Uit Stad en Provincie. Amsterdam, 17 Nov. Dezer dagen is Frans Rosier naar het Huis van Bewaring aan de "Weteringschans alhier overgebracht en geconfronteerd met den bierhuiehouder Stephensen, op wien in het begin dezes jaars is geschoten, van welk schieten Frans Rosier werd verdacht. Stephensen heeft thans in hem pertinent den man herkend, die getracht had zijn kippenhok te plunderen en toen Stephensen op het geritsel verscheen, met een revolver op hem had geschoten. Ook is dezer dagen door den rechter-commissaris gehoord een beambte van de Hollandsche Spoor, die juist op een locomotief achter voorbij het huis van Stephensen reed, toen de schoten gelost werden. Deze is geconfron teerd met vrouw Mennema, bij wie Frans eenige maanden in den kost is geweest. Vrouw Mennema is n 1. na de verklaring van Stephensen eveneens in hechtenis genomen en de vraag was of de spoorwegman de vrouw, die bij het schieten aanwezig was, herkendehij kon echter geen beslissend antwoord geven. Verder zjjn gehoord door den rechter commissaris twee vrouwen, Bos en Van Putten geheeten, waarvan de eerste bij Mennema op de trap heeft gewoond, terwijl de tweede in het huisje woonde en steeds zag wie er bij Mennema de trap opging. Vrouw Bos verklaart, dat Frans zich steeds ruw aanstelde en vooral veel bezwaar maakte wanneer één der medebewoners gebruik wilde maken van den zolder. Daar had hij zijn werkplaats en niemand had daar iets mee te maken. Wat hij er uitvoerde wisten de buren dan ook niet, doch het gebeurde dikwijls dat hij er geheele dagen vertoefde. Werken deed hij echter niet veel. Dat liet hij aan anderen over. Het eenige wat hij nu en dan deed was met parapluies buiten de stad venteü, waarbij hij dan vergezeld was van vrouw Mennema, die lampekappen aan den man trachtte te brengen. In den regel gingen Frans en vrouw Mennema ongeveer elf uur, halftwaalf de deur uit. Daar dit regel was, werd daarop door de buren bijna geen acht meer geslagen, maar wel herinnert zich vrouw Van Putten dat Frans en vrouw Mennema in den beruchten nacht, dat op Stephensen werd geschoten, omstreeks halféén de deur zijn uitgegaan en nog geen half uur later weer zijn teruggekeerd. Daar de patronen, die den volgenden dag achter het hek in den tuin van Stephensen gevonden zijn, passen op een bij Frans in beslag genomen revolver, en in aanmerking nemende de stellige verklaring van Stephensen, zullen Frans Rosier en vrouw Mennema waarschijnlijk voor deze zaak terechtstaan. Er is echter nog meerVrouw Van Putten heeft n.l. voor den rechter-commissaris ver klaard, dat in den nacht dat de moord op den kruidenier Brouwer en zijn nicht in de Czaar Peterstraat is gepleegd, Frans en vrouw Mennema omstreeks halféén de deur zijn uitgegaan en om halfvier zijn terug gekomen. Toen men de vrouw den volgenden dag over deze zaak sprak, moet zij lachend gezegd hebben: «Och, je weet niet waar een mensch zoo al toe kan komen". Mennema en zijn vrouw leven sedert eenigen tijd gescheiden en hij moet gezegd hebben, dat, als bij wilde, hij haar achter de tralies kon helpeD, waarop zij moet geant woord hebben, dat als zij er vijftien jaar achter ging, zij hem 20 jaar zou bezorgen, daar hij er toch ook mee van genoten had. Dat de justitie inmiddels niet stil zit, blijkt wel uit het feit, dat zij nog dagelijks personen uit die buurt laat dagvaarden. Zoo zijn er heden weder driq personen gehoord, onder wie o. a. de vriendin van vrouw Mennema, Jeanne de Knuyter, een juffrouw, die thans verblijf houdt in de Heintje Hoeksteeg en wier man verleden jaar tot vier jaren gevangenisstraf is veroordeeld. Zaandam, 18 Nov. Hedennacht half één werd door de poltie alhier aan den Zuiddijk brand ontdekt in het koffiehuis van den heer J. Huisman, eigenaar de heer J. Blees Hz. Oogenblikkelijk werd alarm gemaakt, doch het vuur had reeds zoodanig om zich heen gegrepen, dat de bewoners slechts met groote moeite konden worden gered. Men moest ze uit de bovenverdieping met bebulp van planken naar beneden laten glijden. Met veel inspanning gelukte de redding, doch een groote hond moest er het leven bij laten. Inmiddels woedde het vuur met kracht voort. Het duurde dan ook niet lang, of links stond de slagerij van den heer J. G. Schoen in lichtelaaie en rechts onderging de winkel in bruiloftsartikelen van den heer A. Huisman hel zelfde lot. De drie perceelen vormden weldra een vuurzee en daar de heer A. Huisman, behalve in bruiloftsartikelen, ook in vuurwerk handelt, vond het vuur in zijn perceel overvloedig voedsel. Een prachtig gezicht leverde het op, toen deze artikelen in vlammen opgiDgen. Een zee van kleuren, waarin lila-blauw de boventoon voerde, vertoonde zich aan het oog. Zelden zal men gezien hebben, dat een brand zoo snel om zich heen greep, maar de krachtige oostenwind droeg daartoe het zijne bij. Daar de brandende perceelen alleen te bereiken waren onder den wind, had de brandweer een zware taak. Een regen van vonken daalde op de manschappen neder. Af en toe deden de vlammen verraderlijke uitvallen in hun richting. Maar, hoewel ongehelmd en ongemaskerd, hielden de brand weermannen moedig stand. Weldra begon ook de manufacturenwinkel van mej. de wed. Kerkhoven te branden en werd derhalve besloten dit perceel goed onderhanden te nemen, om verdere uitbreiding te voorkomen. De brandweer werkte met 9 spuiten en een paar stralen op de waterleiding. Alles was verzekerd. Leiden, 16 Nov. Vrijdagnamiddag halfzes werd alhier een student achtervolgd door een rechercheur van de politie, aan de Breestraat aangehouden en naar het politiebureau geleid onder toeloop van veel volk. Men verneemt, dat die student, blijken gevende van verstands verbijstering, die dan ook in dien toestand vreemde dingen had gedaan, in de wacht kamer bij de politie was geplaatst, in afwachting wat de ontboden medicus omtrent hem zou verklaren. Na afloop daarvan werd hem door den vader medegedeeld, dat hij naar een gesticht zou worden overgebracht en toen hij zich alleen waande aan weerszijden van de wachtkamer was aan de deur een politie agent geplaatst ter voorkoming dat by zich zoude verwijderen deed hij de deur open en wierp den agent, die hem tegenhield, tegen den grond, waarop hij het op een loopen zette. Achterhaald en teruggebracht, werd hij in een arrestantenkamer geplaatst, bij welke gelegenheid hij de verschillende politiemannen sloeg en met een stoel verder verzet wilde plegen. Toen met kracht aangegrepen, werd hij in het ledikant gelegd en zoolang vast gehouden tot zijn zenuwen gekalmeerd waren. Toen bij alleen gelaten was, trok hij den poot van de tafel en sloeg daarmede de ruiten stuk. Zaterdagmiddag is hij onder geleide per rijtuig naar de voorloopige bewaarplaats in het gestichtEndegeest" gebracht, in afwachting op zijn plaatsing in een of ander krank zinnigengesticht. Gorinchem, 17 Nov. Zaterdagavond over kwam den heer J. G. Mijnlieff, wethouder der gemeente Viaoen a/d. Lek, een ongeluk, dat boven wonder, goed isafgeloopen. Genoemde heer kwam met zijn landauer, waarin vrouw en dochter zaten, van Utrecht gereden, toen eensklaps, ter hoogte van den Liesboscb, het paard schrok en met het rijtuig in het diepe Merwedekanaal terecht kwam. Dank zij spoedige en toevallig aanwezige hulp, slaagde men er io allen te redden van een zekeren dood. Ook het paard kon ongedeerd aan wal gebracht worden. Het ernstige ongeval bepaalde zich tot materieele schade. Rotterdam, 17 Nov. De 43-jarige Nicolaas van der Reijde, koffiebrander, was Zondag middag om half één op het dak van zijn woning ,aan de Zandstraat no. 12, hoek Mosterdsteeg, geklommen met behulp van een ladder, die in de dakgoot rustte, om in zijn duiventil te kijken. Vermoedelijk is de ladder uitgegleden, althans Van der R. stortte tot schrik der voorbijgangers met het hoofd omlaag op de straatsteenen in de Mosterdsteeg. Daar aan den politiepost aan de Coolvest geen raderbrancard disponibel was, werd bij in bewusteloozen toestand op een bandwagen naar het ziekenhuis gebracht, alwaar bij kort na aankomst overleed. De man laat een weduwe en 4 kinderen na. Men deelt mede, dat het grootste gedeelte van het personeel van Van der Lugt thans weer werkzaam is, daar de patroons hier en daar in de stad verschillende pakhuizen hebben gehuurd. Zaterdag hebben allen wederom hun loon ontvangen, ook zij die niet gewerkt hadden, en hun gereedschappen, die bij den brand verdwenen waren, hebben zij ruimschoots van de „firma vernieuwd gekregen. De hoofdconducteur Jansma, die de vorige week bij Feijenoord werd overreden door een achteruit-rangeerendon trein, is daarbij zoodanig verwond, dat zijn linker onderarm is afgezet moeten worden. Nader meldt men nog, dat niet minder dan 48 wagens over hem zijn heengegaan. Hij lag juist op een verhoogden overweg en had nog de tegenwoordigheid van geest, om, toen hij zag dat de vuurkast der machine hem zou doodeD (wijl deze lager langs den weg gaat) zóó ver te schuiven, dat hij op dieper terrein kwam, zoodat hij aan een anders wissen dood is ontkomen. Dordrecht, 17 Nov. In den loop der vorige week vermiste een onderwijzeres der gemeente school no. 4 aan de Vriesestraat alhier uit den achterzak van haar japon een portemonnaie met een bedrag van ruim f 12, waaronder een muntbiljet van f 10. Zij deed daarvan mededeeling aan het hoofd der school, die teveDS tot de wetenschap kwam, dat twee zijner leerlingen uit hare zakken waren kwijt geraakt de eene een portemonnaie met 60 cents, de andere drie dubbeltjes. Hoe ongaarne ook, meende het hoofd der school de politie daarmee in kennis te moeten stellen, met de mededeeliDg, dat hij van die diefstallen verdacht de 9-jarige J. H. van der P., wonende aan de Kolfstraat, welk meisje allerlei leugenachtige verklaringen deed, onbegrijpelijk zelfs voor een kind van haar leeftijd. Toch bekende zij ten slotte de portemonnaie op school uit den japonzak der juffrouw en het andere geld op straat uit de zakken harer kameraadjes te hebben gerold. De portemonnaie der onderwijzeres werd spoedig opgespoord en in beslag genomen, maar een raadsel was het, waar het muntbiljet was gebleven. Het meisje had verklaard, de portemonnaie te hebben gegeven aan haar 10-jarig broertje, met wien ze den klinkenden inhoud had versnoept, maar aan het papiertje had zij niet geraakt. Haar broertje had de porte monnaie, even nadat hij die had gekregen, op de Voorstraat gegeven aan zijn school makker D., die haar weer bad gegeven aan zijn vader, den 39-jarigen kleermaker A. L. D., wonende aan de Heerheijmansuisstraat. Geen van beiden hadden, naar zij beweerden, het muntbiljet geziende vader had de porte monnaie, welke zijn zoontje zeide van een schoolmakker gekregen te hebben, eenvoudig in een naaikistje gesloten. De politie was daarmee echter niet tevreden en zette haar onderzoek voort, met het gevolg, dat zij Zaterdag eindelijk tot de wetenschap kwam, dat D. het muntbiljet uit de porte monnaie genomen en gewisseld had, waarna bij zijne vrouw f 1 had gegeven en het overige geld opgeborgen. Deze f 9 konden ia beslag genomen en van de geheele toe dracht der zaak proces-verbaal opgemaakt worden, zoodat het gebeurde nog een laDgen nasleep zal hebben. Bergen-op-Zoom, 18 Nov. De vroeg ingevallen strepge koude zal voor den aanvoer der beetwortelen aan de suikerfabrieken zeer nadeelig zijn. Er zijn stapelplaatsen, waar meer dan tien millioen kilo's bieten liggen deze lijden natuurlijk door de vorst en het is niet te berekenen in welken toestand zij aan de fabrieken zullen komen. Bij Kon. besluit i9 benoemd tot ontvaDger der registratie en domeinen te Zaandam, de heer A. Gordon, thans in gelijke betrekking te Bergen-op-Zoom. Zierikzee, 19 November. Te Grauw is tot lid van den gemeente raad verkozen de heer P. A. van Kampen met 98 stemmen. Op den heer A. Plasschaert waren 83 stemmen uitgebracht. Do heer J. Pouwer, gediplomeerd polder-opzichter te Oost-Souburg, is benoemd tot opzichter bij den bouw van een strand- muur, aanleg van een strandhoofd enz. te Scheveningen. Te Sas-van-Gent zijn in den tijd van drie weken drie kinderen uit één gezin gestorven aan de gevreesde keelziekte de diphteritis. Sinds October van het vorige jaar blijft de ziekte daar steeds slachtoffers eischen. Men spreekt er van, de scholen te sluiten. Dreischor. Dinsdagavond, omstreeks 9 uur, brak hier brand uit, waardoor in een korten tijd het wagenhuis van J. C. Eijke en hot schuurtje van C. Fonteijne een prooi der vlammen werden. Door deu hevigen wind was aan redden van 't een of ander niet te denken, maar moest men zich in spannen de aan beide zijden staande woon huizen voor brand te beveiligen. Ook de in de nabijheid staande stroostapels liepen gevaar, doch met groote krachtsinspanning mocht het gelukken den brand meester te worden. Alleen de belendende woonhuizen kregen nog al wat brandschade. De verbrande perceelen zijn verzekerd, een klein gedeelte van den inboedel was onverzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Renesse. Door den Inspecteur van de Rijkskustverlichting is voor het tijdvak Octo berApril tot hulpwachter voor Noord- SchouweD aangesteld do heer L. Dorreman Mz. alhier. Haamstede, 17 Nov. In de hedenavond gehouden Vergadering van de leden der IJsclub «Haamstede en Burgh" is de reke ning over het afgeloopen dienstjaar goed gekeurd, sluitende met een goed slot van f 54,28. Tot commissarissen werden bij acclamatie herkozen de aftredende heeren H. C. Bolle alhier en G. A. van Zuijen en W. G. Boot, beiden te Burgh. In de plaats van den overleden heer Soetermeer is tot commissaris gekozen de heer W. Vis alhier. Tholen, 17 Nov. Voor het eiland Tholen zijn tot leden van de gezondheidscommissie aangewezen de heeren mr. Plet, kantonrechter te Tholen, voorzitter, J. Gelderblom, gepensi- onneerd onderwijzfèr te Poortvliet, G. Bolier Gz., aannemer, lid van de Prov. Staten, te Scher- penisse, A. Morel, arts te Stavenisse, en A. v. d. Sande, veearts te Oud-Vosmeer. Goes. Gezondheids-Commissiön op Zuid- Beveland I. te Goes, lid en voorzitter mr. J. G. de Witt Hamer te Goes, dr. G. H. Leignes BakhoveD, directeur II. B. S. te Goes, M. de JoDge, lid der Prov. Staten van Zeeland te Goes, D. van der Poel, timmerman te Ove- zande, H. A. Folmer, arts te Driewegen II. te KruiniDgen, lid en voorzitter F. D. KolfF van Oosterwijk, arts te Kruiningen, J. N. Elenbaas, burgemeester van Krabben- dijke, P. Linden berg h, landbouwer te Wemel- dinge, K. J. Blok van Laer, industrieel te Ierseke, A. J. A. Hoogvliet, bouwkundige te Baarland. Op verzoek eervol ontslagen als voor zitter der commissie van regenten over de strafgevangenis alhier, jhr. mr. Pompe van Meerdervoort, en benoemd tot voorzitter het lid dier Commissie de heer J. Franse van do Putte, en tot lid van het College de heer mr. J. G. de Witt Hamer, plaatsvervangend kantonrechter te Goes. De Christelijk Nat. Werkmansbond, afd. der Ned. Herv. Kerk alhier, telt thans 113 leden. Er is in het afgeloopen boekjaar ontvangen f 317 en uitgegeven f 194, goed slot f 122. Voor ondersteuning bij ziekte was ontvangen f 571 en uitgegeven f 557, goed slot f 13. Dit fonds bezit thans f 714. Plannen zijn opgemaakt tot het vormen van een algemeen begrafenisfonds. De bestuurs leden H. Keizer en P. L. den Boer werden herkozen en in de Commissie van Toezicht de heeren L. van Bruggen en M. Hoogesteijn. Overgeplaatst van het kanton te Gorin chem Daar dat te Goes, de Rijksklerk ter inspectie van de Domeinen en de Registratie D. C. v. d. Kreeke. De held in spé, de loteliDg, die op «lootjesdag" een flesch met bruidsuikers mee nam uit een winkeltje in de voorstadis ontdekt. Zjjn domicilie is Oudelande. Middelburg. Bij de heden wegens perio dieke aftreding gehouden verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken werden alle aftredende leden gekozen, n.l. de heeren J. Luteijn met 64, J. P. Fokker met 68, II. P. den Bouwmeester met 70, Ph. Boudowijnse met 66, P. L. Kakebeeke met 69 en H. A. van Adrichem Boogaert met 67 stemmen. In de vacature wijlen den heer J. Borsius werd gekozen de heer E. A. C. F. Mes met 60 stemmen. Het aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 78, terwijl het aantal kiezers 240 bedroeg. Landbouw ©n Veeteelt. Zierikzee, 17 Nov. De leden der Ver- eeniging «Draagt Elkanders Lasten" waren Maandag tot een buitengewone algemeene vergadering ten huize van den heer Verwer opgeroepen. Deze vergadering was op verzoek van den heer J. A. van Hoeve te Sirjansland belegd, die zich over de weigering van het Bestuur, hem zijn verzekerd paard uit te betalen, bezwaard gevoelde, en hierom een beroep deed op de algemeene vergadering, aan wier beslissing hij zich zou onderwerpen. De Voorzitter, de heer J. C. van der Maas, opende omstreeks half elf de vergadering, de Secretaris, de heer Van Oeverenlas de notulen der jongstgehoudene zomervergadering, en de leden keurden deze goed. Hierop werd door den Voorzitter een uit voerig relaas van de kwestie gegeven, waaruit blijkt, dat het Bestuur aan genoemden heer Van Hoeve de uitkeerÏDg voor een gestorven paard geweigerd had, èn omdat dit volgens de verklaring van den veeartsden heer Goemans, reeds laDg lijdende was milt, lever en hart van het paard waren vreeselijk ontstoken, en de hartspieren waren totaal verlamd èn omdat dit volgens de ver klaringen van getuigen mishandeld was. Tevens had het hem van de ledenlijst geschrapt. De heer Van Hoeve droeg zelf zijn verdediging voor, waarin bij de mishandeling ontkende, en beweerde, dat het paard altijd gezond was geweest. De Voorzitter toonde de onjuistheid van deze bewering aanen verklaarde in de getuigenissen vertrouwen te stellen. Na een levendig debat, waaruit bleek, dat de houding van het Besfuur in deze schier algemeen werd goedgekeurd, werd op voorstel van den heer J. E. v. d. Bout met 31 tegen 7 stemmen besloten om aan gezegden heer Van Hoeve, die zich met dit voorstel ver- eenigde, niet voor f 375, waarvoor het paard in de Vereeniging verzekerd was, maar voor f 200 tachtig procent uit te keeren. Daar de heer J. A. van Hoeve voor het lidmaatschap bedankte, zoo kon de stemming over zijn schrapping als lid achterwege blijven. Het voorstel van het Bestuur om ons vee ook te verzekeren tegen brand en bliksem slag, werd op voorstel van Burgemeester Van der Have, hierin gesteund door den heer Koopman, uitgebreid in dien zin, dat alle losse goederen tegen brand en bliksemslag zouden verzekerd worden. Aldus gewijzigd werd het door de vergadering aangenomen. Het Bestuur deelde mede, dat in biiefkaart- vorm aan al de leden van deze Vereeniging van het besluit dezer vergadering zou kennis worden gegeven. Besloten werd, nadat de zaak door het Bestuur, bij monde van zijn Voorzitter, behoorlijk was toegelicht, om de vergoeding van melkvee op 80 pCt. te houden, en voor jong- en mestvee dez9 mot 5 pCt. te verhoogen, zoodat zij kwam op 85 pCt., terwijl in de premie geen verandering werd gebracht. Ton aanzien van paarden werd het door het Bestuur overgenomen voorstel van den heer L. Koopman Cz. aangenomen om van de nu verzekerd zijnde paarden, van welken leeftijd ook, 80 pCt. uit te keeren, en van de aangekochte paarden van 1 April af boven de twaalf jaar 75 pCt. te vergoeden. Voorts werd besloteD, dat het Bestuur een paard niet onteigenen zal, dan wanneer het den veearts gebleken is, dat het bepaaldelijk voor alle werkzaamheden ongeschikt is. Het laatste Bestuursvoorstel, over te gaan tot vergoeding der schade door pokken of tuberculose teweeggebrachtwordt wegens de ernstige geopperde en ook door het Bestuur beaamde bezwaren ingetrokken. Besloten werd, op voorstel van het Bestuur en na eenig debat, tot de Afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland een adres te richten, waarin zal aangedrongen worden bij de Regeering stappen te doen tot vergoeding van Rijkswege der schade, die door de vee houders in geval van afkeuring wegens pokken of tuberculose geleden wordt. Hiermede waren de agenda afgehandeld. Naar aanleiding van een klacht van den heer Douw over de schattingen van een agent, wordt door den Voorzitter een onder zoek toegezegd. De heer Koopman vraagt, of de vergade ringen niet op een anderen dag kunnen gehouden wordendaar de Maandag voor velen bezwaarlijk is. Na eenig debat hierover, wordt door den Voorzitter de vergadering gesloten. 19 Nov. Onder voorzitterschap van den heer J. C. van der Maas vergaderde heden voormiddag ten huize van den heer Verwer de landbouwvereenigiDg «Vooruitgang zij ons Streven". In zijn openingswoord betreurde de Voorzitter de schrale opkomst. Op het convocatiebiljet had de drukker verzuimd te plaatsen, dat de boete zou worden toegepast, in geval men zonder kennisgeving van de vergadering wegbleef. De notulen van het behandelde in de vorige vergadering, die door den Secretaris, den heer L. Koopman, werden voorgelezen, werden ongewijzigd goedgekeurd. Aangezien een lijvig verslag van het Congres in druk was verschenen, had de Voorzitter een schriftelijk verslag niet noodig geoordeeld. Het gedrukte verslag kan elk lid een poos ter lezing verkrijgen. Men zoude trachten meerdere exemplaren van het verslag tegen den kostenden prijs van het Congresbestuur te bekomen. De Voorzitter wees op het leerzame van het CoDgres, op de voortreffelijke en degelijke wijze, waarop de voor den landbouw en vee stapel zoo belangrijke onderwerpen waren behandeld geworden. Voornamelijk gold dit den uitvoer van boter, de controle er op, de verzending van vee, en de voorschotbanken. Wat het laatste punt betreft, het Bestuur had het voornemen in verband mot een in een vorige vergadering gedaan voorstel tot oprichting van zulk een leenbank, om aan de eerstvolgende vergadering machtiging te vragen tot het doen overkomen van een deskundige op dat gebied, teneinde het onderwerp in te leiden en te bespreken. Met het oog op deze zoo slecht bezochte vergadering werd besloten het verslag der gehoudene vergadering met do handelaren omtrent de unanieme vaststelling van voor waarden bij de aanbesteding nogmaals te bespreken, en wel in de vergadering, die Woensdag aanstaande zal gehouden worden. In die vergadering zal tevens gelegenheid gegeven worden opgaven te doen van kracht voeder en kunstmeststoffen. Wie dan daarop niet verschijnen mocht, op hem zal de boete onverbiddelijk worden toegepast. Maandag hield de Vereenigiog «Het Nederlandsche Rundvee-Stamboek" te Amster dam eene buitengewone algemeene vergadering. Medegedeeld werd, dat een groote reclameplaat, voorstellend inlandsch vee, zal worden ver spreid, ook in 't buitenland. Een begeleidende brochure ia vier talen zal eveneens worden verspreid. Tot inspecteur voor de provincie Groningen werd benoemd de heer J. Dijkveld Stol te Ulrum. Nog kwamen de bepalingen omtrent de inrichting van het stamboek in bespreking. Deze bepalingen zijn van technischen aard. Bij de overgangsbepalingen zette de heer E. v. d. Bosch uit Goes uiteen, hoe het Rundvee-Stamboek van Noord-Holland kon worden opgelost in de Nederlandsche Ver eeniging. De vergaderiog besloot, dat tot die samen smelting pogingen zullen worden aangewend. In 't geheel wordt door de Regeeriog f 30,000 beschikbaar gesteld voor veefokkerij. Het kwam den voorzitterden heer J. Breebaart Kzvoor, dat elke afdeeling van »'t Nedorl. Rundvee Stamboek" een bepaald gedeelte tot haar beschikking moet hebben. In dezen geest werd besloten. Voor scheikundigen. Vacant de betrekking van scheikundige aan het land bouwproefstation te Goes. Jaarwedde f 1400 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200, klimmende tot f 2000. Sollicitatiën vóór 25 November aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, p/a. den Directeur van genoemd station. KB RKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. gem. te Huisduinen de cand. P. Smit te Kruiningen. De kwestieds. Boersma te Goes (zie een voorgaand no. dezer courant) zal door het Classicaal Bestuur beslist worden. Te Burgh zijn herkozen tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. de heeren C. van de Vate, J. Overbeeke en J. Landegent. O N DEK W IJ 8. Tot onderwijzeres aan school B te Biervliet is Dinsdag door den gemeenteraad benoemd mej. A. M. de Vlieger te Zuidzande (met 4 stemmen), mej. M. P. de Hullu te Breskens verkreeg 3 stemmen. Tot onderwijzer aan de bijz. school te Grijpskerke is benoemd de heer C. Louwerse te Amsterdam, vroeger te Middelburg. Te Stad aan het Haringvliet is grond aaDgokooht voor den bouw eeDer school met den bijbel. Tengevolge wijziging in het reglement is het hoofdbestuur der vereeniging vau

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2