Goes. Aan de rekening en verantwoording van den algemeenen penningmeester van het comité voor de ontvangst van de Boeren generaals, den heer Van Heel, ontleenen wij het volgende: Totale ontvangst in Goes, waar onder de gift van een dame in Engeland ad f 1000 f2879.945 Totale ontv. op de dorpen van Zuid-Beveland- 2982 94 ld. op Noord-Beveland - 805.155 ld. te Tholen- 363.85 totaal generaal uitgaven f 7031 89 - 9389 blijft overf 6938. Daarvan was reeds f 4000 aan de generaals afgedragen, zoodat nu nog f 2938 is gezonden aan den heer Brebner, thesaurier van het Generale Boerenhulpfonds te 's-Gravenhage. Enkele dorpen op Zuid-Beveland en alle dorpen op Tholen zonden hunne bijdragen rechtstreeks naar Den Haag, waardoor het totaal der bijdragen voor de beide Bevelanden en Tholen misschien wel f 7500 bedraagt. 's-Gravenpolder alleen maakt een uit zondering daar heeft men geen collecte gehouden. De vereeniging tot werkverschaffing mag zich in een tienjarig bestaan verheugen. In dat tijdvak hebben de uitgaven heel wat meer bedragen dan de inkomsten, maar zijn ook heel wat handen aan 't werk gehouden en heel wat hongerigen gespijzigd. De zachte winter van 1901/02 is voorden arbeider, maar ook voor de vereeniging goed geweest. Het werk begon 16 December. In dien winter zjjn gemaakt 198 rollen matten tegen 312 in 1900/01. Gemiddeld verdienden die mattenmakers f 5 per week. Drie bezemmakers maakten ruim 3000 bezemsanderen maakten 15165 kachel- blokken en 9210 bosjes kachelhout. Bovendien werden eenige timmerlieden, schoenmakers en kleermakers aan het werk gehondende door hen vervaardigde of opgelapte artikelen vonden aftrek. De ontvangsten waren f 2669, de uitgaven f 3040, maar de aanwezige goederen en grondstoffen vertegenwoordigen eene waarde grooter dan het kwaad slot. Er werd voor ruim f 1020 aan diverse artikelen verkochtde burgerjj schonk circa f 900, H. M. de Koningin f 50, het burgerlijk armbestuur f 400 en de Chr. Volksbond f 148. Er is f 1032.10 aan werkloon uitbetaald, waarvoor de arbeiders dus zelf-verdiende boterhammen hebben kunnen koopen. Dit jaar, nu de winter zich zoo echt ouder- wetsch inzet, zullen de aanvragen om werk natuurljjk talrijk zijn mogen de bijdragen der ingezetenen geëvenredigd zijn. Ierseke, 7 Dec. Vrijdagnamiddag om streeks drie uur had in deze gemeente een vreeselijk ongeluk plaats. Toen de 20-jarige P. v. d. B. een geladen geweer zou opbergen, ging dit eensklaps af, waardoor hij het volle schot onder de kin in het hoofd kreeg en onmiddellijk een lijk was. Het ongeluk gebeurde aan boord van het vaartuig YE no. 2, van welk schip 6 jaar geleden een andere schippersknecht verdronk. De ongelukkige had juist gedurende veer tien dagen de wacht gehad op oesterperceelen en zou nu gedurende 4 dagen naar huis komen om zich van schoon ondergoed te voorzien. Even voordat het vaartuig vóór den wal kwam, had het vreeselijk ongeluk plaats. Viissingen, 6 Dec. Hedenmiddag te half twee zjjn twee knaapjes van 6 en 7 jaar door het ijs gezakt in de vest nabij de wee8school. Zij werden met levensgevaar gered door L. van der Steen, die daarbij zelf te water geraakte. Door Burgem. en Weth. van Viissingen is tot klerk ter gemeente-secretarie benoemd de heer R. E. Torringa, thans in gelijke betrekking werkzaam te Oosterwolde. Terneuzen, 5 Dec. De Kamer van Koophandel alhier besloot een adres aan de Regeering te richten, waarin gezegd wordt, dat de verbetering van de handelsiorichtingen aldaar dringend noodig is, vooral nu de nieuwe sluis en het diepere kanaal aldaar schepen met veel grooteren diepgang dan langs de tegenwoordige kade kunnen komen, zal toe laten op te schutten welke schepen, wanneer daarin niet wordt voorzien, naar Gent zullen opstoomen. De kosten voor de verbetering bedragen f 700,000, waarvan een ruim deel zou moeten gedragen worden door de daarbjj betrokken spoorweg-maatschappijen, de provincie en de gemeente Terneuzen. Waar deze daartoe niet in staat zjjn, wordt do hulp van den Staat ingeroepen, wijl de toekomst van Terneuzen hiervan afhangt. Landbouw en Veeteelt. De campagne aan de suikerfabriek Van Loon Co. te Steenbergen is geëindigd. De campagne heeft zeven weken geduurd, de fabriek verwerkte in dien tjjd 35 millioen kilogram bieten. Stikstof in de Peru-Guano. „Zoolang de visschen en vogels leven en zich voeden, als zij tot heden gedaan hebben, zoolang zal de Onano blijven, wat zij vroeger was'. „Er is nog wel Peru-Guano", zeggen sommigen, „maar er is niet meer zooveel stikstof in als vroeger". Inderdaad is er een tijd geweest, dat er in Europa Guano-soorten geïmporteerd werden, verre beneden de vroegere soorten, die Peru-Guano haar goeden naam gegeven 1 Het was in den tijd, toen de eerste lagen uit geput waren, en de Regeering van Peru de zaak niet met genoeg energie behandelde. Maar toen later de exploitatie in handen kwam eener Engelsehe Maatschappij, heeft men nieuwe dépóts ontdekt, en zoodanige maatregelen genomen, dat, de oude eilanden zich lang zamerhand weer vullen. Welke reden zou er kunnen bestaan, dat de tegenwoordige Guano-soorten minderwaardig zijn? De millioenen en millioenen vogels, die op de Guano-eilanden vertoeven, voeden zich met de visschen, die zij uit het water opduiken. Dat was vroeger zoo, toen de eerste Guano's ontstonden. Dat gaat altijd op dezelfde wijze voort. De vogels hoopen hunne uitwerpselen op de eilanden op evenals vroeger; zij voeden zich evenals vroeger. Wat reden bestaat er nu, dat er vroeger meer stikstof in de Guano zou zijn dan thans? Daarenboven de feiten bewijzen het. Al de Guano's, die te Antwerpen voor de Anglo- Continentale aankomen worden tijdens de ontlossing regelmatig scheikundig onderzocht. Deze Maatschappij noodigt daarenboven schei kundigen van verschillende oorden uit, om analyses der aangekomen Guano te maken. En wat is de ervaring? Het stikstofgehalte wisselt af tusschen 8 en 15%, het phosphor- zuurgehalte tusschen 12 en 18% en het procent Kali is gewoonlijk 2 3. Wanneer er Guano's geïmporteerd worden met 15 stikstof, is er geen reden om te beweren, dat de tijd der Guano voorbij is. iBKSlKVW! ij de Ned. Herv. Gemeente te Kockengen (Prov. Utrecht) ds. P. de Looze te Oud-Vossemeer. Beroepen bij de Herv. Gem, te Hoofdplaat (toez.) de heer H. Altevogh Jr., cand. te Rotterdam. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. in den Anna-Jacobapolder door ds. G. Elshoven te Breukelen. De Herv. Gem. te Vrouwenpolder, waar de heer Hage van St.-Annaland beroepen is, werd reeds in 1880 vacant door het vertrek van ds. J. Koster naar Wissekerke. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, pred. bij de Herv. Gem. te Middelburg, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot directeur der Weesinrichting te Neerbosch. Te Silvolde is overleden de heer L. Kan de Beer, emeritus-predikant. De over ledene werd geb. in 1828, werd in 1851 tot candidaat tot den Heiligen Dienst toegelaten en oefende achtereenvolgens zjjn bediening uit in Hiaure, Vrouwenpolder, Arnemuiden. Scheveningen, Westmaas, Aagtekerke, Poe- deroojjenHeikopPoederooijen (2e keer) Herkingen en Goudriaan, in welke laatste plaats hij in 1900 zijn emeritaat aanvroeg. Van 1862 tot 1868 was hij eveneens emeritus. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. te Middelburg is benoemd, de heer J. F. van Dunné, directeur der registratie aldaar. Haamstede, 7 Dec. Heden zjjn her benoemd tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, de heeren 8. van der Weijde en L. O. Jonker, en tot diaken de heer E. C. de Rjjke. Noordwelle, 7 Dec. In een gehouden vergadering van stemgerechtigden is tot ouder ling bij de Ned. Herv. Gem. herkozen de heer A. Verjaal en tot diaken, in plaats van den heer C. Moelker, die bedankt heeft, de heer L. Blom Pz. 1 B W IJ 8. Stavenisse. Benoemd tot hoofd der bewaarschool alhier mej. C. Largerijs te Purmerend. De heer J. Sturm, sedert 36 jaren hoofd der openb. school te Kats (Noord- Beveland) heeft, wegens hoogen leeftijd, tegen 1 April eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. De heer Sturm is een der oudste onder wijzers in Zeeland. Post en Telegrafie. Op 9 December aanstaande wordt te Burgh een Rjjks-telephoonkantoor, in ver binding met Brouwershaven, voor het algemeen verkeer opengesteld. Diensturen werkdagen 7.30—10.30 vóór-, 12.30—2.30 en 5.30—7.30 uur namiddags Zon- en feestdagen 7.30—8.30 uur vóór- en 12.30—1.30 uur namiddags (Greenwichtyd). Sirjansland, 7 Dec. Het telegramverkeer gedurende de maand November was als volgt totaal behandeld 100 berichten, t. w. ontvangen 53 en verzonden 47. Het telegramverkeer te Oosterland, gedurende de maand November, was als volgt totaal behandeld 75 berichten, t. w. ontvangen 40 en verzonden 35. Gedurende de maand November j.l. zijn door het Rijkstelephoonkantoor te Poortvliet behandeld 122 telegrammen, te weten verz. en ontv. 58. Ierseke, 4 Dec. Gedurende de maand November werden op het post- en telegraaf kantoor alhier ontvangen 1280 en verzonden 215 telegrammen. Gedurende dezelfde maand werd in de postspaarbank ingelegd f 2029.92 en terug betaald 2190.30. 5 Nieuwe boekjes werden uitgegeven. Uesters. weaerom aoet ae vorst zich met alle gestrengheid voelen, en dan komen de moeilijkheden in de oester-industrie. Hoewel over 't algemeen de putten nu beter gevuld zullen zijn dan de vorige maal, toen de vorst inviel, toch is do tijd nog te kort geweest om voldoenden voorraad aangebracht te kunnen hebben. Ook valt de vorst ditmaal nog meer onverwacht in, daar Dinsdag j 1. de regen met stroomen neerviel, en 't des nachts in eens begon te vriezen, zoodat de meeste vaartuigen niet voorzien waren van de noodige voorzorgen om de gevangen oesters tegen de vorst te vrij waren 'tis daardoor dan ook reeds voorgekomen, dat onder een party gevischte oesters bevroren exemplaren voor kwamen. In de verzending is gelukkig verbetering merkbaar, doch tot heden is ze nog niet, wat ze andere jaren in dezen tijd kan zjjn. Verschillende oorzaken zjjn daarvoor reeds opgesomd en zelfs vastgesteld. De groote vraag naar oesters van Bruinisse vormt voorzeker een grooten factor in de berekening, maar het verbruik in Duitschland, dat in de laatste jaren de grootste afnemer was, is veel minder, en dat laat zich natuurljjk gevoelen. De concurrentie vanuit Engeland op de Duitsche markt is heel wat minder. Over 't algemeen zullen de bekende bank-catastrophen in Berljjn en andere plaatsen de financiën van de Duitschers een gevoel%en stoot toe gebracht hebben, en velen zullen misschien daardoor de luxuswaren vermijden, onder welke categorie ook de oester gerangschikt wordt. In de week van 27 Nov.—4 Dec. zjjn van Ierseke verzonden 800 000 leverbare oesters, tegen de volgende prjjzen le soort fr. 8595 2e soort fr. 3545 3e soort fr. 2030. Iers. en Th. Ct. Afwezig de heeren J. de Neve, J. W. van Nieuwenhuijze en J. C. Schippers. Voorzitter de Burgemeester. De notulen der vergadering van 10 Oct. 1.1. worden voorgelezen en goedgekeurd, waarna de openbare zitting wordt geschorst om over te gaan in eene met gesloten deuren. Na heropening blijkt o. a. ingekomen te zijn van Gedep. Staten de goedgekeurde rekening over 1901. Van idem, het goedgekeurd kohier van den Hoofdelijken Omslag. Van ZExc. den betrokken Minister (in ant woord op een schrijven van den Burgemeester, waarin Z.E.Achtb. meldt, dat de kosten voor het verplaatsen der palen enz. voor het nieuw ingerichte telephoonkantoor, hem zeer hoog voorkomen), de mededeeling, dat het aandeel voor onze gemeente ruim f 99 bedragende, was verminderd met f 42,50. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat van Gedep. Staten is terug ontvangen de gemeente- begrooting voor 1903, waarop enkele aanmer kingen zijn gemaakt (administratieve), die dus geen verandering teweegbrengen in het totaal dier begrooting. Daarna worden eenige af- en overschrij vingen goedgekeurd. Burgem. en Weth. stellen daarna voor, om aan den onderwijzer, den heer A. P. L. Snijder te Camperland, toe te kennen een gratificatie van f 30 voor het onderwijs, door hem sedert 9 maanden gegeven te Wissekerkein de gymnastiek. Wordt goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd een voorstel van den Voorzitter, om aan de heeren Kunst, Moorsman, v. d. Broecke, Op den Brouw en De Pree, een gratificatie toe te kennen, elk van f 2,50, voor buitengewonen dienst door hen verricht bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Wordt nog door den Voorzitter medegedeeld, dat de regenbakken voor 3 jaar zijn verpacht, voor f 10,75 per jaar, aan P. Versluis; de opbrengst was anders f 7, en dat de levering der grint was toegestaan aan schipper Cornet, voor 20 cent per kub. Meter minder dan het vorige jaar. Nu wordt voorgelezen een nieuwe instructie voor den doodgraver. Op den inhoud wordt geenerlei aanmerking gemaakt. De punten op de agenda voorkomende zijn nu afgehandeld. Bij de omvraag geeft de heer Marcusse te kennen, dat vóór de vorst het voetpad aan den Veerweg dringend behoefte had aan grint; dat dit door de nu weer invallende vorst onnoodig is, doch dat bij dooiweer het hoog noodig zou zijn verbetering aan te brengen door be- grinding. De Voorzitter zegt Goulooze, den kantonnier, gesproken te hebben, die met begrinding wilde beginnen van af Dieleman tot Verburg, waarop de Burgemeester had geantwoord, dat in de allereerste plaats de menschen geholpen moesten worden, en dus de begrinding van het voetpad een eerste beurt hebben moest. Hierop niemand meer het woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. WITTE HAGE. Gemengd Nieuws. In den laatsten tjjd gaat er geen week voorbjj of er worden gevangenen uit de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch naar die te Breda of Rotterdam overgebracht. Gebrek aan plaats in die te 's-Hertogenbosch is de oorzaak van dezen toestand. Wegens overbevolking van de straf gevangenis te Scheveningen moeten ver schillende veroordeelden, wier vonnissen te 's-Gravenhage werden uitgesproken, elders hun straffen ondergaan. - In de rjjks-werkinrichting te Veenhuizen zjjn verscheiden verpleegden, die, tengevolge van hoogen ouderdom, groote lichaamszwakte, gedurende hun geheelen straftjjd in het hospitaal moesten worden verzorgd en tot ge Jei werk, welk dan ook, in staat waren, en voorts tal van verpleegden, die tengevolge van algemeen physieke gebrekkigheid, ge brekkige of ziekeljjke psychische gesteldheid, bepaalde kwalen, in meer of minder ernstige mate hulpbehoevend waren en met een of andere handenbezigheid onledig moesten worden gehouden. De minister heeft daarom den procureur- generaals verzocht de betrokken rechterljjke autoriteiten uit to noodigen, zooveel het in hun vermogen ligt, de opzending van dergeljjke invaliden te verhoeden. Toepassing van een strenge interpretatie van het begrip »tot werken in staat" en van de verder hier geldende voorschiften kunnen daaraan zeker dienstig zjjn. De Boeren-generaals. Generaal De la Rey heeft te Parjjs de tjjding ontvangeD, dat zjjne oudste dbchter, die nog in Transvaal was, en by wie zjjne andere kinderen thuis waren, is overleden. Generaal De Wet ver loor, terwjjl hjj in Europa wes, een zoon, en generaal Botha zjja broeder Christiaan. De oorlog heeft voor deze moedige mannon nog een droeve nawerking, wat men toeschrijft aan den toestand, waarin hot land tegenwoordig verkeert. Uit de dagen van felle koude. De te Urk aankomende postboot had een ljjk en een half bevroren opvarende van een gezonken tjalk aan boord. Het bleken te zjjn de 76-jarige knecht Barends, door de felle vorst doodgevroren en de 23-jarige, ongehuwde schipper Albert Foppen van het te Harderwjjk thuisbehoorende tjalkschip »De vrouw Aaltje". Ontzettend is het lijden van beiden geweest Van Lemmer komende, waren ze door sterken wind en jjs genoodzaakt bjj 't Enkhuizer- zand te ankeren. Kort daarna sloeg het schip aan den grond, werd lek en zonk in circa vjjf voet water. De opvarenden zochten een toevlucht op de lading turf en weldra, vluchtende voor het wassende water, op de gaffel, slechts een weinig door het zeil beschut tegen den ijzigen, snerpenden oostenwind. Een etmaal hebben ze samen in dien bangen toestand doorgebracht. Toen bezweek de bejaarde knecht door kou en ontbering. Zjjn ljjk bleef in een bocht van 't zeil voor weg spoelen bewaard. Eerst in den morgen werd schipper Foppen uit zjjn benarde positie gered. De postboot stoomde door het jjs naar het verongelukte schip en zette op ongeveer 300 M. afstand de vlet overboord. Niet zonder gevaar bereikte men de tjalk en liet den geheel verstjjfden Foppen en 't ljjk in de vlet zakken. Aan boord van de postboot opgenomen, werd de overlevende liefderjjk verwarmd en verkwikt in de machinekamer. In geen twee dagen had hjj, voorzoover zjjn geheugen reikt, iets gegeten of gedronken. Wel zat er brood en spek in de jas, maar het vermogen om het in den mond te brengen, bad ontbroken. Door do felle vorst zijn handen en beenen bevroren. Thans wordt hjj op 't eiland zorgvol verpleegd. Te Tilburg werd de vorige week een sigarenwinkel geopend en, om reclame te maken, zou hier de nieuwe methode gevolgd worden een kistje sigaren te geven aan den eersten kooper. Eene groote menigte koop lustigen bevond zich vóór den winkeleen jongen van een jaar of twaalf, die er een paar uren aan gewaagd had om de eerste te zjjn, stond tegen de deur toen een breed geschouderde smidsknecht het recht van den sterkste deed gelden en de begunstigde plaats innam. Toen hjj echter de deur wilde binnen stormen voelde bjj opeens een scherpe speldenprik aan de achterzjjde zijns lichaams, die hem een pijnljjken kreet deed slaken, van welk kort oogenblik de kleine bengel gebruik maakte om tusschen zjjne beenen door te kruipen, waardoor hjj zjjn doel bereikte tot algemeene vreugde zjjner mededingers. - Sluwe afzetters. In een grooten Londenschen winkel kwam onlangs eene elegante dame met een dienstmeisje van allerlei koopen. Zjj zocht het noodige uit en haalde toen uit eene portefeuille met bank papier eene banknoot van 400 pd. at. te vooischjjn, welke zjj den bediende gaf. Deze bezag de banknoot nauwkeurig en bracht die toen aan den kassier, die na een nieuw onderzoek een knecht er mede naar eene naburige bank zond. Intusschen wachtte de dame nog altijd op haar geld. Zij werd ongeduldig en de bediende deed wat hij kon om haar tot kalmte te brengen. Daar komt opeens het vermoeden in haar op, dat men de banknoot voor valsch houdt. Nu wil zjj het gekochte niet medenemen. De knecht komt terug mot de boodschap, dat de banknoot ontwijfelbaar echt is. Maar de dame stak het papieren geld weder bij haar en wilde, vuurrood van boosheid, den winkel uitgaan. De patroon kwam er bjj. Hjj maakte duizend verontschuldigingen en praatte zoo lang, tot de f dame zich liet overhalen terug te komen en het gekochte toch maar te nemen, j Zjj haalde nu opnieuw de portefeuille uit haar zak en betaalde met eene banknoot van 400 pd. st., welke de kassier nu zonder nader I onderzoek aannam en waarvan zjj het noodige geld terug kreeg. Daarna ging de dame, onder vele compli menten van den patroon en de bedienden, I den winkel uit. was geweest. Maar de deftige dame en haar dienstmeisje waren nergens meer te vinden en zjj kwamen niet weerom. Drieduizend kanarievogels zjjn tegelijk op ééne stoomboot uit Norwich naar Amerika gezonden. Te Norwich is het fokken van deze diertjes een omvangrjjk bedrijf. Yoor de beste fokvogelB wordt tot f 360 het stuk toe betaald. Verkoop van vrouwen en kinderen. Tengevolge van de groote sterfte onder het vee en van den slechten oogst worden te Kowrow in Rusland vrouwen en kinderen bij opbod verkocht. Een jong kind brengt 20 25 gld. op, een jong meisje tot 75 gld. De kooplieden maken geweldige zaken en worden schatrjjk door het opkoopen van de kinderen der armen, deze goed te voeden en tegen rjjke winst te verkoopen. TBLEOBA1IH1 's-Gravenhage, 8 December. Botha en De la Rey ontvingen vóór het vertrek naar Zuid-Afrika heden do vereeni- gingen en particulieren tot afscheid. Botha is weder beter en bezocht het bureau van het Boeren-Hulpfonds. In de Tweede Kamer werd de algemeene beschouwing over de Staatsbegrooting voort gezet. Drucker's verwachtingen van het Kabinet warea na 's Ministers rede wat hooger gespannen, en verklaarde BorgesiuB' houding te zullen afwachten tegenover het voorstel tot Grond wetsherziening in zake het kiesrechtvraagstuk door spreker destijds aangekondigd, en waaraan thans nog slechts de laatBte hand wordt gelegd. Wil Borgesius hetzelfde als spreker, dan komt van zelf door dezen de gewenschte samenwerking. Rotterdam, 8 December. GRANEN. Buitenlandsche, wegens de vorst, weinig handel. Meel f 40J stil. Binnenlandsche hoogst benoodigde hooger af gedaan, overigens zeer stil. Mais f 4,52. Vlas. Op het land geanimeerd, vooral wit op lagere prjjzen. Aanvoer op de markt 9803 steen blauw, ad 2848 stuivers; 4240 steen wit, ad 2831 stuivers; vlug verkocht. Lijnzaad, redelijke handel, tameljjke aan voer, ad f 9,25-f 41,25. Ajuin. Aanvoer, grootendeels bevroren geen marktprjjs gemaakt. Aardappelen onveranderd. Kaas en Eieren geen aanvoer. YEE. Aanvoer 485 Runderen, ad 2736 ct., traag. 98 Kalveren, ad 47—56 ct., matig. 4653 Schapen, ad 24—26 ct. Lammeren, ad 2830 ct., vrjj goed. 433 Varkens, ad 2224-J- ct., en lichte ad 21 22| ct., vlugge handel. Burgerlijke Stand van Zlerlkzec. geboren: 29 Nov. Een zoon van C. G. Qiaak en H. P. Raamsdoi k 29 P. M. Stiphout en M Keuvelanr. 1 Dec. Eene dochter van J. Beukelaar en L Juijn. 2 J. J. van de Ven en Ph. K. Ochtman. overleden: WELDADIGHEID. DIAKENEN der Herv. Gem. alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kenniB, dat zjj hebben ontvangen eene gift tot het houden van eene Bedeeling van Brand stollen aan de armen van alle gezindten, welke bedeeling zal plaats hebben op Dinsdag 9 December a.s., des namiddags 2 uur, aan het Herv. Diac.-Verplegingshuis. Zierikzee, 8 December 1902. Diakenen voornoemd, H. LAKENMAN, Voorzitter. J. VAN DER VLIET Cz., Secretaris. CORRESPONDENTIE. Het kerkeljjk bericht, voorkomende in het numm< r van 2 Dec., dat de daarin genoemde heeren hun lidmaatschap van de kleine ge meente der Ned. Herv. Kerk te Sirjansland hebben opgezegd, is niet van onzen gewonen berichtgever afkomstig. Wegens plaatsgebrek moeten de uit spraken van het KantoDgercht en eenige andere artikelen tot het volgend nummer wachten. Redactie. AOVERTEMTIEN. P. J. HANSE en SARAH HODGSON. Laton Fresna Conty Californië U. S. A. Bevallen van eene Dochter, W. S. J. KORSTENGroenman. Zierikzee, 8 December 1902. Heden overleed te Middelburg, onze geliefde Znster Jacomina Carolina Wesdorp, in den ouderdom van 17 jaar. Zierikzee, 6 December 1902. Uit aller naam, M. W E 8 D O R P.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2