Vlissingen.MiddelburgenRotterdam. heeft bestaan, welka zaken bijna nul bedroegen. Ten elotte ontvangt nde pers", door mij vertegenwoordigd, een standje, omdat de beer Van Langeraad in een vorige vergadering schijnt gezegd te hebben, dat do Afdeeling Noord-Beveland één der ijv&dgste was, doch dat door mij was geplaatst de beste; ook dat het in mijn verslag wemelde van het voor komen van zijn naam. Het verschil tusechen ijverigst en best scheen de Voorzitter verbazend groot te vinden. Wat betreft het dikwijls noemen van zijn naam, komt, omdat Z.Ed. toen nog gewoon lid was, en zóóveel sprak, dat door mij zijn naam meermalen moest genoemd worden. Direct na afloop der vergadering hierboven besobrevenvergaderde in hetzelfde lokaal de Noord-Bevelandsohe Onderlinge Ver zekering-Maatschappij tegen Hagelachade, voorzitter de heer A. N. v. Langeraad. De notulen, die na opening der vergadering door den secretaris, den heer W. du Claux, worden gelezen, worden onveranderd goed gekeurd. Door afwezigheid van den penningmeester, den heer C. v. d. Maas, die wegens ongesteld heid de vergadering niet kon bijwonen, werd de rekening over het afgeloopen jaar bij monde van den wd. penningmeester uitgebracht. Uit die rekeniog bleek, dat op 1 Januari in kas was een som van f 724,56. De rekening werd goedgekeurd. Op de rekening kwam niet voor een post voor salaris secretaris; de werkzaamheden waren volgens den titularis zoo gering geweest, dat over 1902 door hem geen salaris werd begeerd. Alsnu behandelt men wijziging van art. 13 der. statuten. Dit artikel betreft de uitkeering van leden, die hun lidmaatschap opzeggen door eindiging van hun bedrijf deze leden ontvingen tot hiertoe hun vol aandeel terng. Wordt met algemeene stemmen besloten, om voor ieder jaar, wat per gemet is betaald om in de vereeniging te komen en uitbetaald aan hem, die uit de vereeniging treedt. Hierop worden de heeren G. J. v. d. Linde, Th. Maas en C. v. d. Maas bij acclamatie als bestuursleden herkozen. Het huishoulijk reglement wordt nu voor- Na nog eenige bespreking hieromtrent, wordt bepaald, dat het maximum van uitkeering dit jaar zal bedragen: voor vlas f 130, paardenboonen f 80, bruine boonen f 100, tarwe f 100, rogge f 90, haver f 75, 1 wintergerst f120, chevaliergerst f80, zomor- gerst f 75, erwten f 100, kanariezaad f 70, winter-koolzaad f 120, zomer-koolzaad f 90, suikerbieten f 150, voederbieten f 150, ajuin f 140, blauw maanzaad f 150, karwijzaad i alleen in 't jaar dat ze geoogst wordt f 150, klaver f 75, mosterdzaad f 120, voeder-maïs if 75. Waarna de vergadering wordt gesloten. Daarna vergaderde men in hetzelfde lokaal ,nwege de Vereeniging Volksweerbaarheid" 'onder presidium van den secretaris, den heer D. Jonk, daar de voorzitter, de heer Wijckerheld Bisdom, afwezig was. De notulen werden Onveranderd goedgekeurd, waarna bij monde van den penningmeester, den heer C. J. v. Damme, rekening werd gedaan over 't afgeloopen jaar, waarvan de ontvangsten bleken te bedragen f 8 25, de uitgaven f 5.51, zoodat een batig saldo aanwezig was van f 2.74, welk saldo werd besloten te storten in de tas der Schietvereniging. Vervolgens moeten worden gekozen 5 leden voor het hoofdbestuurde aftredendeu werden By acclamatie herkozen, behalve de heer mr. P. Dieleman, die bedankt bad, en werd in diens plaats benoemd de heer P. J. Geill. t Alsnu komt aan de beurt de verkiezing an een voorzitter der afdeeling door gewone ftreding van den heer Wijckerheld Bisdom, 'die wordt gekozen tot eere-voorzitter en tot voorzitter de heer Maas. Hierop wordt de vergadering gesloten. De Vereeniging telt 33 leden. WITTE HAGE. Brieven uit Zeeuwseh-Vlaanderen. IilV. Amice Redacteur I Maar wat men in een uur kan sloopeD, "Wordt niet zoo gauw weer opgebouwd. En: Niets heb ik tegen ieders kiezen, Mits wg er maar niet bg verliezen. Die versregelen van den ex edelmogende kwamen mij in de gedachten, toen de vorming der nieuwe partij onder de liberalen tl costi een feit geworden was. Tot mijn spijt. Dat men in kiesdistricten als Groningen zich !e luxe veroorlooft de beidé hoofdgroepen [der liberale partij in afzonderlijk gelid te doen optreden, laat zich verstaanmaar in een district als Zierikzee behooren meer en minder [yooruitstrevenden de handen ineen te slaan, om den machtigen vijandelijken tegenstander te bekampen, van wiens regeering de vri jzinnigen niets goeds te wachten hebben. In den boezem der vereeniging kan men Voldoende voeling houden tot verbreiding van beginselen of om haar in meer of minder [vooruitstrevende richting te doen sturen, j Afscheiding kan nooit invloed ten goede Juitoefenen. Ongetwijfeld zal de bestaande j liberale partij te Zierikzee, ondanks de uit treding van de ontevredenen, haar taak naar behooren voortzetten. Haar zuster-vereeniging in 't district Oost burg heeft dezelfde periode van uittreding doorworsteld, toen haar voorzitter, de heer Vorsterman van Oyen, en eenige volgelingen haar den rug toekeerden en zelfs bestreden. Toch deinsde de Vereeniging niet terug, maar ging kloekmoedig voort op het eenmaal ingeslagen pad, en haar candidaten bleven zegevieren. Dezen winter trad mr. Van Houten als spreker op, niet om zijn beginselen of die der Vereeniging te vertolken, maar louter om den stand der verschillende politieke partijen uiteen te zetten. De beginselen van den gewezen Minister Van H. zijn genoegzaam bekend. Toch hebben zijn bestrijders in zijn optreden, waarbij ze echter wegbleven, aanleiding gevonden, waar een verslag in de dagbladen hun de stof moest leveren, hem en de Vereeniging hard te vallen. Ik schreef daar straks, dat wij van een elericale regeering weinig goeds te wachten hebben. Een voorbeeld: In de November-vergadering der Provinciale Staten werd het voorstel-Fokker tot een subsidie-verleening aan de tramlijn in Westen- Schouwen met 22 tegen 17 stemmen ver worpen, of liever met 21 tegen 18, daar één der katholieke leden zich vergist hadeen verklaring, die wel aan velen zijner collega's, doch minder bij de lezers van dit blad bekend zal zijn. Dat voorstel-Fokker werd natuurlijk gesteund door den afgevaardigde mr. Pompe, en toch kon deze geen zijner anti-revolutionaire mede-broederen bewegen zijn voorbeeld (e volgen. Alleen Pompe, Hollestelle en Bolier hebben voorgestemd. Van twee laatstgenoemde heeren uit dit trio, die dagelijks de onaan genaamheden van het isolement hunner om geving ondervonden, was niet anders te verwachten. In Oostelijk Zeeuwseh-Vlaanderen zijn de roomsohen ontevreden over de samenstelling der gezondheids-commissiën. Zij zeggen, dat ze nu een ministerie naar hun hart hebben en vragen, waarom dan niet alle, of althans de meeste benoemingen naar hun zin gedaan worden. Toch dunkt mij, dat ze geen stof tot klagen hebben. Is niet de heer Moerdijk, lid der Staten, voorzitter eener commissie? Het orgaan der roomsch-katholieken in Zeeland, Zelandia geheeten, zet alle krachten bij om den lezerskring uit te breideD, en is dezer dagen van Zuiddorpe naar Hulst ver huisd, waar meerdere verkeerswegen zich bevinden, en waar minder over post- en tele graafdienst valt te klagen. Opmerkelijk is de beduidende toeneming van zielental in alle gemeenten onzer grens streek, tijdens den loop van 1902, een toe neming, uitsluitend toe te schrijven aan een mindere verhuizing naar de nieuwe wereld, daar het sterftecijfer vrijwel onveranderd bleef. De liberale burgemeester van Terneuzen heeft tegenover de tegenstanders van dans muziek buiten de kermissen bakzeil gehaald. De schoolopziener van het district, waaronder Zeeuwseh-Vlaanderen behoort, is nog onver anderlijk dezelfde gebleven. De meeste scholen zijn openbare, zoogenaamd neutrale, die voor hem van geen beteekenis zijn, en met een werkkring, die hem eenige duizende guldens oplevert, hem, die onder de hoogst aangeslagen personen van ons gewest staat aangeteekend. Niet gaarne zou ik elk liberaal bewind vlekkeloos willen noemen of zelfs van zonden vrij durven pleiten. Vele liberale Tegeeringen waren te duur of scheerden te veel alles over één kam. Te duur. Elke gemeente moet een te aanzienlijk ofier brengen, als een gevolg van de invoering der gezondheidswet. De schoolwet deed in kleine dorpen paleizen verrijzen, die in de hoofdsteden des rijks niet misplaatst zouden zijn. En dan de ongevallenwet! Waarom moeten onze klompenkappers, smids en andere ambachtslui, wier knechts even weinig gevaar loopen als moeder de vrouw, die brood snijdt, nun werklieden ver zekeren Wordt op den burgerstand niet een te groote last gelegd terwille van het gevaar in fabrieken of bij sommige bedrijven? Waarom moest de leerplichtwet van meet af irppopulair werken, door te beperkte vrijheid in landbouwzaken, omdat in de groote steden en fabrieksplaatsen misbruik gemaakt wordt van jeugdige werkkrachten, of waar verwaar loosde kinderen rondloopen, die nog op de schoolbanken behooren? Een vrijzinnige wetgeving strekt tot meerdere zegen voor het volk, mits de toepassing niet grievend werkt. Algemeen bekend is het, hoe burgemeesters en secretarissen ten plattelande pruttelen en jeremiëeren uit den treure over het vele werk, dat de invoering der wetten nasleept. Zeeuwseh-Vlaanderen ia bekend om zijn cultuur op groote schaal van suikerbieten. ï)e landbouwers treden telken jaar flink op tegen over den bond der fabrikanten. Af en toe met succes. Wat dit jaar het gevolg zal zijn? Vergaderingen zijn gehouden, en de genomen besluiten tot niet-zaaien zonder mildere con ditiën beloven iets goeds. Als nu de natuur maar geen tegenwerking verleent, zoodat de boer zijn ploeg in de reeds bezaaide akkers zou moeten brengen. Want de telers veranderen zoo lichtelijk van standpunt. Wij hebben kennis gemaakt met bestuursleden van vereenigingen, die wel hard van stapel liepen, doch onder de eersten ook waren, die overgingen tot contracteeren zonder aannemelijke voorwaarden. Op die weinige volharding speculeert de fabrikant. De heer Vorsterman van Oyen, die zich zoo verdienstelijk maakt met den landbouwers ter zijde te staan, heeft terecht gezegd, dat de fabrikant zijn inrichting niet bezigen kan tot het houden van theevisietjes, maar wel tot de suikerfabrikage. En als nu de boer, mits als één man, weigert te zaaien volgens de scherpe resolutie P Wederom zou de fabrikant zich genoodzaakt zien gunstiger bepalingen in te willigen. Waar in deze streek het gebruikelijke Nieuwjaarswenschen de geheele maand Januari in zwang is, neem ik de vrijheid u en allen lezers dezer courant mijn heilgroete aan te bieden met Gods besten zegen in het jaar 1903 ook voor ZELANDICUg. Gemengd Nieuws. Oudheid-bezitters worden gewaarschuwd tegen de handelingen van twee quasi-antiquairs, i als heeren keurig gekleede personen, met opgedraaide knevelijes, die, nu nog in Holland, ook Zeeland wel eens zullen bezoeken om antiquiteiten te koopeD. Bij hen, die zulke zaken bezitten, zoeken zij tal van voorwerpen uit, bieden fabelachtige Bommen voor vodden die niet de minste waarde hebben, en een bespottelijk lagen prijs voor voorwerpen die een groote waarde bezitten. En wat gebeurt dan Dan hebben de heeren toevallig niet zooveel geld bij zich om de stukken, yoor welke zy een reusachtige som. beweren te willen besteden, te betalen. Maar geen nood, zy zullen direct bet geld gaan halen. Intusschen nemen zij de waardevolle voorwerpen, waar voor zij een klein prijsje" geven, alvast mee tegen contante betaling, want zóóveel hebben de heeren wel bij zich. De argelooze verkooper vindt dat goed, de voorwerpen van f 5000 k f 6000 waarde worden betaald met, laat ons zeggen f 10 a f 25 en de heeren laten tevergeefs op zich wachten om de voorwerpen, waarvoor zij f 5000 of meer geboden hebben, af te balen. Bij het verlaten van de woningen kunnen zij zelfs hun handen niet thuis houden. Eene reddingsplank. Het tijdschrift Het Gas geeft een middel aan de hand om de gemeente-financiën te versterken, zonder dat 't iemand een cent kost, n.l. door hoogere opbrengst van de gasfabriek bij behoud van denzelfden gasprijs. Mon behoeft bij gasgloeilicht geen lichtsterkte van 14 tot 16 kaarsenlicht van 7, 8 en 9 kaarsen sterkte voldoet bij gloeilicht even goed. Men moet dus breken met bet verouderde begrip van lichtsterkte in kaarsoo. Het Gas wijst op Maagdenburg, waar men zich thans toelegt op bet verkrijgen van bet grootst mogelijke rendement uit de steenkolen op de licbtkracht wordt niet meer gewerkt. Het resultaat is een gas van 79 spermacetie kaarsen en een lage kostende prijs. Onder die omstandigheden bevat bet gas voldoende caloriöa voor alle doeleinden. 't Zal toch wel niet moeilyk wezen omtrent deze beweringen afdoende proeven te nemen. Ingezonden Stokken. Mijnheer de Redacteur! In het hoofdartikel der Zierikzeesche Nieuws bode van 27 Januari staat o. a. het volgende te lezen: „In ons kiesdistrict heeft zich het betreurenswaardig feit voorgedaan, dat de man, die in 1901 door de georganiseerde liberalen tot candidaat voor de Tweede Kamer geprocla meerd was, en op wien schier al de liberalen van dit district, tot welke nuance zij ook behoorden, eenparig hunne stem hebben uit gebracht, thans hen, die gepodgd hebben hem in de Kamer te brengen, voor „lafaards en verraders"" uitkrijt". Met deze zinsnede kan niemand anders dan ik bedoeld ziin. En nu wilde ik alleen hierop dit antwoorden, dat hetgeen hierboven ge schreven is, niets anders bevat dan lengen, lanter en verdachtmaking, daar nooit door mij eenig woord gesproken of eenige daad verricht is, die tot eene dergelijke beschuldiging aanleiding kon geven. Mijn woorden, zoowel in de laatste vergadering der Liberale Kiesvereenigingwaarin ik tegen woordig was, als in de eerste der Vrijzinnig- Democratische, bewijzen het tegendeel, en ook uit geen der artikelen, door mij tot nu toe in de Nieuwe Zierikzeesche Courant geplaatst (Klein Jantje, Sociale rechtvaardigheid en De opening van het ziekenhuis te Noordgouwe) valt iets dergelijks af te leiden. Wie aan de kracht der liberale partij afbreuk doen, het zijn niet degenen, die van overtuiging zijn, dat het thans noodig is kleur te bekennen en zich openlijk aan te sluiten bij een der twee groepen (oud-liberalen of vrij zinnig-democraten), waarin de liberale partij bezig is zich te verdeelen, maar wel degenen, die, zooals gij, Mijnheer de Redacteur, met ongekende felheid en bitterheid, als liberale kettermeesters, hen vervolgen die eene andere meening dan de hunne zijn toegedaan, en daartoe zelfs persoonlijke verdachtmaking niet ontzien. Zierikzee, 27 Januari 1903. J. A. DE BRUYNE. In het hoofdartikel der Nieuwe Zierikzeesche Courant van den 20en December a. p. komt de volgende zinsnede voor „Neen, het is terecht gezegd: een kleine „Gideonsbende is beter dan een groot leger, „dat meerendeels uit lafaards of verraders „bestaat". Na het vertrek van den heer Hazelhof werd de heer J. A. de Bruyne algemeen als de redacteur van voornoemd blad beschouwd. Daarom meenden wij, dat bedoeld hoofdartikel óf door hem zeiven geschreven óf met zijn volkomen instemming geplaatst was. Is nu de heer De Bruyne niet de redacteur of leider van dat blad (wat uit bovenstaand stukje niet blijkt), dan hebben wij en vele anderen met ons gedwaald, en dan kunnen de geïncri mineerde woorden hem niet worden geïmputeerd. Maar dit neemt toch niets weg van de hoofd zaak, dat de houding van den heer De Bruyne, die geen twee jaar geleden de zoetste melodieën speelde om de geheele liberale partij bijeen te houden, en die toen zelf de candidaat van alle liberalen was, maar nu het sein tot afscheiding geeft, zeer vreemd is en blijft. De Redactie. TBLBCIBAMIEI, 's-Gravenhage, 28 Januari. In de Eerste Kamer werden Algemeene Beschouwingen over de Staatsbegrooting ge houden. Minister Kuyper erkende den nood toestand der gemeenten, die voorziening eischt, maar oordeelde, dat omtrent den omvang en de oorzaken nog geen gevestigde overtuiging bestaat. Accijnsverhooging en algeheele her ziening van de gemeentewet is van den Minister niet te verwachten, wel een matige tariefsverhoogiDg. De Minister zou aau de Koningin voorstellen de benoeming van een commissie om de kwestie van de gemeente- finantiën spoedig grondig te onderzoeken. De Hoofdstuk H werd goedgekeurd. H1BKTBEBIOHTEN. Gorinchem, 26 Jan. Op de markt van heden waren aangevoerd 132 koeien, 10 nuchtere kalveren, 4 vette varkens en 191 biggen. Ofschoon het heden de dag weder was dat Belgische kooplieden zaken doen om den eersten der maand te kunnen expedieereD, was de handel ietwat gedrukt. Wel werd puik kalfree aan vroegere prijzen verhandeld, doch over 't algemeen werd lager verkocht. In jong vee gaat heil weinig om. Biggen belangrijk mindervette varkens flauw. Men besteedde voor Zware kalf koeien f 220 a f 260 melk koeien f 170 k f 220; kalfvaareen f 160 a f 220, guiste vaarzen f 100 k f120; jarige ossen f 160 k f 220; 1| jarige ossen f 120 a f 140 pinken f 100 k f 120 graskalveren f 60 f 80 nuchtere kalveren f 12 a f 16 vette varkens f 0,20 k f 0,23 per i K.G. f 5 k f 8. Rotterdam, 27 Jan. Op de veemarkt waren aangevoerd: 46 paarden, 781 magere en 841 vette runderen, 225 vette, 177 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, 626 varkens, 34 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 27 tot 34 ct., stieren 23 tot 29 ct., kalveren 43 tot 52 ct., varkens 20 tot 23 ct. per kilo. Melkkoeien f 115 k f 245, kalfkoeien f 145 a f 275, stieren f 50 k f 190, vaarzen f 70 f 165, alles mager veebiggen f 9 k l 21 paarden f 45 k f 135. Nuchtere kalveren, fok- f 14 k f 22, slacbt- f 7.50 k f 12. Door den ruimen aanvoer en de hooge vraagprijzen had de handel in vette runderen een kalm verloop. Yoor Londen werden nogal ossen gekocht, doch ook daar zijn de prijzen lager. Stieren waren goed te plaatsenprijzen eveneens minder. Votte kalveren met matigen omzet. Yoor het buitenland was veel vraag naar puik melk- on fokvee, tot flinke prijzen. Ook tweejarige vaarzen waren zeer gezocht en werden duur betaald. Handel in paarden stil. TËBBETF.BIN6. In ons vorig No. werd gemeld, dat aan den heer I. de Broekert te Zierikzee voor zijn St.-Bernbards-hond op de Internationale Ilondententoonstelling te Haarlem in de nicuwelingsklasse een derde prijs werd ver leend, dit moet zijn: een tweede jirijs. 371ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse, van 23 Januari 1903. Prijzen ran f VO. 394 413 425 3279 14767 NIETEN. 321 362 409 457 459 1254 3274 ZIKK1KZEK. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LA AG WATER. J*n.-Febr.Lj££j H.W. 28. W. 29. 30. 31. 1. Zo. 2. 3. 4. 4,58 n. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. 2.46 3, 6 3,22 3,42 3,53 4,15 4.26 4.47 4,55 5.19 5.27 5,49 5,57 6.20 6,30 6,59 L.W. u. m. 8,31 8,33 9 ,1 9 ,2 9,33 9,35 10, 7 10, 5 10,34 10,37 11, 6 11,11 11,39 11,54 0,25 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Bears van Amsterdam DINSDAG «7 JAN. 1 f> O 3. Staatsie eninscn. EUROPA. Nederland. pCt. V K. L K. H.K. Ned. W. S. Cert. 2'/, 81*/$ 81'/, 82 dito dito Obl. 1896/98 8 96'/, 96'»/,, 96'/, dito dito Gert. 3 W*/l. 84'/, Hongarge. Obl. Goud! 1878 5 dito 1881/1893. 4 101'/, dito Zilver 4-'/. Italië. Inschrijving '62/"81 5 «7'/, Oosten r g k. Obl. Papier Mei 5 84»/, 84'/,, dito Febr./Aug. Zilver Jan./Juli 5 5 84'/, 84»/, 845/, 84»/, dito April/Oct. 6 84*/,, 84»/,, 8 Obligat in Goud 4 102'/, Polen. Obl. Schalk. 1844 4 92'/, Portugal. Obl. 58/84 m. tick. 8 81*/, si=;, dito 88/89 m. tick. 4'/. 47»/, dito fr. 2500-5000. 4'/, 47»/, O. Tabaksmonop. 4'J, 88'/,, Rusland. Cert. Hamb. 1820 5 75 Obl. Londen 1822 5 120'/, C. Ins. 5s Serie '54 5 71*/. 71*/. dito (Douetz) 91 4 84'*/,. dito Kursk Ch. Az. 4 95»/, dito '94 (Orel. Vit) 4 96'/, dito G.R. 625 4 97'/, dito 1889 3 79'/,, dito Goudl 91 3 Obl. in Goud '84. 93 87*/, Spanje. Perpet Schuld. 4 84 Binnenl. Amortis. 4 dito Perpet. Sch. 4 SS Turküe. Gepriv. Conv. L, 4 96 Geconv. serie D 80/, 29'*/,, dito serie. C 82*, 82'/, 82 MIDDEN- en ZUID-AMERIKA. Brazilië. Oblicatiëa 1883 4'/, 88 82*;* dito 18894 7<P/u 75*/, Venezuela. Obligation 1881 4 84 85*/, Spoorwesleeningen. Nederland. Holl. Spoor 4 991/, Mij. tot Expl.vanSt.-Spw.Aand. 109 Ned. Centr. Spoorweg Aand. 82 dito Obligatie4 101*/. Italië. Spoorw. L'ening 1887/89 8 66»/, Zuid-Ilal Sp. 03 65»/4 Oostenrijk. F. O. Spw. Obl. 3 89'5/„ Polen. W. W. A119»/, Rusland. Gr. Sp. Maatsch. ObL 4 dito dito dito4 Kursk-Ch Az. 04 Moik.-Smoi. dito 87*/» 100*/, iöo'/u 89 70 Amerika. Atch. T. volg C.v. A. 87*/, do. Cert. v. Pr. A. 101 do. Alg. Hvp. ObL 4 100*/, do. Adjust. Obl. 4 91 Atlant P. Tr.-C.f - Balt Spw. Aand. 102'/, U. Pac. hoofdl. A. 95>L Wab. afg. C. v P. A. 89»/, C. v. 8 PCt. Deb. B. 74*/t W. N. Y. P. afgest.. 18 Brazilië. Spoorweg Obl472'/, Argent. Republ. Spwg. lek. Obl. Premie-Leeningen. Nederland. Stad Amsterdam 3 107'/, Stad Rotterdam3 105 België. Stad Antwerpen 1887 2»/, 104*/, dito Brussel 1888 2 104'*/,, Oostenrijk. StaatsL 1854 4 182'/, dito 1860 5 181*/* dito 1864 85'/, m>/t 101*/, 66 1 18*/, 88'/, 1001/u 98*/, 107 104'/,, STOOMBOOTDIENST Januari—Februari. Van Vlissingen Van Middelburg naar Rotterdam. Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsche tijd. Dond. 29 's m. I sm. t 'sm. 8,15 Vrijdag 30 5,55 7,30 Zaterd. 31 -- 8,15 Maand. 2 5,55 7,30 i Dinsdag 3 8,15 Woens. 4 5,551 7,30 JIDVERTENTIEN. *t* Heden overleed, tot onze droefheid, onze geliefde Yader, Behuwd- en Grootvader de Heer Hnbrecht van de Zande, io den ouderdom van bijna 86 jaren. Nieuwerkerk, 23 Januari 1903. Namens de Familie, B. YAN DE ZANDE. Op 23 dezer overleed onze geliefde Zoon en Broeder Johs. Braam. Brigade-Commandant der Ryksveldwacbt te Purmerend, in den ouderdom van 50 jaren. Haamstede, Januari 1903. Wed. G. BRAAM. JAN BRAAM. Heden overleed in den ouderdom van 78 jaren, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante. Mejuffrouw Elizabeth v. d. Polder, Wed. van den Heer L. P. Anderson. zieftikzee, 25 Januari 1903. Uit aller naam, AGATHA v. d. POLDER. *t* Heden werd ons ouderhart opnieuw g'.troffen door het afsterven van ons gelufd ochtertje ADBIANA, in den leeftijd van ruim 8 maanden. Duivendijke, 26 Januari 1903. A. v. d. SCHELDE. B. v. d. SCHELDEKloet. Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoot, Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Behuwdbroeder, de heer A. D. van de Stolpe, in den ouderdom van ruim 45 jaren. Zierikzee, 27 Januari 1903. Uit aller raam, Wed. A. D. YAN DE STOLPE— Anker. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, ten onzen huize, onze geliefde Oom en Zwager, Joost van dor Werf, in den ouderdom van 68 jaar. Zierikzee, 27 Januari 1903. Namens de Familie, M. FOLMER. J.A FOLMERvan der Werf.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 3