qf-U OCI -2 o o» t> 01 m o fcj O0510 v* O (X d g Eh r-« P5 »o - n "2 S.COO 'Sort J> a s i g"3 ja -3 I J 5 I alë -2 -M »- tie -SJ §.S a «•o I "I a Li S o a-s I 8-6 s s -2 a .s sts I 3 *k Q I a-ï C5 o n 2 W Maandag ontstond in den Stoppeldijk polder" een krachtige wervelwind. Met snelle vaart zich voortbewegende, stuitte hij op zijn wog tegen een flinken graanberg, die zoodanig uit elkaar werd geslagen, dat alle omringende boomen, en er staan er velen, vol stroo hingen en dit ook verscheidene metera in den omtrek werd geslingerd. De kracht scheen niet in 't minst gebroken, want van een woning, die een paar honderd meter verder was gelegen, nam hij een groot gedeelte van 't dak mede, en smeet pannen tot 300 M. ver. Daarna viel bij in een tamelijk diep water, waaruit hij reusachtige stralen opjoeg, doch waarin bij tevens zijn kracht verloor, ten minste men zag hem niet verder gaan. De pas geopende tramlijn HulstWalz- oorden mag zich niet verheugen in de bizondere sympathie van eenige gevaarlijke personen. In den loop van enkele dagen heeft men driemaal beproefd stukken ijzer in de wiesels te werken, heeft men tweemaal verschillende bouten losgemaakt en eenmaal een zwaar Btuk ijzer op een rail gelegd. Dit stuk ijzer was in couranten gewikkeld om ia den waan te brengen, dat slechts een los papier op den weg lag. Door de oplettendheid van het personeel hadden deze streken geen nadeelige gevolgen. Dreischor, 9 Jan. Heden werd de nieuw benoemde burgemeester, Jhr. Hoeufft, na op feestelijke wijze in deze gemeente te zijn ingehaald, als zoodanig geïastalleerd. Haamstede, 9 Jan. Gedeputeerde Staten hebben gosdgekeurd het besluit van het burgerlijk armbestuur alhier, tot het aan den heer Bijleveld in pacht en erfpacht verleenen van eene oppervlakte bosebgrond, gelegen aan den straatweg van Haamstede naar Burgh. Men is thans met vele handen bezig met het roeien der bosschen. Ook in het achter Burgh gelegen «Boeijes- bosch" vinden vele arbeiders werk om de gronden voor de bloembollen- en groenten- cultuur te ontginnen. Werkeloosheid onder den arbeidersstand komt dan ook dezen winter hier in het geheel niet voor. Burgh, 9 Jan. Door Ged. Staten is bepaald, dat van 1 Mei 1903 tot en met 30 April 1910 telken jare uit de inkomsten van den calamiteusen polder Burgh en Westland in mindering der kosten van zeewering on oeververdediging ter beschikking van het bestuur der waterkeering van genoemden polder zal worden gesteld de som van f 510. Burghsluis, 8 Jan. Alhier is aangedreven een groengeschilderde sloep, gemerkt O 158. Stavenisse. Volgens den alhier van wege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter, viel er in 1902 alhier 525,6 m.M. regen op 111 regendagen. In 1901 had men 653 m M. op 97 dagen en in 1900 viel er 633,9 m.M. op 113 dagen. St.-Filipsland, 6 Jan. Hedenavond trad alhier in de vereeniging »Eendracht Bindt" voor een talrijk publiek de heer J. Janssen uit Tilburg op. Deze karakter-humorist deed zich in de verschillende stukjes, waarin hij debuteerde, kennen, als iemand die zijn hoorders uitstekend weet te amuseeren en het publiek in een prettige stemming weet te brengen en te houden. Zijn wijze van voordragen, zijn mimiek, zijn grimeeren, de inhoud der stukjes en het pakkende der coupletten, dit alles maakte, dat allen, die Dinsdagavond opgegaan zijn naar de ^Druiventros", waarlijk genoten hebben. De 15 jarige Johan Heerkens, die hem als pianist trouw terzijde stond, heeft zich doen kennen als een bij lange na niet onverdienstelijk piano-virtuoos, zoodat een woord van lof over zijn flink spel hem waarlijk niet onthouden mag worden. Na afloop der soirée was 't bal aan het woord en ook toen was het Na woelden en krioelden ze allen dooreen; Maar aan 't naar huis gaan o neen daaraan dacht er geen een I Wissenkerke, 7 Jan. De anti-rev. kies- vereeniging heeft tot candidaat voor de Prov. Staten in het district Goes, in de vacature ontstaan door het vertrek van jbr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, gesteld den heer D. Mulder, burgemeester van Ovtzande, Driewegen en Nisse. Landbouw en Veeteelt. De Minister van Waterstaat heeft bepaald, dat de gewone Rijks-voorjaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1903 gehouden zullen worden voor Zeeland op 9 Febr. te Kattendijke en op 10 Febr. te Hulst. Te Oud-Vossemeer wordt sedert eenige weken een cursus gegeven ia paardenkennis, welke door 12 deelnemers wordt gevolgd de leiding is opgedragen aan den heer De Graafl', veearts te Scherpenisse, die, naar men meldt, ook nog een particulieren cursus geeft te Scherpenisse. BEOHT8ZAKEN. Ter waarschuwing aan onze boerinnetjes *deelen wij mede, dat Dinsdag 1.1. door de rechtbank te Rotterdam een boterverkoopBter is veroordeeld tot één maand gevangenisstraf, wegens het verkoopen van boter, die bleek vermengd te zijn met bedorven vet, en waar voor toch de prijs van natuurboter bedoDgeu en ontvangen werd. De eisch is 2 maanden geweest. Dubbele moordaanslag le Amsterdam. Op een mooien herfstdag in September ver spreidde zich de mare door Amsterdam, dat in de Marnixstraat een laaghartige dubbele moordaanslag gepleegd was. Weldra was het misdrijf in al zijn bizonder- heden bekendin den avond van 22 September, omstreeks kwart voor twaalf, kwamen twee jonge mannen den kruidenierswinkel van J. Th. Versluys, Marnixstraat 13, binnen. Ze vroegen om beschuit, en toen de bejaarde kruidenier zich bukte, brachten de onverlaten hem met een zwaren smidshamer eenige slagen op het hoofd toe, waardoor de man bewusteloos ineenzeeg. Van don winkel begaven de schurken zich naar de kamer, waar de vrouw reeds te bed lag. Ook zij moest het van de boos- doenors jammerlijk ontgelden. Met den hamer en met de vuist kreeg ook zij eenige hevige slagen, doch zij was nog in staat luidkeels te gillen, waarop de moordenaars het hazen pad kozen. Versluys had één hunner herkend, zoodat beiden vrij spoedig in hechtenis konden genomen wordeD. Thans hadden zij zich voor de rechtbank te verantwoorden. Het waren de 20-jarige smid J. A. L. en de 18-jarige schilder B. G. J. Beiden zijn klein van stuk; geen van beiden maakt een ongunstigen indruk. Hun werd ten laste gelegd, dat ze in September samen het (.lan hadden beraamd, om het echtpaar Versluys te bestelen en om dezen diefstal gemakkelijk te maken, Verelays en zijn vrouw van het leven te borooven. Aan beide beklaagden werd bovendien ten laste gelegd verduistering van een rijwiel, toebehoorende aan W. Gioltjes in de Wester straat, op 17 September en aan L. ten slotte verduistering van een rijwiel, toebehoorende aan M. Bruijn te Wormerveer. Zooals men zich horinneren zal, bekenden de beklaagden reeds dadelijk bij hun aan houding, zich aan den moordaanslag te hebben schuldig gemaakt. De eerste getuige in verband met den aanslag was één der slachtoffers, de kruidenier J. Th. Versluys. Oogenechijnlijk was de 66-jarige weer geheel hersteld van de gevolgen van de euveldaad. Kalm en duidelijk legde hij zijo verklaring af. Hij had L. vroeger gekend, omdat deze in zijn buurt gewoond had. Vrijdag 5 September was L. in zijn winkel gekomen en had kruidenierswaren besteld, die bij 's avonds laat zou komen halen, als hij naar Zaandijk ging, waar zijn zuster woonde. Hij zou eiken Vrijdag komen en daarom legde Versluys het bestelde maar vast neer, terwijl bij naar bed ging. Den volgenden Vrijdag, 12 Septkwam L. weer op dezelfde wijze, doch den daarop volgenden j Vrijdag kwam hij niet Desgevraagd kon Versluys niet verklaren I of er de beide eerste keereu een tweede bij geweest was. Eerst op Maandag 22 September kwam L. i terug. Hij was 's Vrijdags niet geweest, omdat hij naar zijn meisje geweest was, zei hij. Hij bestelde weer verschillende kruideniers waren (dit was om tien uur 'b avonds) en tegen twaalven kwam hij terug, ia gezelschap van een tweede (J.), die door Versluys voor L.'s zwager werd aangezien. J. bleef in den deurpost op deu uitkijk staan. L. betaalde een gulden voor de kruidenierswaren en Verslnys, die hiervoor uit den slaap gewekt was, evenals zijn vrouw, gaf hem gt ld terug. Toen vroeg J., die in de deur stond»Moet je nog niet wat anders hebben?" waarop L. zei, dat hij nog beschuit eu krentenbrood moest hebben. Hierop bukte Versluys zich naar een la achter de toonbank om er een zak voor de beschuit uit te krijgen. L. was vermoedelijk met den hamer ju zijn mouw, vlak vóór de toonbank gaan staan. Terwijl hij zich zoo bukte kreeg hij plotseling een hevigen slag op het achterhoofd, zoodat bij in een bak achter de toonbank tereohtkwam. Hij dacht eerst dat bij zich stootte en daar hij niet overeind kon komen, dacht bij dat zijn onderlijf er af was; tot tweemaal toe riep hij: »ik kan niet opstaan". Daarop had hij shelp, help!" geroepen en was zijn vrouw toegesneld, met de woorden »die kerel slaat me zoo!" want ook zij had het reeds bij de snoode indringers moeten ontgelden. Eerst toen zijn hoofd met water gebet werd, kwam Versluys weer heelemaal bij. Toen bemerkte hij, dat het bloed hem uit het hoofd Btroomde en dat ook zijo vrouw deerlijk mishandeld was. Ondervraagd, vertelde L., hoe bij een week of 4, 5, vóór het misdrijf zooder werk geweest was, evenals J. Hg trachtte het nu te doen voorkomen alsof men alleen een hamer had meegenomen om kasten onz. open te breken. Eerst zouden ze het misdrijf al op den 12en September plegen, doch toen had L. J. in den weg gestaanJ. zou nl. den slag toebrengen. Den 19en durfde L. niet en daarom hadden zo het feit eerst op 22 Sept. gepleegd, na vooraf het noodigo couragewater to hebben ingonomen. In de slaapkamer der vrouw bad, volgens L.f J. de vrouw met een hamer geslagen en haar vervolgens bij de keel gegrepen. Op haar gegil waren beiden den winkel uitgeloopen zonder iets meo te nemen. Nadat de 19 gedagvaardo getuigen waron gehoord eerst dio welke vorklaring hadden af to leggen in verband met de beide ver duisteringen van rijwielen werd de verdere bebandeliDg der zaak verdaagd tot Donderdag 8 dezer. Bij de behandeling voor de rechtbank alhier van den moordaanslag tegen het zeventig jarig echtpaar Verslujjs in do Marnixetraat in September van het vorig jaar verklaarde de commissaris van politie Dumman dat beide beklaagden bij het eerste verhoor bekend haddon dat zij voornemens waren de echte lieden te vermoorden. Bij breedvoerig requisitoir eischte de ambtenaar van het O. M. tegen Liebert, wegens poging tot moord en verduistering van twee rijwielen alhier en te Beverwijk 10 jaar en 3 maanden en tegen Janning, wegens poging tot moord, in vereeDiging met Liebert, 9 jaar gevangenisstraf. De zaak van den moord op de wed. Dykxhoorn zal 30 Januari a.s. voor de Vijfdo Kamer der Rechtbank te Amsterdam behandeld worden. Er zullen waarschijnlijk eenige dagen mede gemoeid zjjn. PHBDIK.BBUHTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 11 Januari 19 O 3. Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 4. Donderdag 15 Jan. 's Avonds 7 ure: Unierede door ds. Waardenburg van Bruinisse in de Chr. school. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Nam. twee ureds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Ranesse: 's Voorm. half tieu ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ureds. Kapteyn Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikenee: 'sNam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Eikenee: 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Baman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Geer- ling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. (Bevestiging kerkeraad3leden). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskeik. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ureds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 'a nam. twee ure. ds. A. Burger. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: '8 Voorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 6 ure: ds. Weasels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. 2 ure: dr. Helder van Zierikzee* Herv. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 nre: Leeskerk. Gud-Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 nre Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland *sVoorm. 9.30 nre en 'snam. 2 nre: dr. G. Smit. Gertf. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure: ds. C. Slaal en 's avonds 6 ureLeeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: d?. Kamsteeg- Herv. Kerk te Brninisse: 's Voorm 9.30 ure: Leeskerk, 'snam. 2 ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureLeeskerk. Ond-Gerei. Kerk te Brninisse: 's Voorm. 9 ure, '9 nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ureHet Bestuur, 'snam. 5 ure: Kindersamenkomst: Idem. HEBKN1EUW8. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Hoek (Zeeland) door den heer E. Raams Jr., cand. te Almkerk. St -Annaland. Herbenoemd in het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier, tot voorzitter de beer J. PoldermaD, en tot secretaris de heer A. Bierens. Volgens den provincialen almanak van Limburg over 1903 telt die provincie thans 108 kloosters, waaronder 5 missiehuizen. O N P E B W IJ N. De heer 8. Beenhakker te Kloetinge is benoemd tot leeraar in het FranBch aan een Instituut te Groningen. De Minister van Binnenlandeche Zaken heeft de benoeming bij loting van den heer L. Roozendaal tot leeraar in de aardrijkskunde aan de inrichtingen van Hooger en Middelbaar Onderwijs te Deventer, niet goedgekeurd, uit overweging, dat die benoeming in strijd is met de belaDgen vao dat onderwijs. De heer R. stond niet op de voordracht, en tegen de wijze van benoeming is toen door den heer dr. A. van Doorninck bij den Minister geprotesteerd. Het aantal scholen met den Bijbel, dat sedert 1 Januari 1902 met 26 is vermeerderd, doch met 2 is verminderd, bedraagt thans 687, terwijl er vermoedelijk in den loop dezer maand nog 6 zullen geopend worden. St.-Annaland. Behalve den voorzitter, de heer J. W. Slager, hebben al de leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim alhier, n.l. de heeren F. J. Beun, L. Polderman, E. J. Gunst en Chr. Bergers hun ontslag genomen en zija nu in hunne plaats benoemd de heeren Jobs. Zandee, Arie Bierens, Johs. van Luijk Nz. eu Adr. Goedegebuure Cz. Jr. St.-Filipsland, 8 Jan. Iu 't afgeloopen jaar kregen 58 verzorgers van leerplichtige kinderen een oproeping om te verschijnen voor de Commissie tot wering van School verzuim alhier, wegens overtreding der Leerplichtwet. Slechts 18 gaven gevolg aan die oproeping, zoodat 40 personen een schriftelijke waarschuwing ontvingen. Foit en Telegrafie. St.Ann&Iand. Gedurende de maand Dec. 1902 werd op het hulpkantoor alhier in de Rijks-postspaarbank gebracht f 7122,41 en terugbetaald f 5289,35. Uitgegeven werden 4 nieuwe boekjes. Door het Rgks-telephoonkantoor werden behandeld 183 telegrammen, t. w. ontvangen 90, verzonden 93. In don loop van 1902 worden op het hulppostkantoor alhier ontvangenbrieven en biiefkaarten 21073; couranten en druk werken 56662; dienstbrieven 1526; postwissels gestort 2330, uitbetaald 491 quitantiën ontvangen 1315, verzonden 15; aangeteekende brieven ontvangen 346, verzonden 190; postpakketten ontvangen 4292, verzonden 1219. In de Rijks-postspaarbank werd gebracht de som van f 56011,74 en terugbetaald f 54153,25. Door het Rtjks-telophoonkantoor werden behandeld 1976 telegrammen, t.w. ontvangen 1048 en verzonden 928 stuks. Stavenisse. In 1902 werden door het rijks-telefoonkantoor alhier verhandeld 3186 berichten, n.l. 1498 ontvangen en 1688 ver zonden. In 1901 waren deze cijfers resp. 2843, 1368 en 1475, terwijl ze in 1900 bedroegen 3178, 1463 en 1715. Scherpenisse. Aan het hulpkantoor alhier is in de maand December met 23 inlagen een bedrag van f 1163,60 ten behoeve van de Rijks-postspaarbank ingelegd, en aau 23 inleggers een bedrag van f 1884,40 terug betaald, terwijl 1 nieuw boekje werd uitgegeven. Aangesteld met ingang van 16 Jan. tot brieven- en telegrambesteller te St.-Maar- tensdijk J. J. Bogaard, thans bestellende postbode te Rilland-Bath. St.-Filipsland, 8 Jan. 't Schijnt nu zeker te zijo, dat, te beginnen met April a s., de nachtpost niet meer over Stavenisse, maar, via Steenbergen zal vervoerd worden. Gemengd Nieuws. De commissaris van politie in de 2de sectie te Amsterdam (Bureau J. D. Meijer- plein) verzoekt opsporing en bericht van Levie van Gelder, 50 jaren, wonende Roeter- straat 6 aldaar, aan den linkerduim verwond gekleed met donkerblauwe winterjaB, waar onder zwart jasje, grijs gestreepte b:o?k, ondergoed gemerkt L. v. G., bottineB, auto mobielpet. Hij heeft 25 Dec. 1.1. zijo woning verlaten, een brief achterlatende, waarin vermeld wordt, dat hg zich van het leven zal berooven. Men zal goed doen geen trouwplannen voor het loopende jaar te maken, niet in dat jaar geboren te worden of andere gewichtige ondernemingen in dat jaar te beginnen. Want liedon, die 't weten kunnen, zeggen dat het jaar 1903 een oDgeluksjaar zal zijn. En een ieder kan er zich gemakkeljjk van overtuigen, dat dit pessimisme niet zonder grond is. In 1903 toch zullen niet minder dan drie Vrijdagen met den dertionden van eene maand samenvallen. In 1902 viel slechts ééa 1 Vrijdag op een 13en en toen reeds werd de J wereld door vreeselijke rampen, zooals bijv. 1 die van Martinique, geteisterd. Wat zal 't zijn, wanneer hetzelfde met drie Vrijdagen het geval isl En daarenboven nog: Het eerste en het laatste cijfer van het jaartal vormen het getal 13telt men verder de cijfers waaruit het jaartal bestaat op, dan krijgt men eveneens 13 Neen, men kan niet voorzichtig genoeg zijn. Het weer in 1902. Het afgeloopen jaar was een jaar, rijk aan abnormaliteiten. Een guur voorjaar dat ons naar de kachel dreef, al lokten groen en bloemen naar buiten. Een zomer, zoo vervelend en triestig door nat weer en geringe warmte, als de menschen het zich ooit herinneren. De herfst gaf nog het mooiste weer, al konden we van dit jaargetijde ook slechts enkele werkelijk schoone dagen noteeren. En de winter 1 Half November reedB zulke hevige koude, dat de boereD, die nergens erg in hadden, voor duizenden schade hebben geleden, doordat de suikerbieten nog in groote massa te velde stonden en bevroren. Daarop dooiweer met bliksem en donder in December, en een tweede winterperiode in de eerste helft dier maand. Die tweede vorst ging echter plotseling over in open weer en zoo hadden we een groene Kerstmis met regen en storm. Wat het nieuwe jaar ons zal brengen, kunnen wij natuurlijk niet voorspellen, doch allicht zullen de seizoenen niet zóó erg tegenvallen als we dat van 1902 hebben moeten ondervinden. Onder de kleermakers te Groningen is eene werkstaking uitgebroken; 241 hebben het werk gestaakt. Arme Groningers! Wat zullen ze kou lijden, zonder kleercn! Wat een „vergunning" waard is! Een koffiehuishouder op het Stationsplein te Haarlem kocht dezer dagen een tapperij met vergunning" ia de Jansstraat voor f 9000. liet huis werd daarna weer van de hand gedaan voor f 3000. Door een vreeselijken knal werden de bewoners van het dorp Uequert (Gr.) Dintdag- avond opgeschrikt. Bij onderzoek bleek, dat de voor eenigen lijd aangebrachte acetyleen- verlichting in het hotel Boerma ontploft was. Do geheele nieuwe schuur, waarin de ketels aanwezig wareD, is letterlijk uit elkaar geslagen en overal in den omtrek zijn de ruiten gesprongen. Een wonder mag het heeten, dat do zoon van den kastelein er het leven niet bij heeft ingeschoten, daar deze met eene lantaarn een lek in de gasleiding zocht. Met hevige brandwonden werd hij gevonden. Men kan toch nooit met dergelijke dingen voor zichtig genoeg zijn Bij het indienen van de voordracht voor secretaris der gemeente Scheemda deelde de voorzitter mede, dat voor deze betrekking 10 heeren zich haddon aangemeld. Van één der sollicitanten werd schriftelijk verklaard, dat de sollicitant wel niet heel mooi schreef, maar een knap uiterlijk had De voorzitter verbond hieraan de opmerking »Zeker in de onderstelling, dat hier ook dames in den Raad zijn". De diefstallen van gelden uit aan geteekende brieven duren te Amsteream steeds voort. Nu weder bleek uit een aangeteekenden brief, van Amsterdam naar Kampen verzonden, f 110 ontvreemd te zijn. De hoogste prijs in de verloting van de Katwijkeche visscherij- tentoonstelling, een logger ter waarde van f 20 000, is ten deel gevallen aan een steenhouwer te Scheveningen. TELE6BAI1EN. 's-Gravenhage, 9 Januari. Officieel Atjeh. De Minister van Koloniën heeft heden in de Eerste Kamer medegedeeld »Pretendent-Sultan van Atjeh heeft zijn onder werping aangeboden". In de Eerste Kamer is de mededeeling van den Minister van Koloniën over de onderwerping van den Pretendent-Sultan met bravo's begroet. Zonder stemming zijn de suikerconventiën en kleine wetsontwerpen aangenomen. Vermoedelijk zal den 26Bten Januari de Staatsbegrooting behandeld worden. Het panteerschip nHolland" heeft bevel gekregen voorloopig in West-Indië te blijven met deu ter zijner aflossing aangekomen oorlogsbodem »De Ruyter", in verband met de gebeurtenissen in Venezuela. De oDgeetelde zaakgelastigde te Caracas, den heer Van Leyden, wordt tijdelijk ver vangen door den gezantschapsraad, den heer Van Citters, die van hier naar Venezuela is Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw veel gelezen blad voor het onderstaande Jaarlijks wordt er door het Armbestuur der Herv. kerk te Eikerzee een bedeeling gehouden, bestaande uit kleeren, ten behoeve van hare armen. Met de leveriDg dier kleeren werden dan belast die neringdoenden van Eikerzee en omliggende dorpen, die kerkelijk aan Eikerzee behooren. Doch met de bedeeling in de laatste weken van 1902 ie dat anders gegaan. Toen zijn alle bovenbedoelde nering doenden gepasseerd en is de levering dier kleeren opgedragen aan iemand buiten deze gemeente wonende, (Brouwershaven), die, wat zeer natuurlijk ie, niets bijdraagt aan armen of kerk. En waar door kerk en armen gaven werden gevraagd te offeren op het altaar der liefde, daar komt men toch zeker eerst tot hen, die te Eikerzee ter kerke gaan, waar-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1903 | | pagina 2