t T gelezen dagbladen voor ons meebrengt, op zich liet wachten. Dan bracht de tram van 's avonds vijven eerst mee, wat We anders 's morgens om 8 uur krijgen. In de kom der gemeente wordt dan 's avonds 7 uur bezorgd en ook de Anna-Jacobapolder-bewoners ontvangen dan nog het hunne, ja nog vroeger dan op het dorp en hebben dus in dit opzicht groote reden tot dankbaarheid en geen reden tot klagenmaar wij misdeelden uit den Ouden Polder (het zoogenaamde land) hebben dan schrikkelijk het land, want we krijgen niets en kunnen geduldig wachten tot den volgendon middag 12 of 1 uur. Komt nu spoedig de nachtpost over Steen bergen, dan zijn we dus in dat opzicht ook veel gebaat en kunnen dan ook weer zoowat meeleven met den tijd waarin we zijn, want den. laatsten tijd kwamen we soms een paar dagen ten achteren. Wissenkerke, 20 Dec. Op de laatst gehouden vergadering, gehouden te Middelburg, van den zangersbond «Zang Veredelt", werd besloten, dat 't eerstvolgend festival, behoudens nadere goedkeuring, zal gehouden worden te Borsele. Voorts werd tot voorzitter van den bond benoemd de heer P. Kramer van Cortgene, voorzitter der zangvereonigiDg «Hoop op Beter" aldaar. Door den heer De Priester werd als voorzitter bedanktvandaar die benoeming, welke eerst werd aangenomen nadat de heer Kramer bij den heer De Priester te vergeefs had aangedrongen om zijne functie als voorzitter van den bond te blijven vervullen. Colijnsplaat. In de Donderdagavond gehouden vergadering der anti-revolutionaire kiesvereeniging alhier is, met het oog op de aanstaande Statenverkiezing (vacature Pompe van Meerdervoort) een lijst opgemaakt, waarop zijn geplaatst de heeren D. Mulder, burge meester van Ovezande, J. Donner te Goes en W. van Oe veren te Wolf aartsdijk. Goes. De heer J. Buijse is door Burgem. en Weth. met 1 Jan. a s benoemd tot markt meester in deze gemeente. Door deze benoeming ontstaat op genoemden datum een vacature ia den gemeenteraad. In de jongste raadsvergadering is het nieuw gekozen raadslid, na beëediging, toe gelaten. De burgemeester feliciteerde hem met het vertrouwen der burgers. De bepalingen omtrent minimum-loon en maximum-arbeid bij gemeentewerken werden, overeenkomstig het besluit van 21 Februari j.l., zonder stemming goedgekeurd. De belooning der hulp-agenten van politie werd gebracht van f 1.25 op 1.50, hetgeen eene vermeerderde uitgaaf per jaar van f 26 meebrengt. De heer Dekker wenschte uit breiding van het personeel der vaste agenten. Met 12 tegen 1 stem werd besloten aan de commissie der gasfabriek een crediet van f 100 toe te staan, teneinde een onder zoek te doen instellen naar de capaciteit der gasfabriek, welk onderzoek geleid zal worden door deD heer J. E. H. Bakhuijs, ingenieur en directeur der gasfabriek te 's-Gravenhage. Dit onderzoek is zeer noodig, wijl de gas- verbruikers zeer sterk in aantal toenemen. Toegestaan werd het verzoek van de firma van der Pijl om wijziging te brengen in de rooilijn van een aan te bouwen nieuwe buurt. Eindelijk werden de aftredende leden der onderscheidene raads- en andere commisiën herbenoemd. Het concert, Vrijdagavond gegeven door de zangvereeniging «Excelsior", is uit stekend geslaagd. Mej. M. Berkhuizen uit Utrecht zong de solo's in de Loreley en Ave Maria. Het blijspel »Valsche Veeren," ten slotte vertoond, ondervond veel toejuiching. Als altijd bij de concerten van «Excelsior" was er een belangstellend publiek. Terneuzen, 20 Dec. De plannen om hier een ziekenhuis op te richten, wat in deze gemeente zoo hoogst noodig is, zullen thans binnenkort verwezenlijkt worden. Aanbestedingen, Verkooplngen enz. Bij de 20 dezer te Kerkwerve gehouden aanbesteding van Superphosphaat en Kalk was ingeschreven door de heeren W. J. C. Ribbens, Zieiikzee, Superphosph. f 2,705 (gegund)P. J. Aardenne, Dordrecht, superphosphaat f 2,695; id. Landbouwkalk f 0,85 (mits beide partijen worden gegund) I. J. v. d. Have, Zierikzee, Landbouwkalk, f 0,75C. van Bloois, Dreischor, Koolz. kalk f 1,41 id., Mulkalk, f 0,87; erven H. Trip, Rotterdam, Landbouwkalk, f 0,70 (gegund); alles per 100 K.G. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 22 Dec. De Afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland vergaderde heden in het «Huis van Nassau". Do voor zitter, de heer B. Giljam, opende de vergadering. In zijn openingswoord drukte hij zijn vreugde uit, dat zoovelen waren opgekomen, waario hij zag een verblijdend teeken van hernieuwde belangstelling in deze afdeeling. 't Is, zeide spreker, de laatste vergadering, die hij als voorzitter zal leiden. Hij gevoelde daarom behoefte de leden dank te zeggen voor het vertrouwen, dat zij hem gedurende zeven jaren geschonken hadden. Vooral aan zijn medebestuurders, inzonderheid aan den vice- voorzitter, den heer C. J. Hocke Iloogenboom, den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer, den penningmeester, den heer D. Hocke, onzen Minister van Finantiëo, betuigde hij zijn innigen dank voor den steun, dien bij van hen heeft mogen ontvangen. Hij hoopt, dat, als straks een nieuwe voorzitter zal benoemd worden, deze met eclatante meerderheid zal gekozen worden, zoodat bij niet zal aarzelen de op hem uitgebrachte keuze te aanvaarden. De heer M. C. Mulock Houwer leest hierop de uitvoerige notulen van het verhandelde in de vorige vergadering, die onveranderd wordi n goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen was een schrijven van den zuivel consulent, den heer L. J. M. Koert, waarin deze meldt, dat hij zich beschikbaar stelt voor het houden van een lezing over «Het nut en de inrichting eener contröle-vereeniging". Voorts was in gekomen een schrijven van het hoofdbestuur, bevattend twee voorstellen tot wijziging der statuten. Het eerste voorstel gaat uit van het uitvoerend deel des hoofdbestuurs, en betreft een wijziging van art. 13 der statuten, in diens zin, dat voortaan buitengewone ver gaderingen van het hoofdbestuur zullen plaats vinden, wanneer zij noodig geacht worden a. door den algemeenen voorzitterb. bij dien ontstentenis door den vice-voorzit ter; c. door de besturen van ten minste drie afdeelingen. De vergaderingen sub c moeten gehouden worden binnen drie weken, nadat daarvoor een schriftelijke aanvrage bij den voorzitter is ingekomen. Alle vergaderingen van het hoofdbestuur worden in het openbaar gehouden. De deuren kunnen worden gesloten, wanneer het door drie leden of door den voorzitter wordt noodig geacht. De vergadering beslist, of met gesloten deuren zal worden beraadslaagd. Het tweede voorstel gaat uit van de afd. Heinkenszand, en beoogt in de eerste zinsnede van art. 39 van vee te vervangen door voor ■paarden, rundveevarkens en schapen, en aan dat artikel de zinsnede toe te voegen «de mededinging naar prijzen, uitgeloofd voor geiten, konijnen, gevogelte, hoenderachtigen enz. is ook open voor niet-leden". Besloten werd deze voorstellen in de volgende algemeene vergadering te behandelen. Hierop werd door den heer Hocke Hoogen- boom verslag uitgebracht van de te Middelburg gehoudene vergadering van het hoofdbestuur. De voorzitter brengt den afgevaardigde voor zijn uitvoerig, zaakrijk en helder verslag onder toejuiching der vergadering een hartelijk woord van dank. Alsnu werd tot de verkiezing van een voorzitter overgegaan. De heer B. Giljam verzoekt uitdrukkelijk geen stem op hem uit te brengen, daar hij vast besloten is, al zou hij ook met algemeene stemmen benoemd worden, den presidentszetel niet meer in te nemen. Uitgebracht werden 49 stemmen. Hiervan vereenigde de heer mr. H. C. Moolenburgh 43 stemmen op zich. Hierop begaf zich een commissie uit het bestuur, zijnde de heeren M. C. Mulock Houwer en A. A. Vis, naar den heer Moolen burgh, teneinde dezen den uitslag der stemming mede te deelen, en hem te vragen, of hij bereid was zich de benoeming te laten wel gevallen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. C. van der Have en M. C. Mulock Houwer, werden als zoodanig herbenoemd, respectievelijk met 49 en 47 stemmen. De eerste nam onder dankbetuiging van de vergadering zijn her benoeming aan. Nadat gepauseerd was, deed de commissie verslag van haar zending, waaruit bleek, dat de heer mr. Moolenburgh zich de benoeming liet welgevallen. (Applaus). Bij de omvraag stelde de heer Van Oeveren voor, tot het hoofdbestuur het verzoek te richten zich tot de Regeering te wenden, ten einde van haar te verkrijgen, dat bij afkeuring van vee wegens tuberculose door het Rijk de schade vergoed wordt, die de veefokker lijdt. Nadat aan dat voorstel deze uitbreiding was gegeven, dat al de afdeelingen zouden aan gespoord worden dit verzoek te ondersteunen, werd het door de vergadering aangenomen. Men zou tevens aan het hoofdbestuur in overweging geven te beproeven met de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een gemeen schappelijke poging in de aangeduide richting te ondernemen. Door een lid werd de wenschelijkheid uit gesproken om in het vervolg voor het vast stellen van het tijdstip der vergaderingen rekening te houden met de tram uit Duive- land. Na eenige discussie word beloofd, dat men daar voortaan rekening mee zou houden. Door den heer Hocke Hoogenboom werd namens de vergadering hulde gebracht aan de verdiensten van den nu afgetreden voor zitter, den heer B. Giljam, en namens het bstuur aan de vergadering het voorstel gedaan hem als lid zonder stem in het bestuur te behouden. Onder donderend applaus der ver gadering werd dit voorstel aangenomen. De heer B. Giljam dankte voor dit bewijs van sympathie, dat hij gaarne aanvaardde. Ook wij voelen ons gedrongen den afge treden voorzitter onze erkentelijkheid te betuigen voor den weiwillenden steun, dien hij ons steeds in de vervulling van onze taak verleend heeft. Sirjansland. De strenge vorst heeft ge lukkig aan het te velde staande winterkoren geen nadeel berokkend. Het staat althans even fleurig als vóór de vorst. St -Filipsland, 18 Dec. Bij den landbouwer J. Mol is een koe gestorven aan miltvuur. Op last van den Rijks-veearts is het cadavre onder toezicht der politie begraven. PREDIK] in onderstaande Gemeenten van Donderdag 25 en l^rij De Geref. Kerk te Zierikzee: 4e Kerstdag, 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink 2e 's Voorm. tien ure: Idem, Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool »Bezalcël": Woensdagavond zes ure te Capelle, in het lokaal bij Lodewuk; Vrijdagmiddag half twee ure te Schudde- beurs, in den grooten koepel van den heer Dekker; Vrijdagavond zes ure te Zierikzee, in de Geref. Kerk in de St.-Domusstraat. Herv. Kerk te Kerkwerve: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: 4e Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Haamstede: Ie Kerstdag, 's Voorm. half tien ure- ds. Brouwer. 2e 's Avonds vijf ure: ICerstfeestvieriDg met Kerstboom. Geref. Kerk te Haamstede: 4e Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Koolstra. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Eikerzee: 4e Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. 2e i) 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Eikerzee: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 'snara. 2 ure: ds. Raman. 2e 's Voorm. 9.30 ure: Idem. Herv. Kerk te Brouwershaven: 4e Kerstdag 's Voorm. tien ure: ds. v. d. Broek. 2e 's Voorm tien ure Idem. Geref. Kerk te Brouwershaven: 4e Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure ds. Geerling. 2e 's Voorm. half tien ureIdem; 's nam. twee ure: Zondagsschoolfeest. Herv. Kerk te Zonnemaire: 4e Kerstdag 's Voorm. half tipn ure en 's avonds half zeven ure ds. Zeeman. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Zonnemaire: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure; 's nam 2 ure en 's avoDds 6 ure: de heer Ploegers van Dordrecht. 2e 's Voorm. half tien ureLeeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 4e Kerstdag, 's Voorm. tien ure ds. Nauta. (Collecte voor de noodlijdende Kerken en Personen. 2a 's Voorm, tien ureIdem. Herv. Kerk te Dreischor: 4e Kerstdag, 's Voorm. ha'f tien ure: ds. A. Burger 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. KERKNIEUWS. Zierikzee. Het bestuur der Ned. Herv. Zondagsschool (voorzitter ds. P. F. van den Berg) verzoekt ons te willen mededeelen, dat wederom dit jaar de Kerstfeestviering met de kinderen dier school zal worden gehouden in de Kleine Kerkop aanstaanden Vrijdag, Tweeden Kerstdag, des avonds ten zes ure precies. De meisjes worden toegelaten door de deur grenzende aan den winkel van den heer A. Gaandersede jongens aan de zijde van de Christelijke school. De kinderen, voorzien van hunne kaartjes, worden allen, precies half zes, verwacht. Ouders en belangstellenden kwart voor zes. Voor de goede orde verzoekt men beleefd de kinderen niet te verdringen. Het bestuur heeft, om gewichtige redenen, gemeend dit jaar niemand toe te laten dan voorzien van een toegangskaart, welke men bij het binnenkomen moet afgeven. Ouders, die nog geen kaart hebben bekomen, kunnen die alsnog afhalen, terwijl nog een beperkt aantal kaarten zijn te verkrijgen voor belangstellenden, bij den heer P. Bodt Jr., secretaris dier Zondagsschool. Oude Haven, op aanstaanden Woensdag 24 Decdes avonds tusschen 7 en 8 ure. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te O mand ds. J. de Vries te Grijpskerke. Beroepen bij de Herv. Gem. te Nijmegen ds. L. W. Bakhuizen van den Brink te VlissiDgen. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Heinkenszand door ds C. van der Hoeven te Domburg. Eikerzee, 20 Dec. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is gekozen tot kerkvoogd de heer L. Kloet, die aannam, en zulks in de plaats van den heer W. Dijkman, aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar. Daardoor ontstond een vacature in 't college der notabelen, Dreischor. Alhier zijn herkozen als ouderling de heer A. Remeeus en als diaken de heer D. van Donge. Als ouderling is gekozen, in de plaats van den heer M. L. Slager, die als zoodanig bedankte, de heer A. Klaas8e Cz. O N D E R W IJ 8. De leerliogen eener openbare school te Goes, hoofd de heer A. van Schelven kochten in 1902 door tusschenkomst van jhet hoofd dier school 80 duizend spaarzegels van 1 cent. Ruim f 780 werd door de leer lingen op de spaarbank ingeschreven. Benoemd tot onderwijzer te Nisee de heer "W. van Strien te Driewegen, zijnde no. 2 der voordracht. Deze week is voor 't eerst verschenen Parsival, het weekblad voor de leerlingen van Gymnasia, Hoogere Burgerscholen en Instituten, onder redactie van A. C. C. de Vletter, met medewerking van een aantal bekende schrijvers. Te Middelburg is plotseling overleden de heer A. W. van Kluijve, tal van jaren hoofd der Chr. School, Gravenstraat aldaar en de laatste jaren rustend hoofd-onderwijzer. De overledene, die den 76-jarigen leeftijd bereikt had, was o. m. algemeen secretaris van de Vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs in Nederland. IEURTBIST Ichouwen en D u i v eland. dg 2O December 1902. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 'savonds 6 ure: ds. Wessels. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 4e Kerstdag. 'sNam. twee ure: ds. Burger van Dreischor^ Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2.30 ure: ds. Van der Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkeik: 4e Kerstdag. 'sVooim. 9.30 ure en 'snara. 2 ure: Lees kerk 's avonds 6 ured-. C. Staal van Oosterland. 2e Geen dienst Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en's avonds 5.45 ure Leeskerk. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Oosterland 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: dr« G. Smit. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: ds. C. Staal. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Sirjansland: 4 e Kerstdag 's Voorm. half tien ureds. Kamsteeg. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Bruinisse: 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure: en 's nam. 2 ure: ds* Waardenburg. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Bruinisse 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. twee ure: de heer De Jagher van Goes. 2e 's Voorm. 9.30 ure: Idem. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse 4e Kerstdag, 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: de heer Romeyn van St.-Filipsland. 2e 's Voorm. 9 ure Idem. Evangelisatie Bruinisse 4e Kerstdag, 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. 2e s Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II: 4e Kerstdag, 's Voorm. 40 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 7.30 ure: Het Begluur. 2e Kerstdag, 's Avonds 7.30 ure Idem. Te 's-Gravenhage zijn o.a. geslaagd voor Fransch middelbaar akte A de heer M. van de Swaluw te Heinkenszand, voor Iloogduitsch middelbaar akte B de heer P. P. H. E. Friedeman te Goes en voor Staathuishoudkunde mej. W. M. Wibaut te Vlissingen. St.-Filipsland, 19 Dec. In de heden gehouden gemeenteraads-vergadering is tegen 1' Jan. 1903 aan mej. S. Dees, op verzoek, eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de school in den Anna-Jacoba-Polder. Post en Telegrafie. Tot postbode te Schoondijke is benoemd met ingang van 16 Januari a.s. J. W. Leenhouts aldaar. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 19 Dec. Door den heer kanton rechter te Zierikzee zijn Woensdag j.l. gewezen en uitgesproken de navolgende vonnissen tegen onderstaande personen, wegens overtreding der Leerplichtwet. Tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis: Th. den B., 40 jaar, M. L., 38 jaar, land bouwers te Duivendijke; J. van der Z., 38 jaar, veldarbeider te Oosterland; A. K., weduwe van P. J. van den B., 37 jaar, veldarbeidster te SerooskerkeM. van den H., 46 jaar, landbouwer te Noordwelle; J. S., 37 jaar, arbeider te Dreischor; J. van D., 53 jaar, P. K., 55 jaar, veldarbeiders, M. van D., 37 jaar, landbouwersknecht, C. van der M, 37 jaar, winkelier, allen te Oosterland; W. R., 31 jaar, landbouwer te Zierikzee. Tot 2 boeten, elk van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete: A. B 41 jaar, varensman te Bruinisse, en W. van S., 45 jaar, arbeider te Zonnemaire. Tot f 6 boete, subs. 4 dagen hechtenis: W. de K., 48 jaar, landbouwer te Duiven dijke; J. H., 40 jaar, landbouwer te Kerk werve; K. T., 48 jaar, vrachtrijder te Duivendijke; J. E., 56 jaar, arbeider te EikerzeeK. J., 52 jaar, arbeider te Nieuwer kerk C. J. van S., 52 jaar, arbeider, B. M., 40 jaar, arbeider, beiden te Brouwershaven M. J. B., 42 jaar, landbouwersknecht, I. van der M., 45 jaar, arbeider, beiden te Ooster land; A. van der C., 33 jaar, arbeider, en D. R. F., 38 jaarr loodgieter, beiden te Zierikzee. Vrijgesproken werden M. K., 47 jaar, arbeider te Kerkwerve; A. P. de L 36 jaar, pakhuisknecht, en C. F., 37 jaar, arbeider beiden te Zierikzee. Door den heer kantonrechter te T h o 1 e n zijn Dinsdag j.l. de navolgende vonnissen uitgesproken wegens: 1°. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren tveg: P. de B., 29 jaar, arbeider te Tholen; K. O., 47 jaar, arbeider te Oud-Vossemeer A. J. J. P. R-, 57 jaar, muzikant, zonder bekende woonplaats; A. de B., 56 jaar, en J. de B., 54 jaar, venters te Breda, C. P., 21 jaar, arbeider te Oud-Vosmeer, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; A. C. van der W., 64 jaar, zonder beroep te Oud- Vosmeer, tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 2°. Loopen over bezaaiden grond: C. G., 20 jaar, arbeider te St.-Annaland en P. R., 36 jaar, arbeider te Tholen, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 3°. Visscherij-overtreding S. S., 28 jaar, visscher te Tholen, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis; C. S., 26 jaar, schipper te Tholen, tot 2 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. 4°. Overtreding wegen-reglement M. J. B., 56 jaar, vrachtrijder te St.- MaartenBdijk, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 5°. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, tweemaal gepleegd; en het door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valschen naam opgeven: C. H., 48 jaar, leurder, zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 2 boeten van f 1 en een boete van f 3, subs. 1 en 2 dagen hechtenis. 6U. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, tweemalen gepleegd, en het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kon worden verstoord .- C. S., 25 jaar, visscher te Tholen, tot 3 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 7°. Het te zamen en in vereeniging graven van schelpen in de Ooster-Schelde L. D., 52 jaar, schipper, en J. D., 16 jaar, schippersknecht, beiden te Graauw, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 8°. Overtreding politie-reglement der gemeente Tholen en overtreding wegen-reglement: J. V., 44 jaar, koopman, zonder bekende woonplaats, tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 9°. Het te Tholen ledigen van een privaat op een verboden uur en anders dan in een goed gesloten ton of bak: J. van N., 16 jaar, dijkwerker te Tholen, tot f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. 10°. Het te zamen en in vereeniging zonder daar toe gerechtigd te zijn loopen op weiland in de maand Juli: M. G., 18 jaar en S. A. K., 17 jaar, arbeidsters te St.-Annaland, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 11°. Straatschenderij K. R., 22 jaar, nachtstoker bij de Rotter- damsche Tramwegmaatschappij te Brouwers haven, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 12°. Visscherij- en Jachtovertreding W. A. E., 30 jaar, boerenknecht, vroeger te Oud-Vosmeer, thans te Halsteren, tot 2 boeten van f 2 en 2 boeten van f 5, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. 13°. Jachtovertreding.- K. B., 45 jaar, dijkwerker te Oud-Vos meer, tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Vrijgesproken: F. J. A., 63 jaar, land bouwer, en R. A. A., 28 jaar, zonder beroep, beiden te Oud-Vosmeer, beklaagd van jacht overtreding; J. H., 24 jaar, arbeider te St.- Maartensdijk, beklaagd van straatschenderij. Voor de arrond.-rechtb. te Middelburg werd j.l. Vrijdag de bekende zaak behandeld betreffende den 36-jarigen rijksveldwachter J. B. uit Arnemuiden, beklaagd van aldaar in den loop dezes jaars op verschillende tijd stippen opzettelijk gelden van diverse personen, ontvangen om daarvoor opgelegde boete te betalen bij den ontvanger der registratie te Middelburg, zich te hebben toegeëigend en quitantiëo aan personen te hebben uitgereikt valschelijk met den naam van den ontvanger onderteekend. 12 getuigen waren gedagvaard. De beklaagde bekende de gepleegde feiten en zeide daartoe gedreven te zijn door nijpend geldgebrek, tot betaling van schulden, waartoe zijn maandelijksch traktement van f 37 hem niet in staat stelde. Beklaagde, die een groot gezin heeft, betaalde met gelden, welke de zijne niet waren, zijn eigen schulden, met het voornemen tot aanzuivering na ontvangst van zijn traktement. De ambtenaar van het O. M. vorderde eene veroordeeling van beklaagde tot 2 jaar gevangenisstraf met mindering van het voor arrest, en ontzetting van het recht om gedurende 7 jaar bij de politie te dienen. De verdediger, mr. P. Dieleman, wees op het voorbeeldig gedrag van beklaagde, wat betreft de rechtstreeksere uitoefening van zijne betrekking en meende dat het ook hier weder geldt«Cherchez la femme". Hij vroeg, evenals beklaagde's vrouw dit deed in van haar ontvangen brieven om een vonnis niet naar recht maar naar genade, opdat een groot gezin niet in de diepste ellende zal worden gestort en beklaagde in staat gesteld worde zich te beteren en voor vrouw en kinderen te werken. Ook beklaagde zelf vroeg ten slotte een gunstig vonnis met de woorden «wees mij genadig ter wille mijner dierbare vrouw en kinderen". Uitspraak a.s. Dinsdag. In een vorig nummer hebben wij reeds het een en ander meegedeeld uit de Maandag voor de rechtbank te 's-Gravenhage behandelde zaak tegen Neeltje Lokerse, die op den 12den September j.l. in het gebouw van het kanton gerecht te 's-Gravenhage een revolverschot heeft gelost op den zaakwaarnemer B. Uit het verslag van deze terechtzitting in de N. R. Ct. nemen wij nog het volgende over: Een groot publiek woonde de terechtzitting bij. De beklaagde was in Zeeuwsche kleeder dracht. Volgens het rapport der deskundigen is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2