mild en zacht, weet hij steeds op het gemoed en de goede zijde van zijn omgeviDg te werken en ziet niet tegen een leugentje op, wanneer hij het voor den betrokken persoon een wel daad acht. Menschenliefde is de stelregel, waardoor hij zich laat leiden. Hij heeft ook geleefd, geleden en gezondigd. Waarom ben je zacht en mild? vraagt de stervende vrouw hem. Ich bin auch „zerrieben" (gestooteo) is zijn antwoord, terwijl hij haar hand streelt. Philosophisch is zijn antwoord op Pepei's vraag: //Is er een God?" nAls gij in hem gelooft, dan bestaat hg, maar als gij niet in hem gelooft, bestaat bij niet". En wanneer hij dan het prachtige ver haal doet van het „land der gerechtig heid" en Pepel ademloos luistert, haalt hij dezen over met Natascha naar Siberië te gaan. Op zijn pelgrimsweg is hij voor korten tijd in den poel van ellende afgedaald. Daar neemt hij den staf weer op. Maar bij de asylisten laat bij een herinnering achter. Het spel van allen was boven lof verheven. Hans Wassmann, dezelfde, die in het Deutsches Theater in Heijermans' Hoffnung op meester lijke wijze de rol van Daantje gaf, was vol komen in de rol van den gedegenereerden baron, half cynekus, half onnoozele bloed, die om een borrel te bemachtigen, op verzoek van kameraden op handen en voeten kruipt, en als een hond blaft, maar toch ons medelijden opwekt, als hij stotterend aan Luka met starre oogen vertelt, hoe hij zonder het zelf te merken en te willen, dieper en dieper zonk. De kunstenaar was hier zóó aangrijpend, dat het publiek bij opgetrokken scherm in luid applaus losbarstte. Reinhardt gaf den pelgrim Luka zóó, dat men in hem moest gelooveD. Dat was werke lijk de man, die de ongelukkigen kon opheffen, die Nastja troostte, als de baron niet wil gelooven in haar idealen held. Want dit arme schepsel van de straat heeft nog een ideaal. Uit haar hoofd draagt ze groote stukken voor uit een Hintertreppen-roman. Van haar kant toont zij later, dat zij niet in de afkomst van den baron gelooft. En als hij woedend op stuift, zegt ze„nu zie je, hoe het is, wanneer iemand niet wil gelooven aan het liefste, wat men heeft". En Reicher als de verloopen tooneelspeler, met de verroeste, versleten stem! In de scène, waar Luka op zijn gemoed werkt en van het asyl voor geheelonthouders vertelt met de marmeren vloeren, de gewaarwordingen en aandoeningen te zien, welke als een zonne straaltje na den regen zich op zijn gezicht afspiegelden: verwondering, hoop, vreugde, dan weer het bewustzijn van zijn hulpeloosheid en zijn gemis aan veerkracht en wilskracht en zijn lachend ongeloof, alles binnen enkele oogenblikken, het was meesterlijk! Niet minder de wijze, waarop door v. Winter- stein, Rosa Bertens, Gertrua Eysoldt, Victor Arnold, de rollen van Wasjka Pepel, van de wraakgierige Wassilissa, van de straatmeid Nastja, van den waard Michael werden uit gebeeld. Naturalistisch is Gorki's drama maar in den goeden zin. Luka's geest van vergevens gezindheid en menschenliefde gaat als een roode draad door het geheele stuk. „Gij zijt nog niet in de gelegenheid geweest te struikelen, gij allen, die zoo van uit de hoogte op deze ongelukkigen neerziet! Wie sta, zie toe, dat hij niet vallei Gjj zijt niet meer dan *y! fi. Ingezonden Stukken. „Dus je bent?" I, „Liberaal" „Liberaal? dat kan niet, da's uit den tijd. Ben je bij geval ook zwart?" „„Zwart? Wat verstaat ge daaronder?"" „Wat ik onder zwart versta? Wel, man, de erkenning van de heerschappij van kerk en geestelijkheid. De gelofte van uitsluitend te zullen gelooven wAt, en zooals dit wordt ver kondigd en voorgeschreven en al wat daar buiten gaat te beschouwen als uit den booze. Zwart noem ik hen, die het gezag van de kerk naast, ja zelfs bóven dat van den Staat erkennen; hen, die als ze konden, de vrijheid van geweten weer zouden willen afschaffen, om terug te keeren tot geloofsdwang, tot de pijnbank, tot den brandstapel" „„Houd op! Houd op! Neen dit nooit!!"" „Zóó, dat valt me nogal van je mee. Zou je dan soms toch nog tot óns, tot de rooden behooren ii nIk weet niet, hoever gij rooden gaat" „Niet? Dan zal ik je dit zeggen. Rood is in het oog der mijnen de kleur der rede, der waarheid en der toekomst, de eenige kleur, die recht heeft van bestaan, omdat zij in zich sluit de algeheele gelijkheid voor iedereen. Wij zouden willen het gezag geven in de handen, waarin dit rechtens behoort, d. w. z. in de handen van den Staat en van het volk. Wij willen alle voorrechten opgeheven zien, thans nog toegekend aan geestelijken en ouders, aan stand en rang, aan leeftijd en geslacht. Volgens ons is de godsdienst slechts een sprookje, verzonnen om de groote menigte dom en onderdanig te houden; het ouderlijk gezageen onrecht, omdat de ouders behooren te leven voor de kinderen en niet omgekeerdstandhet toeval van uit adelijke of vermogende ouders geboren te zijnrangeen kunstje, om met weinig kennis en veel protectie een winstgevend baantje te krijgen; leeftijdhet twijfel achtig geluk om vroeger ter wereld te zijn gekomen dan een anderen geslacht niets dan een gril der natuur. Allemaal kwestiën van toeval en geluk, anders niet, en daarom moeten alle vooirechten daaraan toe gekend, dan ook hoe eer zoo beter worden afgeschaft. Wij zouden willen gelijke rechten voor priesters en leeken, voor armen eu rijken, voor begaafden en dommen, voor edelman en bedelman, voor vrouw en man, voor ouden en kind" „„Maar... dat kdn immers niet!"" „Misschien niet volgens jou en je 's gelijken, maar volgens mij en de mijnen beslist wèl. Doch genoeg hierover. Maar zeg me toch eens, als je niet zwart of niet rood bent, wat ben je dan eigenlijk wèl?" „„Dat zeide ik u immers reeds: liberaal „Liberaal!" ha! ha! ha! neen, die is goed! Liberaal! maar man, uit welken achterhoek kom je dan toch? Weetje dan niet, dat de liberalen onmogelijk zijn geworden in onzen tijd? dat ze niets meer zijn, geen vleesch en geen visch, onbestaanbare individuen, die hun tijd hebben gehad, maar nu hebben afgedaan? Neen, beste man, als je op politiek gebied nog wat wilt inbrengen, dan zal je moeten kiezen tusschen zwart of rood, en kunt ge dat niet, staak dan uw politiek bestaan, en ga heen, vóór men u heenzendt!" Kiezen tusschen zwart of rood, en anders heengaan, op gevaar af van heengezonden te worden f Zou ddt waarheid wezen Is het in onze dagen wezenlijk onmogelijk geworden bezadigd te blijven. Is de wel steeds moeielijke, maar tot op heden toch nog steeds geprezen middenweg, op éénmaal onbegaanbaar, en tot schande gemaakt? Rest er werkelijk geen keus meer tusschen het juk der geestelijkheid of de alleenheerschappij van Staat en volk? Is de richting, die ons land eeuwen lang groot en sterk heeft gemaakt, het met volle vrijheid van geweten en met eerbiediging van het bestaande, bedachtzaam, doch zeker streven naar steeds volkomener sociale toestanden, bepaald onmogelijk geworden? En indien dat zoo is, welken weg moeten de liberalen dan uit: naar rood of naar zwart? Of zullen zij zich scharen onder het vaandel der baan brekende vrijzinnige democraten? ddt zijn in elk geval mannen, die hetzelfde willen. Het zelfde willen?Ja wellicht nu nog en ook reeds thans op geheel andere wijze. Want wat de liberaal wil „langs lijnen van geleide lijkheid", dat wil de vrijzinnige democraat met sprongen, op eens. En als nu de liberaal uit vrees voor scheuring, uit partijpolitiek of om welke reden dan ook, zijn standpunt tegen beter weten, in eens prijs gaf, en mee giDg springen, welken waarborg heeft die partij dan, dat het bij deze sprongen zal blijven? En wat zal het einde zijn van dezen wedloop naar hetzelfde doel, en wie zal het eindpunt beter bereiken P Er is een aloude fabel, die ons bij deze vraag onwillekeurig in de gedachten komt, de fabel n.l. van den os en de kat, die samen naar de markt zouden gaan. De os ging ouder gewoonte stap voor stap langs den ge wonen weg, maar de kat, die dit veel te langzaam ging, zat nu eens in een boschje een muis aohterna en dan weer in een boom op vogelvangst, maar toen beiden aldus einde lijk de marktplaats bereikten, viel de kat aamechtig neer, terwijl de os even frisch was, als bij het van huis gaan. Welnu, laten dan wij liberalen doen als de os uit de fabel, en in deze veelbewogen tijden rustig onzen gang gaan, zonder bedenkelijke sprongen naar rechts of links, opdat wij blijven de machtigen en sterken dam, waarop zoowel geestelijke dwang als volksheerschappij zich tot heden te pletter liep. Het schip van staat, thans onder zwarte vlag, begint reeds bedenkelijk te schommelen, terwijl ae zwakke hand, die het bestuurt, het roode spook driest den kop doet opsteken. De kern van het bedachtzaam Nederlandsche volk begint reeds ongerust te worden, en ver langt terug naar den kalmen en bezadigden, maar vastberaden liberaal, om het geschokte sociale evenwicht weer in zijn banen terug te brengen. Voor die eervolle taak houde hij zich gereed, en door niets en door niemand late hij zich verleiden om van d&t pad af te wijkenX. Zeetijdingen Zierikzee. INGEKLAARD: 9 Febr. De barge nEotreprise" kapt. Ziebikzke, 11 Februari 1903. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt ondergeteekende het volgende in uw blad op te nemen. Door één der bestuursleden van de Ver- eeniging Volkskoffiehuis" alhier werd mij Zaterdag 1.1. medegedeeld, dat door genoemd bestuur het verzoek was gericht, o. a. aan de Herv. predikanten, die Zondag 8 Febr. des morgens in de beide kerken hier ter stede zouden voorgaan, de aanstaande lezing voor geheel-onthouders van den heer Kempers, fep. kapitein der artillerie, te willen aan- ondigen met een woord van aanbeveling. In de Kleine Kerk is zulks geschied door ds. Van den Berg; hoe verwonderde het mij, dat ds. Helder in de Nieuwe Kerk dit geheel heeft achterwege gelaten. Van elk weldenkend man en in de eerste plaats van een predikant mag men toch redelijkerwijze verwachten, dat hij het tot zijn plicht zal rekenen, alle maatschappelijke ondeugden (daaronder rang- schikt een ieder het drankmisbruik toch zeker?) te bestrijden. Te meer mocht men dit verwachten van iemand als ds. Helder, die zich een voorstander noemt van matigheid, ja zelfs van geheel-onthouding, zooals ook bleek bij de oprichting van het Volkskoffiehuis, waartoe hij (met anderen) het initiatief had genomen. Een warm woord van aanbeveling ware dus van hem te verwachten geweest, en waar hij nu volkomen het stilzwijgen bewaarde, het verzoek totaal heeft genegeerd, daar geeft hij niet alleen het bewijs van niet te willen medewerken tot de drankbestrijding in onze stad, maar toont hij bovendien een zeer laakbare onverschilligheid voor de zedelijke en maatschappelijke belangen van zijne mede- menschen. U dankzeggend voor de opname, EEN VOORSTANDER VAN MATIGHEID. TELEttBAlHHN. Middelburg, 11 Februari. Uitslag verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer. Gekozen mr. C. Lucasse (anti-rev.) met 3703 stemmen. De heer J. A. Bergmeijer (soc.-dem.) had 1185 stemmen. ABKTBEBIOHTEN. Gorinchem, 9 Febr. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 109 koeien, 95 nuchtere kalveren, 13 vette varkens en 285 biggen. Ondanks de aanwozigheid van vele koop lieden, ook buitenlandeche, was de stemming heden ietwat gedrukt. De prijzen bieJden zich Bink staande, vooral kalfvee werd ook ditmaal hoog verkocht. Biggen, waarvan de aanvoer toeneemt en waarnaar meer vraag komt, werden matig omgezet. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 220 A f 260, melkkoeien f 180 A f 230, kalfvaarzen f 1G0 A f 220, guiste vaarzen f 100 A f 120, 2J-jarige ossen f 170 f 220, IJ-jarige oasen flOO A f 130, pinken f 80 "f 100, graskalveren f 40 f 80, nuchtere kalveren f 12 f 16, vette varkens f 0,20 A f 0,22| per J KG., biggen f 5 A f 10. Rotterdam, 10 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd 32 paarden, 941 magere en 856 vette runderen, 181 vette en 270 nuchtere kalveren, 614 varkens en 101 biggen. Koeien en ossen 27 tot 35 ct., stieren 23 tot 29 ctkalveren 43 tot 53 ct., varkens 18 tot 211 ct. per J kilo. Melkkoeien f 105 A f 245, kalfkoeien f 135 A f 270, stieren f 50 A f 190, vaarzen f 70 A f 145, alles mager vee; biggen f 9 A f 25, paarden f 50 A f 145. Nuchtere kalveren, fok- f 15 A f 23, slacht- f 7 A f 42. De aanvoer van runderen was ruim, ,de handel vrij goed. Vette kalveren waren zeer goed te plaatsen, vooral puike werden duur betaald. Melk-, fok- en mager vee met Binken aanvoer door veel vraag voor het buitenland was de handel hierin vlug. De handel in paarden was van weinig beteekenis. ZIEKIKEEE. TIJD VAN HOOG WATER EN YAN LA AG WATER. Februari. Maaos- ouder.Jom, 11. 12. D. 13. 44. 15. Zo. 46. 47. 18. 15 1,47 v. 17 48 49 20 21 22 H M. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorin. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. 1,51 2,23 2.46 3,14 3,32 4, 3 4.47 4,45 4,57 5,27 5,36 6, 4 6,43 6,41 6,51 7,22 L.W. u. m. 7,29 7,42 8,17 8,27 9, 1 9,12 9,46 9,55 40,26 10,34 11, 8 11,15 11,49 0, 6 0,40 H. Hawks, met stukgoederen van Engeland naar Pruisen. 11 Febr. De Eng. barge sOpal", kapt. H. C. Wood, met diverse lading van Enge land naar Pruisen. Bears van Amsterdam DINSDAG ÏO FEBR. 19 Stsstsleenlnsen. EUROPA. Nederland. pOt V K. L K. Ned. W S. Cert 2'/, 81,/l 80'/i dito dito Obl. 1896/98 8 95*/, 95'/» dito dito Gert.8 93*/* 93 H o n e a r ij e. OW. Goudl 18735 dito 1881/18934 101 dito Zilver 4'/, - Italië. Inschrijving '62/ 81 5 98'/, Oostenrijk. Obl. Papier Mei .6 84»/,» 84'/, dito Febr./Aug. 6 84s/, Zilver Jan ./Job6 84s/, 84"/,» dito April/Oct. 5 84'/» Obligat. in Goad 4 102 102'/, Polen. Obl. Schalk. 1844 4 92'/, Portage I. Obl. 58/84 m. tick. 3 81s/, dito 68/89 in. tick. 4»/, 50s/, dito ir. 2500-5000. 4'/, 50s/, O. Tebaksmonop. 4'/, 97»/,» 97 Rusland. Cert Hamb. 1820 5 75 OW. Londen 1822 6 O lus 5e Serie '54 .6 71T/, dito (Donetz) 94 4 95 dito Kursk Ch. Ar. 4 94>s/„ dito '94 (Orel. Vit) 4 96s/, dito G. R. 625 .4 97s/, dito 1889 8 80'/,, dito Goud] "91 8 Obl. in Goad '84. .5 98'/, Spanje. Perpet Schuld. 4 85 85 Binnenl Amortis. 4 duo Perpet Sch. 4 54'/, 54'/, Turkne. Gepriv. Conv. L. 4 94»/,, 95»/, Gecon». serie D 295/, 29'/, dito serie. C 82s/„ 82'/,, MIDDEN- en ZÜID-AMER'KA. Brazilië. Obligat én 1888 4'/, 88'/. dito 1889 4 75'/, 75»/, Venezuela. Obbgatiëo 1881 4 86»/,, 30'/., Premie-Leenlngen. Nederland. Stad Amsterdam 3 Stad Rotterdam8 België. Stad Antwerpen 1887 2'/, 105'/, dit» Brussel 1886 2 104»/, Ooetonrgk. Staats]. 1854 4 155 dito 1860 5 - dito 1864 H.K, 8i»;, os';, ««'I. 84 'I, so';,. S Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 ISO'/, HTOOaBOOTlUmOT Februari. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam na.tr Middelburg en Vlissingen. A msterdamsch o tijd. Dond. 12 Vrijdag 13 Zaterd. 14 Maand. 16 Dinsdag 17 Woens. 18 's m. 5,55 5,55 5,55 'sm. 7,30 7,30 7,30 'sm. 8,15 8,15 8,15 Bevallen van een Zoon. H. A. LUIJKv. d. Berg. Zierikzee, li Februari 1903. Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echtgenoot en Vader de WelEerw. Heer Ds. Philippus Johannes Wessels, in den ouderdom van 63 jaar. Zijn heengeen was vrede. Zierikzee, 5 Februari 1903. Mede namens de Familie, Wed. PH. J. WESSELSSlager. MAATJE G. WESSELS. GEERTRUIDA J. WESSELS. MARIE WESSELS. Nauwelijks was de teraardebestelling van ODzen geliefden Vader afgeloopen, of ons trof een nieuwe slag. Op dienzelfden dag overleed in den ouderdom van 57 jaar, tot onze groote smart, onze innig geliefde Moeder Sara Helena Slager, Weduwe van den WelEerw. Heer Ds. Philippus J. Wessels. Haar vertrouwen was op den Heere haren God. Zierikzee, 10 Februari 4903. Mede namens de Familie, MAATJE G. WESSELS. GEERTRUIDA J. WESSELS. MARIE WESSELS. J Heden overleed onze waarde Zuster Mej. PieterneUa Jobina Beije Weduwe A. van Koevobden Soetebmeeb, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Haamstede, 9 Februari 1903. Wed. N. E. SOETERMEER—Beije. N. BEIJE. Al ff e me ene kennisgeving. Heden overleed ons innig geliefd Pleegkind Johanna van der Weele, in den ouderdom van 27 maanden. Zierikzee, 11 Februari 1903. Uit aller naam, M. BOOT. Heden overleed zacht en kalm na een smartelijk lijden van enkele dagen, onze veel geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, MARINUS EVERTSE, in den ouderdom van 75 jaar en 2 maanden. Kerkwerve, 11 Februari 1903. Uit aller naam, Wed. M. EYERTSEv. d. Werff. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het zacht en kalm overlijden van onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 62 jaar en 5 maanden. Poortvliet, 10 Februari 1903. Uit aller naam, L. B. VAN NIEUWENHUIZEN. Alge me ene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij het overlijden onzer geliefde Zuster. Behuwdzuster en Tante. Mejuffrouw ELISABETH VAN DE POLDER, Weduwe van den Heer L. P. Anderson, betuigen wij onzen hartelijkeii dank. Zierikzee, 9 Februari 1903. Namens de Familie, AGATHA VAN DE POLDER van L. Peute, is verplaatst van C 545 naar C 553, Breedstraat, Zierikzee. Reglement art. 28 3 j.° art. 16. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Burgii krengen ter algemeene kennis, dat overeenkomstig 3 van art. 28 juncto art. 46 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad no. 2 van 1887, van 43 Februari 1903 tot en mot 28 Februari 1903, dagelijks op de werkuren andermaal ten Gemeentehuize voor ieder kosteloos ter inzage ligt één door den Gemeenteraad voorloopig vastgesteld ontwerp van wijziging van den ligger van Wegen en Voetpaden in de voornoemde Gemeente, alsmede, dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij Gedeputeerde Statenzoo door bendie gereclameerd hebben bij den Raad als door die belanghebbenden, welke zich door wijziging van het ontwerp, 't zij ambtshalve, 'tzij naar aanleiding van door anderen ingediende reclames in hunne belangen benadeeld achten. Burgii, 10 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. BOLLE Lz.Burgemeester. W. G. BOOT, Secretaris. te Zonnemaire, Vrijdag 13 Februari 1903. Entrée 75 cent. Aanvang 7 uur. aar alle inwoners van Itenesse, Mannen en Yrouwen boven de 16 jaren, tot het bijwonen van voorlezingen, op Vrijdag 13 Februari 1903, des avonds 7 uur precies, in de Herberg van L. J. Kappers. Vrij entrée. DE COMMISSIE. op te geven door het „Zierikzeesche Strijkorkest", op Zondag 15 Februari, in de saai van het „Hotel SCHRAVER" te Brouwerehaven. Aanvang 's avond» 8 uur. Toegangsprijs ƒ0,60. Na afloop BAL. De Heer C.^VAN STRIEN te Kapelle zal, Woensdag 18 Februari aanst., trachten aan te besteden i Het METSEL-, SMIDS- en VERFWERK voor het bouwen vau een WOON HUIS en VARKENSHOK, nabjj Kapelle. Bestek en teekening liggen ter inzage in de Herberg van K. Deurloo. Nadere inlich tingen bij W. BROUWER Johs.z., Bouw kundige te Nieuwerkerk,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3