zeizigers naar Middelburg, toegejuicht door duizenden. Het comité van ontvangst verdient een warm woord van hulde Yoor zijn optreden, waardoor het bezoek der generaals mogelijk is geworden. De muziekgezelschappen brachten daarna eene ovatie vóór de woning van den heer J. M. Kakebeeke, den nobelen voorzitter der commissie. Menschen, die zeggen het te kunnen weten, beweren, dat door eene vergissing van het comité het Bestuur der gemeente niet officiéél in kennis is gesteld met het voorgenomen bezoek der generaals. Daardoor ontbrak alle officiëele plechtigheid. Alleen woei van den toren de driekleur, bewogen door den vrij sterken wind, ferm boven alle hoofden uit. De Bóeren-Generaals te Middelburg. De hoop, dat de dag van 1 October een zonnige herfstdag zou zijn, werd helaas niet verwezenlijkt. Den ganschen dag was het buiig weer, af en toe goot het. Toch bleek zulks de opgewekte stemming van de Middel- burgsche bevolking en de velen, die naar Middelburg waren getogen, niet benomen te hebben. Reeds lang vóór de komst der Boerenhelden hadden zich de menschen-massa's op stoepen en straten opgesteld, maar vooral nabij het station wemelde het. Te 12 ure bracht de trein de welkome gasten aan. Het comité van ontvangst ontving hen en bij monde van de secretaresse van het wel bekende Middelburgsche Dames-comité, mej. Marie Berdenis van Berlekom, bracht het den generaals den eersten welkomstgroet in de versierde wachtkamer eerste klasse. Toen traden, omgeven van het ontvangst-comité, de generaals naar buiten en plechtig klonk uit duizenden kelen, gesteund door het muziekkorps der d.d. Schutterij, dit koraal: Gegroet, gegroet, gij Heldenstoet; Uw bouge moed in 't Hollandsch bloed Ons hart met jubel vulde! Hoe diep u smart en smaad doorschijn', Wij bieden, voelend uwe pijn, Eerbiedig onze hulde. Heft op uw ziel tot God omhoog! De weeuw en weeze keut Zijn oog, Hy zal genade geven. Ook onze gave zij uw troost, Wij blijven denken om uw kroost, Uw natie zal herleven. Met ontblooten hoofde werd het aangrijpend lied door de generaals aangehoord en toen het geëindigd was klonken daverende hoera's, welke zich steeds verder voortplantten, nadat de generaals ingestegen waren in de gereed staande rijtuigen. Toen volgde een tocht door de straten, langs menschenmuren, een zege tocht gelijk, 't Was één hoera-geroep, aldoor. Gelukkig was het gedurende dezen tocht droog weder. Toen de stoet aan het Marktplein was aangekomen, werd wederom met accom pagnement van het muziekkorps, een koraal door de menigte gezongen. Daarna stapten de generaals met de comité-leden uit de rijtuigen en begaven zij zich naar het Stad huis, alwaar Burgemeester, "Wethouders, Leden van den Raad, Secretaris en Ontvanger zich reeds bevonden om de generaals te ontvangen. De Burgemeester, tevens eere-voorzitter van het comité, hield een treffende toespraak. Na hem sprak generaal Botha. Hij deelde in het kort mede, welk doel hunne komst had: hulp en steun te vragen voor Afrikaansche weduwen en weezen. Hij dankte vooral het Middelburger Dames-comité, dat zooveel ter verzachting van het lot der oDgelukkigen deed. Toen werd de eere-wijn aangeboden. Na de receptie volgde een lunch in het Grand-Hótel Yerseput, Langedelft, waar hun door den hótelhouder bereidwillig logies was aangeboden. De Nieutve Kerk, waar te half 3 de samenkomst zou plaats hebben, was reeds te 2 ure geheel gevuld. Het aantal personen werd op 2000 geschat. In de kerk was een platform gemaakt, waarop de generaals met de beide sprekers, dr. Wagenaar en ds. De Ligt, plaats namen. Dr. Wagenaar opende met een toespraak, waarin bij vertolkte wat daar trilt in aller hart nu men voor zich ziet de helden, wier worstelstrijd men van dag tot dag, schier van oogenblik tot oogenblik, gevolgd heeft. Hoe gaarne zouden we u thans voor ons zien als overwinnaars. Maar, helaas I ïdie vierkleur is neergehaal I" en het lied »fer vrijheid en rech" mag niet meer gezongen. Tot tweemaal toe leerde onze eigen historie, dat de poging om een wereldrijk te stichten, door het Hollandsche ras verijdeld werd. Hoe hoopten we, dat ook thans ten derden male blijken zou, dat het perfide Engeland, dat de zeeëa beheerscht, en een hal ven aardbol omsluit, zou worden teruggeworpen door de Holland sche natieMaar tochbroedersmoed gehouden De vrijheid zal komen. Toen zich persoonlijk tot de generaals wendende Generaal BothaUw naam leeft in ons aller hart als die van den Christenheld van den Tugela en als overwinnaar in tal van gevechten. Generaal De la Rey I Ook uw beeld leeft in onze harten als van den zwaar getroffen vader, die zijn deel in de glorie van Mager- fontein kocht met het bloed van uw eerst- geboorne, die de kracht uws vijands wist uit te putten, uwe medestrijders wist te bezielen, de vreesachtigen te beschamen en bij helden moed de edelmoedigheid paardet om uw overwonnen vijand Mcthuen op echt Christelijke wijze te behandelen. Hoe droef, dat generaal Do Wet niet in ons midden mocht zijn. Dr. Wagenaar leest hier een gedeelte van den brief voor, welke hij van generaal De Wet ontving op zijn dringende aanvraag om toch te komen, 't Blijkt, dat de dokter hom verbood naar Zeeland af te reizen. Na de rede van dr. Wagenaar klonk het plechtig en statig door het kerkgebouw het lied van weedom en hope, vertolkt in den 42sten psalm »'k Heb mijn tranen, onder 't klagen, tot mijn spijze, dag en nacht". Daarna stond generaal Botha op om in zijn eigenaardig dialect, maar in welsprekende woorden te schetsen, de nooden zijns volks. Hij verhaalde vooraf hoe men er toe kwam om vrede te sluiten zonder onafhankelijkheid. De nood dwong, nijpende hoDger, gebrek aan amunitie, aan kleeren, schoenen enz., maar bovenal aan het eind streden behalve de Engelschen ook de Kaffers tegen hen. Op één dag werden in één plaats 56 burgers koelbloedig vermoord. Ook de concentratie kampen, toch reeds moordkampen, werden nu bovendien van de zijde der Kaffers bedreigt. Mocht het Afrikaansche ras dan geheel uitsterven Maar neen, dit mocht niet, de vrede werd gesloten om het laatste deel, het overschot van het Afrikaansche volk in 't leven te behouden, het moest blijven voortbestaan. Maar God leeft, dit troost in onze donkere dagen. De rede van Botha werd luide toegejuicht. Toen nam ds. De Ligt het woord; in naam der Zeeuwen uit Walcheren, Zeeuwsch- Vlaanderen en Schouwen en Duiveland moest hij kortelijk spreken en vertolken wat daar in de harten der Zeeuwen leeft. Zij volgden uw strijd, zij hoopten en zij vreesden, zij baden met u. Ook thans bidden zij met u; maar bij hun gebed voegen zij hun gave. Zij wenschen u wat mede te geven. Zij bieden u aan f 40.000. Deze mededeeling werd met langdurig daverend applaus ontvangen. Nadat nog don generaals een lied door de schare was toegezongen, verliet men het kerkgebouw. In gestrekten draf, want het regende hard, werd toen gereden naar de Concertzaal, waar koralen werden gezongen en eenige solisten aria's ten gehoore brachten. Hier ontving generaal De la Rey het woord. Daarbij ver klaarde hij wat hem dreef zijn overwonnen vijand Methuen weer los te laten. Hij was vrij in zijn handelingen en behoefde niet te vragen naar de meening van vriend of vijand. Hij voor zich oordeelde, dat een gewond officier door hem niet mocht worden vast gehouden. Ook weersprak hij het Engelsche lasterpraatje, dat Krüger geld verduisterde. Voorts dankte hij voor de milde inzameling. Toen volgde weder een langdurig applaus. Daarna werd een hartelijke toespraak gehouden tot de generaals door den heer Herman Snijders. Ten slotte nam generaal Botha nog het woord om te danken voor den aangenamen middag. Indien hij in Middelburg kon blijven, werd hij dadelijk lid van deze Zangvereeniging, sprak hij. Toen verlieten de generaals de zaal. Daar buiten stond weer een joelende schare van duizenden. Men hield de rijtuigen en de paarden vast, men stak bij honderden de handen naar de generaals uit om hunne handen te grijpen en te drukken, wat ook menigeen mocht gelukken, totdat generaal Botha zich in zijn rijtuig verhief en zeide, dat wanneer hem dit mogelijk was hij wel allen één voor één de hand zou willen drukken. Een oorverdoovend hoera volgde op deze betuiging. Na het diner in het Grand Hotel volgde in het Schuttershof te half 9 eene begroeting, waaraan massa's menschen deelnamen. Het gedrang voor de zaal was zoo overweldigend, dat vrouwen en kinderen moesten uitgedragen worden. In de zaal stonden de generaals naast elkander, en gaven elk die passeerde de hand, met eene vriendelijke buiging aan dienstmeisjes zoowel als aan vrouwen uit hoogen stand, aan kinderen zoowel als volwassenen. Onder hen die aai) het défilé deelnamen behoorden de burgemeester van Oosterland, de heer Van der Have, die den generaals de gave overreikte in zijn gemeente bijeengebracht', namelijk f 200, en de burgemeester van Ouwerkerk, het lid der Staten, die f 100 overhandigde. Voorts nam aan het défilé o. a. deel, de heer P. Keulemans, vroeger luitenant bij het Nederl. leger, die langen tijd in Z.-Afrika aan de zijde der Boeren streed. Het publiek zorgde na afloop van het défilé dat de nachtrust der generaals niet werd verstoord. Donderdagmorgen had zich weder een groote menigte verzameld voor het hotel, in de straten, op het Stationsplein, op het perroD, om de generaals uitgeleide te doen. Langdurige toejuichingen volgden op het te voorschijn treden der generaals, die met den Burgemeester van Middelburg het voor hen gereedstaand spoorwegrijtuig instapten. Toen zette zich de trein in beweging en nog herhaaldelijk verhief zich een hoerageroep uit duizenden kelen voor de Boerenhelden, die een onvergetelijken indruk in Middelburg achterlieten. ALGEMEENE VERGADERING der •Vereeniging van Gemeente-Veld wachters in Zeeland", gehouden te Oostburg, 24 Sept. 1902. Nadat de president, de heer A. Bastiaanse, de vergadering met een toepasselijk woord had geopend, deelt hij mede, dat de secretaris, H. Th. Klooster, door dienst afwezig is en wordt den penningmeester, D. Stoutjesdijk, verzocht deze functie tijdelijk op zich te nemen. In beginsel is met algemeene stemmen aan genomen om, in verband met de zuster verenigingen in Noord- en Zuid-Holland, een maandblad op te richten, waarin de grieven, rechten, enz. der gemeente-veldwachters zullen worden behandeld. Op voorstel der Vereeniging in Zuid-Holland wordt aangenomen, dat de redactie zal bestaan uit een commissie van gemeente-veldwachters der drie vereenigingen. Het abonnement is voorloopig bepaald voor leden op f 0.50 en voor niet-leden op f 0.90 per jaar. Met meerderheid van stemmen is verder aangenomen het presenteeren van een request aan den Minister van Binnenl. Zaken, teneinde te verkrijgen een minimum-salaris van f 640, plus vrije uniform en wapening. Dit request zal zoo spoedig mogelijk gepresenteerd worden, tegelijk met de requesten van de zuster verenigingen en van den Algem. Nederl. Politiebond. Op voorstel van het bestuur en met het oog op den financiëelen toestand der Vereeniging, is met algemeene stemmen aangenomen een tijdelijke wijziging van art. 5 van het huis houdelijk reglement en wel, dat de algemeene vergaderingen, te beginnen met April 1903, zullen gehouden worden te Zierikzee en te Middelburg. Met algemeene stemmen is het aftredende bestuur herkozentot correspondent in Zeeuwsch-Vlaanderen benoemd deheer P. Ockee te Zuidzande en tot afgevaardigde voor Noord en Zuid-Holland de president A. Bastiaanse. Na nog velerlei algemeene besprekingen, de toestanden der gemeente-veldwachters en de Vereeniging betreffende, sloot de president met een aansporing tot plichts betrachting, niet alleen als ambtenaar, maar ook als lid der Vereeniging en een hartelijk tot weerziens, deze goed bezochte en geani meerde vergadering. K Eü H T 8 Z AKEN. Een distillateur te Maastricht heeft bij den Officier van Justitie aldaar eene aanklacht iDgediend tegen den inspecteur, den onder- inspecteur, den chef van dienst en zes ambte naren der accijnsen, wegens huisvredebreuk, op grond dat deze ambtenaren zonder zijne vergunning, en zonder machtiging van een Minister, zijne distilleerderij op verschillende tijdstippen zouden zijn binnengetreden. De Hooge Raad heeft deze week ver worpen het beroep tot cassatie van den procureur-generaal te Leeuwarden, tegen de vrijspraak van dr. T. Haakma-Tresling, lid van den gemeenteraad van Winschoten, van beleediging van een mede-raadslid in de raadszitting. De Hooge Raad besliste, dat zoowel de grondwet, als de provinciale- en de gemeentewet bedoelen vrijheid voor de vertegenwoordigers om hun gevoelen te openbaren, zonder vrees voor rechterlijke vervolging bij het bezigen van uitdrukkingen, die hen met den strafrechter in aanrakiüg brengen kunnen. De rechtbank te Leeuwarden heeft M. D. te Workum, tegen wien voor het voortgezet misdrijf van verduistering (het zich toeëigenen van aan hem als diaken toevertrouwde gelden) 6 maanden gevangenisstraf werd gevorderd, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof te 's-Hage veroordeelde Donderdag 1.1., met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg, D. d. J. en M. R., landbouwersknechts, wegens mis handeling in een koffiehuis onder Zaamslag, tot 3 maanden gevangenisstraf. Het hof bevestigde het vonnis van genoemde rechtbank, waarbij J. C. S. en F. X. G., varensgezel en hofmeester te Vlissingen, wegens diefstal te Vlissingen waren veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, behoudens dat de preventieve hechtenis voor S. niet, en voor G. slechts voor 3 maanden in mindering wordt gebracht. De arrondissements-rechtbank te Zwolle behandelde Donderdag de zaak tegen J. v. d. G., 24 jaar, polderwerker te Ommen, beschuldigd van moord op den maréchaussée Hoekstra op 5 Augustus. De eisch van het O. M. was 10 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. van Setten, pleitte verzachtende omstandigheden. De Haarlem8che rechtbank veroordeelde Donderdag FransRoeier, bekend als Haarlemsche Frans, wegens afdreiging, tot gevangenisstraf voor den tijd van 42 jaar. De beklaagde zag er zeer slecht uit. Aan zijn verdediger heeft hij echter nog gevraagd hooger beroep aan te teekenen. Te Rotterdam werd dezer dagen door den kantonrechter eene weduwe veroordeeld tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Leerplichtwet. Wijl de vrouw niet bij machte was de boete te betalen, werd zij opgeroepen tot het ondergaan van de vervangende - hechtenis. Zij gaf aan die oproeping gehoor en meldde zich aan het Paleis van Justitie aan, maar bracht hare zes kinderen mede, waarvan de oudste 42 jaar is. Zij gaf te kennen, dat het zestal onmogelijk diea tijd alleen in huis zou kunnen blijven zoDder verzorging. Indien de heeren de kinderen zoolaDg daar wilden houden, dan bestond er voor haar geen bezwaar om in hechtenis te gaan. De vrouw werd met haar kroost weer naar huis gezonden. KEBKNIEUWS. Bedankt voor het beroep bij de Herv. gem. to Ovezande c.a. door ds. C. van der Hoeven te Domburg. De heer De Stoppelaar, die het beroep als predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Herkingen onlangs heeft aangenomen, hoopte zijn intrede in die gemeente te doen omstreeks half December 1902. Thans is door hem een schrijven aan den kerkeraad gericht om zijn intrede te doen omstreeks half Januari 1903, hetgeen door den kerkeraad is goedgekeurd. PRED I=B.l in onderstaande Gemeenten van Ti o n d a g O Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: L?eskerk. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Nam. twee ure: ds. Brouwer van Haamstede. Herv. Kerk te Serooskerke: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Burgh: 'sNam. twee ure: ds. De Leur van Eikerzee. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Nauta van Noordgouwe. Herv. Kerk te Noordwelle: Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. (Oogstpreek). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Geer' ling. Herv. Kerk te Zonneraaire: 's Voorrn half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Zeeman. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. ha'f tien ure: ds. A. Burger. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Landbouw en Veeteelt. Een groot aantal boterfabrikanten en andere belangstellenden in den boterhandel, onder wie mr. Roozegaarde-Bisschop, secr. van de Kamer van Koophandel te Londen, werd opgemerkt woonde deze week te Utrecht de vergadering bij, belegd om de mogelijkheid te bespreken om alle door eerlijke boterbereiders geproduceerde boter onder controle te stellen. De vergadering benoemde een voorloopige commissie, welke tot taak zal hebben het uitwerken van een plan om tot het beoogde doel te geraken. Nader zal door de leden dezer commissie bericht worden of zij de benoeming aanvaarden. Sirjansland. Ook op onze haven (de Staart) is een aanvang gemaakt met het laden van suikerbieten. AaD het station te Oosterland werden "Woensdag j.l. de eerste wagons bieten geladen. Scherpenisse, 2 Oct. De Vereeniging van Landbouw en Veeteelt, die pogingen heeft aangewend om alhier een cursus in het hoefbeslag tot stand te brengen, heeft tengevolge de weinige deelneming geen eer van haar werk, zoodat de cursus niet tot stand komt. O N D E B W IJ 8. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Kerkwerve is benoemd mej. C. P. Vorstheuvel la Brand te Zierikzee met 4 stemmen. Mej. C. Rietdijk verkreeg 3 stemmen, terwijl met beiden op de voordracht nog voorkwam mej. J. van Houten te Nieuw- en St.-Joosland. Tot onderwijzer in Ned.-Indië is benoemd de heer W. v. d. Sluis, vroeger te Groede. Post en Telegrafie. Gedurende de maand September j.l. zijn door het rijks-telefoonkantoor te Poortvliet behandeld 85 telegrammente weten39 verzonden en 46 ontvangen. Stavenissd, 2 Oct. Door het rijks-telefoon kantoor alhier zijn in het laatste kwartaal verhandeld, 940 telegrammen, n.l.450 ontvangen en 490 verzonden. In 4901 bedroegen deze cijfers 624, 346 en 308, terwijl zij in 1900 bedroegen 906, 390 en 546. Aan het hulpkantoor der posterijen alhier werd in het laatste kwartaal in de rijks-postspaarbank ingelegd, in 111 inlagen, f 2390, terwijl er 25 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 3222,54. Er werden 8 nieuwe boekjes uitgegeven. Zonnemaire. Door het Rijkstelefoonkantoor alhier werden in de maand September 11. behandeld 87 telegrammen, t. w. ontvangen 52 verzonden 35. VISSCHERIJ-RERICHTEN. Onder de visschers te Goedereede circuleert een verzoek aan den Minister van Waterstaat, om van Rijkswege te willen doen opruimen de voor hen gevaarlijk liggende wrakken in de Maasvlakte. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 3 October. De Koningin en de Prins vertrekken in het laatst van October of in 't begin van November naar Mecklenburg. De verdere reisplannen van de generaals zijndat zij Maandag met De Wet naar Brussel vertrekken, en vandaar naar eenige Belgische hoofdsteden den 14den naar Parijs en den 15den naar Berlijn. In eenige afdeelingen van de Tweede Kamer is het optreden van Minister Idenburg met ingenomenheid begroet. Benoemd tot rijks-ontvanger te Middel burg de heer A. Bakker Mz., thans als zoodanig te Scheveningen 1BURTEN chouwen en Duiveland. tob er 1 O O 9. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 6 ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kunst. Herv. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: de heer Smit, candidaat van den H. Dienst; 'snam. 2 ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. C. Staal van Oosterland. Oud-Geref. Kerk te Nienwerkerk 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ore en 's avonds 5.15 ure: Leeskeik. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voom. 9.30 ure: dr. G. Smit; 'snam. 2 ure: PSmit, cand. van den H. Dienst. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk, D. Ilanseouder ling; 's nam. twee ure: ds. Kunst van Ouwerkerk. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure: dr. Smit. Geref. Kerk te Brninisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureLeeskerk. Ond-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 7.30 ure voorgangers: Het Bestuur. 370ste Staats-Loterij. Collecte nit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 29 en 30 September en 1 en 2 October 1902. Prijs van f 400, No. 10369. Prijzen van f 70: 253 10373 10405 13211 19561 1221 10383 10462 13230 1229 10402 10500 18452 NIETEN. 254 1254 10371 10423 10496 13249 257 1255 10375 1042G 13204 18453 260 10103 10376 10435 13208 18454 267 10116 10381 10449 13213 18459 274 10127 10382 10455 13216 18465 275 10142 10393 10465 13220 19562 1235 10145 10401 10466 13231 19564 1236 10148 10418 10467 13240 1248 10149 10420 10476 13244 Burgerlijke Stand Tan Zieriksee. geboren: 25 Sept, Een zoon \an K. Quaak en P. Hikke. 27 dochter L Willemse en T. van Vessem. 28 j K. J. Brouwer en J. M. Moer- mond. 2 Oct. a a C. Douw en E. Els cot. o verleden: 27 Sept. A. van der Werf, 2 w., d. 1 Oct. J. den Haring, 80 j., wed. van J. Berrevoets. LIT LOTINGEN. Paleis voor Volksvlijt. Leening groot f 1,000.000 A°. 4867. Trekking op 4 October. 4 4 seriën. 200 763 888 4226 1317 1588 1719 4752 4805 3068 3084 3123 3183 3259 Premietrekking 4 November aanstaande. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 2 Oct. Niettegenstaande den grooten aanvoer, werd alles volgens noteeriDg opgeruimdbehalve eenige partijen bruine boonen, die wegens te wakke qualiteit geen koopers vonden. Tarwe als vorige week gerst lager; erwten konden vorige prijzen opbrengen. Tarwe f6 f7; chevaliergerst f 4 k f 4.80; wintergerst f 4 k f 4.60; zomergerst f 4 f 4.40rogge f 4 50 k f5; haver f 2.25 k f 3.40erwten (kleine) f 7.50 f 9kroonerwten f 8 f 9.75 bruine boonen f 7 k f 9.60. Enkele partijtjes karwijzaad, geschikt voor de zaai, gingen boven de noteering (f 41,50). Aardappelen f 1.90 k f 2.10 per n.L. Uien, groote 75 k 80 ct., kleine 90 ct. per 50 kilo. Middelburg, 2 Oct. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren nog al redelijke aanvoer van alle nieuwe artikelen ter markt, waarnaar nog al een levendige vraag bestond. De noteering is als volgtjarige Walch. tarwe werd tot f 8 gekochtnieuwe dito f7 f 7.25, voor zaaisoort daarboven rogge f 5.75wintergerst niet getoond, zomer dito f 4 40 k f 4.50 jarige witte boonen brachten f 41.25 op; nieuwe dito, waarvan meer ter markt dan verleden week, werden met f 12 betaaldvan nieuwe bruine boonen, waarvan slechts één partijtje ter markt, werd tot f 10.50 genomenkroonerwten weder gevraagd en van f 9.75 tot f 10 naar deugd gekocht; koolzaad hield men op f 8. Weekmarkt te Zierikzee, 2 Oct. 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,C2J, f 0,67| en f 0,70 de 5 Hectogr. Kip-Eieren* De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,90, f 1,12J en ƒ4,20 per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Kip-Eieren was tamelijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2