MIDDELBURG--ZIERIKZEE. Het onderwerp der leziög»Voorheen en Thans" behandelde spreker op zijn eigenaar dige, voor nutsavonden zoo geschikte wijze leerzaam, opvoedend, boeiend door gepaste afwisseling van humor en ernst. Zeer waar- deerend wees spreker op het goede van den Ouden Tijd en rechtvaardig hekelde hij het minder goede van den Nieuwen Tijd. Na de pauze hield spreker zijn gehoor aangenaam en leerzaam bezig met een praatje over het weer, naar Laurillard en enkele humoristische voordrachten. De hernieuwde kennismaking met den heer Van der Meulen kon niet anders dan de Bruinisse, 19 Dec. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd op een request van A. Bastiaanse, gemeente veldwachter, om verhooging zijner jaarwedde, besloten, de jaarwedden der beide gemeente veldwachters met f 50 te verhoogen. Goedgekeurd werd een af- en overschrijving op den post onvoorziene uitgaven 1902, ad f 94,10 voor een Nortonpomp bij het post en telegraafkantoor. Op verzoek van Gedep. Staten worden in de begrooting voor 1903 eenige wijzigingon gebracht, die echter geen invloed hebben cp het eindcijfer, dat in ontvang en uitgaaf f 24560,69^ blijft. Ook wordt besloten nog een nieuwe meer paal op den dienst 1902 aan te schaffen. Op een request van de afdeeling Volks weerbaarheid" tot het gratis beschikbaar stellen van een gemeentelokaal voor de vergaderingen, wordt toestemmend beschikt. Medegedeeld wordt, dat de gemeente-reke ning 1901 door Gedep. Staten is goedgekeurd. Op voorstel van den heer Goudzwaard wordt besloten de pomp op het Yateplein te doen herstellen, terwijl op een voorstel van den heer Yan Yessem goedgevonden wordt de hoopen slik op den Dorpsweg te doen afrijden. Stavenisse. Ingevolge een besluit van de ledenvergadering der kiesvereeniging Alge meen Belang" is door het Bestuur besloten, dat er in den loop van Januari a.s. een buitengewone vergadering zal gehouden wor den, waarop één der leden een of ander punt zal inleiden. Tot deze vergadering zullen alle personen boven 18 jaar vrijen toegang hebben, terwijl er gelegenheid zal zijn tot debat. Scherpenisse, 18 Dec. Alhier is opgericht een onderÜDg fonds ter ondersteuning van zieken en herstellenden. Het doel van het fonds isaan zieken en herstellenden middelen te verschaffen. Daartoe heeft zich een com missie gevormd, bestaande uit den burgemeester C. D. Bolier, den predikant J. K. C. Trillaard en den gemeente-geneesheer F. Sneepels. De commissie zal voor bovenomschreven doel zich beroepen op den steun der ingezetenen, door vrij willige jaarlijksche bijdragen. De commissie zal elk jaar de rekening en verantwoording ter inzage van de contribuanten op een nader aan te geven plaats deponeercn. Hulde aan de commissiedie een zaak heeft durven op touw zetten, waarvan de gunstige gevolgen velen ten goede mogen komen. Tholen. Er is een begrooting opgemaakt voor de afrastering van de stadsmestvaalt, die by het binnenkomen van de Oud-Yosmeersche zijde, voor schandaal ligt. Yoorloopig zal men er echter niets aan doen, omdat men vreest, dat de gezondheidscommissie bezwaren zal hebben tegen het bestaan aldaar. Oud-Vossemeer. Op den tweeden Kerst dag zullen door de oudste leerlingen der openb. school in de school een aantal liederen ge zongen worden, waaronder een Kerstcantate; alle ouders en belangstellenden hebben vrijen toegang. Alleen zal iets als vrijwillige bijdrage gevraagd worden in de kosten, die den vol genden zomer zullen gevorderd worden voor de armere leerlingen om een schoolreisje te maken. Sedert eenige maanden sparen de leer lingen hiervoor. In de Eendracht raakt nu het ijs weer los en zet zich dan weer, zoodat het ook reeds voorgekomen is dat men niet over kon. Yorige week Zondag werd de pont gelegd, om vee over te zetten, wat goed gelukte. St.-Filipsland, 18 Dec. Een slager alhier kreeg dezer dagen by het slachten van een varken een wondje aan een zijner handen. Kort daarop moest hij een gestorven koe den hals afsnijden. Den volgenden morgen was niet alleen zijii hand maar ook een deel van den arm hevig opgezet. Onze dokter, wiens hulp inmiddels ingeroepen werd, constateerde bloedvergiftiging en wist door doelmatige behandeling grooter onheil te voorkomeD. Goes. 18 Dec. Hét avond-ij sfeest, georga niseerd door de vereeniging Ijsvermaak, heeft nog al onaangenaamheden opgeleverd, door het onbeschofte gedrag van enkele straat jongens. Ze waren van dien aard, dat het bestuur gereed stond te bedanken. Door het verstandig beleid der leden is evenwel de storm bezworen. De schuld voor het ten deele mislukken van het feest lag niet by de leden van het bestuur. Integendeel, het- uitvoerend bewind ontving een welverdiend pluimpje voor zijn optreden. En zoo blijft het bestuur niet alleen aan, maar zal ook (ijs en weer dienende) een herhaling van het feest plaats hebben maar zullen de maatregelen van voorzorg verscherpt worden. Een verstandig besluit. Een paar werklieden zijn, door het onklaar worden van een stelling voor een in aanbouw zijnd huis, gevallen en min of meer gekwetst. Zo zyn natuurlijk verzekerd. i Vlissingen, 18 Dec. De vader en moeder in het Burgerweeshuis alhier, de heer R. Oosterling en echtgenoote, zij a benoemd in gelijke betrekking in een particulier wees huis te 's-Hertogenbosch. De grootste post, die ooit via Ylissiogen door de booten der Maatsch. Zeeland" uit Engeland werd aangebracht, is die van Donderdagmorgen. Zij bestond uit 794 zakken, wegende 18000 K.G. Zaamslag, 17 Dec. De uitbreiding der rijkspolitie in oostelijk Zeeuwsch-Ylaanderen doet reeds zya gunstigen invloed gevoelen. Het aantal diefstallen is tot beden zeer miniem en vooral de rooftochten van onze Belgischo buren hebben zoo goed als geheel opgehouden. Een gevoel van veiligheid heeft dan ook de vroegere vrees vervangen en algemeen ver wacht men, dat ook de eigenlijke diefatalperiode (Jan.-Apr.) zich in gunstigen zin zal onder scheiden van vorige jaren. JIulst, 15 Dec. Nadat gisteren de proefrit op do lijn HulstWalsoorden is gehouden, werd heden de tramlijn voor het publiek verkeer opengesteld. Dagelijks loopen 6 treinen, vice versade eersto tr. vertrekt reeds om 5.15 uit Hulst, om te 5.55 te Walsoorden te arriveeren. Hier krijgt mon direct aansluiting op de spoorboot naar Vlake en vervolgens te Vlake aansluiting op den trein van 6.17 uit Vlissingen. Reeds om 9.33 kan men dan te Rotterdam zyn. De laatsle tram vertrekt om 8 45 uit Wals oorden de voorlaatste om 6.40 in aansluiting op de boot, welke op den trein van 2.20 uit Rotterdam correspondeert. De verbinding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en Holland is er dus weer heel wat op verbeterd. Vanwege de posterijen zullen daarom proeven genomen worden met het zenden van twee brievenmalen per dag langs deze lijn, wat stellig vlugger gaat dan de tegenwoordige regeling, waarbij een groot deel der correspondentie zijq weg over België vindt. Een ingezetene van Zaamslag was in het bezit van een ouden, afgeleefden hond, wien het leven meer en meer tot last werd. Door medelijden bewogen, besloot hij een einde aan het lijden van het dier te maken. Heel vroeg 's morgens stond by op, zonder een der huisgenooten iets van zijn plan meegedeeld te hebben. Of hy geïnspireerd was door Alva's plan, om de Brusselsche winkeliers in hun eigen deurposten op te hangen, is onbekendmaar zeker is, dat by deze behandeling den hond liet ondergaan, en zich daarna den tuin in begaf om een gat te delven. Inmiddels was de vrouw wakker geworden van het gestommel en, haren man missende, stond zij op, en zag daar in het donker een gedaante in den deurpost hangen. Hevig ontstelde zij, meenende dat haar man daar hing, en schril klonk het»o, kinderen, je vader heeft zich opgehangen!" Op dit geschreeuw kwamen kinderen en buren toe snellen en ook, heel bedaard, de gewaande gehangene zelf. Tot vreugde van iedereen was nu de zaak spoedig opgehelderd. O N D E R W IJ De heer M. Lindhout, geboren te Renesse, thans onderwijzer te Rotterdam, is te 's-Hage geslaagd voor de akte wiskunde Lager Onderwijs. Voordracht voor onderwijzer te Nisse de heeren W. Vleugel te WolfaartsdijkW. van Strien te Driewegen en W. H. Stouten te Middelburg, Door den gemeenteraad van Middelburg is benoemd tot hoofd van het herhalings- onderwijs, de heer A. Langpjan, onderwijzer by het openbaar lager onderwijs aldaar. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is heden bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap de heer L. J. N. Bouricius, geboren te Middelburg, na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld »De Burgerrech terlijke gevolgen der wet van 7 Juli 1900 (Stbl, no. 118), houdende nadere regeling van den dienst en het gebruik van spoorwegen, waarmede uitsluitend met beperkte snelheid wordt vervoerd". Voorts is aan diezelfde Hoogeschool het candidaats-examen in de rechten afgelegd door den heer H. J. van Noppen Jr. van Goes, terwijl aan die te Utrecht cum lande gepro moveerd is als docter in de klassieke letteren de heer C. Brakman, geb. te Groode. KERKNIEUWS. Beroepen by de Herv. Gem. te Tiel ds. "W. Bax Jr. te Rozendaal. Te Poortvliet is herbenoemd tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. de heer C. van der Male, en benoemd in plaats van den heer Ph. Monteau tot diaken de heer W. Rta. By de Ned. Herv. Gem. te Den Bommel zyn gekozen tot ouderling de heer P. Vermaas; tot diaken de heer C. Breureherkozen tot kerkvoogd de heer A. Maris. Noordgouwe. In plaats van den heer A. Prinse, die bedankte, is tot kerkvoogd der Herv. Gemeente alhier benoemd de heer Jb. Schikker. St -Filipsland, 18 Dec. Herbenoemd tot diaken bi de Herv. Gemeente alhier de heer L. Capelio en benoemd tot ouderling in de plaats van den heer A. Padmos, die wel herkozen was, maar bedankte, de heer H. Vermaas. PREDIK.: in onderstaande Gemeenten van Zondag 2 1 I) De Geref. Kerk te Zierikzee: '3 Voorra. tien ure en 's avonds zes ureds. Esselink Cat. Zondag 2. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noord welle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. ICoolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9 30 ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zouusmaire 's Voorm. half tien ure* ds. Zeeman. (Collecte voor noodlijlende Kerken en Personen). G#ret Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam 2 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ure ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor- 's Voorm. ha'f tien ure: de heer Heine. (Collec'e voor de zerding); 'snam. twee ure: ds. A. Burger. BEURTEN Schouwen en Duiveland. e c e m b e r 1 O O 2. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ureds. P F. v. d Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9.30 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ureLeeskerk. Üud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'sayonds 5.15 ure Leeskerk. Herv. Kerk te Oostorland 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: dr. G Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: ds. C Staal; 's avonds 6 ure: Leesk< s Herv. Kerk te Sirjausland: 's Nam. 2 ure ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm 9.30 ure: en 's natn. 2 ure: ds. Waarden- burg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse 's Voorra. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dieEst. Evangelisatie Jeruël LI: 's Voorm. 10 ure, 's nara. 3 ure en 's avonds 7.30 ure voorgangers: Het Be tuur; 'snam. 5 ure Kinder samenkomst: Idem. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 19 Dec. Door don heer Iman J. van der Have is een belangwekkend werkje over sKracbtvoeder" geschreven, dat de volle aandacht verdient van alle landbouwers, inzonderheid van do paardenbezitters en vee houders, tot wier voorlichting het in het licht is gegeven, en aan wie het door den geachten schryver gaarne op aanvrage kosteloos wordt toegezonden. Het werkje heeft de nuttige strekking de verbruikers van krachtvoeder voor te lichten, op welke wijze deze het best kan toegediend worden om er het meeste voordeel van te kunnen hebben. De schryver heeft zyn artikelen, zooals hy in het voor bericht mededeeltweder onder openbare controle der Rykslandbouwproefstations gesteld, teneinde tegemoet te komen aan den wenBch van hen, die afnemers zyn van zijn hulpmost- stoffen en krachtvoederartikelen. In een vijftigtal pagina's wordt van deze voor den landbouw en den veestapel onmisbare producten een zeer uitvoerige, duidelyke beschrijving gegeven, zoodat men volkomen op de hoogte komt van hetgeen deze artikelen bevatten, en hoe zij op de meest voordeelige wijze kunnen aangewend worden. Melasse paardenvoer, compoundmeel, vleeechvo dermeel, raapkoeken, rijstvoedermeel en een aantal krachtvoeder artikelen worden op deze wijze behandeld. Terecht zegt de schrijver in het elot van zijn werkje, dat, wil de landbouwer de hoogste opbrengsten in zijn bedrijf verkrijgeD, dan zal bij kennis moeten nemen van de wetenschap en de in de praktijk verkregene uitkomsten. Zonder wetenschap verwoest de landbouwer zijn bedrijf, en benadeelt zich zeer. Men heeft bij het gebruik der meststoffen op den akker gezien, wat men aan de weten schap te danken heeft, daar zij, die de mest stoffen gebruiken, veel grooter e opbrengsten hebben gekregen, en meer winst in het bedrijf gemaakt hebben. Hoe angstvallig was men in den beginne om tot het gebruik over te gaan, en wat zijn er tegenwoordig nog weinig strekeD, waar die meststoffen onbekend zijn. Zoo goed men hier mee een geheelen omkeer in het bedrijf heeft gekregen, zoo zeker zal men er meer winst uit halen, als men tot het oordeelkundig gebruik der krachtvoederartikelen overgaat. Graan en lijnkoek zyn goede artikelen om bij te voeren, doch men gebruike ze niet als hoofdkrachtvoeder. In geen geval mag dit met het overmaalsel van het graan, zooals in vele boerderijen geschiedt. Met de uitgave van dit boekje heeft de heer Iman J. van der Have een zeer nuttig werk verricht, dat voor de landbouwers en veehouders zal blijken een onmisbare gids te zijn. De stoomdrukkerij van. de heeren Lakeuman Ochtman heeft eer van haar arbeid, want zij drukte op fraai papier en met een mooie duidelyke letter dit boekje. VISSCHERIJ-BEBICHTEN. Bruinisse» 18 December 1902. Door de vorst der vorige week was de aanvoer van mosselen en oesters zeer gering. Nu het weer veranderd is, zyn de visschers weder begonnen. De oesters hebben door de vorst niets geledenop de banken zijn voor duizenden guldens voorradig, dio met de j aanstaande feestdagen grooten aftrek zullen I hebben. Naar Mechelen werden verzonden 350 balen en naar Antwerpen 75 balen mosselen, die f 2 k f 2,25 per baal opbrachten. Naar wilken was grooto vraag voor Brussel, tot vorige prijzen. Het vervoer geschiedt thans per tram via Rozendaal. Bevroren aardappelen en suikerbieten. Als een gev« Ig van de jongste vorst zijn groote partijen aardappelen en suikerbieten bevroren vóór ze hunne bestemmingsplaats bereikt hebben. Wanneer geen bizondere maatregelen genomen worden, zal een groot gedeelte biervan als waardeloos moeten beschouwd worden. Om dit te voorkomen geeft de heer U. J. Mansholt, Rijks-landbouwleeraar voor Groningen, het volgende middel Wanneer men een groote massa heeft en er is reeds rotting ingetreden en het vriest nog, gooit men eerst den geheelen hoop uit elkaar om te laten bevriezen, waardoor de rottiDg natuurlijk ophoudt. Daarna moeten de aardappelen worden gewasechen. Hoe men dat wil doen, moet men zelf weten, te rade gaande met eigen hulpmiddelenen werkkrachten. Het doel is de aarde en rottende deelen er van te verwijderen. Wanneer men een voeder- stoomer of kookpot heeft, gaat men ze nu stoomen en dan gestoomd in een kuil stampen. Dit is beter dan rauw, doch noodig is het stoomen niet beslist. Heeft men den stoomer niet, dan dus maar rauw. De kuil kan worden aangelegd op de wijze van de klaver- of andere groenvoeder- kuilen. Gemetselde silo's zijn natuurlijk beter, doch niet noodig. In de kuil worden de aardappels stukgestampt met spaden of wat men daarvoor beschikbaar heeft. De stukjes kunnen ODgeveer zoo groot zyn als een klein lucifersdoosje, dus tamelijk grof. Wanneer er zoo een laag in is van voet dik, wordt er per 10 H.L. aardappelen ongeveer 6 K.G. landbouwzout overgestrooid. Wanneer de kuil vol is, wordt er wat stroo overgelegd en dan toegedekt met een 1 M. dikke aardlaag. Met bevroren suikerbieten handelt men eenigszina anders. Deee worden in een bietenmolen in stukken gesneden (niet in een moesmaker te verkleinen) of met spaden stuk gestooten en eveneens in een kuil gestampt, ter dikte van een halve voet. De bovenste laag gaat men echter met een spade wat fijner bewerken, om meer aansluiting te krijgen. Vervolgens komt er een laag kaf of haksel op. Hierop komen weer bieten en zoo vervolgens tot de kuil vol is. Hierop natuurlijk ook weer een aardlaag van 1 M. dikte. Zand is hierbij niet noodig. Bij het vervoederen moet er om gedacht worden, dat er vooral eiwitrijk kracht voeder bij Doodig is, en niet meer te voeden dan dat de uitwerpselen de consistentie hebben van die, wanneer het vee des zomers in het land loopt. Gemengd Nieuws. Te Poppel by de Belgische grens ontdekte de jachtopziener van den heer V. aldaar Dinsdagnacht twee stroopers; de een met een geweer, de ander met den lichtbak. Op zijn formatie om het geweer af te geven richtte de strooper zijn wapen op den jacht opziener en schoot hem de volle lading in de beenen. De jachtopziener, beducht voor zijn leven, loste nu zijn geweer op den strooper, die terstond dood neerviel. De jachtopziener zal naar men vreest zijn beide beenen moeten missen. Te Rozendaal is weer een »Engelsch kantoor" geopend voor internationale wed- aaDgelegenbeden Weeet voorz'chtig met petroleumkachels! Een paar dagen geleden is de familie K. te Raalte aan een groot gevaar ontsnapt. De kamer der echtgenooten is met een deur verbonden aan de kinderkamer, waar een vijftal spruiten in hun bedjes slapen. Wegens de Bfrerge koude was 's avonds een petroleumkachel aangestoken en blijkbaar te hoog laten branden, 's Nachts werd mevr. K. wakker door benauwdheid cn bemerkte dat mynheer geheel zwart zag. Met moeite maakte zij haar echtgenoot wakker, die ook hevig benauwd was met iDspanniDg werd een raam geopend, waardoor de damp kon worden afgevoerd. Inmiddels waren de oudera naar de kinderen gegaaD, ook dezen waren geheel zwart evenals al het beddegoed. De kachel had zoodanig gewalmd dat het plafond zwart was en met raggen was bezet. Zoo mevrouw niet wakker was geworden, zouden ongetwijfeld de zeven leden van het gezin en een kindermeid 'a morgens dood gevonden zijn. Sedert 30 November j 1. was het eiland Schiermonnikoog van de post verstoken. De postschippers konden er niet door en niet over er was te veel en te weinig ijs in zee om Oostmahorn te bereiken. Gelukkig behoefde men zich op het eiland niet beangst te maken, dat er gebrek aan een en ander zou heerschen de wintervoorraad was groot genoeg, daarvoor was gezorgd. De herinnering aan nood op dat gebied heeft de eilandeis actief gemaakt met voor den winter te zorgen, die vaak gauw en onverwacht komt. Gelukkig heeft het eiland eene telefonische verbinding mot Oostmahorn, zoodat men niet geheel van de buitenwereld afgesloten was. Zoo nu en dan vroeg dan ook familie per draad aan de eilanders»hoe is 't" en 't antwoord luidde »Very welMaandag 11. is het gelukt Oostmahorn te bereiken en werd de post van 14 dagen her overgebracht. Een berg nieuws opeensmaar waar men twee weken gevast heeft, daar is de trek ook groot. TELEGBAHnEHI. 's-Gravenhage, 19 December. In de Tweede Kamer keurde bij het oorlogs debat de heer Marchant het bewind van den Minister af, waardoor de pas wordt afgesneden om te komen tot een volksleger, dat ook de heer Verhey wilde bereiken door inkrimping van het blijvend gedeelte, waartoe de Minister niet geneigd schijnt. De heer Troelstra protesteerde tegen de militaire uitgaven. De heer Melchers critiseerde het kazernestelsel. De heer Talma achtte in het belang van het leger hen, die gemoedsbezwaren hebben, buiten de gelederen te houden, en bestreed den drank verkoop in de cantines. De heer Ketelaar zal later interpelleeren over de salarissen bij de Posterijen en Telegraphie. HARKTIIEBIOHTEN. Zierikzee, 18 Dec. Aanvoeren waren onbeduidend en vraagprijzen veel te hoog om tot zaken te komenveel artikelen kwamen voor in wakke qualiteit. Tarwe f 5,75 a f 7chevaliergerst f 4 20 f 5wintergerst f 4,30 a f 5; zomergerst f 4,10 k f 4,20; rogge f 4.50 f 5; haver f 2 a f 3erwten (kleine) f8 a f9; kroon- erwten f 8 a f 9,50bruine boonen f 5 f 8,50witte boonen f 5 k f 6 50. Middelburg, 18 Dec. Ter graanmarkt van heden was uit "Walcheren een redelijke aanvoer, witte boonen werden het meest gepresenteerd, waarnaar weder een goede vraag bestond en die tot ruim vorige prijzen werden gekocht. Ronde bruine boonen ont braken geheel. De noteering is als volgtWalch. tarwe werd van f6.75 tot f7 naar deugd gekocht rogge f 5.75 nominaalwintergerst tot f 5 gekocht; zomer dito f 4 60 a f4.75 betaald; Walch. witte boonen tot f 12 en enkel daar boven ronde bruine boonen niet getoond lange dito f 11paardenboonen f 6.75 k f 7; kroonerwten f 9 50 k f 9.75 naar deugd; koolzaad op f 8.25 gehouden. 371ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2edistrict san Zeeland. Trekkingen der 3e klasse, van 15, 16,17 en 18 Dcc. 1902. Prijzen van f 45. 312 372 447 1265 14764 14791 317 381 465 1270 14765 14799 323 390 479 1275 14779 19514 337 412 488 3255 14780 20419 247 414 789 3273 14784 368 433 1252 3289 14785 369 438 1262 14762 14790 Burgerlijke Stand van Zierikzee. GEBOREN: 12 Dec. Een dochter van H. Haze en M. Geluk 15 v zoon v G. van Malland en A. Goedege- buure. 18 S. M. Vijverberg en J. M. Kuiper. gehuwd: 17 Dec. A. Lutgert, 28 j., j.m en J. S. J. Romijn, 2tj,jd. 19 M. van Breen, 34 j., jm. en C. E. Mulock Houwer, 20 j., j.d. overleden: 12 Dec. C. A. Kenters, 71 j weduwe van A. de Vos. §TUOaBOOTI>lHNHT December. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Zierikzee: Van Middelburg: 'smorg. 'sm>"dd Zaterd. 20 7,30 Zondag 21 7,30 Maand. 22 7,30 Dinsdag23 7,30 Woens. 24 7,30 Dond. 25 7,30 Vrijdag 26 7,30 Zaterd. 27 7,30 •1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 smorg. Zaterd. 20 7,50 Zondag 21 7,50 Maand. 22 7,50 Dinsdag 23 7,50 Woens. 24 6.30 Dond. 25 7,50 Vrijdag 26 7,50 Zaterd. 27 7,50 'smidd. 1,30 12,— 1,— 2,— 1,30 1,30 1,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. Weekmarkt te Zierikzee, 18 Dec. 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor 0,45 f 0,55 en f 0,57de 5 Hectogram,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2