De werkstaking te Amsterdam. Poortvliet. Zaterdagmorgen ongeveer 5 uur werd het beurtschip TerneuzenBergen- op-Zoom, schipper E. F. Lauret, van voor zijn anker geslagen en nabij Nieuw-Strijen tegen den dijk gezet. Bij onderzoek bleek, dat in het vaartuig een lek was ontstaan, zoodat de lading moest worden gelost. Eerst des namiddags vier uur kon het vaartuig met vereende krachten in de haven te Nieuw- Strijen worden gebracht. Het was echter te lek om de lading opnieuw in te nemen. St.-Filipsland, 2 Febr. Toen de land bouwer d. B. de vorige week omstreeks 8 uur bij het naar huis gaan laDgs zijn schuur ging, kwam daar juist iemand uit met een zak meel op den rug. Op het hooren van onraad liet deze den zak vallen en zette het op een loopen. Door de duisternis was het d. B. niet mogelijk den dief (want dit was het klaarblijkelijk) te herkennen of te achter halen. Goes. Ongeveer een 40-tal personen waren in »de Prins van Oranje" bijeengekomen om door den heer Wibaut uit Middelburg de wenschelijkheid te hooren betoogen van een coöperatieve bakkerij. Bij den enormen over vloed van broodbakkerijen hier ter stede is de kans op vervulling van dezen wensch van den heer Wibaut niet bizonder groot. De heer M. J. v. Houten, concierge en bode ten gemeentehuize te Goes, heeft wegens vertrek naar elders ontslag genomen uit zijn betrekking. Met ingang van 4 Febr. is het deurwaardersdistrict der directe belastingen Hansweert opgeheven en ingedeeld bij dat te Goes. De deurwaarder J. L. Teljer aldaar, die ten vorigen jare tevens tijdelijk voor het district Hansweert werd aangewezen, is thans definitief met die functie belast. Voor hen, die belangstellen in het stemmen-aantal, dat bij de jongste verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten in het kiesdistrict Goes de twee candidaten in de onderscheidene gemeenten respectievelijk ge haald hebben, deelen wij den volgenden staat mede: Uitgebracht Namen Aant. Iogjl. op der gemeenten. kiezers, stemb. Elen- Mulder. baas. Goes899 619 219 325 Baarland 112 92 33 58 Borsele 148 118 35 83 Kats61 36 15 21 Kolijnaplaat 269 210 100 107 Kortgene 155 103 53 50 Driewegen. 82 74 8 66 Ellewoudsdijk 94 77 32 45 's-Gravenpolder 137 115 22 91 's-Heer-Abtskerke 49 33 7 26 's-Heer-Arendskerke 243 189 107 82 Nieuwdorp. 180 130 26 103 's-Heerenhoek 140 95 6 89 Heinkenszand253 1 39 53 85 Hoedekenskerke157 107 25 81 Kapelle321 286 129 155 Kattendijke 86 65 43 22 Wilhelminadorp91 63 41 22 Kloetinge 211 142 53 89 Krabbendijke310 284 221 60 Kruiningen 314 259 177 83 Hansweert. 193 142 87 54 Nisse87 72 14 58 Oudelande. 91 82 18 63 Ovezande 142 131 4 125 Rilland-Bath 266 183 95 88 Schore129 106 63 40 Waarde102 90 45 45 Wemeldinge 264 229 132 97 Wissekerke 323 155 44 111 Wolfertsdijk 291 180 59 120 Ierseke510 345 182 162 Totaal 6710 4951 2220 2706 Gekozen is alzoo de heer Mulder, candidaat der anti-rev. en roomseh-katholieken. Ruim 1700 kiezers, ruim een vierde van het geheel aantal, is thuis gebleven. Middelburg, 31 Jan. De liberale kies- vereenigingen in Walcheren hebben besloten, voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer (vacature Lucaese) geen candidaat te stellen. Men schrijft ons uit Middelburg: Zondag werd hier de eerste des Zaterdags uitgegeven Hollandsche courant om zeven uur des avonds bezorgd. Behalve den heer J. A. Bergmeijer, candidaat der sociaal-democraten voor de in het district Middelburg te houden verkiezing van een lid der Tweede Kamer, zullen van wege de S. D. A. P. nog in verschillende gemeenten van het district o. a. als sprekerB optreden de Kamerleden Troelstra, Helsdingen, Hugenholtz en Melchers. Vlissingen, 31 Jan. In de gisteren ge houden zitting van den gemeenteraad is behandeld een adres van A.M. Peeters-Vincken te Roermond, waarbij hij een standplaats verzoekt op het De Ruyterplein of de Zeilmarkt, gedurende zes of zeven dagen na Paschen, onder aanbieding eener som van f 600. De meerderheid van Burgem. en Wetb. stelden voor, het verzoek in te willigen, welk voorstel, na eenig debat, werd aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. De jaarwedde van den te Vlissingen nieuw te benoemen gemeente-bouwmeester, wegens het aan den heer Chr. H. Holgen verleend eervol ontslag, is bepaald op f 1700. De gemeente Vlissingen zal do risico's der Ongevallenwet voor de werklieden in dienst der gemeente, aan de Rijksverzekerings bank overdragen. Men schrijft ons: Naar wij vernemen ia door het comité voor den aanleg en de exploitatie van de stoom tram MiddelburgVlissingenDomburg mot de Staatsspoorwegen overeengekomen, dat van af de Loskade over de Kanaalbrug te Middelburg een lijn zal gelegd worden, loopende tot op het statioDs-terrein aldaar, waarover de rijtuigen, hetzij door menschen- of paardenkracht, vervoerd zullen worden, tot het opnemen of uitlaten van passagiers aan het station aldaar. De kosten, verbonden aan het versterken van de Kanaalbrug, om ook de locomotieven daarover te doen heen rijden, zouden een te groote uitgaaf gevorderd hebben om daartoe te besluiten. AanbestedingenVerhoopingen enz. Staveni88e, 31 Jan. Bij de heden alhier gehouden aanbesteding van de Dorpsvereeniging I was het minst ingeschreven voor: guano door J. Hage, St.-Maartensdijk, ad f 7.79 chili-salpeter door W. J. C. Ribbens, Zierikzee, ad f 10.54 en superphosphaat door P. J. van Aardenne, Dordrecht, ad f 2.573 Landboaw en Veeteelt. Cortgene, 30 Jan. De Onderlinge Vee verzekering-Maatschappij »Noord-Beveland" hield hare vergadering heden bij den heer Luijendijk, onder presidium van den heer G. Moerland. De notulen werden goedgekeurd. Uit het verslag van den heer Th. Wolae ah administrateur der Maatschappij bleek dat in Januari 1902 door 30 leden 247 aarden waren verzekerd tot een bedrag van 75,730. In het loopende jaar is bet ledental met 11 toegenomen, zoodat op ultimo December waren verzekerd 372 paarden voor een bedrag van f 101,930. De ontvangsten bedroegen f 268,9344, de uitgaven f 205,409.1, goed slot f 63,525. Tot voorzitter werd herkozen de heer D. R. Wijckerheld-Bisdom en tot mede-directeur de heer Hendrikse. Na eindelooze stemmingen werden tot schatters benoemd de heeren Zuidweg en Hendrikse. Nadat door den heer Zuidweg nog verzocht werd, dat het gewenscht was de leden meerdere medewerking te verleenen bij taxatie, werd de vergadering gesloten. Bergen-op-Zoom. Op de Donderdag j.l. alhier gehouden verkooping van 3-jarigo rijks- hengsten werden do volgende prijzen besteed Errol f 1680, Ezau f 800, Epicuro f 1800, Emergo f 1760, Edon f 810, Eclipso f1730, Enoch f1600, Edmund f2530, Emir f1630, Elias f 1310, Eaopus f 610. Niet ten verkoop zijn aangeboden de hengsten Emile en Epernon. Bergen-op-Zoom, 31 Jan. De aandeel houders in de beetwortel-suikerfabriek der firma LaaneRogier, Daverveldt Co. hebben besloten deze fabriek op 19 Febr. a s. publiek te doen verkoopen. Woensdag houdt de afdeeling «Zeeland" van «Het Nederlandsch Rundveestamboek" in een der lokalen van «De Prins van Oranje" te Goes een openbare vergadering. Onder meer is aan de orde de behandeling van het ontwerp van wet betreffende do landbouwvertegenwoordiging. De Rijkstuinbouwleeraar, do heer P. J. Camman van Breda, hield Vrijdag te Goes een voordracht over de voeding van fruit- boomen. Spreker heeft daaromtrent veel ervaring, omdat hij zes jaren lang in do Betuwe is werkzaam geweest. In de eerste plaats dient gewaakt tegen de insecten, welke plaag blijkbaar toeneemt. Verkeerd is het om steeds van oude boomen enten te sDijden; altijd op de moederstam enten is af te keuren. Kali en kalk zijn uitnemende meststoffen te veel stikstof maakt, dat de boomen gaan kankeren. 220 K.G. kali, 170 K.G. stikstof, 400 K.G. kalk on 50 K.G. phosphorzuur zijn noodig voor 1 H.A. beplant met vrucbtboomen. In den Wilhelminapolder is het bewijs geleverd van de nuttige werking van kalk. Compost werd onvoorwaardelijk aanbevolen, mits om de drie jaar daar stalmest in de plaats komt. In Maart en Mei is een gierbemesting uitstekend, evenals een oplossing van chili- salpeter. Voor kalk werd de Luikaehe kluit- kalk aanbevolen. RECHTSZAKEN. Voor het gerechtshof te Amsterdam werd Vrijdag en Zaterdag 1.1. behandeld de moord in de Dubbele Buurt, waarbij de weduwe Dijkxhoorn het leven verloor. De verdere behandeling is bepaald op Woensdag a.s. De liefhebberij om in gesloten tijd hazen te bemachtigen door stroopen enz. heeft voor het kantongerecht te Goes weer een elf-tal veroordeelingen ten gevolge gehad. Inzake overtreding der Leerplichtwet hoorden 14 personen een straf over zich uitspreken van f 2 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. KERKNIEUWS. De bijeenkomst met lichtbeelden in «Jeruel", aangekondigd tegen Woensdagavondzal niet plaats hebben. Dreischor. Vrijdag 6 Februari, des avonds 7 uur, zullen in de kerk alhier optreden de heeren Jens en Mets om te spreken over de zending op Nieuw-Guinea en Halmakeira, een en ander toegelicht met lichtbeelden. Door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is de Eerw. heer Van den Berg, kapelaan te Kwadendammebenoemd tot kapelaan te Velaen (N.-H.) Zijn heengaan wordt te Kwadendamme zeer betreurd. O N~D~E R W IJ S. Biervliet. In 4901 werden 23 en in 1902 slechts 17 personen opgeroepen om voor de commissie tot wering van schoolverzuim te verschijnen. 11 van de 17 personen gaven aan de oproepiDg gehoor. De samenspreking leidde er veelal toe, dat zij meerder zorg besteedden tot het getrouw schoolbezoek hunner kinderen. De commissie maakt dan ook in haar verslag aan den gemeenteraad de opmerking, dat de zegenrijke werking der Leerplichtwet ook in het afgeloopen jaar niet valt te mis kennen. St.-Filipsland, 2 Febr. Als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan een openbare school 2e klas te Amsterdam komt voor de heer J. J. Verhage alhier. Benoemd tot onderwijzer aan do Chr. school te Middelharnis de heer C. BuddiDgh, onderwijzer aan de school met den bijbel te Staphorst. het gevolg is geweest wat hieronder vermeld wordt. Intu8schen ondervond reeds Donderdagavond de treinenloop groote vertraging en Vrijdag was er storing in het personenvervoer tusschen Amsterdam en Rotterdam. Mariniers, infanterie en rijksveldwachters bewaarden de orde. Het garnizoen was Poat en Telegrafie. Poortvliet. Gedurende de maand Januari zijn door het Rijkstelephoonkantoor behandeld 58 telegrammen, te weten: verzonden 29 en ontvangen 29. Verplaatst van Breda naar 8. s. Goes, de klerk-telegrafist Recko. VISSCHEBIJ-BEBICHTEN. OESTERS. De verzending bleef in de afgeloopen week ongeveer op dezelfde hoogte, van verbetering was echter niet veel merkbaar. De Engelsche oesterhandelaren, die hunno besmette oesters in hun eigen vaderland niet kunnen kwiteeren, zijn nu wederom bozig om dio elders aan den man te brengen. Vooral België is hun een welkom operatio-terrein. De markten te Brussel en Antwerpen kunnen dan ook vrijwel overvoerd genoemd worden. Daarbij dient opgemerkt te worden, dat de prijzen fabelachtig laag gesteld zijn, sommige prijzen zelfs op minder dan de helft van vroeger. Gevolg is natuurlijk, dat men daar mot zuivere onbesmette, niet vergiftige Zeeuweche oeeters niet veel doen kan, ook al komen zij van de Grevelingen, of men moet de ongemotiveerd lage prps-noteeringon volgen Wat het einde van deze kwado concurrentie moet zijn en of de oesterbandel dit seizoen zich nog zal beteren, is niet te voorspellen, doch zeker is, dat dit seizoen voor onzo handelaren een kwaad jaar zal zijn, zooals er nog niet vele gepasseerd zijn en wanneer strak de fatale termijn voor do pachtbetaliüg voor de deur staat en de fiscus naar do contanten vraagt, dan zal bet er voor menigeen kwaad uitzien. Al ware het totaal der ver zonden oesters ook gelijk met dat van andere jaren, wat echter te betwjjfelen is, dan nog zal de ontvangen waarde in contanten verre beneden bet normale blijven, daar de prijzen dit jaar oDgekend laag zijn, waarvan meerderen schade lijden dan dat er van profitoeren. Ook de werkzaamheden kunnen door den afwisselenden winter niet hun geregelden gang gaan. Een ieder is bang om ze aan te pakken, uit vrees voor den vijfden van de zeven winters, doch er is gelukkig nog tijd. Yoor den werkman is deze gedwongen stremming al even schadelijk als voor den werkgever. (Iers. en Th. Cl.) Een werkstaking, die reeds sedert eenigen tijd ia uitgebroken onder de beambten van het transportbedrijf te Amsterdam, voor spelde een omvang aan te nemen, die ook de beide Spoorweg-Maatschappijen daarin betrekken zou. Eu dit is dan ook geschied, met al de gevolgen voor dezen Woensdagmorgen werd een rangeerder van de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij gelast een waggon, bestemd voor het «Vriesseveem" te plaatsen. De man weigerde. De chef dreigde met schorsing, doch do overige rangeerders met Btaking, zoodat do directie van de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij er in gemengd werd. De hoofd-ambtenaren dezer Maatschappij spraken de arbeiders toe en wezen hen op bun plicht en de noodzakelijkheid van ontslag, bij verdere dienstweigering. De werklieden hebben Woensdagavond in een loods der Maatschappij aan de Rietlanden, onder leiding van een machinist, vergaderd, waarbij het Kamerlid Ter Laan tegenwoordig was. Op die verga lering werd besloten om geen goederen voor het «Vriesseveem", «Blauwhoedenveem" en de firma Wm. H. Maller en Co. te vervoeren, voordat de tusschen deze lichamen en hun werklieden hangende kwestie volgens den eisch der werklieden (indienstneming van de ontslagenen) is opgelost, en bijaldien aan do Spoorweg-Maatschappijen bij weigeriDg door hun werklieden iemand werd ontslagen, het werk neer te leggen. Bij deze kwestie komt nog het ontslag van vijf kraandrijvers, die I door de gemeente ontslagen zijn, waarop de j overigen het werk staakten. Ook met deze arbeiders heeft de vergadering van spoorweg arbeiders zich solidair verklaard, waarvan I Ten 12 ure staakten alle rangeerders en seinwachters aan het station Weesperpoort, zoodat het geheele vervoer daar stilstond. Inmiddels breidde de werkstaking zich uit tot andere plaatsen en weldra was ook te Utrecht, Arnhem, Rotterdam en 's-Gravenhage door het spoorweg-personeel het sein tot werkstaking gegeven. Allen verklaarde zich solidair met hunne ambtgenooten in de hoofdstad. Verschillende vergaderingen zoowel van de spoorweg-directie als van het personeel werdén gehouden, totdat in den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1. in eene vergadering in «Plancius", het volgende telegram werd ontvangen Aan de Hoofdbesturen van het Spoorweg- Personeel. Wij kunnen de verklaring geven, zooals wij doen bij deze, dat van het personeel niet gevorderd zal worden de wagens te rangeeren naar en van de terreinen van de gemeente aan de Handelekade, naar de terreinen van de patroons, het Blauwhoedenveem, het Yriesseveemde Stoomvaart-Maatschappij «Nederland" en Wm. Müller en Co. Voorts bevestigen wij hetgeen gisteren is toegezegd, dat weer aangenomen zal worden het personeel dat vóór de stakiog in dienst was; dat wij steeds bereid zijn besprekingen in bet belang van het personeel met uwe organisaties te voeren. (w. g.) Do Raad van de Administratie van de H. IJ. S.-M. Een donderend hoera volgde op deze woorden. In de zaal heerechte een onbe schrijfelijke geestdrift. Toen de eerste vreugde wat bedaard was zei de voorzitter, dat nu over dit telegram moest worden beraadslaagd met de verschillende besturen. De uitslag van deze conferentie was, dat men besloot alsnog een onderhoud met de directie te verzoeken, omdat in het antwoord niet was meegedeeld, dat de loonen ook voor do dagen van staking zouden worden betaald en men de zekerheid verlangde, dat ook later niemand de gevolgen van de staking zou ondervinden. De directie was echter niet meer in het administratiegebouw aanwezig, doch werd men in de gelegenheid gesteld per telefoon met den heer Van Hasselt te spreken. Deze verklaarde, dat ook deze beido eiscben zouden worden iogewilligd. Voorts krijgt het bestuur verlof van de telegraaflijnen van de Maatschappij gebruik te maken om den uitslag mede te declen. Daarop werd besloten de staking ,op te heffen. Zondagmorgen werd dan ook de dienst hervat en van dit besluit kennis gegeven aan alle spoorweg-stations in het land en begonnen do treinen zooveel mogelijk geregeld te loopen. Deze staking beeft natuurlijk grooten invloed op den handel te Amsterdam uitgeoefend. Daar er geen wagens met goederen vervoerd werden, was er ook voor de losse en vaste werklieden der Koninklijke Stoomvaart-Maat schappij geen werk. De directie hoeft echter aan alle werklieden eene premie van f 1 tot f 3 doen uitbetalen. In verschillende garnizoensplaatsen van ons land waren de troepen in de kazernes geconsigneerd, teneinde op het eerste bevel hulp te Amsterdam of aan andere stations te kunnen verleenen. Een nieuwe staking. Naar wij vernemen, is Zondagmorgen onder het personeel der Amsterdaimche Rijtuig-Maatschappij en van een aantal stalhouderspatroons een werkstaking uitge broken. PASSAGIERSVERVOER. Door de stoomschepen der verschillende stoomvaartlijnen werden in 1902 van Europa te New-York aangebracht 139.848 kajuits- en 574.276 tusschendeks-passagiers in 922 reizen. Het grootste aantal werd wederom aan gebracht door den «Noordduitschen Lloyd", die er tevens op bogen kan de meeste kajuits passagiers vervoerd te hebben, n.l. van Bremen 24.588 kajuits- en 81.074 tusschendeks- passagiers in 85 reizen en van de Middel- landsche Zee 3179 kajuits- en 39.623 tusschendeks-passagiers in 40 reizen. Dan volgt de «Hamburg Amerika-Lijn" met van Hamburg 20.106 kajuits- en 84.295 tusschendeks-passagiers in 103 reizen en van do Middellandsche Zee 592 kajuits- en 14.693 tusschendeks-passagiers in 23 reizen. Vervolgens komen de «White Star Line" verschepingshaven Liverpool, met respectievelijk 18.402 en 40.225 in 65; de «Compagnie Générale Transatlantique", verschepingshaven Hóvre, met 8634 en 49.488 in 59de «Red Star Line", verscbepingshaven Antwerpen, met 6878 en 47.119 in 54; en de «Cunard Lino", verschepingshaven Liverpool, met 46.308 kajuits- en 23.650 tusschendeks-passagiers in 51 reizen. Geen slecht figuur maakt de «Holland Amerikaan-Lijn", verschepingshaven Rotter dam, die als zevende in de rij volgt met i 7099 kajuits- en 32.526 tusschendeks-passagiers in 49 reizen. Als achtste en negende in de rij dienen hier nog genoemd te worden de «American Line", verechepingehaven Southampton, met 54 reizen en 14.465 kajuits- en 20.658 tuBschendek8-pa88agiers en de «Navig. Generale Italiana", met 1304 kajuits- en 31.439 tusschendeks-passagiers in 34 reizen. Een 12-tal andere maatschappijen bezorgde den overtocht van de overige reizigers. Onder het totaal van 714.124 reizigers waren 545.750 landverhuizers, het grootste getal, ooit in één jaar te New-York aangebracht en 138.000 meer dan in 1901. Zij brachten volgens aan gifte een kapitaal van f 7.530.087£ mede. Het grootste aantalmeer dan 25 pCt., kwam van Italië, en bijna evenveel van Oosten rijk-Hongarije, dan volgen Rusland en Finland, Groot-Brittannië, Duitschland, Zweden, Noorwegen, Griekenland. De meeste landverhuizers werden aange bracht in Mei, n.l. 82.054 en het grootste aantal op één schip door de Bavaria" van de «Hamburg—Amerika-Lijn", en wel 2692 in Maart. Of allen er een thuis" zullen vinden? Gemengd Nieuws. Eene merkwaardigheid betreffende het kerkhof waar dr. Scliaepman begraven ligt. In het verbaal eener reis naar de Eeuwige Stad, in 4862 door onzen landgenoot mgr. B. H. Klüone ondernomen, vinden wij omtrent het kerkhof, waar dr. Schaepman, overeenkomstig zijn verlangen, begraven werd, de volgende belangwekkende bizonderheden «Campo Santo ligt dicht bij Sint Pieter, aan de zijde der Sacristie Tot Campo Santo behoort tevens het aangrenzend kerkhof, een der schoonste van Rome. Aan bet groot verlangen der Christenen om dicht bij het graf der Aposteleq begraven te worden, heeft het zijn ontstaan te danken. De geschiedenis nu meldt, dat keizerin Helena aarde van Ilaceldama (de «Bloedakker", welke bij Jeruzalem door de overpriesters werd gekocht als begraafplaats van vreemdelingen voor de dertig zilverlingen van Judas) naar Rome liet overbrengen, ten einde op het Yaticaau een begraafplaats aan te leggen voor vreemde reizigers en pelgrims, die in Rome geen eigen graf bezaten. Langen tijd is die gewoonte in de H. Stad bewaard nu evenwel wordt dit voorrecht slechts aan Duitschers en Vlamingen (Nederlanders) geschonken, gelijk het opschrift boven de hoofdpoort luidt: «Coemeterium Teutonnm et Flandr.", d. i. «Kerkhof voor Duitschers en Vlamirgen". Reeds velen onzer voorouders rusten in de aarde van Haceld&ma en wachten den jongsten dag onder de schaduwen van Sint-Pieter". Bij den heer P. Beekman te Numans- dorp is dezer dagen een duif gestorven, die 70 k 80 jaar oud was. Te Kopenhagen moeten, volgens de politieverordening, de kosten voor het naar huis brengen van een dronken man hetgeen altijd per rijtuig geschiedt gedragen worden door den kastelein, die hem het laatste glas sterken drank getapt heeft. Tevens ia deze aansprakelijk voor de kosten van beschadiging door den dronkaard aangericht. Omtrent President Krügers gezondheids toestand ontvangt De Telegraaf van een bijzonderen correspondent te Mentone minder geruststellende berichten. President Krügers krachten dus heet het daarin nemen dagelijks af. De President verkeert in een staat van zwaar moedigheid en moedeloosheid. Hij heeft nog slechts eenmaal zijn villa verlaten en brengt den dag door in zijn tuin, uitgestrekt in een chaise longue. Zijn dochter, mevronw Elof, dr. Hijmans en zijn beide secretarissen zijn de eenige personen, die bij hem mogen komen. De President heeft zijn dagelijks lezen in den Bijbel moeten staken. In 's Presidenten omgeving heeft men nog slechts weinig hoop, dat bij zal heretellen. De bemanning van het met man en muis op de Noordzee vergane driemaet- schoenerscbip «Zeemeeuw", te Harlingen thuisbehoorende, bestond uit de volgende personenK. Ruige, gezagvoerder, van Terschelling, 44 jaar; T. Visser, stuurman, van Ameland, 24 jaarJ. Kooy, kok, van Barsingerhorn, 23 jaar; R. Stender, matroos, van Harlingen, 46 j*ar; A. Bos, matrooB, van Groningen, 26 jaar; J.Kosten, lichtmatroos, van Rozendaal, 20 jaar; A. Kooyman, licht matroos, van Terschelling, 17 jaar; S. Swart, lichtmatroos, van Terschelling, 47 jaar; C. Zeylemaker, jongen van Vlieland, 15 jaar. Te Nieuw-Buinen (Drente) gingen vier zoons van den landbouwer S. op het kanaal schaatsenrijden. Één van hen bleef wat achteren toen de drie voorsten omkeken zagen zij den achtergeblevene op het ijs liggen. Toen zij hem niet zagen opstaan, keerden zij naar hem terug en bemerkten zij, dat hij overleden was. Terstond werd een geneesheer ontboden, doch dezo kon slechts den dood constateeren. Naar men verneemt, is tegen een 7-fal lijkbezorgers te Enschedé proces-verbaal opge maakt, omdat zij bij terugkomst van do begraafplaats, om het slechte weer, in den lijkwagen hadden plaats genomen en dus dit voertuig gebruikten voor een ander doel dan waarvoor het bestemd is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2